chagerCourant Fi. EEBB. MUIIIS. KoniiijJa E103, Stliap. Uit onze omgeving. Ontwikkelen en Afdrukken voor Amateurs. Hoogglans-Inrichting. ■BBMBH Petitionnement v. Internationale Ontwapening Dinsdag 21 Juli 1931. 74ste Jaargang. No. 8902 Tweede Blad. Duurder brood. Met Ingezonden stukken. En eigen gebakken brood. Ons artikeltje van 11 Juli. getiteld Twee cent er brood, per jaar 10 a f20 meer. ft ons enkele ingezonden stukken bezorgd, waarover op onze beurt weer iets moeten zeggen. Gedeeltelijk [onden wij ons antwoord reeds opnemen in het nummer ,n jl. Zaterdag. Wij ontleenden toen aan De Telegraaf jn deskundige beschouwing, waaruit tweeërlei bleek: "le de overgroote meerderheid der bakkers heeft nog lonvermengde bloem, zoodat er voor hen geen enkele re lden is. om nu reeds de broodprijs te verhoogen; 2e. de tarwewet zal ten hoogste een prijsverhooging ivan één cent per 800 g. noodzakelijk maken. Bovendien gaven wij het woord aan den heer T. P. Huisman, secretaris van de Holl. Mij. van Landbouw cn Tarwe-directeur voor N.- en Z.-Holland, die aantoon de, dat de bakkers buitengewoon zaohtzinnig worden be- ideld. Immers: eerst hebben zij van 4 Juli tot 4 Au- itus uitstel gekregen van het gebruiken van gemengde jloero. Daarna is hun toegestaan den voorraad onver mengde bloem, welke zij op 4 Augustus nog zullen be zitten. op te gebruiken onder voorwaarde, dat de helft van hun verbruik uit gemengde bloem zal bestaan. Eerst na Augustus mogen de bakkers ten hoogste 7% pet on- lengde bloem verwerken. Hierop laat de heer Huisman dan letterlijk volgen: ...het wil ons voorkomen, dat op deze wijze het speculatief opslaan van bloem door de bakkers, In plaats van gestraft, wordt beloond. Ons is medegedeeld dat er bakkertjes zijn, die nim mer veel bloem in voorraad hadden, die nu volge propt zitten met een voorraad voor een half jaar. Zij ontvingen dezen voorraad op aandrang van de fabriek en op crediet De bedoeling der tarwewet is hiermede gedwars boomd en het wil er bij ons niet in, dat zooiets nog beloond moet worden ook. We nemen gaarne aan, dat er factoren zijn, die wij niet zien, doch het is ons vreemd te moede. Intussohen is het' gevolg van dit optreden, dat we nog geen tarwewetbrood ete n." Anders oordeelt de heer J. van der Blom, hoofdredac teur van de Bakkersbondcourant, die beweert, doch niet bewijst, dat er wel degelijk reden is om den broodprijs reeds nu te verhoogen en dat elke dag uitstel aan vele bakkers geld kost. Wij houden het met den heer Huisman, en merken op, dat de hoofdzaak van ons artikel deze vraag was: Wat kost de Tarwewet U, als de broodprijs met 2 cent per 8 ons b t ij g t Die vraag mochten wij stellen, omdat niet alleen de Züpey.bakkers, doch ook andere een dergelijke prijsver- Aoogiaj.. aankondigden. Wij betoogen dat dit een zeer onbillijk werkende indi recte belasting was en de heeren J. v. d. Blom en S. Dekkers vallen ons daarin bij. Hoe de heer Geerligs kan >eweren, dat het al zeer slecht gezien Is, ontgaat ons. Wij hebben niet betoogd, dat de tarwebouw geen steun verdient, doch alleen dat de wijze van steunen niet deugt, omdat zij de zwaarste lasten legt op de zwakste Behouders en op de grootste gezinnen. Daartegen is niets aan te voeren, dat hout snijdt Ook moet de heer Geerligs de beteekenis van de tarwebouw niet overdrijven. Die beslaat slechts een klein gedeelte van de voor akkerbouw gebruikte opper vlakte en het is een open vraag, of het min of meer kunstmatig in stand houden van de tarweteelt wel in het welbegrepen belang van onzen landbouw en van de heele bevolking is. Wij zijn allen tarwegebruikers en als de wereldprijs tot 5.6 gulden daalt of daarbeneden zien wij niet in, dat het algemeen belang gediend wordt, Indien ons volk op kunstmatige en bovendien onbillijke wijze