ehager Courant peelbal van Wind en Golven III EN. ertank van 14000 kilo neergestort ,.vj Ernstige slapte in het trans-oceanisch verkeer. Bedorven graan. De overstroomingsramp te Hankau. Raadsvoorstellen Anna Paulowna. 'WILLET ON Ethel M. Dell. iwsi, ens n, Dinsdag 25 Augustus 1931. 74ste Jaargang. No. 8922 Tweede Blad. Ernstig ongeval aan het nieawe electrici- teitsbedrijl te Rotterdam. De tank van 60 meter hoogte gevallen. Geen per soonlijke ongelukken. Wol belangrijke materieele schade, rdagmorgen is aan de in aanbouw zijnde elec- i centrale aan de Galilëistraat te Rotterdam oote 14000 K.G. wegende watertank, die boven liftschacht gemonteerd moest worden, met don- geraas naar benoden gestort Hoewel ver- ne arbeiders in de onmiddellijke nabijheid aan •K waren en zich boven op een aan den lift- angebrachte stellage ook nog enkele perso- ronden, liep alles wonder boven wonder zon- oonlijke ongelukken af. ik moest gebracht worden boven op de lift- Deze schacht loopt buiten langs den wes- gevel en steekt een eind boven het gebouw bereikte een hoogte van bijna 30 meter. Bij van den schacht is een platform gemaakt, mee zware ijzeren bokken zijn geplaatst, iweë bokken moest de watertank langs den [wórden opgoheschen. Het hijschen zelf ver- ite orde en reeds was de tank tot bijna de schacht gekomen, toen plotseling de lelijk gelegen bokpoot op ongeveer 4 meter nikte ten gevolge waarvan de tank te- ten van het platform geslingerd werd. De ;en af en de hijschstelling zakte in elkaar. kwam daardoor met zijn volle gewicht staaidraadtuien te hangen. Een voor één de tuien door en met een verschrikkelijken Ie de tank naar beneden. De ring, welke bodem van de tank bevestigd was bleef uitstekend deel van de liftschacht hangen totaal van de tank afgescheurd. De tank r_ de kop geslagen. De vlaggestok een ijzeren buis drong diep in den betonnen krulde om. Langs dezen vloer staat een dat eveneens geheel uit betor opgetrok- l0Ï"tank kwam gedeeltelijk op d luurtje te- l waarvan de scherpe bovenkant jor de me- ibekleeding van de tank drong en haar geheel llde. De bodem van de tank kwam buiten het ije op den grond terecht. Met zoo'n hevigen kwam de tank op den grond terecht dat de die daar liggen nog tot een diepte van iaden grond werden gedrongen u? zeker een wonder heeten dat bij het neer- van de tank geen arbeiders getroffen zijn. Itn er heel wat in de buurt, maar toen zij de xagen doorknikken hebben zij allen een heenkomen gezocht. Alleen een ingenieur van Robbé is door een zwiepend tuitouw in den jffen. Hoewel hij wel pijn voelde, bleek ge- toch dat hij geen beletsel had gekregen. G.GD., die onmiddellijk met twee auto's was ix, behoefde zijn dienst gelukkig niet te ver- Jd a&ridW heeft toen hij het ongeluk zag aanko- gewaagden spfrong moeten maken. Hij echter zonder ongelukken óp het dak van de It terecht. tn affiler verwekte natuurlijk zeer veel con- vérttgenwoordiger van de firma de Vries FobW Co, de vervaardigers van de tank, deelde 11 mede. dat de hijschinstallatie reeds eerder voor J een pewicht van dubbele grootte gebruikt was en dat al!» toen goed was gegaan. Al het ijzerwerk in de centrale is er mee opgeheschen. De ver!-re bouw van de centrale zal geen vertra- se ondervinden. De schade komt geheel voor re 's* van de firma de Vries Robbé, die een nieu- L#U1| tan^ moeten bouwen. HET VOORZITTERSCHAP VAN DE A.V.R.O. eend n vaq (EIZI 0.2 Nederlandsch Christelijk Persbureau meldt, dat nenkort als voorzitter van de A.V.R.O. zal op- de heer mr. M. Slingenberg, te Haarlem, vrij- lemocratisch lid van de Eerste Kamer en wet- van Haarlem. Vermindering van de vaarten der groote Engelsche mailschepen. Men had gehoopt, aldus meldt de Daily Herald, dat de groote vermindering van het aantal vaarten van de groote trans-atlantische lijnen in Juni voldoende zou zijn geweest om een aanpassing te verkrijgen aan het verminderde passagiersverkeer. Niettemin zijn de voornaamste maatschappijen ge noodzaakt voor den a.s. herfst