Matrozen-agitatie bij de1 Britsche marine. Slechts één oogenblik, PIRBN de wereld Onderaardsche gang gegraven. Na de Staatsgreep in Oostenrijk. De Rijksmiddelen. Geen Beurssluiting. Wat moeten de vi doen? ssctt Wat vrouwelijke fantasie kan uitwei Noodlottige vaart. Bedankt als lid der Tweede Kam De doodstraf. Alle schepen naar huis. De schepen naar de thuishavens teruggekeerd. l il Londen, 17 Sept. De in de Cromartv Firth lippende schepen van de Atlantische Vloot hebben in den nfgeloopon nacht zee gekozen om naar de thuis havens Portland, Devonport en Chatham terug te kee- ren. \Voen.«wlagmiddag tegen half vijf werd bij de vloot het bericht ontvangen, dat de Britsche Admiraliteit bereid was in zekere mate een onderzoek in te stellen naar de moeilijkheden, die door de vermindering der gages op de vlot waren ontstaan. De officieren lieten de manschappen aantreden en deelden hun de beslis sing mede, die met gejuich werd begroet. Niettemin hadden de officieren al hun overredingskracht noodig om de manschappen er toe te krijgen, de ketels op stoom te brengen en de schepen zeeklaar te maken. De bemanningen maakten er bezwaar tegen, dat de schepen van elkaar gescheiden zouden worden, wat echter geschieden moest, omdat zij in verschillende havens thuis hooren. Volgens de „Daily Herald", het sociaal-democratisch dagblad, duurde het op sommige schepen meer dan twee uur voor de manschappen zich met het zee kie zen van het schip accoord verklaarden. Op het linie schip „Valiant" duurden de onderhandelingen hier over het langst. Te ruim 10 uur liep het eerste schip, een torpedojager, de Baai van Cromarty uit. Tegelijkertijd met het antwoord, dat de bezwaren der manschappen onderzocht zouden worden, liet de Admiraliteit medcdeelen, dat degenen, die zouden weigeren hun plicht te doen, streng gestraft zouden worden. De bevelhebber van het tweede lichte-kruiser- eskader, de vice-admiraal Astley Rushton, onder wiens commando nog onlangs twee kruisers een be zoek aan Kiel hebben gebracht, kwam persoonlijk aan boord van alle kruisers, om de manschappen aan hun plicht te herinneren. Onder de manschappen heerscht de hoop. dat hun looneischen ingewilligd zullen worden. In hun brief aan de Admiraliteit, waarin zij bezwaren maakten te gen verlaging van hun gage, hadden zij er op gewe zen, «lat de aldus verkregen bezuiniging tot ernstige ontberingen voor de gezinnen der zeelieden en tot toe neming der immoraliteit onder de zeelieden zelf moest leiden. Wanneer geen schriftelijko garantie van de Admiraliteit werd verkregen, die door het Parlement bevestigd zou moeten worden, zouden zij opnieuw wei geren bun plicht te doen. In beginsel waren de man schappen van de vloot niet ongeneigd een geringe ver mindering der gages te aanvaarden, doch de voorge stelde verlagingen moesten zij beslist afwijzen. Hoe de ongeregeldheden uitbraken. Omtrent het uitbreken der ongeregeldheden op de vloot, werd nog nader bekend, dat toen de comman dant van de vloot het signaal liet geven tot het lich ten van de ankers, de oogen van alle manschappen zich richtten op het linieschip „Valiant". De matrozen wachtten met spanning, of op dit schip aan het bevel gevolg werd gegeven. Doch ook hier weigerde de be manning. Officieren en onderofficieren probeerden toen zelf de ankers te lichten, doch de manschappen verklaarden, dat zij dan de ankers eenvoudig weer zouden laten vallen. Inmiddels hadden de stokers bemerkt wat er aan de hand was en luidden zij de vuren laten uitgaan. De manschappen verzamelden zich op het voordek en met scheepsroepers werden de andere schepn aange