dager Courant SPORT De voetbal rolt weer. Tweede Blad. ZWEMWEDSTRIJDEN „DE WIEL". Dinsdag 1 September 1931. 74ste Jaargang. No. 8926 A. Groenhart, 36 sec. De Heldersche heeren maakten dus een belangrijk beteren tijd dan de dames. 11. Hindernlsbaan voor heeren, 40 meter: eer ste prijs Scholtz, 47 sec.; tweede prijs D. Kruit, 48 4/5 sec. 12.Gemengde estafette, 4 X 40 meter vrije slag, verplichtend voor prijswinnaars no.'s 8, 9, 10 en 11, de dames M. Moransard. M. Ruijzenburg en de heeren A. Groenhard en Lubert. Staande den wedstrijd werd daarna nog een esta fette-wedstrijd gehouden, 4 X 40 meter, tusschen Den Helder en Schagen. waarbij de jonge Schagers in hun grootere Heldersche collega's hun meerderen moesten erkennen Den Helder deed er 1 min. 531/5 sec. over. Schagen 2 min. 35 sec. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. In „Cérès" vond na afloop van de wedstrijden de prijsuitreiking plaats en de Voorzitter, de heer Schmalz, deed dat met een toepasselijk woord, daasbij dank brengende voor de ontvangen medewerking, voor al van de Heldersche Zwemvereeniging. We kunnen nog verklappen, dat bij het ijverige be stuur onzer bad- en zweminrichting voor volgend jaar alweer nieuwe plannen in bespreking zijn, nj. plannen tot het houden van een vijfkamp en waarvoor worden genoemd de zustervereenigingen te Nieuwe Niedorp, Kolhorn, Anna Paulowna en Den Helder. (Van onzen Sportverslaggever). Zondag hebben deze twee tournooien een aanvang ge nomen. De traditie getrouw beschouwt men ze als de officieuze opening van het voetbalseizoen. De Zilveren Bal. Deze wordt telken jare in 't Spartastadion te Rotter dam verspeeld al sedert ruim 25 jaar. De kennismaking die het Rotterdamsche publiek met z'n favorieten heeft kunnen maken is een goede geweest Want onder de clubs die zich het best hebben geweerd behoort Xerxes,de nieuwe eerste klasser. In de eerste ronde die Zondag gespeeld is waren de resultaten als volgt: ExcelsiorFortuna 11. De Vlaardingers, die in de oud-eerste klassers een gelijkwaardige tegenpartij hadden, toonden zich vaardiger in het strafschoppen ne men en aldus bereikte Fortuna de tweede ronde. Met vrij veel moeite won A.D.O. daarna van V.O.C., een Rotterdamsche tweede klasser (23). H.D.V.S, Quick (Den Haag) was een mooie wedatrijd, waarin de Schiedammers met 10 wonnen. Het hoofdnummer van den dag was SpartaXerxes. De nieuwe eerste klassers hebben het er buitengewoon goed afgebracht, en de algemeene opinie was dat ze vol komen in de eerste klasse past. Sparta, waarbij Forme- nojj waarachtig weer meespeelde, ging er na harden strijd zelfs met 31 onder. Heracles won vervolgens ge makkelijk van Fortuna 15—0), welke match reeds voor de tweede ronde gold. Xerxes en H.D.V.S. speelden daar na met 11 gelijk. V. d. Broek van Xerxes zette toen twee van de drie penalties in een goal om en Hermes ook. Bij 't overnemen zegevierde H.D.V.S. evenwel, zoo dat deze in de derde ronde komt met A.D.O. en Hera cles benevens H.F.C., H.V.V., D.F.C., Willem II en Feijen- oord, die vrijgeloot zijn. Een stel pakkende wedstrijden staat nog voor de boeg. Het Arol-beker tournool. Dit is altijd iets minder belangrijk geweest, maar lang zamerhand hoopt men dat de publieke belangstelling de Rotterdamsche zal evennaren. Hierin gelooven we voor- loopig nog niet, daar er niet zoo heel veel sterke clubs aan deelnemen en... het A.F.C.