Raad Sint Pancras. Radioprogramma Verhooging subsidie Alg. Burgerlijk Arm bestuur. Ingevolge gedane mededeelingen in de vorige ver gadering en als gevolg van het toen reeds gepleegde overleg is door B. en W. een nader onderzoek inge steld naar perceel A 5, bewoond door de Wed. J. Leijen. Dit perceel is reeds geruimen tijd geleden onbe woonbaar verklaard en verkeert thans in een zeer slechten staat, zoodat ontruiming en onttrekking aan het getal woningen gewenscht is. Het perceel A 6, waarover het Algemeen Burger lijk Armbestuur de beschikking heeft verkregen is in zoodanigen staat, dat deze woning wel dient be houden te worden door dit bestuur en daarin te plaatsen de Wed. J. Leijen. Om dit perceel echter te kunnen behouden moet het Armbestuur in de gelegenheid worden gesteld om een hypotheek van f400 af te lossen. B. en W. stellen voor het subsidie voor 1932. met dit bedrag voor dat doel te verhoogen. Aldus wordt besloten. De Voorzitter zegt den heer Kamp dank voor zijn bemoeiingen, terwijl de heer Kamp den raad dank zegt voor het genomen besluit. Het huis is reeds schoon gemaakt en kan worden betrokken. De rondvraag. De heer Kamp vraagt of B. en W. eens aandacht willen schenken aan die land- en tuinbouwers die hulp behoeven. Er zijn er die lang niet aan een loon van f 14.40 toe komen. De Voorzitter zegt, dat hieromtrent een adres is ingekomen en B. en W. zich juister gegevens ver schaffen. In de volgende vergadering zijn de noodige beschouwingen te verwachten. De heer De Pree herinnert aan het straks genomen besluit om kosten van het vervoer van een school kind door de gemeente te doen betalen. Spr. zou wil len dat den werkgevers in Winkel op het hart werd gedrukt dat ze zooveel mogelijk arbeiders in dienst nemen, die geen kinderen naar de elders geplaatste bijzondere scholen zenden. Aan het einde der vergadering wijst de Voorzitter op het vele belangrijke dat er in het jaar 1931 ge beurd is. Spr. noemt het verlies van een zeer geziene persoonlijkheid als de heer I\. Breebaart Jz., een zeer verdienstelijk ambtenaar als de heer Van Dijk, dan den aankoop van gronden voor het maken van het trottoir, de waterleiding in de buitenwijken, het verlies van de stoomtram, waardoor evenwel geen isolatie tot stand is gekomen, omdat vervoer per auto, zoowel voor personen als voor goederen in rui me mate in de plaats kwam, memoreert de nieuwe samenstelling van den raad en het college van B. en W., de prettige samenwerking die bestendigd is, de wisseling van het onderwijzend personeel, en noemt tenslotte het straks genomen besluit voor de verbe tering der wegen, dat wel de kroon op het werk in dit jaar genoemd kan worden. Spr. hoopt hartelijk, dat de tegenwoordige moei lijke tijden zich zullen bepalen tot een zeer kort tijdvak. Spr. wcnscht den leden een genoegelijk Kerst feest en een gezelligen oudejaarsavond en dan niet in het minst de pers, die uitvoerige mededeelingen doet van wat hier besloten wordt aan de burgerij, aan wie het zal blijken dat wij er prijs op stellen dat zoo veel mogelijk alles wat hier behandeld wordt, ter kennis van de burgerij wordt gebracht. Tenslotte dankt spr. het secretariepersoneel voor den dit jaar betoonden ijver. De heer Brugman spreekt een woord van weder- dank tot den Voorzitter. Vanavond is ook weer ge bleken, dat de energie, de hoop op de toekomst niet gebroken is. Wel zal er weer critiek uitgeoefend wor den, wat ook zoo gemakkelijk is. maar spr. verheugt zich over 't frisschen optimisme, dat we juist in dezen tijd noodig hebben. En spr. dankt dan zeker wel na mens den raad, den Voorzitter hartelijk voor zijn leiding. Hierna volgt sluiting. Donderdagavond 7 uur kwam de gemeenteraad dezer gemeente in spoegvergadering bijeen ten raadhuize, on der voorzitterschap van den heer J. Kroonenburg, burge meester. Alle leden waren aanwezig. De Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, er op wijzende dat er een paar punten op de agenda staan, die Voorzitter gaarne in dit jaar zou willen behandelen. De notulen der vorige vergadering werden zonder op of aanmerkingen goedgekeurd en vastgesteld. De stemmingen moeten bij den heer Lek aanvangen. Ingekomen stukken en