SchagerCourant ANGST Bescherming van den Engelschen landbouw. Het Sklarek-proces begonnen. Geweldige brand in Zweden. Definitieve oplossing van het Groningsche Bioscoopconflict. Waarom verder sukkelen? Goede vangst door de Amsterdamsche politie. Brutale inbraak te Londen. Waarnaar men luistert Zaterdag 21 November 1931. 74ste Jaargang. No. 8973 Zesde blad De regeering tot spoed aangezet. De Engelsche minister van landbouw heeft een af- «trdiglnpr van landbouwers in het Lagerhuis gister- von'l meegedeeld, dat de regeering haar besluiten lopens de politiek, die zij ten opzichte van den land ouw volgen zal, zoo spoedig mogelijk zal nemen en lat hij ten volle begreep, dat een spoedige aankondi- jng dezer politiek gewenscht is. Een vergadering, belegd door de conservatieve par- Bientaire land bouwcommissie en bijgewoond door peer dan 120 parlementsleden, voor het mcerendcel (onservatieven, heeft. met. aigemeene stemmen een motie aangenomen, waarin zij bij de regeering aan dringt op een spoedige definitieve mcdedeeling no pens haar landbouwpolitiek, vóór het Huis op reces aat. De commissie vraagt een verklaring omtrent het irogram voor deze zitting ten aanzien van de quota n den pegarandeerden pi-ijs van tarwe, den toestand »n gerst voor de. brouwerijen, de toekomst van de jjkerbietenindustrie, de politiek ten aanzien van het impen van buitenlandsche landbouw- en visscherij- poducten en speciaal den invoer van weeldeartike- De Engelsche bloemkweekers in actie, in het bizonder tegen Nederland. Reuter meldt uit Londen, 19 Nov.: Leden van t parlement ontvangen nog voortdurend een groot Btal aansporingen tot verhindering van dumping de verschillende industrieën. Hedenavond maakte B deputatie van bloemkweekers haar opwachting j een aantal Lagerhuisleden om aan te dringen op scherming tegen overmatigen invoer van buiten- mische bloemen, in het bizonder uit Nederland. De tak zal worden behandeld bij stappen, die 24 No- wnber namens den landbouw in het algemeen bij »n premier zullen worden gedaan. Het wetsontwerp tegen dumping in derde lezing aangenomen. Het Lacprhuis heeft, met 329 tegen 44 stemmen het r?tsontwerp tegen de abnormale invoeren aangeno- Rumoerige tooneeien. I Donderdag is onder groote belastelling van het pu- het getuigenverhoor begonnen in het proces- rek. Naar V.D. meldt, is het tot rumoerige too- ~in gekomdn. Toen advocaat Bahn een verklaring afleggen, begon Leo Sklarek hard te lachen, ■>p Bahn opgewonden uitriep: is ongehoord hoe Sklarek zich gedraagt. Wij [nier toch niet in een kroeg. Uw gedrag is on- Wig. Uit het verhoor zal wel blijken dat de treks zich altijd aan de autoriteiten hebben opge- pn." b Sklarek kreeg hierop een heftigen aanval van Ie en riep met luider stem: „De directeuren van Jtadsbank Hoffmann en Schmitt, die door advo- li Bahn verdedigd worden, hebben zich altijd bij ingedrongen. Het waren vampiers. Uitgezogen Iben zij ons.1' Hotfmann verklaarde, dat de Skla- J* do boste klanten van de Stadsbank geweest zijn gerhalve werden zij in zijn huis altijd bijzonder Burgemeester Btfss gehoord. at het rumoer geluwd was, begon onder groote wig 't verhoor van den vroegeren „Oberburger- er van Berlijn, dr. Böss. Men begrijpt dat de pgstelling groot was. Doodsche stilte heerschte in (wal, toen Böss binnenkwam. Hij is magor ge inen en ziet er erg bleek uit. Hij verklaarde er Ber persoonlijke betrekkingen met de gebroe- Sklarek op na te hebben gehouden. Hij