Vliegtuigongelukken. Danseres in vlammen. Geweldige overstroomingen in Nanking. J Een motorbark omgeslagen. Aanslag op den Oriënt- express. Nieuwe godsdienstonlusten in Mexico. Beschamend gevangenisrapport in Amerika. Verkeersongevallen. Ernstige verkeersongevallen in Frankrijk. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Ik Vliegtuigbotsing in Polen. Vier militairen gedood. t[ Twee militaire vliegtuigen zijn bij Demelis in Polen '[met elkaar in botsing gekomen en omlaag gestort Alle «ivjer inzittenden werden op slag gedood. Een ander vliegongeluk vond nog plaats boven de luchthaven van 4 Warschau waarbij één doode te betreuren was. Acht personen omgekomen bij een vliegtuig- ongeval in Bulgarije. ,n*i Volgens berichten, die bij de luchtvaartmaatschappij Tb Boekarest zijn binnengekomen zijn bij een vliegonge- ^1 in Karnobat (Bulgarije) acht personen om het le- gekomen. De namen der verongelukten konden nog ujot vastgesteld worden. De machine, die dit ongeval overkwam, is een ver keersvliegtuig van de lijn BelgradoBoekarest AP7 Vliegtuig ln zee gestort Twee studenten gewond. Uit Koningsbergen: Vrijdagavond is bij de Oostzeebadplaats Kranz een t de jflemmvliegtuig van de Koningsbergsche Academische viiegwetenschappelijke Vereeniging in zee gestort De al t>: inxjttenden, twee studenten van Koningsbergen zijn ge- rca wond. Zij hadden demonstratie-vluchten gemaakt en waren tot op veertig meter boven den waterspiegel gedaald. In «en looping verloor de bestuurder de macht over het vliegtuig, dat toen in het water viel. -eki chei ven sMtt njr» n d eedij n a g" i is is t» Paniek in de Ufa-ateliera. In de klankfilmateliers van de Ufa in Neubabels- berg bij Berlijn is men sinds eenigen tijd bezig met de opname van de Charell-film „Het congres danst". Toen Zondagmiddag vele honderden filmspelers en fi guranten in het groote atelier bijeen waren, viel door nog niet opgehelderde oorzaak plotseling uit een boog lamp een gloeiend stuk kool op de japon van de 22- jarige danseres Ernesto. De danseres stond in den tijd van een oogenblik in vlammen. Van de aanwezi gen maakte zich een paniek meester. De jonge dan seres is zwaargewond in het ziekenhuis opgenomen. Volgens de geneesheeren verkeert zij in levensgevaar. 4000 hulzen ingestort. V.D. verneemt uit Londen: Uit Nanking wordt gemeld, dat ten gevolge van de door den hevigen regenval ontstane overstroomingen meer dan 4000 huizen zijn ingestort, waardoor tien duizenden menschen dakloos werden. De laaggelegen stadswijken staan bijna een meter onder water. Ook uit de aniere steden langs de Jangtse worden overstroomingen gemeld. dsv icht: A Zes personen verdronken. V.D. verneemt uit Parijs: Zondagmiddag zijn in het kanaal aan de Fransche kust, nabij Etretat ten noorden van Le Havre, zes personen tengevolge van een scheepsongeval om 't leven gekomen. Een motorbark met zes man aan boord, werd op den terugweg naar Etretat door een storm overvallen en als een notedop heen en weer geslingerd. Van de kust af werd de strijd van het scheepje door belang stellenden waargenomen, maar men vermoedde geen direct gevaar, toen plotseling het lichte vaartuigje door een stortzee werd bedolven en kenterde. Het vaartuig bevond zich op ongeveer een mijl af stand van de kust en men zag de opvarenden in doodsstrijd, zonder dat men iets tot hun redding kon doen. Toen de dadelijk uitgezonden reddingboot ter plaatse verscheen, vond men slechts de drijvende wrakstukken van de motorboot, terwijl van de opva renden geen spoor meer te vinden was. GESLIPT. Een motorrijder heeft den geheelen nacht zwaar gewond langs den weg gelegen. Zaterdagmorgen omstreeks vijf uur zag een voor- hijganger langs den weg Ede—Wekerum, in de na- bijheid van laatstgenoemde plaats, een motorrijwiel liggen en op enkele meters afstand den bestuurder. 