F HAAR ERFDEEL Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Staatsloterij. WIERINQERWAARD Het was Zondagavond voor een volle zaal bij den heer P. Schenk, dat onze bekende Daan Pool onder luid applaus ton tooneele verscheen om op vroolijke wijze de aanwezigen welkom te heeten. Dat was de inleiding tot een avond van gezellige vroolijkheid. Als no. 1 werd voorgedragen „Als je verliefd ben", waarbij we reeds direct hebben kunnen constateeren dat Daan met den zang aardig vooruit is gegaan. Zijn wijze van voordragen, mimiek enz. was al schit terend. zoodat hij spoedig onder de beste artisten op cabaretgebied gerekend kan worden De meeste nummers waren luim, doch voor afwisseling enkele meer ernstige voordrachten, zooals „De kleine klomp jes". „Het Pinksterbruidje", en vooral niet te ver- geien „Do onbekende Soldaat". Dit is ten schitterend nummer en een zeer mooie reclame tegen den oor log. Vooraf een duidelijke uiteenzetting, waarna het door hem zelf gemaakte lied wordt gezongen. Met een reserve projectielantaarn werden de platen die hierop betrekking hebben, vertoond. Van de vele lui mige nummers t.w. „Het Pyrainent". „Viva Espana", „Wat heb jij mooie blauwe oogen", ..Dat zeg je wel, maar dat meen je niet", „De liefhebberij comedie". enz., enz., zouden we niet direct, kunnen zeggen wel ke t meest uitblonken. B.v. bij „Viva Espann" was het costuum prachtig. Ook is 't o.i. gced dat de po litiek steeds wordt buitengesloten, zoodat de men- schen van elke richting naar hem kunnen luisteren Ook de aanklceding van het tooneel was heel mooi. De voetbalmatch Holland-België, 3—0 was het slotnummer. Er is den geheelen avond met algeheele aandacht geluisterd en ook geschaterd. De begelei ding was bij den heer Jo Stipriaan in goede handen. Het is een mooie avond geweest. De toeschouwers hebben zich kostelijk geamuseerd, dus laten we ein digen met Daan toe te roepen: Au revolr! Een gezel lig bal na. VOOR DEN POLITIERECHTER Openbare zitting van Maandag 28 November- ARTIKEL 239 UND KEIN ENDE. Minstens voor de viftde of zesde maal had de Politie rechter zich bezig te houden met den persoon van Joh. T.. een beklagenswaardig jongmensch, omtrent wiens bedroevende zwakheden we maar verder het stilzwijgen willen bewaren. De heer J. H. Wiggers, ambtenaar van het genootschap t. z. v. g. en kinderwetten heeft ook al menig velletje omtrent dezen jongen man volgetypt en werd ook nu weer als adviseur bij de behandeling met gesloten deuren gehoord. Dr. Hoeneveld, de bekende psychiater werd eveneens meermalen aangezocht zijn di agnose te sellen en ook ditmaal weer bij de behandeling met gesloten deuren, als getuige-dcskundlge gehoord. IETS IN HET ZELFDE DUBIEUZE GENRE. De 37-jarige arbeider Simon V. uit Llmmen. die zich op 28 Juli op het zeestrand te Castricum schuldig maak te aan bij art 239 strafbaar gestelde handelingen, en voor dit feit op 28 September terecht stond, ontving aistoen de aanzegging, dat de heer J. H. Wiggers een rapport zou uitbrengen en de behandeling tot nader order werd geschorst. Heden werd deze zaak, natuurlijk met gesloten deuren, voortgezet en de heer Wiggers gehoord, ten einde zijn rapport nader toe te lichten. WRAAKZUCHT OF BALDAADSLUST? Een 20-jarlg jongmensch, Corn. D., te Wormer, dat tijdens zijn werkzaamheden te Den Helder in Augus tus van dit jaar, een