Raad Callantsoog. Waarnaar men luistert De heer Van Drunen zegt dat de Voorzitter een onderzoek heeft toegezegd en spr. informeert naar het resultaat van het onderzoek. De Voorzitter deelt mede. geen artikel te hebben kunnen vinden, waarin het den gemeente-opzichter verboden wordt, werken van de gemeente uit te voe ren. Een paar dagen lut#r was de heer Van Drunen ter secretarie en toen heeft spr. hem gevraagd te noe men het artikel dat dit belet, waarop de heer Van Drunen antwoordde dat het niet persoonlijk in de wet wordt aangegeven, maar dat het in strijd is met het menschelijk gevoel. De heer Van Drunen meent, dat volgens de wet op de volkshuisvesting de opzichter als ambj^naar dient te worden beschouwd en aan de hand van art. 26 der gemeentewet is hem dan verboden werken voor de gemeente uit te voeren. Door den Voorzitter wordt opgemerkt, dat art. 26 sktat op de leden van den raad. De heer Van Drunen zegt van ook op den gemeen tesecretaris en die is toch ook ambtenaar. De Voorzitter ontkent, dat den persoon, wien toe zicht op de naleving van de bouw- en woningveror dening is opgedragen, verboden is werk van de ge meente op te dragen en als dat zoo was, zou de heer De Geus spoedig voor dat toezicht bedanken. Spr. wijst er op. dat bij uitvoering van werken door De Geus, B. en W. meerdere malen steekproeven heb ben genomen en nimmer is gebleken, dat De Geus zich niet aan de bepalingen en voorschriften hield. Meenen Ged. Staten dat De Geus in die gevallen niet als opzichter gehandhaafd kan worden, dan zal de raad een ander moeten benoemen. Spr. geeft den heer Van Drunen evenwel in overweging de beslis sing van Ged. Staten nu maar af te wachten. De heer Van Drunen heeft alleen maar willen aan- toonen. dat de gemeente-opzichter z.i. in den zin der wet als ambtenaar kan worden beschouwd. Het gaat bij spr. niet om de vraag of De Geus het opzicht en het werk al dan niet goed heeft uitgeoefend, of uitge voerd. De heer Breed wijst op het gevaar dat het autover keer op verschillende hoeken kan veroorzaken en vraagt, als geen maximum snelheid is bepaald, of voldoende kan worden opgetreden als de veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht. De Voorzitter zegt. dat in dat geval proces-verbaal kan worden opgemaakt. De heer Stoop wijst op de moeilijkheid om aan te toonen dat de maximum snelheid is overtreden. En zonder waarschuwingsborden kan ook proces-verbaal worden opgemaakt, ais de veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht. De heer Van Drunen meent, dat in 't algemeen een vreemdeling niet hard zal rijden in de bebouwde kommen, die gevaar opleveren. Het zijn altijd dezelf de personen die het gevaar veroorzaken en spr. zou willen, dat die personen werden gewaarschuwd. De heer Breed kan zich daar ook wel mee vereeni gen. De Voorzitter zegt toe, de politie op te dragen, toe zicht te houden. Hierna volgt sluiting. Na de openbare vergadering vindt in comité een conferentie plaats met den raad, inzake de werkloos heidsvoorziening. Vergadering op Vrijdag 9 October 1931, des morgens half 10 uur. Voorzitter de heer Mr. D. Breebaart, Burgemeester- Secretaris. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering volgt de goedkeuring der notulen. Mededeelingen* Voorzitter deelt mee, dat de heer Kruisveld is aan gewezen als plaatsvervangend burgemeester, daarna de heer Kooger. B. en W. hebben een adres gericht tot den minister van Financiën inzake verlaging pacht Stortgronden. Tevoren hadden B. en W. een conferentie gehad met de pachters. Gevraagd is 50 reductie op het bouw land en 20 reductie op het grasland. Wat de conferentie aangaat van de gemeente en polderbesturen van Zijpe en Callantsoog, met de kaas- fabriek aan de Stolpen betreffende het behoud van de Vlotbrug aan de Stolpen en die van 't Zand, kan ver wezen worden naar de mededeelingen daaromtrent gedaan in den Raad van Zijpe. Ook thans spreekt burgemeester Breebaart naar aanleiding van de con ferentie met den Minister van Waterstaat de meening uit, dat de vlotbrug aan de Stolpen wel niet zal blij ven. Dat deze of een andere brug wat noordelijker zal komen. Aan 't Zand zal men nog wel wat geduld moeten hebben, omdat nog niet beslist is hoe de zaak zich daar zal ontwikkelen. Wellicht komt daar een hooge vaste brug, die voor het groote scheepvaart verkeer kon worden opengedraaid. Bij den gemeenteontvanger was in kas en moest lijn f 1658.50. Ingekomen stukken. Aanhouding en goedkeuring van Ged. Staten over verkoop van perceelen grond. Kon. goedkeuring legesverordoning. Goedkeuring Ged. Staten ruiling grond met Mij. Zwanenwater. Van den schoolarts Dr. Otcrdoom was het verslag over 1930 ingekomen. De toestand op de school viel te roemen. Voor enkele leerlingen moest meer zorg be steed worden aan liet uiterlijk. Anders was de alge- meenc toestand uitstekend. Van do schriftelijk gegeven adviezen, n.1. vier, was niet een opgevolgd door een bezoek aan den school arts thuis of aan andere doktoren. De klacht der oudercoinmissie over te weinig bezoeken, had den schoolarts onaangenaam getroffen. Schr. betreurde dit en eveneens dat hij niet tor vergadering van de Ou dercoinmissie werd uitgenoodigd. Dan was het hem mogelijk geweest zich tegen deze beleediging over zijn werk te venveren. Voorzitter zegt dat van de 4 adviezen één wel ge volg had gehad. Deze ouders hadden zich tot hun huisarts gewend. Het hoofd der school was opdracht gegeven streng toe te zien, dat de adviezen van den schoolarts streng werden opgevolgd, daar anders de kinderen den toegang tot de school moest worden ontzegd. De Oudercommissie zal van dit schrijven van Dr. Oterdoom op de hoogte worden gebracht. De Voorzitter zal voortaan de schoolarts ter vergadering uitnoodigen. Verder werd het stuk voor kennisgeving aangeno men. 4 Waren verder nog enkele jaarverslagen ingeko men, die zullen circuleeren. Een paar overschrijvingen op het Grootboek der Nat. Schuld waren uitgeloot en zullen deze gelden weer rentegevend worden belegd. Jaarwedde Ambtenaar ter Secretarie en klokkenist. Deze jaarwedde Is f600. maar voor tegemoetkoming in studiekosten en anderzins wordt voorgesteld een Persoonlijke toelage te geven van f50. In comité is dit punt reeds toegelicht. Allen voor. Het salaris van den klokkenist, f 10, wordt ge bracht op f25. Als gevolg van het Ambtenarenreglement, vastge steld met ingang van 1 September, moet nu vastge steld worden een salarisverordening voor de ge meente-ambtenaren. Met algemeene stemmen aange nomen, zijnde in overeenstemming met den bestaan den toestand. KON ZIJN SOKKEN NIET AANKRIJGEN. Had een half uur noodig om op te staan. Al vijftig jaar rheumatiek. Vijftig jaar verdroeg deze man uit Dordrecht zijn pijnentoen ontdekte hij dat hij er in een paar maanden af kon zijn. Uit den brief, die