laa«- - Kou-verdrijvers Pijnstillers keu» nditt iin?«: 03.006 Als dat niet mogelijk is. dan zal worden geprobeerd of de Spoorwegen liet huis willen huren voor een tijd vak tusschen de 15 en 20 jaar. De heer Kolkman vraagt, hoe de bedoeling is van het bouwen. Wordt het publiek aanbesteed, of wordt het bij inschrijving onder de inwonende vaklieden ge- ^De Voorzitter antwoordt, dat de gemeentevaklieden de gelegenheid krijgen, om in te schrijven. De heer Kolkman zou den aannemers willen ver plichten werklieden uit dc gemeente to nemen. De Voorzitter zegt dat dit in het bestek kan worden opgenomen. Als het voorstel wordt aangenomen, zou men weer opnieuw met de N. S. in correspondentie dienen te treden en dan eerst aanhouden op een huur- tijd van 20 jaar. Dit voorstel wordt aangenomen. 6. Voorstel tot aankoop van de Banne Oude Nie- dorp van grond, grenzende aan het der gemeente toe- behoorend perceel grond met daarop staande woning No. 31. thans in huur hij C. Wuis te Oude Niedorp. De Voorzitter zegt, dat het stuk totaal groot is 63 M2.t de prijs is f30.voor het gchcele stuk. B. en W. stellen voor, het aan te koopen. Als er dan vraag is naar bouwterrein, hebben we daar een stuk beschikbaar voor den verkoop. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Behandeling Gemeentebegrooting 1932 en begrooting Burg. Armbestuur. Alvorens tot de behandeling over te gaan, geeft de Voorzitter de gelegenheid tot hot houden van alge- meene beschouwingen. De heer Van Zoonen wil geen algemeene beschou wing houden. Spr. wil alleen vragen of in het vervolg dc begrooting eerder aan dc leden zou kunnen wor den toegezonden. Het is volgens spr. bezwaarlijk om in 3 dagen zoo n lijvig stuk te bcstudeeren. Overleg met andere collega's is heelcmaal uitgesloten. De Voorzitter antwoordt, hier gaarne aan to willen voldoen. Deze keer was het echter zeer druk. Er zijn zelfs 2 schrijfmachines gehuurd, om de begrooting op tijd klaar te krijgen. Spr. was van plan geweest ei- een gccyclostileerdo memorie van toelichting bij tc voegen, doch was voor de kosten teruggeschrokken. Deze bedroegen f 40.— f 50.De getypte memorie van toelichting ligt evenwel ter inzage. De heer Kolkman zegt, de overtuiging te hebben, dat B. en \V. de meeste zuinigheid hebben betracht. Spr. hoopt, dat 1032 mee zal vallen, zoodat we uit dezen chaos vandaan zullen raken. Spr. verzoekt de inkoopen voor dc gemeente zooveel mogelijk bij de in woners te doen en deze zoo goed mogelijk te verdee- len. De Voorzitter dankt den heer Kolkman voor zijn dankbetuiging voor het beleid van B. en \V. Het ver zoek van den heer Kolkman kan de Voorzitter zich best voorstellen en er zal rekening mee worden ge houden. 7. Behy.deling der gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1932 en der begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1932. Bij de gemeentebegrooting zijn te behandelen de navolgende stukken en voorstellen: a. Adres van hel bestuur der „Schager Handeldrij vende- en Industrieele Middenstanusvereeniging", d.d. Sept. 1931. houdende verzoek om wederom eeno bijdrage te willen verleenen van f 10.— vooi eiken leerling uil deze gemeente, die aan den handelscur sus deelneemt. b. Alsvoren van f 10.