Raad Oude Niedorp. Uit onze Omgeving. Predikbeurten. Hrazpn ongeveer f8300. De ontvangsten beloopen IU53.74 zoodat het te kort is f 4445.—. Daarbij moet noc gevoegd het benoodigde kasgeld van f3055.—, zoo- 2*1 de omslag moet voorzien in een bedrag van f7500. nit wordt f 15— per H.A., evenals vorig jaar. Algemeen wordt dit bedrag goedgevonden. Wij deelen nog mee, dat onder de uitgaven voor komen ruim f 1000 voor werkverruiming, waarvan de gemeente f500.— vergoed. Te goed is nog een bedrag van f756— aan polder- lasten, wat in de berekening niet is opgenomen. Over de inning daarvan zou nog in comité gesproken wor- ^De zitdag voor de Polderlasten wordt bepaald op Maandag 28 December. Op dien dag is tevens verkie zing van de aftredende bestuursleden de heeren C. de Geus en P. Gootjes. Tot leden van het stembureau worden benoemd de heeren Burger, D. Wit Kz. en tot plaatsvervangers de heeren P. Berkhout en C. Molenaar. Daar de rondvraag niets oplevert, volgt sluiting. Vergadering van den Raad op Woensdag 7 October 1931, des namiddags te 3 ure. Aanwezig zijn de heeren J. Bakker Jz., C. de Boer, D. Krillcr, J. van Zoonen, J. Waiboer, W. Kolkman en W. Slijkerman. Voorzitter: B. J. F. Meijer, Burgemeester. De Voorzitter heet de heeren welkom en opent de vergadering. De notulen van de vergadering van 1 September 1931 worden onveranderd vastgesteld. Ontslag aangevraagd. Alvorens mededeeling te doen van de ingekomen jtukken, deelt de Voorzitter op verzoek van den heer Commissaris der Koningin in deze Provincie mede, (iit tegen 1 Januari ®.s. aan den gemeenteveldwachter !L Kooijman, als zoodanig eervol ontslag is verleend. Ingekomen stukken. .tan de orde is: I. Ingekomen stukken: a. Proces-verbaal van opneming van boeken en las van den Ontvanger der gemeente, d.d. 12 Sep tember 1931. b. Circulaire van den Minister van Staat, Minis ter van Binneninndsche Zaken en Landbouw, d.d. 8 September 1931, no. 4300 I, afd. A., ten geleide van het jaarverslag over 1930 van het Centraal Archief en Inlichtingenbureau inzake maatschappelijk hulp betoon voor Nederland. c. Kantschrijven d d. 26 Augustus j.1., no. 123 van Gedeputeerde Staten van Noordholland. ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit van 7 Augustus j.L tot aanvulling van den kapitaalsdienst der begroo ting voor het dienstjaar 1930 tot een bedrag van 110.000.-. d. Alsvoren, ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit van 30 Juni j.1., gewijzigd 7 Augustus j.1. tot wijziging en aanvulling van den kapitaaldienst der begrooting voor het dienstjaar 1930 tot een be drag van f 50.012.07. e. Alsvoren d.d. 26 Augustus 1931, no. 131, ten ge leide van het goedgekeurd raadsbesluit van 7 Augus tus j.1.. tot aankoop van schuldbrieven. f. Missive van Gedeputeerde Staten van Noordhol- l&nd. d d. 9 September j.1., no. 62. houdende ontvangst- berkht van de instructie van den geneeskundige, be last met de armenpraktijk. fv Kantschrijven d.d. 10 Augustus j.1. tot het aan gaan van een of meei kasgeldleeningen tot een ge zamenlijk bedrag van ten hoogste f30.000.—. De stukken genoemd onder a tot en met g worden voor notificatie aangenomen. h. Schrijven van den Noordhollandschen Provin cialen Brandweerbond, houdende verzoek om toetre ding als lid. B. en W. stellen voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Overeenkomstig dit voorstel wordt door den Raad «sloten. i. Schrijven d.d. 26 September p.1. van I. J. Schroe- ■vers, houdende verzoek hem wegens vertrek ontslag te verleenen als lid (en Secretaris) der Commissie tot wering van schoolverzuim. B. en W. adviseeren op de meest eervolle wijze ont slag te verleenen. Wordt goedgevonden. Alsvoren, houdende verzoek, hem wegens ver trek ontslag te verleenen als lid (en Secretaris) der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. B. en W. adviseeren op de meest eervolle wijze ont zag ta verleenen. Aldus wordt besloten. Benoemingen. 2. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Arm- i£!uur We?en3 periodieke aftreding op 1 Januari 1»-. van W. Langedijk. Aanbeveling: no. 1. W. Langedijk: no. 2. A. Mijts. Met algemeene stemmen wordt de heer W. Lange dijk benoemd. 3. Benoeming van een lid ven de commissie van toezicht op de Protest antsche Arm voogdij, wegens pe- noa/eke a/treding op 1 Januari 1931 van J. Rootjes. Aanbeveling: £0. 1 J. Rootjes; no. 2 A. Mijts. benoemd1* **ootie9 wordt met algemeene stemmeD ivoren v«n ©en lid der Commissie van toe zicht op de Protestantsche Armvoogdij. wegens perio dieke aftreding op 1 Januari 1932 van H. Fijma. Aanbeveling: No- 1 H. Fijma; no. 2 C. Witsmeer. De heer II. Fijma wordt met algemeene stemmen benoemd. 5. Benoeming van een lid der commissie van toe zicht op het Lager Onderwijs, wegens periodieke af treding op 1 Januari 1932 van Mevrouw M. A. Postma-Schuil. Aanbeveling: No. 1 mevr. M. A. Postma—Schuil; no. 2 mevr. Krill er—Hopman. M«vr M. a. PostmaSchuil wordt met algemeene •temmen benoemd. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit 30 Juni 1931 tot vaststelling van den pensioens- nSÖ4* van den geneesheer C. Postma. o* voorzitter licht toe. dat de pensioensgrondslag •o den heer C. Postma werd vastgesteld «p f600, TtÜl 1 der jaarwedde als gem.-geneesheer. den pensioenraad werd echter opgemerkt, dat tle gemeentegeneesheer belast is met de armen- rraktijk, de belóoning daarvan geen deel mag uit- JJHJP Vfln den pensioengrondslag. Waar B. en W. ooning v°or vaccinatie en doodschouw op f200 *nn' en die der armenpraktijk op f400, valt de h**r Postma niet meer onder de pensioenwet en kan net raadsbesluit waarbij de pensioensgrondslag werd r W0l"den ingetrokken, conform het voorstel van B. en W. wordt besloten, .^■concept-besluit tot aanvulling van den kapi- «aiaierist der gemeentebegrooting 1931. viiiu *oe^chting van den Voorzitter wordt tot aan- «mng van (len kapitaaldienst besloten. - oorstel tot voorloopige vaststelling der gemeen betreffende het dienstjaar 1930 en tot •tuut «llS® der rckeninS van het Burgerlijk Armbe- De radscommissie, bestaande uit de heeren Van Zoonen, Kolkman en De Boer, adviseert tot voorloo pige vaststelling van de gomeenterekening voor den gewonen dienst sluitende in ontvangst op f 4718S.45H, in uitgaaf op f45377.40H. batig saldo f 1811.05, en voor den kapitaaldienst. sluitende in ontvangst op f 143657.75, in uitgaaf op f 139018.39, batig saldo f4639.36. De commissie adviseert voorts om de rekening van het Byrgerlijk Armbestuur onveranderd vast te stel len en geeft verder in overweging om de huur die de Protestantsche Armvoogdij voor het gebruik van de raadzaal betaalt, te verhoogen van f6 tot f 15. Overeenkomstig het advies van de raadscommissie wordt de gemeenterekening op genoemde bedragen voorloopig vastgesteld en de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur definitief vastgesteld. Ten aanzien van het advies der raadscommissie over de huur door de Protestantsche Armvoogdij te betalen, merkt de Voorzitter op, dat de Banne Oude Niedorp voor gebruik van de raadzaal f25 be taalt en de raadscommissie deze huren onevenredig achtte. Met algemeene stemmen wordt overeenkomstig het voorstel van de raadscommissie besloten. 9. Aanbieding der gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1932, vergezeld van de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur 1932. De Voorzitter deelt mede, dat het de bedoeling is om de begrootingen eind October in openbare ver gadering te behandelen. Een misverstand. 