billijk en behoorlijk logies genoot In het gebouw der geheelonthoudersvercenlging aun de Hoofdgracht aldaar, gaf van zijn erkentelijkheid al op zeer zonderlinge wijze blijk, door op 15 Augustus, alvo rens afscheid te nemen, met messneden bet bed-legoed op zijn logeerkamertje te vernielen, waardoor de phl- l&ntroplschc verecniging natuurlijk schade werd be rokkend. Voor deze laffe daad, waarvoor geen motieven konden worden gevonden, moest genoemde C. D. op 2 November terecht staan, doch aistoen bleek dat de ver dachte zonder eenlge kennisgeving, niet waa versche nen. De politierechter liet zich echter zoo maar niet afschepen en schorste de zaak tot nader te bepalen datum, ten einde den heer Wiggers in de gelegenheid tc stellen Informaties te nemen en zoo noodig de persoon lijke verschijning van den verdachte zou worden gelast. Heden werd de zaak dan opnieuw aan de orde ge steld en benevens den heer Wiggers ook de heeren Fer- nee en Heertjes wederom als getuigen gehoord. De get- Heertjes was echter niet aanwezig. Zooals van zelf spreekt, ontving de nalatige compa rant van den politierechter een terechtwijzing wegens zijn niet-verschijning op de vorige zitting. Door den heer Fcrnee, als gemachtigde werd ingediend een eisch tot f 15 schadevergoeding. De werkelijke schade bedroeg echter f 25. doch het bestuur wilde niet het onderste uit do kan verlangen. De verdachte kon geen motief opgeven voor zijn FEUILLETON Uit het Engehch van Joseph Hocking. 15. Het waa een fabelachtige som en scheen «ven onbe reikbaar ais de maan. Waarom zou ze in Yorkshire blij ven? Waarom moest ze nog langer vechten voor haar brood in deze afschuwelijke streek? Ze kon nog een be trekking zoeken als gouvernante en ongetwijfeld waren St. And re w en Cambridge een goede aanbeveling. De betrekking als onderwijzeres aan een goede school was ook nog niet te versmaden. Maar het was het leven van een onderwijzeres zelfs op een van de beste scholen? Ze dacht aan het eentonige werk. aan het voortdurend in beslag genomen zijn. aan de moeilijkheid om een stel opgroeiende meisjes dc basa te blijven. Was het niet verstandiger mr. Fletchcr's raad op te volgen en aan een huwelijk te denken? Neen! ze wilde het niet opgeven; het zou een lafheid zijn. Ze wist heel goed dat bij het onderwijs geen geld te verdienen was. terwijl in Yorkahire of Lancashire veel meer mogelijkheden daartoe bestonden. Ze zou den strijd niet opgeven! Toen ze Laburnum Cottage bereikte, was haar den moed weer ontzonken. Om de een af andere reden had de meld verzuimd de kachel aan te steken en de kamer was koud en ongezeilig. Rhododendron Street leek haar de droef geestigste en somberste plaats ter wereld. Rhododendron Street! Ze dacht aan de groote rhodo- der.dron-laan bjj het oude huls, Ze moest en zou het te rugwinnen! Op dat oogenblik kwam Mary Judson de kamer bin nen Brandt de kachel niet? vroeg ze. terwijl ze naar den donkeren haard keek. Heeft Sarah Ellen vergeten hem aan te maken? Ik geloof van wel. antwoordde Nancy. Dat is een schande en op zoo n kouden avond nog wel. Ik zal hem gauw aanmaken. En wat zie je bleek, voel je je niet lekker? - Ik ben een beetje moe. Moe en mistroostig, antwoordde miss Judson vrien delijk. Het is vandaag niet goed gegaan, wel? Ik ben nog altijd niet geslaagd, was Nancy's ant woord. Ik ben bang dat de