gedwongen wordt, duur brood te eten. Dat er soms of dikwijls een allerzonderlingste ver houding is tusschen tarwe- en broodprijzen, is ongetwij feld waar. Wat de groenteteler ontvangt en wat de klanten betalen om één ander voorbeeld te noemen, apot meermalen met alle redelijkheid, doch is een kwes tie apart, die nu niet in discussie is. Slechts deze vraag hebben wij aan de orde gesteld en daarop wach ten wij antwoord: Wat kost de Tarwewet ons per gezin, als de brood prijs met 2 cent per 8 ons wordt verhoogd? Eén bizonder punt, door den heer Geerligs aange roerd, vraagt nog even onze aandacht Bakt zegt hij, uw eigen brood; dat is niet 10 duur der en 100 smakelijker. De moeite wordt ruimschoots beloond door 't smake- U»ke eten van uw kinderen." Hierop hebben wij geapplaudisseerd. Groot geworden «n gezond gebleven bij eigen gebakken brood, steunen wij dien goeden raad van ganseher harte. Wij hebben maar één bedenking. Moeder, die het werk zal moeten doen, heeft de han den reeds meer dan vol. Het valt niet mee, geregeld te moeten bakken voor een groot gezin. Het kost niet alleen veel arbeid, het kost ook veel zorg en groote oplettendheid. Wij mannen, menheer Geerligs, hebben gemakkelijk praten en de belooning. die wij Moeder in 't vooruit zicht stellen het smakelijk eten van haar kinderen is niet gering, maar toch: zelfs Moeders kunnen la aan grenzen gebonden. Dit oude rijmpje komt ons In gedachten en be zwaart ons: Duurt mannenwerk van zon tot maan, Vrouwenwerk is nooit gedaan! HOOGWOUD Onze plaatsgenoot J. P. Blankman werd bevorderd van de late naar de 2de klasse R.H.B.S. te Hoorn, terwiji voor de 5e klasse B slaagde onze vroegere plaatsgenoot H. F. J. van WieL Door den Commissaris der Koningin in deze provincie Is het aandeel, door elke niet samengevoegde gemeente of groep van gemeente te dragen in het voor deze pro vincie door den Minister van Defensie bepaalde getal tot gewoon dienstplichtige bestemde ingeschrevenen der lichting 1932 voor de groep Zijpe vastgesteld op 72. Onze plaatsgenoot, de heer K. Donker Pz., slaagde dezer dagen voor het eindexamen R.H.B.S. te Hoorn, afdeeling B. Onze vroegere plaatsgenoote, mej. G. C. Schoorl, thans onderwijzeres aan de O.L-school te Winkel, is aÏÜ' ondcrwl^erea de Renonkelachool te NIEUWE N 1 F. DO H P LAN GEREIS. Men meldt ons van bevoegde zijde, dat in een gehou den vergadering van de Commissie (welke commissie destijds is ontstaan uit de vergadering gehouden in ver band met opheffng van de Langereizer school) op ad vies van 't Hoofdbestur van Volksonderwijs, is besloten, zich niet tot de betreffende Raden te wenden, omreden Nieuwe Niedorp zich' in beginsel reeds voor 't behoud der school heeft uitgesproken en een beroep op Hoog woud toch noodeloos is, en zich direct tot Gedeputeerde Staten te wenden en te berichten, dat alle bewoners van Langereis, als belanghebbende unaniem voor behoud der school zijn, en aldus verzoekende het besluit van Hoogwoud genomen in hun vorige Raadsvergadering, om tot opheffing der school over te gaan, te vernietigen. KOE GR AS JULIA XADORP. Heden (Dinsdagavond) om half acht uur (zomertijd) speelt JV.C. I tegen V.V.M P I van Wieringen voor de door die vereeniging gehouden nederlaagwedstrijden. Aan de M.U.L.O.-school te Den Helder zijn de leer lingen A Bijlsma bevorderd van de 2e naar 3e klasse en B. van der Eijk van de le naar de 2e klasse. Meermalen wordt bij regenachtig weer het gezegde gebezigd, ,dat het water goot van de lucht af", al is dat dan in de meeste gevallen wel wat overdreven. In den nacht van Zondag op Maandag i3 er echter een tijd geweest, die er alleszins recht op had om zoo beti teld te worden. Het water liep overal bij stroomen naar de laagste plaatsen, die in een oogenblik gevuld wer den. Overal op de landerijen zag men 's morgens groote waterplaatsen en bruiste het water uit de dui kers naar de vaarten. BARSINGERHORN Van de ingeschrevenen voor den dienstplicht, lichting 1932 uit deze gemeente zijn bestemd tot gewoond lenst- plichtige: Jb. Broersen, lotingsno. 