De godsdienst der Druzen. Het Zwakke Punt. bedrag van 5.58, dat zij op verschillende tijdstippen zou hebben verduisterd. De verdachte in persoon tegenwoordig en verdedigd door Mr. Scholten. ontkende deze wederrechtelijke toe- eigendng en beweerde deze bedragen te hebben uitgege ven in het belang van het huishouden. De heer Balder, blijkbaar een secuur broekje, had in een huishoudboek de uitgaven doen noteeren en de be dragen zorgvuldig gecontroleerd, waarbij hij tot de con clusie kwam, dat die uitgaven niet klopten. Het huishoudboek werd door de strafkamer mlnitieus geverifieerd. Hierbij waren verschillende bedragen varieerende van 21 tot 60 cent op de rekening van bak ker Vreeken in het nadeel van den heer Balder. De verdachte erkende zulks wel, dooh beweerde, dat zij deze verschillende ten behoeve van de huishouding had besteed. Uitgaven voor 'n stukje zeep of band bracht zij onder de uitgaaf van den bakker, wat de president een onverstandige taktiek noemde. Verschillende leveranciers, bovengenoemde bakker, de aardappelenleverancier Aarde ma, benevens de heer Bal der Senior, welke laatste getuige verklaarde, dat ver dachte de verduisteringen in zijn tegenwoordigheid had toegegeven, werden gehoord. Verdachte bleef echter ontkennen. De heer Balder had nog gezegd: Hoe heb je dat nu zoo kunnen doen? Toen had verdachte geantwoord: Ik moest geld hebben! De moeder van den heer C. Balder Mej. E. BalderVisser had met verdachte gesproken en alstoen had het meisje toegegeven dat de rekening niet sloot. Ook waren kleederen vermist Verdachte had na aandringen van den man van getuige gezegd: Ja, ik heb het gedaan; ik wil me wei vernederen, ik moest geld hebben. Verdachte ontkende zich in dezen zin te hebben uitge laten. Verdediger meende dat op verdachte een sterke pres sie is uitgeoefend. De heer Corn. Smit grossier in groenten en aardap pelen werd gehoord, op verzoek van verdediger. Ver- daohte had 4 jaar bij hem gediend en zich stipt eerlijk getoond. Het bleek nu dat verdachte ook geruimen tijd had gediend bij de oude Mej. Balder en dat deze patro nes nimmer oneerlijkheden had opgemerkt De officier merkte in zijn requisitoir op, dat de oor spronkelijke tenlastelegging breeder was opgezet dan de dagvaarding thans aangaf en zette de oorzaak daarvan nader uiteen. Voorts een en ander nog eens nader be sprekende, ook wat betrof de verzwarende verklaringen van de fqamilie Balder, kwam de officier tot zijn spijt tot de overtuiging, dat het aan verdachte ten laste ge legde bewezen was en requireerde spreker f 35 boete of 35. das-en. Verdachte verklaarde nog in zoovele woorden, dat zij de 15 gulden huishoudgeld ook geheel in de huishouding had besteed. Zij was weggegaan omdat Balder leelijke taal tot haar had gesproken, die zij niet had willen hoo- ren. Ook had men bewerkt, dat haar huwelijk niet in de kerk was gesloten, dit was de waarheid. De heer Balder verklaarde daarop, dat niets van dien aard was voorgevallen. Eenmaal had hij onaangenaam heden met haar gehad. Tweemaal was ze weggebleven en liet zij de kinderen aan hun lot over. Mr. Scholten kwam daarop aan het woord om in een uitvoerig pleidooi vrijspraak te bepleiten. Verdediger achtte noch verduistering, noch wederrechtelijke toe- ei ge ning bewezen. Vervolgens hield de jonge vrouw eveneens nog een voortreffelijk gestelde verdediging in haar eigen zaak. ONDER DEN INVLOED VERKEEREND MELK HANDELAAR RIJDT WIELRIJDER AAN. De 36-jarige melkhandelaar