heeft ~Juer geschenken van hen aanvaard en zijn vrouw nnm. Hij kent alleen Max Sklarek, do beide an- i, 1 broeders heeft hij wellicht eens gezien, maar er toor kennis mede gemaakt. Böss heeft Max Skla- ueeren kennen, toen hij een paar pakken bestel tij ae Kleiderverwertungsgesellschaft, die door de Kort verhaal door NICOLAAS R. KLEUN. )E ruimen waren dichtgemaakt, aan den voortop ■wapperde, nauw zichtbaar in den aanscheme- renden avond, de vertrekvlag en de loods, die reeds een kwartier aan boord was, stak juist een sigaar op, toen met behulp van een der vlugge a op de kade de cenige passagier, wien men een »Mig model doodkist tot tijdelijk home had opge- ^«en, op het dek van de kleine vrachtboot ..Arle" k*M, €£°neerd' Acht raPPe- onverzorgde matrozen- pakten de kist beet en droegen haar, nadat de was losgemaakt, de ijzeren trap naar de on- vervol^ns de passagiershut aan stuur- **nt binnen waar zij vanwege haar onbehoorlijke _®Ugonaa!s-gewijs op den vloer werd geplaatst. 1^. hier kan meneer het tot Hamburg wel uit- W ?°rdeolde de derde stuurman, die het vrachtje -'« bevel van den kapitein begeleid had. necle sjouw geweest, wat?" het alleenig wel kenne opknappe". minachtte Wmi* dCr Vler matrOT«n «n hij stak bedaard een «LP?lmtabak acht*r ZÖ» kiezen, waarna hy. ten- laerf u6Ïe ProtC8ten van zijn maats in den klem .4*cboojïn' 'c*18111®! overschot in het zakje N* de dcur maar openlaten, dan kan meneer Stt^fnaUwd kr««en" besliste stuurman drie. nu'vel hale hem, als-le zeeziek wordt." ks-a,"!!*', Was n'omand minder dan een volwassen r, die een paar jaren na zijn geboorte In Sklareks werd geleld en die het monopolie voor de levering aan de stad Berlijn had. Vele leden van het gemeentebestuur kochten daar,, wat zij voor zich zelf en hun gezin noodig hadden. Eerst later heeft Böss vernomen, dat Sklarek de pakken die hij be stelde, bij een bekenden Berlijnschen kleermaker liet maken. De prijzen die hij aan Boess berekende waren laag, maar de pakken waren geenszins overdreven goed koop. Eens heeft hij een rekening gekregen, die hij te laag voDd en deze had hij toen teruggestuurd. Hij ontving daarop eon gewijzigde rekening. Wat men hem heeft geleverd, heeft Boess overigons steeds ter stond betaald. Boess verzekert voorts nimmer met Sklarek aan een tafel in een restaurant te hebben ge zeten en ook nimmer diens gast te zijn geweest. Hij heeft hem slechts eens in het huis van eon wethouder ontmoet. Het is onwaar, dat één der Sklareks aan mevrouw Boess op een bal een gouden horloge heeft geschonken. Boess sprak daarna uitvoerig over de bekende af faire van den bontmantel. Begin 1928 toen hij een pak bestelde, had Max Sklarek hem bontmantels aangeboden. Boess had gezegd, dat hij geen belang bij dergelijke dingen had. In den zomer van 1928 wil de mevrouw Boess echter een bontmantel koopen. Boess had zijn vrouw toen den raad gegeven eens bij Sklarek te informeeren. Mevrouw Boess deed zulks en liet ook tenslotte een bontmantel sturen naar Bad Gastein, waar zij met vacantie was. Na haar terugkeer heeft Boess de rekening voor den mantel, die 375 mark bedroeg, betaald; toen was hij reeds van meening dat de mantel te goedkoop was, maar zijn vrouw kon dit niet inzien. Op zijn verzoek schreef mevrouw Boess aan Sklarek. dat ze den prijs van den mantel te laag had gevonden en daar om nog duizend mark had doen toekomen aan een noodlijdend kunstenaar. Dit is ook inderdaad ge schied. Vervolgens wordt