122; S. J. Hartman, no. 167; G. J. Jannes, no. 175; P. Kistcmaker, no. 190; G. v. d. Klooster, no. 196 en D. Pool. no 11; tot buitengewoon dienstplichtige: B. Beuving. no. 103; B. Blauw no. 104; M. Bij post no. 129; R. van Loon no. 218; C. Pool no. 10; E. Schipper no. 28, T. Visser no. 59 en J. C. Wardenaar no 75 Op 1 October as. zullen vermoedelijk 4 dienst plichtigen uit deze gemeente naar de aanvullingsreserve overgaan. LANGEND IJ K VERGROOTINGEN 18 x 24, f 1.- per stuk. BILLIJKE TARIEVEN. Nu de burgemeesters van de verschillende gemeen ten, gelegen in de luinbouwdistricten, van de commis sie tot steun verleening, noodig geworden door de ramp, veroorzaakt door de aardappelziekte, een schrij ven hebben ontvangen met het verzoek, zich met de tuinbouworganisaties in verbinding te stellen, ten ein de een overzicht te krijgen over de geleden schade, is het allicht niet ondienstig enkele cijfers te noemen, die de schade in 't algemeen kunnen demonstreeren. Volgens verkregen inlichtingen werden aan de vei ling van den N'oordermarktbond te Noordscharwoude in 1930 rond 11.437.000 K.G. aardappelen verhandeld en aan die van de Langendijker Groentencentrale 15734000 K.G. of rond 27000000 K.G. aan beide veilin gen samen. Nemeiw we nu aan een gemiddelden prijs van ongeveer f4.50 per 100 K.G., dan wordt dit een omzet van, om nu maar eens tot een mooi getal af te ronden, f 1200000 aan beide veilingen. Uit de aanvoe ren aan deze veilingen geduruende dit seizoen is na te gaan, dat de teelt dit jaar slechts een derde ge deelte bedraagt van wat een normale oogst oplevert. Daaruit volgt dus, dat de aardappelziekte bij den bo ven aangenomen prijs en de geschatte normale op brengst f 800000 minder is ontvangen dan bij een gewoon beschot. Dit bedrag heeft nog alleen betrek king op de tuinders, welke bij de veilingen te Noord scharwoude en Broek op Langendijk zijn aangesloten, zoodat de algeheele schade in de tuinbouwdistricten van Noordholland nog veel en veel grooter is. Ge zien deze schade, dunkt het ons, dat er alle aanlei ding is, om tot steunmaatregelen over te gaan, te meer, daar het weerstandsvermogen van vele tuin ders de laatste jaren al beneden het kritieke punt was gedaald. We willen aanm men, dat algemeen de overtuiging wordt gedeeld, dat met het steunverlee- nen niet te lang mag worden gedraald, want het lijkt ons toe, dat, wie hier spoedig helpt, dubbel helpt. Als gevolg van het serk optreden der draaihartig- heid, zijn er reeds enkele bouwers toe overgegaan alle planten te verwijderen en op het vrij gekomen land nog een andere koolsoort te planten. De slechte toestanden op tuinbouwgebied hebben tot gevolg zeer ongunstige omstandigheden van an dere categorieën van menschen. De transportarbeiders die hun verdiensten hebben in verhouding tot de hoe veelheden producten, welke verladen worden, maken slechte tijden door. De winkeliers klagen steen en been over den geringen omzet in hun zaken. De am bachtslui, die anders in dezen tijd het meeste werk hebben, bemerken, dat er zoo weinig mogelijk kar weitjes worden uitgevoerd, laat staan den nieuwbouw, waarvan bijna heeiemaal geen sprake is. Zoo grijpt het een in het ander en ondervindt zoo goed als iedereen de schadelijke gevolgen van den ontredderden toestand. Alleen bij festiviteiten bemerkt men nog het minste van de crisis. ZUIDSCHARWOUDE. Gistermorgen had hier een aanrijding plaats tus schen twee auto's, een van den heer P. de Graaf uit St. Pancras en een van den heer C. van Schoorl. Daarbij moest het in de