Ger. R .te Santpoort stond m de middagzitting terecht ter zake een hem ten laste gelegde aanrijding, gepleegd te Limmen, in den nacht v&n Zondag 4 op 5 October j.1. Verdachte was op 4 -October in een kleine vrachtauto gereden naar Alkmaar en had onderweg een jongmensch met name H. Kout, bakkersknecht te Velzen, die in Alk maar zijn meisje wilde bezoeken, opgenomen en in zijn gezelschap had de melkhandelaar den avond recht ge- noegelijk doorgebracht in verschillende café's en dans gelegenheden bezocht Er was een stevig potje bier ver werkt en omstreeks 12 uür werd den terugtocht aan vaard. Onder Limmen echter had een leelijk ongeval plaats en werd een rechts op het rijwielpad rijdend wiel- Het zwakke punt voor mannen en vrouwen vor men de lendenen, welke zoo licht worden aangedaan door overspanning en zorgen, door kouvatten en tal van andere oorzaken. Dientengevolge komen scherpe, stekende pijnen in den rug, urinestoornissen, waterzuchtige zwellingen, hoofdpijn, duizeligheid en rheumatiche pijnen ook zoo vaak voor. Plaatselijke behandeling kan tijdelijk verlichting geven voor sommige dezer ongemakken, doch de eènige wijze om gezond te worden en te blijven is door het versterken der verzwakte organen met Fos- ter's Rugpijn Pillen. Dit speciale middel behaalde reeds jaren lang een ongeëvenaard succes tegen rheumatiek, spit, ischias, waterzucht, urinestoornis sen, lendenpijn en blaasstoornissen. Bij alle drogisten enz. a f 1.75 per flacon. Maar hij mag ze niet verkoopen, riep Nancy uit, dat staat in het koop-contract. Wat ik gehoord heb is, dat do oude Beel die Ame rikanen êen optie voor anderhalf jaar heeft aangeboden zei Ben. Die ellendeling! riep Nancy uit. Hij zal het nooit probeeren! Maar je kunt er niets tegen doen, ging Ben voort, als je ten minste zelf die optie niet aanvaarden kunt Het zou zonde en sohande zijn. Zulke oude gebouwen zijn zeldzaam en die paneelen door een Amerikaan te laten wegsnijden en ze in een afschuwelijk huis in New York over te brengen, is heiligschennis. Er moest een wet bestaan om dat te verbieden, zuchtte het meisje Maar met je eigendom kun je alles doen, zei Ben. Ik heb ook gehoord, dat de oude Beel die groote oprij laan zou laten omhakken. Omhakken? Waarom? waarom?... ze kon niet spre- ken van ontroering. Ik denk dat het een zeldzame boomsoort is en dat hij er veel voor kan maken. Natuurlijk kunnen het praatjes zijn, maar de oude Beel is er best toe in staat Hebt u hem gesproken? Ja, vader en zoon. Toen ze wisten dat ik je kende, waren ze heel vriendelijk. Hebt u gezegd, dat ik u kende? Ja, ik zei dat je een vriendin van mijn zuster bent Niets anders? vroeg het meisje haastig. Neen, antwoordde Ben. Toen, haar vast aanziende: ik zei, dat je hoopte het eens terug te koopen. Wat antwoordde hij daarop? Hij lachte. Hij beschouwde het als een grap, De jonge kerel keek woedend. Maar het is een schande, voegde Ben er aan toe, dat menschen als de Beels eige naars zijn van zulk een huis. Wat is het prachtig ge legen! Een sprookje! Er is niets mooiers op de wereld, zei Nancy. Ben had zijn plan zorgvuldig voorbereid. Hij had ge leerd dat hij de vorige keeren niet op de juiste manier met Nancy gesproken had. Hij wilde nu diplomatiek zijn. Hij dacht aan het gezegde: Ben Briggs krijgt alles wat hij wil en hij had nooit zijn plan opgegeven om met Nancy te trouwen. Daarom was hij naar Cornwall ge gaan om nu zoo met haar te kunnen spreken. Hij had het juiste oogenblik