Een paar herinneringen. Petitionnement v. Internationale Ontwapening Een rooversbende. Twist tusschen grondwerkers. De Zuiderzeewerken. Gerecht tusschen communisten en politieke tegenstanders. Opstootjes te Rotterdam. Het Paleis der Sovjets. Predikbeurten. kenn* enp, de vj boer® lip an metj ro> land»- volgd Petitionnement voor internationale ontwapening. Het bestuur der Vereeniging de Nederland* sche Dagbladpers deelt mee, dat gisteren 212.502 onderteekeningen voor het petitionne ment voor internationale ontwapening zijn binnengekomen, dat is het hoogste totaal van één dag, dat tot heden bereikt werd. Het ge- beele totaal overschrijdt thans aanzienlijk de U00.000. epla, ht at i oodl n b*| te vi ek va Oort de w is er bj het schrj dat n, wj rade cl aai •esteld op te geven, welke schade zij ongeveer door de aardappelziekte hadden geleden. Aangezien de meeste van de slachtoffers op deze bij eenkomst aanwezig waren, blijven er dus maar weinigen, meer over, van wie de gegevens nog niet bekend zijn. De tuinders zijn nu in afwachting op wat deze be moeiingen tot resultaat aan steun zullen opie* eren. Na rondvraag, waarin nog een quaestie besproken ■srerd, welke niet voor publiciteit geschikt werd geacht, iwerd de vergadering gesloten. oudkarspel. Dinsdagavond 8 uur zal de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeenkomen. noordscharwoude- Het fabrieksgebouwencomplex van de heeren Gebr. Witte, scheepsmakerij, is bij notarieelen verkoop over gegaan in handen van den heer C. Keeman Jbz. alhier. - broek op langendijk, Van de 3e naar de 4e klasse der Handelsschool Is o.m. bevorderd H. v. Zuijlen en van de le naar de 2e klasse j Timmerman. SC H 00 R L Zomerleest V.V.V. Nu a s. Zondag en Maandag de dagen weer daar zijn voor het vieren van bovengenoemd feest, en honderden uit de omgeving zich weder opmaken om naar Schoorl te gaan, willen we voor het laatst nog enkele regels schrijven over het programma van dit feest en de lezers nog iets nader inwijden, voorzoo- ver de groote aanplakbiljetten dit niet reeds hebben gedaan. Het zomerfeest, bekend als het jaarlijksch gebeuren in deze maand, is voor deu pensiongast in doorsnee een aangename afleiding, zij 't dan ook dat enkalen liever de stille rust zoeken. Voor dezulken zijn er echter nog de Schoorlsche duinen, waar men verre van alle feestdrukte en motorgeronk kan blijven. Zoo biedt Schoorl voor elkeen wat wils. Doch niet alleen voor de zomergasten, in nog veel grootere mate is dit feest een aantrekkelijkheid voor de menschen uit de naburige dorpen. Zij trekken in grooten getale vanuit hunne woonsteden naar ons mooie dorp, om te genieten van bloemencorso, <an ruitersport, van volks- en kinderspelen, van dans enz. En dat er veel werk van dit feest wordt ge maakt, blijkt wel hieruit, dat de jaarlijksche be grooting de 1400 gulden overschrijdt. Het ieest is tweedaags; Zondagmiddag te één uur stelt zich het bloemencorso op, op het erf van de boerderij van den heer P. Bruijn nabij het station, en trekt dan, met muziek voorop, langs den Laanweg en door de Buurt naar het Sportpark, waarop het feest wordt gehouden. Te 2.30 uur wordt het feest officieel geopend. En hebben de kinderspelen plaats. Deze zijn verdeeld in 4 rubrieken. De jongste leeftijdgrens is 7 jaar (niet jonger) en de deelnemers mogen niet ouder dan 14 jaar zijn. Een groote dansvloer met rijkvoorzien buffet noodt de danslustigen reeds te 7 uur tot een dansje, hetwelk van 8—9 uur onderbroken wordt door een concert van Bergens Mannenkoor en Schoorls Ge mengd Koor. Hierna gemaskerd bal en we weten, dan is 't binnen de omrastering van den dansvloer «wart van de menschen. 's Maandags wordt het feest geopend met de monstraties van de rijverecniging „Westfriesland". Nadat deze ruiters een rondgang door het dorp heb ben gemaakt, volgen op het terrein veel nieuwighe den, weder geheel iets anders dan op het ruiterfeest te Bergen zal worden vertoond, zoodat zij, die dit Berger feest hebben meegemaakt, in Schoorl weder nieuwe attracties zullen meemaken. Vervolgens volksspelen, w.o. het bekende tobbe- spel, kruiwagensport met hindernissen en stoelen- race. 