gesproken over het telegram dat Boess tijdens zijn verblijf in de Ver. Staten naar Berlijn bad gestuurd en waarin hij beweerde het slachtoffer van politiekp manoeuvres te zijn gewor den. Boess vertelt dat hij te San Francisco werd be stormd door reporters, die hem mededeelden, dat hij volgens de Rote Fahne met 34 koffers en 1 millioen mark naar Amerika was gevlucht en niet van plan was terug te keeren. Daarop heeft hij het bewuste telegram naar Berlijn gezonden. V.D. verneemt uit Stockholm: Bij het groote fabrieksconcern Svenska Metaalwer ken te Vaestcras is Donderdag in de voornaamste op slagplaats een geweldige brand uitgebroken. In weer wil van het feit dat de gezamenlijke brandweren uit Vaesteras en de omliggende plaatsen met groot ma teriaal aanwezig waren, bleef van het gebouw na en kele uren niets meer over dan muren. De groote voorraden grondstoffen en half fabrikaten werden vernield. Ook een voorraad geweermunitie, welke op een zolder werd bewaard, vloog in de lucht, een zolder werd bewaard, vloog in de lucht. De vermakelijkheidsbelasting 20 B. en W. van de gemeente Groningen hebben thans aan den Raad voorgesteld de vermakelijkheidsbelas ting voor de bioscopen en de daarmede gelijkstaande inrichtingen te verlagen tot 20 van de netto-ont vangst Hiermee is definitief een eind gemaakt aan het bioscoopconflict, als gevolg waarvan gedurende 38 weken de bioscopen te Groningen gesloten waren Een maand geleden zijn de bioscopen weer geopend, nadat de Nederlandsche Bioscoopbond door de aan neming van de motie-Gasau in den Groningschen Raad de zekerheid had gekregen, dat de vermakelijk heidsbelasting verlaagd zou worden. Vóór het bioscoopconflict bedroeg de vermakelijk heidsbelasting voor de bioscopen 25 der bruto-ont- vangsten, d.i. 1/4 van de recettes, terwijl ingevolge het thans bij den Raad ingediende voorstel de belasting zal bedragen 20 van de netto-ontvangsten, d.i. 1/6 van de recettes. Voelt gij U terneergeslagen, vermoeid en afgemat hebt gij last van pijn in de lendenen, ledematen of spieren? Lijdt gij aan urinestoornissen. aanvallen van duizeligheid, hoofdpijn of rheumatischo pijnen? Zoo ja, hebt gij er dan over nagedacht, wat de oor zaak van uw noodeloos lijden is? Als Uw bloed niet op de juiste wijze gefiltreerd wordt, doordat uw organen verzwakt zijn. blijven urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden in het gestel achter. Zij zetten zich af en veroorzaken verschijnselen als de bovenstaande. Iedere dag uit stel maakt de zaak erger en dient gij onmiddellijk aan te vangen met het gebruik, van Foster's Rug pijn Pillen. Reeds jaren bleek de afdoende werking van dit speciale middel tegen spit, rugpijn, ischias, rheumatische pijnen, waterzucht., urinekwalen en blaaszwakte. Foster's Pillen werken niet op de ingewanden en passen mannen en vrouwen van eiken leeftijd, f 1.75 per flacon, bij alle drogisten, enz. de oerwouden van Zuid-Amerika door Inboorlingen buit gemaakt en verkocht was aan een rijken planter, welk ietwat excentriek personage zich aan het reptiel gebeent had als een oude vrijgezel aan zijn poes. En niet zoodra had deze haciender van bevriende zijde vernomen, dat er ln Hamburg een tentoonstelling van reuzenslangen zou komen, of hij besloot, schoon met bloedend hart, dat zijn lieveling, welke hy Willlam de naam van wyien zyn tweelingbroeder gedoopt had, van deze lugubere expositie deel zou uitmaken. De overtocht ge schiedde via Amsterdam