— voor den cursus tot oplei ding van Winkelpersoneel. B. en W. adviseeren afwijzend op deze verzoeken te beschikken. Wat betreft b. zegt de Voorzitter, dat er voor deze gemeente geen bijzonder belang bij is. Wat betreft a., we moeten ons bekorten mei de subsidieverlening. Vorige jaren is hiervoor wel subsidie verleend en spr. hoopt, 'dat hel volgend jaar beier zal zijn. Dan ral neer tegemoet worden gekomen in de kosten. De heer Kolkman kan zich met het voorstel van B. en \V. niet vereenigen. Bezuinigen is wel mooi, maar ais nu al op het onderwijs wordt bezuinigd. Ér zijn leerlingen uit deze gemeente, die den cursus te Schagen volgen. Spr. stelt voor, wel subsidie te geven. De heer Van Zoonen sluit zich bij den heer Kolk man aan. Spr. vindt den cursus zeer belangrijk en het zal voor de leerlingen uit deze gemeente goed bjn den cursus te bezoeken. De Voorzitter zegt, dat men niet te pessimistisch moet zijn. De school krijgt toch nog de bijdrage vol gons de .Nijverheidsonderwijswet. Als we hiermee be ginnen, brengt de consequentie ook moe, dat we Vak onderwijs een subsidie van f30.— geven. De heer Kolkman vindt het terecht als niets wordt gegeven, als er niemand is. die de school bezoekt. Er «in er echter zeker 4 of 5 uit deze gemeente, die ijsmu <te school in Schagen bezoeken, irleeui .De Voorzitter zegt, dat er verleden jaar f10.— sub- lidie is gegeven aan Vakonderwijs. Er was een sub lidie gevraagd van f 10.per leerling, dus was er 1 leerling. Hen, dl .De heer De Boer vraagt, of de bijdrage volgens de Nijverheidswet alle scholen ten goede komt. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Het voorstel van den heer Kolkman wórdt onder- dtund door den heer Van Zoonen. In stemming gebracht wordt dit voorstel echter net 4 tegen 3 stemmen verworpen. Voor stemden de heeren De Boer, Kolkman en Van Zoonen. Tegen de heeren Bakker. Slijkerman. Waiboer en Kriller. Het voorstel van B. en W. wordt dus geacht te zijn aangenomen. ibda n ii» .ui) agSfl iocé e bo) 3. en H or werk- noga Adres van de Commissie voor Malariabestrij- j ding door de bevolking in Noordholland, d.d. 1 Sep tember 1931, houdende verzoek om voor 1932 een sub sidie te willen verleenen, berekend naar 1 cent per inwoner. B. en W. adviseeren dit verzoek in te willigen. Aldus wordt besloten. d. Adres van het Hoofdbestuur der Vereeniging ter bevordering van het Vakonderwijs in Westfries land, d.d. 14 Augustus 1931, ten geleide van het Jaar- r verslag der Vereeniging en de rekening en verant- r woording over 1930, tevens houdende het verzoek om voor 1932 wederom een bijdrage te willen verleenen. f B. en W. adviseeren afwijzend op dit verzoek te be- I schikken. De lieer Van Zoonen zegt dat ook dit instituut zeer belangrijk is. Spr. zou wel subsidie willen verleenen. Ook do heer Kolkman is voor subsidieverleening. In stemming gebracht, wordt het voorstel van den heer Van Zoonen, gesteund door den heer Kolkman, 1-met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt dus aangenomen. Voor stemden de heeren Kolkman, De Boer en Van r £°°nen. Tegen de heeren Waiboer, Slijkerman, Bak- i ker en Kriller. Adres d.d. 20 September j.1. van het bestuur der afd. Nieuwe Niedorp der vereeniging „Het Witte Kruis", voor de gemeenten Nieuwe Niedorp en Oude •NJcdorp, ten geleide van de rekening over 1930 en der «egrooting over 1931, tevens houdende het verzoek 1931 eeliike subsidie te willen verleenen als in B. en W. adviseeren tot inwilliging van het ver- oek- Aldus wordt besloten. v Adres d.d. October 1931 van het bestuur der afd. icm van (,cn L.T.B., houdende verzoek om voor een subsidie te willen verleenen van f30.voor ?