en winter opnieuw tot inkrimpingen over te gaan. Een aantal van de groot ste mailbooten uit Southampton en Liverpool, zullen niet op den vastgestelden tijd vertrekken. Hiertoe behooren o.a. de Berengia, Mauretania, Homeric, Majestic en Olympic. De Homeric had haar reizen naar Amerika moe ten maken op 7 en 28 October. Door gebrek aan pas sagiers zal zij op 16 September vertrekken en dan tot het eind van November in de Ver. Staten blij ven voor pleizierreizen. De White Star-lijn had op eiken Woensdag in No vember een afvaart vastgesteld. Drie van deze af vaarten zijn geschorst. De Majestic, het grootste schip ter wereld, wordt na haar reis, die op 10 October begint, uit den trans- occanischen dienst genomen. Zij blijft tot 23 Decem ber stilliggen. Het opschorten van afvaarttijden zal tot Maart en April duren. De dienst op New York van Liverpool uit, wordt van begin October af van een wekelijkschen in een veertien^aagschen dienst veranderd. Op Canadeeschen dienst van Liverpool uit, is er n vertrek van de Andania op 20 December bijna teele maand geen afvaart. In deze periode van slapte zullen de groote mail schepen gekalefaterd worden, waardoor aan een groot aantal menschen werk verschaft kan worden. veroorzaken, grondig worden gedood. Men heeft reeds eenige van dergelijke machines gebouwd en de resul taten, welke men hier in Duitschland tot nu toe heeft bereikt, moeten, naar mij door allereerste vak- menschen wordt bericht, eenvoudig verbluffend zijn. De kosten van het geheele procédé zijn gering, en be dragen ten hoogste ÓO cent per 100 K.G. Het ligt voor de hand dat dit niet duur is, als men er rekening mede houdt, dat door deze nieuwe methode vrijwel waardeloos geworden graan weer tot volwaardig graan geregenereerd wordt. Voor den Nederlandschen landbouwer en graanhan del kan deze vinding, als zij werkelijk duurzame ver betering brengt, van groote beteekenis zijn. Een zeer belangrijke Duitsche uitvinding om bedorven graan weer goed te maken. Speciaal van door het vochtige weer van den laatsten tijd muf geworden graan. Men schrijft uit Duitschland aan de N. R. Ct.: Sedert weken staat het koren op de velden in scho ven in den regen. De boeren klagen met recht steen en been over de schade, die daardoor aan het graan wordt berokkend. Met spanning wordt op twee of drie droge dagen gewacht, om dan het natuurlijk nog niet volkomen gedroogde koren in de schuren te bren gen. Ligt het vochtige koren eerst in de meer of min der goed ingerichte schuren, dan is het gevaar groot, dat bij minder goede ventilatie het graan „muf' wordt, waardoor het minder geschikt wordt voor ver maling tot meel, omdat uit meel, gemalen uit muf graan, geen goed brood meer gebakken kan worden. Het graan kan zelfs vrijwel geheel waardeloos wor den, omdat het bij een groote mate van mufheid ook niet meer geschikt is voor de voeding van vee. Jaar lijks gaan op deze wijze enorme kapitalen voor den landbouw verloren. Graan heeft een normaal watergehalte van 14 pet. Bij een geringe stijging van dit percentage tot 16 pet., door vochtige lucht of nat oogstweer, ontstaat reeds het gevaar, dat het graan muf wordt. Zeer be vorderd wordt dit proces, dat veroorzaakt wordt door een schimmelsoort, als het graan warm wordt, dus als het niet regelmatig wordt omgewerkt, waardoor gemakkelijk broeiing ontstaat. Dat graan ook door waterschade muf kan worden is algemeen bekend. Jaarlijks worden ook op deze wijze groote hoeveelheden voor de menschelijke consump tie bedorven. Tot nu too heeft men geprobeerd dergelijk muf ge worden graan- door wasschen, drogen, ventilatie en regelmatig omwerken weer te verbeteren. Deze methode kan echter niet grondig helpen, omdat slechts het omhulsel van de graankorrels kan wor den behandeld en de in de korrels zittende schimmel niet kan worden verwijderd, zoodat na korten tijd het graan weer muf ruikt. Een Zwitsersch—Duitsche combinatie heeft nu een nieuwe methode, welke in de voornaamste landen van de