Raad ïarsingerhorn. RaaJ Harenkarspel Uit onze omgeving. het Armbestuur werd reeds in de vorige vergadering aangeboden. Het ambtenarenreglement zooals het door de Vereen. Het Noorden in concept is verstrekt, wordt met alge- meene stemmen ongewijzigd vastgesteld. Hooger salaris. De klokkenist, de heer Thomasz die een jaarsalaris hoeft van f 10, vraagt door de meerdere werkzaamheden, dlo het nieuwe uurwerk hem geeft, f 35. B. en W. achter f 10 te laag, ook al functlonneerde het nieuwe uurwerk goed, wat niet het geval is. Zij willen Thomasz voor 1931 f 10 salaris geven, met f 25 gratifi catie en dan verder nagaan hoe hoog het salaris moet zijn, ais hot uurwerk goed loopt. De heer Vries oordeelt dit voorstel ongemotiveerd. Het is de schuld van den leverancier van het uurwerk, dat Thomasz meer werk heeft, deze firma moet ons ook de meerdere kosten betalen. Besloten wordt dit aan die firma te vragen, en zoo lang het voorstel van B. en W. aan te houden, ofschoon men algemeen voelt dat Thomasz niet de dupe mag worden als de firma weigert deze extra uitgaaf te be talen. Verschillende wijzigingen In de gemeentebegrooting worden goedgekeurd. De geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden wor den door de heeren De Wit, Kruit en Vries onderzocht, waarvoor de vergadering wordt geschorst. Na herope ning deelt de heer Vries mee dat alles In orde la en wordt tot toelating besloten. Tot lid van het Algemeen Armbestur wordt met al- gemeene stemmen benoemd de heer J. C. van Graas. Mede op do voordracht stond de heer P. van Diepen Pz. Rondvraag. De heer Krult wijst op het gevaar voor kinderen dat op den bak op het dorpsplein nog geen deksel ligt. Voorzitter zegt dat de vorige maal opdracht is gege- van 'n zware steenen deksel op den bak te plaatsen De heer De Wit wijst op den onhoudbarentoestand aan het Zand met de pont. Het verkeer is druk en het oponthoud enz. groot. Spr. wil een algemeene actie van do gemeentebesturen van Noorderkwartier om daarin verbotering te krijgen en vraagt of B. en W. daartoe ook het initiatief willen nemen. Spr. wijst verder op het gerucht als zou de vlotbrug aan de Stolpen vervallen. Ook dit zou voor Callantsoog een groot verlies zijn, en spr. wil ook hier optreden van B. en W. Voorzitter zegt dat zoowel het pont te 't Zand als de vlotbrug aan de Stolpen, liggen op grondgebied van Zijpe. Tevens dat dit de gemeente is die het initiatief moet nemen. Er zal geconfereerd worden over het be houd van de vlotbrug aan de Stolpen door Gem. Zljpo. met polder Zijpe, gemeente Callantsoog, polder Callants- oog en andere belanghebbenden; deze conferentie Is echter nog niet uitgeschreven. B. en W. zullen aandringen op het houden dezer con ferentie. Over de pont aan 't Zaad is officieel niets be ken, ook Jn deze moet Z\jpe de beslissing nemen cn B. en W. zullen zich ook ln deze tot Zijpe wenden. Algemeen wordt dit goedgevonden. Dc heer Vries dringt aan op het doen van pogingen om de pacht van de stortgronden verlaagd te krijgen. Spr. noomt deze abnormaal hoog. Voorzitter doet toezegging dit te doen. Ook Zijpe ia reeds bezig en zou het samen kunnen worden geprobeerd Do heer Vries vraagt de gespecificeerde rekening van onderhoud Duirvweg. Voorzitter: Dat geschiedt steeds. Voorzitter sluit do vergadering, "de laatste in deza zittingsperiode. Spr. wijst met voldoening op de vele zaken die afgehandeld zijn. Veel zaken van administra tieven anrd, als de nieuwe belastingregeling tusschen Rijk cn gemeenten, Maar ook andere belangrijke beslui ten zijn genomen. Spr. wijst op den nieuwen verkoop van het duinterrein, op het steeds meer bouwen en op het verheugende feit