's Avonds te 7 uur is de dansvloer weder disponi bel, van 8—9 uur concert van ons Fanfarecorps, en te half elf groot vuurwerk, voorafgegaan door een bijzondere verrassing, aangeboden door de gym nastiekvereniging „Olympia". De dansvloer blijft telkens opengesteld tot 2 uur in den nacht, alsook de diverse kermisvermakelijkheden, Dus wel weder een rijk programma! Is 't nog noo- dig dat we voor het laatst U toeroepen: Komt naar Schoorl en naar het mooie gezellige zomerfeest. Nog vermelden we dat de buurtvereeniging de mooie kom van het dorp met lampioens zal ver lichten. HEERHÜGOWAARD IJl VEENHUIZEN. Wij vernemen, dat met de kermis alhier zullen optreden Mevr. Stella Seemer en den heer Louis Noiret Het belooft dus een avond vol genot te worden. Was het voorheen een traditie, dat de onderwij zeres aan de O.L.S. no. 3 aan den Donkereweg te Heer hugowaard handwerk-onderwijs gaf aan de O.L.S. No. 4 te Veenhuizen, thans ls meth et vertrek van Mej. Kooij met deze gewoonte gebroken en is voor de school te Veenhuizen eeh vakonderwijzeres voor vak k benoemd, 0.1. Mej. Brouwer van Heerhugowaard. ANNA PAÜLOWNA Loop dar bevolking. Ingekomen: Mej. M. Duin van Nibbixwoud; P. Slns en gez. van Winkel; J. H. Antonlssen van Baarn; J. Chr. Vorstman van Haarlem; Mej. N. Tr Glasbergen van Schagen; Mej. M. Maat van Den Helder; Joh. Veld man en gez. van Heerhugowaard; S. M. Zuidema van Apeldoorn; Mej. F. Buwalda van Leeuwarden; Mej. M. A. Zoon van Den Helder. Vertrokken: Ph. Deljs naar Wieringen; C. H. van Kaderen naar Sassenheim; Mej. J. Simons naar Den Helder. Burgerlijke Stand- Geboren: Leonardus Wilhelmus, zoon van C. A J. van der Meer en P. J. Hoogeveen; Simon Johannes, zoon van W. Th. Langelaan en A. M. Bierman; Johanna, dochter van R. Keppel en T. Nleuwenburg. Getrouwd: J. Meeldijk en K M. Vader. Van de le naar de 2de klasse der M.U-L-O.-school is bevorderd Riek Stammes en van de 2e naar de 3e klas van dezelfde school Marie Kaan. N. Keijxer. W. Metz en P. Crum, allen leerlingen der Handelsschool te Den Helder, zijn bevorderd van de le naar de 2e klasse en D. Blaauboer. eveneens leerling der handelsschool van de 2e naar de 3e. Z IJ P E OUDESLUIS. De heer P. C. de Jong alhier is benoemd tot weg werker bij de Ned. Spoorwegen, standplaats Schager- araard. BARSINGERHORN KOLHORN. v.?n? ^"^noot, Jb. Kistemaker Gz.. la bevorderd e 2e naar de 3e klasse A Handelsschool Alkmaar. TEEKENT DAN. Er is wel eens uitgerekend, dat een gezin In Neder land van 4 4 5 personen een jaarlijksch Inkomen heeft van gemiddeld f 40 per week. Als men nu aanneemt, dat er 1.600.000 van zulke ge zinnen zijn, dan is het gezamenlijk inkomen per jaar van heel ons volk 3328 millioen gulden. Rekenen we nu nog even verder, dan zal u blijken, dat ons volk ln 254 jaa r een inkomen heeft van 845 mllllard gulden, dus 845 met negen nullen er achter. Waarom we juist op dit getal willen uitkomen? Eenvoudig genoeg: zooveel heeft de wereldoorlog van 19141918 gekost, een moorddadige verspilling, onder de gevolgen waarvan de menschheid nog vele Jaren gebukt zal gaan. In „Vrede", orgaan van het Vredes Studie Bureau onder'redactie van den oud-officier W. L. van Warmelo te Blarlcum, lezen we het volgende: In „Das andere Deutschland" van 3 Augustus 1929 werd berekend, dat de kosten van den wereldoorlog toereikend zouden zijn geweest om leder gezin in Rusland, Oostenrijk, Duilschland. België, Frankrijk, Engeland, Amerika, Canada en Australië te voorzien van: een huis ter waarde van f 6000.