®n houden algemeenen tuinbouvveursus en van v°or een to houden blocmbollencursus, een en anclcr ter bestrijding van de kosten van lokaalhuur. B. en W, adviseeren tot inwilliging. tip de vraag van den heer De Boer, of deze ver eniging ook onder de Nijverheidsonderwijswet valt, i *ii tloor don Voorzitter ontkennend geantwoord. Aldus besloten. Be salarissen van burgemeesters, secreta rissen en ontvangers. g. Besluit van den Raad der gemeente van Noord scharwoude van 4 November 1931, om aan Gedepu teerde Staten van Noordholland te verzoeken om de jaarwedden van de burgemeesters en gemeentesecre tarissen met 5 en de jaarwedden van de gemeente ontvangers met 10 te verlagen en do gemeentera den in Noordholland uit te noodigen hieraan adhaesie te betuigen. Hierbij is te behandelen een schrijven d.d. 14 No vember j.1. van het bestuur der afd. Noordholland van den Nederlandschen Bond van Gemeenteambte naren, waarbij is overgelegd een afdruk van een ar tikel over deze aangelegenheid van de hand van Prof. Dr. G. A. van Poelje. h. Adres van den gemeenteraad van Oterleek, d.d. 21 November 1931, houdendè verzoek om adhaesicbc- tuiging aan een door dien Raad aan Gedeputeerdo Staten gericht verzoek om de jaarwedden van Bur gemeesters, Secretarissen en Ontvangers in Noord- holland te verlagen en tevens pensioensverhaal van 8Yt mogelijk te maken. B. en W. adviseeren deze adressen g. en h. voor notificatie aan te nemen. De heer Kolkman is voor adhaesjebetuiging. Het is meer dan billijk, wat men vraagt. Spr. zou, zoo noo- dig onze gemeente afzonderlijk willen behandelen. Het indexcijfer is zeer verminderd, dus is het zeer gerechtvaardigd dat ook de ambtenaren een offertje laten. Dc heer Van Zoonen wil de hoogte van de salaris sen buiten beschouwing laten. De ondersteuning van een dergelijk adres vindt spr. zeer onsympathiek. Toen de salarissen verhoogd werden was het Haren- karspel, die met een adres kwam. nu komt Noord scharwoude weer met een adres om de salarissén la- §er te krijgen. Toen in de mobilisatie de salarissen er ambtenaren beneden peil stonden, is er ook niets gedaan om ze weer op peil te krijgen. Als de gevraagde salarisverlaging komt, zal de ge meente nog een schade lijden van f50.We moeten er niet aan meedoen. Het is wel mooi den bezuiniger uit te hangen. De Voorzitter vangt aan met to verklaren, dat er ver schillende burgemeesters zijn geweest, die de discus- aiën over dit onderwerp over hun hoofd hebben laten gaan. Men behoede zich, te denken, dat de voorzitter nan zichzelf denkt, doch spr. schaart zich niet achter diegenen, die voldoende andere bronnen van inkomsten hebben. Zulk een handelwijze is te mis prijzen, daar men ook het oog moet laten vallen op hen, die minder met aardsche goederen zijn gezegend. De Voorzitter wil zich persoonlijk buiten het geding houden. Om te bewijzen dat spr. het niet wil zien als oen geldkwestie voor zich persoonlijk, wil hij het be drag dat de gemeente er mee zou winnen, als de verlaging werd ingevoerd, beschikbaar stellen voor de hulpbehoevenden der gemeente. Noordscharwoude aangematigd. Spr. zegt verder, dat de gemeenteraad van de ge scheiden plattelandsgemeente Noordscharwoude zich zeer aanmatigend getoond heeft, doordat hij meent te kunnen oordeelcn over de salarissen van alle bur gemeesters, secretarissen en ontvangers in geheel Noordholland. Door den Raad van Noordscharwoude wordt in het adres gezegd, zonder eenigc argumen tatie, dat do salarissen te hoog zijn. Waarom bepaalt de Raad zich niet tot de beoordeeling van zijn eigen functionarissen? Voorzitter