Uit onze Omgeving. Marktberichten. 25-, Z IJ P E ST. MAARTENSBRUG. In een gehouden vergadering ten lokale van den den heer A. Homan te St. Maartensvlothrug werd besloten met de ouden van dagen, die zich daarvoor hadden aangemeld, Woensdag 2 Sept. een reisje te maken naar Hloemendaal, Haarlem en Amsterdam, alwaar een bezoek zal worden gebracht aan Artis. De voorkeur wordt gegeven aan particuliere auto's, die naar wij meenen, in deze omgeving voldoende aanwezig zijn om aan dezen wensch tegemoet te komen. BURGERBRUG. Brand en hoolbroel. Donderdagmorgen ontstond brand in den hooi- klamp, welke kort bij de boerenplaats gelegen was, van den heer K. Hopman alhier. Naar verluidt, had den kinderen den hooiberg in brand gestoken. Al spoedig was, ook mede met het oog op brandgevaar voor de boerenhoeve, de motorspuit van Schagerbrug aanwezig, welke te middag den brand meester was. Nog niet geheel en al ingepakt zijnde, om naar huis te gaan, kwam bericht of de snuit direct bij de buren wilde komen, n.1. den heer P. Struijf, alwaar zeer ern stige hooibroei viel te constatecren. Een geheele week was Stniijf reeds bezig geweest met het, omzetten van zijn hooivoorraad, algemeen hooispitten genoemd, doch de broei was er niet uit te krijgen en bleef baas, totdat Donderdag na den middag bij het verwerken van het hooi, vuur te voorschijn kwam. Een der eerste wagens met hooi, welke uit den hooischuur gereden werden, vatte, zoodra zij op het land geledigd wa ren, vlam. Na ecnigen tijd wus het op het weiland een ware vuurzee. Tot diep in den nacht is er met man en macht gewerkt om het hooi uit den berg te sle pen. Grootendeels is al dat hooi op het land een prooi der vlammen geworden. Het was door den sterken broei evenwel vergaan en alzoo voor vervoer toch niet meer geschikt geweest. We hebben ook nog even een kijkje genomen om ons van het een en ander te overtuigen. In de boerderij heerschte echter zoo.n geweldig sterke broei-reuk, dat men de oogen instinct matig sloot. Later gewendde het wel wat, doch het was en bleef ondraaglijk en daarom temeer hulde aan de mannen voor hun zjvaren arbeid welke zij ge offerd hebben. Urenlang omringd te zijn van rook en broei, en pal te blijven staan in een dergelijken on- houdbaren atmosfeer. Naar wij vernamen was het hooi verzekerd. *T ZAND. Tot op heden ztjn voor de door de Harddraverijvereen. „D« Toekomst" a.s. Zondag te houden harddraverij 8 paar den voor deelname aangegeven. Waar do draverij gaat om prijzen van f 60, f 25, f 15 en f 5, wordt nog wel wat groot ere deelname verwacht Zie voor enkele bijzonderheden de In dit blad voorko mende advertentie. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van tot cn met 20 Aug. 1931. Geboren: Gerhardus, zoon van Roelof Kok en Annlg- je Martens. Jan Klaas, zoon van Adriaan Bakker en Wilhelmlna Klaaaina Buijl. Frederik, zoon van Tamis Pieter de Jong en Antje do Boer. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Icmke Roos, 26 jaar, onderwijzer, to Scha- gen en Nelly Yda 't Hart, 20 jaar, zonder beroep, te Zljpe. Overleden: Dirk de Leeuw, 57 Jaar, echtgenoot van Hillegonda Zeeman. jV 1 EU W E NIEDORP Do heer Jn. Stammes alhier heeft aan don heer R. Kuiper Jbz. te Winkel onderhandseh verkocht 7Yz H.A. weiland, liggende langs Het Paadje en den Ter- diekerweg. Naar we vernemen ligt het in de bedoeling van den heer Kuiper hierop een model-varkenshouderij te ex- ploiteeren. Woensdagavond j.1. vond in de voormalige Naai- srlioo! alhier een algemeene vergadering plaats der V.V. „Nieuwe Niedorp", onder presidium van den hoer II. Wilbrink, lid van het toeziende bestuur der vereeniging. I)c heer Wilbrink opende deze vergadering met een woord van welkom tot de aanwezige leden en gaf in xijn openingsrede een beeld van den algemeenen toe stand der vereeniging er de aandacht op vestigende, dat speciaal hot financieel gedeelte door leden en be stuur eens ernstig onder de oogen moet worden ge zien. Volgden diverse besprekingen van huishoudelijken aard, speciaal betreffende den financieelen toestand der vereeniging en de terreingesteldheid. Nadat in deze eenige regelingen waren getroffen, werd overge gaan tot verkiezing van een bestuurslid in de vaca ture-Keuken. De eerste stemming leverde geen resul taat op, bij herstemming werd gekozen de heer Zwa german, welke de benoeming aannam. Medegedeeld werd door het bestuur, dat na het af treden van den heer Keuken, de hoer W. Sterk het penningmeesterschap op zich zal nemen, hetgeen met algemeene stemmen werd goedgekeurd. Vervolgens werd nog besloten dat op de jaarverga dering van den N.H.V.B. te Alkmaar de vereeniging vertegenwoordigd ral worden door den heer Zwager man. Volgde de rondvraag met bespreking van enkele interne aangelegenheden, waarna tot sluiting werd overgegaan. Donderdagmiddag geraakte de 2-jarige Corn. Stam mes alhier, spelenderwijs in de dorpssloot. De 5-ja- rige Gejo Wit, welke hier alleen getuige van was, maakte verschrikt onmiddellijk alarm. De moeder van de kleine drenkeling begaf zich onmiddellijk te water en haalde de kleine, welke inmiddels in het midden van de sloot was geraakt, op het droge. Dit ongeval, dat slechts na enkele oogenblikken zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben, kwam nu ge lukkig met een nat pak nog goed af. BARSINGERHORN KOE GR AS JULI A N ADO RP» Donderdagavond hield de afdeeling Den Helder van de Vereeniging tot Bevordering der Bijenteelt in Ne derland een ledenvergadering in de Chr. School aan de Kortevllet te Koegraa. Volgens de presentielijst waren 12 leden aanwezig. De Voorzitter, de heer T. Speur, opende met de aan wezigen welkom te heeten, de vergadering, memoreerde nog even in het kort waarom er weer zoo spoedig ver gaderd wordt en spreekt dan ook de wensch Uit, dat uit de besprekingen, een gunstlgbe sluit zal voortvloeien, hetwelk eveneens in het belang van de geheele afdee ling zijn zal. Door den secretaris, den heer J. Kiljan, worden de notulen gelezen en met dank onveranderd goedgekeurd. Nu volgen de mcdedeellngen en Ingekomen stukken. Allereerst wordt medegedeeld, dat sinds de vorige ver gadering gehouden Is, zich weer 3 nieuwe leden hebben aangemeld, zoodat het ledental thans 31 bedraagt. Omtrent het in de vorige vergadering ge nomen besluit om den suikerprijs met 1 cent per K.G. te verhoogen, ten bate van de afdeellngskaa, is door den Secretaris gecorrespondeerd over deze zaak met den Alg. Secr., en het door dien heer gegeven* advies, heeft er toe geleld, dat het