1 Hoewel de man niet in staat was inlichtingen te verstrekken, kwam vast te staan, dat deze man, ge naamd Frank van Roekei, wonende te Wekerum, nier den heelen nacht gelegen moet hebben, daar bij in den voornacht met zijn motor geslipt en langs den weg geslingerd was. waardoor hij een zware hersenschudding had bekomen. De man, die in het gelaat onherkenbaar gewond was, is naar het zie kenhuis te Wageningen vervoerd. BLIKSEM INGESLAGEN. In de Onde Pieterskerk te Leiden. Tijdens het onweer, dat Zaterdagmorgen boven Leiden woedde, is de bliksem ingeslagen in den top gevel van de oude, uit 1300 dateerende Pieterskerk */--,aar- E<?n gedeelte van den. in Gothischen bouw- ■«ijl opgetrokken, topgevel boven den hoofdingang ■an de Kloksteeg, stortte omlaag. Ook op enkele •ndere plaatsen werd de kerk getroffen, zonder dat noemenswaardige schade is aangericht. Men is in •Herijl met de herstelling begonnen. FIETSER OVERREDEN. Aan de gevolgen overleden. Vrijdagmiddag is op den Rijksstraatweg, onder de I gemeente Heemskerk, de 52-jarige V., wonende te n Uitgeest, toen hij per rijwiel uit de Marquettelaan f WaP' ^00r een uit de richting Beverwijk komenden ET^Ü« Uto gegrepen en overreden. Het slachtoffer werd ernstig gewond opgenomen en naar het Roode kuUj te Beverwijk overgebracht, waar «0 in den daaropvolgenden nacht aan de gevolgen overleden. De chauffeur van den vrachtauto, af- *omstig uit IJmuiden, was na de aanrijding, zon- der naar het slachtoffer om te zien. in volle vaart t doorgereden. Hij werd te Heilo achterhaald, waar proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt. DE KONINKLIJKE FAMILIE IN TIROL. Uit Lienz wordt gemeld: Het verblijf der Nederlandsche Koninklijke Fami lie wordt over het algemeen begunstigd door mooi mS X' in be#rin van deze week heeft het gere- IÜuwj daarna keerde het goede zomerweer te- «li Koningin gaat veel uit om te schilde- mel daaraan verbonden autotochtjes, door ir!" ™°°ie streek. Prinses Juliana heeft eenige autotochten gemaakt. o.a. naar Cortina Hoiliff/n nt J bezoeken aan Gross Glockener en \an h.F A0fC ,n het vo°memen liggen, ninklllk*van d®.vol«en<le week zal de Ko ninklijke Familie naar Nederland terugkeeren. TWEE KINDEREN OVERREDEN. Een meisje ernstig gewond. Zaterdagavond zijn op den Rijnsburgerweg te Lei den een tienjarig meisje D. V. uit Wassenaar en een 11-jarig broertje P. V. door en auto overreden. Bei den werden gewond, het meisje zeer ernstig. Zij is naar het Diaconessenhuis te Leiden overgebracht Politieke bedoelingen? V.D. verneemt d.d. gister uit Sofia: In den afgeloopen nacht is op den Orient-Express nabij Constantinopel, voorbij Philippopel een aanslag gepleegd. Toen de trein nabij een onveilig signaal langzaam reed, werd hij beschoten door een bende onbekende mannen, die den machinist toeriepen, dat hij den trein tot staan moest brengen, eangezien men anders den spoorweg in de lucht zou laten vliegen. De machinist liet zich echter niet intimideeren en verhoogde de snelheid van den trein. Op het eerste station werd de politie gewaarschuwd Van de bandieten ontdekte men echter geen spoor. De locomotief en de voorste wagons toonden talrijke sporen van geweerkogels. Onder de weinige reizigers van den slecht bezetten trein was een paniek ont staan. Men vermoedt, dat men hier niet met een gewonen roofoverval te doen heeft, mear met een daad van po litieke ontevredenen, die door de beschieting van een internationalen trein de Bulgaarsche regeering in de oogen van het buitenland wilden