dat de gemeente uit de put is, wat haar finantiën betreft. De finantieele moeilijkheden zijn %-oorblj en spr. meent dat do raad op dat alles met vol doening kan terugzien. Spr. bedankt de 2 leden, de hee ren V. d. Plas en Hollander, die straks niet meer in den Raad zullen terugkeeren, voor het vele dat zij ln het belang der gemeente hebben gedaan en hoopt dat de heer De Wit, die maar één vergadering raadslid is, met do beste gevoelens afscheid zal nemen. Hierna sluiting. Vergadering van den Raad op Donderdag 4 Augustus, 2931, des namiddags 3 tiur. Voorzitter de heer K. Breebaart Dz., burgemeester; secretaris do heer G. G. Loggers. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering volgt de vaststelling der notulen. Ingekomen stukken. Mededeeling wordt gedaan van do volgende Ingeko men stukken a. Schrijven van D. D. P. Westenberg e.a., allen wo nende te Haringhulzen, houdende verzoek enkele malen 's jaars door den vuilnisophaler vuilnis enz. te willen doen ophalen. B. en W. stellen voor, op dit adres gunstig te beschik ken. De hoer Kater vraagt hoeveel maal, waarop de Voorzitter zegt dat dit nog nader zal worden nagegaan. Allen voor. b. Besluit van Ged. Staten, houdende verdaging van de beslissing omtrent het raadsbesluit van 8 April 1931 tot hot aangaan van ,een geldleenlng van f 90500; 0. Als voren, houdendo goedkeuring van het Raadsbe sluit van 8 April 1931, tot wijziging van de gemeentebe grooting voor 1931: d. Als voren, houdende vaststelling van de gemeente rekening, alsmede de bedrijfsrekening over 1929; e. Als voren, houdende goedkeuring van het Raadsbe sluit van 15 Mei 1931, No. 150 tot wijziging van de ge meentebegrooting voor 1930; f. Als voren, houdende goedkeuring van het Raads besluit van 8 April 1931 tot hot aangaan van een tijde lijke leening groot f 90,500. g. schrijven van G. Slikker, wegwerker, houdende dankbetuiging voor de toegekende salarlsverhooging; h. proces-verbaal van opneming van boeken en kas van den gemeenteontvanger d.d. 12 Juni 1931, waarbij bleek, dat in ka3 was en moeat zijn f 8210.51. 1. proces-verbaal van de zitting van stembureau I voor de Raadsverkiezing op 17 Juni 1931; J. ld. van stembureau II; k. ld. van stembureau III; 1. ld. van de zitting van het Hoofdstembureau, als bedoeld in art. 92 der Kieswet tot het vaststellen ^n den ulftlag der stemming; m. besluit van het Centraal Stembureau, bedoeld In art. 97 der Kieswet, tot het vaststellen van den uitslag der Raadsverkiezing. Ged. St, goedkeuring opcenten heffing gemeentefonds belasting; Ged. St, goedkeuring geldleenlng f 90500. Rekening en begrooting finantieede commissie te Scha- gcn. B. en W. stellen voor deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Allen voor. Voorzitter deelt omtrent de ultkeerlngen uit het ge meentefonds nog het volgende mee: Het bedrag per inwoner geldt onveranderd voor vijf jaren, Het totaal bedrag per uitkeeringsjaar wis selt echter in verband met het inwonertal per 1 Janu ari aan het uitkeeringsjaar voorafgaande. Uitkeering 1931 geraamd op f 11432 naar 1863 inwo ners. Nog te goed, omdat het aantal inwoners voor- loopig vastgesteld is op 2091, een bedrag van rond f 14 00. Worden de ambtshalve gedane Inschrijvingen bij de volkstelling door de regeering erkend (hierom trent zal een uitspraak worden gedaan), dan heeft de gemeente bovendien nog te goed ongeveer f 1000 over 1931. In totaal dus f 2400. De toeneming van het aantal inwoners levert de ge meente ln den vorm van rijksuitkeering dus m i n- stens f 1400 a f 1500 per jaar op. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de loopende rekening-courant-overeenkomst met de Coop. Boeren leenbank te Barsingerhorn en tot het sluiten van een dergelijke overeenkomst met de Bank voor Nederl. Ge meenten. De wijziging houdt verband met den wensch van Ged. Staten, dat voortaan bij het ter leen verstrekken aan of het in bewaring geven van gemeentegelden bij derden een onderpand ten minste ter waarde van het ter leen verstrekte of ln bewaring gegeven bedrag worde gege ven. Het vragen van zoodanig onderpand achten zij evenwel niet noodig, wanneer de ter leen verstrekte of in be waring gegeven som blijft beneden een bedrag, bere kend naar f 1 per inwoner of als de belegging plaats vindt bij een officlcele Rijksinstelling, zooals b.v. Rijks postspaarbank, Nedcrl. Bank of Bank voor Nederland- sche Gemeenten De gemeente h?cft thans een rekening-courant-over eenkomst loopen met de Coop. Boerenleenbank alhier. Uit een ingesteld onderzoek is echter gebleken, dat het Bestuur dier Bank niet zal voldoen aan den eisch van het verstrekken van onderpand ter waarde van het in bewaring gegeven bedrag. In verband hiermede stellen B. en W. voor: a. de met de Coöperatieve Boerenleenbank te Bar singerhorn aangegane rekening-courant-overeenkomst ln dier voege te wijzigen, dat het in bewaring te geven bedrag de f 2000 niet mag overschrijden. b. met de N.V. Bank voor Nederlandsche gemeenten te 's-Gravenhage een rekening-courantovereenkomst te sluiten, waarbij het maximum van het te openen cre- diet wordt bepaald op f 2500, o.m. onder voorwaarde een voorwaarde, weike door die Bank wordt ge- eischt dat de rente voor de saldi in debet en credit niet meer zal mogen bedragen dan 1 boven het promesse-disconto der Nederl. Bank over het debetsaldo en niet minder dan 2 rh beneden dat promesse-disconto over het credit-saldo. Bij den aanvang dezer overeen komst bedragen die rentepercentages resp. 3% en Den heer Kistemaker is dit voorstel zeer onsympa thiek. Eerst veliest de Boerenleenbank den steun van eenige invloerijke menschen en nu weer de gemeente. Spr. vraagt waarom of de Bank voor Ned. Gem. geen borg noodig heeft en spr. begrijpt niet, dat Ged. St. de Boerenleenbanken eischen stellen, dat zij aan deze Bank der Ned. Gem. niet stellen. Medegedeeld wordt, dat het Rijk borg is voor deze Bank der Ned. Gemeenten. Dat het Rijk de grootste aandeelhouder Is en dat de stortingen van het Rijk aan de gemeenten over deze Bank gaan. Voorzitter wijst er op, dat het geen voorstel Is van B. en W., maar een voorschrift van de Wet. Als de Boerenleenbank zekerheid stelt, Is het ln orde. Wat de rente betreft, wordt medegedeeld, dat 3 ge- eischt en '4 gegeven wordt Voorzitter zegt dat de leening van f 80.000 van het straatwerk bij de Bank van Ned. Gem. is gestoft en daarvan ontvangt de gemeente rente. Dat is in dit geval niet erg, omdat de helft van het geld reeds is uitbetaald en de rest spoedig volgt. De heer Kooiman zegt dat hem is gebleken, dat dé gemeente in den regel meer schuld heeft dan een tegoed bij de Boerenleenbank en wil dus met die bank door werken. Voorzitter ze^t dat dit ook de bedoeling is, maar dat is schadelijk door de hoogere rente. De heer Blaauboer uit nog de vrees, dat aandeelhou ders van de Ned. Bank van Gemeenten er achter zitten, wat voorzitter de opmerking doet maken, dat dit niet het geval kan zijn. Het voorstel van B. en W. wordt met allen voor, aangenomen. Voorstel van B. en W. tot aansluiting der gemeente bij het Centraal Archief en Inlichtingenbureau, ln zake maatschappelijk hulpbetoon voor Nederlanders te Am sterdam. De stichting Centraal Archief en Inlichtingenbureau in zake Maatschappelijk Hulpbetoon in Nederland is in het leven geroepen ter bestrijding van de