10. Voorstel om 50 van de jaarlijksche huursora der in het perceel „Pepping" te de Weel gevestigde spreekkamer van den geneesheer C. Postma te Oude Niedorp voor rekening der gemeente te nemen. Den heer Kolkman bevreemdt het, dat B. en W. met dit voorstel komen. Spr. dacht dat de huur van dit perceel voor rekening van den dokter zelf kwam. In de vergadering van 19 Januari 1931 is door den raad besloten om het timmer- en schilderwerk voor rekening der gemeente te nemen; de verdere kosten zouden voor rekening van den geneesheer komen. B. en W. zijn eigenlijk al verder gegaan dan de raad had besloten, want ook de meubileering van het lo kaal is door de gemeente betaald. En nu wordt voor gesteld om 50 van de huursom voor rekening der gemeente te nemen. De dokter kan dat zelf wel beta len, beter dan de gemeente, er zijn wel noodiger uit gaven. De heer Bakker deelt mede, dat de raad aanvan kelijk heeft besloten de kamer voor rekening der ge meente in orde te doen maken. Later is een rekening achterna gekomen, die niet meeviel, maar het was besteed aan de inrichting. B. en W. waren ook van meening dat destijds niet besloten was de huur van het perceel voor rekening der gemeente te nemen, maar ze zijn tot de conclusie gekomen, dat de dokter sterk van oordeel was dat de huur wel voor rekening van de gemeente zou ko men. Het is blijkbaar een misverstand en B. en W. hebben gemeend een bemiddelingsvoorstel te moeten doen. Het zou anders kunnen gebeuren, dat de zaak te Zijdewind op de flesch ging en dat is niet ge- wenscht De heer De Boer is er ook niet voor, dat de ge meente de helft van de huur voor hare rekening neemt. De heer Kolkman antwoordt den heer Bakker, dat z.i. niet anders was besloten dan het timmer- en schilderwerk voor rekening der gemeente te nemen. En wat de levering van het meubilair enz. betreft, dat is niet geleverd door ingezetenen, en spr. zou willen dat B. on W. er voortaan rekening mee hou den, dat ook de plaatselijke neringdoenden een der gelijke meubileering wel willen leveren. De heer Van Zoonen merkt op, dat wel voor oogen gehouden dient te worden, dat wellicht van het te nemen besluit zal afhangen of het spreekuur te Zij dewind gehandhaafd blijft, of niet. Spr. zou het met verantwoord achten als de raad door een afwijzend besluit veroorzaakte dat het spreekuur kwam te vervallen. Het voorziet wel degelijk in een behoefte en spr. dringt er dan ook op aan,' om het voorstel van B. en VV. aan te nemen. De heer Kolkman erkent, dat een afwijzend be sluit oorzaak kan worden dat het spreekuur wordt opgeheven, maar spr. vreest daar niet voor, want het spreekuur geeft voor den geneesheer een groot gemak. Vele patiënten, die de geneesheer anders thuis zou moeten bezoeken, komen nu bij elkaar. Wel betreft het hier geen groot bedrag, maar het komt ieder jaar terug en we leven in een tijd van bezuiniging. De heer Waiboer sluit zich aan bij de woorden door den heer Van Zoonen gesproken. Spr. juicht het toe, dat we een dokter in de gemeente hebben en ook dat de dokter spreekuur te Zijdewind houdt. De Voorzitter wijst er den heer Kolkman op, dat de raad in de vergadering van 19 Januari 1931 be sloten heeft, dat de kosten van eerste inrichting voor rekening der gemeente zou komen en daar valt ook de stoffeering van het lokaal onder. Ook spr. zou graag gezien hebben, dat de stoffeering door ingeze tenen was geleverd, maar in overleg met den dok ter is het beter gevonden om de stoffeering op te dragen aan de firma Strijbis en Van Leijen, die uit sluitend stoffeerders zijn. Stoffeering eischt een bij zondere vakkennis. Zooals door den heer Bakker is opgemerkt, is er hier sprake van een misverstand, ür. Postma is in de veronderstelling dat de huur geheel voor rekening van de gemeente was. Het voorstel-Kolkman. om geen huur voor reke ning van de gemeente te nemen, werd verworpen met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren De Boer en Kolkman Het voorstel van B. en W. wordt nu geacht te zijn aangenomen. 