Radioprogramma» Uit onze Omgeving. Visschersvereeniging D.E.T.V. Plaatselijk Nieuws. C A LL A NT SOOC Laatste strandfeest. Het strandfeest, dat twee weken geleden wegens het slechte weer geen doorgang kon vinden, heeft Zondag jl. plaats gehad. Het feest, dat werd bekostigd door de neringdoen den. bestond uit een wedstrijd met hindernissen op het strand. Een 27-tal deelnemers en deelneemsters hadden zich aangemeld. Het programma werd niet zoo vlot afgewerkt als men zich had voorgesteld, doch dit vond niet haar oorzaak bij de commissie. De kanovaarder Carl Schmidt, waarover melding werd gemankt, in de Schager Courant van Donder dag jl., maakte aanstalten om te vertrekken. Zoowel publiek als deelnemers liepen dan ook herhaaldelijk heen en weer. De wedstrijden zelf hadden een aardig verloop. Het publiek heeft zich kostelijk vermaakt. Eén der hindernissen, het kruipen door een autoband, werd door sommige deelnemers onberispelijk „genomen". Doch anderen wisten weer niet de beste manier te vinden, om er door te komen. Ook onder het zeil raakten velen de kluts kwijt. Om half vijf waren de wedstrijden afgeloopen en werd overgegaan tot de uitdeeling der geldprijzen. De prijswinnaars wa ren: le prijs J Kakebeeke, f8; 2e prijs P. Quaks f6; 3e prijs M. v. d. Poll. f5; 4e prijs Jacob Vos Azn. f3: 5e prijs de heer B. v. 1'holen, f2; 6e prijs Ingles Arkell, f 1. De heer A. VV. II. da Wit, die namens de commis sie de prijzen uitreikt, sprak zijn leedwezen erover uit, dat geen der deelnemende dames kans had ge zien een prijs te bemachtigen. Ook had hij ver wacht, dat er meerdere grooten aan de wedstrijden zouden delenemen Ilij sprak dan ook de hoop uit, dat zich het volgend jaar meer grooten zullen aan melden, zoodat de leeftijdsgrens voor de deelnemers hooger kan worden gesteld. Als meening der com missie sprak hij. jiat zoowel publiek als deelnemers zich uitermate hebben geamuseerd. Met een woord van dank tot de deelnemers en -sters, ook aan de V.V.V., die deze spelen mogelijk maakte, besluit de spreker. De strandfeesten behooren dus dit jaar weer tot het verleden. Hoewel het weer niet steeds heeft mee gewerkt. kunnen we de feesten als goed geslaagd beschouwen. Oefening reddingsboot. Zaterdagmiddag jl. vond een oefening plaats met de reddingsboot van de N.- cn Z.-H. Reddingmaat schappij alhier. Ondanks de hooge zeeën ging de oefening door. Het nieuwe zee-anker, de z.g. zak werd bij deze gelegenheid ook geprobeerd en bleek uitstekend te voldoen, al werd de boot soms raar heen en weer gegooid. Deze oefening gaf wel het bewijs, dat materiaal en bemanning in de beste conditie waren. Zanguitvoering. Zondagavond Jl. 8 uur gaf de Dameszangvereeni- ging „Zanglust" een uitvoering op de muziektent. "Kcnige aardige nummers werden ton gehoore ge bracht Dat deze uitvoering wei in den smaak viel getuigde 't spontane applaus na beëindiging van elk nummer. De uitvoering stond onder leiding van mevr. M. Breebaartv. d. Horst. Velen der toehoor ders spraken de wensch uit, dat deze openlucht-uit- voering ter harer tijd zal worden herhaald. L A N O E N D IJ K Op de laatstgehouden bloembollenvciling te Broek op Lnngendijk, waren ongeveer anderhalf milliocn stuks aangevoerd. De prijzen waren voor verschillen de soorten lager dan op vorige veilingen. Het plant goed was onverkoopbaar. Alleen voor groote soorten was nog eonige belangstelling. Men deelde ons mee, dat deze week aan den nieu wen clcctrischen kabel wordt begonnen en wel in St. Pancras. Was de oorspronkelijke bedoeling, dat er werkloo- ..zen zouden worden te werk gesteld uit de gemeente waar men aan 't werk was, van die gedachte blijkt men te zijn teruggekomen, daar ook andere arbei ders dan uit St. aPncras voor den aanleg in die gemeente zijn aangenomen. We vernemen, dat van R.