— een woninginrichting van f 2400. een tuin ter waarde van f 1200. Daarna zou er nog voldoende zijn overgebleven om voor iedere stad met meer dan 20.000 inwoners biblio theken, ziekenhuizen, herstellingsoorden, tehuizen voor ouden van dagen en inrichtingen van onderwijs te bou wen. Veel erger dan dit verlies aan stoffelijke welvaart Is het onzegbare leed, dat over de menschheid werd uit gestort Het aantal dooden bedroeg 9.743.914 Het aantal gewonden bedroeg 20.927.458 Het aantal vermisten bedroeg 3.000.000 Dit aantal van ln totaal 33.000.000 menschen drukt nog maar zeer zwak uit welk een zee van leed do oor log over de wereld bracht terwijl Ieder deskundige u bezweert, dat een volgende broedermoord nog veel vree- selijker zal zijn, ook voor de burgerbevolking. In het aangezicht van zulke feiten vragen wij u: is het thans ook uw tqd, om het biljet te tcekencn en onverwijld op te sturen? Hierlangs afknippen. van het Nederlandsche Volk aan de Ontwapenings conferentie in Februari 1932 te Genève te houden Georganiseerd door de Nederlandsche Dagbladpers. Ik verzoek uwe Conferentie met den meesten aandrane. in naam der menschelijkheid. die maatregelen te nemen die tot ontwapening der naties zullen leiden. Naam Adres Naam Adres Naam Adres Naam Adres Bovenstaand formulier kan onderieekend norden door alle Nederlandsche mannen en vrouwen van 18 jaar en ouder, leder man slechts één formulier onderteekenen. Niet alleen abon- né's. maar alle gezinsleden. die den vereischlen teeltijd hebben bereikt, mogen teekenen. Elk biljet man vier handleekeningen bevatten niet meer. nel minder. Vier jongemannen aangehouden. Het gelukte de politie te Zeist vier jonge menschen inwoners van Zeist aan te houden, die zich reeds van Paschen af bij herhaling schuldig maakten aan inbraak in een groot winkelmagazijn aan de Montanbanstraat, dat alleen overdag wordt bewoond Gebleken was, dat behalve zeven revolvers, buksen en flesschen wijn ook allerlei snuisterijen als buit werden meegenomen. Te Arnhem zijn vijf inbrekers aangehouden. De politie te Arnhem heeft Dinsdagmiddag vijf per sonen aangehouden, meldt de „Tel.", allen in Arnhem woonachtig, in verband met de inbraak, welke in den nacht van Zaterdag op Zondag gepleegd is in de wo ning van dr. Schoe-maker, aan den Jansbinnensingel, waarbij uit een geldkistje een bedrag van f 1200 werd gestolen. Van de vijf aangehoudenen heeft er één thans hekend. Het geld was in alle vroolijkheid door het vijftal in Kleef verteerd. Eén levensgevaarlijk gewond. Gisterochtend tegen half twaalf ontstond te Castri- cum twist tusschen twee grondwerkers aan het werk ter verbreeding van den Rijksstraatweg. Op een gege ven oogenblik sloeg H. Zonneveld uit Heiloo A. Phi- lipsen uit Haarlemmermeer met een schop op het hoofd, waardoor een gevaarlijke wonde ontstond. Door een voorbijgaande auto werd geneeskundige hulp ingeroepen en de politie gewaarschuwd. Dr. Van der Sluis constateerde een levensgevaarlijke hoofd wonde en liet het slachtoffer, oud circa 47 jaar, per ziekenauto naar het stadsziekenhuis te Alkmaar over brengen. De dader, die de vlucht genomen had, werd te Heiloo gearresteerd en is in voorloopige bewaring gesteld. UIT HET MIJNBEDRIJF. Uit Heerlen meldt men aan de N.R.Crt.: Inderdaad is aan een aantal arbeiders op de staats mijnen het dienstverband opgezegd. Het ontslag is echter niet als een aanwijzing te beschouwen, dat de mijnen wegens de malaise reeds met het ontslaan van arbeiders beginnen. Het aantal ontslagenen is niet veel hooger dan in andere maanden het geval placht te zijn. Het is belangrijk minder dan het go- noemde getal van tachtig op de staatsmijn Maurits. De netto productie der gezamenlijke steenkoolmij nen in Limburg heeft in Juni 1.105.558 ton bedragen. Het aantal arbeiders der gezamenlijke steenkool mijnen in Limburg was op 1 Juli 27.396 ondergronds en 11.266 bovengronds, totaal 38.662. Hot aantal da gen, waarop het bedrijf in Juni geregeld werd uitge oefend, bedroeg bij de Domaniale mijnen en de mij nen WillemSophie 25, bij de overige mijnen 26. Twee