Raad Anna Pauiowna. Zijpe en Hazepolder la5 Pf Uit onze omgeving. Vergadering van den Raad op Woensdag 22 Juli 1931, des namiddags 3 uur. Voorzitter de heer G. J. Lovink, burgemeester; secre taris de heer C. Keijzer. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering, waarna de heer H. Raven, nieuw benoemd raadslid, de bty de wet vereischte beloften aflegt. De Voorzitter feliciteert den heer Raven met zijne benoeming. Wel zal het waarnemen dezer functie van korten duur zijn, maar toch hoopt spr. dat de heer Raven op aangename wijze de belangen der gemeente zal voorstaan. De notulen worden gelezen .ze worden onveranderd onder dankzegging aan den secretaris, vastgesteld. Voor de mededecllngcn verwijzen we naar het nummer van Zaterdag. De goedgekeurde rekening 1929 sluit met een batig saldo van f 31476.06^4. Door den heer D. Lemstra Is verzocht tijdens de kermis te mogen plaatsen een consumptietent, op welk verzoek door B. en W. afwijzend was beschikt De Voorzitter deelt mede, dat dit besluit is genomen aan de hand van het in 1929 genomen besluit De heer Kuiken dacht dat het besluit niet betrof knappe burgers. De Voorzitter wijst erop, dat het besluit is genomen, naar aanleiding van een verzoek van de Vereen, tot afsch. van alcoh. dranken. B. en W. hebben indertijd leelijke dingen genoeg gezien van biertentjes. Er zijn hier gelegenheden genoeg waar bier ia te drinken. De heer Keuris heeft adressant ook op het bewuste besluit gewezen en heeft hem gezegd, dat hij niet wilde medewerken tot intrekking van dat raadsbesluit Spr. geloofde niet dat het raadsbesluit alleen betrekking had op bulten de gemeente wonenden. De heer Koorn dacht ook dat ingezetenen wel met die biertentjes mochten staan. Wat de concurrentie van neringdoenden betreft, die bestaat ook La.v. andere kramerijen. Spr. gevoelt wel voor het toestaan van het verzoek. De heer Komen gevoelde wel voor Inwilliging van bet verzoek, maar als eenmaal een besluit is genomen, is het wat anders. Misschien zijn er wel eens minder prettige ervaringen mee opgedaan. De heer Koorn merkt op, dat het een zeer nette tent is. Do Voorzlter wijst nog eens op het In 1929 genomen besluit door don raad. De heer Koorn vraagt of niet afgeweken kan worden voor ingezetenen. De heer Kuiken heeft geen tijd om het na te zien, maar spr. gaat er vrij zeker in, dat toon gesproken is, dat het geen betrekking zou hebben op ingezetenen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. zich voorlooplg toch maar zullen houden aan hun archief. Het voorstel-Kulkcn om het raadsbesluit in te trek ken, wordt verworpen met 8 tegen 2 stemmen, voor stemden de hoeren Kuiken en Koorn. De heer Jonker snerkte bU de stemming op, dat hij een oogenblik af wezig was. Vakonderricht aan politiepersoneel. Aan de orde Is een voorstel om de kosten verbonden aan het volgen van een cursus voor vakonderrioht aan politiepersoneel, door de agenten van politie dezer ge meente, bedragende ten hoogste f 30 per man per jaar voor rekening der gemeente te nemen. De heer Kuiken zegt. hoogst tevreden zijn over de politie in onze gemeente. De heer Teutelink is hier jaren geweest, spr. weet wel dat wet wet Is, maar het scheelt toch vee! hoe ze toegepast wordt. Teutelink is niemand In den weg en, in samenwerking met Hoexum, •taan ze de burgerij met raad en daad ter zijde. Ze leven mee met de burgerij. En waar ze nu niet zoo jong meer zijn en er zich hier geen ernstige gevallen voordoen, vraagt spr. zich af of het wel geoorloofd Is, de voorgestelde uitgaaf te doen. De Voorzitter dankt den heer Kuiken voor de lof die hij de politie toezwaait en zal die lof. waar spr. het heelem&al mee eens Is. graag aan de politie overbren gen. Maar spr. oordeelt dat hier voor een platteland- eche gemeente juist buitengewoon veel