-K. zijde pogingen zul len worden gedaan een eigen wijkverpleging te stich ten met een H.K. zuster. Het is opvallend, hoeveel andijvie er dit jaar aan Langendijk en omstreken wordt uitgeplant. Dit ge schiedt vooral op het bloot gekomen vroege aardappel land. Tot voor korten tijd bestond die natcelt in den verbouw van reuzenbloemkool, doch het optreden van de draai hartigheid, alsmede de soms vroeg invallende vorst, al is ze niet hevig en van korten duur, vernieti gen deze kool, zoodat het een heel riskant gewas is. De andijvie is eerder klaar cn vindt aftrek door de fabrieken. We vernamen, dat ze 1 a 1% ct. per stuk opbrengen, en dat er ongeveer 1000 op een snees kun nen worden uitgeplant, zoodat die nateelt nog f 10 a f 15.— per snees kan opbrengen, wat nog zoo slecht niet is. Het spreekt vanzelf, dat men niet verzekerd is, dat deze prijr, ook dit jaar zal worden bedongen. Verleden week Vrijdag is in het Landbouwhuis te Alkmaar een vergadering gehouden, uitgeschreven namens Ged. Staten van Noord-Holland, waarhij wa ren uitgenoodigd de verschillende colleges, welke ge acht werden belang te hebben bij de totstandkoming van een verkeersweg door het Geestmer-Amhacht. Als we goed zijn ingelicht, was deze bijeenkornst in hoofd zaak belegd om hij hen, die afwijzend hadden be schikt op het indertijd gedaan verzoek om een bij drage in de kosten voor len aankoop van het land (in totaal f850.000), er nogmaals op aan te dringen, die bijdrage te verleenen. Uit de besprekingen bleek, in- tusschen wel, dat aan inwilliging van dit verzoek in 't algemeen wel niet zal worden voldaan, vooral in den tegen woord i gen tijd niet, nu de tuinbouw een zeer en stige crisis doormaakt, waardoor het geboden is, de lasten niet te verzwaren. Het denkbeeld werd nog geopperd, om de eventueele toe te zeggen bijdrage niet te heffen, zoolang de tuinbouwuitkomsten zoo ongunstig blijven. Intusschen zal nu worden afge wacht de beslissing, die de verschillende colleges zul len nemen op het hernicuwdt verzoek. Zaterdagavond vergaderde ten lokale van den heer J. de Boer te Broek op Langendijk het Comité voor de Ouden van Dagen, aan wie elk jaar een auto tocht wordt aangeboden, onder voorzitterschap van den heer J. Kramer. Nadat deze de aanwezigen had verwelkomd, las de heer J. de Ruiter als secretaris de notulen der vorige bijeenkomst voor met een kleine nabetrachting over den gehoudenn autotocht die in alle opzichten geslaagd kon heeten, en waar bij dank werd gebracht nan allen, die aan den goe den afloop hadden meegewerkt. Nadat een paar huishoudelijke aangelegenheden waren berecht, kreeg de penningmeester, de heer Du Burck van Zuidacharwoude, het woord om ziju financieel verslag uit te brengen, waaruit bleek, dat de ontvangsten voor den dezen zomer gehouden auto tocht f438.65 hadden bedragen, de uitgaven f 401-56, zoodat er een voordeelig saldo was van f37.09. Dit, gevoegd met wat er op het spaarboekje als saldo