SPORT. Ingezonden Stukken. Ontzettend drama. Marktberichten. V oei b al ken, aangekondigd door de genius van het onder wijs. Al dezen hadden op versmaat iets over hun leervak en over den heer Boon te zeggen. Tenslotte bedankten ook de plaatsen Vlieland, Uitdam, Groet en Schoorl (de vier plaatsen waar de heer Boon heeft gestaan) en eveneens voorgesteld door jonge meisjes, terwijl allen, in mooien stand opgesteld, een zegenbede toezongen. Nadat nog de hoer Groothand enz het woord had den gevoerd, kwam het einde van den avond. Dezen werd. nadat de heer Boon allen en alles vriendelijk had bedankt, met een „lang zal hij leven" en een driewerf, daverend hoera, besloten. Nog zij vermeld dat mevr. Boon. ofschoon ongesteld geweest zijnde, den geheelen avond alles heeft meegemaakt, 't Was een mooie avond een spontane uiting van waar deering we gelooven. onvergetelijk voor den heer Boon. W A fi M E N II V 1 ZE S OVERZICHT „C.V.V." VAN 13 JULI TOT 19 JULI 1931. De gevolgen van de aardappelenziekte zijn by onze tuinders gelukkig wel te overzien. Algemeen is men van meening, dat de aardappelenoogst in deze omstreken wel eenigszins gunstig afsteekt by die van de Langendijk en Omstreken. Indien de ziekte zich thans niet verder uitbredt bestaat er een groote kans, dat in de tweede helft van Juli de aanvoer va.n vroege aardappelen groo- ter zal zijln, dan verleden Jaar van 15 Juli tot 1 Augus tus. Aan deze veiling is in deze week de verscheidenheid van producten weer uitgebreid, n.1. met blauwe aardap- penlen, tomaten en gele kool. Schotache muizen. De pi ijzen van de schotsche mui zen hielden zich in deze week heel goed. Een prijs van t 9.40 zooals op Maandag 6 Juli besteed is, werd in deze week niet betaald. De aigemeene noteering was in deze week toch ongeveer gelijk aan die van do vorige week. J.l. Maandag en Dinsdag waren het de twee „magerste" velllngdagcn dezer week. Hooger dan f 7.40 wilde men toen voor de aangeboden schotsche muizen niet geven. Voor de minder mooie muizen werd zelfs nog f 4.50 be taald. Te beginnen met Woensdag daaraanvolgende was de vraag weer iets grooter. De noteering van de gewone schotsche muizen bedroeg op Woensdag en Donderdag van f 4.908.20 per 100 Kg. Na eenc kleine daling op Vrijdag J.l. mochten do tuinders zich op Zaterdag daar na weer verheugen in een stijging van pl.m. een halve gulden per 100 Kg. De noteering van de gewone schot sche muizen op den laatsten dag dezer veilingsweek be droeg van f 4.30—7.90 per 100 Kg. Voo r de drielingen schotsche muizen werd in deze week betaald van f 3—5.40 per 100 Kg. Eigenheimers. De prijzen van de eigenheimers zijn bij de vorige week vergeleken pl.m. f 0.50 per 100 Kg. gedaald. Het eerste partijtje eigenheimers welke op Don derdag 9 Juli geveild werd. bracht op f 7.90. Op Zater dag daarna betaalde men niet meer dan f 7 per 100 Kg. terwijl men op j.l. Zaterdag 18 Juli een prijs van f 6.20 tot f 6.60 betaalde. Blauwe aurdappelen. Voor blauwe aardappelen be taalde men van Dinsdag tot en met J.l. Zaterdag f 4.70 tot f 7.30 per 100 Kg. De totale aanvoer van aardappelen bedroeg in deze week 318.500 Kg. tegen 371.700 Kg. in de vorige week. Dus eene achteruitgang in den aanvoer van pl.m. 5 wagons. Bloemkool. Eerste soort bloemkool verkocht men voor f 78.20, en de tweede soort voor f 3.60 alles per 200 stuks. De aanvoer van bloemkool bedroeg in deze week 326 stuks tegen 85 stuks In de vorige week. Gele kool. Slechts 50 Kg. gele kool werd verkocht voor den geringen prijs van f 1.60 per 100 Kg. Roodo kool. Voor roode kool