hij schrijft, kunt U zien dat zijn rheumatiek zeer ernstig was. „Van mijn 11e tot mijn 60e jaar werd ik steeds door hevige pijnen gekweld. Mijn werkzaamheden brachten mede, dat ik 's morgens heel vroeg op moest, maar het gebeurde vaak, dat ik alleen voor het uit bed komen meer dan een half uur noodig had. Verder moest ik net als een kind geholpen worden om mijn sokken aan te trekken, enz. Thans na het gebruik van slechts 3 flesschen Kruschen, beveel ik het uit dankbaarheid voor mijn genezing iedereen, die aan dezelfde kwaal lijdt, ten zeerste aan." Dordrecht. J. F. U moet de rheumatiek dooden, voordat het U neer- vcit. Zorg dat de rheumatiek U niet steeds erger in zijn klauwen krijgt, zoodat Uw gepijnigde gewrichten U ten slotte noodzaken het bed te houden. Zoek de grondoorzaak van Uw rheumatiek, NU, en neem maatregelen die oorzaak te verwijderen. Rheuma tiek is het gevolg van een teveel aan urinezuur in het lichaam. Twee bstanddeelen in Kruschen Salts hebben het vermogen urinezuur op te lossen. Andere bestanddeelen van dit zout helpen de natuur deze opgeloste kristallen door de natuurlijke kanalen te verwijderen. Verder zijn er weer andere zouten in Kruschen die gisting van het voedsel in de inge wanden voorkomen cn houden daarbij niet alleen de vorming van urinezuur tegen, doch ook van an dere lichaamsgiften die de gezondheid ondermijnen. Onthoudt dus dat het „de kleine, dagelijksche dosis" Kruschen Salts is die Uw lichaam bevrijdt van urine zuur en U verre houdt van de ketenen der rheuma tiek. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k f0.90 en f 1.60 per flacon. Hollandsche verpakking waarborgt echtheid. (Adv.) Subsidie-aanvragen. Op voorstel van B. en W. wordt een subsidie ge geven van f 10 aan den Algem. Ned. Wielrijders Bond; van VA cent per inwoner aan de ontsmettings oven van het Witte Kruis; van f 10 per leerling aan de Handelswintcravondschool te Schagen en den cursus tot opleiding van Winkelpersoneel aldaar, tot een maximum van f 30 voor beiden. Aan het Armbestuur wordt gegeven een subsidie van f3300, meer dan dubbel zooveel dan vorig jaar. Dit als gevolg van den bouw van het nieuwe armen huis. Het fanfarecorps ontvangt f5 subsidie, mits het bepaald aantal concerten wordt gegeven. Voor de malariabestrijding stollen B. en W. voor 1 cent per inwoner. De heer Vries wil meer activi teit dezer commissie in het district Helder. Voorzitter meent, dat deze commissie zeer actief is, controle wordt steeds uitgeoefend in vele gezinnen. De malaria treedt in deze gemeente gelukkig niet heel sterk op. Spr. zal echter de commissie op deze opmerking attent maken. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. De Vacantiekolonie krijgt f50. Den Bond van Pluimveehouders wordt subsidie geweigerd door de te late aanvraag. De commissie die de schoolkinderen rijdt bij slecht weer, aan de Groote Keeten gevestigd, vraagt, wegens slechten staat harer kas, gemeentesubsidie. B. en W. achten dit een moeilijk geval. Zij sympathiseeren zeer met het doel dezer vereeniging, maar meenen dat de gevolgen niet zijn te overzien als deze ver eeniging subsidie krijgt. Dan zal men dat voor alle deelen der gemeente én alle scholen moeten geven. Want op deze wijze laat men de wettelijke grens van 4 K.M. afstand los en vervalt elke grens in deze. Bovendien heeft de commissie geen rekening en ver antwoording overgelegd en weet de