ervoor berekend. Ze moest nu moe en teleurgesteld zijn en ze zou het ellendig vinden om alleen ln het stille huisje te zitten. Sarah Ellen had dien avond vrij-af en zoo konden ze ongestoord met elkaar praten. rijder, de heer A. J. Struwe. fabrieksarbeider te Bever wijk, zoodanig aangereden, dat de man viel en daarbij zijn linkerbovenarm brak, terwijl zijn onderarm werd gekneusd, en wel zoo hevig, dat hij thans, nu hij als getuige moest optreden, nog steeds niet geheel hersteld as. De brigadier de Koekkoek te Limmen werd dien nacht opgeklopt en ging in gezelschap van den burgemeester direct op onderzoek uit met het gelukkig resultaat, dat bovengemelde verdachte werd opgespoord, en tegen hem een strafvervolging kon worden ingesteld. De verdachte, verdedigd door Mr. D. Vis uit Amster dam, gaf toe 9 glazen bier te hebben geconsumeerd, doch ontkende dat dit quantum eenigen invloed op zijn stuurvaardigheid zou hebben uitgeoefend. De aangereden heer Struve, was door een luxe auto van den weg opgenomen en vervoerd naar de Witte Kruisinrichting te Beverwijk. Hij deelde thans mede, dat hij was geraakt door een gele vrachtauto, die bedenkelijk slingerde. De dokter had verklaard dat zijn gekwetste arm wel terecht zou komen. De rekening van den ge neesheer was door verdachte voldaan, volgens diens ver klaring. De aangered ene had 11 weken arbeidsverzuim a f 28 te reclameeren, welk bedrag het maximum bedrag, f 150 ver overschreedt Mr. Vis merkte op, dat zijn cliënt gaarne bereid was alle risico op zich te nemen cn was verdediger bereids met den advocaat van getuige over een en ander in on- EEN ZONDERLING GELOOF-. ZIELSVERHUIZING NAAR CHINA. BEPROEVINGEN DER „INGE WIJDEN" G ES MIN KT E KRIJGSLIEDEN. (Van onzen reizenden correspondent). SOEëIDA, 8 December 1931. EEN vreemd, geheimzinnig volk zijn de Druzen met hun lange, wijde gewaden en hun. aparten godsdienst, waartoe men zich niet kan bekee- ren, als men geen Druus van afkomst is. Geen vreemdeling kan, onder welke omstandigheden ook, in de gemeenschap der Druzen worden opgenomen. Het komt nog wel eens (echter zeer zeldzaam) voor, dat een Druus een Mohamedaansche vrouw huwt, doch nimmer mag een Druzische vrouw, waar ze zich ook bevindt, in het huwelijk treden met een niet-Druus. Overtreedt ze dit verbod, dan is ze nergens veilig voor de wraak harer verwanten. Dezen reizen haar zoo noo- dig na naar Europa, naar Amerika, Daar wordt dan een geheimzinnige, onverklaarbare moord gepleegd, waarvan de politie gewoonlijk nimmer de daders vindt, daar ze immers zelfs niet eens de drijfveer tot den moord kan vermoeden en dus volkomen in het duister tast. Bekend is de geschiedenis van een Druzisch meis je, in dienst bij een familie te Beyrouth, dat met een Franschen onderofficier zou huwen, maar slechts enkele dagen vóór het huwelijk werd nedergestoken. Daar. de politie hier natuurlijk de gewoonten en wetten der Dru zen wèl kent, was het geval zeer snel opgehelderd. De rechters hier straffen (terecht? ten onrechte?) de moor denaars, die volgens eeuwenoude tradities handelen en zich niet bewust zijn daarmede kwaad te doen, gewoon lijk licht. Het is nog geen twee maanden geleden, dat zeer toevallig weder zulk een moord aan het licht kwam. De moordenaars waren broeders van het slachtoffer. Zeer geheim is de godsdienst der Druzen, waarover ze niet spreken met vreemden. Zij gelooven o.a. aan ziels verhuizingen en daarover zijn ze minder terughoudend. Deze leer der