grove en veel vuldig voorkomende misbruiken bij geldinzamelingen, steunaanvragen en dergelijke, uitgaande van onbetrouw bare of niet steunwar.rdige personen of instellingen. Publiciteit, en waar noodig inlichtingen van autori teiten en publiek wordt als middel hiertegen genoemd Door de stichting nu zullen o.m. Inlichtingen aan de aangeslotenen worden verstrekt, en vooral ln verband met de wijziging van art. 15 der Armenwet, tengevolge waarvan ln het vervolg B. en W toestemming moeten verleenen, telkens wanneer een instelling een collecte wenscht te houden, achten B. en W. aansluiting aan het inlichtingenbureau gewenscht. Contributie f 5 per jaar. Allen voor. Onderzoek geloofsbrieven. Volgt het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van den Raad. Tot het onderzoek worden aangewezen de heeren Blaauboer. Kater en Burger. De vergadering wordt schorst Na heropening deelt de heer Blaauboer mee dat alles In orde ls bevonden en wordt met algemeene stem men besloten tot toelating van de nieuwe leden. Voorzitter feliteert de heeren met hun herbenoeming, spreekt zyn leedwezen uit dat de heer Koolman zich niet herkiesbaar meer heeft gesteld en dankt hem voor het vele dat hij als raadslid voor de gemeente heeft ge daan. (Applaus). De heer Kooiman dankt voo rde aangename samen werking. Waterleiding. Er is een adres ingekomen van eenige bewoners van Lutje-Kolhorn om aansluiting aan de waterleiding. Algemeen wordt deze aansluiting noodzakelijk geacht. Ook in de richting Vethman achter de molen zal wel spoedig aansluiting komen. De aanbesteding volgt alras in combinatie met andere werken. Voorzitter zegt dat ook de aansluiting van den weg langs spr.'s huls noodzakelijk is. Als er in do Wieringer- meer meer gebouwd wordt, komt de leiding daarvoor langs spr. De heer Burger merkt op dat dat al eens was aange vraagd en geweigerd. Voorzitter meent dat dit de schuld was van Zuiderzee werken. Men meende dat zelf water aanvoeren goedkoo- per was. Er wonen daar echter veel menschen, en ook de heer Burger deelt mee, dat de menschen dAAr om water roepen cn zich achtergesteld gevoelen. De heer Engel zegt dat de gemeente deze aansluitingen als onrendabel gebied had kunnen krijgen, maar dit niet heeft gewild, in de vaste veronderstelling, dat de water leiding voor de Wierlngenneer daar langs moest komen en dat de gemeente vrij kon van het jarenlang betalen van de waarborgsom. Aanbieding rekeningen. B. en W. bicden aan: a. de gemeentcrekening 1930, sluitende in gewone dienst met een voordeelig saldo van f 9603.68',i en ln kapiaaldienst met een nadeelig saldo van f 32.17; b. de rekeningen van het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur en van het Weezen Armenbestuur, dienst 1930. Do heeren Blaauboer, Kistemaker, Ilooiman en Kater zullen de eerste rekening, de heeren Engel, Smit en Bur ger de andere rekeningen nazien. Vastgesteld wordt een verordening, waarbij wordt verklaard welke strafverordeningen, tegen wier over- tareding straf is bedriegd, nog gelden. Rondvraag. De heer Burger heeft alle lof, zooals het Kecrn er nu bij ligt, maar spr. maakt een opmerking over een put bij v. d. Welle en het overloopen van water. De heer Engel is dat met spr. eens, maar meent dat het te verhelpen is met één tegel tegen den muur wat dieper te leggen. Dan is er een goot. B. en W. zullen het nagaan. De heer Kater noemt de afwatering van Keern en Nieuwe Streek primitief, de straat ligt in de Nieuwe Streek te schuin en is glad in den winter. Dit oordeel wordt algemeen onderschreven en voor zitter meent dat het van den winter wel veranderd zal worden. De heer Kistemaker wil dat dan direct. B. en