van het vorig jaar aanwezig is. geeft een bezit van ongeveer f70. Den penningmeester werd dank ge zegd voor zijn gehouden beheer. Een bijzonder woord van dank ontving nog de secretaris, die zich op zoo uitnemende wijze van zijn taak. waaraan vele werkzaamheden verbonden wa ren had gekweten Een klein stoffelijk bewijs van dank werd hem daar/oor door de commissie ge geven. Nadat de heer Bu Burck den Voorzitter had ge- Inderdaad, er bestaat geen beter en meer afdoend middel tegen slechte spijs vertering cn verstopping, en de daaruit voortkomende kwalen. Alom verkrijgbaar A f0.65 per flacon. huldigd voor de wijze, waarop hij den tocht had ge regeld. zoodat alles op rolletjes liep, werd den com missieleden in overweging gegeven, voor het vol gend jaar eens na te denken over een te maken reis met de Ouden van Dagen. Met dank voor de prettige samenwerking werd daarna de bijeenkomst gesloten. ZUIDSCHARWOUDE. De tuinbouwvereeniging „De Toekomst" heeft bij aanbesteding de levering van steenkolen aan haar leden opgedragen aan den brandstoffenhandelaar Jb. Peters alhier als laagsten inschrijver. In de vergadering van alle raadsleden, uitgeschre ven door de R.K. raadsfractie, is overeenstemming bereikt in zake gemeentebeleid op enkele punten, welke in de a.s. vierjarige periode aan de orde ko men. De twee grootste fracties, die der R.K. met 3 zetels en die der Vooruitatrevenden ook met 3 ze tels, zullen ieder een wothouderszetel krijgen, terwijl zij ook elk een lid zullen aanwijzen voor de Com missie voor de Gemeenschappelijke Lichtbedrijven voor Langendijk. en St. Pancras. Iedere fractie zal zelf bepalen, welke harer leden voor de functies wor den aangewezen. Zondag heeft de Coöp. Nieuw Leven een uitstapje gemaakt met de schoolgaande kinderen der leden naar Schoorl. Velen hadden van dat aanbod gebruik gemaakt. Begeleid van een aantal bestuursleden met hun vrouwen, gingen ze per motorboot van de firma Oud te Oudkarspel naar het doel van den tocht. Het weer viel mee, ofschoon het frisch was. De kinderen werden onthaald en genoten, zooals men dit van kin deren verwachten mag. Om half 8 waren ze weer in Zuidscharwoude, van waar ze per autobus van Kok en Tuinman naar huis werden gebracht. In onderling overleg besloten de daarvoor in aan merking komenden, het korps kolvers, die zullen deelnemen voor de sociëteit „Op/Maat aan de Na tionale Ivolfwedstrijden te Nieuwe Niedorp, aldus sa men tc stellen: P. Molenaar, A. Berkhout en P. Goet. De heer A. Kist, die volgens het aantal geslagen pun ten als korpskolver in aanmerking kwam, stond zijn plaats aan een der anderen af. Het Oranjefeest zal dit jaar niet worden gehou den vanwege de. slechte tijden. Van een niet-doorgaan der kermis hebben we intusschen nog niets verno men. HOOGWOUD De dienstplichtigen C. A. Bijvoet en F. J. Veld. beiden behoorende tot de lichting 1931 dezer gemeente, zijn opgeroepen om op Maandag 5 October a-a. voor eerste oefening onder de wapenen te komen, eerstgenoemde te Utrecht bij het le Reg. Veld-Artillerie en laatst genoemde te Amersfoort bij het 21e Reg. Infanterie. De gewoon dienstplichtige Joh. Rood. van de lichting 1925 dezer gemeente en behoorende tot het 21e Reg. Infanterie is thans overgeplaatst bij de Schoolcompagnle van den Motordienst. Verloren voorwerpen: twee rijwielplaatjes. De inlevering van goederen door dienstplichtigen