commissie niet hoe de particulieren bijdragen, omdat men nog niet rond is geweest. De heer Weij heeft namens B. en W. om de reke ning gevraagd. Maar omdat men dacht dat de raad wel niet zou steunen, heeft men dat niet gedaan. Spr. meende, dat de finantieeie gevolgen niet zoo groot voor de gemeente zouden kunnen worden als men 50 cent per kind bepaalde. Als het nu slecht weer is. zullen de kinderen moeten thuis blijven, als de commissie geen geld meer heeft. Voorzitter noemt het heel moeilijk in deze een grens te trekken. Moet men nu alle kinderen lijden, moet men den afstand bepalen, 1 K.M., 2 K.M De openbare kas kan in deze niet steunen. Het particu liere initiatief moet zelf helpen, vooral degenen die er het meeste belang bij hebben. De heer Jimmink wijst op Koegras. waar het voor de kinderen ook een heele loop is Maar bij slecht weer gaan ze toch naar school en als het al te erg is behartigen de ouders het zelf. De heer Kooger zou toch graag nog een verder on derzoek naar de kostenè Het is slecht voor den loop van het onderwijs als de kinderen thuis blijven. En spr. meent, als het 50 cent per kind wordt, de kosten niet hooger dan f 100 kunnen beloopen. Wij hebben, aldus spr., in B. en W. op een overzicht der finan- tiën der commissie aangedrongen. Dat is niet geko men, maar toch meen ik dat deze zaak nog wel eens is na te gaan. De heer Vries acht het niet practisch uit te voe ren om alle kinderen te rijden. Er moeten centrale punten zijn waar vanaf de bussen rijden en dat is voor sommige gedeelten der gemeente niet te doen. Spr. meent ook dat het particuliere initiatief in deze moet handelen. En het maakt toch al weinig uit of men moet bijdragen in den vorm .van belasting, of di rect aan de commissie. Het voorstel van B. en W. om afwijzend te be schikken, wordt aangenomen met de heeren Weij en Kruit tegen. De heer Kooger wil nogmaals de zaak in onder hoek nemen. Aan het Centraal Archief en Inlichtingbureau wordt f5 gegeven voor lidmaatschap. Begrooting Algem. Armbestuur. Deze begrooting wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 4545. Gemeentebeg rooting. De commissie belast met het nazien dezer concept- begroot ing, en bestaande uit alle raadsleden, had de begrooting behandeld. Opgemerkt werd. dat de Brand- verzek. Mij. te Barsingerhorn f5 gaf voor bekosti ging hooistekers, en werd gevraagd om zich te rich ten tot alle andere Verzek. Mij., met het verzoek dit eveneens te doen. Voorzitter deelde mede, dat dit plan reeds in uitvoering was genomen. Voor de werkeloozen stond een bedrag van f 600 opgenomen. Een gedeelte der commissie vond dit be drag te hoog en wezen op de kleine boeren, wier in komen lager was en die nog hadden te zorgen voor hun grond- en personeele belasting en die niet voor dezen steun in aanmerking kunnen komen, omdat zij niet in loondienst waren. Andere leden wezen op de groote werkeloosheid die aanstaande was en die hulp noodig maakte. Het bedrag bleef op f600 be paald, wat het dubbele is van vorig jaar. De begrooting werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 44920.30 wat den gewonen dienst betreft en op f 15000.42 wat de kapitaalsdienst aangaat. Uitbreidingsplan. Voorzitter licht uitvoerig toe, dat voor een goede wijze van bebouwing der gemeente, een uitbreidings plan noodig is. De gemeenteopzichter was genegen een plan te maken gedeeltelijk voor f275, volledig voor f 