compromiteeren. LUGUBERE VONDST. Te Keulen is Zondag in een schuur het half verkool de lijk van een 20 tot 25-jarige vrouw gevonden. Een flesch met petroleum lag naast haar. Of hier misdaad in het spel is, zal moeten worden onderzocht. AUTO-ONGELUK BIJ WASHINGTON. Vier dood en. Uit Washington: Bii deze stad heeft een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. In het donker reed een auto met acht jongelui in het water. Twee jongelie den en twee meisje vonden den dood. Twee priesters neergeschoten. Vier ker ken in brand gestoken. Te Jalapa in den staat Vera Cruz (Mexico) zijn twee Katholieke priesters in de kerk La Doctrina voor het altaar door onbekende daders neergeschoten. Bij den aanslag werden bovendien twee kerkbezoekers gewond. De aanslag was een gevolg van een aanval op den gouverneur van den staat Tejeda toen deze de kerk be zocht om het aantal priesters te controleeren. De onlusten begonnen toen een jongmensch op den gouverneur een schot loste en dezen ln het linkeroor trof. De gouverneur haalde zijn revolver haastig voor den dag, doo k achter een pilaar en beantwoordde het vuur. Er ontwikkelde zich daarop een spannend duel tusschen den gouverneur en zijn aanvaller. Zij sprongen van den eenen pilaar naar den anderen, waarbij zij hun revolvers verscheidene keeren opnieuw laadden. Ten slotte versoheen een ambtenaar, die den aanvaller neer schoot Het bericht van den moordaanslag op den gouverneur veroorzaakte onlusten tegen de geestelijkheid. Vier ker ken werden In brand gestoken, verscheidene personen werden gewond, velen gewond. De staat van beleg werd afgekondigd. Thans is de toeetand rustig. Nader uit Mexico City: Van de vier kerken, die door de menigte in brand werd gestoken, is er één tot op den grond toe afge brand. De drie andere werden ernstig besohadigd. De overheid heeft in den staat Vera Cruz den staat van beleg afgekondigd. Op het oogenblik heersoht rust, doch men verwacht nieuwe onlusten, daar, volgens een bericht uit New York, de geestelijkheid in de hoofdstad die In den staat Vera Cruz heeft aangespoord, de beve len der overheid niet uit te voeren, daar deze anti-con stitutioneel zijn. Barbaarsche straffen voor lichte ver grijpen. Reuter meldt uit New York: In het nieuwe rapport van de commissie-Wickers- ham, welke belast was met het instellen van een on derzoek naar het strafstelsel in de Ver Staten, wor den gevallen van ongeloofelijke wreedheid vermeld, waaraan de gevangenen in vele van de drieduizend strafgevangenissen, welke de Ver. Staten tellen, blootstaan. Tn zekere gevallen zouden de gevangenen gegeeseld zijn of onder een stroom ijskoud water zijn geplaatst. In andere gevangenissen werden zij in veel te kleine cellen gestopt of gedurende enkele dagen in volslagen duisternis opgesloten, waar zij zoo weinig te eten kregen, dat zij den hongerdood nabij kwamen. Deze barre maatregelen werden toe gepast na zeer lichte discipline-vergrijpen. De commissie verklaart, dat ondanks hun ge strengheid de straffen niet verbeterend werkten, in tegendeel. In de Amerikaansche gevangenissen heeft een groot aantal opstanden en aanslagen plaats ge vonden. De commissie beveelt daarom de stichting aan van een nieuw type gevangenissen, waar den gevangenen opvoeding zal worden gegeven door be kwame mannen. De commissie onthult verder, dat de federale ge vangenissen een aantal gevangenen herbergen, dat met 66 de gezamenlijke herbergingscapaciteit over treft Vele hebben geenerlei sanitaire gemakken. Motor over den kop geslagen. De toe stand van den rijder zeer bedenkelijk. Zaterdagavond kwam de 21-jarige motorrijder G. top zijn motor met een snelheid van 75 80 K.M. den