werd bedongen van f 2.104 per 100 Kg. De aanvoer bedroeg in deze week 2450 Kg. tegen 125 Kg. in do vorige week. Zllvernep, drielingen en uien. In de prijzen van de sllvernep is op het laatst van deze week wel eenige ver betering gekomen. Tot J.l. Zaterdag werd ten hoogste f 13.70 betaald. Op den laatsten veilingdag besteedde men ten hoogste f 15.70 per 100 Kg. De laagste noteering be droeg in deze week voor zllvernep f 12.10. De noteering van zllverdriellngen bedroeg van f 4 tot f 6.50 en van de zilveruien f 1.10 tot f 2.60 per 100 Kg. Aangevoerd werd in totaal 4000 Kg. tegen 350 Kg. in de vorige week. Tomaten. 16 Kg. tomaten A werd verkocht voor f 16 per 100 Kg. De leerling Donia der R.H.B.S. te Alkmaar is bevor derd van de le naar de 2e klasse. .S .V T M A ARTE X Nood der Tuinders. Naar aanleiding van een Zaterdag ten Stadhuize te Alkmaar gehouden vergadering, ter bespreking ..Nood der Tuinders". In verband met de aardappelziekte, had op verzoek van B. cn W. dezer gemeente in café „Rust en Lust" een vergadering plaats met de besturen der tulnbouwvereen. in deze gemeente, ter nadere bespre king van genoemd onderwerp. De leiding dezer vergadering was in handen van den heer A. Wit. lo-Burgeme«ster. die met een gepast woord de vergadering opende, het doel der bijeenkomst ken baar maakte en voorts het woord aan den heer Glas gaf. die als afgevaardigde van het gemeentebestuur de vergadering te Alkmaar had bijgewoond. Deze doet een kort verslag aan de vergadering en laat er in uitkomen, dat de idéé voorligt om hen, die door de aardappelziekte een mislukten oogst hebben «n niet financieel krachtig genoeg zijn om dit te dra gen. in aanmerking komen voor vergoeding. Voor dit doel heeft de heer Glas eenige staten of handleidingen mee gekregen, welke dienen ter Invulling van het aan tal kilo's en «re's geteelde en verbouwde aardappelen. Veel is gesproken over de wijze van werken in deze en door allen werd de moeilijkheid hiervan Ingezien. Na vele geopperde ideeën hoe men het vlugst en se cuurst een overzicht van de geleden schade kon ver krijgen. werd besloten dat elke tulnbouwvereeniging af zonderlijk zijn leden zou opzoeken of oproepen. Een elk was het er echter mee eens. dat voor deze gemeente de ramp gelukkig niet zoo groot is daar hier maar een enkeling zoo door de aardappelziekte is ge troffen. dat het beschot hiervan ver beneden het ge middelde bleef. Voorts werd besloten, dat de heer C. Stoop, de leden van den L.T.B. zou opzoeken, dat het bestuur der tuln bouwvereen. „de Noordwest" een commissie van 2 per sonen zal benoemen en de besturen der Tulnbouwver- ecnlgingen „St. Maarten" cn „Groenteteelt" In haar geheel het werk zullen verrichten. Met nadruk werd er nog op gewezen, dat enkel zü In aanmerking komen, die ernstig door deze ziekte getrof fen zijn en niet financieel krachtig genoeg z|jn om dit te dragen. KTROET. Bij den heer G. Bijpoat is aan komen vliegen een postduif, gemerkt: linkerpoot: zilveren ring N.U.H.P. 27 L-G. 353. rechterpoot gummlring D 471. VALKKOOG. Zondagavond was veel volk In ons dorpje op de been door de ongewone verschijning van een papegaal. Ziet men zoo'n beest wel eens in een kool. dat is minder vreemd maar zoo vrank en en vrij in Gods na tuur Is voor hier wel een bijzonderheid. Van achteraf bleek „pappie" te Schagerbrug een kool ontvlucht te zijn en de eigenaar had voor het terugbezorgen f 5 uit geloofd. Wel deed men hier z'n best om het beest te bemachtigen, doch daar moest le niets van hebben. Z IJ P E PETTEN. Zondagmiddag viel een begin