Bestuur zich bij dat advies aansluit en dat dus de 1 cent per K.G. suiker extra niet zal worden toegepast Dan volgt het punt. waarvoor ln hoofdzaak deze ver gadering is belegd, namelijk „de bespreking aanslui ting bij het Nederlandsch Honlngcontrolestatlon". Aller eerst worden door den secretaris hierover de noodige inlichtingen voorwaarden voorgelezen, waarna deze be sproken werden. De voorwaarden voor aansluiting bij het Nederlandsch Honingcontroiestation komen in hoofdzaak op het volgende neer: lo. De kosten voor aansluiting bij het Nederlandsch Honingcontroiestation bedragen f 1.75, n.1. f 1 voor entree, f 0.50 voor de ge zegelde verklaring en f0.25 voor de Statuten.; 2o. Deze kosten komen een volgend Jaar niet terug; een jaar- lljksche contributie wordt niet geheven; 3o. De aange slotene moet echter de door hem benoodigde Rijksmer- ken koopen. Deze kosten, indien de honig in kleine verpakking wordt verkocht 1 cent per pond honig; voor verkoop van honig in grootere verpakking kosten de Ryksmerken slechts 1 cent per K.G. honig. De portokosten worden door de aangeslotenen gedragen. 4o. De aangeslotenen behoeven geen honlngmonsters op te sturen. De aan het Honigcontrolestatlon verbon den controleur, komt één of meermalen per jaar de aangesloten Imkers bezoeken en neemt dan monsters honing voor onderzoek mede; 5o. De verklaring op ze gel kan door meerdere personen geteekend worden De Afdeeling als zoodanig kan zich niet aansluiten. Ieder lid die wenscht toe te treden, moet persoonlijk worden aangesloten cn moet dus zijn handteekenlng op de verklaring zetten. Wordt zoo'n verklaring nu bijv. door 10 personen geteekend, dan betaalt ieder alechts f 0.50 10 ia f 005 voor het zegel; de kosten voor de aansluiting zijn dan teruggebracht op f 1.30 (f 1.00 voor entree, f 0.05 voor het zegel en f 0.25 voor de Statuten. Ter tafel waren voorts de Statuten, Invul- formulleren en een gezegeld contract, welke allen ln bespreking genomen worden. Na terugzending van de ingevulde formulieren en de geteekende verklaringen, wordt dan aan elk der onderteekenaars, naar aanlei ding van hun opgaven een specificatie van het door hen te betalen bedrag aan entrée, zegel, Statuten, Rijks- merken, porto en formulieren toegezonden. Staande de vergadering worden 10 formulieren in gevuld en een contract geteekend, hetwelk zoo spoe dig mogelijk zal worden verzonden. Voor deze leden is dus de aansluiting een feit geworden. De anderen kunnen van het bovenstaande notitie nemen. De lijsten voor de suikerbestelling zullen per post worden toe gezonden. Bij de rondvraag wordt de wenachelijkheid geuit, dat zoo mogelijk ieder lid een potje honig beschikbaar zal stellen ten bate van de te houden fancy-fair ln de ,O.L.- achool. Voorts heeft de afdeeling nog altijd geen eigen reglement en toch begint het tijd te worden, dat dit er komt. De kosten, daarmee gepaard gaande, weerhou den ons echter daaraan uitvoering te geven. Besloten wordt dit tot een volgende vergadering aan te hou den, dan kan het Bestuur ook eerst het concept in orde brengen. Een voorstel om de 45 cent voordeel per lid, door gezamenlijk op één zegel te teekenen, in de kas storten, kon geen genade vinden. Verder niets meer aan de orde zijnde, wordt deze