spoord, hun voorbeeld te volgen. Op de meeste sche pen was een groot dec Ider manschappen echter wel bereid het normale reinigingswerk te verrichten en de schepen in orde te houden. Op andere schepen moest bijv. het overnemen der wacht door de officie ren zelf geschieden. Ook onrust bij hot leger en bl] de politie? In een buitengewone kabinetzitting kwam de onrust op de Atlantische vloot aan de orde. Volgens de „Daily Herald" waren ook berichten ontvangen, dat bij het leger en bij de politie teckenen van onrust waren waargenomen. Debat over vlootlncldenten. De vorige Labonrregeering en de verlaging der gages. Uit Londen, 17 September. In het Lagerhuis las Sir Austen Chamborlain, de Eerste Lord der Admira liteit, heden de order voor, welke tot de Atlantische vloot werd gericht. Zij luidde: „Zich naar de thuis havens te begeven, teneinde persoonlijk onderzoek van den opperbevelhebber mogelijk te maken, met het oog op het aanbrengen van de noodige verlichting in de nadeelen, welke uit de vermindering van gage voortvloeien." De order voegde er aan toe: „Elke nieuwe weigering van wie ook om de bevelen uit te voeren, zal worden behandeld overeenkomstig de be palingen van do wet op de tucht bij de marine". Chamberlain zeido nog dat dn vloot gisteren overeen komstig de order is vertrokken. Op een vraag van een afgevaardigde of de vermin- door anderen ingenomen. Daarom ging ik op zijn voor stel In. Hij nam me mee naar het kantoor van een ma gistraat en we trouwden. We vertrokken regelrecht naar Indië. Hij was heel goed voor me en ik dacht dan ook dat we samen gelukkig zouden worden. Doch toen toen ontdekte ik dat hij een dronkaard was." „Arm, klein meisje." zei Tlggie met diep medelijden. Ze hief haar hoofdje op en zag hem aan. „Het is erg lief van je dat te zeggen. Geloof je niet dat ik het ver diende? Ik ben er van overtuigd. Als men verkeerdo dingen doet. dan moet men er voor boeten; dat is hier meer dan natuurlijk. En ik boette dan ook zwaar totdat Ik op een avond meer dam twee Jaar daarna tot de ontdekking kwam, dat ik niet wettig met hem getrouwd was. Hij was dronken en gooide het toen naar mijn hoofd, en en Ze begon nu te stotteren en ze kon slechts onverstaanbare klanken voortbrengen. Tigglc boog zich diep over haar heen. „Kind. vertel me niet meer. Welk nut kan het hebben? De rest is me bekend." Ze schudde echter heftig met haar hoofdje en na groote inspanning gelukte het haar weer te spreken. ..Je weet nog niet alles. In die dagen ontdekte ik juist dat ik een kindje verwachtte. Het spreekt vanzelf, dat ik hem toen had moeten verlaten, maar ik wist niet waarheen ik zou gaan. Er was niemand die van me hield of iets om me gaf. Daarom bleef ik bij hem. Hij scheen mo soms nog noodig te hebben, en ik dacht dat misschien Even zweeg ze. „Dat is alles", eindigde ze. .Je weet nu precies hoe slecht ik ben." „Zal ik Je eens vertellen wat ik weet?" vroeg Tiggie. Hij had zijn armen om haar heengeslagen om dat ver moeide. tengere lichaam steun te geven. En toen fluis terde hij haar in: „Ik weet alleen, dat al die ellende nu achter den rug ls, en ik voor je zal zorgen op een dus- danlgo wfjze, dat je nooit meer zult hoeven te lijden." „O. Tlggie!" De blauwe oogen leken bijna zwart in hot smalle witte gezichtje. „Jo begrijpt het niet." zei ze terwül ze haar schouders met een hopeloos gebaar op trok, „en ik heb het je zoo duidelijk probeeren te maken. Ik ben slecht werkelijk slecht. Dien dag aan boord van „The Pioneer" wendde ik me tot Jou, omdat Je zoo vriendelijk en goedgeloovig was." Haar stem ging in een dof gekreun over. „En ik heb na dien