eerste plaats ontgelden het ijzeren hek van den heer Van Twuijver en verder de vooras van de auto van den heer De Graaf. Ondanks de achteruitzetting van de hekjes en de daardoor ont stane verbrccding der straat, komt er zoo nu en dan nog wel een incidentje voor. Gelukkig waren geen persoonlijke ongevallen te be treuren. HARENKARSPEL De leerling A. van der Laan van de R.H.B.S. te Alk maar is bevorderd van de 2e naar de 3e klasse. ZIJ P E Ven de ingeschrevenen voor den dienstplicht in deze gemeente, lichting 1932, zijn bestemd tot gewoon dienstplichtige: W. G. Bouthoorn, O. Bouwman, K. Buik, P. Burger, A. G. Dekker, D. van Diepen, J. Eriks, D. M. 'tHart, P. D. Kapitein, W. J. Kranen burg, A. P. Schilder, J. Swan, C. D. Voetee cn N. Wester. De overige ingeschrevenen werden bestemd tot bui tengewoon dienstplichtige. PETTEN- C. Roozing Ez., alhier is geslaagd voor het toelatings examen der Middelbaar Technische School te Haarlem en tot die school toegelaten. Boven de duizend! NU DE BUREN NOG. Terwijl wij dit schrijven, zijn de eerst© 1000 handtee- keningen op het Petitionement voor Internationale Ont wapening binnen. Bovendien zijn er stellig nog een aantal onderweg naar ons bureau en liggen nog veel biljetten klaar om straks of morgen of nog later ge post te worden: het is niet alleen de weg naar de hel, die, zooals het spreekwoord zegt, met goede voornemens is geplaveid! Intusschen vervullen die eerste volle 1000 ons met vreugde. Het zijn even zoo vele getuigenissen, welke niet verkregen zouden zijn, indien de Schager ze niet had uitgelokt Ons verzoek, onze aansporing luidt immers: teekent het biljet van een dagblad en gebruikt dat uit onze krant alleen, als gij het eerste niet tot uw beschikking hebt Wij hebben dus do gelegenheid om zich uit te spre ken vóór ontwapening slechts uitgebreid en gelukkig met succes. Nog een week zullen wij het lnteekenblljet afdrukken, doch dan moet het ook genoeg zijn. Geen van onze lezers en lezeressen kan zich dan beklagen, dat hem of haor de gelegenheid niet ruimschoots is geboden om zijn of haar stem uit te brengen. Misschien mogen wij aan de vurige voorstanders van vrede door ontwapening wat extra inspanning vragen. Het is dit: Als u, vrouwen en mannen, zelf reeds geteekend hebt informeer dan eens, gewapend met een lnteekenblljet, hoe het bij vrienden, buren, kennissen gesteld is. Wat u komt vragen is redelijk, menschelijk en het moet al een buitengewoon groote zonderling zijn, als hij of zij het u ten kwade zou duiden. Trouwens, wat dan nog? Gij komt niet bedelen en wat gij vraagt is niet een dienst voor u zelf, doch voor de menschheid. Het is zulk een zonderlinge geschiedenis. Het oorlogs geweld openlijk verdedigen, doet bijna niemand. Byna ieder zegt voor ontwapening te zijn en zeker voor gelijktijdige internationale ontwapening. In één stap zal die niet bereikbaar zijn, maar dan stevenen wij toch In die richting door geleidelijke vermindering van bewa pening, liefst ln snel tempo, Zoo heet het. Niettemin heeft de bewapening zich uitgebreid en zijn de militaire lasten zwaarder geworden, bijna over al. Machtig zijn de wapenfabrikanten en aan hun pro ducten, die vriend en vijand met gelijke grondigheid vernietigen, wordt grof verdiend. Dit geldt nog niet voor misdaad, doch wordt nog geëerd met hooge titels en blinkende ridderorden. En wat staat op het spel? De toekomst van ons geslacht, van onze kinderen en van ons zelf. Dat is meer waard dan een boodschap bij de buren, zelfs al stoot men zijn neus. Het is te weinig, eigenlijk veel te weinig wat we kunnen doen. Zoolang wij niets beters weten, is het onverantwoordelijk om dat weinige te verzuimen. Daarom: teekent en laat teekenen. Niet morgen of met Sintjuttemis, doch vandaag de dag. Juist voor het afdrukken der