gebeurt. In 2 weken hebben twee aanhoudingen plaats gehad voor ernstige feiten en Is overbrenging naar Alkmaar geschied, terwijl er feitelijk nog een aanhouding moest plaats hebben. Of de agenten nu jong of oud zijn. dat is 't zelfde. Ze moeten op de hoogte zijn. Alle dagen ko men er nieuwe wetten bij. Het is geen cursus voor één Jaar, maar een doorloopende cursus. De politie zorgt voor voorlichting aan de burgerij. De heer Komen vindt dat de redenen die de heer Kui ken aandraagt, meer nopen om het voorste! aan te ne men. Het is net ais met de boeren; ze raken nooit uit geleerd. De heer Van den Berg dacht eerst dat het ©en cursus voor een paar jaar was. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het voorstel van B. cn W. besloten. Ingekomen is een verzoek van G. Elzir.ga. Boermans- weg 28. om een tegemoetkoming in de kosten van ver voer van twee leerplichtige kinderen naar da o. 1. school I. Adressant heeft recht op vergoeding en aan de hand op ds verordening voor 80 pet. Wordt goedgevonden. De plaatselijke commissie van toezicht op het L. O. B. en W. stellen voor tot het verleenen van ontslag, op zijn verzoek, aan Joh. A. Tromp als ild der Plaatse lijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs en tot voorziening in deze vacature, waartoe worden voor gedragen: 1. J. L. Willem een en 2. N. Zwarthoed. B. en W. willen den heer Tromp op de meest eervolle wijze ontslag verleenen met dank voor de in die betrek king bewezen diensten. Aldus wordt besloten. Tot lid wordt benoemd de heer Willemsen met8 stem men. op den heer Zwarthoed werden 3 stemmen uitge bracht Van de heeren J. A. Rosloot en J. Kouseband kwamen Verzoeken in om vermindering van hun aanslag in het •choolgckl. Ook de heer M. J. Rozenbroek zond een dergelijk ver zoek in. De verzoeken worden toegestaan. De vergoeding aan de bijzondere scholen. Volgt de vaststelling ingevolge art. 101 der Lager-On- derwijswet 1920, toe te kennen aan de bijzondere scholen over 1929. De kosten van het openbaar onderwijs hebben gemid deld per leerling bedragen f 15 46471 en de vergoeding van de R.K. school zal bedragen 201 maal dat bedrag en na aftrek van het genoten voorschot f 1056.41, die voor de christelijke school naar 72 leerlingen en na aftrek van het genoten voorschot f 309.48. Teruggave van vermakelijkheidsbelasting. Ingekomen 1$ een verzoek van de Landelijke RiJver- «eniging Anna Pauiowna om teruggave van geïnde ver makelijkheidsbelasting tijdens het gehouden concours- Hipplque. Door het meer dan slechte weer bedroeg het tekort van het concours hipplque f 300, terwijl aan vermakelijk heidsbelasting is betaald f 16.10. Met aigemeene stemmen wordt besloten dit bedrag van f 16.10 tc rcaUtueeren. Het vergunningsrecht. De heer W. Wai boer verzoekt om vermindering van zijn aanslag in het vergunningsrecht. Adressant wijst er op dat de aanslag berekend is naar een huurwaarde van f 300 en gesteld op f 75. Door ver plaatsing van het verkeer neert noressant bezwaar tegeu dezen aanslag en meent dat de huurwaarde op f 200 de aanslag op f 50 gesteld dient tc worden. Do Voorzitter deelt mede dat B. en W. aan de hand van den drankverkoop berekend hebben dat de huur waarde van het perceel op f 250 gesteld kan worden en B. en W. stellen dan ook voor den aanslag tot f 62.50 terug te brengen. De heer Kuiken oordeelt dat de heer Walboer wel een aardige zaak heeft, maar er is geen clandlsle, de zaak is te afgelegen. De Voorzitter: U kijkt er nog van op wat er verkocht wordt De heer Kuiken: Er is heel wat per liter verkoóht en daarvan schijnt de winst niet groot te zijn. De heer Keuris: Het worden daar dus groot-gebrui kers! De heer Jonker vraagt of het vergunningsrecht niet nader bekeken zou worden, omdat het recht hier hoo- ger is dan in andere omliggende plaatsen. Spr. meent dat dit beloofd was, toen de heer Rezelman het ter sprake bracht De Voorzitter zegt dat de huurwaarde geschat wordt naar den drankverkoop. De heer Jonker dacht dat die verkoop niet bekend kon zijn, tenminste dat leert de praktijk. De Voorzitter merkt lachend op dat alleen wordt be rekend wat hier wel bekend is. Den heer Kuiken is ook nog opgevallen dat er bij Walboer nooit een uitvoering is. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Aankoop van terreinen. B. en W. stellen voor tot aankoop van bij het Raad huis gelegen terreinen, ter grootte van ongeveer 353 M2 en van 32 M2. van Ned. Herv. Gem. te Anna Paulowna- polder voor een gezameniyken prijs van f 192.50. De Voorzitter licht toe. dat de gemeente eerst voor den bouw van het arrostantenlokaal grond had gekocht, maar blnnon de heg was er nog grond, die aan de Ned. Herv. Kerk behoorde. Naderhand bleek dat er van het terrein ten oosten van het raadhuis ook nog aan de Ned. Herv. Kerk behoorde. Met aigemeene stemmen wordt tot aankoop besloten. De rekeningen over 1930. Aangeboden wordt de gemeenterekening met de daar bij behoorende rekeningen over 1930. In verbsnd met de belangrijke bijlagen der rekening wordt goedgevonden dat de commissie die de rekeningen zal nazien, uit 4 in plaats van uit 3 leden zal bestaan. Tot commissieleden worden aangewezen de heeren Van den Berg. Jonker, Keuris en Koorn. Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting van het electriciteitsbedrijf over 1930. De gewone dienst dezer suppletoire begrooting wijst aan 'n bedrag van f 9583 72*4, de kapitaaldienst f 16136.85 Op de begrooting komt o.m. voor een post van f 500 voor dubleusc posten. De heer Komen informeert naar dezen post waarop de Voorzitter mededeelt van op de aangelegde lijst ver schillende posten voorkomen die niet weg zijn, maar het wordt toch gewenscht geacht een bedrag uit to trek ken. De vorderingen blijven vooralsnog behouden. De nieuw-gekozen raadsleden. Volgt het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw-gekozen leden van den gemeenteraad, n.1. van de heeren K. Keuris, Jb. Raven Jbz., J. Dekker, D. Lub bert. D. Koorn, G. Kuiken, C. Smit Sz. C. D. Rezelman. D. Stammes, W. Komen en G. v. d. Berg. Do heeren Keuris, Koorn en Rezelman worden met het onderzoek belast Bij monde van den heer Koorn wordt tot toelating geadviseerd, met welk advies de raad zich vereenigt De rondvraag- De heer H. Raven zegt dat vorig maal gesproken Is over de telefonische doorverbindingen. Spr. vraagt of ook de dokter geen doorverbinding dient te hebben. In spoedgevallen zal dat wel op prijs gesteld worden. De Voorzitter heeft het ldée, dat de dokter er niet opgesteld is, want anders zou hij er zelf wel voor ge zorgd hebben. In spoedgevallen zijn er de doorverbin dingen van Hoexum. Teutelink, Spaans of Jonker en spr. Maar spr. zal het met dokter bespreken. Spr. denkt echter dat het zóó zal zijn. dat als de dokter gehaald moet worden, en het is slecht weer men zal oordeelen, dat het nog wel tot den volgenden dag kan wachten; maar als er een telefoon Is, zal men den dokter eerder laten komen. De heer H. Raven dacht dat de dokter het op prijs zou stellen. De Voorzitter zegt dat de dokter tegen zich zelf be schermd moet worden. Hij staat dag en nacht klaar; hij Is nu voor 14 dagen weg, maar B. en W. hebben al gezegd, dat het beter was, dat hij voor ©en maand was gegaan. Maar wenscht de dokter de doorverbinding, dan kan hU ze krijgen. Als er echter nood Is. dan staan de buren, ook ai hebben ze de grootste ruzie, gelukkig voor elkaar, klaar. De heer Jb. Raven merkt op. dat het aanplakbord aan de Drie Molens nu verplaatst is. maar nu precies voor het raam van Keuris staat. Er is daar de tram halte. de busdienst en uitzicht Is nu afgeloopen. Spr. vraagt of het bord weer op de oude plaats gezet kan worden. De Voorzitter zal het met den opzichter bespreken. In geen geval behoeft Keuris last van het bord te hebben. Hierna sluiting. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden, op Woensdag 22 Juli 1931, des middag. 2 uur, in „Het Wapen van de Zijpe", van Mevr. Wed. J. Eroer. Afwezig is de heer W. Nieman, Heemraad. Voorzitter de heer C. Hooij, Dijkgraaf, secretaris de heer J. J. Bleek, opzichter de heer P. Kooij. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering, waarna vaststelling der notulen aan de orde wordt gesteld. Niemand der leden had op- of aanmerking, doch de Voorzitter merkt allereerst op dat het niet goed is dat de notulen vóór de goedkeuring worden ge- teekend. In de tweede plaats heeft spr. bezwaren te gen de vaststelling dezer notulen, omdat daarin staat, waar het gaat om het salaris van den hode, dat deze o.m. ook is ontlast van de kasopname bij den penningmeester. Spr. heeft dit nooit gezegd. Als dus goedgevonden wordt dit te wijzigen, kan spr. de notulen goedkeuren. Algemeen wordt dit goedgevonden, waarbij de heer Bruin opmerkt, dat de notulen blijkbaar slecht zijn gelezen. Hededeellngen. De Voorzitter deelt mede, dat met ingang van 1 Juni de gepenslonneerde wegwerker v. d. Oord be noemd is tot sluiswachter tc Oudesluis voor f 75 per maand. De Voorzitter heeft een onderzoek ingesteld naar de rente die de Boerenleenbank to Schagerbrug geeft en neemt. Ze geeft 3 rente en neemt 4% Het gemiddelde is in verband met het verschil van den toestand moeilijk te zeggen. Dc heer Van der Oord bepleit nog eens het ge bruik maken van dc plaatselijke bank. De heer Rezelman wil het maar aan het Dag. Be stuur overlaten, geeft het weinig verschil, dan pre fereert spr. de plaatselijke bank. De heer Dignum wil vandaag de uitspraak of het zal zijn de Boerenleenbank of dat het zal blijven bij de Hoonische Bank. Bij meerderheid, 10—i stemmen, wordt besloten naar de Boerenleenbank te gaan. De borgstelling van den penningmeester, welke ge- teekend was door nu wijlen Notaris Vrijburg, is af geloopen. De borgstelling kan worden overgenomen door mevr. wed. Vrijburg, wat met aigemeene stemmen wordt goedgevonden. Op 2 Mei is dc kas nagezien bij den penning meester, waar aanwezig was f 846.21, bij de post cheque en girodienst f 10.94, bij de Bank f4648.85. Totaal alzoo f5506. Van Ged. Staten Is bericht ingekomen, dat de geldleening van hoogstens f2300 voor polder Z M, af te lossen in 10 jaar, te beginnen in 1932, is goedgekeurd. Tegen de geldleening van f3000 voor Polder Q, hebben Ged. Staten echter bezwaar, aangezien het electr. gemaal f2372,36 kost. Een leening van f2400 hoogstens kan wel de goedkeuring ven Ged. Staten verwerven. Met aigemeene stemmen wordt, evenals volgens een ingekomen schrijven van den polder Q wordt verzocht, besloten de geldleening van f2400 voor den polder Q goed te keuren. Van den heer Dekker te St. Maartensbrug is be richt ingekomen, waarin verzocht wordt op den voor zijn malerij staenden steiger een electrische kraan te mogen plaatsen. Dijkgraaf en Heemraden stellen voor den steiger aan den heer Dekker te verkoopen, onder voor waarde dat de steiger goed zal worden onderhouden en dat de installatie niet het verkeer zal belemme ren of den weg zal beschadigen. De heer Rezelman zou den steiger niet willen verkoopen. Ook de heer Rademaker wil niet verkoopen. Met aigemeene stemmen wordt het voorstel den steiger te verkoopen, verworpen. Met de stemmen van de heeren Rampen en Tiel tegen, wordt goed gevonden vergunning te verleenen, de kraan op den steiger te plaatsen, met inachtneming van de ge noemde voorwaarden. Van Ged. Staten is bericht ingekomen, dat geen ontheffing kan worden verleend aan het bijhouden van loozingsstaten door