11. Voorstel tot onderhandschen verkoop van het perceel bouwland, genaamd „Berkenrode" te Moer beek, sectie A, no. 1018, geheel groot 2.14.90 H.A. aan W. Slijkerman. zulks voor de koopsom berekend naar f2000.per H.A. Wordt goedgevonden. 12. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 30 Juni 1931. gewijzigd 7 Augustus 1931, goedge keurd door Gedeputeerde Staten van Noordholland bij besluit van 26 Augustus 193», no. 123. tot wijzi ging van den kapitaaldienst der gemeentebegrooting 1931 (le suppletoire begrooting 1931) en tot vaststel ling van een nieuwe suppletoire begrooting 1931. Wordt goedgevonden. 13. Voorstel om den moestuin achter de woning der gemeente, bewoond door C. Postma, welke tuin uitmaakt het zuidelijkst gedeelte van het erf. ka dastraal bekend Sectie C. no. 669. aan den heer C. Postma voor den tijd. dat hij huurder is der wo ning. ondershands te verpachten voor f45 'sjaars. ingaande 1 Januari 1932. De Voorzitter deelt mede. dat de tegenwoordige pachtprijs ook f 45 bedraagt en de tegenwoordige pachter aan den dokter heeft medegedeeld, geen prijs meer te stellen op vernieuwing van de pacht. Conform het voorstel van B en W. wordt besloten. Een geldleenlng. 14. Voorstel tot het aangaan eener vaste geldlee- ning ten bedrage van f 103.000. De Voorzitter deelt mede, dat voor buitenge.wone werken in den loop van het jaar kasgeldleeningen zijn gesloten en nu wordt voorgesteld een definitieve geldleening te sluiten. Nog niet precies zijn de kos ten van den bouw van de R K. meisjesschool be kend. De leening aan te gaan tegen parikoers. hoog stens rentende 4*« en af te lossen in 30 jaar. Aldus wordt besloten. Reductie op de pachtsom. 15. Voorstel om evenals voor 1930 Is geschied (raadsbesluit 19 Januari 1931) ook voor 1931 aan de pachters van bouwlanden over de geheele linie eene reductie van 20 te verleenen op de pachtsom, gel dende van 26 December 1930—26 Dec. 1931. Wordt goedgevonden. 16. Vaststelling eener verordening, als bedoeld In art. 208 der gemeentewet, verklarende, welke strafver ordeningen nog gelden. Na voorlezing van de verordening volgt onverander de vaststelling. 17. Rondvraag. De heer Bakker zou willen dat bepaald werd wan neer de publieke verhuring van de gemecntelande- rijen plaats heeft. Spr. acht dit gewenscht in verband met de mogelijkheid dat huurders bloembollen wil len telen. Nu verhuring uit de hand wel als mis lukt kan worden beschouwd, dient besloten te wor den wanneer de publieke verhuring zal worden gehou den. De Voorzitter zegt dat straks in comité hierover een bespreking zal worden gehouden. De heer Van Zoonen zegt dat thans afgeweken is van de gewoonte van den laatsten tijd om 's avonds te vergaderen. Spr. juicht dat toe en dringt er op aan dat zooveel mogelijk over dag wordt vergaderd. Niet alleen dat het 's avonds vergaderen voor de pers on aangenaam is, ook voor de besprekingen door den Raad vindt spr. het beter dat over dag wordt ver gaderd. De Voorzitter kan zich met deze woorden zeer goed vereenigen; al is het wel eens een keer noodig. dat 's avonds wordt vergaderd, bijv. in den hooitijd en bij drukte in het seizoen. Maar anders wil spr. er geen gewoonte van maken om 's avonds te vergaderen. In het middernachtelijk uur is ook vandaag besloten om de vergaderingen van B. en W. niet meer 's avonds te houden. De heer De Boer