-terrein toch met een 8000 man wel vol zal zijn. V.V.A. sloeg Zeeburgia (32) A.F.C. hield, dank zij goed werk van haar linksbinnen, het Bossche Wilhelmina (53). H.B.S. kon het tegen Robur et Velocitas niet bolwerken. Met 31 wonnen Elfring c.s. Z.A.C.D.E.C. was een aardigen wedstrijd die door entousiast spel van de Amsterdammers gewon nen werd (32 na verlenging). In tegenstelling met de vorige match viel Blauw WitArchllles tegen. Gerritsen die men nota bene midvoor geplaatst had benutte slechts één van het rijtje opgelegde kansen, dat de improductie ve en rommelige BI.-Wit voorhoede kreeg (1—0). Voor de tweede ronde werd nog gespeeld A.F.C.D.E.C. Laatst genoemde wist weer z'n enthousiasme uit te buiten, want ondanks technische minderheid wonnen Roeg c.e. met 1—0. Andere wedstrijden. Vitesse (Arnhem) hield serie wed strijden, die ze zelfs won. Vitesse—Alcides 2—2 (na loting gew. dood Vitesse Wageningen—'t Gooi 1—3. Vervolgens de verliezersronde WapeningenAlcides, welke 06 werd. De finale 't Gooi Vitesse won de organisatie met 6—2. West Frisia speelde in Enkhuizen tegen Leeuwarden De Noordelijke eerste klassers mochten met een 40 ne derlaag vertrekken' Een goede prestatie, West Frisianen Z.F.C. was naar Haarlem, de tweede klasser. De Zaan- kanters zijn tegengevallen en verk cn met 31. De Weensche Amateur-kampioen Vienna Criket heeft nog weinig succes behaald. (We zijn benieuwd hoe do Weensche pers zich over deze resultaten uitlaat!) Ajax was de eerste, die zc hier ontmoetten. Ze verloren met 32. Vervolgens werden zc geklopt door Heracles (54) Hercules (43) en speelden ze tweemaal gelijk, n.1. tegen Middlesex (22) (een Engelsche amateur, die toevallig in Holland vertoefde) en Zondag nog tegen K.F.C. (2—2) Ze wonnen slechts eenmaal, n.1. van Velocitas (Gronin gen) met 5L Wat protestccren in den K.N.V.B. kost Protesteeren kost geld! Dit blijkt weer duidelijk uit het staatje wat de Sportkroniek publiceerde. De koster, die de protestcommissie dit competitiejaar gemaakt heeft bedragen ongeveer 3000 gld. ot de vereenigingen die 't meeste bij moeten dragen behoort Hollanaa die f 99.28 moet betalen. Vrone heeft voor f 19.88 geprotesteerd. WedstrydprogTamma. Naar verwachting drukte de Sportkroniek Donderdag j.1. een gedeelte van het programma af van le klasse afd. T. Hieruit blijkt dat al dadelijk (20 September) een aantal aardige wedstrijden klaar staan, n.1. K.F.C.—Her mes D.V.S.; 't Gooi-West Frida en Ajax-H.BB. 27 September West-FrisiaH.V.V. en StormvogelsAjax wordt ongetwijfeld heel spannend. ZWEMWEDSTRIJDEN TE SCHAGEN. Als attractie kunnen we dan aanbevelen 4 October: West-FrisiaStormvogels. 