van brand waar to ne men in de bollenschuur van den heer Van Riess»n. waar een kachel voor de vereischte temperatuur zorgt. Door ijlings toegeschoten hulp werd uitbreiding voor komen; de gerequireerde Zijper brandspuit hoefde geen dienst te doen. De bollen, die in het aangetaste vertrek opgeslagen waren, zullen wel waardeloos zijn. De schade wordt echter naar we vernamen, door ver zekering gedekt. W 1 E R1 N G E R IV' A A R T) Ongeveer een maand geleden heerschte er mond- en klauwzeer onder het vee van den heer J. Borst. Meerdere gevallen deden zich tot nu toe niet voor, doch thans is cr weer aangifte gedaan door do familie Bakker aan den Barsingerweg. A A' ,V A PA ULO TV N A De jonge heer A. C. Geertsema alhier, leerling H.B.S. te Alkmaar, is overgegaan van de le naar de 2e klase. Duivensport. Zondag J.l. hield de postduivenver- eeniglng „Altijd verder" een wedvlucht vanaf Lier, af stand 196 K.M. De duiven zijn om 8 uur 11 min. gelost. De eerste werd om 10 uur 49 min. 52 sec. geconstateerd de laatste om 11 uur 5 min. 23 sec De prijzen vielen als volgt: Gebr. van Steijn 1, 2, 3. 7, 11, 12, 13 en 14; G. de Boe 4. 5, 6, 9. 10 en 21; Jb. Cornelissen 8; W. Blaauboer 15 18, 19 en 22; L. Hogewoning 16, H. J. Foppen 17, R. Geerings 20. H. Jonker Hzn., is bevorderd van de 4c naar de 5e klasse der R.H.B.S. te Den Helder. De a-s. kermis- We zijn even op Informatie uitgeweest om onzen le zers, der traditie getrouw, te kunnen mecdeelen, wat voor „spullen" zij de volgende week op onze kermis kunnen verwachten. En we zijn dan ook thans in staat te vertellen, dat er niet veel nieuws te zien zal zijn. Behalve de gebak-, suiker-, fruit en palingkraam, zullen er weer zijn de cinema van Schinkel, een luchtschommel en zweefmolen, een cakewalk, Turksche schommel, schiettent, slagraachine en het sportkanon. Verder komt er dan nog een tent, die den weidschen naam van Mu seum draagt en waarin allerlei schilderijen, wapens, enz. te zien moeten zijn, nog een kijktent, een stand waar men de vliegsport kan beoefenen (we vermoeden, dat dit de reeds van de kermissen uit den omtrek be kende vliegmachinetjes met bommenwerpers zullen zijn) cn ten slotte een „verkleinde uitgave" van een tent, zooals o.a. ook opd e Helderschc kermis was, waarin men. gezeten in bakjes met groote snelheid rondge slingerd wordt, terwijl men zelf, door aan een touw te trekken, nog eenige wijziging in de beweging kan brengen. De heeren café- en zaalhouders hebben, als gewoonlijk, weer voor de danslustigen gezorgd. Zoo ver namen we. dat bij den heer Jonker de bekende neger W. Watts met zijn band komt, terwijl bij den heer W. Kossen The Williams accordeonmuziek ten gehoore zul len brengen. De praktijken van Chicago in Anna Paulowna. Het gebeurde dezer dagen dat een bloembollenkwee- ker, welke voor een firma uit Breezand een gedeelte bollen had geteeld (zoogenaamde contractteelt), deze zou afleveren. De kweeker wilde echter gaarne bij af leveren der bollen zijn geld ontvangen. Hoewel on gaarne. verklaarde de firma hiermede genoegen te ne men, en nadat een vracht bij de firma was gebracht, zou bij de tweede vracht betaald worden. De firma liet de vracht voor de schuur komen cn zou afrekenen. Dit geschiedde echter op 'n andere ma nier dan verwacht werd, want toen degene die de vracht begeleidde, verklaarde niet te lossen voor be taald was, kreeg hij van een der firmanten een slag in het gezicht. Den chauffeur werd belet weg te rij den, doordat des firma's auto er dwars voor werd ge zet. Met man en macht werden de bollen van den wogen gesleurd en in minder dan geen tijd was de wagen leeg. Met de vermaning dat het restant on middellijk moest volgen, daar anders nog krasser maatregelen genomen zouden worden, kon men ver trekken. Of de kweeker hieraan voldaan heeft, betwijfelen wij. Maar men vraagt zich af: zitten wij hier in het rustige Anna Paulowna of in Chicago. Oudcsluis. 