menschen doodgeschoten. Te Dortmund voor het Centraalstation kwam het gis teravond tot een gevecht tusschen communisten en poli tieke tegenstanders. Toen een poliiebeambte, die In bur- gerkleeren was, de strijders wilde scheiden, vielen belde partijen op hem aan en sloegen hem tegen den grond. De man wist zijn revolver te trekken en schoot twee aan vallers dood. terwijl een derde werd gewond. De politie beambte, die vervolgens in het station vluchtte, werd door de overige aanvallers vervolgd, opnieuw op den grond geworpen en door verschillende messteken ln den rug zwaar gewond. Toen de stationspolitie den beambte te hulp kwam. vluchtten de vervolgers. Bij een der dooden werd een lidmaatschapskaart van de communistische partij ge vonden. Aanbestedingen. Vanwege den Rijkswaterstaat heeft gisteren de di recteur-generaal der Zuiderzeewerken aanbesteed: het verhoogen en gedeeltelijk verzwaren van den Frie- schcn zeedijk tusschen Roptazijl en Westhoek, met bijkomendo werken. Laagste inschrijvers waren de heeren J. Kuipers, U. Krikke, J. Dikkerboom en W. J. Boltje, te Heerenveen, met f 1.186.800. De directeur-generaal der Zuiderzeewerken heeft gisteren verder aanbesteed den aanleg van gedeelten van do wegen KolhornNieuwesluis, KolhornAarts woud en Kolhorn—Sluis III binnen de Wieringer- meer en van bagger- en grondwerken nabij Kolhorn met bijkomende werken. Laagste inschrijver was de heer C.Klos, te Baarn, met f 119.600. Een huurder*»taking. Ongeveer een half jaar geleden heeft de heer Kopmels uit de Hugo de Grootstraat een blok panden aan de Tuindersstraat te Rotterdam gekocht Het zijn de pan den 63 tot en met 71, met het daarachter gelegen hofje. Al spoedig sloeg hij den huurprijs op .welke toen per woning ongeveer f 4.75 per week ging bedragen. Aanvan kelijk hebben de bewoners dit betaald, maar toen de hul zen werden opgeknapt, gingen er geruchten loopen, dat de huren opnieuw omhoog zouden gaan. Men besloot toen. in navolging van het Amsterdam sche voorbeeld, tot staking over te gaan en sedert de laatste weken is er geen huur meer betaald. Deze .staking" omvat onge veer 30 gezinnen. Het geval wil. dat onder de huurders zich vrij veel communistische elementen bevinden en zoo werd al dadelijk de politiek ln het conflict betrok ken. D e eigenaar is thans begonnen met een gezin op straat te zetten en dat gaf heibel. De bewoners hadden hun maatregelen genomen en toen de deurwaarders verschenen, stond de woning, wel ke slechts uit één kamer met slaaprulmte en een keuken bestaat, stampvol mannen, van wie enkelen 't uniform van de zgn. Rood Frontstrijders droegen. Ook de sym- pathlseerende buurtbewoners en de andere stakers had den veel menschen op bezoek. Men weigerde den deur waarder toegang, waarna de assistentie van de politie werd Ingeroepen. Het was niet gemakkelijk, om bij de deur van de woning welke op de tweede etage ligt, te komen, omdat de trap stampvol stond. Trouwens ook op den zolder en zelfs in de dakgoot zaten geestverwanten. Ge ruimen tijd is er gedebateerd, maar men weigerde toe gang. Tenslotte arriveerde commissaris van politie in de vierde afdeeling, mat enkele Inspecteurs van den justl- tleelen dienst Ook zij hebben nog getracht de bewoners te bewegen de woning te ontruimen. Toen daarna do deur geforceerd werd is een rechercheur met zijn been klem geraakt tusschen de deur en den deurpost, waar door hij zich niet ernstig heeft bezeerd. De commissaris heeft daarna het huls doen ontruimen door al degenen, die er niet woonden. Inmiddels hadden bereden agenten het publiek, dat ln grooten getale ln de andere gedeel ten van de Tuindersstraat stond te kijken, en in de Van Oldenbarneveltstraat en de Aert van Nesstraat uiteen gedreven. Vervolgens werden de bewoners van het ge deelte van de Tuindersstraat, waarin de stakers wonen, gesommeerd naar binnen te gaan. Bewoners van dit hofje, dat achter de penden