400. B. en W. achten dit laatste het beste. De geldmid delen gedoogden thans nog deze uitgaaf, zoodat B. en W. voorstelden, deze laatste opdracht aan den ge meenteopzichter te geven. De heer Vries vroeg of alle kosten hierin begre pen waren. Voorzitter antwoordt hierop bevestigdend, daar de betreffende Prov. commissie gratis werkt. Met algemeene stemmen aangenomen. De Gemeentebegrooting dienst 1930 wordt gewijzigd tot een bedrag van f 1765.69. Allen voor. Rondvraag. De heer Weij vraagt inlichtingen waar of zieke gemeentewerklieden zich hebben te vervoegen, naar aanleiding van de Ziektewet. Voorzitter zegt, dat evenals tot eiken particulieren werkgever, men zich hier tot het gemeentebestuur moet wenden. De heer Kruit klaagt over de zoo late uitbetaling der brandweerlieden. De menschen weten niet waar hun geld te halen. Voorzitter zegt bij den gemeente-ontvanger. Deze heeft allang de mandaten. Deze had echter de men schen kennis kunnen geven. De heer Vries maakt, nog de opmerking om de menschen per bode uit te betalen. Voorzitter acht het niet goed nog meer kosten te maken. Men moet niet vergeten het is burgersplicht om bij brand te helpen. De menschen krijgen nu betaling, dus is het niet zoo erg dat zij dat b.v. 1 maal per jaar als er brand is, komen halen. Hierna sluiting. DE KNOEIERIJEN TE OOSTERZEE. De kassier failliet verklaart. De rechtbank te Leeuwarden heeft Donderdag fail liet verklaard S. K.. kassier te Oosterzee, den dezer dagen geschorsten kantoorhouder van de Boerenleen bank aldaar. Curator is mr. W. T. v. d. Kley, te Hee renveen, rechtercommissaris mr. J. F. van Beeck Cal- koen. DE NED. INDUSTRIE EN DE CRISIS. Onderzoek op korten termijn naar de be- drijfstoestanden. Opdracht van Mi nister Verschuur aan den heer Zaalberg. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft aan den Directeur-Géneraal van den Arbeid, den heer Zaalberg, opgedragen een onderzoek op korten termijn in te stellen naar de bedrijfstoestan- den in de verschillende industrieën, zulks in verband met de crisis. ONWEER OP TEXEL. De bliksem in twee groote hooischelven. Woensdagavond 8 uur is op de Kerkeplaat, pachter H. Kikkert, eigenaresse de Ned. Herv. Diaconie in de Waal, op Texel (in Dijkmanshuizen) op korten af stand dt bliksem geslagen in twee groote hooischel ven. Door tijdig optreden van de brandweer met de motorspuit uiet den Burg werden de drie graan- klampen en de groote boerderij behouden. MASSA-DIEFSTAL VAN RIJWIELPL Inbraken U f, In den nacht van Woensdag op Dondertj,.l verschillende plaatsen in de gemeente OokjJI gebroken. De inbraken hebben voornamelijKf gehad in de Kerkstraat, aldaar. De dieven h voorzien gehad op rijwielplaatjes. Wij ver dat in een woning zes plaatjes worden v< van andere inwoners vernam men, dat, t morgens naar hun werk gingen, dc rijwielmerkl hun fiets waren verdwenen. Een nieuw oliep mede een leeren jas waren ook nog van hun gading. Het begint er een beetje bet te zien, nu reeds begonnen wordt met I van arme gezinnen, temeer, daar in den v ook reeds een tweetal nieuwe manchesterpal genoemde straat zijn ontvreemd. De politie h onderzoek in handen. Van de daders geen s WATERSCHAP „DE VIER NOORDER K0i Te Medemblik kwam het waterschap .J Noorder Koggen" Woensdag in algemeene ring bijeen. Het besluit werd genomen koopen van het eigendom der zeedijken Hoogheemraadschap Noordhollands Noordei voor de som van