en de expediteur, die het vrachtje „verzorgde", werd zóó dik betaald, dat hij de menage voor Willlam. zijnde een stuk of wat aanval lige lammetjes, voor eigen rekening nam en het bevel, dat de zonderlinge passagier „als een kind" moe3t wor den behandeld, stipt liet uitvoeren. Maar zelfs ondanks deze wonderbaarlijke zorgen, aan een exemplaar van de familie der reuzenslangen besteed, zou dit verhaal nooit geschreven zyn. indien niet stuurman drie, een half uur nadat de „Arie" de IJmulder pieren achter zich had gelaten, de afgryseiyke ontdekking deed, dat de buiten model doodkist openstond en Willlam men vergeve ons de misplaatste beeldspraak „de boenen had geno men". „Ben je dronken kerel?" vroeg nydig de van de brug komende, ouwe, toen hy de vreemde, waggelende sprongen zag. waarmode de stuurman zich voortbewoog. „De slangweg!" stamelde stuurman drie. „Wel allemachtig!" schrok de kapitein, die opeens stokstijf bleef staan en angstig speurde naar de in het avondduister wegdoezelende dingen rondomme. Toen begon hij te roepen: „Boots!, boots!" „Present kapitein!" klonk de zware stem van den bootsman, die. zich van geen dreigend onheil bewust, kordaat kwam aanloopen. ..Boots'" commandeerde de ouwe, „de slang is er hel on duivel nog toe. vandoor gegaan. Zoek het beest op, en stop het levend in zyn kist!" „Met uw permissie, kapitein. Ik spring nog liever in zee. Als het nou nog een dolle stier was. „Ik elk goval geleid Je me naar m'n hut, boots. Ik sta aan het hoofd van het schip en mag mijn leven niet onnoodig ln de waagschaal brengen", Een tweetal oplichtingen by juweliers op gelost. De juweliersfirma Citroen in de Kalverstraat te Amsterdam kreeg op den eersten October bezoek 'van twee vreemdelingen. Zy wenschten broches te koopen met edelsteenen bezet Vele van deze waardevolle arti kelen werden aan de dame en den heer voorgelegd, maar tenslotte werd toch geen keus gemaakt Ecnlgen tyd na hun vertrek bleek dat een der broches was verdwenen. Een dergeiyk bezoek werd ook gebracht vermoede- ïyk door dezelfde vreemdelingen, een Pool en een Rus sin, by de firma Begeer In de Leidscbcstraat Daar kregen zy geen kans hun slag te slaan. Tet onderzoek van de politie leidde tot geen resul taat De dame en de heer waren over de grens ver dwenen. Het kwam der politie echter ter oore dat deze vreemdelingen vermoedeiyk hier ter stede waren terug gekeerd. Donderdagmorgen zyn zy. benevens nog een Rus, ln hun hotel gearresteerd. De politie gelooft met deze aanhouding een goede vangst te hebben gedaan. De Pool en de Russin werden door beide firma's herkend. Ook reisden zy op valsche paspoorten en het onder zoek heeft mede uitgewezen, dat deze man cn vrouw internationale dieven zijn. Wat de derde aangehouden persoon betreft gelooft men dat hem niets ten .aste is te leggen. HIJ reist op een goede pas, maar behoort wel tot de bekende Internationale oplichters. Vermoedeiyk heeft hy hier te lande echter nog niet geopereerd. Bij fouilleering is niets byzonders op hem gevonden en zy ontkennen dan ook zich schuldig te hebben s«- maakt aan diefstal. Voor 10.000 pond sterling uit een juwe lierszaak gestolen. De inbrekors door een muur van ruim 40 c.M. gedrongon. V.D. verneemt uil Londen, 19 Nov.: Inbrekers, die zich een weg gebaand hadden doof een 15-inrh dikko muur, hebben kans gezien door te dringen in de ondergrondschen safe van de fa. Wal- ter Da vies en Sons, waar hun een buit in handc-a viel van een