16 Juli 1931. Geachte Redactie! Door de afdeelingen van de S.D.A.P. en den modernen Landarbeidersbond beiden te Oudesluis is in verband met de broodprijsverhooging over de maand Juli onder staand schrijven gericht aan den Bond van Bakkerspa troons voor de Zijpe en Omstreken en aan de Coop. te Winkel. Beleefd verzoeken wtj opname In de Schager Courant, waarvoor bereids mijn dank. Hoogachtend, G. Heemskerk, Secr. der S.D.A.P., afd. Oudesluis Oudcsluis 16 Juli 1931. Aan het bestuur van den bond van bakkerspatroona te Zijpe en het bestuur der Cooperatio te Winkel. M! Waar door uw organisatie in de gem. Zijpe en omstre ken per 1 Juli aangekondigd was cn doorgevoerd is, een prijsverhooglng van 2 ct per brood, waar deze verhoo ging. dienende was tot dekking der verhoogde kosten ir. uw bedrijf door invoering der tarwewet Waar evenwel deze wet met Augustus a.s. in werking treedt, zoodat door deze verhooging op 1 Juli de inwoners van Zijpe en Omstreken onnoodlg aan uw loden, een voor vele gezin nen zeer hooge belasting betalen, wat niet in de bedoeling ligt der wetgevers. Om deze reden geven respectievelijk do leden der afd. S.D.A.P., Oudesluis en evenzoo de le den van den Modernen Landarbeidersbond, eveneens te Oudesluis uw organisatie in overweging dezo ongemoti veerde broodprijsverhooging. voor de maand Augustus, welke maand evenzoo veel weken telt als de maand Juli. in te trekken. Wij hopen dat u de onbillijkheid van deze verhooging zult Inzien en aan het verzoek der beide af deelingen zult voldoen. Gaarne zagen wij uw antwoord tegemoet voor of op Dinsdag 28 Juli a s. In afwachting, Achtend. G. HEEMSKERK, Secr. afd. S.D.A.P, Oudesluis. Geachte Redactie, Nog eenmaal wil ik zoo vrij zijn U een plaatsje in Uw blad te verzoeken. Wanneer de heer Dekker zich door m'n ingezonden stuk van Woensdag j.l. beleedigd vindt, wil ik in de allereerste plaats m'n excuses daarvoor aanbieden, daar dit allerminst m'n bedoeling Is geweest. Alhoewel ik het zelf met den besten wil niet in kan zien. Mij dunkt, door elkaar te beleedigcn, komt men op een zoo laag peil, dat een open en eerlijke gcdachtenwisseling niet moer mogelijk is. Om deze reden is het mij dan ook onmogelijk, op het Ingezonden stuk van Zaterdag J.l. van de heeren Koeten en Scheltus in te gaan. 't Spijt me zeer. dat zij op een dergelijke manier tegen de tarwebouwers willen agee- ren. zooals in het laatste gedeelte van hun schrijven wordt gedaan. Dat u, mijnheer Dekker en uwe collega's het met mijn zienswijze inzake tarwewet en broodprijzen eens zouden zijn. had ik natuurlijk allerminst verwacht I k meen, dat de vergelijkingen van de graan- en brood prijzen 19131930. volgens U groote woorden en on juiste gegevens, feiten zijn, door een ieder te con troleeren en maar niet als losse courantenberichten zijn weg te cijferen, Verder geef lk graag toe, dat de enkele bakkers, die geen hoeveelheid onvermengd meel in voorraad hadden, na 3 Juli leta duurder zullen wer ken dan voorheen; maar hoe een klein percentage zal dat wel niet zijn? Moeten om die reden een maand vóór den tijd. dat allen 't gemengde bloem moeten verbruiken, de brood prijzen over de gansche linie verhoogd worden? Gedu rende