van de lichting 1916 dezer gemeente zal plaats hebben op 14 October 1931 te Winkel. In het lokaal van den heer A. Breed werd een aigemeeno vergadering van de Vereeniging „Hoogwoud Vooruit" gehouden, welke door 10 leden bezocht was. De Voorzitter, de heer P. Donker Jz. opent met een gepast woord de vergadering en verzoekt den secre taris cn den penningmeesetr verslag uit te brengen. Deze verslagen worden goedgekeurd. Hierna volgt bestuursverkiezing. Door het aftreden van den Voorzitter, den heer P. Donker Jz. en de be stuursleden, de heeren K. Mulder, P. Zee en A. Modder, die zich niet meer herkiesbaar stelden, was het zeer moeilijk een voltallig bestuur te kiezen uit het gering aantat aanwezigen en werden gekozen eenige perso nen, dlo op de vergadering niet aanwezig waren en die gevraagd zullen worden of zij hunne benoeming willen aannemen. De te houden kermisvermakelijkheden zullen door het nieuwe bestuur vastgesteld worden. De rondvraag leverde niets op. zoodat tot spoedige sluiting der vergadering kon worden overgegaan. W I E R I N G E f Algemoeno vergadering van de Visschersvereeni ging D.E.T.V. alhier, in Hotel Lont, op j.1. Zondag middag. De heer J. J. Tijsen opende deze vergadering met een hartelijk welkom en spreekt zijn genoegen uit dat zoo velen aanwezig zijn. Spr. hoopt dat de bespre kingen van aangenamen en zakelijken aard mogen zn. Spr. stelt voor de notulen der vorige vergadering niet te lezen, daar ze zeer lang zijn. Algemeen wordt dit goedgevonden. Volgt behandeling ingekomen stukken. Ingekomen een schrijven van den Dienst der Z.Z.W., betreffende werkzaamheden Rijksinstituut Biolo gisch onderzoek in Wieringermeer, Amsteldiep en Kanaal Kolhorn. Ingekomen schrijven van Fr. Zegel te Texel, betref fende voordeelige aanbieding stokken. Ingekomen schrijven Inspectie Visscherij over kom- visscherij. Hierin wordt gevraagd de belanghebbenden er attent op te maken, dat opgaven voor 1 September moet plaats hebben. Verschillende aanvragen zijn reeds gedaan een kom te plaatsen langs den af sluitdijk. Er wordt op gewezen dat gedupeerde vis- schers het eerst in aanmerking komen. Zij kunnen hun aanvragen doen bij den secretaris van D.E.T.V. vóór 1 September. De Inspecteur zal dan in Septem ber zelf hier komen deze zaken te regelen. Zij, die niet zeker weten of ze met een kom visschen. moeten niet aanvragen. Zij, die zeker weten met een haring- kom te willen visschen. gelieve alleen aan te vragen. Uit een bericht in de courant wijst de secretaris de heer Lont er op, dat ook uit den hoek van Den Helder de wolven azen. Voorzitter zegt, dat het terrein van Den Oever tot de Vlieter wegens drukke scheepvaart niet geschikt zal zijn een haringkom te plaatsen. Verschillende zijn van meen ing, dat de tijd voor aanvraag wat kort is. Voorzitter zegt dat alle bespreking*n en regelingen zullen gaan in samenwerking met den Inspecteur en visschers. De heer Jn. Lont deelt mede, dat te Den Helder visschers zijn, welke ook met een kamer willen vis schen. Zij zijn daar dus zeer actief en wij moeten hen niet voer laten gaan. Krnikelvlsscheril met motoren. De heer L. de Jongh en ook anderen willen niftt met den motor ischen en er een boete op zetten als het toch wordt gedaan. De heer C. Omis Pz. zegt, dat het een algemeen be lang is als er niet met den motor gevischt wordt. Het verbod zal gesteld worden van 1 September tot 1 Mei. De secretaris leest vervolgens een verbodsbepaling voor en bij overtreding zal een boete worden geheven van f25.