Amersfoortschen Straatweg afrijden In de laatste bocht voor Apeldoorn geraakte hij te veel links van den weg. kwam in het losse zand terecht en sloeg over den kop. Bewusteloos werd hij naar het ziekenhuis te Apel doorn vervoerd, waar een ernstigen hersenschud ding werd geconstateerd. De toestand van het slachtoffer is zeer bedenke lijk. Motorrijwiel tegen een boom. Twee gewonden. Zondagmiddag botste een motorrijwiel, bereden door G. Berends en M. Zeegers, op de duo. beiden uil Empe gem. Brummen op den Loenenschen weg bij Eerbeek tegen een vrachtauto, waardoor de berijder van het motorrijwiel zijn stuur kwijtraakte, tegen een boom reed en over den kop sloeg. Zwaar ge wond werden de twee personen opgenomen. 10 personen gedood; 36 ernstig gewond- Gedurende den afgeloopen Zondag heeft het verkeer in Frankrijk niet minder dan tien dooden geëischt, ter wijl bij verkeersongevallen 36 personen zwaar gewond werden. Het ergste ongeluk vond plaats in de nabijheid van Lyon, waar een autobus met veertig personen in een scherpe bocht begon te slingeren en van de helling naar beneden dreigde te storten. Op het laatste oogenblik slaagde de chauffeur erin, het stuur om te gooien, waardoor de wagen in botsing kwam met den rotswand aan de andere zijde van den weg. De botsing was zoo hevig, dat alle passagiers van hun zitplaatsen tegen de zoldering van den wagen werden geworpen. Een groot aantal hunner liep ernstige hersenschud dingen op en moest in een ziekenhuis worden opgeno men. HENGELEN. Onze Hengelsportvereeniging „De Baars' hield Zondag jl. voor haar leden wederom een vischwed- strijdt. Er was veel animo onder de leden, maar het resultaat was niet zóó als van de vorige maal. Al de visschers vingen niet meer dan een 49-tal baar zen, terwijl dit bij den vorigen wedstrijd zeer zeker een 120-tal hooger was. De uitslag was: le prijs met een baars van 27X c.M., de heer Alessie; 2e prijs met het grootste aantal nl. 4 stuks, de heer Krapraan; 3e prijs, eveneens met 4 baarzen, de heer A. de Jong. De volgende prij zen, nl. de 4e, 5e, 6e, 7e en 8e prijs, ieder met 3 baarzen, de heeren R. Prins, Hossen, C. de Jong, Lingeman en Van Gastel. De 9e, 10e, 11e, 12e en 13e prijs met 2 baarzen de heeren Van Stralen, Van Loo, Stipriaan. Tijke en Jn. de Jongh. De 14e, 15e, 16e, 17e, 18e, 19e, 20e en 21e prijs met 1 baars, dc heeren Veele, Zoer, Leijen, Keuris, Jelle de Graaf, Jozef de Jong.S. Prins en Holtz. De troostprijs met de eerst gevangen baars, verwierf de heer C. de Jong. terwijl de heer Dekker de medaille behaalde aangeboden door „De Stad", voor op 1 na de groot ste baars. nl. een van 22 c.M. De prijzen bestonden in vischgerij en kunstvoorwerpen. Als wij nu nog meedeelen, dat de vereeniging reeds over de 100 leden telt. bewijst dat wel met hoe veel animo tegenwoordig in onze gemeente de hen gelsport wordt beoefend. VEREENIGING T. ONDERSTEUNING BIJ ZIEKTE. Bovengenoemde vereeniging hield Zaterdag jl. een algemeene ledenvergadering in het lokaal van den heer C. Huiberts. Aanwêzig 52 leden. De voorzitter, de heer J P. Roep, opent de verga dering, heet allen welkom en spreekt zijn genoegen uit over de flinke opkomst. Toen. aldus voorzitter, in de vergadering van Fe bruari jl. bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan der vereeniging door mij de hoop werd uitgesproken, dat nog minstens een lustrum aan deze mijlpaal zou mogen worden toegevoegd, kon niemand van ons vermoeden dat deze hoop zoo spoedig in duigen zou vallen. Reeds direct na deze jaarvergadering kreeg het Bestuur kennis, dat Dr. Melchior eerlang zijn praktijk zou neerleggen, hetgeen, zooals bekend opheffing der vereeniging als zoodanig ten gevolge zou hebben. Wel heeft het bestuur pogingen aange wend bij de Ned. Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst om de opzegging van het contract in te trekken, doch hierop mochten wij geen gunstige beslissing ontvangen, zoodat liquidatie der vereeni ging het gevolg was en wij per 1 Juli jl. rechtstreeks zijn ingeschreven als leden van A.A.Z. De verande ringen zijn hierop per circulaire aan alle leden me degedeeld. De notulen van de vorige vergadering, welke door den 2en secretaris, den heer J. Bregmnn worden voorgelezen, worden met instemming goedgekeurd. Omtrent de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer C. Vlaskamp, wordt bij monde van den heer B. v. d. Hoven door de finan- cieele commissie geadviseerd tot goedkeuring, waar toe door de vergadering wordt besloten. Hierna doet voorzitter mededeeling van het Be stuursreglement inzake het aangeboden huldeblijk aan Dr. Melchior. Met applaus stemde de vergade ring hiermede in. Voorzitter zegt nog, dat Dr. Mel chior hem had verzocht de vergadering hartelijk te bedanken voor het groote blijk van dank en waar deering. Thans, vervolgt voorzitter, zijn wij gekomen tot het belangrijkste van deze vergadering, namelijk bestem ming kassaldo. Ingevolge artikel 15 van het Alge meen Reglement der Vereeniging stelt het Bestuur voor tot verdeeling onder de leden en hierbij een progressieve regeling toe te passen. Wordt aldus be sloten. Aan alle leden zal omtrent dit besluit een circu laire worden toegezonden. De vereeniging telde op 30 Juni JL 440 leden en 200 kinderen. In de rondvraag vestigt de heer Van Nuland er de aandacht op, dat hiermede dus het einde der ver eeniging is gekomen en ook de voorzitter zijn func tie heeft neer te leggen. Wij hebben in die 41 jaar meerdere voorzitters gehad, die allen met lof hun plicht hebben vervuld. U, mijnheer de voorzitter, was de laatste en op jongen leeftijd tot voorzitter gekozen. En juist deze laatste jaren zijn door de verschillende wijzigingen heel belangrijk geweest. Maar ik wil hier gaarne ge tuigen, dat U in die jaren altijd met ijver en op uit stekende wijze uw taak hebt vervuld, die U als voor zitter geheel belangeloos op U hebt genomen. Namens de andere bestuursleden stel ik de verga dering voor den voorzitter een stoffelijk bewijs van onzen dank te overhandigen na afdoening van de loopende zaken. Met een hartelijk applaus stemde de vergadering hiermede in. De voorzitter zegt, aangenaam getroffen te zijn door de woorden van den heer Van Nuland. Vooral de moreele zijde van de toespraak stelt hij op hoo- gen prijs. In het sluitingswoord memoreert voorzitter nog, dat 't hem genoegen doet, dat de heer C. Burger, de eerste secretaris, deze vergadering als bestuurslid heeft mogen meemaken, die o.a. een der oprichters is geweest en onafgebroken in het bestuur zitting heeft gehad en bijna al die jaren als secretaris. PROCES-VERBAAL. Tegen L. H. alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens schennis van de openbare eerbaarheid. De man is recidivist. DE VIERDAAGSCHE. De heeren P. Molenaar, alhier en M. T. Roep, vroe ger alhier, thans te Hilversum, volbrachten met suc ces de internationale vierdaagsche afstandsmarsch, die dezer dagen te Nijmegen is gehouden. De heer Molenaar liep als volledig bepakt milicien een par cours van 40 K.M. per dag, terwijl de heer Roep als onbelast burger een dagelijksche afstand van 55 K.M. had af te leggen. Moge deze kranige prestatie een opwekking zijn voor vele wandelsportliefheb bers uit deze omgeving om het volgend jaar zoo mo gelijk in clubverband ook te Nijmegen aan deze vierdaagsche deel te nemen. RIJWIELPLAATJES. Zooals