W. zullen ook dit nagaan. De heer Kater zegt, dat de bewoners van de Oude Streek teleurgesteld zijn dat daar geen tegels komen. Voorzitter zegt, dat de oude steenen gebruikt moe ten worden, het wordt even goed en de heer Kater laat zich blijkbaar te veel beïnvloeden door de dames aan de Oude Streek. De heer Engel zegt dat juist steenen voor de Oude Streek zijn genomen, met het oog op den winter. Het is daar veel glad, er komt geen zon. De heer Kater wijst nog op een afvoergoot bij het huis van Dekker. Spr. meent dat die nu naar de Oude Streek kan. Meegedeeld wordt dat de goot nog gebruikt wordt. De heer Kaier klaagt over het verkeerd plaatsen van een lantaarnpaal. Die moest meer verplaatst naar de woning van Middelbeek. Wij hooren dat de lantaarns aan de Nieuwe Streek geen van allen goed staan. Ook dit zal worden nage gaan. De heer Kater vraagt, wanneer de lampen in Bar singerhorn zullen branden. Het is noodig met het oog op het straatwerk. Het wordt nu donker. Spr. vraagt of de lampen niet wat. langer kunnen branden. Voorzitter zegt dat het Zondag kei-mis is, dan gaat als steeds de straatverlichting aan en spr. belooft dat het licht langer zal branden. De heer Blaauboer wijst er op, hoe te Kolhorn door het neerstorten van zand, steenen enz., op den stei ger aan de haven, deze zeer heeft geleden. En het zal spoedig gebeuren dat deze de haven inschiet. Parti culieren mogen niet direct langs den kant lossen, de gemeente doet het nu zelf en aanstonds zal er een her stel moeten volgen of alles raakt de haven in. Voorzitter erkent dat wat gedaan is, verkeerd is. Spr. hoeft verboden om het nog meer te doen. Spr. heeft den steiger nu gecontroleerd en noemt het over dreven dat deze de haven zal inschieten, ofschoon hij moet erkennen dat de steiger geleden heeft, Spr. wil dan ook op de een of andere wijze steun aan de schoeiing geven. De heer Kistemaker beaamt, dat de steiger zeer geleden heeft. De dikke muur is wel 25 duim uit de richting en dat is veel. Spr. wijst er op hoe aanstonds aan de orde komt de vraag of de gemeente dezen stei ger zal overnemen en de hoeren van het betalen vrij zullen komen. Voor dat gebeurd, zou de steiger ge controleerd worden of herstel noodig was. En nu heeft de gemeente zelf haar ontzet en apart onderhoud noodzakelijk gemaakt. En nu -is de vraag, wie moet dat betalen? Spr. wil dat in een volgende vergade ring behandelen en vraagt advies van B. en W. Voorzitter vraagt een schriftelijk voorstel van den heer Kistemaker. Deze belooft dit en B. en W. zullen het dan behan delen. De heer Kooiman wijst op het aantal kinderen op de school te Haringhuizen, dat bedraagt nu 33. Spr. vraagt of B. en W. nu niet eens kunnen uitkijken naar een assistente voor deze school, met een kleine financieele steun der gemeente. Dat kan het, onder wijs ten goede komen, 1 leerkracht voor 33 kinderen is te erg. Voorzitter beaamt dit, maar er is een tekort aan on derwijzeressen. Misschien dat nu dc examens pas zijn afgelegd, er een hulpkracht is te krijgen. B. en W. zullen hun best doen. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Coop- BloembollenvellLngsvereenlglng „Bree- zand" W-A- Prijzen van de veiling van 4 Augustus: Enkele vroege tulpen: Lareine II f 1.10—0.70, Rijzende Zon II f 1.70, Witte Valk f 2.60—1.60, Pr. v. Oostenrijk f 2-30—1.20, Brillant Star f 140—0.90, Ibis f 1.40—1.10, Fred Moore f 1.601.10, Diai.a f 1.700,60, Lareine Max 1.80, Proserpine f 2.30—1.50, Rose Grisdeline 1.3(4—0.70, Couleur Cardinal f 1.30—1.10, King of the Yellow f 2.40, Cram. Brillant f 1.20—0.60, Artus f 1.10—0.40, Prosperity f 1.10—0.90, Witte Duc Max f 2.60—1.30, Gele