—, welke aan den afslag zal mogen worden ingehouden. AI zoo wordt besloten. Alle alik' uikenvisschers zullen dit stuk moeten tee kenen. Betreffende de maat der alikruiken komt verder ter behandeling. Er is een staat ter teekening gelegd, waarop geteekend kan worden of een zeef met mazen van 9 m.M. of 10 m.M. zal worden gebruikt. Tot he den hebben 13 leden geteekend voor 9 m.M. en 18 voor 10 m.M. De voorzitter geeft in overweging om deze aange legenheid speciaal onder belanghebbenden te bespre ken, aangezien het alleen van belang is voor hen die op alikruikels visschen. Zij die nog niet geteekend hebben, kunnen dit alsnog doen. Een der aanwezigen merkt op, dat er nu gezeefd wordt met een zeef van 9 m.M., zoodat men b.v. het zeven met een zeef van 10 m.M. voor een jaar zou moeten volhouden, dan is men meteen waar het heen moet, want dan zijn de kruikels wel zoo gegroeid, dat men weer met een 9 m.M. zeef kan volstaan. Enkele aanwezige leden teekenen nog de lijsten, met resultaat dat 16 lecian zijn voor 9 m.M. en 20 leden voor 10 m.M. Aangezien alle kruikelvisschers niet aanwezig zijn, zullen de lijsten nog één week ter teekening bij den secretaris liggen; de lijst welke de meeste stemmen vereenigd, zal worden opgezonden. Bespreking Zeegrasvisschertj Noordkant. De voorzitter zegt, dat een conferentie heeft plaats gehad met den Ontvanger va.i Registratie, inzake kor ting op do pachtsom van de wierperken aan den Noordkant. De Ontvanger heeft, er op gewezen, dat een zoodanige aanvraag op billijkheidsgronden zal moeten berusten. De heer Jn. de Wit zegt, dat de aanvraag der wier- drogers 75 is. Spr. zegt in totaal aan pacht te moe ten betalen f285.— en heeft dit jaar voor f49.— aan wier gedroogd. De voorzitter zegt, dat het bestuur :an D.E.T.V. een korting van 60 billijk voorkwam, waarop de Ont vanger aan spr. vroeg of hij dit verantwoorden kon over de geheele linie der wierdrogers. De secretaris zegt dat er eenige mcnschen zijn ge weest welke meenden op eigen houtje te moeten schrijven aan den Ontvanger, welke met een minder percentage tevreden waren. Wij hebben natuurlijk voor de zooveelste maal onzen neus gestoten op de conferentie, en stonden raar te kijken toen de Ont vanger ons dit mededeelde, doch wij hebben hem duidelijk weten te maken dat die enkelingen geen leden zijn ven D.E.T.V. Nadat nog eenige besprekingen over dit punt wor den gehouden, wordt besloten dat het bestuui al het mogelijke zal doen om een reductie van 60 op de pachtsom voor de wierdrogers te verkrijgen. Verder deelt Voorzitter mede, dat D.E.T.V. wederom de gelegenheid heeft het Boezemmecr te pachten voor een bedrag van f 75.— per jaar, terwijl de pacht tijd 6 jaar zal zijn. Zij, die hiervoor consenten wen- schen, kunnen deze aanvragen bij den secretaris. Al leen zij die in de nabijheid wonen, kunnen consenten verkrijgen. De heer Jb. Smit vraagt hoever -iet pachten van het Boezcmmeer strekt. Spr. vischt met zijn fuiken in de nabijheid van den dijk, en nu is er een naast hem komen visschen, welke beweeid van het Heemraad schap te pachten. De voorzitter kan hierop niet onmiddellijk een ant woord geven, doch belooft den heer Smit dit te zul len onderzoeken. Rondvraag. Op de vraag van den heer