bekend, moeten de rijwielen vóór 1 Augustus van nieuwe belastingplaetjes zijn voorzien. Wij raden ieder belanghebbende aan. reeds vanaf heden het plaatje aan het Postkantoor af te halen en niet te wachter, tot de laatste dagen dezer weejs. In 't belang van een geregelden gang van zaken is dat zeer ge wenscht. SCHAGEN'S KINDERKOOR. Gewapend met regenjas en parapluie, trokken Zon dagavond nog vele ouders en kindervrienden naar den Muziektuin, waar Schagen's Kinderkoor, onder directie van den heer Jb. Prins uit Alkmaar zijn .Tweede Zomerconcert" zou geven. Het bekende euvel doet zich ook alweer bij dit kin derzangkoor voor, een groot aantal meisjes, maar zoo goed als geen jongens. Het was een varieerend programma, dat het pu bliek werd aangeboden, versjes van Van Tussenbroek, van J. P. Wierts, ren Annie Frank, van den direc teur zelf, gedeelten uit de JapanschHollandsche Kinderoperette „Naar Yamato" enz., enz., die lief wer den gezongen. Die lieve Grootmoedertjes van Dalcroze verschenen in costuum ten tooneele en hoewel het geluid wel wat zwakjes tot ons doordrong, hadden de oudjes succes. De heer Eli Prins declameerde nog enkele gedichten van Adama van Scheltema. □Na de pauze werü het weer zoo slecht, dat vele be zoekers de vlucht naar huis of naar één der in den tuin staande gebouwen namen, ja kon tenslotte het programma niet geheel worden uitgevoerd en moest o.a. het vraagteeken-nummer 13 een vraagteeken blij ven. BELANGRIJKE VERKORTING VAN DEN DIENST TIJD DOOR HET VOOROEFENINGSINSTITUUT. Op Woensdag 29 Juli zal in café de „Cérès" te Schagen een bijeenkomst worden gehouden, waar de voordeelen van het Vooroefeningsinstituut van den Vrijwilligen Landstorm zullen worden uiteengezet Wat beoogen nu deze vooroefeningen? Ten einde tegemoet te komen aan de vele bezwa ren die een verblijf in den militairen dienst voor vele jongelui opleveren, heeft men de mogelijkheid in het leven geroepen dezen diensttijd te bekorten. Sluit nu een Jongeman een verbintenis bij deze voor oefeningen. dan verplicht hij zich om gedurende een jaar lang wekelijks 6 uur te oefenen. Deze oefenin gen worden des avonds gehouden. Verder aanvaardt hij de verplichting om een 2 daagsche schietoefe ning te volgen en een 2 daagsche marsch (50 K.M.) te loopen. Dit zijn in kort bestek genoemd de ver plichtingen. En nu de voordeelen! Jongelui die uitsluitend de lagere school hebben doorloopen en dus voor dienst plichtig soldaat worden aangewezen, bekomen op hun diensttijd van vijf en een halve maand, een ver korting van 4 maanden en behoeven dus slechts 6 weken te dienen. Een belangrijk voordeel dus. Jongelui die den leeftijd van 18 jaar hebben be reikt. worden in hun voordeel aangeraden de ver gadering in de „Cérès" te bezoeken. Daar zal alles meer uitvoerig worden uiteengezet. Voor flinke Jongens, die hun belangen steeds in het oog houden. Is dit de aangewezen weg om hun diensttijd vlug en zoo economisch mogelijk te vol brengen. Wie later geen zelfverwijt wil hebben, ver zuim© dus deze gelegenheid niet. ALKMAAR, 25 Juli. Aanvoer: 175000 kipeleren: 58-60 Kg. 1 410—4 40. 60— 62 Kg. f 4.20—4.90, 62—64 Kg. f 4.40—6.10, bruine 60— 65 Kg. f 4.40—5.40. 20000 eendeleren 3.804. ALKMAAR. 25 Juli. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen ala volgt: 24 paarden 100290, 17 melkkoeien 260—370, 20 nuchtere kalv. (slacht) 10—30, 11 scha pen vette 26—29, magere f 22, 4 lammeren 19. 29 schrammen 2326. 95 biggen (10 weken) 1018, 2 bokken o£ geiten 12. Handel stil. ALKMAAR. 25 Juli. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor fabrieksboter le soort 0.60—0.70. 2e soort 0.50—0.60, eieren (groothandel) 44.40, eendeieren 3.46. ALKMAAR. 