tijd zoo hard mijn best gedaan alles recht te zetten. Begrijp je he: dan niet? Het komt er niets op aan dat ik lijd, want daaraan ben ik al Jaren gewend, maar jou geluk je eet," om U fe kunnen zeggen, dat tegen verkoudheid, rheumatiek en alle soorten pijn Asplrin-Tabletfen het bekendste en be proefde middel is. let op den oronjeband. Prijs ?5 ets. dering van de gage der matrozen voorkwam onder die, waartoe de voormalige Arbeidersregccring voor- loopig nad besloten, verklaarde Chamberlain dat hij bij zijn komst aan de Admiraliteit instructies had gevonden, volgens welke deze verminderingen moes ten worden toegepast. Alexander, de voormalige (La- bour) Eerste Lord der Admiraliteit, betwistte krach tig de door Chamberlain gegeven lezing dor gebeur tenissen en zeide dat het Arbeiderskabinet door de Admiraliteit cn de politieke clubs was gewaar schuwd voor hetgeen sedertdien is gebeurd. Sensatie werd gewekt toen daarop MacDonald tus- schenbeiden kwam en verklaarde dat de voormalige Arbeidersregcering door de Admiraliteit er van in kennis was gesteld, dat de mfftrozen de verlagingen loyaal zouden aanvaarden, mits le. de reducties op alle openbare diensten zouden worden toegepast; 2e. een dienovereenkomstige verlaging der werkloos- heidsuitkeermgen zou geschieden. Op een vraag naar*de verlaging van de soldij in het leger, deelde Duff Cooper, financieel secretaris van het departement van oorlog, mede, dat er een subcommissie is ingesteld om een onderzoek in te stellen naar elk geval, dat de belangstelling waard is, en naar de maatregelen, die zijn getroffen om al le rangen de reden der verlaging duidelijk te maken. Hij voegde er aan toe dat de offers op waardige wijze door alle rangen van het leger zijn aanvaard in een geest, welke de beste tradities van het leger waar dig is. De bankroovers van den Wittenbergplatz weer aan den gang? Woensdag werd de Berlijnsche politie gealarmeerd en naar een sigarenzaak in de Wipners!rasse aldaar ontboden, waar het electrische alarmsignaal had weerklonken. Daar men de aanwezigheid van inbre kers vermoedde, werd het huis omsingeld en daarna grondig doorzocht. Niettemin werd geen spoor van inbrekers ontdekt, zoodat de politie na eenigen tijd onverrichter zake weer moest inrukken. Korten tijd later ontdekte men echter, hoe de vork in de stoel zat. Het is nl. gebleken, dat dieven van het aangren zende huis uit een vijf meter lange onderaardsche tunnel hadden gegraven onder de fundamenten van twee huizen. De arbeid toont veel overeenkomst met dien van de inbrekers die zich indertijd door uit graving toegang hebben weten te verschaffen in het bankfiliaal op den Wittenbergplatz, waarvan de ont dekking inderdaad zulk een opzien heeft gebaard De gravers moeten reeds eenige dagen lang bezig zijn geweest met hun duisteren arbeid. Bij dien ar beid moeten zij op een of andere wijze met hun schoppen in contact zijn gekomen met de electrische alarmsignalen, welke onder het huis, waarin de si garenzaak is gevestigd, zijn aangebracht. Of de inbrekeh* hun tunnel nog verder hadden wjl- len graven, kon niet worden geconstateerd, maar de politie vermoedt, dat zij een grooten slag hadden willen slaan. Door het weerklinken van de alarm- schel, zijn zij echter gestoord; tijdens de doorzoe king van het huis door de politie moeten zij in hun onderaardschen gang hebben gezeten. Starhemberg vrijgelaten- Weenen, 17 Scpt. Uit Llnz wordt gemeldt, dat prins Starhemberg, de leider van de Opper-Oostenrijksche Heimwehren, en de gep. generaalmajoor Buchmayer, die Maandag in verband met den staatsgreep waren gear resteerd, hedenavond