gezellige vergadering met dank aan de opgekomen le den, door den Voorzitter gesloten. ANNA PAÜLOWNA moet bestedeai, om onaangename maatregelen te voor komen. De heer G. H. GeerlSgs wil het bestuur van de Gew. Tarwe Organisatie dank betuigen voor de vlugge en goede afwikkeling, maar algemeen wcnscht men dat nog wat uit te stellen. De heer J. C. Geerligs wijst op de noodzakelijkheid om de graanzolders tegen mijt, enz. te ontsmetten en geeft als middel aan: zwavel verbranden. De heer Van Balen, die laat ter vergadering is geko men, wijst er op, dat beter andere leden van de afd. A. P. candidaat gesteld konden zijn voor het hoofdbestuur. Verder betreurt hij de oandidatuur A. J. Walboer en zal overigens kalm afwachten en zich bij het lot neerleggen. De Voorzitter deelt den heer Van Balen het verloop van de candidaatstelling mee en sluit de vergadering. Op een verzoek van de kiesvereenlging „Plaatselijk Belang" alhier aan het bestuur van de S.D.A.P. om samenwerking over de verkiezing van wethouders, is een afwijzende beschikking ingekomen. Dinsdag 1 September vergadert de nieuwe raad en worden voor de komende vier jaar de wethouders ge kozen. LANGEND IJ K Door B. en W. werden de navolgende bouwver gunningen verleend: aan L. Vries tot het bouwen van een woonhuis met boerderij te Barsingerhorn door don heer Kreijger te Oudesluis; aan C. Porte- gija te Kolhorn tot het maken van twee woonhuizen in ren bestaand pakhuis aan den Westfrieschen dijk te Kolhorn door A. Droog Kz. aldaar. B. en W. dezer gemeente verleenden ingevolge de Hinderwet vergunning aan: A. Droog Kz. te Kolhorn tot het uitbreiden zijner timmerwerkplaats door bijplaatsing van een electro- motor van 5 P.K.; U. Bosma te Harinphuizen tot plaatsing van een eleetromotor van 2 P.K. in het perceel kadastraal bekend gemeente Barsingerhorn, sectie D, no. 458; J. Smit Tz.. Kreil, tot het plaatsen van een eleetro motor van 2.3 P.K. in het perceel, kadastraal be kend gemeente Barsingerhorn, sectie A, No. 118; Adr. van der Welle te Kolhorn. tot het plaatsen van 5 electromotoren,, resp. van 2, 2 van 0.3 en 2 van 0.25 P.K. in het perceel, kadastraal bekend gemeente Barsingerhorn. sectie B. No. 930. KOLHORN- Naar de ..Tcxelsche Courant" meldt. Is de heer J. C. Vethman alhier, benoemd tot Instructeur van de Lan delijke Rijvereenlglng „Texel". De heer Vethman is reeds Instructeur van de Lande lijke Rijvereenlglng „West-Friesland", BU het toezicht op den aanleg van den electrlschen kabel is aangewezen de heer H. J. Erkamp te Zuidschar- woude. We vernemen, dat do autobusonderneming alhier voor nemens is, onder nadere goedkeuring tienrittenboekjes in te voeren en tevens een verlaging van abonnements kaarten. De verschillende B. en W.'s aan Langendijk en St Pancras blijken echter tot de conclusie te zijn geko men, dat de tarieven voor het personenvervoer hier veel hooger zijn dan elders, waarom met de firma is geconfereerd over de mogelijkheid en noodzakelijkheid van tariefsverlaging over de heele linie. ZUIDSCHARWOUDE. De Kolfsociëteit Op Maat vaardigde naar de Alg. Verg. van den Ned. Kolfbond af de heeren P. Boon en C. de Boer. Het hoogste aantal punten, dat werd geslagen, om als korpskolvers te mogen spelen ln de nationale wed strijden te