wereld intusschen is gepatenteerd, in exploitatie genomen. Het nieuwe procédé berust op de bestraling met ultraviolette stralen uit 9 quarzlampen, waardoor de zich in de graankorrels bevindende schimmels en bacteriën worden gedood. Het graan wordt eerst machinaal gcwasschen en gedroogd. Dan wordt het op een licht heen en weer schuddende en schuin lig gende zeef in dc zoogenaamde „Entmuffings"-machinc gebracht en wel in een zoo dunne laag, dat korrel naast korrel ligt en dus geen korrels op elkaar ko men. Van boven en van beneden zenden dan heele series quarlampen hunne ultraviolette stralen op het zich langzaam voorwaarts bewegende en wentelende graan, waardoor de bacteriën, die den muffen reuk Een cholera-epidtmlo uitgebroken. Reeds 66 slachtoffers. V.D. vernam Zaterdag uit Moskou: Het sovjettelegraaf-Agentschap meldt uit Shanghai, dat de vrees voor het uitbreken van epidemieën na de geweldige overstrooming. welke Hankau en het Jangste gebied teistert, helaas gegrond is gebleken. Te Hankau ts een oholera-epldemle uitgebroken, die zich In 24 uur tijds sterk heeft uitgebreid en reeds 56 slachtoffers heeft gemaakt De Jangste stijgt weer. Later werd nog gemeld: Tengevolge van nieuwen regenval in het binnenland Is de Jangste wederom wassende en vreest men de ern stigste gevolgen voor het reeds overstroomde gebied. Door het bezwijken van den Tsjangkoentsji-dijk zijn ruim 1000 vluchtelingen uit Hankau. die In barakken in de nabijheid van Woetsjang waren ondergebracht, om het leven gekomen. Te Hankau zelf zijn twee hotels, die volkomen door het water waren ondermijnd, ingestort, waarbij eveneens talrijke personen zijn verdronken. Van officieeele zijde wordt verklaard, dat een derde deel der bevolking van het Woehandistrict ten doode is opgeschreven. VEERBOOT OMGESLAGEN. Negen personen verdronken. Uit Boekarest: In de buurt van Lorabia is een veer boot gekapseisd, die overbelast was. Aan boord be vonden zich 22 personen, die allen te water geraak ten. Negen hunner zijn verdronken. De regecring heeft een streng onderzoek gelast. Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Anna Paulowna op Woensdag 26 Augustus 1931, des namiddags te acht uur ten ra&dhulze. Punten ter behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a van den heer Willemsen is bericht ontvangen, dat hij de benoeming als lid der Plaatselijke Commissie van Toezicht aanneemt; b. ingekomen is de rekening over 1930 en de begrooting voor 1931 van de Gezondheidscommis sie te Schagen; c. door Ged. Staten zjjn goedgekeurd de vast gestelde suppletoire begrootingen dienst 1930; d- door Ged. Staten is aan deze gemeente een provinciale bijdrage verleend van f 140.72 in de kosten verbonden aan het bezoek van leerlingen uit deze gemeente van de school voor buiten gewoon lager onderwijs te Den Helder; e. een rapport van Ged. Staten betreffende opname van boeken en kas van den Gemeente- Ontvanger; f. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot aankoop van grond van de Ned. Herv. Kerk; g. met ingang van 1 Aug. jJ. is de rentevoet waarop voorschotten zijn verstrekt ingevolge de Landarbeiderswet verlaagd van 4 tot 3 96; h. ingekomen is een rapport van P. Kooiman omtrent een door hem ingesteld onderzoek naar eventueelen verbouw van aardappelsoorten, ten aanzien waarvan een teeltverbod is uitgevaardigd 3. Verzoek van het R.K. kerkbestuur te Breezand om een bijdrage ln de kosten van oen torenuur werk. Voorgesteld wordt een jaarlijksche bijdrage te verleenen van f 50. 4. Verzoek van J. Prins om vermindering van zijn aanslagen in het schoolgeld. 5. Voorstel om Chr. Dekker te Schagen opnieuw te belasten met het Bouw- en Woningtoezicht ln deze gemeente over het tijdvak van 1 Sept. 1931 tot 1 Juli 1932. 6- Voorstel tot wijziging der verordening betref fen^ de heffing van personeele belasting. (Zie preadvies). 7. Voórstel tot het instellen van twee commissle's tot Wering van Schoolverzuim. (Zie prae-advies). 