courant arriveerde de 2000ste!!! HET PETITIONNEMENT- Besloten is den duur van het petitionnement voor Internationale ontwapening met een week te verlengen, zoodat niet Maandag 20 Juli, doch Maandag 27 Juli de sluitingsdatum zal zijn en hebben reeds 800.000 geteekend. Hierlangs afknippen. van het Nederlandsche Volk aan de Ontwapenings conferentie in Februari 1932 te Genève te houden Georganiseerd door de Nederlandsche Dagbladpers. Ik verzoek uwe Conferentie met den meesten aandrang, in naam der menschelijkheid, die maatregelen te nemen die tot ontwapening der naties zullen leiden. Naam Adres Naam Adres Naam Adres Naam Adres Bovenstaand formulier kan onderteekend worden door alle Nederlandsche mannen en vrouwen van 18 jaar en ouder, leder mag slechls één formulier onderteekenen. Niet alleen ahon- né's, maar alle gezinsleden, die den vereischten leeftijd hebben bereikt, mogen teekenen. Elk biljet man vier handteekeningen bevatten niet meer, wel minder. IV 7 E R 1 N 0 E N GEGUNDE WERKEN. Door het Departement van Waterstaat Is gegund do aanleg van steenslagwegen in den Polder afdeeling I van de Wleringe oneer. Perceel I N.V. Wegenbouw Mij. Teermacadam te 's- Gravenhage; perceel II N.V. Nederl. Basalt Mij. 's-Gra- venhage. perceel Hl N.V. v.h. H. J. te Siepe afd. Wegen Winterswijk. WIERINGEN. Van de 2e naar de 3e klasse Handelsschool te Den Helder Is overgegaan S. Minnes Dz. alhier. DEN OEVER. Zoo ons wordt medegedeeld kunnen verschillendo ar beiders welke hun ontslag bij de Zuiderzeewerken te Den Oever was aangezegd, voorloopig nog aan het werk blijven. SCHOORL Afscheidsavond van den Weled. Heer S. Boon. Voor bovengenoemden heer, hoofd van de o. 1. school te Schoorl, was het Zaterdagavond een ge- denkwaardigen avond, 't Is een bekend feit, dat deze heer met 15 Augustus het onderwijs gaat verlaten en waar, eerst als schoolhoofd te Groet, en later ta Schoorl, 27 jaar lang de gemeente was gediend op. de bekende, plichtsgetrouwe wijze, was het te begrij pen, dat het verlaten van de school maar niet zoo ongemerkt voorbij zou gaan. Een comité had zich, natuurlijk in alle stilte, ge vormd en zich al spoedig met de inzameling van gelden bezig gehouden. De deelname van de burgerij was zeer spontaan, en zoo was 't mogelijk geworden om een avond te organiseeren, waarop de heer Boon gehuldigd zou kunnen worden. Daarvoor was de in gang van de groote vacantic uitgekozen; na deze zal de heer Boon nog slechts kort in de school verschij nen. En zoo kon het dan gebeuren dat de zaal van den heer Timmerman tot in de verste hoeken bezet was met belangstellenden, welke uit het dorp, doch ook van verre waren gekomen, om getuige te kun nen zijn van de erkentelijkheid welke men koestert en van de waardeering, welke werd geuit, voor en tot den man van den avond. Door een drietal heeren werd de heer Boon en diens huisgenooten vanuit zijne woning afgehaald en de rijkelijk met bloemen en palmen versierde zaal binnengeleid. Heeds dit binnenkomen bracht al de goede stemming. Velen verhieven zich van hunne plaats en juichten den bin nenkomenden toe. Nadat ze aan de met bloemen op gesmukte tafel hadden plaats genomen, sprak de voorzitter van het comité, de heer A. J. I'. Boeke, den heer Boon op hartelijke wijze een welkomstwoord toe, wees er op hoe hij persoonlijk prijs had gesteld, dit welkom te mogen toeroepen, waar 7 kinderen uit zijn gezin respectievelijk van den heer Boon onder wijs hadden genoten. Waar de heer Boon 27 jaar lang, om zoo te zeggen dag aan dag aan het woord was geweest, was het wel eigenaardig, dat deze heer nu eons stond onder de beveien en de tucht van het comité. Spr. kondigde 't programma v. d. avond aan, hoopte op ieders medewerking en gaf het woord aan een koor van ruim honderd kinderen, welke op het tooneel een