uit de hechtenis zijn ontslagen. UIT DE NOK VAN EEN SCHUUR GEVALLEN. Toen Woensdagmiddag de 26-jarige zoon van de weduwe L. van Ceel nabij het buurtschap Langeweg (Zeeland) wat lang weg bleef om het middagmaal to gebruiken, ging men hem zoeken en vond men hem ten slotte in de schuur liggen. Het bleek, dat de man uit de nok van de schuur was te pletter gevallen. Tiggie viel haar op vasten toon in de rede. „Ik weet wat je van plan bent te zeggen, maar dat is niet noodig Dat moet je begrijpen en gelooven. Alles is geregeld en niets kan hot meer veranderen. En voor zoover het mij betreft, daarmee hoef je geen rekening te houden. 13 het je nu duidelijk, Viola?" „O." Ze keek hem nog steeds aan. doch eensklaps sloeg ze haar oogen neer en het leek alsof haar geheele lichaam Ineenkromp. Ze drukte haar gezicht tegen zijn handen. „O, Tiggie." stamelde ze. „Heeft er ooit een man bestaan zooals jij?" HIJ zocht naar woorden om haar te troosten; er was echter een brok in zijn keel gekomen, waardoor hij voor een oogenblik niets kon uitbrengen. Haar hulpeloos ver driet roerde hem zooals nog niets In zijn leven hem ge roerd had. Terwijl hij op haar neerkeek dacht hij aan een witte, slanke bloem, welke met een achteloos gebaar op een smerlgen, modderigen weg werd gesmeten. En hij had een hartstochtelijk verlangen zich te bukken en dit tengere schepseltje in zün armen te drukken. Er was echter Iets wat dit verhinderde. Het kwam hem voor alsof een inwendige stem hem waarschuwde dat niet te doen. En in plaats daarvan beroerde hij met een teeder. on handig gebaar haar schouder, slikte dapper iets door en zei: „Ga nu naar bed, kindje. Je bent doodmoe en mor gen zullen we wel verder praten." BU de laatste woorden keerde hij zich om en wilde de deur uitgaan. Daar aangekomen bleef hij evenwel staan en koek naar haar gebogen figuurtje. Ze had zich niet bewogen en ze huilde ook niet Doch door den stand waarin ze zat en haar groote onbewegelijkhcld zag hij in gedachten opnieuw de witte bloem, welke op een modderigen weg werd vertrapt Er ging een steek door zijn hart en het leek hem toe alsof hij even geen lucht kon krijgen, zóó diep was hij geroerd. Voor een kort oogenblik bleef hij onzeker bij de deur staan, toen keerde hij zich cm en verliet het vertrek, na nog een langen, tcederen blik in haar rich ting te hebben geworpen. Zoodra hy zijn eigen kamer bereikt had. bleef hij met krampachtig samengeknepen handen bij hot raam staan. .Jliin God", mompelde hij. „Mijn God, wat heb ik haar Hef'" HOOFDSTUK V. INWENDIGE MACHT. Hfj keerde niet naar Harvey terug. Hij had het niet kunnen verdragen dien avond met hem to moeten spre Snel bergafwaarts. Wij konden in ons vorig nummer nog mededeelen, dat de Rijksinkomsten voor Augustus ruim 8 millioen lager waren dan van Augustus 1930, en dat de verloopen 8 maanden van dit jaar 40 millioen achterbleven bij die van vorig jaar. Het Hsbl. wydt aan deze groote daling een beschou wing. „Alsof de Millioenennota, welke wij Woensdag te ver teren kregen nog niet genoeg stof tot sombere overwe gingen gaf, krijgen wij heden een middelenstaat van Augustus, die ons doet zien, hoe snel het bergafwaarts gaat met de Inkomsten van de schatkist. Het eindcijfer f 29.782.894 is een nieuw laagte-record. Men moet terug gaan tot Februari 1921 om een lager maandcijfer aan te treffen. De crisis drukt loodzwaar op de middelen. En er is nog geen verbetering in het verschiet. Wij zijn tot in het begin van dit jaar tamelijk optimistisch geweest omtrent de vooruitzichten voor de schatkist. Onze over weging was, dat ons belastingstelsel goed