haalt het antwoord van den gemeenteraad van Callantsoog aan, waarin wordt gewezen op het aanmatigende van het adres. Ook worden de salarissen van de groote steden, zoo als Amsterdam, Haarlem enz. becritiseerd. Waar zou liet heengaan, als niet Gedeputeerde Staten, die veel beter op de hoogte zijn van de werkzaamheden enz. van de titularissen, doch de plattelandsraden als van Noordscharwoude de bepaling der jaarwedden in han den hadden? Het was wel wijs gézien van den Vader der gemeentewet, Minister Thorbecke, dat de regeling der jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen, ontvangers, wethouders en commissaris van politie aan den Raad werd onttrokken. De raad van Oterleek is er ook glad naast en heeft ook geen argumentatie gegeven, evenals Noord scharwoude. De Voorzitter komt er op neer of de jaarwedden de ups en downs der conjunctuur moeten meemaken. Bij hooge conjunctuur wordt het alierlaatste gedacht aan jaarweddeverhooging. Volgens de regeling van 27 Maart 1918 werden de burgemeesters van 2e klasse gemeenten bezoldigd met f1100 tot f1400 en de secretarissen met f1000 tot f 1300 en van de gemeenten Bloemendaal enz. met f2900 tot f3500 en f2700 tót f3300. De Voorzitter hield nog een lang betoog over deze beide adressen en zeide tenslotte dat men Noord scharwoude en Oterleek de bevoegdheid moest ont zeggen over het salaris van de titularissen in deze gemeente te oordeelen. De heer De Boer zegt, dat Noordscharwoude de tijds omstandigheden in aanmerking heeft genomen. De Voorzitter kan zich best voorstellen, dat door de depressie die gemeente in een ongunstiger positie is gekomen. Dan moeten ze eerst maar eens in ver band met de omstandigheden aan Ged. Staten aan vragen om in een lagere klasse te worden geplaatst. Eenige jaren geleden hebben ze verzocht, om in een hoogere klasse te worden geplaatst. De heer Kolkman wil het voor Oude Niedorp af zonderlijk behandelen. De toestand in Oude Niedorp is ook slecht. Als we allemaal een offertje laten, ko men we misschien weer uit den put vandaan. De onder g. en h. genoemde adressen worden voor notificatie aangenomen. i. Voorstel tot heffing van 60 opcenten op de hoofd som van de personeele belasting voor het belasting jaar 1932/33 (Januari 1932—Januari 1933), en tot hef fing van 20 opcenten op de Vermogensbelasting voor het belastingjaar 1932/33. Wordt besloten dit bij hoofdstuk 12 der begrooting belastingen, te behandelen. De cursus voor schoolvrije jeugd. j. Voorstel om de verordening, vastgesteld 12 Oc tober 1923, houdende regeling voor cursussen voor schoolvrije jeugd en voor het verleenen van een ge meentelijke bijdrage ten behoeve van de cursussen vanwege bijzondere vereenigingen in het leven ge roepen ten behoeve van de volksontwikkeling, voor 1932 buiten werking te stellen. De heer Kolkman zegt, dat als het blijkt, dat er eenigen zijn, die den cursus willen volgen, kan de raad dan zeggen, ja, het gaat niet door? De Voorzitter antwoordt, dat als het voor 1932 wordt afgeschaft, dat dan geen onderwijs wordt gegeven. De heer Van Zoonen ontraadt het ten sterkste. Deze bezuiniging is nog erger dan voor de Schagers. Hier mede wordt de eigen jeugd getroffen. Er zal toch nog wel f 100 of f 150 te vinden zijn, zopdat dit kan doorgaan. Spr. acht het vervolgonderwijs wel noodig. De heer Kriller zegt, wel een post op de begroo ting te willen hebben, doch niet zoo hoog. Het is toch maar voor de eerste drie maanden. De volgonde drie komen ten laste van 1933. Als er een voldoend aantal leerlingen is, stelt spr. er prijs op, dat wordt doorgegaan. De Voorzitter vindt het ook jammer, dat het niet gehouden kan worden. We moeten echter met de werkelijkheid rekening houden. Het gaat om een grooter bedrag dan f50.