S. Wagemaker hoeveel of er moger visschen in het /.rastelmeer, wordt med*- deeld van 50 visschers, waarvan 18 vn Wieringen. De heer C. Wiegman zegt, we rijn nu bezig over de maat van alikruiken, doch is van mee ing, dat ook de maat van aal vergroot moet worden. Voorzitter antwoordt hierop, dat men reeds vele ma len hierover is bezig geweest, doch er steeds tegen stand komt van de visschers om de Zuid. Ook le Inspecteur gevoelt hier heel veel voor, maar stuit ook op verzet bij de visschers van om de Zuid. De hee^ Jn. Rotgans vraagt of de Wieringermeer vrij is om te visschen. Dc Voorzitter deelt mede, dat de Wieringermeer in pacht is b i verschillende vereenigingen. Nadat de secretaris de leden er nog eens op wijst dat men niet op eigen gelegenheid moet gaan werken, zijn grieven kenbaar te maken, maar dat men de be zwaren e.d. bij het bestuur moet kenbaar maken, wordt de vergadering onder dankzegging gesloten. Brand. Zaterdagnacht is de schuur, staande achter de wo ning van den heer S. Wagemaker, Hollebalg, alhier, tot den grond toe afgebrand. De brand werd 's nachts om half twee door den heer J. ten Bokkel, de schoon zoon van Wagemaker, ontdekt, welke direct alarm maakte. De brandweer van Hippolytushoef werd ge waarschuwd en wist de brand tot de schuur te bepa len. De heer Ten Bokkel trachtte nog enkele rijwie- eln, welke in de schuur stonden, te bergen, doch be kwam daarbij nog brandwonden aan handen en ge laat. Behoudens de rijwielen en andere goederen, ging een groote partij bloembollen verloren, welke in de schuur als gewoonlijk waren opgeslagen. Verzekering dekt de schade. Zaterdagavond vergaderde het bestuur en werken de leden van de Landelijke Rij vereeniging „Wierin gen" in Concordia, ter bespreking om het één-jarig bestaan der vereeniging feestelijk te herdenken. Beslo ten werd om zoo mogelijk op 27 September een de monstratie te geven cn daarbij de Landelijke Rijver- eeniging Anna Paulowna uit te noodigen. De toezeg ging is reeds gedaan van deze vereeniging, dat zij een Push-Ball-demonstratie zal geven. Het programma voor dien dag wordt opgemaakt met zoo mogelijk bal na in „Concordia". De verdere besprekingen waren van meer huishou- delijken aard, en met de hoop uitsprekende dat het feest goed zal slagen, werd de vergadering gesloten. Zoo ons wordt medegedeeld, is de roggc-op- brengst in den Wieringermeerpolder nabij De Haukes gemiddeld ongeveer 35 H.L. per II.A. Op sommige plaatsen is de opbrengst 30 H.L., doch op andere plaatsen weer 40 H.L. CALLAHTSQOO De propagandist voor het Esperanto, die Woensdag avond hier op zoo orlglneele manier, per kano, aan de kust landde, heeft eenige dagen gekampeerd, wach tende op beter weer en gunatiger zee, om dan zijn Noordzee-tocht voor te zetten. Donderdagmorgen werden kano en tent over het duin gedragen en gedeponeerd in een luwe duinpan en eenige dagen lang was de kanovaarder en zijn ranke scheepje het voorwerp van de groote belangstelling van dweepzieke jongedames, die het geval o zoo intcrassant vonden; van oude en jongere varenslui, die respect hadden voor den moedigen jongeling en zijn kansen tegen de Noordzeebranding bespraken; van badgasten en de gansche burgerij, voor wie allen dit ongewone een extra buitenkansje voor nieuwsgierigheid en gesprek ken was. het strand en de zee en het weer lederen dag maar weeraan zoo aleent zijn en