uitgebalanceerd is. en daardoor een groote mate van elasticiteit bezit. Bovendien liet het zich aanzien, dat het dieptepunt van de crisis bereikt was. De ervaring van vroegere „nor male" crises d.w.z. teruggang van de conjunctuur na een tijd van overspanning van het economisch leven is. dat na 13 20 maanden een langzaam herstel inzet. Men ziet aan de geschiedenis der huidige crisis, dat ge volgtrekkingen in economische aangelegenheden steeds gevaarlijk zijn. Want het dieptepunt der crisis was niet bereikt. Maakt de huidige crisis deel uit van een veelom- vattender beweging, dan die van een eenvoudige, „nor male" conjunctuurgolf? Het begint er op te lyken en wij moeten ons voorbereiden op een periode van kwak kelen en aanpassing aan geheel nieuwe omstandigheden en zoo is het zeer wel mogelijk dat wy voor de staatsin komsten uit de gewone middelen ook moeten gewennen aan lagere cijfers. De afgeloopen maand brengt ons dan al een heel eind in die richting. Het eindcijfer blijft niet minder dan c a. f 9.4 mill. bij 1/12 der raming ten achter, terwyl de teruggang t.o. Augustus 1930 f 8.2 mill. bedraagt. In to taal bedroeg de opbrengst der middelen in de eerste 8 maanden van dit Jaar f 299.4 mill. tegen f 339.5 mill. in Augustus 1930 (of 40 mill. minder) en bij f 313.2 mill. voor 8/12 der raming. Het tekort der gewone middelen over 1931 zai, op deze basis berekend, dus c.a. f 20.7 mill. bedragen. Inderdaad zal het nog wel wat grooter worden, omdat de hooge maandopbrengsten voor rekening dei- schatkist van de Personeele Belasting en de Grondbe lasting het resultaat van dit jaar nog wat flattecren. Het spreekt vanzelf, dat wjj het hier over werkelijke ont vangsten hebben in het kalenderjaar, maar hieronder zitten groote bedragen belastinggelden betaald voor re kening van vroegere dienstjaren en verantwoord op de rekening van dat jaar. Vandaar dat bovenstaande be rekening slechts zeer betrekkelijke waarde heeft. Besluit van het beursbestuur. Naar wij vernemen, heeft het bestuur der Ver. voor den Effectenhandel te Amsterdam, met dat der Ver- eoniging van Effectenhandelaren te Rotterdam en van den Bond voor den Geld- en Effectenhandel in de Provincie, gisteren een langdurig© vergadering gehouden, waaraan ook de regeeringscommissaris, de heer J. A. v. Luysterburg, deelnam. In deze verga dering werd de huidige toestand uitvoerig bespro ken. Ook werd het vraagstuk van beurssluiting on der het oog gezien. Met algomeene stemmen besloot de vergadering geen voorstellen te doen aan den minister van Fi nanciën om tot sluiting van de beurzen over te gaan. Door het bestuur van de Vereeniging voor den Ef fectenhandel zal bij het vaststellen van de Prijs courant ten scherpste worden toegezien, dat de koer sen niet ten onrechte en noodeloos worden gedrukt door invloeden, welke hun grond niet vinden In de werkelijke marktpositie. Aldus zullen excessen wor den tegengegaan. Eenstemmig achte de vergadering zich verplicht het publiek ton sterkste te waarschuwen zich niet door een paniekstemming tot ongemotiveerde ver- koopen te laten verleiden. ken. Hij bleef in zijn eigen kamer het vertrek dat aan het hare grensde en nadat hij de ramen wijd geopend had, ging hij zitten en leunde met zijn armen op de vensterbank. En daar zat hij geruimen tijd bewegingloos. Dus het was waar het was inderdaad waar. Deze gedachte had een zekeren weerzin bij hem moeten opwekken, niette min had hij het gevoel alsof hij het eigenlijk al lang geweten had. Ze was indertijd in een valstrik gelokt, dat had hij al dadelijk kunnen veronderstellen. Haar eigenaardige, bijna kille