—, het gaat wel over f400.—, de bijzondere school moet toch ook een bijdrage hebben. Het is bekend dat B. en W. steeds op de bres staan voor het onderwijs. B. en W. moeten roeien met de riemen die ze hebben. Het zou weer op de be grooting drukken. De kosten waren vorige keer f107. De heer Kriller merkt op, dat dit dan zeker voor een heel jaar is. Er is nu voor hoogstens een half jaar noodig. De Voorzitter zegt. dat men dan moet rekenen op f70.— en voor de bijzondere school op f150.—, zou totaal f220.zijn. Waar moet dat vandaan komen? De heer Van Zoonen doet een bemiddelingsvoor stel, om de verordening buiten werking te stellen met een post P.M. op de begrooting. Als dan in Oc tober kan worden begonnen met een cursus, kunnen yve doorgaan. De Voorzitter is het met den datum van 1 October eens. Spr. stelt daarom voor, de verordening tot 1 October buiten werking te stellen. Aldus wordt besloten. Hierna wordt de vergadering een oogenblik ge schorst. Na heropening werd tot de behandeling der begroo ting overgegaan. Hoofdstuk 1. Vroegere dienst. Hieraan wilde de heer Van Zoonen een post toevoe gen, n.1. het vermoedelijk batig slot van den dienst 1931. De Voorzitter zegt, dat het batig slot van 1931 aan 1933 ten goede komt. We zullen het dan wel noodig hebben, want dan hebben we een aflossing te doen van de f 103.C00.—Ook staat liet nog te bezien of 1931 wel een batig saldo zal hebben. De afrekening van de kwade posten was al f1000.hoogcr dan eerst was geschat. Ook de 20 landhuurreductie drukt op 1931. Het voorstel van den heer Van Zoonen wordt niet gesteund. De ambtenaar ter secretarie. Hoofdstuk 2. Algemeen beheer. De heer Van Zoonen zegt, dat hot salaris van den ambtenaar ter secretarie op f1000.— staat. Hierbij is het loon van den bode inbegrepen. Wie zal het bodeschap waarnemen als Kooiman aanstonds weg is? Wordt dit door den ambtenaar ter secretarie waargenomen? De vergoeding voor de voltontairs van 2 maal 25 gulden zou spr. den nieuwen ambte naar ten goede willen laten komen Daarvoor zou deze dan de klok moeten opwinden. De Voorzitter kan zich e<- niet mee vereenigen dat de ambtenaar ter secretarie tevens het bodeschap waarneemt, daar hij dan op ongeregelde tijden af wezig moet zijn. Den volontairs moeten we uitscha kelen. Daar mag niet op gerekend worden. Het sala ris van den ambtenaar is f750.dus niet te hoog. De organisatie heeft dit voldoende geacht, als er bij het behalen van het voorbereidend examen en bij het behalen van het vakexamen eiken keer een ver hooging wordt gegeven. B. en W. hebben de vergoeding van het opwinden der klok gesteld op f 45.— en willen dit opdragen aan den ambtenaar ter secretarie. Als geen aparte bode wordt benoemd, kan spr. niet medewerken tot de plaatsing van een Rijksveldwachter te dezer plaatse. Een protest dat niet geaccepteerd wordt. De heer Van Zoonen protesteert er tegen, dat de veldwachter er ook aan gekoppeld wordt. De ambte naar was voorheen ook veldwachter en kan de ambte naar thans de boodschappen wel 's avonds doen. De heer Kolkman is het met den heer Van Zoonen eens. Dan is het salaris van den ambtenaar op peil. De Voorzitter accepteert het protest van den heer Van Zoonen niet. Waarom mag de veldwachter hier niet aan worden gekoppeld? Door de volontairs is veel werk verricht met do 2 schrijfmachines. Doch we mogen niet speculeeren op de volontairs. Het gaat om de belangen van de gemeente. De ambte naar zou de boodschappen niet 's avonds kunnen doen, daar hij niet plaatselijk op de hoogte is. De heer Kolkman zegt, dat men, vergeleken bij St. Maarten vrij duur uit is. Daar heeft men een ambte naar met het diploma tegen een salaris van f500.