waarde, van 10.000. De heeren waren klaarblijkelijk geen nieuwelingen in het vok, zij hadden „gewerkt" met rubberhand schoenen en kostbare apparaten gebruikt voor het doen springen van den safe. Zuurstofflesschen heb ben zij achtergelaten. Dezelfde firma werd twee maanden geleden ook al door inbrekers bezocht. ZONDAG 22 NOVEMBER. HILVERSUM (898 M.) VAR-A 8.15 Lichaamsoefeningen8.30 Esperanto-cursus; 8.55 Voetbalmededeeltngen; 9.CO Tijdsein; 9.30 VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 9.50 Voordracht door Martien Be versluis; 10.10 Vervolg Concert; 10.50 Zondagmorgen toespraak door G. J. Zwertbroek; 11.1012.00 Concert. A.VKO. 12.00 Tydsein; 12.011.00 Het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 1-001.30 Lezing door L. J. Jordaan: „Film en Filmkunst"; 1.30—2.00 Omroep-Orkest; 2.00—2.30 Heyer- mana-Herdenking door Eugène v. Herpen; 2-30—4.00 Concert door het Residentie-orkest o.l.v. Dr. P. van Anrooy. Soliste: Hélène Cals (sopraan); 4.004.45 Shakespearee-oyclus; 4.455.00 Gramofoonmuziek «n Sportuitslagen. V-ARA- 5.00 Tydsein; «U>1—6.00 Kinderuurtje. V.l'.R-O. 6.00 Radio Volks-unlversitelt; 6.30 Gramofoonplaten 6.45 Kerkdienstuitzending uit het gebouw der Ver. v. Vryz. Hervormden te Beverwijk. Spreker: Ds. G. Hor reus de Haas. A.V-RO. 8.00 Tijdsein; 8-018.15 Nieuws- en Sportberichten van Vaz Dias; 8.1511.00 .Gevarieerd Programma: Kovacs Lajos en zyn Orkest; Irène de Nolret (zang); „De Co- medlan Harmonlsts"; Julia de Gruyter (voordrachten); 11.0012.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M) KRO. 8JJ09.30 Morgenwydlng. NC-R-V. 9.309.50 Orgelspel door J. C. Elbertsen Jr.; 9.50 Kerk dienst. KR-O. 12.00—1.30 K.R.O. Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer; 130 2.00 Lezing; 2.00—2.30 Literair halfuurtje; 2.30—4 00 Mid dagconcert; 4.30—5.00 Ziekenhalfuurtje. NC-R-V- 5.00 Kerkdienst uit de Vrye Evang. Kerk te Leeuwar- rden. Voorganger: Ds. D. W. Veldkamp. KR-O. 7.45-8.10 Lezing; 8.10—815 Voetbaluitslagen8-15—10.40 Het K.RO.-Orke8t o.l.v. Johan Gerritsen. Solist: Gerard Hengeveld (piano); 104011.00 Epiloog. MAANDAG 23 NOVEMBER. HILVERSUM (298 M) A.VRO. 8.00 Tydsein; 801—10.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Tyd sein; 1.01—10.15 Morgenwijding; 10.15—10.30 Gramofoon muziek; 10.30—1100 Causerie door Mevr. G. J. Olree Peereboom: „St Nicolaas-surprises"; 11.0012.00 Orgel concert door P. van Egmond Jr-; 12.00 Tydsein; 12.01-— 2.00 Het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Trecp; 2.00 Aan sluiting van de Trèves-zaal in het gebouw van het Ministerie van Waterstaat te Den Haag ter uitzending van de redevoeringen uit te spreken door H.K.H- Prinses Juliana en Jhr. S. van Citters, resp. als Eere-voorzit- ster en Voorzitter van het Nationaal CrislsComitó; 2.30 —3.00 Rustpooa zender; 3.00—3.30 Gramofoonmuziek; 3.30 4.30 Aansluiting met het Café van het Grand Hotel „Central", Den Haag: Concert door Willy Honsbsek en zyn Kwintet; 4-30—5.30 Kinderuur door Willem Hun- Even later strompelden twee wezens de trap naar een onderbrug op, schrikkend by elk verdacht geluid; be vend by de gedachte aan het monster dat ergens dreg gend te loeren lag. In zijn hut gekomen, pakte de ka pitein met nog trillende vingers een deel eener ency clopedie van het Jaar 1870. om tot zijn verontwaardi ging te ontdekken, dat de bladzijde welke hem moest inlichten over de vraag, of een boa-conatrictor vergiftig is en menschen aanvalt