Yorkshlrers geen hoogen wonderlijk optreden, dat den heer politierechter de ver onderstelling deed opperen, of deze verdachte wel recht wijs was. De heer Officier kon evenmin dat mysterie oplossen, doch achtte het noodig den verdachte geducht aan het verstand te brengen, dat een dergelijke manier van doen niet opgaat. Eisch f 80 boete of 80 dagen. De zaak zal worden voortgezet op 21 December, na het inwinnen van nadere inlichtingen WEER 'N GEPEPERD DAMES-DUEL. Mej. E. V.. huisvrouw van den heer Jb. B. te Hoorn ter zake het feit, dat zij op Vrijdag 11 Sept. haar stad- genoote. mej. Duin In het openbaar had beleedigd op een manier, die heusch niet tot verspreiding in een nieuwsblad of op eenige andere wijze, geschikt is. De oorzaak van dit optreden moest worden gezocht In de omstandigheid, dat mej. Duin een kind een te rechtwijzing gaf. Dit kind had het dochtertje van mej. Duin een klap in 't gelaat gegeven. Volgens verdachte was mej. Duin beginnen te schelden en reduceerde zij voorts haar aandeel in 't gebeurde tot een minimum. De heer A. N. Basjes. houtbewerker, had echter de uitla tingen evenmin in origineelen vorm gehoord. Deze getuige bracht dan ook de redding in den nood en het resultaat was. dat de verdachte werd vrijge sproken. NA MOEDER KWAM OOK VADER VOOR HET VOETLICHT. De heer Jacob BI., echtgenoote van mej. Elisabeth V., de vorige verdachte, verscheen hierop voor den politie rechter. eveneens verdacht van beleediging van mej. Duin door de toevoeging van een scheldwoord, dat geen enkele redactie ons zal toelaten nader te releveeren. Het was wel niet direct gemeend, maar toch zeer on- welvoegelijk. Hoewel de verdachte zijn best deed een technisch plausibele verklaring te geven van zijn straf bare uitlating. De hoer Officier kon zich deze manier van optreden voor iemand, die aangesloten was bij het Leger des Heils, niet Indenken en requlreerde f 10 boete of 10 dagen. Vonnis: na veel onzinnig gesputter van don ver dachte, conform eisch. HEEL WAT OP ZIJN KERFSTOK. ECHTER ERGER DAN HET GELEEK. Een te Grootebroek wonend 33-jarig koopman In melk en karnemelk, luisterende naar den naam van Petrus Jospephus R.. stond terecht omdat hij op 7 September te Bovenkarspel, den heer J. de Boer uit Enkhuizen had mishandeld, door hem een slag In het gelaat toe le brengen en hem voorts te kwalificecren als .ummel, schurk en meer dergelijk fraais. Dit alles gebeurde na een fletsaanrljding door de belde heeren. Erg vriend schappelijk was de conferentie tusschen de verschillende partijen juist niet, want de een pakte zijn klomp cn de ander: een mes. De politierechter vermeende dat deze strijdvaardigheid niet overeenkomstig was met de heer- schende vredes-idée. Voorts beriep de verdachte zich terecht of ten onrechte op zelfverdediging. Ook zit er nog een oude geldkwestie tusschen de combattanten. Eisch, na een geestig requisitoir, f 15 boete of 15 da- gen. Vonnis dito dito. ONJUISTE MANIER OM EVENTUEELE ACHTER STALLIGE SCHULDENAARS TOT BETALING TE ANIMEEREN. De heer Willem H.. melkslijter te Alkmaar, had op 2 September een zijner, naar zijn meening eenigszins minder vlugge cliënten tot betaling aangezocht, door hem per post «cn schitterend rood gekleurde briefkaart toegezonden, waarop gedrukt met koeien van ietiers: Betaal je schuld. De aldus tot voldoening aan gevuurde adressant