—. De heer Van Zoonen zou het salaris van den amb tenaar willen verlagen tot f650.of het salaris van den bode tot f 100. De Voorzitter spreekt zijn spijt uit. dat de heer Van Zoonen niet kan begrijpen, waarom de veld wachter er aan wordt gekoppeld. Er wordt een wo ning beschikbaar gesteld door de gemeente voor een Rijksveldwachter, zoodat op de politie kan worden bezuinigd, omdat geen veldwachter behoeft te wor den benoemd. Het voorstel van den heer Van Zoonen, in stem ming gebracht, wordt verworpen mot 4 tegen 3 stem- mon. Voor stemmen de heeren De Boer, Kolkman, Van Zoonen en tegen de heeren Slijkerman, Bakker, Waiboer en Kriller. De heer Kolkman vraagt, of er al een bode is. De Voorzitter antwoordt, dat een oproeping is aangeplakt. Er is nog maar 1 sollicitant. Men zou een advertentie kunnen plaatsen in de krant Spr. zegt verder nog. dat de benoeming van een bode aan B. en W. Is. de salarieering evenwel aan den raad. De heer Kolkman oordeelt, dat de beste manier zou zijn den bode en den ambtenaar in een persoon te vereenigen. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten dit aan B. en W. over te laten. Het salaris van de wethouders en de pre sentiegelden der raadsleden. De heer De Boer wilde het salaris van den eersten wethouder verhoogen. De Voorzitter verneemt dit voorstel met genoegen. Ook het salaris van den anderen wethouder is echter Het voorstel van den heer De Boer, gesteund door den heer Kolkman, wordt aangenomen met 3 tegen 2 stemmen. 2 stemmen blanco. Voor stemmen de heeren Slijkerman, De Boer en Kolkman, tegen de heeren Waiboer en Van Zoonen. De beide wethou ders stemmen blanco. De heer Van Zoonen vraagt, of er niets wordt ont vangen voor het abonnement Raadsverslagen, daar geen post op de begrooting staat. De heer Kolkman vraagt, hoeveel er terug wordt ontvangen. De Voorzitter antwoordt van f25.tot f30.—. De heer Kolkman wil 10 van de presentiegelden af doen. We moeten allemaal maar een offertje brengen. Kruimelt] esbezuinlging. De Voorzitter is hier beslist tegen. Het is een kruimeltjesbezuiniging. Men zou niet meer bezui nigen dan f 10.—. De heer Van Zoonen begrijpt niet waarom de sala rissen van de Wethouders worden verhoogd. Dat is een verkeerde politiek. Het voorstel van den heer Kolkman wordt niet gesteund, dus vervalt. De heer De Boer zou den post f50.— archief wil len laten vervallen. De Voorzitter zegt, dat die post er af kan, maar als hij er op blijft staan, hebben we volgend jaar een goed archief, wat van het grootste belang is voor de gemeente, vooral met het oog op de finan- cieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten. De heer Kolkman wil den post f60.— voor hulp telegraafkantoor voor het bestellen van telegrammen buiten het portvrije gedeelte der gemeente laten vervallen. Ieder kan zijn eigen telegrammen wel be talen. De heer Bakker vond het wel een beetje gek ver deeld. De één ontvangt zijn telegrammen gratis en de ander moet er voor betalen. Er is iets schrij nends in. Het ofilcieele raadsverslag. Kosten officieel raadsverslag. De heer Bakker zou dezen post willen schrappen. De heer Van Zoonen verzet zich hier scherp tegen Spr. brengt den verslaggever hulde voor het steeds zeer juist verslag. De kosten zijn f50.