1 November komt Ajax bij West Frisia en 22 November komt K.F.C. er, Als we dan verder bedenken dat afd. II ook mooie wedstrijden zal geven en ook 2A niet te vergeten, dan zullen we waarschijnlijk wel weer kunnen Likkebaarden den eer sten tijd. Anna Paulowna- Zaterdagavond te half tien opende voorzitter Kaan de algemeene vergadering van de voetbalclub B.K.C. in zaal Slikker. Hij betreurde de geringe opkomst, vooral van dat deel der leden, waarvoor deze vergadering be legd is. n.l de spelers van het eerste en tweede elftal. Notulen worden onder dankzegging goedgekeurd. Wanneer dan het hoofdpunt van de vergadering wordt aangeroerd, n.l. bespreking competitie, wijst de voorzitter er allereerst op. dat er maatregelen genomen moeten worden, ten aanzien van de slechte contributie- betaling. Het bestuur stelt voor de getrouwde leden van contributie vrij te stellen; wordt zonder stemming aangeno!nen. De heer Blaauboer stelt dan voor, de con tributie van 25 op 15 cent terug te brengen. Ook dit voorstel wordt aangenomen. Na veel gepraat wordt besloten met 3 hoogere en 1 adspiranten-elftal aan de competities deel te nemen. „Spart a"-n i e u w s. SPARTA I—K.V.V. I 3—10. Zondag j.1. moest Sparta I tegen K.V.V. uit Kromme nie een wedstrijd spelen. K.V.V. was verleden jaar in do competitie van den 3en kl. K.N.V.B. een der preten denten naar de Kampioenstitel. Zij struikelde echter te gen lichtere club van Amsterdam en zag meteen haar kampioenskans verwijnen. De elftallen welke hedenmid dag den strijd tegen elkaar aanbonden zagen er als volgt uit: Sparta: J. Slingerland Vlottes J. C. Rus Watertor Houtiosser Plak man Jb. Dekker E. Rus R. Rus Kakebeeke W. Rus Scheidsrechter de heer Dol van den Helder. W. Bunsma Kooij Max Slooten Bunsma Bunsma De Boer Leguit Noom v. d. Bosch De Boer K. V. V. K.V.V. zal naar men ons verzekerde met dit elftal de competitie 1931—1932 ingaan. Het vraagteeken voor hen blijkt echter de keeper. Sparta zal in de komende compe titie nog wel eenige wijzigingen moeten ondergaan. Even over twee blaast scheidsrechter Dol de elftallen binnen de lijnen en mag Sparta het eerst tegen zon, maar voor den wind spelen. K.V.V. onderneemt direct een vlugge aanval op de Spartaveste, die door Vlottes afgeslagen wordt. Deze speelt den bal vrij en geeft een goed schot naar voren, waar Houtiosser den bal in eenH doorzendt naar W. Rus. Even een rennetje langs de lijn een beste voorzet en Kakebeeke loopt den bal onder den vallende de Boer door in het net 1—0. Vol goeden moed wordt verder gespeeld. De linkerwenk van K.V.V. krijgt den bal te pakken, drijft hem goed op, schiet voor en de toeloopende Max schiet van vrij grooten afstand in. 11. In vier minuten reeds is de stand 11. Zeer vlug wordt er gespeeld, zoowel van de Spartazijde als van K.V.V. De rechter K.V.V.-back v. d. Bosch lijkt ons niet erg vast, want steeds wordt hij door Jb. Dekker gepas seerd. Een S -aanval loopt op buitenspel uit Noom schiet hard naar den vrijstaanden Bunsma. die zich niet be denkt. vliegt langs het lijntje en schiet hard op doel. Z'n schot ketst echter juist tegen het kruispunt achter. Het spel golft steeds op en neer en voorloopig weten de beide achterhoeden het gevaar te keeren. Het valt ons op dat Jb. Rus niet de aangewezen back is, daar hij door mis- trappen zijnerzijds meermalen wordt gepasseerd. Ook zoo nu weer. Rus en Vlottes blijven nu allebei te lang staan en Kooij weet echter hiervan niet anders te profi- tceren, dan hard over te schieten. Slingerland trapt uit en uit de daardoor ontstane S.-aanval schiet de links binnen juist naast. De K.