f36.850. De heer P. Pijper IJzn. nam afscheid als d Hij was niet minder dan 40 jaar in het van „De Vier Noorder Koggen" werkzaam, i eerst als penningmeester en de laatste tien j Dijkgraaf. ZEILBOOT OMGESLAGEN. Twee slat Tijdens een krachtigen storm, welke Woenj Kiel woedde, is in de Strander Bocht een j omgeslagen. Van de drie inzittenden kon slw_ tienjarige knaap zich zwemmend redden, ten) beide anderen ondanks de ondernomen reddii gingen verdronken. BEROOVING VAN EEN TREIN, Uit Berlijn: Donderdag is op den trein, dieag uur te Ratibor moet binnenloopen op de lijn Gross-Peterwitz en Woinowitz bij het dorp j witz een overval gepleegd, waarbij den daden veer 700 mark in handen vielen. In den laats) gen hadden een aantal jongelui een vechtpa ensceneerd in den loop waarvan zij aan d trokken en zoo den trein tot stilstand brt wijl het treinpersoneel den twist poogde I. sprongen twee of drie jongelui in den bagag en braken daar de kast open, waaruit zij 1 wezige geld wegnamen. STORMEN OP DE ZUID-AFRIKAANSCHEI Schepen vergaan, vele slachtoffer j te schade. Uit Kaapstad: De geheele Zuid-Afrikaansche kust en hettj liggende kustgebied is door een hevigen ork teisterd Ettelijke visschersbooten zijn verg»u3 rijke visschers zijn omgekomen. Te land werd aanzienlijk materieele schaden richt. ZONDAG 11 OCTOBER. HILVERSUM (298 M) VA.R-A. 8308.45 Lichaamsoefeningen; 8.50 Postduivenberich- ten en Voetbalmededeelingen; 9.00 Tijdsein; 9.01 Tuin- bouwhalfurtje door S. S. Lantinga; 9.30 Zang en piano; 9.50 Voordracht door Martlen Beversluis; 10.10 Het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 10.50 Gramofoon- muziek; 11.10 Vervolg concert. AVR-O- 12,00 Tijdsein; 12.01—1.00 Orgelconcert door Plerre Palla, m.m.v. de Mannenzangvereeniglng „Euterpe", o.l.v. P. v. d. Roovaart. VA.RA. I.001.20 Demonstratie met de geluidsfilm „Selono- phon"; 1.20 Internationale Arbeiders-radlo-dag; 230 De monstratie met geluidsfilm. AVR-O- 3.003.30 Het AVRO-Octet o.l.v. Louis Schmidt; 3-30 4.00 Boekenhalfuur; 4.004.45 Vervolg Concert; 4 45 5.00 Sportuitslag van Vaz Dias. VAR-A- 5.006.00 Kinderuurtje. V.P-R-O- 6.00 Radio-Volks-Universitelt; 6.30 Kerkdienst uit het gebouw der Ver. v. Vrijz. Hervormden te Beverwijk. Spreker: Ds. H. H. Dorgelo. AVR-O- 8.00 Tijdsein; 8.018.15 Nieuws- en Sportberichten van Vaz Dias; 8.15—9.05 Het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep, met medewerking van Hélène Cals (sopraan); 9.059.40 Radio-tooneel. Studio-opvoering van „Anna- janska", de Keizerin der Bolsjewiki, van G. B. Shaw; 9.40—1100 Het Omroep-Orkest; 11.00—12.00 Gramo foonmuziek. HUIZEN (1875 M) KRO. 8.30—9.30 Morgenwijding. X-C-R-V- 9.30—9.50 Gewijde muziek; 9.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Groningen. Voorg.: Prof. Dr. Th. L. Haitjema. K-R-O- 12.151.45 K.R.O.-Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer; 1.45 —2.06 Ignaas Agasi bespreekt: „D'n Dré en D'n Blaau- we van Ulvenhout" van A. A. L. Graumans; 2 35—3.00 Gramofoonmuziek; 3.004.40 Aansluiting met het Mis siehuls Cadier en Keer; 4-405.00 P. A. M. Speet inter viewt Dr. W. G. N. v. d. Sleen naar aanleiding van diens laatsten reis in onzen Indlschen Archipel. N-OR-V- 5.005.15 Gewijde muziek; 5.15 Kerkdienst uit de Ger. Kerk te Ermelo. Voorganger: Ds. J. van Herksen. K-R-O- 7.45 Lezing; 8 00—1040 Aansluiting met de Studio van den „Weatdeutscher Rundfunk" te Keulen. Studio- opvoering van de operette „Die Goldeno Meisterin" van Eysler. Orkest o.l.v. Otto Jullus Kühn. Koor o.l.v. Bern- hard Zimmerman; pl.m. 9.30 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10-20—10.40 Gramofoonmuziek; 10.40—11.00 Epi loog. MAANDAG 12 OCTOBER. HILVERSUM (298 Ml A-V-R-O- 8.00 Tijdsein; 801—10.