27 Juli 1931. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 65 vette koelen f 250—345, 13 vette kalveren f 27—100, per Kg. f 080— I.20, 37 nuchtere kalveren f 10—26. 597 vette varkens 45 —60 ct, zouters 4445 et, per Kg. Handel in koelen matig, in varkens goed. AMSTERDAM. 27 Juli. Ter markt waren heden aangevoerd 436 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. f 0.941.02, 2e kw. 0.80—0.92. 3e kw. f 0.68—0.78, mindere soorten 0.58— 66 ct per Kg., slaöhtgowicht. 110 melk- en kalfkoelen 260—380 per stuk, 161 vette kalveren 2e kw. 0.68—0.64, 3e kw. f 0.50-0.56. per Kg. levend gewloht; 56 nuchtere kalveren 9—15, 33 schapen 30—34. 42 lammeren 22 30, 900 varkens vleeschvarkons 90110 Kg. 0.570.58, zware varkens f 0.55—0.56, vette varkens 0.530.55 per Kg. slaohtgewicht; 110 paarden 100220. Aan het abattoir werden aangevoerd 10 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. NOORDSCHARWOUDE. 25 Juli. Aangevoerd: 37700 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 3.40—5, drielingen 4.90—5.80, R. duken 3.80, eigen heimers 3.80—4.20. bl. eigenheimers 4.30—5.50, se 280 Kg. spercieboonen f 9.10—10.50, 60 Kg. tuinbooosn 3.70. 21500 Kg. züvernep f 6.10—9.90, drielingen 4—5.10, zllveruien 1.10—1.50. 1400 Kg. uien: gele nep 13.30— 14.40. drielingen 8. 13900 Kg. roode kool. 0.80—1.60, 10100 Kg. gew. witte kool f 1.30—1.90. 2100 Kg. gele kool 1.50—2.50 per 100 Kg-, 1700 stuka bloemkool 5.40—9 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE. 27 Juli. Aangevoerd14000 Kg. aardappelen: Sohoteche muizen f 3.80—5.70. drielingen 4.90—5.60. eigenheimers f 4.30 —4.70. bl. eigenheimers f 5.30—6. 100 Kg. spercieboonen f 13. 100 Kg. tuinboonen f 4.20, 4900 Kg. zilvernep 8.90 —11.90, drielingen 4.10—4.90. zilveruien f 1.90. 125 Kg. gele nep f 9.50. 5000 Kg. roode kool 0.80—1.30. 100 Kg. gele kool 1.40 per 100 Kg., 1300 stuka bloemkool 5.30 —7.50 per 100 st WARMENHUIZEN. 27 Juli. Schotache muizen f 5.70—6.70. grove 3.40—3.60, drie lingen f 3.704.10, bloemkool 4—7, zilvernep 10.40— II.50, zilverdrielingen 4.70. Aangevoerd: 3400 Kg. aardappelen, 675 Kg. zllveniien, 782 stuks bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK. 27 Ju». Aangevoerd: 8000 Kg. aardappelen: Schotache muizen f 4.20—5.50. schoolmeesters 4.90. eigenheimers 2.90— 4.50. drielingen 4.80—5.20. 5700 stuka bloemkool le art f 6 40—9.20. 2e soort f 1—3.90. 43000 Kg. roode kool f 0.80 —1.30. 9000 Kg. gele kool f 1.70—2 20. 5000 Kg. witte kooi f 1.40—1.70, 1500 Kg. zllvemepf 9.10—9.70, zllverdrieiln- gen 3.60—4.60, 385 Kg. slaboonen 11.20—13. 800 Kg. bleten f 3.30. AMSTERDAM. 27 Juli 1931. Aardappelen. (Bericht van den mak. Jac. Knoop). Zeeuweche bonten 6.50—7. ld. bl. eigenhelmere 3— 4. ld. eigenheimers 8—4. ld eigenheimer poters 8— 3.50. ld. blauwe poters 8—3.50. LJpo ld er eigenheimers £34, id. blauwe eigenheimers f 3.60—4. id. eigenheimer poters 3—3.50. Andijker muizen f 4.50—6, id. kleine muizen f 24. Langend ijker muizen 5—6, Noord-Holl. eigenheimers 3—4. id. blauwe elgenh. 3—4. Rijper muizen f 5—6. Anna Paulowna zand-muizen 5—6. Weatl. muizen f 67. ld. kleine muizen f 45, nieuwe zomer Malta 12—14, Flakkceache eigenheimers f 3.60 4. id. bl. eigenheimers 3.60—4. id. eigenh. poters 3— 3.50, id. bl. elgenh. poters 33.50 per 100. Kg MEDEMBLIK. 27 Juli. Schotsche muizen f 1.15—2.40. kleine 2.502.60, witvL aardappelen 1.60—1.70 per 50 Kg. DEN HELDER, 27 Juli. Afgeslagen Gem. Vischhal. Noordzeevlsscherij: tongen f 0.75—0.35, kleine tongen f 0.15—0.05. tarbot 6.254.75, schol I f 8.50-5. schol H 2.70-0.75, scharrs 3.25— 2.20, bot 3—2, poon en pietermannen 13,

Schager Courant | 1931 | | pagina 7