zielsverhuizing hebben zij vermoedelijk uit Indië overgenomen, doch in den loop der eeuwen is hun leer ten zeerste van de oude Indische leer der zielsverhuizing afgeweken. De Druzen gelooven name lijk. dat de ziel van een gestorven Druus komt in het lichaam van een pasgeboren Druzisch kind. De ziel van een edel, dapper mensch kan dan echter worden opge nomen in het lichaam van een dief, een verrader, een lafaard. Dit is een soort beproeving van de ziel en deze beproevingen duren tot de wereld ten einde gaat. Alle zielen hebben, daar ze in verschillende menschen, schur ken, edelen, moedigen, lafhartigen moeten leven, de zelfde kansen toch nog het hemelrijk te verdienen. Cp den dag des oordeels velt dan de Almachtige het vonnis naar „het gemiddelde resultaat". In tijden van oorlog, van epidemlën, sterven er êoö- vele Druzen, dat er geen kinderen genoeg worden ge boren, om- al de zielen der gestorvenen op te nemen. De vrij gekomen zielen vliegen dan naar een berg in China, waar zij worden herboren in Chineesch-D^uzi- kinderen, een apart ras, dat nog door niemand aan schouwd werd. Dit ras zal eenmaal komen om de Druzen te bevrijden en hen te helpen Arabië en heel de wereld te veroveren. Gedurende de laatste jaren onder Fransch bestuur zijn epidemiën zoo goed als niet meer voorgekomen, oorlogen worden niet meer gevoerd en het geboorte overschot is, niettegenstaande een aanzienlijke kinder sterfte, zeer groot. Hoe komen nu deze talrijke jonge kinderen aan zielen? Er komen (daar het aantal ge boorten veel grooter is dan het aantal gevallen van overlijden) niet voldoende zielen van gestorven Druzen vrij. Op deze vraag wilde of kon niemand me antwoord geven. Wonderlijke verhalen doen onder de Druzen de rondte over mannen van hun volk, die zich feiten uit hun vorige leven herinnerden en b.v. als jonge man een schat gingen opgraven, dien ze meer dan een halve eeuw vroeger gedurende een vorig leven ergens hadden verborgen. Of b.v. van Druzen, die wraak namen op mannen, die hen in een vorig leven zouden hebben vermoord. Een zonderling land is het hier en een zon derling volk. De mannelijke bevolking der Druzen is verdeeld in „aklls" (ingewijden) en „jahils" (krijgslieden). De Weet je welk plan ik heb gemaakt? vroeg Ben. Nancy schudde het hoofd. Jou het recht vragen om het huis terug te koopen. Ik heb de documenten doorgekeken en gezien, dat jij het recht hebt het huis binnen vijf jaar na den dag van verkoop terug te koopen. Maar dat is makkelijk in orde te brengen: je moet er met je advocaat over spreken en mij het recht van optie overdragen. Dan schrijf ik je een cheque van tienduizend pond uit en zoo kun je dan... Maar dan moet ik het later aan jou overdragen! riep Nancy uit. Niet als je dat niet wilt, Nancy, en Ben's stem trilde. Mijn gevoelens zijn hetzelfde gebleven. Niets zou my een grooter vreugde zijn dan je het oude huis terug te geven. Maar dan is er nog iets. Het is een geheim, je mag er met niemand over spreken... Een van de redenen waarom ik naar Cornwall ging was. dat ik lid van het parlement kan worden. Bedoel je, dat je gekozen kunt worden? Ja, ik heb groote kans. Wat leuk! En neem je het aan? - Ik beloofde binnen eenige dagen antwoord te ge ven. Trevanion Court hoort bij mijn arrondissement, ver volgde hij en hèt zou goed staan voor een lid van het parlement daar te wonen, is het niet? Nancy's hart klopte wild. Nooit had ze aan zoo iets gedacht, Ben's aanbod maakte niet alleen de liefde