Nieuwe Niedorp, werd verkregen door de kolvers P. Goet, A. Kist en P. Molenaar. We vernemen, dat er reeds akkers beschikbaar wor den gesteld ter afgraving, waarvan de ondergrond be stemd is tot demping van de sloot langs het Kerkepad. Voor de vele werkloozcn verblijdend nieuws. Uit het feit, dat alle raadsleden door de R.K. raads fractie zijn opgeroepen, om aan de besprekingen over de Wethoudersbenoeming deel te nemen, zou men mogen opmaken, dat het door die fractie nog niet prlori vast staat, dat de twee fracties van 3 (R.K. en Vooruitstre- venden) ieder een wethouderszetel behooren in te nemen We meenen zeker te weten, dat de Vooruitstrevende fractie die meening wel is toegedaan, zoodat die wel voor geen andere verdeeling zal zijn te vinden. WIERINGERWAARD Waar tegenwoordig iedereen haast een of met vreemde, gewrongen, gedraalde en ate] jes bezit, sommigen een heele kweekerij, enkele plantjes, meenen wij er goed aan aanwijzingen te verstrekken over de ver» in. Cactussen, die haast oneindig in aantal zijn, kunnen door zaad of door stekken menlgvuldigd. Voor de laatste wijze van is het voorjaar den aangewezen tijd. De ai ten zoo worden afgesneden, dut er steedj snijvlak ontstaat Er mogen geen stekken plekken worden gebruikt; ook mag men niet dadelijk planten, maar laat men dagen drogen, totdat er over het snijvlak iit achtig huidje is gevormd. Dan worden de atg tot 20 c.M. diep in turfmolm of wel ln zan< gestoken, liefst in een groote pot, die van een glasruit van de buitenlucht is afgesloten, ruit blijft zoolang op de pot liggen, totdat wortel heeft geschoten. Cactujsen zijn ook leder aardsoort tevreden. In de eerste plaats aan de aarde houtskool toevoegen; dat bederf. Kalk ls noodig voor het betere stekels. Overigens moet cactusaarde bestasa aarde (humusaarde), aarde van den mesthot; zand, kleingeslagen leisteen of gemalen tt| leem en koemest. Voor oudere planten moet di vetter en rijker aan voedingsstoffen zjjn. dan jonge planten, die veel zand noodig hebben. De jongeheer M. Schenk Pz. is, zonder examen te hebben gedaan, toegelaten tot de Kweekschool voor onderwijzeres te Alkmaar. CALLANTSOOn Brand te Groote Koeten. Hedennacht is het woonhuis en hooiklamp van den heer Jb. Vriesman Jbz., staande aan den Duin weg, tusschen Groote Keeten en Callantsoog, tot den grond afgebrand. Niets kon gered worden, daar de bewoners in alle haast zich moesten redden. Naar men mededeelde, is er ook nog geld verbrand. WIERINGEN Holl. Mij. van Landbouw. Op de in Veerburg gehouden afdeellngsvergadering van de Holl. Mij. v. Landbouw kwam na opening en le zing der notulen o.a. een. schrijven van het hoofdbestuur ter sprake over de stichting van een onderlinge hagel- vcrzekcrlng. Het bleek, dat hier reeds enkelen tegen ha- gelschade verzekerd zijn. Er bestond wel veel belang stelling voor dit onderwerp, maar tenslotte scheen men oprichting van een onderlinge verzekering toch wel wen- schelijk te vinden indien althans de premie niet al te hoog zou moeten zijn. Elf leden teellenden reeds op een lijst om lid te wor den van een vereeniging voor „vee-arbitrage". De lijst zal bij de afwezigen circuleeren. Bij bespreking van den beschrijvingsbrief voor de Alg. Verg. op 9 Sept in Hoorn, waarvan de agenda niet erg veel belangrijke punten behelst, deelt voorzitter mede, dat bij bespreking met eenige leden van de afdeeling Waard en Groet over de verkiezing van een H.B.