Augustus mogen zelfs zij. die nog voorraden on vermengde en dus goedkoopere bloem bezitten, deze nog half om half op gebruiken. De heeren professoren Polak en Kaag kwamen vóór de invoering der tarwewet tot de conclusie, dat de broodprijzen niet te hoog waren. Zou, nu de prijzen vóór de inwerkingtreding daarvan, toch met 2 cent verhoogd worden, hun oordeel nog evenzoo luiden? Werd, bij een dalende tarwemarkt, de brood prijs al haast bij voorbaat verlaagd? Wat betreft de slechte situatie van aardappelen- en groentenverbouwers, die volgens u ook mede schade van de tarwewet ondervinden, geloof ik juist 't tegendeel. Bij loonende tarwecultuur, zal minder land voor aard appelen en groenten bestemd worden, wat toch zeker niet anders als een voordeel moet zijn voor de tuin bouwstreken. Dit wil volstrekt niet zeggen, dat Ik 't onnoodig vind, dat deze bedrijven steun zouden behoeven. Ik geloof zelfs, van in sommige streken zeer noodig, ge zien de slechte uitkomsten der vroege-aardappelen- cultuur. Met den wensch, dat de toekomst ons van landbouw- en zaken-malaise, en daardoor ook van de tarwewet mag verlossen, zal een ieder, dus ook ik, 't volkomen met U eens zijn. U, geachte redactie, dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, G. H. GEERLIGS, Anna Paulowna, 20 Juli 1931. UIT ONZE GOST. In de buurt van Tjipetir in het Soekaboemische heeft zich. naar Aneta verneemt, een vreeselijk drama afge speeld, waarbij een heele Inlandsche familie. Nadi, zijn vrouw en twee dochters, meisjes van 13 en 10 jaar, door zekeren Bapa Djoechri, een kerel van 45 jaar, d'.e zijn halve leven door het gezin als hulsvriend behandeld was. van welke omstandigheden hij ten slotte heeft weten te profiteeren om zijn misdaad te volvoeren, vergiftigd werd Nadi had hem vroeger vier gulden geleend, en met veel moeite daarvan drie gulden en vijf cent teruggekregen. Nog meer moeite kostte het hem, de laatste 95 cent terug te krijgen. Toen Djoechri. na kalme aanmaning, zich met een afbetaling van een halven gulden hiervan wilde afmaken, terwijl hij volgens de meening van zijn vriend, die het geld broodnoodig had over voldoende contanten beschik te, werd hem dit door Nadi verweten. Bapa Djoechri was hierover maloe, en besloot zich op gruwelijke wijze te wreken. Hij liet hiervan echter niets blijken, en bleef zich voordoen als vriend van de gast vrije familie. Korten tijd geleden kwam hij weer. om de lieden een pakje Javaansche suiker te brengen. Alles screen weer vergeven en vergeten. De kleine atentie-be- tuiging werd dankbaar aanvaard. Eenige dagen later werd de aandacht van het bestuur en de veldpolitie getrokken door vier sterfgevallen, ach ter elkaar en onder vreemde verschijnselen in het huis van Nadi. Men ging aan het speuren, de Inlandsche be stuurshoofden en de detachementscommandant van do Veldpolitie in Soekaboemi, vast besloten als hij was, om de zaak tot klaarheid te brengen. Uit den aard der zaak geschiedde dit zeer in het ge- helm. Het zwakke spoor leidde naar Bapa Djoechri, die het had doen voorkomen, te gelooven dat de doodsoor zaak aan stille kracht, teloeh zooals het daar genoemd wordt, was toe te schrijven. Dit idee trachtte hij, zooals later bleek, met succes, bij 't volk Ingang te doen vinden De meest fantastische verhalen deden in de streek de rond.Om zich zoogenaamd tegen de teloeh te beschermen had de Bapa achter zijn huis een ei en een klapperdop begraven, een bezweringsmiddel, zooals hij later bij ont dekking den politieman met een ernstig gezicht verze kerde Men had. ook in