-aanvallen loopen nogal eens op buitenspel uit. Bij een hunner vlugge aanvallen weet Jb. Rus nog juist te redden, door den bal corner te trappen De corner wordt echter goed door Slingerland onder schept. Slooten loopt in, maar doet dit eenig9zins onge oorloofd. De vrije trap die S. daarvoor krijgt wordt slecht genomen. De K.-rechtsbuiten krijgt den bal toegespeeld, loopt langs het lijntje, schiet voor en de beruchte Max, wel bekend uit de wedstrijden HelderK.HV.V.. depo neert no. twee in de touwen 12. Sparta neemt midden- uit en R. Rus weet goed naar Dekker te plaatsen, deze schiet voor, Kakebeeke stopt en schiet meteen in de Hn- ker-benedenhoek. Het schot blijkt den K.V.V.-kecpcr te machtig, 2—2. Er is nu twintig minuten gespeeld, en de wedstrijd is het aankijken waard. Slingerland grijpt een paar maal keurig in, 'n schot van Max weet hij kranig te stoppen. De linkervleugel van K.V.V. lijkt ons het snelste deel van de K.V.V.-plieg; van deze zijde dreigt het grootste gevaar. Hierdoor laat S. de rechterwenk te vrij, wat hun een paar maal noodlottig wordt. Bij een aanval van S. schiet R. Rus hard in. dc keeper stopt het schot meesterlijk, doch kan niet wegwerken, Kake- Stnrt voor den wedstrijd over De Wiel. Daartoe is echter noodig, dat alle leden er van door drongen zijn, steeds op te komen, want het ledental Is maar net klein genoeg (34 leden en 17 adspiranten). Door bedanken van den heer H. Jonker Hz. komt er een vacature van adspiran ten-leid er. Hiervoor zal men den heer D. v. d. Goes vragen, (die het aanneemt zoo als we Zondag vernamen). De contributie-kwestie krijgt nog een staartje als er bij de rondvraag voorgesteld wordt om dc contributie door de aanvoerders te laten innen, indien de pen ningmeester niet aanwezig is (zooals bij uitwedstrijden). Hel vraagstuk van een afrastering wordt ook nog onder oogen genomen. Verscheidene discussies worden er over gevoerd, met als eindresultaat dat nog voor de a-s. competitie een afrastering klaar komt langs drie kanten (de vierde zijde is het hek van de renbaan) en dat het bestuur vrij mandaat heeft bij de aanschaffing. De elftallen zullen voortaan worden aangeschreven door den heer M. Koster, die zich daartoe welwillend beschikbaar stelt. Terreinafkeuringen zullen des Zon dagsmorgens bekend gemaakt worden bij Café Slikker en Café Borst, zoodat vrijwel alle leden, die zich even de moeite willen geven, te gaan kijken, weten of er gespeeld wordt of niet Om half twaalf sluit de voorzitter de vergadering. De voorbereidingen zijn dus getroffen. Als alle leden zichzelf beloven trouw op te komen en te spelen voor wat ze waard zijn, dan kan onze voetbalclub weer een goed seizoen tegemoet gaan. Zondag hebben we drie wedstrijden te aanschouwen gehad, 's Morgens speelden de adspiranten in nieuwe beeke stormt toe. doch juist op het critieke moment brengt v. d. Bosch redding. De keeper schiet uit naar zijn linksbuiten, deze zet mooi voor en Max vangt den bal op, passeert enkele S.-spelers en kogelt In 23. S. neemt middenult en Rus kogelt op het K.-doel, waar De Boer maar ternauwernood kan redden. K.V.V. is nu ge regeld in de meerderheid en een doelpuntje hangt voor hun reeds In de lucht. Bij een aanval krijgt Slooten den bal goed toegespeeld, deze bedenkt zich geen oogenblilc en uite en lastige positie scoort hij K.V.V.'s vierde doel punt 24. Steeds weer komt K.V.V. voor het S.