houding, waardoor hij zich van het begin af aan tot haar aangetrokken had gevoeld, werd veroorzaakt door een onnoemlijk lijden van het bedrog der menschen. En dit had hij cp een vage manier ontdekt, zonder eigenlijk precies te kunnen zeggen wat er in hem omging. Ze was nog zoo bitter jong, om al zooveel doorgemaakt te hebben zoo tragisch Jong. Hoe had ze iets had ze iets van de slechtheid der wereld kunnen afweten? Er was geen sterveling geweest om haar te waarschuwen. Haar jeugdjaren waren beschermd geweest, daar ze nooit de beteekenls van hot woord „kwaad" had leeren kennen. In gedachten zag hij haar verdere leven; haar verzet tegen do tirannie van haar stiefbroer haar verlangen op eigen wieken te kunnen drijven. En daar na al die ellende, welke over haar hoofdje was gekomen O, als hij toen maar in haar nabijheid had mogen zijn en haar voor verdere ellende had kunnen behoeden. Hoe onbeschrijflijk moest ze geleden hebben, en er was geen sterveling die haar geholpen had. En toen als laatste redmiddel had ze zich tot hem gewend. En waarom? Niet omdat hij de kracht bezat haar te kunnen bescher men. maar omdat hij vriendelijk was en gemakkelijk te bedriegen. Ze had diep berouw gehad over haar daad en het gevoel gekregen alsof zc een kind op een dwaal- pad had gebracht Ze was by hem gekomen om steun te vinden en had een beroep gedaan op zijn gevoeligheid dit alles om haar doel te bereiken. En daarna had ze zich geschaamd over haar optreden, maar het was te laat geweest. Met dit alles duideiyk voor oogen, begreep hij dat er niets ongedaan gemaakt kon worden. Bovendien had hy eigen- lyk geen recht eenige blaam op haar te werpen om het geen ze gedaan had, want ze had in doodsangst gehan deld. Heel duidelijk begreep hy niettemin dat hU in de toekomst geenerlei dank moest verwachten, voor hetgeen hy thans zoo edelmoedig wellicht zoo dwaas had aan geboden. De besturen van de samenwerkende V eenigingen, zynde het Centraal-Comlté van visschers, de St. Petrusbond en de Nederlan<Ucht van Chr. Fabriek©- en Transportarbeiders, Zuiderzeevisschers, hebben in een adres aan fa nister van Waterstaat hun bezwaren uiteen^*, den onzekeren toestand, waarin de visschers vtrij ten gevolge van het uitbiyven van de Algemeen w regelen van Bestuur, waarby de uitvoering der ter> Zuiderzeesteunwet zal worden geregeld. Die onzekerheid stelt hen voor de vraag of W geraden ls by voortgaande afsluiting van de tijd' zeee, thans nog, als steeds om dezen tyd van t«t hun beugen en gaand want volledig in orde te a voor de aanstaande najaars- en voorjaarshahsj keu: pagne. De steeds vorderende afsluitingswerken a het twyfelachtig of de visch nog wel in die mm binnen trekken, dat een loonende visschery m< De bezwaren zouden te ondervangen zijn, als geering zich garant wilde stellen voor de te kosten. Mocht de regeering geen besluit in d< kunnen nemen, dat zy dan een datum vaststellen op voor hen die de visschery wenschen te beëlrf de gewijzigde Zuiderzeesteunwet volledig in w<; zal worden gesteld. rom tielc Het lot uit de li Het volgende geval is in Winterswijk op allerj pen, aldus vertelt de „Zutph. Ct": Een vrouw had een man, die werk had. ving zoo nu en dan brieven, waarin hem voorg^ geld werd een mooie betrekking bij den Raadj Arbeid. De inhoud daarvan was van dien aai hij zich reeds verzekerd achtte van die beti zoodathij gaf zijn werk er aan! De vrouw had van een waarzegster gehoord, zeer spoedig een hoog nummer uit de loterij trekken. Gevolg: zij kocht, waar ze maar kon De vorige week kregen verschillende znki schen van de vrouw bezoek. Zij deelde mee, een lot