van den heer Kopmels ligt, bleven aan den Ingang van het toegangspoortje staan, waarna aan enkele agenten or der werd gegeven, deze menschen terug te drijven, tot bij hun woningen, omdat gebleken was, dat men van het blnnenpleintje, waaraan bet hofje ligt, vrij gemak kelijk weer in het te ontruimen huis kon komen. Toen dK terugdrijven niet vlug genoeg ging. hoewel de gum mistokken er aan te pas kwamen, werd een agent te paard het hofje op gestuurd. In de toegangspoort stoot te hij op een dusdanig verzet dat hij zich genoodzaakt zag, zijn sabel te trekken, waarna hij een paar geduch te slagen uitdeelde, waarop een sauve qul peut ontstond. Even later kwam een man de poort uit loopen, die zwaar bloedde uit een hoofdwond. Toen de bewoners dit sagen, ging een wild gejoel op en plotseling kwamen van beide zijden van de straat dakpannen naar beneden. Oogenblikkelijk werd gesommeerd alle ramen te slui ten en toen hieraan niet dadelijk gevolg werd gegeven, zijn er ter schrikaanjaging enkele schoten in de lucht gelost. De deurwaarders hebben daarna met hun personeel den boedel op straat gebracht, waarna het huisraad ln een benedenhuis is ondergebracht. In de omgeving van de Tuindersstraat bleef het den geheelen dag zeer rumoerig en herhaaldelijk moesten charges worden gedaan, om het telkens weer opdringen de publiek, waaronder zich veel opgeschoten jongens be vonden, uiteen te drijven. De vergaderzaal voor de vergaderingen der massa der arbeiders en der werkenden. Eenigon tijd geleden ls gemeld, dat de kathedraal van den Heiligen Verlosser, dicht bij het Kreml, aan den oever van de Moskwa, zou worden geslecht om plaats te maken voor een Paleis der sowjets. Voor dit nieuws bouwwerk is thans een prijsvraag uitgeschreven. Er wordt aan herinnerd, dat het eerste unie-sowjet- congres in 1922 reeds besloot tot den bouw van een der gelijk instituut over te gaan, maar dat eerst thans de omstandigheden er naar waren, tot de uitvoering van dit besluit over te gaan. Het nieuwe palels moet speciaal geschikt zijn voor congreseen en vergaderingen van de massa en groot op gezette betoogingen en de massa van arbeiders en wer kenden moeten het gemakkelijk kunnen naderen. Het moet verder technisch zich leenen tot massale tooneel- voorstellingen, groote concerten en filmvertooningen. Het moet een monumentaal bouwwerk worden, dat zoo wel door zijn architectuur als door zijn plaats in het stadsbeeld zich onderscheidt Om dit te bereiken wordt een open unie-prijsvraag uitgeschreven, waaraan leder, die het wenscht, kan deel nomen. Van de inzenders wordt ook een schematisch plan gevraagd voor de aangrenzonde stadswijken, dis men dus op den duur ook schijnt te willen herbouwen. De ontwerpen moeten voor 20 October a.s. worden Inge zonden. Op 25. 26 en 27 October d.a.v. zal reeds een voorloopige tentoonstelling van de ontwerpen worden gehouden. Tot en met 28 October heeft dan ieder, ook de deelnemers aan de prijsvraag, het recht mits voluit onderteekend, zijn opmerkingen over de tentoongestelde ontwerpen ter kennis van de bouwdirectie te brengen. Van 5 tot 10 November volgt een nieuwe tentoonstel ling. waarop de bezoekers tevens kennis kunnen nemen van de resultaten van de technische expertise. Voor de beste ontwerpen zijn drie eerste premies van 10.000 roebel, vijf tweede van 5000 en vijf derde van 1000 roebel uitgeloofd. Buitendien zijn nog 30.000 roebel be schikbaar gesteld, waaruit van de niet-bekroonde inzen dingen de beste zullen kunnen worden aangekocht, te gen 1000 roebel per ontwerp. Het gebouw zal twee groote zalen moeten bevatten, een voor 15.000 en een voor 5000 menschen. De bepalingen van de prijsvraag maken het echter mogelijk deze ln afzonderlijke gebouwen onder te brengen. Wat de archi tectuur betreft moeten de ontwerpen beantwoorden aan het karakter van het tijdvak, belichaamd in den wil der werkende massa tot opbouw van het socialisme, de