de heer J. Steenhuls uit de Dijk graafstraat, nam geen genoegen met deze wijze van aanmanen en deed een klacht wegens beleediging met gevolg, dat de melkhandelaar heden terecht stond. De heer Steenhuls ontkende eenige melkschuld te hebben, welke ontkentenis door diens echtgenoote werd onder schreven. Gevorderd werd tegen verdachte, reeds een maal voor een dergelijk feit veroordeeld, f 25 boete of 25 dagen. Vonnis overeenkomstig eisch. MINDER ONSCHULDIG GEBRUIK VAN EEN BIERGLAS. De niet verschenen en in de rechtzaal niet geheel onbekende heer Gustaaf P., woonwagenbewoner, kwam in onvriendschappelijk contact met den Officier en Po litierechter, omdat hij in den nacht van 15 September, ter gelgenheid van de kermis te Spanbroek. In het café van den heer Bijman, den landbouwer J. Deen uit Ob- dam een flinke mep op het hoofd had gegeven met een bierglas. Het was omstreeks 5 uur in den morgen, dat Deen op een dergelijke hartelijke wijze werd ,.ge- tracteerd". Al weer een argument om de sluitingsuren op boerenkermissen wat minder ruim toe te staan. Eisch tegen P. meermalen veroordeeld, 2 maanden gev. Vonnis 1 maand gev. EEN ONGALANTE RIDDER. De heer Arle P-, inwoner van Grootebroek, was niet aanwezig om rekening en verantwoording af te leggen wegens mishandeling van zijn buurvrouw, mej. M- dunk hebben van mijn werk. Miss Judson keek haar meewarig aan. Je bent toch niet van plan het op te geven? Waarom zou Ik het nog langer probeeren? Ik zoek nu aoht maanden naar werk en heb nog niets bereikt Acht maanden, hertaalde de vrouw ongeduldig. Is dat niet lang genoeg? Het lijkt me een eeuwig heid. Acht maanden, herhaalde Mary Judson. Wel, ik--, ze aarzelde een oogenblik. ging toen verder: denk eens aan mijn vader; hij heeft zijn heele leven ge bruikt voor proefnemingen. Nanc. zweeg. Ze had de geschiedenis van Amos Jud son meer dan eens gehoord Ik weet waaraan je denkt zei Mary; je wil zeg gen, dat mijn vader zijn heelc leven verspeeld heeft aan een hersenschim. En wat zou dat dan nog? En wat zou dat dan nog? herhaalde ze. Zijn werk was niet nutteloos Ze staarde een oogenblik uit het venster. Het succes van dc wereld is gebouwd op mislukkingen, Is dat een troost? kon Nancy zich niet weertou- den te zeggen. Het hangt er van af. antwoordde de vrouw kortaf. Maar ik heb toch met Je te doen. Er klonk zoo'n oprechte dcelnoming in haar stem, dat Nancy's oogen zich met tranen vulden. Je bent erg ontmoedigd, nietwraar? Ik kan het niet helpen, bekende Nancy. Mis schien ben ik wel ongeduldig, maar als Ik zie. wat er verkocht wordt en denk dan aan mijn eigen werk, dat zooveel beter is. don verlies ik den moed. Ik dacht van morgen. dat ik vandaag missohien zou slagen, maar het ia me al niet beter gegaan dan dc vorige keeren. Vertel me eens. hoe is het gegaan? vroeg Mary Judson. Nancy gaf haar onderhoud met Joe Fletcher ten beste En hU vroeg Je ten huwelijk, nietwaar? Ik veronderstel, dat dat zijn bedoeling was. Hierna heerschte een lang stilzwijgen, zoo lang dat Nancy het hoofd naar Mary Judson keerde. Haar lip pen beefden en haar oogen stonden vol tranen Je bent veel te aardig, zei de vrouw op 't laatst Het is geen wonder, dat alle mannen je willen trou wen. Ik zou liever willen dat ze mijn werk namen. Dat weet lk wel. Soms denk ik wel eens... maar ik zal je maar niet vertellen wrat ik