zou, zoolang de zomertijd duurt, toch 's avonds willen vergaderen. De Voorzitter zegt geen toezegging te kunnen doen, maar wel wordt met de werischen rekening gehouden. De heer Kolkman informeert hoever het met de be noeming van een hoofd der school is gevorderd. Het huis is onbewoond en dat is niet zoo leuk. Spr. heeft een onderwijzer gesproken en deze deelde spr. op een desbetreffende vraag mede, dat de condities, die door de gemeente worden gesteld, te zwaar voor een kleine gemeente zijn. De Voorzitter vraagt welke condities de heer Kolk man op het oog heeft. De heer Kolkman zegt, dat hier is medegedeeld dat alleen benoemd zou worden iemand in het bezit van hoofdacte, van acte gymnastiek en van land- en tuin- bouwacte. De Voorzitter deelt mede, dat een hoofd der school de hoofdacte moet bezitten en dat in de eerste oproe ping vermeld stond dat acte land- en/of tuinbouw tot aanbeveling zou strekken. Er kwamen geen sollicitan ten en tot driemaal is de oproeping herhaald, waarbij niet opgenomen werd de wenschelijkheid van acte land- en/of tuinbouw. Op de laatste oproeping kwa men 9 sollicitaties in, 3 ervan werden opgeroepen en die als no. 1 den Raad zou worden voorgedragen, trok zich terug. Na nieuwe oproeping zijn er 5 of 6 solli citanten. de stukken gaan naar den Inspecteur en spr. hoopt dat in de volgende vergadering tot benoe ming kan worden overgegaan. Niemand der leden verlangt meer het woord, zoodat de Vorzitter de vergadering sluit. Z IJ P E 8T. MAARTENSBRUG. Aan den stoelendans, die gedurende de kermis gehou den werd in het lokaal van den heer Kossen werd door een groot aantal personen deelgenomen. De uitslag was als volgt: le prijs Mej. D. Blanuboer. 2e prijs MeJ. B. Bakelaar, 3e prijs Mej. Orada Wijlok, 4e prijs MeJ. Beta Sleutel, troostprijs de heer P. Nlerop. ST. MAABTENSVLOTBRUG. Maandagavond trad In het lokaal van den heer Homan op de heer Daan Pool. De toeloop van belangstellenden was zoo groot, dat niet alle bezoekers een plaatsje kon den vinden. Ons dunkt dat hieruit voldoende valt af te lelden dat de beer Pool hier met open armen wordt ont vangen. De verwachtingen waren dan ook weer hoog gesteld. En de heer Pool. hij heeft gezorgd dat de bezoe kers daarin niet teleurgesteld werden, een schitterend programma als hij dezen avond ten beste gaf. Ernst en luim wisselden elkander af. Het anti-mllltalrlatisch pro pagandastuk >rDe onbekende Soldaat", dat oJ. niet ge noeg verbreid kan worden, was wel het aangrijpendste moment van den avond. Behoeven we nog te zeggen dat de andere stukken buitengewoon in den smaak van het publiek vielen en zooals wij dit in het bijzonder van den heer Pool gewoon zijn.uitstekend verzorgd waren? Er ls genoten, volop genoten en hartelijk geapplaudlseerd. Moge dit voor onzen Daan een overtuigend bewijs zijn. dat hij de bezoekers een hoogst genotvollen avond heeft bezorgd. Ook hier een prettig kermlabal tot besluit van een uit stekend geslaagden Pool-avond. SINT MAARTEN STROET. Dinsdagavond vergaderde de tulnbouwvereenlging „Groenteteelt" ten huize van den heer K. Wit. Aan wezig 36 leden. Voorzitter, de heer D. Swart opende deze vergadering met de mededeeling. dat dit voor ons een buitengewone ergaderlng mocht hecten. daar deze was bijeengeroepen ter bespreking: „nood der tuinders". Staan op onze convocatie eenige punten ter behandeling opgesomd, punt 4. bespreking nood der tuinders, vormt de hoofd schotel. Hopende op een zakelijke bespreking, verklaart voorzitter de vergadering voor geopend en krijgt de secretaris, de heer L. Barten. het woord tot lezing der notulen, en het verslag der afgeloopen algemeene ver gadering. welke belden de algebeele goedkeuring der vergadering wegdragen. Hierna