-lid ln plaats van wijlen den heer K. Breebeart, genoemd is het lid van de afd. A. P., de heer G. van Balen. Voorzitter meent, dat die candldatuur gehandhaafd moet worden, al blijken nu door do afd. Waard en Groet do heer A. J. Walboer cn door de afd. Zijpe de heer H. Rozelman candidaat te zijn gesteld. Bij acclamatie wordt besloten de candldatuur Van Ba len to handhaven en voorzitter zal persoonlijk nog eens deze zaak met Waard en Groet bespreken. De heer N. Raap wordt als afgevaardigde ter alge meene vergadering aangewezen. Daar de toestand bU den kunatmesthandel onzeker is. stelt het bestuur voor. de aanbesteding van slakkenmeel uit te stellen. Er wordt echter op gewezen dat de tUd dringt Aan de leden zal opgaaf gevraagd worden, zoo dat dan aanbesteding nog tijdig kan volgen. De secretaris, de heer N. Raap. geeft hierop een toe lichting bU de uitgereikte omschrijving van een kool proefveld bU den heer A. Kooiman aan den Kerkwog, dat zeer belangwekkend is. Voor belangstellenden *Un exemplaren bij den secretaris verkrijgbaar. BU rondvraag stelt de heer N. Koppes voor een aanbesteding van benzine en petroleum te houden. Daar men echter voor benzine reeds den prija van f 4.75 per 100 L. noemt, acht men aanbesteding overbodig. De heer P. Kooiman vraagt of dezelfde oommissie voor de brouwgerst moet blUven doorwerken. Men Juicht dat algemeen toe. De heer K. doet mededeellng dat hU bericht heeft ontvangen, dat, volgens prof. Broekema vergaderen dit jaar niet noodig is; vervolgens dat de levering zal geschieden van half September tot 25 Dec. en ten slotte, dat uit de Schenner cn van Texel het var- zoek is Ingekomen om een lid, voor de commissie aan te wUzen. (Van Texel speciaal, om te weten te komen wat er met het dubbeltje per 100 Kg. voor onkosten ge beurt!) De heer G. Geerligs vraagt, wat er bekend is van al geheels afname van de tarwe. De heer Van Balen antwoordt dat binnen zeer korten tijd alle tarwe van de bouwers wordt afgenomen. De heer J. C. Geerligs vraagt, waarom slechts 80 pet wordt betaald. Voorzitter antwoordt: „Voor de risico." en legt er den nadruk op, dat ieder de noodige zorg aan zijn partU Sucoesnieuwa. Voor as. Zondag staat ons een mooien wedstrUd te wachten, n.1. Succes 1 thuis tegen K.F.C. 2 van Koog aan de Zaan; res. 2e kl. K.N.V.B. Met bal na dezen wed strijd in Concordia. Mcj. Bets de Wit. onderwijzeres aan de O. L. school te Oosterland, slaagde te Den Haag voor de akte Duitsch L.O. WIERINGERMEER. Gegunde werken. Door het Departement van Waterstaat is gegund aan: H. M. Muskena te Arnhem, de boordsvoorziening langs het kanaal van Sluis I naar Nieuwesluis en naar gemaal Leemans in de Wieringenneer. Door het Departement van Defensie is gegund aan de N.V. Aannemingsbedrijf C. van Leeuwen te Hilligersberg. het maken van twee werken van gewa pend beton op het Kornwerderzand en bij Den Oever. WINKEL Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk, in plaats van wijlen den heer P. Schaap, is benoemd de heer C. Koo- men Jzn. HEERHUGOWAARD Woensdag j.1. was het voor de ouden van dagen het tijdstip, dat