8. Vaststelling van de gemeenterekening over 1930 met bijbehoorende rekeningen. 9. Voorstel tot vaststelling van een ambtenaren reglement. 10. Vaststelling van een suppletoire begrooting voor 1931. 11. Rondvraag. De personeele belasting. In verband met de bezwaren die vorig jaar de heeren Komen en Rezelman maakten tegen het ontwerp der verordening tot vaststelling van de heffingsbedragen, genoemd in de Wet op de Personeele belasting, stellen B. en W. voor de belasting op de huurwaarde te wij zigen en het heffingspercentage van 17 op 14 terug te brengen. Een perceel met een huurwaarde van f 225.zou bij plaatsing in de 6e klasse worden verlaagd wat de be lasting naar de huurwaarde betreft van f 2210 op f 17.85. Wil men hetzelfde bereiken met verlaging van het heffingspercentage dan kan dit teruggebracht worden van 17 op 14. Voor ditzelfde perceel verkrijgt men dan een verlaging tot f 18.20. Verlaging van dit percentage zal een mindere ont vangst ten gevolge hebben van f 2200 f 2300. In de tegenwoordige omstandigheden meenen B. en W. niet verder te mogen gaan. Plaatsing ln een hoogere klasse zou ten gevolge hebben, dat verschillende woningen buiten de belasting zouden vallen, waarvoor het billijk is dat betaald wordt, terwijl eveneens verschillende aanslagen voor meubilair zouden vervallen, welke zeer zeker dienen gehandhaafd. Twee commissies tot Wering van schoolvor- B. en W. stellen voor tot het instellen van 2 commis sies tot wering van scholverzulm over te gaan en wel één te Anna Paulowna voor de kinderen die de O. L. scholen I en III en de R.K. school aan den Nieuweweg bezoeken en één te Breezand voor de kinderen, die de O. L. school II. de R.K. school te Breezand en de Chr. school te Breezand bezoeken; Het aantal leden dier commlsslën te bepalen op negen; Do belooning voor den secretaris van elke commissie te bepalen op f 60 per jaar; Als presentiegeld voor het bijwonen der vergaderingen der commissiën aan iedere commissie toe te kennen een bedrag van f 40 per jaar, onder de leden der commissie te verdeelen, ln verhouding tot de door ieder der leden bijgewoonde vergaderingen. Voor benoeming dier leden bieden B. en W. de volgende aanbevelingen aan: Voor de commissie te Anna Paulowna: 1. G. 't Hart 2. C. K. Hamelink 1. 8. Tj. van Dijk 2. A. Diopgrond L N. Zwarthoed 2. N. J. van Leeuwen 1. K. Brugman 2. G. H. Geerligs L A. Dekker 2. P. Wissekerke L M. J. Roozenbroek 2. J. A. Smit 1. A Kaan Jz. 2. K. Kaan Jz. Voor do commissie te Breezand: L A. B. Zelvelder 2. B. de Vries 1. J. L. Willemsen 2. D. I. J. Huijg 1. J. van Noorden 2. E. J. Willem se L D. Hoexum 2. D. do Graaf L D. Klerk 2. C. v. d. Linden L G. v. d. Berg 2. N. H. Onderwater 1. Chr. de Vries 2. P. Lubbert De tegenwoordige oommissie bestaat uit de volgende leden: N. Raap. G. 't Hart. A. B. Zelvelder, Joh. A, Tromp, J. van Noorden, C. Kuiper, C. Rezelman, A_ J, Kaan en D. Hoexum. Voorzooveel zij niet als lid van een der bovengenoemde commissle's worden benoemd stellen B. en W. voor hun dank te betuigen voor do verleende diensten. De inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Den Helder kan zich met dit voorstel zeor goed vereeni gen, doch de thans bestaande commissie tot wering van schoolverzuim adviseert niet tot verandering van den bes taanden toestand over te gaan. Daarbij werd opge merkt: le dat 't bij splitsing van de commissie in twee commissies op den duur niet zal kunnen uitblijven, dat de wijze van beoordeelen der gepleegde verzuimen door de eene commlseie verschilt van die der andere; 2e. dat ouders, die hun kinderen naar do Chr. school zenden, in Breezand opgeroepen zullen moeten worden, en toch dikwijls ln de nabijheid van de vergaderplaats der andere commissie kunnen blijken te wonen. Overigens acht de commlseie geen belangrijke voordel len aan een splitsing verbonden. NAAR HET ENGELSCH VAN ster laakti gang' keerde zich zoo heftig om, dat ze er van ik. „Dat zul jc niet", zei hij. „Praat er dus over. Je hebt geld noodig om te kunnen bestaan, is nog al duidelijk. En daar je het niet van de terfords wilt aannemen, zul je het van mij moe- ^epteeren". Is hij wel verwacht had, kwam ze met een overeind en leunde tegen den houten wand aan. was duidelijk merkbaar dat alles in haar in raakte. Hij nam de zaak echter zoo kalm en ifisch op, dat hij werkelijk een oogenblik ver- 1 over zichzelf stond. 