ontbrak... Waarop hij, na heel logisch overwogen te hebben dat alleen do dageraad lloht kon brengen omtrent WilUam'a schuilplaats, de pa trijspoorten en de deur afsloot, zich ontkleedde, in zUn kool kroop en tien tellen later insliep. Het vreeselijk nieuws van de ontvluchting was Inmid dels by de ganscbe equipage bekend geworden, want de bootsman, wiens geweten hem niet meer met rust zou hebben gelaten, lndden oen der opvarenden door Willlam een ongeluk ware overkomen, had met ware doods verachting een ommegang over de „Arle" volbracht. Zijn sobere mededeeling: „pas op Je hachie. want d'r is een gevaarlijke slang losgebroken", had een geweldige con sternatie veroorzaakt De tweede machinist on de assistent die zich in de machinekamer bevonden, staken de koppen byeen en besloten met zeldzame, van bijzondere werklust getui gende eensgezindheid, hun wacht desnoods tot Ham burg op te knappen. Een zelfde afspraak maakten do tweede stuurman en de stuurmansleerling op do brug. Zelfs waren zij bereid, voedsel en drank te ontberen... Besluiten overigens, die de „Arle" van een ramp red- don. want toen de collega's vernamen, wat er gaande was, sloten zij zich inderhaast in hun hutten op, uitge zonderd stuurman drie, die in het primitieve badka mertje van den kapitein do wyk had genomen... Ook de stokers voor de vuren en de matroos aan hot roer bleven waar ze waren, terwijl hun makkers zich met bekwamen spoed in hun logiezen verschansten... Toen de bootsman na zyn levensgevaariykcn alarm- tocht voor de deur van zyn verbiyf, dat hy deze reis met den kok deelde, arriveerde, streek de scheepskat langs zyn boenen. De brave man slaapte een kreet als een varken dat geslacht wordt en viel meer dood dan levend zyn hut binnen... sche; 530—7.00 Kovacs Lajos en zijn Orkest; 7.00—7.30 Boekenhalfuur; 7.30—7.50 Het Hollandsch Vocaal Kwar tet; 7.50—8^20 Gramofoonmuziek; 8.20845 Vervolg Con cert Vocaal Kwartet; 8.4510-00 Het Omroep-Orkest o.l. v. Albert van Raalte; 10.0010.10 Nieuwsberichten van Vaz Dlaa; 1010—11.00 Aansluiting met het Concert gebouw te Amsterdam: Vocaal Concert; 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M) NC-R-V- 8008.15 Schriftlezing: 815-046 Morgenconcert; 10.30 —11.00 Korte Zlekendlenst; 11.00—11.30 Lezen vin Chr. Lectuur; 11.30—12.30 Gramofoonmuziek; 12-00—12.15 Po litieberichten; 12.301.45 Orgelconcert door Jan Zwart; 1.452.00 Gramofoonmuziek; 2.002-35 Uitzending voor' scholen; 2.35—3.45 Gramofoonmuziek; 3.454.00 Ver-' zorging zender; 4 00—5.00 Ziekenuurtje; 5.006 30 Con cert; 8.307.00 Verteluurtje voor Jongeren; 7.UO—7.30 Cursus Engelsch; 7.307.45 Politieberichten; 7.458 00 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau; 500—10.00 Concert door de Haarlemsche Orkestvereeniglng o.l.v. Frlts Schuurman; Na afloop Persberichten van Vaz Dias en Gramofoonmuziek. DINSDAG 24 NOVEMBER. HILVERSUM («98 M.) A.V-RO. 8.00 Tydsein; 8.0110.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein; 1.0110.15 Morgenwijding; 10.1510.30 Gramofoon muziek; 10.30—11.00 Lezing door Mevr. L. N. Pltrscn: JU ode"; 11.00—11.45 Solisten-concert; 1145—12 00 Gra mofoonmuziek; 12.0 OTUdscIn; 12.01—200 Kovacs Lajos en «yn Orkest; 2.00—2.30 Rustpoos zender; 2.33-3.00 Gramofoonmuziek; 3.004.00 Knipcursus voor begin ners; 400—4 30 Hollandsch Halfuur door Strykkwartet; 4.305.00 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel; 5 00 6.00 Aansluiting met Café Moderne, Amsterdam: Con cert door