volgt voorlezing en behandeling der op het program van actie staande 8 punten. De stroomingen van het ..hoe is de hulp het voordeellgst en het bllltjkst te verkrijgen" brengt heel wat tongen In beweging, waarbij bleek dat 't wel een heel moeilijk op te lossen vraagstuk zal zijn. daar. al wat hier door den keinen tuinder naar voren wordt gebracht als redmiddel, weer door den ander wordt bestreden, 't zelfde spel herhaald zal worden bij de groote heeren. die over het wel en wee der kleine lulden moeten beslissen. Ook al omdat op deze vergadering tot geen vast om lijnd besluit kon worden gekomen, werd goedgevonden om met het door voorzitter voorgelezen actie-program mede te gaan. met dien verstands, dat aan punt 4 de grootste waarde wordt gehecht. Bij de rondvraag was het de heer J. Olas. die In be spreking bracht dat de groentekoopman zich In al grooteren omvang op het terrein der bouwers begefft, door groote hoeveelheden witte en roode kool per con tract te doen verbouwen. Dat vindt spr. beslist ten na- decle der bouwers, daar deze artikelen de vrije markt passeeren. Wij bouwers blijven ook op ons terrein en zouden, zoo wij zelf onze producten eens op de wereld markt wilden brengen, door Koophandel heel spoedig in de wielen worden gereden. Voorzitter ziet hier niet zoo veel verkeerds In. daar deze handelwijze den koopman niet tot bouwer stem pelt en zU door het contracteeren voor f 125 per wagon witte kool. vèr boven den marktprijs van thans uitgaan. De heer D. de Geus vraagt, of er al leta van bekend ls. hoe ver de bespreking der rentelooze voorschotten aan de zleke-aardappel-verbouwers is gevorderd. Voorzitter zegt ook hier nog niets van af te weten. Hierna sluit voorzitter met de beste wenschen voor de tuinders deze vorgadering. Rectificatie. In het verslag der Witte Kruis-verga- derlng komt de zinsnede voor: „Deze uitzending, zegt voorzitter, vindt dan alleen plaats, als de patiënt te genezen ls". Gelieve daarvoor te lezen: „Deze uitzen ding. zegt voortvindt dan alleen plaats, als opname aldaar van de patiënt, om te genezen, noodig wordt geoordeeld". GEMEENTE SINT MAARTEN- Burgerlijke Stand over de maand September 1931- Geboren: Gerrit Jacob. zoon van Dirk Gerrit Koolj en Aaltje Kamp. Lcvinua, zoon van Adriaan Marlnus Witte en Maartje Boerman. Gehuwd: Geene. Overleden: Levenloos aangegeven kind van Adrianu» Klaver en Bcrtha Heijne. WINKEL De brievenbesteller D. Kleen alhier. Is met Ingang van 10 October 1931 In gelijke betrekking overgeplaatst naar Heemstede. SINT r A N C R AS Men deelde ons mee. dat er dezer dagen alhier land is verkocht voor f 60 per snees, dat enkele Jaren geleden ruim f 150 opbracht, terwijl andere niet werd ver kocht. al zoo opgehouden, dat vroeger voor f 80 was ven» kocht LANGEND IJ K We vernemen dat de firma Kok. en Tuinman, de on derneemster van den autobiuwflenst OudkarspelAlkmaar toestemming heeft gevraagd, niet alleen op verlaging der abonnement en Invoering van tlenrittenboekjes, maar ook voor een verlaging van het gewone tarief. Als gevolg, van do besprekingen die indertijd zijn ge houden mot het P.E.N. over de overname van het O.E.B. zullen, naar we vernamen, nieuwe tarieven voor het eleetrtscfa bedrijf worden voorgesteld, zoodat de verbrui ker de keuze krijgt uit een Enkel tarief van 23 oent per K.W.U., dubbel tarief In de avonduren vart 23 cent en in de daguren van 10 cent per K.W.U. en een vastrecht- tarief. waarbij een vast bedrag per Jaar wordt vastgesteld volgens het verbruik over het laatste jaar. berekend te gen 23 cent per K.W.U. en 5 cent voor elke afgenomen K.W.U. 7.UIDSCHARWOUDE. De afdeeling van den Bond van Arbeiders in het Tuin bouwbedrijf heeft zich tot do