'Ct heeft geenerlei nut er over te argumenteeren", Juj, niettegenstaande ze geenerlei protest in wer- neid had aangevoerd. evenmin kan het eenig doel hebben pogingen te wenden tegen hot onvermijdelijke te vechten." ""drong het tot hem door, dat ze dit evenmin gedaan. „Het gaat hier om een zaak van drin- le noodzakelijkheid, en je zult er het beste van ten maken - tcrwillc van het kind, als hot dar UTuT Jezelf '8- Je bent niet in een toestand om ge a te verdienen, dat zul je moeten toegeven. Lü i ieman(* noodig die je helpt en zelfs als i f« wdt betalen sta ik er op, da* IK «U wezen." L.ü ?p met sPreken. De maan was achter de weniL6 waardoor het ineens heel don- In*de sensatie, alsof hij met haar touden bereiken6 Cn ZC weldra een veiliffe baven tot(,at zo iets zou zeggen totdat heesche Wee,r hooren die kinderlijke, 1®- fmuakte zirh^ nu 200 ff0**1 kende. Hij f bij haar van ihïk ü'i1 an^stiff meer- want nadat «Sn Bcred-kon iij 1 h nicl T Toen i oordeelde hij. I loulotte begon te spreken, kwam er nie<- rkefl temin een bang gevoel over hem, want er klonken tranen in haar stem. „Kapitein Turner, als als ik hierin toestem wanneer ik uw hulp aanvaard, dan moet u me be loven dat u me het geld terug zult laten betalen." „O, noem me toch alsjeblieft „Tiggie", zei hij smee- kend. „Natuurlijk kun je me terug betalen, als je dat prettig vindt Het kan me niets schelen wat je doet zoolang je maar gelukkig bent." „Gelukkig", herhaalde ze en daarna zweeg ze in eens. De maan was juist op dat moment achter de wol ken te voorschijn gekomen en hij zag, dat ze groote moeite had haar tranen te weerhouden. En het ergste was, dat niettegenstaande hij door een inwendig vuur verteerd leek te worden, hij in die momenten geen woorden kon vinden om haar te troosten. En toen gebeurde het eensklaps de derde wen ding van het Levensrad, waardoor zijn bestaan vol komen veranderd werd. De wind die tijdelijk tot kalmte was geraakt, stak nog feller dan tevoren op, en de zee sloeg met hooge golven over het dek. Een en ander geschiedde zoo onverwacht, dat Tig gie er niet op was voorbereid en op den grond te recht kwam. In minder dan een seconde was hij overeind, doch toen viel Viola door een heftigen schok tegen hem aan. Instinctmatig sloeg hij zijn armen uit om haar te beschermen en even instinctmatig drukte ze zich tegen hem, terwijl de boot geleidelijk weer recht kwam te liggen. En toen hij opnieuw haar tengere lichaam tegen zich aan voelde, kon hij zich niet langer beheer- schen en laaiende vlammen van hartstocht baanden zich een weg. Daar ze een gebaar maakte, alsof ze zich uit zijn armen wilde bevrijden, drukte hij haar nog vaster tegen zich aan en hield haar aan zijn borst gevangen. Ze wendde nog een zwakke poging tot tegenstand aan, doch weldra gaf ze het op. En zoo gebeurde het dat de kalme, prozaïsche Tiggie de wetten der conventie overtrad ternau wernood wetend en begrijpend in die wonderbare oogenblikken, dat dit geschiedde en terwijl de maan opnieuw van achter de wolken te voorschijn kwam, werd het bleeke, kleine bloemengezichtje van Viola met brandende, hartstochtelijke kussen bedekt. TWEEDE DEEL. HOOFDSTUK L WROEGING. Indien gevoelens van bitter berouw en onbevredigd verlangen de voornaamste kenmerken genoemd kun nen worden van een verblijfplaats, welke door de menschen als „Hel" wordt beschouwd, dan moet Tig gie daar wel een zeer verschroeiende plaats hebben ingenomen gedurende de uren welke verstreken eer de morgen aanbrak. Het plotseling verschijnend heldere maanlicht had er als het ware toe meegewerkt, dat hij zich in zijn ware gestalte zag, en