de molenaars. De heer Rezelman is van meening, dat het niet mogelijk is juiste staten te maken. De heer Dignum vraagt, wat de bedoeling van de staten is. Het is onzin. De voorzitter meent, dat het niet heelemaal on zin is. De molenaar kan als de ingelanden zeggen dat niet genoeg gemalen is, aan de loozingsstaten laten zien, dat er gemalen is. De heer Eriks heeft een molenaar gesproken die een week of 3 op achter was. Wat heb je er dan aan? De Voorzitter zegt, dat de stroom kan worden ge controleerd. Alle voordeelen weet spr. echter niet. De Voorzitter deelt hierna mede, dat is ingekomen een brief van Zonneveld en Philippo, waarin de Egalcmentsloot te koop wordt aangeboden voor f2000.—. De Voorzitter stelt voor dit in comité te behan delen. De heer Dignum vraagt, of dit noodig is. De vergadering wordt geschorst en na heropening deelt de Voorzitter mede, dat er een vergadering is geweest met de belanghebbenden, waarvan aanwe zig waren de heeren Bood en Koning en het Dag. Bestuur. De heeren waren van meening dat er wei nig belang voor hen was. Nu is van zekeren kant f 1000.— aangeboden om de sloot in het bezit te krij gen van den Polder. Voorgesteld wordt op het verzoek van Zonneveld en Philippo afwijzend te beschikken. Den heer Dignum verbaast het, dat de heer Bood weinig of geen belang er bij heeft Spr. dacht dat de ingelanden bij de uitwatering wel belang had den. Dc Voorzitter zegt, dat Zonneveld en Philippo de uitwatering nooit mogen belemmeren. De heer Dignum: Het is een bord met hakkels.. Het is echter een belang van den polder den eigen dom van de sloot te hebben. De heer Rezelman is ook van oordeel, dat het een belang van den polder is, maar het is een te dure koop. Temeer waar een groot deel der belangheb benden er niets voor over heeft De heer Bruin is van meening dat de Egalemonts- sloot, geheel moet behooren aan den polder. Voor deel is het niet, maar er zijn wel meer dingen waar de polder peen voordeel van heeft. De Voorzitter zegt dat het Dag. Bestuur f500 wil geven. De heer Dignum meent, dat de ingelanden, die de belasting betalen, recht hebben op vrij vaarwater. De polder ontvangt de belasting en moet de sloot koopen, opdat de menschen niet geisoleerd worden. De belas ting wordt betaald, dus de menschen hebben rechten. De Voorzitter: Wat zijn de gevolgen? Dc heer Dignum:: Als de sloot eigendom blijft van Philippo, kan die de vaart daarin wel gaan verbie den. Met 3 stemmen tegen (die van de heeren Dignum Kraakman en Bruin) wordt besloten niet aan het verzoek om de sloot te koopen te voldoen. Kohier 1931. Het kohier van omslag dienst 1931 bevat 1200 aan slagen tot een bedrag van f96167.99. De betalingster mijn loopt van 1 September—1 Januari. Pensioensgrondslagen. De pensioensgrondslagen van de volgende mole naars worden vastgesteld: Appel f 403; Brommer f245, Van Eeten f289, Klaver f 285. Rons f457, Smit f300, Swarthof f310, Wildeboer f390. Te rekenen vanaf 1922. Onderzoek geloofsbrieven De geloofsbrieven van de molenmeesters P. Schil der en H. 't Hart worden onderzocht door de hee ren Brak, Kraakman en Dignum. De geloofsbrieven waren in orde, wat door den heer Brak wordt medegedeeld. De Voorzitter brengt dank aan den afgetreden mo- lenmeester van polder F, den heer Boontjes, voor de moeite en zorgen die hij zich voor den polder heeft getroost. Geldleening. Voorgesteld wordt een kasgeldleening aan te gaan tot een bedrag van hoogstens f 10000, rentende ten hoogste 4>$ Wordt goedgevonden. Rondvraag. De heer Rezelman bespreekt de kwestie polder C. De molen kan het niet meer bemalen, waarom de ingelanden met aigemeene stemmen besloten me chanische bemaling te doen plaats hebben door mid del van een ruw-oliemotor. De Voorzitter zegt, dat het Dag. Restuur heeft ge adviseerd mechanische bemaling