denk. Doe het alsjetollft wel. Ja Nancy-lief. jij bent Jong en knap en »k ben al oud en leeiyk. Je hebt aanbidders genoeg en ik had ze nooit. Waarom ook wrel? En toch was er één... dc vrouw zuchtte diep. Eén? hertaalde Nancy. Laan. geboren Dol. die hij In den avond van Zaterdag 19 September op haar eigen erf met de vuist op het gelaat had geslagen. Natuurlijk was de ouverture van deze opera ook niet bepaald harmonieus te noemen. Ge vorderd werd f 20 boete of 20 dagen. Uitspraak con form. GEPRONKT MET VREEMDE VEDEREN. De 22-Jarlge bankwerker A. M. de H. te Wervers- hoof was op 7 September zoo vrijpostig geweest om in de Hoogstraat te Bovenkarspel tc rijden met een motorrijwiel, voorzien van een nummerbcwijs dat stond ten name van H. de Boer te Enkhuizen. Toen hij ech ter werd aangehouden door brigadier Laagland, leed dit waagstuk een jammerlijk fiasco. Het was een trucje, dat Laagland trouwens bekend was. Eisch f 25 loete of 25 dagen. Vonnis f 15 boete of 15 dagen. JEUGDIGE SLAAK VAN SIGARETTENGENOT. Een 19-jarig jongeling H. J. te Schcrmerhorn moest zich de onaangename positie laten welgevallen als verdachte te comparceren naar aanleiding van het feit, dat hij zich een aantal doosjes met sigaretten had toegeëigend ten nadeele van den lieer Kamsteeg, caféhouder tc Schcrmerhorn. De oneerlijke sigaretten- minnaar werd ten slotte op heeterdaad betrapt. Het oordeel van brigadier Tolsma omtrent dezen jeugdi gen zwakkeling was niet onverdeeld gunstig, doch de heer Wiggers was wat milder in zijn meening en adviseerde een voorw. veroordeeling. De schade was door verdachte uit eigen impulsie vergoed. De Officier, hoewel geneigd tot het vorderen van een voorw. straf, las den knaap streng dc les en vorderde een ernstige straf 3 maanden gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren. Vonnis 6 weken gev. voorwaardelijk met 3 proefja ren en het opleggen van strenge bijzondere voorwaar den. EEN MINDER AANGENAME BEGROETING. De heer J. Moedt, ambtenaar der belastingen te Alkmaar, die zich op 10 September te Egmond aan Zee vervoegde aan di woning van mej. Wilhelmina D., huisvrouw van den visscher Jb. Zw., met het doel inlichtingen in tc winnen omtrent haar afwe zige zuster, bleek met dit bezoek niet bepaald ingeno men en verwelkomde den heer Moedt, die zich uit voorzorg bevond in hoog gezelschap en wel de heeren A. Bergsma en ten Bruggencatc, respectievelijk rijks- en gemeenteveldwachter, met de weinig aanlokkelijke woorden: Schaam jij je niet, laffe kerel, leelijke lafaard, mispunt! De heer Moedt brak de conversa tie dus maar liever zoo spoedig mogelijk af en was zoo vrij zich zelf satisfactie te bezorgen, door het in dienen van een klacht ter zake beleediging van een ambtenaar. Volgens recentie van den gem.-veldwachter was ver dachte niet zoo kwaad, maar zeer opvliegend en van chalerisch temperament. De Officier vermeende ech ter dat dc juffrouw wel eens heel erg onhebbelijk was opgetreden tegen een ambtenaar die zijn plicht deed en vorderde f20 boete of 20 dagen. Uitspraak onder aanneming van verzachtende om standigheden, 110 boete of 10 dagen. VOOR DE VARIATIE EENS HUISVREDEBREUK. Na een in den morgen van Vrijdag in September duidelijk uitgesproken meeningsverschil, tusschen de buurdames mej. K. en mej. Womma te Wieringen, vervoegde zich eenigen tijd later de