— en er wordt f30.terugontvangen. De kosten zijn dus f20.— De heer De Boer vraagt, hoeveel abonnementen er zijn, waarop de Voorzitter antwoordt, dat er on geveer 40 zijn, die een abonnement betalen van f0.75 per jaar. Ook de Voorzitter brengt den verslaggever hulde. Spr. noemt deze bezuiniging een kruimeltjesbezui niging. MIJNHARDT'S Sa na pi rin-ta bietten Kokers40en75ct 4^ Proefpakje lOct Bij Apoth.en Drogisten.. De heer Bakker: Kunnen we het dan niet getypt krijgen? De Voorzitter antwoordt, dat dit onuitvoerbaar is. Deze post blijft gehandhaafd. Openbare veiligheid. De Voorzitter deelt mede, dat dezen post bestaat uit f60.— voor de hooistekers en f 10.voor het on derhoud van het gereedschap. Bijz. Vrijwillige Landstorm De heer Van Zoonen stelt voor den post bijdrage Bijz. Vrijwillige Landstorm te schrappen. De Voorzitter zegt, dat de meerderheid van B. en W. voor handhaving van de post was. De heer Kril ler was er tegen, üe meerderheid is van meening om in verband met de tijdsomstandigheden dit in stituut aan te houden. We zien den onrust overal. De heer Van Zoonen wijst er op. dat zelfs in een Mij. van Landbouw, wat toch geen revolutionnaire instelling is. over gewapenden boerenopstand wordt gesproken. Er zijn veel boeren lid van den land storm. Dat. is dus nog een erger gevaar. In stemming gebracht wordt het voorstel van den heer Van Zoonen met 4 tegen 3 stemmen verwor pen. Voor stemden de heeren Van Zoonen, Kriller en Waiboer. Tegen de heeren Slijkerman, Bakker, üe Boer en Kolkman. De heer Kolkman zegt, dat de post onderhoud lan taarns enz. lager is geraamd. De Voorzitter antwoordt, dat een voordeeliger con tract is afgesloten met het P.E.N. voor straatver lichting. Dat is de reden. Hoofdstuk 3 wordt zonder eenige wijziging vast gesteld. Hoofdstuk 4.Volksgezondheid. Op ean vraag of er geen inkomsten zijn van water levering, antwoordt de Voorzitter, dat deze geïncas seerd zijn en dat deze ten gunste van het volgend jaar komen. De heer Van Zoonen zegt, dat de bijdrage voor den Keuringsdienst P.M. is geboekt. Moet er geen reke ning worden gehouden met een eventueel verlies van de Verwerkingsinrichting? Spr. zou de Verwerkings inrichting en den Keuringsdienst willen scheiden. Het salaris van den Directeur der Verwerkingsinrich ting wordt geheel op den Vleeschkeuringsdienst ge boekt. De Voorzitter zegt, dat de post P.M. is geraamd, omdat men niet wist, of er een verlies op de Verwer kingsinrichting zou zijn. Als er een nadeelig saldo is, zal men toch nog voldoende hebben aan het reser vefonds, wordt er verwacht. Hoofdstuk 4 wordt zonder eenigc wijziging aange nomen. Hoofdstuk 5. Volkshuisvesting. De Voorzitter deelt mede, dat de leges voor het ver strekken van bouwvergunningen voortaan onder dit hoofdstuk zullen worden geboekt. Deze posten wer den steeds onder leges secretarie, Hoofdstuk 2 ge boekt. Aangenomen. Hoofdstuk 6. Openbare werken, wordt na een kleine opmerking van den heer Kolkman, onveran derd vastgesteld. Hoofdstuk 7. Eigendommen niet voor den openba ren dienst bestemd, onveranderd goedgekeurd. De heer Van Zoonen sprak er zijn spijt over uit, dat er onder-Hoofdstuk 8 geen post voor een excursie van schoolkinderen was uitgetrokken. Spr. acht dit zeer gewenscht en is er voor weer f20 uit te trekken De Voorzitter zegt, dat in B. en W. er 1 voor en 1 tegen was en de derde zich in beraad hield. Als het voor de O. L. school wordt toegestaan, moet het ook voor do Bijzondere School worden gegeven. De heer Van Zoonen stelt voor om voor rlc O. L. school f20— en voor de Bijz. School f40.