toe te passen. Ged. Saten vinden dit niet noodig en willen het eerst met een kleineren vijzel probeeren. De heer Rezelman zou het willen probeeren met een kleinen vijzel. Mocht het niet gaan dan een ruw- oliemotor aanschaffen en daarom het geheele bedrag voor vijzel en ruw-oliemotor leenen. De Voorzitter meent, dat dit wel niet zal gaan, gezien de leening van polder Q. De heer v. d. Oord zegt. dat de molenmeesters het risico van verleden jaar absoluut niet willen dragen, waarom verbetering noodig is. opdat de schade ann 't land niet grooter wordt. In Haarlem ziet men niet het belang van de landbouwers, maar meer dat van den Hollandschen molen. Wij moeten recht zien te krijgen. De Voorzitter zegt. dat het op den weg ligt van de molenmeesters om de bezwaren aan Ged. Staten ken baar te maken en het nadeel van de tegenwoordige bemaling voor den polder hen onder het oog te bren gen. Ged. Staten sturen het dan door naar den Mi nister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen. De heer Dignum vraagt, of er geen andere weg is om den treurigen toestand onder het oog te brengen, b.v. als de molenmeesters schrijven en wij erkeniw dat mechanische bemaling gewenscht is. Besloten wordt dat de molenmeesters van den ft der C een brief zullen sturen, waaraan door de gadering van den grooten polder adhaesie zal w> den betuigd. De heer Dignum vraagt, hoe het is met het boert; grint. De opzichter antwoordt, dat er nog één schip aa 't Zand moet komen, dan zijn de anderen aan beurt. De heer Dignum vraagt, hoe het is gegaan meij schouw. De Voorzitter; Heel slecht, maar zooiets langzaam aan groeien. Bij de onbcmalen lande, moet iets door de vingers worden gezien. De volgt», de maal zal een advertentie worden geplaatst en z<„ len de nalatigen worden beboet De heer Dignum zegt. dat sommigen worden boet, anderen weer niet Spr. is bereid in conii namen te noemen. De heer Rademaker vraagt naar de opslagplaa van grint. De Voorzitter deelt mede. dat was uitgezocht Maartensbrug, doch dit kon de Rijkswaterstaat nj goedkeuren. De heer Rezelman:; Is een opslagplaats noodij Laten wij het onder de teer zetten. De heer Rademaker informeert nog naar den b« germolen De Voorzitter deelt mede, dat wegens ziekte den machinist het werk tijdelijk is gestaakt. De heer Rademaker vraagt naar het onderzoek vj de wegen in het Koegras. De Voorzitter: Is nog niet gebeurd. De Voorzitter stelt voor, om aan J. v. d. Oor werkzaam bij de thans in eigen beheer zijnde gen. een gratificatie te geven van f50. Het is slecht werk en de man spant zich, aldus spr., er b; zonder voor in. De heer v. d. Oord; Het komt hem toe, het een verschrikkelijk werk. De heer Dignum: Het is beulenwerk. Dijkgraaf deelt mee. dat van Ged. Staten een schr;. ven was ingekomen, waarin de mededeeling, date geen reden was om het reglement te wijzigen, wj betreft de woonplaats van Dijkgraaf en Heemradet Met de verkiezing van deze functionarissen kan da* mee rekening worden gehouden. Hierna sluiting. E set 212 me bic éii ha U gwteW aardap Aani «enko: meer 1 De znoelii Na ■werd, werd ty -werd VI werf W 1 E R I N O E Van de 2de naar de 3de klasse U.L.O.-school te Sch» gen Is overgegaan S. Bakker Mz., alhier. Van de 3de naar de 4de klasse Handelsschool te Zui phen is overgegaan Jo. Takes Tz., alhier. Vergadering van den Gemeenteraad op Vrijdq 24 Juli 1931, des namiddags twee uur. Agenda: 1. Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuwb» noemde leden van den Raad. 2. Notulen. 3. Mededeellngen en Ingekomen stukken. 4. Aanbieding van de rekening en balans der Zeegra» exploitatie over het dienstjaar 19301931 en val de gemeenterekening dienst 1930. 5. Nieuwe behandeling van het verzoek der afd. Wi« ringen van de Ned. Ver. tot afschaffing van alco holh. Dranken tot wering van jeugdige persons uit verlofslocalitelten, 6. Voordracht tot nadere regeling van den huurpriji voor de gemeentewoning Beltstraat No. 2. 