voor haar huis, maar ook die voor haar landstreek wakker. e vrouw zijn vaon een lid van het parlement te ïeven in Trevanion Court, tusschen haar geliefd volk! Iedere zenuw van haar lichaam stond gespannen, haar trots werd gestreeld en alles in haar verlangde om ja te zeggen. Waarom ook niet? Dan zou haar harte- wensch in vervulling gaan; een andere kans was er niet John Trefry scheen niet werkelijk van haar te houden; hij had haar niet eens de gelegenheid gegeven hem te schrijven en als hij met haar trouwde, zou ze armoede met hem Hjden. Het gesprek met Ben had haar tot in haar binnenste geschokt. Ik moet mijn besluit binnen een week meedeelcn, zei Ben, terwijl hij opstond, en je zult er nog eens over nadenken, nietwaar, Nancy? Ja, ik zal er over denken, antwoordde ze. Maar laat me nu alsjeblieft alleen- Ik ben overspannen en ze nuwachtig en wil er graag rustig over denken. En mag ik over drie dagen je besluit hooren? vroeg Ben. Ja. Als je tot Vrijdag niets van me hebt gehoord, ben ik dien avond thuis. Toen Ben was weggegaan, zuchtte Nancy diep. Zo „akils" (ingewijden) worden al jong voor hun latere be- steming opgevoed. Ze gaan naar een school waar ze Arabisch leeren lezen en schrijven, den Koran, maar vooral één hunner geheime boeken (het boek der wijsheid) bestudeeren. De knapen die „jahil" (krijgsman) moeten worden, genoten vroeger in het geheel geen en derwijs, doch sedert de komst der Franschen is dit an ders geworden. Ruim vijftig procent der daarvoor in ernmerking komende kinderen bezoeken de door de Franschen gestichte scholen. Een leerplichtwet is er niet, maar als zoodanig fungeeren min of meer de barsche stem en het barsche gezicht van generaal Cle ment Grandcourt, gouverneur van het Bergland der Druzen. Als de generaal van een Druus hoort, dat deze zijn kinderen niet naar school stuurt, ls hij zeer boos en dat helpt. De kinderen, die bestemd zijn „akil" (ingewijde" te worden, moeten eer zij in den kring der „ingewijden" worden opgenomen, als volwassene eerst nog enkele zware proeven van zelfbeheersching afleggen. Drie dagen en twee nachten moet de aanstaande „akll" vasten. Op den avond van den derden dag wordt een groot feest maal aangericht, waar de heerlijkste spijzen worden opgediend. De uitgehongerde zit mede aan. moet de pr-ij?en aanroeren, doch mag niets ervan nuttigen. Daar na sluit men hem den geheelen nacht met een keur van lekkernijen op. Eet hij ervan, dan is hij onwaardig onder de „akils" te worden opgenomen en den volgenden morgen zeggen de reeds „ingewijden" hem troostend: ..Het ls niet gering een leeuw onder de krijgslieden te zijn". Doorstaat hij de proef laat hij in zijn uitgehongerden toestand dien derden nacht de spijzen onbenut, dan is hij nog geen „akil". Na enkele dagen om weder aan te sterken, volgt een tweede proef. Drie dagen en twee nachten blijft de „akil"-candldaat zonder eenigen drank. Overdag moet hij op een kameel in de brandende zon rijden, maar hij mag geen druppel water tot zich nemen. Den avond van den derden dag is er weder een feest. Geurige, verkoelende dranken worden gereikt Hij krijgt in zijn hand een gevulden beker, maar mag er zijn mond n iet aanzetten. Dien nacht wordt hij weder alleen gelaten, nu met frlsch, koel water bij zich, maar hij mag er niet van drinken. Houdt hij dit uit, dan wordt nog op geraffineerde wijze zijn kuischheld op de proef gesteld. Heeft hij al de drie proeven met succes doorstaan, dan is hij „akil" en