Prins f 2 —1.20, Verm. Brillant f 1.20, Pelikaan f 1.90—1,20, Dusart f 1.100.85, Grimson Queen f 1.40. Dubbele vroege tulpen: MuriJlo f 2.100.80, Vuurbaak f 2.30—1.40, Theeroos f 2.10—1.40, Mr. v. d. Hoeff f 2,50- 1.50. Darwintulpen: Will Copland f 1.60—J0.80, Will Pitt f 1.401.20, Bartlgon f 1.80—1.10, El Toreador f 2.40, Harry Veitch f 1.20, Pride of Haarlem f 1.50-0.60, Clara Butt f 1.10—1.15, Pr. Elisebeth f 2—0.95, Baron de la Tonnaije f 1.400.60, Massachueetts f 1.20, Farncom. San ders f 1.70-0.85, Prof. Rauwenhoff f 1.80—0.60, Klng Harold f 1.90—1.10, Le Notre f 1.80—1.20, Rev. Ewbank 1.700.70, Enkele late tulpen: Moonlight f 2.10, Inglesc. Yellow f 1.100.60, Orange King f 1.80—1.20, Br. t Pa norama f 1,800.95. Enkele Narcis Sir Watkin f 0.95-0.45. L A N GEN T IJ K ZUIDSCHARWOUDE. De Gemeenteraad is door den Burgemeester ln open bare zitting bijeengeroepen. Het bestuur van de opgerichte afdeeling van den Land- en Tulnbouwarbeidersbond ls als volgt samen gesteld: K Kliffen, voorzitter, P. de Boer, secr. en C. Swart, penningmeester. LANGENDIJK. Uit het onderzoek naar den omvang der schade, door de aardappelziekte veroorzaakt, is gebleken, dat ln 1930 tot 15 Juli aan de veilingen te Noordscharwoude en Broek op Langendyk resp 6.242.600 K.G. en 12.563.280 K.G. waren aangevoerd en tot denzelfdcn datum ln 1931 slechts 2 026.650 K.G. en 5.465 950 K.G De schade is dus wel zeer aanzienlijk. BROEK OP LANGENDIJK- Ds. A. E. van Baaien, pred. bij de Ned. Herv. Ge meente, heeft voor het beroep naar Delfzijl bedankt GEMEENTE ZUIDSCHARWOUDE. Ingeschreven gedurende de maand Juli 1031. Geboren: .Tacobus Bcrnardus, zoon van Johannes Frederiks en F.mma Becmstcrboer. Guurtje, dochter van Marsman en Sijbrcgt Wardenaar. Cornelis, zoon van Pi eter de Ruiter en Pictertje Liefhobbt' Comelia, dochter van Pieter de Ruiter en Pietert» Liefhebber. Reijer, zoon van Willem Zoon en WilhJ mina Bergen. Geertruida Wilhelmina Elisabeth, doe-, ter van Paulus Westenbrink en Cornclia Elisabeti Leering. Overleden: Geene. Ondertrouwd: Philippus Martinus Dommerh Martha Keppel. GEMEENTE OUDKARSPEL. Ingeschreven gedurende de maand Juli 1931. Geboren: Grc, dochter van Johannes Cornelis Bolt», stcin en van Jannetje Scheltus. Overleden Aafje Kasten, 55 jaar, echtg. van Ari» de Jong. Maart je Dekker, 69 jaar, echtg. van Sïmctj Stam (overleden te Alkmaar). Trijntje Muller fll aar, wei. van Cornelis Jonker. Johanna Putten, .aar, wed. van Arie Bleeker, wonende te HeerhufJ waard. r Ondertrouwd: Gerrit Keizer, 25 jaar, tuinbouwer1» Zuidscharwoude en Alida Vrouwtje van Meurs, jj jaar, alhier. Johannes Kramer, 25 jaar, tuinbou^ te Zuid-Scharwoude en Adina Agatha Dommer, j1 jaar, alhier. Getrouwd: G. Keizer en A. V. v. Meurs. Bevolking Ingekomen: P. Rustenburg en echtgen. van Heerhi gowaard naar B 61. A- Visser, echtg. van C. Rave van Noordscharwoude naar B 7. M. Chatillon, y Alkmaar naar A 69. S. Plakman van Harenkars] naar B 21. Vertrokken: J. Kostelijk van B 30 naar Sint Pa;, cras. J. Eecen van A 294 naar Amsterdam. S. Schuif man van A 155 naar Noordscharwoude. J. Spil vy A 61 naar Ursem. A. V. van Meurs, echtg. vand Keizer, van B 97 naar Zuidscharwoude. P. Zwau wed. van W. K. Stam, en dochter van A 186 Broek op Langendijk. KOE G RM d L g' h JULIANADORP. Door onbekende oorzaak ontstond Maandagmoriai j.1. een begin van brand in een schuurtje vank wed. A. v. S aan den Rijksweg alhier. Genoemd p» ceel is in gebruik bij den heer A.d. IL, die evcni aldaar woont en op het oogenblik een partijtje enz. in had opgeslagen. De eigenaar, die den hrt ontdekte, riep onmiddellijk hulp in, en door oib nenden en daar werkzaam