mededeelingen. Aanwezig is het procés-verbaal van opname van kas en boeken bij den gemeenteontvanger d.d. 22 December. In kas was en moest zijn een bedrag van f 2044.7014, waarvan een bedrag van f 604.18 op de giro. Ingekomen was het verslag over 1930 van den direc teur van den Landbouw. Van de bewoners der z.g. Laan van Blok dankbetuiging voor de plaatsing van een lan taarn. Van de zangvereeniging „Zanglust" bericht, dat deze vereeniging de voorwaarden, gesteld op de beschikbaar stelling van een schoollokaal aanneemt, onder dankzeg ging voor de welwillende beschikbaarstelling. .Voorzitter deelde mede, dat correspondentie is ge voerd met het Nationaal Crisis Comité. Tot heden ie nog geen plaatselijk comité ingesteld, doch het lag in de bedoeling van den voorzitter om eenige personen aan te schrijven en uit te noodigen voor een vergadering met B. en W., daar de instelling van een comité zeer ge wenscht voorkomt Van den heer Commissaris der Koningin is bericht ontvangen, dat aan den gemeenteveldwachter H. Bar- ten per 15 Januari 1932 eervol ontslag is verleend. Voorzitter deelde mede, dat den gemeente-ontvanger door B. en W. een nader ziekteverlof is toegestaan van 3 maanden, ingaande 1 Januari 1932 en dat als plaats vervanger weer is benoemd diens zoon, de heer J. Goot jes. Voorts deelde Voorzitter mede, dat de heer Russer door B. en W. voor een jaar is benoemd als ambtenaar ter secretarie. Bovengenoemde stukken en mededeelingen werden voor kennisgeving aangenomen. Verzoek Oudercommissie om den uitgang der O. L. school minder gevaarlijk te maken. In het adres werd er op gewezen, dat de uitgang, on danks het aangebrachte dubbele poortje, nog levensge vaarlijk is Voorzitter herinnerde er aan, dat al eerder een ver zoek van de Oudercommissie hierover is ingekomen. Toen werd als oplossing dat dubbele poortje gevonden en werd dit algemeen een prachtige oplossing genoemd en aoht Voorzitter een betere oplossing niet mogelijk.- Voorzitter wees er op, dat door 't slechte uitzicht ter plaatse de auto's zeer voorzichtig moeten rijden en dat gebeurt ook, want ongelukken zijn er tot nog toe niet geweest. Ook zijn borden geplaatst dat er een school is. Ook zal het moeilijk zijn om van het kerkbestuur te verkrijgen dat de boomen worden omgekapt, zoodat de weg meer langs de kerk zou komen. B. en W. stellen daarom voor, het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer Snel vroeg hoe het verbeterd moest worden. Hekken achteruit misschien? Voorzitter: Ik weet het ook niet De heer Lek zeide, dat als er drie boomen werden weggekapt, de straat 1 meter kon worden verbreed. De draai blijft er evengoed, zoodat de automobilisten voor zichtig moeten zijn, want er komt geen vrij gezicht over do bocht. Vooriztter dacht dat het nog gevaarlijker zou worden. De heer C. Duijf is het met den Voorzitter eens. De heer Lek zou willen aandringen, dat de weg wordt verbreed. De heer M. Duijf was van meening, dat het door het opruimen der drie boomen niet zóu verbeteren. Het hard rijden om den hoek zou er door worden bevorderd. Voorzitter gaf in overweging om het onderwijzend per soneel te verzoeken, een oogje in het zeil te willen hou den bij het uitgaan der school en de kinderen op het gevaar te wijzen. De heer Snel zou er op willen aandringen dat het op halen der kuilen spoedig ter hand zou worden genomen. Men kan niet fatsoenlijk langs de straat loopen, zoo vuil deze is. De Voorzitter zeide, dat er met het ophalen der kullen wordt geaarzeld omdat de overname van den Bovenweg door het Hoogheemraadschap nog hangende is. De heer Van Kampen zou ook liever willen afwachten tot de teekening van het Hoogheemraadschap komt, waarmee de heer Snel het eens is. We kunnen er altijd nog op terugkomen. Er werd met 5 tegen 2 stemmen, die der heeren Muur- llng en C. Duijf besloten om het adres aan te houden tot de teekening van het Hoogheemraadschap komt. Verzoek gemeente Wehl om adhaesiebetui- ging voor Departement van Landbouw. Van de gemeente Wehl was een verzoek ingekomen, adhaesie te willen betuigen met het door die gemeente aan de regeering gerichte verzoek een apart Departe ment van Landbouw in te stellen. B. en W. stellen voor om hiervoor