tulnbouwvereenlging ge wend met het verzoek te willen bevorderen, dat de ar beiders op dezelfde uren beginnen en eindigen en geven daarbij een verdeeling In 4 perioden aan. Gevraagd wordt om 't Zaterdagsmiddags niet langer dan tot 4 uur ta werken. Aan de Zuurkoolfabrikanten Is namens B. en W. een schrijven gericht waarin gewezen wordt op de moeilijke omstandigheden in deze tUden van tulnbouwcrisis en waarbij hun wordt verzocht zoomin mogelijk arbeiders van buiten do gemeente te werk te stellen. Aan da tulnbouwvereenlging aal nog eens herinnerd worden aan een schrijven, dit voorjaar verzonden, waarin middelen tegen werkloosheid werden aangegeven. KOE GRAS De gemeenteraad van Koedijk heeft als gevolg van den nood in den tuinbouw een regeling getroffen, waarbij aan bouwers, die werklooze arbeiders to werk stellen, oen toeslag van f 9 per week en per arbeider ral worden gegeven. K O EP IJ K JULIANADORP. Wegens het sterke broeien van een partij nahool op de boerderij ..Kwelderbeek" bewoond door den heer N. Bellis, werd Dinsdagmiddag vanwege de Assurantie MIJ. ..De Nederlanden" bedoelde partij hooi. die gevaar voor brand kon opleveren, daaruit verwijderd door het perso neel van de brandspuit op koeten van genoemde Mij. Het bouwen van een burgerwoonhuis op de bollenkwee- kertJ van de fa. Segers nabij de halte Koegras, is opge dragen aai» den aannemer den heer J. de Graaf alhier. De bouw van een burgerwoonhuis voor den heer Adr. Zander aan de Klaverstraat is eveneens opgedragen aan den aannemer den heer J. de Graaf, alhier. Ter verkiezing van drie bestuursleden voor de afdee ling Noord-Holland van de „A-V.R.O." werden de leden- luistervinken thulsgevonden de namen van 10 candida- tcn om daaruit voor 19 Oct as. ten behoeve van het bo vengenoemde een keus te doen. A N N A P A V L 0 IV N A Dat ook het Instellen van een gelegenheid tot het volgen van vervolgonderwijs In den Oostpolder wel word gewaardeerd, blijkt wel uit 't feit dat de 5 dezer aange vangen cursus aan de Openbare Lagere School III is begonnen met een aantal van 14 leerlingen. ZONDAG 11 OCTOBER 1931. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen. nam. 7 uur, Ds. Eikema. Barstngerhorn. geen dienst. Dirkshorn. voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Tweeërlei oordeel. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. Damsté. Doop. Julianadorp, nam. 2 uur, Ds. Damsté. Doop. Eenlgcnburg. voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Heerhugowaard. nam. 2 uur, Ds. Nobel. Egmond a. d. Hoef, voorm. 10.15 uur, Ds. Nobel. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds Van Beek. Ooaterland, nam. 2 uur. Ds. Van Beek. Kolhorn, voorm. 10 uur. Da v. d. Poel. Winkel, voorm. 10 uur. Ds. Boeke. Hoogwoud, geen dienst Burgerburg. voorm. 10 uur, Ds. Tlnholt. St.-Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, voorm. 10 uur. Da Witkop Schagerbrug, zie Oudesluis. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Warmenhulzen. geen dienst Oudo Niedorp. nam. 7 uur. Ds. W. A. F. van Dijk. Nieuwe Niedorp, geen dienst Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds W. A. F. van Dijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhom, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp. voorm. 10 uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen. voorm. 10*4 uur. Da Hoogenhu«se. v. A M-m. Nam. ÖV4 uur, de heer Boon, van Breezand. Breczand. voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3H uur. de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Bosma. THE STAR OF HOPE MISSION- Julianadorp. voorm. 10 uur, de heer W. Akse, «au Beverwijk. Nam. 7 uur, de beer W, Akse.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7