echtgenoot Dirk Cornelis K., zich aan de woning van mej. Womma en drong die woning binnen, na vooraf een raampje te hebben verbroken. Hij gedroeg zich daarna al zeer onbehoorlijk en bevuilde onder meer met zijn grove hoerenklompen het echtelijk bed van de familie Womma. De politierechter noemde dit optreden al buiten gewoon schandelijk en voegde den verdachte toe: Als je dat bij mij had geprobeerd, had ik je bij je kraag gepakt en je er uit gesmeten. De moeder van verdachte hield nog een omstandig betoog ter verzachting van haar zoon's optreden. De Officier dweepte echter niet hijzonder met de wijze waarop verdachte zich had gedragen en vorder de f50.— boete of 50 dagen. Vonnis f30 boete of 30 dagen. Het is in orde, zei de veroordeelde gemoedelijk. EEN PRIMA OPSTOPPER UITGEDEELD. De 33-jarige arbeider Pieter L. te Egmond-Binnen, wiens handen blijkbaar nogal los aan het lijf zaten, had op 5 October den smidsknecht Cornelis Peper kamp uit Castricum onthaald op een krachtige vuist slag in het gelaat, zulks volgens zijn verklaring, om dat Kees Peperkamp, die aan een haring zat te klui ven, geen aanstalten maakte, deze delicatesse te be talen. De mep kwam zoo hevig aan dat de neus van den Castricummer smid aan bloeden „sprong". Verdachte was do zoon van een arme weduwe, re den waarom hij zeer zeker had moeten nalaten zich van drankgebruik en het plegen van strafbare feiten te onthouden. Eiseh f25.boete of 25 dagen. Vonnis tegen den „ongebonden liefhebher van het vuistrecht", zooals de politierechter hem noemde, conform eisch. Er kwam een uitdrukking in Mary Judsoo's oogen, die Nancy er nog nooit in had gezien. Ja. Het kon hem niet schelen dat ik leelijk waa. dat ik geen geld had: maar God heeft het niet gewild, dat lk zou trouwen. Hij stierf den dag na onze verlo ving en sinds dien dag is mijn leven grauw en triestig geworden Vertel het me. vroeg het meisje. Ik kan het niet, zei de vrouw, hoewel het al vijftien jaar geleden is. Maar van één ding ben ik zeker kindje; als je van een goeden jongen houdt, die jou ook lief heeft. is dat beter dan veel geld verdienen, beter zelfs dan het oude huis terugkoopen. En toch zou ik zelf graag veel geld verdienen, voegde ze er na een oogenblik bij. Geld verdienen? U? riep Nancy uit Ik wist niet dat u daaraan behoefte had. Mary Judaon lachte bitter. In dat opzicht ben ik een echte Yorkshirevrouw, zei ze; alle Yorkshlrers houden ervan om veel geld te verdienen en er is nog een andere reden... Wel, jij ver telde me, dat je ja vader op zijn sterfbed beloofde Tre- vanion Court terug te koopen, ik heb mijn vader ook iets beloofd. Wat dan? vroeg het meisje. En het was ook op zijn sterfbed. Je zult wel van hem hebben gehoord, veronderstel lk. Ik heb veel over hem hooren spreken, antwoordde Nancy. Hij v-as de knapste man uit Leeds, antwoordde de vrouw trotsch. Hij had meer verstand m zijn pink, dan al deze milllonairs bij eikaar in hun hoofden. En als hy was blijven leven, zou hij zeker zijn geslaagd. Ik weet wel, dat de menschen hem „onpractisch" noemden, maar hij had groote ideeën. Jou heeft Je vader een er fenis gelaten, maar mijn vader liet me ook een erfenis na. Wat is dat dan? vroeg Nancy. Ik moet volbrengen wat mijn vader's ideaal was, antwoordde de vrouw. Hy heeft jaren en jaren aan een grootseh plan gewerkt, waarmee hij, als hij was