verband met andere ontdekkingen, een draad in handen, en de moordenaar trok in zijn ca mouflage-poging het net steeds nauwer om zich heen, tot hij er in verward raakte, en het tijd werd tot zijn arresatie over te gaan. Het mag een staaltje van bijzon deren speurzin genoemd worden en van keurige samen werking tusschen inlandsche bestuurshoofden en veld- politieleider. dat men het zoover heeft kunnen brengen. De moordenaar heeft te Soekaboemi. voor de veldpoli tie, na een scherp verhoor, een volledige bekentenis af gelegd. De aangeboden Javaansche suiker was vermengd met arsenicum. Hij zelde niet alleen maloe te zijn geweest door de aanmaning, doch ook nijdig omdat Nadi, zijn oude vriend, nagelaten had, hem voor een slamantan uit te noodigen. Deze redenen waren blijkbaar voor hem voldoende, om zich op de heele familie, waarvan drie leden toch geheel buiten de quaestio stonden, te wreken. ALKMAAR, 18 JulL Aangevoerd: 195000 kipeieren. 5860 Kg. f 44.30, 60 62 Kg. f 4.10—4.50. 62-64 Kg. f 4.30—5.50. bruine 60— 65 Kg. f 4.40—5.30, 25000 eendeleren f 3.70—3.90. ALKMAAR, 18 Juli. Op de heden gehouden piepkuikenmarkt werden aan gevoerd 4 korven en 36 kisten. De prijs was f 11.10, De handel was goed. Alkmaar, 18 Juli. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen aJn volgt: 16 paarden f 120300, 16 melkkoeien f 250350. 24 nuchtere kalv. slacht f 6.5032, 30 scha pen, vette f 2730. magere f 26, 20 lammeren f 1822, 4 bigzeugen f 80. 32 schrammen f 1627. 62 biggen (10 weken) t 914. 2 bokken of geiten f 22.50. Handel stil. ALKMAAR. 18 Juli. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: fabrieksboter le soort f 0.600.70, 2o soort f 0.50—0.60, eieren (groothandel) f 44.35, eendeieren f 3.45. WARMENHUIZEN. 20 Juli. Aangevoerd: 14675 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 7.10—9.30, drielingen f 3.70—5.20, grove f 4.10—4.70. eigenheimers f 8.30, 1050 Kg. zilveruien: nep f 13.40—14.10, drielingen f 3-3.80.. MEDEMBLIK, 20 Juli. Schotsche muizen f 2.302.60, witvl. aardappelen f 2.50 2.80. per 50 Kg. DEN HELDER. 20 Juli. Afgeslagen Gem. Vischb&l: Noordzeevisscherij: ton gen f 0.600.40. kleine tongen f 0.150.08, tarbot f 6.35 per «tuk. schol I f 11—9.50, II f 4—3.25, echarre f 4.75- 4, bot f 3.50—2 per kist. ALKMAAR, 20 Juli 1931. Aardappelen f 4.607.20 per 100 Kg., aardbeien f 0.60 0.72 per slof. aalbessen f 6—12 per 100 pond. andijvie f 0.50—2 60 per 100 stuks, bloemkool I f 6—11 per 100 stuks. Idem II f 2—4, doperwten f 4—13. druiven f 4248 per 100 pond. groene kool f 1.202.60, kropsla f 0.50 2.80, komkommers f 1—4.60, meloenen f 3268. per 100 stuks. Perziken f 2—7 ct. per stuk. postelein 16—32 ct per bakje, peulen f 7—20 per 100 pond. rabarber f 1 per 100 bos. roode kool f 4.30—J6.20 per 100 stuks, selderie f 4.20—6.20 per 100 tos. spinazie f 29—62 per 100 pond, snijboonen f 1225 per 100 pond. dubbele sperclcbooner f 9.60—11.20 per 100 pond. tuinboonen f 4—8 per 100 Kg. uien f 6.60—10.10 per 100 bos. wortelen f 4.20-8.10 per 100 bos, zwarte bessen f 913 per 100 pond. AMSTERDAM. 20 Juli. Zeeuwsche bonten f 7—3, ld. bi. eigenheimers f 4.80— 5.50. ld. elgenh. f 4.50—5.50. id. eigenh. poters f 4—5. id. bl. egenh. poters f 45. IJpolder eigenh. f 45.50, ld. bl. eigenh. f 4.805.50, id. muizen f 6—7, id. eigenh. poters f 45, Andyker muizen f 67, id. kl. muizen f 4. Ryper muizen f 67, id. drielingen f 4. Anna Paulowna zand f 78. Hillegommer zand f 78. Noordwyker zand- driellngen f 56, Anna Paulowna zanddrlellngen f 56, WestJ. muizen f 68. id. kl. muizen f 5—6, Flakkeesche eigenh. f 5—5.50, id. bl. eigenh. f 55.50, ld. eigenheimer poters f 45 per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE. 20 Juli. Aangevoerd: 32600 Kg. aardappelen: schotsche mi f 4—7.20, drielingen f 4.60—5.30. kleine f 1.30-1.60, heimers f 44.80. bl. eigenheimers f 3.505.20, 50 spercleboonen f 18, 4600 Kg. zilveruien: nep f 12.40—j drielingen f 7.108.10, 1500 Kg. roode kool f 1, 1600 Kg. gew. witte kool f 1.40—1.60, 2600 stuks bl» f 5.50—6.80. AMSTERDAM. 