spe ciale bestemming en de beteekenis van het gebouw als architectonisch gedenkteeken van de hoofdstad "der sov jetunie. Bij de constructie moet rekening gehouden wor den met de eischen van snelle uitvoering. Een bepaalds omvang van het gebouw wordt niet aangegeven. In do zaal voor 15.000 personen moet plaats zijn voor een praesldium van 300 personen, voor het corps-diplo- matique (150 personen), buitenlandsche pers (150), bln- nenlandsche pers (200) een orkest van 300 man. met de mogelijkheid tot uitbreiding tot 500, en een tooneel. ZIJ moet beantwoorden aan de eischen van maaaavergnde- ringen en gebruikt kunnen worden voor massale tooneel- en filmvoorstellingen, demonstraties van technische en industrieel® verworvenheden en ook voor deelneming van de toeschouwers aan hetgeen op het tooneel voor valt (tooneel-arena). De andere zaal moet een praesldium van 200 man, 3000 afgevaardigden, 2000 toeschouwers, 500 plaatsen voor het corps-dlplomatique en de pers. een orkest van 200 man en een tooneel, waarop zich 50 menschen kunnen bewo gen. kunnen herbergen. Verder een bibliotheek, berekend op 500.000 deelen, kleinere zalen, vestibules, garderobes en alles wat verder aan een gebouw met dergelijke bestemming te pas komt, tot een gezamenlijk oppervlak, zonder de twee groote zalen, van ruim 30.000 M2. AUTO IN BRAND. Drie dooden. In de omgeving van Besanqon is een personenauto ln botsing gekomen met een vrachtwagen. De botsing was zoo hevig, dat het benzinereservoir van de personenauto ln brand vloog. De geheele wagen stond binnen enkele seconden ln lichte laaie. De drie Inzittenden konden zich niet meer redden en zijn levend verbrand. HEVIGE REGENS IN QUEBEC. Hevige regens ln het Oosten van Quebec hebben den oogst zoo goed als vernield en den hooi voorraad bescha digd. Sommige gewassen zijn letterlijk in het water ver dronken. In het dorpje Straymond is de rivier buiten de oevers getreden en moesten honderden gezinnen hun wo ningen ontruimen. DE CYCLOON VAN LUBLIN. Volgens later ontvangen berichten is door den wervel storm boven Lublin en omtrek een schade aangericht, die geschat wordt op 3 millioen zloty. Zes personen wer den gedood. Ruim 150 personen werden gekwetst Talrijk# boerenhofsteden werden verwoest Eenige duizenden menschen zijn dakloos. ZONDAG 26 JULI. NED. HERV GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Enklaar. Dirkahcrn, geen Samenkomst. Nieuwe Nledorp, voorm. 10% uur, Ds. de Leeuw. Oude Nledorp, geen dienst Huisduinen, voorm. 9 uur, Ds. Damsté. Julianadorp, voorm. 10% uur, Ds. Damsté. Callantsoog, voorm. 10% uur, Da. Vorstman. x\nna Pauïowna, geen dierst Warmenhuizen, voorm. 10% uur, Ds. Zilllnger Molenaar. Oudk&rspel, voorm. 10% uur, Ds. W. A. F. van Dijk. Noordscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. H. H. Baudet van Ter Apel (Gr.) Burgerbrug, geen dienst St-Maartensbrug, geon dienst Oudeslula, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Schagcrbrug, zie Oudesluis. Egmond-Blnnen, voorm. 10.15 uur, Ds. Nobel. Veenhuizen, voorm. 10% uur, Da. Roobol. Heiloo, nam. 7 uur, Ds. Nobel. Valkkoog, voorm. 10% uur, Ds. Tlnholt Winkel, geen dienst. Hoogwoud, voorm 10% uur, Da Reddlngius. Wieringen, geen dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barslngerhorn, geen dienst. Nieuwe Niedorp. voorm. 10% uur. Ds. Kaars. EVANGELISATIE te: Schagen. voorm. 10% uur, de heer Hofmeester Amsterdam. 's Avonds geen dienst Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur. de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur. de heer Bosma. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp. voorm. 10 uur, de heer Ph. Looij, Y«.n Zwtjndrecht 'a Avonds acht uur, de heer Looij. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE- Groet (zaal van K. Peijs), 's av. 7.15 uur, Ds. J. J. Ruija. Bevestiging Ouderling.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7