ge slaagd. duizenden en duizenden verdiend zou hebben. Hebben ze je hier niet verteld, dat hij me scheikunde heeft geleerd? Nancy knikte toestemmend. Sinds zijn dood heb ik er verder aan gewerkt en ik weet, dat ik het doel bereiken zal, sprak de vrouw met schitterende oogen. De menschen lachten mijn vader uit, ging ze voort Ze zeiden dat hy er dwaze fantasiën op na hield en dat hy zyn tijd verspilde met nonsens. Maar ik zeg je. en Nancy voelde Mary Judson beven, toen ze haar hand vast greep, ik zeg je dat lk zyn naam in eer herstel- EEN VENIJNIGE KNIESCHOP. De 22-jarige arbeider Frans S., geboren wedde en wonende te Wieringen, deelde oj ber aldaar den getuige R. Hoekstra, landboi schop tegen het kniegewricht toe, voor wel] heden terecht stond. Verdachte had in een aan drank ontleendKj digheidsstemming de vrouw van Hoekstra la^ vallen, waartegen Hoekstra natuurlijk prot^ Hij ontving toen een trap en ook zijn vroatf een dergelijke ezels manuaal toegediend. Hoekstra verlangde wegens beschadiging vj. kleeren f20 schadevergoeding. Eisch f35.boete of 35 dagen. Vonnis; f25, of 25 dagen en 10 gulden schadevergoeding. EEN ALKMAARSCHE DAME MISHANDKl) De verdachte heer Fred. R. had in den ftvoq 21 September te Medemblik in het café van de Roemer mej. H. Manshanden, echtgenoote vq heer H. de Jong te Alkmaar, die zich aldaar hield met de talrijke harddraverij-bezoekers u nen, een klap in den hals toegebracht. De hielp haar zuster een in 'n twist gewonden mai een zijkamer te vervoeren. Welk motief deze m® de dame aldus te mishandelen, is nog altijd een sel. De Officier requireerde f 15.— boete of 15 Vonnis conform. Hierna sluiting. Trekking van Maandag 23 November. le klasse le Na 16741 f 5000. No. 4994 f 1000. No. 10704 f 400. No. 2939 7144 11358 14006 15341 lijst 19819 20532 t II lasl1 »char 35 64 373 552 997 Prijzen van f 172 208 216 459 518 740 808 916 992 1109 1171 1318 1324 1340 1467 1506 1591 1594 1614 1815 1820 1854 1859 2015 2272 2307 2308 2321 2323 2434 2530 2562 2567 2591 2667 2716 2721 2754 2763 2836 2937 3073 3128 3214 3301 3373 3376 3441 3536 3781 3790 3908 3979 4009 4117 4119 4226 4258 4296 4467 4542 4563 4572 4658 4740 4765 4766 4778 4790 4875 4880 4886 4895 5021 5308 5346 5362 5370 5430 5535 5539 5553 5573 5645 5848 5881 5961 5992 6021 6217 6322 6364 6422 6504 6652 6678 6686 6688 6690 6721 6746 6779 6880 6964 7276 7304 7308 7351 7429 7605 7632 7675 7679 7703 7776 7780 7841 7859 7880 8300 8336 8370 8466 8508 8983 9068 9217 9235 9312 9379 9426 9577 9620 9621 9773 9832 9866 9901 10053 10364 10371 10381 10389 10446 10523 10533 10628 10665 10678 10878 10888 10916 11014 11021 11122 11181 11196 11209 11242 11504 11541 11579 11604 11647 11901 11943 11981 11982 12016 12189 12228 12237 12247 12267 12898 12420 12437 12727 12763 13052 13076 13132 13159 13164 13369 13480 13549 13637 13652 13814 13830 13838 13869 13902 14105 14152 14182 14328 14349 14573 14578 14602 14617 14620 14787 14837 14886 14959 14964 15055 15081 15221 15228 15234 15390 15404 15497 15507 15532 15825 15856 15861 15902 15958 16186 16202 16218 16225 16277 16354 16408 16474 16495 16612 16886 16905 16961 16969 17032 17343 17352 17353 17398 17410 17492 17497 17503 17513 17542 17653 17705 17745 17775 17821 17964 18100 18160 18164 18176 18422 18439 18444 18473 18485 18625 18667 18749 18770 18772 18865 18935 18947 18969 19002 19270 19300 19318 19331 19352 19439 19568 19605 19653 19672 19746 19783 19808 19884 19892 20173 20179 20280 20299 20465 20547 20636 20673 20688 20722 20957 21000 20. 