afscheidscantale aanhieven. Onder lei ding van den heer Boeke, en begeleid door mevr. Heringa, liep deze cantate uitstekend van stapel. Het laatste couplet, een zegenbede, werd staande aan gehoord. Op hartelijke wijze dankte de heer Boon de kin deren en allen die aan deze cantate hadden mede gewerkt. Hierna was het woord aan den eerevoorzitter van het comité. Burgemeester van Fridagh, welke wees op het vreugdevolle van dezen avond, ook ai ligt er iets weemoedigs in. Heengaan van de plaats waar men zoo lang heeft geleefd, doet iets sterven doch de herinnering blijft en zal voor den heer Boon weer alles goed maken. Spreker wees op de wijze waari op de heer Boon, gedachtig aan een oude wapen spreuk: „Ik dien", zich had gegeven aan zijn taak, en waarbij hij vaak meer dan zijn plicht had gedaan. Spreker wenschte hem veel geluk in Noordhollands hoofdstad toe en verwachtte wel dat hij ook daar nog niet stil zou zitten. Een schoone levensavond werd den heer Boon toegewenscht. Daarna sprak de heer Geurts, onderwijzer aan de school van den heer Boon, namens hem en namens mej. Nuijs, of, zooals hij het uitdrukte, namens het personeel, en betuigde zijn dankbaarheid voor de manier, waarop de heer Boon met zijn personeel wist om te gaan. U bent een goed, neen een best hoofd geweest, zei spreker, een voorbeeld van plichtsbe trachting, we hebben veel van U kunnen leeren, ouder als U was in ervaring. Veel is gesproken over de revolutionnair-republikeinsche school spreker zou dezulken eens willen laten zien naar de school van den heer Boon hun eens willen voorleg gen, onze school. In de oude Schoorlsche school hield U het conservatisme weg en door de blijde manier van werken was inderdaad in deze school, ondanks het oude, niets meer oud. Van harte hoopte spreker dat het den heer Boon verder goed zoude gaan en dat hij nog eens terug zou denken aan de school, aan de kinderen en aan zijn personeel. Een aardig nummer volgde. Mej. I.ena Blom wees op 't mooie van den zang van 's heeren Boons oude koorklassen en verzocht de aanwezige oudleden een paar van de oude bekende nummers te willen zin gen. Dit geschiedde: spontaan zongen eenige oud zangers van den heer Boon een paar van zijn be kende verzen. Hierna was mevr. Heringa aan het woord en deed in een geestige speech het positieve van het onder wijs van den heer Boon uitkomen. Hierna ontving de heer Boon uit hare handen een aantal mooie ca- deaux, welke door het comité, namens de burgerij en vele oudleerlingen werden aangeboden. Een Phi lips luidspreker, zoozeer door den scheidende on derwijzer begeerd, een zeer mooi schilderstuk van de mooie Schoorlsche duinzoom, vervaradigd door on zen plaatsgenoot, den heer Van Os. Ken prachtig boekwerk:: 't Standaardwerk van de Beukers „On ze Vogels", een dressoir, een dressoirlooper, enz. Vriendelijk dnnkte de heer Boon hiervoor, waarna weer zang werd gegeven. Hierna sprak de heer A. Schermer den heer Boon als oud leerling toe. Op geestige manier schetste deze heer de goede en plichtsgetrouwe manier waarop de oudleerlingen onderwijs hadden genoten, waardoor de ondergrond voor verdere studie werd gelegd. Een leerling is spoedig iets te veel. later echter werd door ons, zegt spreker, het goede van uw onderwijs begrepen. Ook deze spreker wenschte den scheiden den meester een mooien levensavond toe. Ook de heer F Stenneberg Jr. sprak als oudleer ling en wees op het plichtsgevoel dat de heer Boon altijd heeft gehad. Verder spraken nog de heeren Reuvers uit Haar lem, namens het vroegere personeel en de heer Fl. Schermer namens de schoolfeestcommissie. Hierna het slotnummer, een tableau, mooi uitge voerd door een 15-tal leerlingen en oudleerlingen, al len meisjes. Dit tableau stelde voor, de 10 leervak-

Schager Courant | 1931 | | pagina 5