zij den jaarlijkschen autotocht weder kon den meemaken. Jammer, dat het weer hen bijna den geheelen dag in den steelt liet en de regen vrij regel matig van den hemel stroomde. Enfin, de oudjes ble ven even welgemoed. Een geluk mag het heeten, dat het juist op die momenten, waarop de auto verlaten moest worden (kopje te Bloemendaal, strand te Zand- voort) droog was, terwijl te Bergen en Velserbeek de regen niet zoo hinderlijk was. Ongeveer 9 uur arriveerden allen in de kolfbaan van den heer Rus, alwaar de binnenkomenden met harmoniemuziek verwelkomd werden. Nadat de hee ren Kooij, Scheer en Bontes nog eenige hartelijke woorden van dank gesproken hadden en de ouden van dagen nog eens getracteerd werden, ging men huiswaarts. EIERVEILING SCHAGEN. 20 Augustus 1931. Aangevoerd: 90.000 kipeleren: 52—54 Kg. f 4.70—480, 55—57 Kg. f 4.70—5.00, 58—60 Kg. f 4.80—5.50, 61—63 Kg. f 5.105.60, 64—67 Kg. f 5.40-6.00. ongewogen wit f 4 605.20, idem bruin f 5.00—5.60. klein f 3.00—3.50. 1392 eendeieren f 3.503.60, 14 kalkoeneieren f 7.90, alles per 100 Kg. HOORN. 20 Augustus 1931. 16 Stapels kleine Fabrlekskaas f 37.50. 7 stapels kleine Boerenkaas f 37, 4 stapels Boeren Comm. Kaas f 40. Aangevoerd 27 stapels, wegende 35780 Kg. Handel vlug. DEN HELDER, 20 Augustus 1931. Eierenvelllng. Aangevoerd: 16033 kipeleren: bruin f 5 30—6.—, wit f 4.90—5.50, kleine f 4.30—1.70, 29 eend eieren f 4, alles per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE. 21 Aug. Aangevoerd: 29200 Kg. aardappelen: groote schotsche muizen f 3.403.60, schotsche muizen f 6.50,—7, drielin gen f 6.80—7.30, r. duken f 3.60—3.80, eigenheimers f 4.10 —4.20, 8100 Kg. spercieboonen f 10.70—14.50, 3200 Kg. zilveruien: nep f 13.8020.50, drielingen f 4.905.20, zil veruien f 2.30—2.40, 39600 Kg. uien: gele nep f 8.50—10.40 drielingen f 4.20—4.90, uien f 4.80—5 80, 1300 Kg. kroten f 1.60—2.30, 27600 Kg. roode kool f 0.60—1.60. 51000 Kg. gew. witte kool f 0.60-0.90, 11600 Kg. gele kool f 0.60 —1.20. Iets over het kweckcn van Cac! OM Roet als plantenvoedsell Heden ft den D« 1* niet nut I Een voortreffelyk en de groei der plant« vorderend voedsel zelfs voer kamerplanten, roet, dat wU in de kachelpUpen, rookgaten eo aantreffen. Vooral in den herfst doet een van den bodem met roet wonderen. Door kleur trekt het roet namelUk de warmte 6 stralen aan en deelt deze aan den bodem alleen als voedsel doet het roet dus dienst, tic als beschermer tegen vorst. De warmte-weri w is zelfs zóó groot, dat men het roet b.v. nooit mag strooien, daar op deze plaatsen de spoediger smelt en d^ planten, die daai zoodra de koude toeneemt aan bevriezing gesteld. Met verstand gebruikt ia en blijft heli ter een voortreffelUke mest, zelfs zooab] opmerkten voor kamerplanten, wier bladere p*"' bUzonder gezonde en diepgroene tint g«d - ZO B«t a ia i» Sc WARMENHUIZEN, 21 Aug. Schotsche muizen f 6.306.60, drielingen f V heimers f 3.70, witte kool f 0.800.90, nep lm_ uien f 4.305, drielingen f 4.304.90, snybocaa —12.70, slaboonen f 8.40—10.10. Öe Jcoj Aangevoerd5450 Kg. aardappelen, 500 Kg 9225 Kg. nep, 10950 Kg. uien, 1025 Kg. slaboon«,| snUboonen. MEDEMBLÜt 21 Aug. Schotsche muizen f 33.90, kleine f 3.30—1] aardappelen f 1.651.75 per 50 Kg. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Aug. Aangevoerd: 45000 Kg. aardappelen: schotsch f 5.706.90, ducen f 3.503.80, eigenheimers J 300 stuks bloemkool f 6.807. 41000 Kg. roode i L10, 12000 Kg. gele kool f 0.60—0.80, 41000 kool f 0.60—0.90. 10200 Kg. gele uien f 5.90 drielingen f 4.50—4.90, gele nep f 10.20—10.8(1 AMSTERDAM, 21 Augustus 1931. Aardappelen. Bericht van den mak. Ji Zeeuwsche bonten f 44.20, id. blauwen f bl. eigenheimers f 3.20-^3.30 .id. eigenheime^^^, 2.90. id. eigenh. poters f 2.10—2.30, id bl. 2.40, id. bonte poters f 2.102.40, id bl. e f 2.80. Vlaamsche zand eigenh. f 2.752. IJpolder eigenh. f 4—4.40, id. bl. id f 5—5,20,^""%' poters f 2.102.45, Noord-Holl. eigenh. f 4- eigenhelmers f 55.20, Anna Paulowna Beverw. zand f 7—8, Hillegommer id. f 6—7. ker zand f 78 per 100 Kg., Flakkeesche sl 2.90. id. bl. eigenh. f 3.25—3 30. ld. eigenh. ld. bl. eigenh. poters f 2.10—2.80 per H.L ALKMAAR, 21 Augustus 1931. Op de heden gehouden graanmarkt wares aangevoerd: 313 H.L. w.o. 5 H.L. tarwe f rogge. 122 HL. gerst f 6.50—7.25, gerst cl H.L. haver f 57, 4 H.L. boonen. w.o. 15, witet f 22—26, 21 H.L. karwUzaad f 18. L. erwten, w.o. groene (kleine) f 8.509.5(1 (groote) oude f 21—, f 30. f 33; nieuw L f 50, vale f 22—36 per 100 Kg. ALKMAAR, 21 Augustus 1931. Op de heden gehouden kaasmarkt werda| voerd 83 stapels, wegende 145000 Kg De prijs der Fabriekskaas was: 49 stapels merk f 37, 8 stapels comm, met merk f 38, Dt boerenkaas was: 6 stapels kleine met merk! stapels comm met merk f 40, Handel matif |l ach |Er Mdti LANDBOUW EN VEElf Vernietiging van tuinbouwproduct Het Kamerlid Drop vraagt i Het Tweede Kamerlid Drop heeft den mii lev. hinnenlnndsche zaken en landbouw de volg^Wdi gen gesteld: I. Heeft de minister geen aanleiding te traan of iets gedaan zou kunnen worden vernietiging van tuinbouwproducten, die 'e mededeelingen uit de dagbladen, dat 4ren schillende groentenveilingen een groot deelfXn aanvoer wordt overgeladen en naar de f gebracht? n. Is bijvoorbeeld de minister bereid te ken of deze vernietiging van volksvoedsd kan worden beperkt door in overleg met van gemeenten en van veilingsvereenigini.;' at verkoopbare gedeelten van den tuinbouw»! vangen en te distribueeren. bijv. nan de gedi Tir werkloozen, die uitkeeringen uit werkloos- sen ontvangen of krachtens crisisregelinget gesteund? III. Is de minister in het algemeen bwjouw- wegen of tegen de in vraag 1 aangeduide ging van tuinbouwproducten maatregelen worden genomen? Bdc H Urn; Frauduleuze Invoer over de oostp Bd Vee li ins rcon Het Tweede Kamerlid Van Voorst tot V* den ministers van binnenlandsche «zaken bouw, van financiën en van justitie de gen gesteld: Is het den minister bekend, dat over tjfti, van ons land veel vee en varkens fraudul<^jagl ingevoerd? Zijn de ministers niet van meening. d*t invoer in strijd is met het Kon. besluit *j 1922, Staatsblad no. 377, ingevolge artikel wet, ten spoedigste afdoende maatregel^ moeten worden ter voorkoming van C waardoor gevaren voor besmetting van pel ontstaan? ZUn de ministers bereid onverwijld zooo regelen te nemen, dat aan dezen invoer I ste paal en perk wordt gesteld? kien «po Op irtlj ihen •gin jflar. 1 h« ]Zo dat worc R. wo©

Schager Courant | 1931 | | pagina 6