-doel te rug; bij een dezer aanvallen kogelt Jb. Rus naar Hout- losser, deze geeft hem goed door naar R. Rus en deze kogelt van vrij grooten afstand in 3—4. Een juweeltjo van een doelpunt. Het spel golft nu weer eenigen tijd op en neer, totdat de K.V.V. linksbuiten den bai krijgt toegespeeld, deze snelt langs het lijntje en drijft naar binnen, hij ondervindt hierbij geen tegenstand, daar do Spartamenschen denken dat er reeds gefloten is. Als zo inzien dat dit niet het geval is, is het reeds te laat, want reeds ls Slingerland door Bunsma voor de vijfde maal gepasseerd. Hierna is het rusten. Na de rust zijn de eerste aanvallen voor Sparta. Vlot tes kan niet meer meespelen, wegens een voor de rust opgeloopen blessure. Hiervoor ■valt R. Rempt in. Voor dat deze echter in het veld is, wordt met 10 man ge speeld, daar geen aangeklecde reserve op het veld aan wezig was. E. Rus vervangt Vlottes zoolang op de back plaats, wat hem al heel 9lecht afgaat. In deze periode weet K.V.V. de score op te voeren tot 36. Bij een der K -aanvallen schiet Max van verre op doel en Slingerland niet bedacht op zoo'n ver schot ziet no. zeven in de tou wen verdwijnen. K.V.V. is nu geregeld in den aanval. Do eenige aanvallen die S. ondemeéVnt zijn te slecht afge werkt om eenig gevaar op te leveren. K.V.V. voert zoo stelselmatig de score op tot 3—10. Vlak voor het eind denken we Max weer te zien doelpunten, doch zijn kei hard schot ketst Juist tegen de kruising van lat en paal achter. Kort hierop is het einde van dezen aardigen wed strijd. Als men den uitslag ziet, denkt men aan een eenzij- digen wedstrijd met K.V.V. geregeld voor het Sparta- doel. Niets is minder waar dan dat Het spel ging van doel tot doel, met K.V.V. even in de meerderheid. K.V.V. wist beter te proflteercn van de geboden kansen. Had Sparta net zoo gewerkt als voor de rust. zeker had de uitslag niet 3—10 geweest. Over de spslers willen we zwijgen. Alleen vragen wij ons af waarom men E. Rus in het elftal zette. Gepresteerd heeft hij bitter weinig, alles werd veel te loom afgewerkt. Sparta IIIHelder A 41. Reeds binnen 4 minuten heeft Helder een voorsprong van 2—0. Toch is S. niet in de minderheid, maar er wordt veel te lang gewacht met schieten en soms lee- lijk geknoeid. Bij een hard schot weet Kelder van Hel der niet genoeg weg te werken en Weeland schiet In 1—2. Weder is het Helder die doelpunt als Ruig even twijfelt is het 1—3. Eenige minuten voor de rust doel punt S. voor de tweede maal 2—3. Waarna het rusten is. Na de rust hetzelfde spel met Helder In den meerder heid. waarvan ze door te weinig op hun vleugels te spe len, niet weten te proflteeren. Heider doelpunt na do rust slechts een maal. waartegen Sparta twee maal. zoo dat het einde van dezen spannenden wedstrijd vooral op het laatste moment eindigde met 44 Scheidsrechter Dol. welke ook dezen wedstrijd leidde was in den tweeden wedstrijd lang niet zoo best als in de ontmoeting Sparta—K.V.V. Hij nam het wel wat te licht op. waardoor Helder talrijke malen voor het S.