581 721 278 623 1017 1060 1103 1362 1416 1466 1732 1776 1789 2040 2249 2250 2336 2368 2430 2635 2643 2652 2802 2818 2828 3227 3240 3285 3563 3583 3593 4039 4051 4052 4299 4328 4418 4679 4682 4731 4799 4814 4823 5033 5160 5191 5484 5499 5516 5664 5674 5806 6027 6065 6143 6547 6589 6644 6706 6709 6710 7044 7071 7209 7468 7535 7601 7707 7711 7716 7974 8127 8201 8518 8826 8836 9324 9356 9365 9628 9742 9771 10086 10190 ICO Zo 10447 10484 IX ford 10721 10760 ja 11050 11082 11245 11306 1 11705 11826 1 12083 12122 1 12322 12358 12898 12923 j 13172 13178 1 13704 13738 1 13953 13973 j 14451 14522 I 14625 14646 1 14978 15024 I 15280 15300 15585 15606 1 16006 16163 1 16293 16297 1 16783 16808 1 17125 17281 Mj 17439 17466 IX 17567 17608 1H 17871 17910 pferr 18200 18378 1 18545 18578 1 18781 18787 1 19074 19112 ir. 19361 19388 1 19675 19676 1? 19912 19988 i 20507 20514 u 20786 20839 Di 4eze den Al Vo welk maai weer punt Voor bespi De De londi b. cie o; meen fee n Vot Ing van I :e be Provi den i Voc de be betrei geadv dat 1' Bjn g weer aafen boog Voo uur zc kcht len zal; ik zal de wereld laten zien. dat hy dei man van Leeds was. Aoht maanden Aoht jaar bel ?n zei wh w( Voorz niets, als je iets groots bereiken wilt Vertel me alles, smeekte het jonge meisje. St. Ik hoor Sarah Ellen komenspreek I jrafo over als ze in de kamer is: het is een geheim. HOOFDSTUK X. Synthenlsche rubber. Een uur later, terwijl Nancy zich by he*. ■Mimi had en een goeden maaltijd had gehid Mary haar mee naar het terrein achter het hu» wester :er o bch De h ïoopha k tran Dc h< De hc een lk een De V het gebouwtje dat „het laboratorium" werd ges* witrol. Je bent er nog nooit binnen geweest, nk De he fluisterde ze, terwijl ze een vreemd gevormd J uit haar zak haalde. Neen. antwoordde Nancy. Geen vreemde is hier ooit binnen geweest, de ze fluisterend, jy bent de eerste. Zy ontsloot de deur by deze laatste woordec n js cy trad een ruimte binnen, die op de werkpH fc een werktuigkundige leek. Na de deur zorgvui lteun sloten te hebben, stak Mary Judson het electris Voorz Wacht een oogenblik, zei ze, en ging naar fcten vensters om zich ervan te overtuigen, dat ód taaspoi gesloten waren. Nancy keek nieuwsgierig rond en zag dat 1 eerst een werkplaats geleken had, bestond uit s vertrek, vol met bulzen, retorten en andere io* ten, die men in elk chemisch laboratorium stond ook een boekenkast vol dikke boeken Voorz l*oud€ De he »«spo, 1 H,t v kunde. Nancy zag er de meest bekende en •■""Kr; kende werken staan. Hier breng ik het grootste gedeelte vso w door, merkte Mary op. Nancy knikte zwijgend Menig avond had hier opgesloten, terwyi Nancy zioh nieuwsgier*! wat ze er uitvoerde. Natuuriyk herinnerde wat mrs. Briggs haar had verteld. Amos bekend gestaan als een knap scheikundig*. menschen zeiden, dat Mary de voetstappen vader drukte. Menigeen geloofde, dat ze een w\js was en dat ze, evenals haar vader, hersenschim najoeg. Meer dan eens had gelukkige vrouw beklaagd, die dagen ta tereen in deze kleine kamer doorbracht het haar niet ingevallen, miss Judson i«ts Wordt Vtn c kuring ««als Jfravei kering. •Sde

Schager Courant | 1931 | | pagina 10