— beschik baar te stellen. Dit voorstel wordt aangenomen. De heer Van Zoonen vroeg waarom geen school gelden zijn geraamd, waarop de Voorzitter antwoord de, dat deze door de schoolbesturen worden geind. Begrooting Burg. Armbestuur. De bogrooting van het Burg. Armbestuur wordt vastgesteld met een totaal van inkomsten en uitga ven van f3200.—. Subsidie van de gemeente f2300. Na eenige bespreking wordt besloten om voor de bijdragen aan de IJsclubs tc Oude Niedorp en Zij dewind totaal f175.uit te trekken. De heer De Boer vindt f800.voor werkloozen- steun aan den lagen kant. De Voorzitter wil hierover zijn meening niet zeg gen. Als er een tekort is, hebben we den post onvoor zien nog. Ook kunnen we eventueel bij dc Provincie om steun aankloppen. Hoofdstuk 9 wordt aldus vestgestold. Hoofdstuk 10. Landbouw, wordt vastgesteld. De belastingen. Hoofdstuk 12. Belastingen. De heer Van Zoonen betreurt dat er opcenten moe ten worden geheven op de personeele belasting. Dat zal zeer moeilijk gaan. Er zullen ernstige bezwaren zijn bij de menschen die geen inkomen hebben. Naar aanleiding van het gesprokene wordt eerst voorstel 7i van de agenda behandeld. De Voorzitter zegt, dat als geen opcenten werden geheven, dit een struisvolgelpolitiek zou zijn. De ra ming, die van den Inspecteur is gekomen, is lager dan het vorige jaar. Spr. beaamt dat het moeilijk zal gaan. Het is echter geen gevolg van het beleid van het gemeentebestuur, doch van de crisis. De heer Van Zoonen zegt ook geen critiek op het beleid uit te oefenen. Voorstel 7i, tot heffing van 20 opcenten op de Ver mogensbelasting 19321933, wordt met algemeeno stemmen aangenomen. Hoofdstuk 12 wordt onveranderd vastgesteld. Hoofdstuk 16. Onvoorziene uitgaven. Deze post zal door de verschillende wijzigingen eenige veranderingen ondergaan. Oorspronkelijk stond deze post geboekt voor f 1037.32. Behoudens wijziging wordt de bogrooting goedge keurd. De Voorzitter dankte de heeren voor de aangename besprekingen, eveneens voor den steun aan B. en W. verleend. Rentegevende belegging. 8. Voorstel tot rentegevende belegging van gelden door verkoop van het perceel bouwland genaamd: „Berkenrode" te Moerbeek, aan W. Slijkerman alhier, B. en W. stellen voor schuldbrieven te koopen van den Nederlandschen Staat of van een Nederlandsche Provincie, met geen lageren rentevoet dan 4% cn tegen geen hoogeren koers dan 99 Aldus wordt besloten. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten het huis, No. 305, bewoond door de wed. Stadegaard, on bewoonbaar te verklaren, met dien verstande, dat de tegenwoordige bewoonster er zoo lang in mag blij ven wonen als ze wil. Als zij er uit vertrekt, zal geen ander meer in het huisje mogen wonen. Rondvraag Bij de rondvraag vraagt de heer Kolkman of als er aan den weg zal worden begonnen, er al een prijs is overeengekomen. De Voorzitter zegt, dat nog geen overleg is ge pleegd met de Provincie. Als aan den weg zal worden begonnen, zullen voorstellen worden gedaan. Niemand der leden verlangt meer het woord, zoo dat de vergadering door den Voorzitter wordt ge sloten.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7