- doel is geweest dat het reeds lang buitenspel was. Het schoolelftal van onzo O. L. school ging naar Lut jewinkel om aldaar tegen de O. L. school te voetballen. De uitslag was 1—1. Maar daar de aanvoerders van beide partijen te kennen gaven te wilen winnen ot verliezen werden 2x3 strafschoppen genomen. Lutjewinkel won alzoo met 32, varleerend programma, dat door de talrijke bezoekers met belangstelling werd gevolgd. zwemwedstrijden te schagen. Slar' K*<lstrijd over 40 Meiereerst inkomende Me}. C. Blaauboer (rechts). Schager Bad- en Zwemvereeniging „De Wiel" Zondagmiddag weer haar jaarüjksche zwemwed- jen in ..De Wiel". Het bestuur had zich ditmaal ikerd van de medewerking van den Heldersche mvereenlging (H.Z.V.) en hare onderafdeeling, de rigade. icer varieerend programma werd den talrijken ongeveer een 400-tal, aangeboden en de in- kampen werden met groote belangstelling De deelname was bevredigend, ofschoon wel til het koude weer van de voorgaande dagen k oudere Wiel-leden had doen afschrikken, dsaontrsaties van het redden van drenkelingen, de Won van „De Wiel", zoowel als door de Hel- fwomclub, onder de uitmuntende leiding van r Boone. slaagden zeer goed. Het bleek wel, l cursus, onder leiding van den heer S. Kees- Ie vruchten had afgeworpen en dat de Scha- B*J. en Zweminrichting, daarbij gesteund ook door de afdeeling Schagen e.o. van Het Kruis, een zeer te waardeeren besluit had ge- om een dergelijken cursus te organiseeren. (jM heer Dr. Oterdoom van 't Zand, die deze demon- btiM bijwoonde, (de heer Dr. Van der Sluis was «rhicderdmocht het genoegen smaken de levens bij de drenkelingen weer spoedig op te wekken. Xt! dt komische acte „De verongelukte Zondagsvis- b<r* werd ook een groot succes geoogst. E«n teleurstelling was dat Schagen's Harmonie on- rnncbti verhinderd was om de wedstrijden op te maar volgend maal zal haar medewerking op prijs worden gesteld. |l boldrijven, 40 meter voor meisjes tot 14 Jaar: prijs Kl. Blaauboer, 421/ sec.; tweede prijs Bets 512/5 sec. borstzwemmen, 40 meter vrije slag voor tot 15 jaar: eerste prijs Simon Koning, 371/5 tweede prijs Frits Koning, 39 2/5 sec. |i Rugzwemmen, 20 meter schoolslag voor meis- tot 14 jaar: eerste prijs Ag. Wardenaar, 19 4/5 sec.; prijs Kl. Blaauboer, 20 sec. F 4. Rugzwemmen, 20 meter vrije slag voor jon- jftai tot 15 jaar: eerste prijs Simon Koning, 25 sec.; treed* Fxits. Koning, 25 4/5 sec. S. Bmtzw emnten, 40 meter schoolslag, voor Mbfyi tot 14 jaar: eerste prijs Kl. Blaauboer, 37 4/5 PP; tweede prijs Ag. Wardenaar, 38 sec. I Hirdernisbaan, 40 meter voor jongens tot 25 {fitte prijs S. Koning, 51 sec.; tweede prijs Friu Krr.:ig. 51 4/5 sec. D«e 6 wedstrijden waren uitsluitend open voor le de: Tan JJt Wiel". 7 M meter Wisselslag, 40 meter schoolslag en 40 meter vrije slag, »oor dames: eerste prijs W. Sprengers, 1 min. 33 4/5 ttt: tweede prijs M. Moransand. 1 min. 34 2/5 sec. Over de Wiel, heen en terug, voor heeren, vi-jc slag: eerste prijs Scholtz, 5 min. 18 3/5 sec.; ^teede prijs D. Kruit, 6 min. 10 sec. |9. Rugzwemmen, 40 meter schoolslag voor da- cerste prijs Nel Zwaag, 44 sec.; tweede prijs W. gers, 44 4/5 sec. Bravo voor de Schager dames! lö- Borstzwemmen, 40 meter schoolslag, voor eerste prijs A. Kubbe, 331/5 sec.; tweede prijs :St uitslag van de wedstrijden was als volgt:

Schager Courant | 1931 | | pagina 5