zijnde oersonen, werd* brandje spoedig met eenige emmers en pannen gebluscht, zoodat er geen verder gevaar voor eent ander meer te duchten was. Was echter het braitf niet zoo spoedig ontdekt, dan had dat daar in t buurt, en vooral met den sterken wind van Mag fla-rmorgen, toch wel ernstige gevolgen kunnen hw ben, daar een viertal woningen enz. daar vlak 1; Hulp van de brandweer behoefde niet ingeroepe te worden. Aan de Rijkskweekschool voor Onderwijzers» sen) te Alkmaar, is onze plaatsgenoote, mej. I Tigchelaar bevorderd van de le naar de 2e klasse. Vergadering van den Raad op Dinsdag 4 Augusta 1931, des avonds 8 uur. Voorzitter de heer H. Nolet, burgemeester; secrttei de heer J'b. Dam. Afwezig is de heer Doodeman met kennisgeving verhindering. De notulen worden gelezen en onder dankzegging ga gekeurd. Ingekomen stukke Mededeeling wordt gedaan van de volgende irg<b men stukken: a. Schrijven van Ged. Staten, geleidende het goeip keurde besluit tot wijziging der begrooting voor 1930 e idem tot vaststelling der rekening over 1929. b. Dankbetuiging van A. van Dijk voor de toegekêas gratificatie. c. Jaarverslag keuringsdienst voor waren over 1930. d. Begrooting van de Gezondheidscommissie gezeai te Sohagen voor 1932. Voorkennisgeving aangenomen. e. Balans en verlies- en winstrekening van het tob bouwbedrijf der gemeente Warmenhuizen. Verlies bedraagt ongeveer f 1000, waarvan de gemea te Harenkarspel 15 pet. moet dragen, f. Verzoek van J. Florls om ontheffing van de bels ting op geb. eigendommen. B. en W. vinden geen termen aanwezig om ontheffj te verleenen. De heer Bakker zou het ook niet kunnen goedkeus daar de berekening is gebaseerd op het aantal aas? slotenen en als ontheffing werd verleend zouden de ten voor de anderen zwaarder worden en het eens een weg worden om er af te komen en nav< vinden. Vastgesteld wordt een verordening tot geldlgvi ring der strafverordeningen zijnde Politieverord< Verordening Keuringdienst voor Waren, Keurl: voor vee en vleesch, maximum snelheid, Winkelsli openbare dronkenschap, bouwen en bewonen. Volgt het onderzoek der geloofsbrieven van dea K. van der Sluis, op 24 Juli 1931 benoemd verklad4 do vacature C, de Vries. Het onderzoek gebeurd door de heeren Duijvte en#'j ker. Bij monde van den heer Bakker wordt tot geadviseerd. Aanbieding rekel Aangeboden worden: rekening der gemeente, van het Burgerlijk Armbestuur en idem Electrlcll bedrijf over 1930. De gemeenterekening sluit met een batig saldo f 7310.32. Kapitaaldienst een nadeelig saldo van t De rekening van het Burgerlijk Armbestuur w'i8t batig saldo aan van f 1303.37, een bedrag van f 250 landhuur, moet nog worden geind. De rekening van Electriciteitsbedrijf sluit met een verlies van f De raadsleden, uitgezonderd de wethouders, zullende keningen onderzoeken en in een .volgende vergadert rapport uitbrengen. Aanleg weg te Kerkbö Aan de orde wordt gesteld de voorloopIge vaststó- van het plan tot aanleg van een weg te Kerkbuurt- De Voorzitter deelt mede dat B. en W. het plan he& de oude begraafplaats weg te graven en daar dan weg aan te leggen en een plein te scheppen. Het moet voorloopig worden goedgekeurd waarna Ged. ten het goed kunnen keuren, waarna de raad bet vaststellen. Goedgevonden. Rondt* De heer Dekker vraagt hoe het is met de Uchaof- oefening. De Voorzitter zegt dat aan den Inspecteur v*8 L.O. is geschreven cn deze zou zich ln verbindt? len met het hoofd van de school, doch spr. beeft* niets meer van gehoord. Sluiting. V dik zijn cbe 4 v tipj hij den au b me< N aam te j Var Wei een hou O 'S R Btos 'a a ik dro miji etel aan op E dar bui uit, der

Schager Courant | 1931 | | pagina 6