teleurstelling baren. De kanovaarder wachtte en wachtte en de goe gemeente begon al te fluisteren: hij heeft er genoeg van. hij durft niet meer! Maar neen, eindelijk Zondagmorgen, was de wind Noordelijk, dus gunstig. Het bootje werd grondig na gezien, alle ingrediënten nauwgezet gecontroleerd, alles schoongemaakt, tenslotte werd de kano gepakt men Woensdag 26 Auguslns, 0nM pli HILVERSUM (la jjchscho yj lyrisch 6.45—7.00 en 7.307.45 Ochtendgymnastiek; j y sein; 8.01 Gramofoonmuziek; 9.30 Orgelspel. voor der Yi aiiboudor 10.00 Morgenwijding. week y. .n tich 2 10.15 Onze Keuken door P. J. Kers; 11.00 GrjjJ 0wn muziek; 11.05 Radlo-Volks-Universiteil; 11.35 c ««lijn 0 foonmuziek; 12.00 Tijdsein; 12.01 Middagcoa het VARA-Septet o.l.v. Is Eyl; 145 Onderbr* verzorging van den zender; 2.15 Gramofoe 2.30 Cooperatiekwartlertje; 2.45 Voor de kindcri „Maak het zelf" door Mevr. Celine Schaake—Vrf 4 25 Gramofoonmuziek; 4 30 Voor oe kindert-tn om 1 Concert door het VAHA-Mandoline-Ensemble ol? euwen c B. Kok; 7.00 Radio-Volks-Universlteit. Huib Luqj G*zi«n „Beeldende kunstenaars"; 730 Joodsch uurtj« yjdonder „Op Hoop van Zegen", spel van de zee. in 4 bee (dingen door Herman Heijermans, op te voeren door „He- Volkstooneel"; 9.30 Vervolg Joodsch uurtje; IQqq berichten van Vaz Dias; 10.10 Concert door het Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 1130 Gramofoona 1 HUIZEN (Mt 1 8.008.15 Schriftlezing; 8.15—9.45 Morgenconcert —11.00 Korte Ziekendienst; 11.00—12 00 Uitzend^ de opening der Algemeene Vergadering van deni Nederl. Zuivelbond, te Utrecht Spreker: Z. Ez> Minister Dr. F. E. Postuma. Onderwerp: wingen over de moeilijkheden, welae bestaan coöperatieve zuivelbereiding ten gevolge van dei crisis, en de mogelijkheden orn deze moeilijl overwinnen"; 12.0012.15 Politieberichten; Gramofoonmuziek; 12.302.00 Middagconci 2.30 Gramofoonmuziek; 2.303.00 Lezen van tuur; 3.004.30 Concert^ 4.304.45 Gramofot 4-45—5.00 Verzorging zender; 5.00-8.00 Kin» 6.006.30 Gramofoonmuziek6.30 Verteluurt 8.30 Uitzending van den Wijdingsdienst in de te Utrecht ter gedachtenis van het vijftlg-jarigS I der Nat Chr. Geheel-Onthouders-Vereen.; Politieberichten; 8.459-55 Gramofoonmuziek;ÏJ 10.05 Vaz Dias; 10.0511.30 Gramofoonmuziek. stond ervan tekijken wat er nog in moest en er ook om half een zou de man zee kiezen. Wi men velen kijken, de jongedames, de varenslui, gasten en de burgers, en ook nu werden 's sen besproken. „Hij komt er met dat ding niet 1 oordeelden de mannen van de reddingsl sprake van. En intusschen bekeek de kanoi en licht en wind, en maakte alles rustig klaar.j een ging voorbij, en er gebeurde niets. C01 geen gebrek. Eindelijk werd het bootje dan toch weer o« duin gedragen, naar het strand: dus het vu grimmige ernst! De belangstelling groeide aan, nu ook van menschen, die gekomen waren voor het strand!» half drie zou hij nu zee kiezen... men begon te twijfelen of het wel gebeuren zou. Het strandfeest dreigde op het gestelde uur| lukken: deelnemers, publiek alles was bij es kano en zijn meester. Met hoorngetoeter publiek opgeroepen naar de wedstrijden, maar niet: de kano, zijn bestuurder en het romanf" Het werd drie uur, de twijfel groeide... het half vier... toen achtte de kano-man het tij oj gunstig, hij nam plaats in zijn scheepje, hul| handen duwden het zeewaarts nog een dm hadden de golven het vaartuigje te