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein; 10.10—10.15 Morgenwijding; 10.15—1030 Gramo foonmuziek; 10-3011.15 Voordracht door G. Weltzel; II.1511.45 Concert door Cor Kint (viola d'amore) 11.45 —12.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Tijdsein; 12.012.00 Kwartet o.l.v. Arle Nooteboom; 2.002,30 Rustpceiz der; 2.303.30 Orgelconcert door Frans 3.304.30 Aansluiting van het Grand-Hotel Den Haag: Concert door Willy Honsbeek en 1 keet; 4.305.30 Kinderuur door A. D. Hildebr»:: -j 7.00 Het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; Boekenhalfuur; 7.308.00 Omroep-Orkest; 8.00 TT" 8.018.15 Gramofoonmuziek; 8.15—9.05 Het Utn Stedelijk Orkest o.l.v. Albert v. Raalte. Solist: Wsi der Plas (piano); 9-059.35 Lezing door ProM'fi M. Verijn Stuart: „Geldvraagstukken van deKt^ 9.35—10.15 Vervolg Concert; 10.15—10.25 Niei ten van Vaz Dias; 10.25—11.10 Kovacs Lajos Orkest; 11.1012.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1 8.00—815 Schriftlezing; 8.15—9.45 Morgenconeerf- —11.00 Korte Zlekendlenst; 1105—11-30 Lezen j Lectuur; 11.30—12.30 Gramofoonmuziek; 12.09-9'" litieherichten; 12.301.45 Orgelconcert door Jü 1.45—2.00 Gramofoonmuziek; 2.00—2.35 Uitzet^-' Scholen; 2.353.15 Gramofoonmuziek; 3 .15—Ml knippen en etofversleren; 3.454 00 VerzorglBf s^' 4.0O—6.00 Zieken uurtje; 5 00-6.30 Concert 4» tet; 6.307.00 Verteluurtje voor jongeren; Proefles Engelsch; 7.30—7.45 Politieberia» 8.00 Persberichten van het Ned. Chr. PersbuW" - 10.00 Uitzending ter herdenking van den 'e Ulrich Zwingli (11 October 1531); 10.00-109 «•J" 10-15—11.30 Gramofoonmuziek. DINSDAG 13 OCTOBER HILVEI»t* 8.00 Tijdsein;, 8.0110.00 Gramofoonmuikl'. sein; 10.0110.15 Morgenwijding; 10.15—lM® foonmuziek; 10.30—11.00 Lezing; 11.00—U-45 concert; 11.4512.00 Gramofoonmuziek; 12.W 12.01—2.00 Kwartet o.l.v. Arle Nooteboom: »jj Orchestrionmuziek; 2.002.30 Rustpoos 3.00 Gramofoonmuziek: 3.00-4-00 Knlpc*»** i» O ginners door Ida de Leeuw-van Rees; eert door Joh Helden (viool) en Egbert Ve*n 4.35—5.00 Radio-kinderkoorzang; 5.00—5.10 G muziek; 5.10—7.00 Concert door de Stafmirt" 5e Regiment Infanterie, te Amersfoort J. R. v. d. Glas; 7.00—7.30 Gramofoonmu*i«*: Praatje door Fred Fry over de EnSc,sch/M%ic»> 6-00 Gramofoonmuziek; 8.00 Tijdsein: 5'7 dio-opvoering van „De Ijzervreter", muzi in één bedrijf, muziek van Jacq. of*enl>#C_^)rvf5: s Gramofoonmuziek; 9.3011.00 Het li# v. Nico Treep: 10.00 Persberichten Val ui» 12.00 Aansluiting van „Ths Houss ot Lord' Concert door het Ensemble „Lismonde HUI*»»11# 8^)0—0.15 Morgenconcert; 10.00—1130 Gram stek; 11.30—12 00 Godsdienstig hal,u" ,J_, sein; 12.00—12.15 Polltiebsrichtsn; 1 Trio o.l.v. Piet Lustenhouwer; l*^f„ GsS muziek; 2.00—3.00 Vrouwenuurtje; foonmuziek; 3.30-4 00 Verzorging zender, rJ(s» Gramofoonmuziek; 5-006.20 K-B- t Cf* 6.20— 646 Cursus In Bedrljfscontrole; „a* Engelsch; 7.10—7.30 Lezing; 7J0— 745—6.00 Verbondskwartlertje: 8W (oKt tl met „De Gemeentelijke Markthal" eert door het K.R.O.Orkest: 9.3 Vaz Dias; 11.00—1200 Gramofoonp aten.

Schager Courant | 1931 | | pagina 14