de „Havanola Club" o.l.v. N. Peeters; 600— 6.30 Gramofoo-nmuzlok; 6.30—7.00 Radio-Volksuniversi teit; 7.007.30 Cyclus Moderne Fransche Kamermuziek; 7.308.00 Engelsche les voor gevorderden; 8 00 Tydsein; 801—8.30 Het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Trcep; 8 30— 9.15 Zesde zitting van De Strafzaak Vlvienne Ware, een radio-drama door Kenneth M. Ellis; 9.1510.00 Het Omroep-Orkest; 10.00—10.15 Nieuwsberichten van Vas Dias; 10.15—11.00 Omroep-orkcst en Radio-tooneel: „Gemeubileerde kamers te huur"; 11.00—12.00 Gramo foonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M) KR-O. 84)0—9.15 Morgenconcert; 10.00—1130 Gratnofoonmu ziek; 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijd sein; 12.01—12.15 Politieberichten; 1215—1-45 Het K R O. Trio o.l.v. Piet Lustenhouwer; 1452.00 Gramofoon muziek; 2 00—3-00 Uitzending van den H.1R.O. 3.0O—4 CO Vrouwenuurtje; 4.004.15 Verozrging zender; 4-155.C0 Paedagogische Sonaten-cyclus door Louise Wijngaarden, (viool) en Johan Ligteiyn (piano); 5.0O—5.50 Gramo foonplaten; 5.50—6.20 Uitzending van het Onderwijs fonds voor de Binnenvaart; 6 206.45 Cursus BedrUfs- controle; 6.45—7.10 Cursus Engelsch; 7.10—7.30 I>ezmg door Dr. L. G. Kortenhorst: „Ondernemingsgeest tn Arbeidsloon": 7.30-7 45 Politieberichten: 7.45—8.00 Ver- bondskwartlertje; 800—11.00 Aansluiting met gebouw „De Harmonie" te Groningen. Uitzending van de opera „Samson en Dallla" van Saint-Saëns; pl.m. 9.30 Nieuws berichten van Vaz Dias; 1100—12.00 Gramofoonmuziek- Den volgenden ochtend te zes ure precies, opende de kapitein na een verkwikkenden. droomloozcn slaap de oogen. Hy richtte zich op. greep de telefoonhoorn en stel de zich achtereenvolgens ln verbinding met brug en machinekamer. En eer het klokje op zijn bureau twee minuten had weggetikt, wist hy dat een slang het had bestaan, van de kleinste helft züner bemanning gewel dige werkezels en van de overigen complete dienstwei geraars te maken. Een verbluffende prestatie, welke een zoodanige ommekeer in zyn gemoedsgesteldheid teweeg bracht. dat hy met een revolver in de vuist dc brug opstormde en aldaar stuurman twee en den stuurmans leerling. die van schrik hun vermoeidheid vergaten eon feitelijk „an alle" gerichte schrobbeering in de ooren hamerde. „Jullie bent ongeloofoiyke lafaards!" bulderde de eerste man van het schip. ..en ik heb het recht om jullie allemaal in de boeien te sluiten. Groote kerels, die 'm knijpen voor een dikken worm. Ik zal Jullie allemaal in je hemd zetten cn zelf het beest te voorschijn bren gen!" En met de revolver voor aieh uitgericht verwijderde zich de kapitein, die zelf het meeat verwonderd en ook een weinig ongerust was over zyn plotselinge kordaat heid. van de brug. „Dat 's een poging tot zelfmoord." zei stuurman twee en stapte de kaarienkamer binnen. Maar nauwelijks had de ouwe twee of drie passen over het verlaten dek gedaan, of hy werd teruggeroe pen door den marconist die. zwaaiende met een stuk papier, uit zijn hut kwam stuiven. „Kapitein." riep hij omlaager is een telegram van de maatschappij. Het gaat over de slang. Het beest is al ln Amsterdam uit zijn kist ontsnapt Ze hebben hem vannacht in het kantoortje van loods A. levend ge vangen. De kapitein deed vergeefsche pogingen om een groote teleurstelling te veinzen. „Dat 's voor den duivel heel, heel jammer." merkte hU hoofdschuddend op. „De jacht- lust had me net te pekken."

Schager Courant | 1931 | | pagina 21