worden hem de diepere geheimen van den goedsdienst geopenbaard en mag hij ook de andere, voor de profane Druzen niet bestemde heilige boeken lezen. Onversaagde krijgslieden waren steeds de Druzen en dit vergemakkelijkt (hoe vreemd dit op het eerste gezicht ook schijnen moge) de verhouding tusschen de bevol king én den gouverneur, de generaal Clément Grand court. Deze immere is evenals de Druzen een krijgs man. Hij heeft tegen hen gevochten, goed gevochten en was later edelmoedig, wat de Druzen eigenlijk vreemd vinden, want edelmoedigheid, zooals wij d!e begrijnen, ligt niet in hun natuur. Maar de generaal ls ln hun oogen toch een groot krijgsman. Van den wereldoorlog draagt hij nog een litteeken en dit alles wekt bij de Dru zen eerbied en bewondering, zooal geen sympathie. Bij de Druzen geldt namelijk moed bij den man als hoogste deugd, lafhartigheid als de verachtelijkste on deugd. Toont een Druus in den strijd angst, dan vordt hem dit niet verweten, maar als hij met andere krijgs lieden van zijn volk tezamen zit en koffie drinkt, reikt een hem een kopje koffie, maar voordat de van lafheid beschuldigde het kan aannemen, werpt de andere hem de koffie over de kleederen. Dit is een duidelijk '.eeken. Bij een volgend gevecht moet de lafhartige zijn eer her stellen. Indien hij dan vecht als een held. Is dat nog niet voldoende. Hij moet vallen, niet meer terugkeeren, anders is hij met zijn heele familie voor eeuwig ge schandvlekt en dood verklaard door de anderen. Maar eigenaardig: deze moedige krijgslieden sminken zich als vrouwen en verven haren, wenkbrauwen en oogwimpers als moesten zij in een schouwburg voor stellingen geven. Ook de Druzen, die als vrijwilligers dienst hebben genomen bij de Franschen, houden zich aan deze oude gewoonte. J. K. BREDERODE. wist dat, als Ben langer ha-d aangedrongen, ze voor het verleidelijk voorstel zou zijn gezwicht Ik moet er rustig over denken, zei het meisje in zichzelf. Ik moet het met mezelf uitvechten. HOOFDSTUK XXIX. Sarah Ellen in het nauw. Nooit had Ben's voorstel Nancy zoo aanlokkelijk toe geschenen. Ze moest, wilde ze haar plan ten uitvoer bren gen, ze wilde Trevanion Court terugkoopen. Maar hoe? John Trefry was uit het gezicht verdwenen, boven dien had hij haar teleurgesteld en gekwetst; hU had haar eigenliefde beleedigd! In een uur van zwakheid had ze hem verteld dat ze alles zou willen opofferen en in armoede met hem zou willen leven omdat ze hem liefhad, maar John was weggegaan zonder zelfs te zeg gen waarheen! Bovendien was hij een onpractische droo- mer, iemand, die wel nooit zou slagen in het leven. Over den jongen Jack dacht ze niet eens meer. Na de scène bij het oude huis kon ze niet zonder walging aan hem denken, dat was onmogelijk. Maar met Ben Briggs was het heel anders. Hij was tenminste een man van be schaving, het was een sterke, prachtige, jonge kerel en in veel opzichten een gentleman. Hij hield van haar, al jaren, en dat streelde haar ijdelheid, Ben was erop voor uitgegaan in dien tijd. Hij was niet langer de zelfzuchtige eigenwijze jongen van vroeger, hij was bescheidener en sympathieker geworden. Bovendien zou het heerlijk zijn om op Trevanion Court terug te komen; Jack Beel zou eruit verdreven worden en ze was terug in het land waar ze zooveel van hield. Maar ze voelde zich niet voldaan. Nancy hield niet van Ben Briggs. Ze vond aardige dingen in hem, maar van hem houden... neen. Kon ze de gedachte verdragen, om haar heele