pakken;] begon te pagaaien en voort schoot het, rechf neus op de waterbergen af, erop, eraf, op bi kloven van water. De man en het bootje aan de honderden, wat zij waard waren in tegen de branding. Kalm en toch snel wel hindernissen genomen, eerst een stuk recht dij wegens de branding en de dammen en toen Zuidwaarts, om te trachten nog dien avond aan Zee te bereiken. De varenslui en andere bekenden met zee «al zen nu den moed en de zeemanskunst van d«l man, het was een stout stukje van durf en held. De jongedames dweepten nog zooveel tl met haar held en de vele anderen griezelden of pessimistisch en dachten dat de man eer 't arooii nog wel ergens kon aanspoelen. Maar de kano-man wuifde vanuit zijn bootjM woelige baren rustig een groet ten afscheid ui' lantsoog, dat hem zoo gastvrij had geherbergd,# gaven hem 99 kansen tegen 1, dat hij veilig U aan Zee is geland, dank zij 's mans moed en bet* held en zelfbeheerschiflg. De strandfeesten konden nu voortgang hi maar velen tuurden nog lang het Zuiden ln, kano-man dobberde op de baren. Een stukje 1® tiek was daar heengegaan! hz bij d E!e« fetrokk De gi kedi c Bo&d v Het itrar Wee! MUZIEKTUIN. Zondagavond gaf de Haarlemsche Orchestya ging (H.O.V.) een concert in den Muziek tuil hoop, dat dit buitengewone concert nu eens h stigd mocht worden door mooi zomeravondwie jammer genoeg niet in vervulling gegaan: h« kil en winderig en groote wolkengevaarten drc telkens met regen. liet was dan ook niet te vki deren dat het bezoek niet zoo groot was en i: opzicht is het concert dan ook zoowel voor ca sie als voor concerteerende vereeniging een stelling geworden. Niet alzoo echter wat de prestaties van het or: kapita betreft De roep die van de H.O.V. uitgegaan |f 4W is volkomen bevredigd. Fijn van samenklank schaafd en welluidend, als het orchest in :ijw menstelling bleek te zijn. was het gebodene mMjpaaai deels een streeling voor oor en gemoed. Een schilderijtje gelijk waren de Scènes Pits ques van Massenet en de Humoreske van Dvw v<x De Fantasie uit de opera Tosca en die uit ««nlgi opera Lohengrin kregen een smaakvolle ver. Zutpt vol kleur en schakeering. en gaven het orchis n» gelegenheid zijne uitnemende eigenschappen koms plooien. De dirigent de heer Marinus Adam. l' bekwaam en met velerlei intenties. Enkele passages hadden jammer genoeg vut 0ti te lijden van het bekende gebrek der mun« biUj waardoor het koper te veel domineerde en de klank wat verstoord werd. Vooral het slot <F Lohengrin, waarin de zware koperinstrumena overwegende partij vervullen, had hiervan gi, ^are] te lijden. Maar dat is te wijten aan de accougj» H< tent. niet aan de uitvoerenden. Door een opstelling is dit gebrek der tent wel gedeelti-- AJ| ondervangen. Wij vragen ons af, of de dirtfij II O.V. er op attent gemaakt is? Zoo niet, «U* V( dat toch wel gewcnscht geweest. - dtn: Het was Zondagavond uit een muzikaal e w bezien, een mooie avond, een succes. Moge w- gend jaar nog eens herhaald worden! d GEGUND. «ael Het bouwen van de 16 arbeiderswoningen is van lengde Bokstraat, voor de Wonlngbouwvf. „Schagen* is opgedragen aan den laagsten ma, den heer P. Bot te MeaembUk. met de verpik»» 80 der vakarbeiders uit Schagen. Het V.9'tr zal ook aan de Schager Timmerfabriek V I worden, zoodat ook in dit opzicht voor werk*#^ die in onze gemeente is gezorgd. t.

Schager Courant | 1931 | | pagina 6