20 Juli Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 474 koeien, waarvan de pryzen waren: le kw. 94104 ct," kwal. 8092 ct, 3e kw. 6378 ct.. mindere soorten K 66 ct., per Kg. slachtgewicht. 93 melk- en kalfko^ f 2.60—3.60 per stuk, 244 vetet kalveren, 2e kw. 62-.- ct. 3e kw. 5260 ct. per Kg. levend gewicht, 72 nutfc kalveren f 8—14, 33 schapen f 26—32, 8 lammeren, u, varkens, vleeschvarkens 90110 Kg. 52—52 ct, zwt varkens 50 —51 ct., vette varkens 48—49 ct, per j slachtgewicht 105 paarden f 100220. Aan het abattoir werden aangevoerd 11 wagons slachte runderen uit Denemarken. ALKMAAR, 20 Juli 1931. Aangevoerd 71 vette koeien f 170380, 12 vette veren f 36—70, per Kg. f 0.95—1.10, 42 nuchtere ka ren f 28. 518 vette varkens 45—50 ct, zouters 4244 per Kg. Handel in koeien matig, in varkens vlug. Vervolg. SPARTA-NIEUWS. By de Zondag gehouden seriewedstryden, uitgeschren door de V.V. D.O.S.K.O. te Oudesluis, wist Sparta I dl eersten prijs te behalen. Sparta II cn III wist met 5—3 over S.R.C. I te zep vieren. AARTSWOUD. Onze voetballers speelden Zondag op eigen terrei wat voor ons dorp met mooi weer een aardige attra tie is. A. III speelde tegen Blokker II een zeer spa nenden wedstrijd, doch verloor met 1—2. f A. I kwam togen Blokker I uit. Dit was een ongelj lce strijd, daar onze jongens veel sterker waren. Ec flauwe wedstrijd dus. De stand was 10—1. PETTEN. Petten speelde Zondag te Castricum tegen C.S.V. L P., dat met een invaller en oen invalide-doelman speé- de. kon het thegen de sterke tegenstanders niet W werken, althans voor de rust niet. Ruststand 3-t Hierna kwam P. meer opzetten en wogen de partij» vrijwel tegen elkaar op, wat de score in deze perioè elk één doelpunt trouwens bewijst. Uitslag 4-, voor C.S.V. nip v< hands baar i pu all een f' een D 2—1 0 in bei dag e> ging keerd terug, warei den t dag,1 zoraei In den. Jr., volge: metei van 'i over Mej pen i De in 51 Vei (A-V. M. es over In Z-HJ De uitbli 7.10 1 Me De de e over NIEUWE NIEDORP. N. Niedorp II—D.E.S. I, Sijbecarspel. N. Niedorp II—D.E.S. comb., Sijbek., 0-i Door een misverstand waren de uitslagen van vi rige week niet gepubliceerd, toen speelde n.1. N.V.V. tegen Assendelft I voor de nederlaagwedstrijden verloor met 51. N.V.V. II speelde een medaillewa strijd tegen D.E.S. I uit Barsingerhorn en verloor nu 40 en N.V.V. adsp. besloot deze nederlaagreeks mi een 3—0 dito tegen D.E.S. II. Dezen Zondag was het weer D.E.S., ditmaal uit Si becarspel, dat bij N.V.V. op bezoek was. Zou D.E.1 met twee elftallen verschijnen, toen zij in het vel moesten treden, bleken er ongeveer veertien man zijn. Zoodoende speelde tweemaal hetzelide D.E-S.-c tal eerst tegen N.V.V. III en later tegen"w.v.V. II. wedstrijd N.V.V. III—D.E.S. bracht Sijbecarspel t 30 overwinning. Had de scheidsrechter niet 3 slecht geweest, nou, dan hadt je wel eens wat andet gezien; deze woorden werden door onze Jan Elfrin over het terrein gebulderd. Een volledig N.V.V. II had een gemakkelijke (te p makkelijke) taak om D.E.S. te kraken. Keeper Ba: kreeg niet meer dan viif ballen in zijn nabijheid. N.V.V. voorhoede zag kans om den langen D.E.S.