leven aan Ben Briggs zijde te slijten? Was het niet beter alleen te zijn, met haar werk voor John Chawcross en in Leeds te blijven? Ze dacht aan Mary Judson en aan het doel dat de vrouw jaren had nagestreefd. Maar Mary was ge storven zonder haar hoop te verwezenlijken; als zij, Nan cy Trevanion, die formule maar kon vinden... En de gedachte aan Mary nam een grooter plaats in haar geest in dan die aan Ben Briggs. Ze herinnerde zich brokstukken van een gesprek met Mary, ze herin nerde zich hun experimenten in het laboratorium. Er moest een formule bestaan, anders had ze nooit rubber kunnen maken. Het was waar dat het niet altijd even goed was uitgevallen, maar ze had het voor Nancy's oogen gemaakt; het moest mogelijk zijn. En iemand derhandeling getreden. Van het instellen dezer 14] werd dus afgezien. De verdachte had veel belangstelling getoond na i» ongeval, waarvoor hij door den president werd gepr Hij had de aanrijding absoluut niet opgemerkt, asdö was hij zeer zeker niet doorgereden. De heer Kruk. als getuige gehoord, gaf verslag y de feestelijkheden op dien Zondagavond. Er war 5 danst, getrakteerd en een vischje geconsumeerd bierconsumptie bedroeg zooals gezegd: 9 glazen. Hij i*~ op den terugtocht wel eenig lawaai gehoord en ook 4 wielrijder opgemerkt, dooh van een aanrijding niets vtit- genomen. Er werd gedurende den rit niet geslicgat verklaarde getuige. De chauffeur was niet beschonk ook niet onder den invloed. Te Castrtcum ls ook rq „opgestoken". De heer L. A. v. Vliet, chauffeur te Haarlem had 1 den bewusten nacht in een oude ford onder Castrie* gereden en was voorbij gereden door een vrachtford, 4 pl.m. 50 K.M. reed en zig-zag op den weg reed. D» getuige had den heer Struwe gevonden en naar wijk gebracht De heer C. J. A. Prins, chauffeur te Heemstede, 1»! als passagier medegereden met den heer v. Vliet en ooi gezien dat de auto die hen passeerde slingerde. H wagen was aangehouden met de mededeeling dat wielrijder was aangereden en aan den weg lag. Daarop word gehoord de brigadier de Koekkoek, d verslag gaf van zijn welgeslaagde recherche tot ring van den verdachte. Deze politieman had een 1 sche schram ontdekt aan de cabine van de auto. Vervolgens werden nog gehoord 2 getuigen a decharpl In de eerste plaats do caféhouder P. Castricum te V4| zen had met verdachte gereden en geen blijken fo. speurd dat verdachte onder den invloed was. Wel hii verdachte bij het keeren van den wagen tegen boompje gereden. Ten slotte de heer J. J. Jak. garagehouder te ZsaJ. voort, die verdachte kende als chauffeur, cn gunstig et trent zijn betrouwbaarheid kon getuigen. Het verbasjè getuige dat verdachte dien avond 9 glazen bier had p. consumeerd. De heer officier memoreerde de aanrijding met m en nagesohiedenis en noemde het gedrag van den w dachte niet toelaatbaar. Met de meest mogelijke p. strengheid moet men optreden tegen dergelijke inseoten, die den rijweg onveilig maken. Een chauflec die 9 glazen bier heeft gedronken, behoort achte L stuur niet thuis. Krachtig fulmineerde de officier te) dergelijk automobilisme, met de bedreiging dat hij i tegen geduchte maatregelen dacht te nemen. Een s held van 50 kilometer gereden door een chauffeur 4 overmatig veel alcohol heeft genoten en dus zün caia niet genoegzaam meester is. achtte de officier onvena:- woordelijk. Op grond van al die verzwarende om heden requireerde de officier 2 maanden hechtwlii ontzegging rUbevoegdhe'd voor den tijd van een ju