7. Voordracht tot herziening van de belooning vi den secretaris der Commissie tot wering vi schoolverzuim. 8. Voordracht betreffende de stalling van. a» moU brandspuit te Den Oever. 9. Voordracht tot het instellen van beroep tegen aas slagen in de forensenbelasting. Voordracht tot aankoop van grond ter verbreedin van de Hoofdstraat Dln opent Het Witte V&J bevoi J. Tl Nl zijn hom naai enki fees ver ged! Het in d een lievi echl van bied D gro< de in ons van dan mai gro H uui de! 10. SINT MAARTE5 Na be 4 Augustus as is de dag bepaald om met de ouden de an riaeen alhier een rijtoer per auto te maken. Od jé fee: bel 4 r jon UO( Het cor me dai van dagen alhier een rijtoer per auto te maken, dit jaar is het Hilversum en omstreken, dat bezocl zal worden en ook Zandvoort zal met een bezoe worden vereerd. Is het op andere plaatsen dat de ouden van dag! dien dag met blijdschap tegemoet zien en buim ziekte een elk gaarne mee profiteert, hier lijkt dt eenigszins anders, gezien het aantal ouden van dag» dat voor de reis in aanmerking komt en het betrek kelijk kleine getal dat van deze geleigenheid gebruü wil maken. Dit is echter heel jammer, daar het bestuur van dei Bond voor Staatspensionneering zijn best doet vc dit reisje, en de ingezetenen met liefde hun p! ningske hiervoor offeren. Het doel dezer reisjes toch om eens een echte gezellige dag te bezorg aan de ouden van dagen, ongerekend of zij dit zei: kunnen betalen of niet. Laat daar geen valscb schaamte deze reisjes voor de toekomst onmogeli zijn. zoodat voor hen, wier eenige „uitje" dit is, f ook noodnoodlottiger wijze zou moeten vervallen. H 00 OW OüI Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeen! is in overleg met den Inspecteur van het Lager C" derwijs in de inspectie Den Helder te Alkmaar leerplan der drie openbare lagere scholen in deze meente zoo gewijzigd, dat de groote vacantie op scholen inplaats van drie, 4 weken zal duren. Gister is alhier de keuring van trekhonden geho*j| den. Door 8 trekhondenhouders werden trekhonden i geboden, die allen werden goedgekeurd. LANGEND IJ Uit tuinderskringen vernamen we. dat het velen heeï getroffen, dat het bestuur der Langendijker Groent* centrale en de Provinciale Commissie uit de Veiling* in Noord-Holland niet vertegenwoordigd waren bij d» teraardebestelling van het stoffelijk overschot van wijl* den heer W. Balk. in leven secretaris van ger.oerwü Prov. Commissie. We vernamen zelfs, dat er eenige o=> stemming heerscht over dit feit en dat men voornemw* is te interpeleeren over de reden van dit niet-aonwe^f zijn. Naast de draaihartigheid is thans ook de ziekte. naamd „vallers" in ernstige mate in de kool opgetred* ZUUIDSCHARWOUDE. Gisteravond hield de tuinbouwvereeniging De Toe komst een leden vergadering ten lokale van den bek P. Schoenmaker, waarop een groot aantal leden tegen woordig waren. Deze bijeenkomst was belegd naar aas- leiding van de geleden schade, veroorzaakt door aardappelziekte. De Voorzlter zette een en ander uiteen, sprak over slechte toestanden in het tuinbouwbedrijf, zooals tuinders die wel kennen, zonder dat het noodig is» ze worden gememoreerd, herinnerde aan het initiat» door de L.T.B. organisatie genomen, om te komen t* een steunregeling voor de gedupeerde tuinbouwers. gevolg waarvan een comité is gesticht, dat met e* moesten spoed gegevens tracht te verzamelen over4*l omvang van de ramp. Met dat doel is aan de versct-' lende burgemeesters het verzoek gericht, zich met tuinbouwvereenlglngen in verbinding te stellen, om" deze wijze de noodige gegevens te verkrijgen. Op bijeenkomst nu werden de aanwezigen in de gelcgf

Schager Courant | 1931 | | pagina 6