-kee per negen maal te passeeren, waarvan Dokter he meerendeel wel voor zijn rekening. „Je, ik ben gek zeg dat ik hem hou", klaagde D.E.S. keeper bij een hard schot op zijn heiligdom. Scheidsrechter Woudt had dezen keer een gemak!» lijke taak. BARSINGERHORN. Zondag namen de beide D.E.S. elftallen deel aar de nederlaagwedstrijden, uitgeschreven door de ver eeniging C.S.V. te Castricum Vergezeld van ruim supporters werd de tocht met 2 autobussen van di Fa. Deutekom en een luxe auto ondernomen. Na ee voorspoedige reis arriveerde het gezelschap te 10* uur in Castricum, bij het mooi gelegen C.S.V. terreiï Om precies 11 ving de eerste wedstrijd tusschl C S.V 2 en D.E.S. 1 aan. Spoedig beleefde de D.E.S verdediging angstige momenten, doch de keeper w toch steeds, zij 't dan niet op de resolute wijze wel* wij van hem gewend zijn, te redden. I.angzamerhaai verplaatste het spel zich evenwel en de voorhoede bf naderde telkens het vijandelijke doel. Een beslisf schot ontbrak echter. Slechts eenmaal wist de ral denvoor te doelpunten. Met 1—0 voor D.E.S. ging rust in. Blijkbaar had deze rust den D.-spelers goed gi daan. want nauwelijks was begonnen of de st; werd met een goed schot op 2—0 gebracht en na minuten spelen was de score opgevoerd tot 50. Hl was werkelijk aardig te zien hoe de 5 voorwaarts^ in deze periode telkens tegelijk optrokken en vijandelijke verdediging in het nauw dreven. De doelpunten waren er het gevolg van. Aangezien h< in dezen wedstrijd ging om de grootst mogelijke derlaag toe te brengen, werd met energie verder speeld. doch het geluk was den spelers niet rr Bij een C.-aanval werd tenslotte een kwartier v het einde door een der D. achterspelers hands maakt binnen het beruchte gebied. De toegestn; pennlty werd door den keeper echter op uitsteken] wijze gekeerd. Uit de corner, welke hierop volgt' doelpuntte C.. nadat de hal eerst nog was weggekoi Deze tegenslag werkte deprimeerend op de spelf en alhoewel hardnekkige pogingen in het werk w den gesteld, bleef de stand 5—1 voor D.E.S. W grooiste nederlaag tot nog toe aan C.S.V. toegebracht was 3—0. Het tweede elftal betrad hierop het terrein en tn had er veel van of de reserves waren eveneens val nlan te winnen. Het is echter bij een pogen geblev Nadat de eerste helft met een overwicht van D.Fj en met een 1 0 voorsprong uit een uitstekend dof punt van den middenvoor, die een voorzet van recht ineens in een doelpunt omzette, was geëindigd, wer de tweede helft door CS.V. beter ingezet. Het sr bleef wel verdeeld, doch de C voorhoede zag in neriode kans 2 maal het net te vinden, terwijl laartoe niet in staat bleek Het uitvallen van di linksbuiten vlak na de rust was voor D. wel handicap. Het einde kwam alzoo met een 2—1 ovi winning voor C.S.V. 3. Na deze beide wedstrijden vertrok het gein gezelschap naar Midden-Deemster, waar het eerst elftal nog een wedstrijd moest spelen tegen Sta Pal uit Amsterdam op de seriewedstrijden van de Y" Beemster. Te 5 uur werd begonnen en het bl' reeds dadeliik. dat de vorige strijd nog in de het zat. Nadat de D. rechtsbuiten met een als voorzet hei doeld schot op eenieszins fortuinlijke wijze de scoaj had geooend, voegde de middenvoor daar nog doelnunt aan toe. De rust ging alzoo in met 2—0 va* D.E.S. Na de rust was de vermoeidheid bij de 1 spelers nog meer merkbaar, niettemin hield ze kt* V< Vc half zing vast Vc betu Maa den Bi v. gen< mer dat \Y zal uit Al A 175 afgi S te M ring 193C D

Schager Courant | 1931 | | pagina 6