voordat het zich weer achter de wolken verborg, wat het Tiggie gelukt een zeker gevoel van waanzin dat over hem gekomen was, te overmeesteren. Hij had iets onverstaanbaars gemompeld, wat als verontschuldiging voor zijn optreden had kunnen dienen, en haar eensklaps losgelaten. Ze had zich bevend van zenuwachtigheid van hem afgewend, en hij had niet nader onderzocht, of ze boos of ver drietig was. „Laten we naar beneden gaan, voordat een tweede golf over ons heenslaat", had hij te kennen gegeven. En ze waren de trappen nfgeloopen, terwijl ze haar gezichtje zoo diep in den krnap van Spot's regenjas verborgen hield, dat hij er vrijwel niets van had kun nen zien. Zij was onmiddellijk naar haar hut gegaan en hij had zich op zijn beurt regelrecht in de afzondering begeven, waar hij zichzelf met alle mogelijke ver wijten had overladen. Want hij wist thans heel goed, wat er met hem gebeurd was hij kende de oor zaak van het onrustige, koortsachtige gevoel, dat hem zoo lang reeds verteerde. Hij was bereid onder de oogen te zien, wat hij door zijn too ten eenvoud eerst geweigerd had te gelooven en wist hij dat het vuur, hetwelk hoog in hem oplaaide en hem als het ware gedwongen had tot voor hem eigenaardige daden daden welke indruischton tegen zijn na tuur niet te wijten waren aan een zekere opvat ting van plicht, maar eigenaardig en verbazingwek kend genoeg verband hielden met een van de groot ste emotie», die op de wereld kunnen bestaan; de Liefde. En dat een dergelijk iets hèm had moeten over komen, was het vreemdste van alles, oordeelde hij. Even kwam de gedachte bij hem op, of hij zich wel licht voor een oogenblik door een zekere zwakte had laten leiden. En waarom was hij tot nu als het ware dood geweest voor alle mogelijke invloeden om hem heen? Weliswaar viel het niet te ontkennen, dat die vroeecrc liefdesgeschiedenis hem zwaar had aan gepakt en hij ontzettend had geleden, doch dit alles was achter den rug volkomen voorbij, en hij had nimmer verwacht opnieuw een slachtoffer van de Liefde te kunnen worden. Hij wist evenwel heel zoker, dat de gevoelens die hem den laatsten tijd bestormd hadden, anders wa ren dan zijn genegenheid voor Peggy Musgrave. Dat was een enorm verschil, dit viel niet te ont kennen. Dat gevoel was kleurloos geweest in vergelijking met de golf van hartstocht, die over hem was ge komen. Hij herinnerde zich heel duidelijk, hoe het begonnen was. Er was reods iets in hem ontwaakt, toen hij zich woedend had gemaakt over de wijze, waarop haar echtgenoot haar had behandeld. En nu hij haar voor den derden keer in zijn armen had gehouden, had hij zijn gevoelens niet langer kunnen overmeesteren. Hü had haar lief hij aanbad het kloinc, tengere schepseltje, dat hij van een schipbreuk gered had cn een schuilplaats had gegeven. En hoe wel zijn liefde als een groote dwaasheid beschouwd kon worden, viel het toch niet te ontkennen, dat hij zich gelukkig voelde. Hij had haar lief, en niets en niemand kon dit overweldigend feit doen veranderen. Hij had haar lief, en nu hij ten volle zoker was van zijn gevoe lens, besloot hij een en ander dapper onder de oogen te zien. Wellicht was hij een groote dwaas geweest dat hij al niet dadelijk bemerkt had, wat er in hem omging, maar hij was in ieder geval niet zulk een dwaas het thans langer te ontkennen. En in deze oogenblikken drong het tot hem door. dat hij eerst thans de volle beteekenis van het woord diefde" kende. Langzaam, heel langzaam verliepen de uren. van tijd tot tijd kwam het hem voor, alsof de storm in omvang toenam, doch hij trok er zich bitter weinig van aan. Hij verkeerde in een volkomen ahnonna- len toestand, en indien dc boot plotseling in stukken was gespleten, dan had hij vermoedelijk generlei verbazing of angst gevoeld. Terwijl het meerenderi der passagiers half gekleed en rillend van angst in de hutten zaten, dacht hij aan niets oan aan de groote macht, die hom vooruitstuwde. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 5