Mr. D. Vis refereerde, wat het materieele feit bef zioh aan het oordcel van het collega, behandeld»!» de blerconsumptie en concludeerde tót "slot' vfe's I onorm schriftelijk pleidooi een voorw. straf, ook ta* trof de intrekking van het rijbewijs. De officier zag met het oog op het late uur vjaiji voorgenomen repliek af. Uitspraak 5 Januari. DE VERDWENE HOED. De heer Izaak R„ te 't Zand gem. Zijpe, niet in bare gedaante verschenen, had zich ln den nacht vu H op 12 October schromelijk vergeten door zich la lanslocaal meester te maken van een hoofddeksel to- behoorendo aan den getuige A. Brulnswoud aldaar. 0» danks alle pogingen om zich weer in het bezit vso nj ■^hapeau to stellen. Ten einde raad deed de beroofd! 3rulnewoud aangifte bij de politie. De hoed kwam toe weer in zijn bezit en bleek het den eigenaar, dat Iwl vermoedelijk het hoofdtooisel had gedragen, aangoifl hij ln den rand een krant had gefrummeld, tentaii het hoedje aan zijn kleiner hoofd pasklaar te mak» De heer officier achtte alzoo het oogmerk der duistering wettig en overtuigend bewezen en requira: de f 30 boete of 30 dagen, 'n som die wel nooit VW een heerenhoedje betaald zal zijn. Mijnhardt's Laxeertabletten regelen zonder Kramp of Pijn. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. moest de formule gestolen hebben. Ze wist het zoo ker als ooit tevoren. Maar wie zou de dief kunnen Plotseling dacht ze aan den allereersten keer dat haar had meegenomen en het geheim had verteld' ze had zich verbeeld buiten voetstappen te hoort:] den duisteren nacht... En het was nog eens v korten tijd daarop. Het was middernacht; iedereen er was één persoon, die van hun werk afwist Wie] het! Sarah Ellen! Die gedachte flitste als een bliksemstraal door; heen. Waarom zou Sarah Ellen niet aan de deur terd hebben om het geheim te weten te komen? Een andere herinnering: Mary had haar rubber] zien op den dag, dat John Shawcross bij haar komen met het contract. Die avond was ze r.aar Briggs gegaan om raad te vragen. Ze herini Ben's vreemde manier van doen en dat hü het uitgegaan, zocdra zij gekomen was... meer dan ze Ben met Sarab Ellen zien praten... wat konil teekenen? En Langham?... Had ze niet gehoon! Langham en Ben Briggs met elkaar in relatiij den? Duizend dingen schoten haar te binnen. Zei" nerde zich den morgen van Mary's dood. Sarei was het eerst de kamer binnen gekomen en „getrouwe" wist waarschijnlijk waar de formule dc»i was... en ook waar Mary de sleutel be1 het mogelijk zijn, dat...? Alle3 klopte precies, son had haar den avond vóór haar dood verteld formule in de brandkast naast haar bed lag Nancy de cluis opende was de formule plotseling1 nen. Wie was in de kamer geweest? Een of twee de menschen, die niets van het bestaan wisteft' Sarah Ellen wist er wèl van, dus... dus... Nancy reconstrueerde de heele situatie. Ze graag Een Briggs met haar trouwen wilde., hoe ze van Trevanion Court hield; hjj wist evn het haar nooit lukken zou tienduizend pond te krijgen als het niet op een bijzondere manier! de. Hij stond in relatie met Sarah Ellen, dal' Zou hij bang zijn dat ze zou slagen? 1 In enkele seconden schoot haar dit alles door en ze was hoe langer hoe meer van de juist# haar theorie overtuigd. Ze kende Ben door ea» bovendien... Het eten is klaar, miss Nancy, kwam SU* zeggen, ik zal direct cpdoen. Wordt ver* Ke dei ln Bo kei ln klli ber Je* levi de nog Gri test sen ook wija mei «ike één toet L

Schager Courant | 1931 | | pagina 10