van haar f3000 was gevallen, haar man! een mooie betrekking bij den Raad van Arbeid, uog te betalen was, zou spoedig vereffend zij; rest begrijpt men. In huis werd een feestje gevierd, op tafel a een bloemstuk, waarbij een kaartje: p.f. van lotingscommissie...... Edoch, gistermorgen kwam de vrouw bij e?c de zakenmenschen, hierboven bedoeld, met tra in de oogen! Zij had alles maar gefantaseerd, ai bezoek gehad van de politie, zij had de brieven den Raad van Arbeid geschreven Is het wonder, dat dit geval in ons zoo rustig4 het onderwerp van het gesprek is? In den nacht van Woensdag op Donderdag h de 50-jarige C. van Ginhoven, wonende te Koudes met een kennis, den 28-jarigen A. de Lange, een: boot, beladen met turf, van Alphen naar Koudü Teneinde vlugger op de plaats van bestemmiw zijn werd de roeiboot vastgemaakt aan een n: boot. Tegen één uur passeerde deze boot echtt ander schip, hetgeen zooveel deining veroorzi dat de roeiboot begon te zinken. Gindhoven Lange hebben toen getracht aan boord van a torboot te springen, hetgeen laatstgenoemdel hulp van den schipper inderdaad gelukte. Vail hoven kwam echter in het water terecht. De p heeft, na den heelen nacht gedregd te hebbe;| morgens het. lijk van den man opgehaald. Naar „Het Volk" meldt, heeft de heer A. B. rekoper besloten als lid van de Tweede Kamer li danken, omdat voorloopig zijn gezondheidslo^ hoewel beterend, hem niet in staat stelt de gen der Kamer bij te wonen. Opvolger van den heer Kleerekooper is ds. Faber, Ned. Herv. predikant te Zutphen. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een schrljva den voorzitter en den scriba namens de Generali node der Ohr. Geref. Kerk in Nederland, met v» het daarheen te leiden, dat de doodstraf weder ingevoerd. Het leven was nu eenmaal zoo, en zooals de F* man zegt: „II y a toujours un qui baise et un qi1 ne la joue." Welk nut had het thans hierover na ken? Het was altyd grooter voldoening voor htf' weest te geven dan te ontvangen. En zulk een P'l liefde als hij had aan te bieden een liefde, die1*] kon begrijpen en alles vergeven zou wellicht da*l of anderen dag toch beloond worden. Het geen - den zaaide, zou hy later oogsten en dan zou hü P*'j kig wezen. Hy mocht niet tobben over iets M| reeds geschonken had. Indien men het Tiggie had gevraagd, dan zoutf der twyfel gezegd hebben dat hy geen godsdienst# was, daar hy te eenvoudig van geest was om hf: pelc vertrouwen dat in hem huisde, met een der*^ grooten naam to bestempelen. Hy zou te kennen hebben gegeven dat hy slechts wanneer hij iets noodig had en hy had weinig bebr ten Doch dien avond had hU een onweersta*nl»*r langen van aangezicht tot aangezicht tegenover den lerhoogste to staan. „O, groote God." bad hij. „help me eerlijk len en laat me niets bederven." Daarna ging hy naar bed en sliep al heel gauW 's Morgens kwam Harvey weliswaar eenig*«M raakt, doch met de beste voornemens naar hem toe- bent gisteravond ook vroeg gaan maffen," «i hij- hoop, dat alles in orde is." „Ik ook," zei Tlggie bedaard. „Ben je er nu anders over gaan denken?" vroeg vey met een eigenaardigen glimlach. „Nee." ..Heb je haar verteld wat haar te wachten staat hy voort. „Nee," zei Tiggie opnieuw. „Ik vond het niet de dingen te verhaasten." „Je bent een eigenaardigen kerel," oordeelde „En wat staat er nu op het programma?" „Dat kan ik je na het ontbijt eerst vertellen.' Harvey begreep wat hij bedoelde, cn er w" lachende uitdrukking in zijn groene oogen. „IA*, maar roepen als je hulp en steun ncodig hebt, F- te kennen, voordat hy hem verliet Wordt vrrvolji

Schager Courant | 1931 | | pagina 10