een beteren tijd af te wachten, daar het in de tegenwoordige omstandighe den allerminst te bereiken zal zijn, dat een dergelijk voorstel zal worden aangenomen. B. en W. stelden voor dit schrijven voor kennisgeving te aanvaarden. De heer Dek vond het wel een beetje eigenaardig, dat er geen apart Ministerie van Landbouw is en dat deze belangrijke tak bij het Ministerie van Blnnenlandsche Zaken is toegevoegd. Spr. vond het gewenscht, dat er een aparte Minister van Landbouw was, daar dan de belangen der landbouwers beter zouden kunnen worden behartigd, dan door een Minister, die ook nog een an der Departement heeft. Spr. wilde wel adhaesie betui gen, daar we recht hebben op een apart Departement. Voorzitter zeide, dat we volgens ons standpunt de ge meente Wehl eigenlijk naar de Vereeniging voor Nedor- landsche Gemeenten moesten verwijzen. Van die vereeni ging zijn toch bijna alle Nederlandsche Gemeenten lid. Voorzitter was van meening. dat die stroom van adres sen, vooral van palttelandsgemeenten, met de vele ver zoeken om adhaesiebetuiging zeer weinig effect zullen sorteeren. Volgens spr.'s persoonlijke overtuiging zal een apart Ministerie van Landbouw wel gewenscht zijn. De heer Lek vroeg, waarom de gemeenten steeds om adhaesiebetuiging werden gevraagd. Vergadert de Ver. voor Ned. Gemeenten dan zoo weinig? Voorzitter antwoordde, dat de Ver. geregeld vergadert Spr. begreep de gemeenten niet best dat zij zich niet tot de vereeniging wenden. Deze staat toch voortdurend in contact met de Ministers en Departementen. Het zal in ieder geval meer geven als de Ver. voor Ned. Gem. adhaesie betuigt Spr. vraagt of het adres voor kennis geving moet worden aangenomen, of dat men de gemeen teraad van Wehl naar de Vereeniging moet verwijzen. De heer Van Kampen merkte op, dat er een directeur- generaal voor den landbouw is, die de zaken zoo goed mogelijk behandelt Voorzitter antwoordde, dat er geen directeur-generaal is herbenoemd, er is nu slechts een plaatsvervanger. We zullen er vast en zeker beter bij varen als een apart Ministerie wordt ingesteld. Door dezen stroom van adres sen houdt men een chaos. De heer Snel zou voor adhaesiebetuiging zijn als hij zeker wist, dat de belangen der landbouwers goed zou den worden behandeld door een Minister die op de hoogte was van de toestanden. Er werd besloten, de gemeenten Wehl naar de Ver eeniging voor Ned. Gemeenten te verwijzen. Mededeelingen Politiewezen Voorzitter herinnerde aan den raad van den heer Com missaris der Koningin, toen door Barten ontslag werd aangevraagd. Toen werd aangeraden om een tijdelijk dienaar van Politie aan te stellen, welke dan later door den Commissaris als gemeente-veldwachter zou worden benoemd. Er is getracht een Rijksveldwachter gestationneerd te krijgen en Voorzitter is te dien einde bij den districts commandant te Amsterdam op bezoek geweest, die hem alle medewerking heeft toegezegd, en die spr. zeker ge looft te verkrijgen. Doch de districtscommandant be houdt het volle recht, om den veldwachter op transport en detachement te zenden, daar is niets aan te doen. Dan zitten we dus zonder politie. Dat is zeer moeilijk, en B. en W. vinden dit onverantwoordelijk. Er is beroep op den Minister mogelijk. Ook dit Is onder de oogen ge zien. Bij de ontslagaanvrage van Barten is een schrij ven gevoegd waarin den Commissaris de zienswijze van den raad werd duidelijk gemaakt. Daarop is een ant woord gekomen, waarin werd gezegd, dat de aanvrage van een Rijksveldwachter een aanzienlijke vertraging zou geven. Er moet eerst een algemeene maatregel van bestuur door den Minister worden afgekondigd. B. en W. hebben er nog eens over gesproken, hoe het moet na den 15 Januari en Voorzitter is weer op audiëntie gegaan bij den Commissaris en het resultaat daarvan is, dat Voorzitter in dringende overweging geeft om een tijde lijk dienaar van politie op te roepen. Wat moeten we doen? De aanstelling van een rijksveldwachter zal een belangrijke bijdrage vorderen van de gemeente, zoodat de bezuiniging weinig zal beteekenen, omdat de rijks veldwachters goed gesalarieerd worden en de bijdrage zeker boven 50 pet zal zijn. De afkondiging van den maatregel van bestuur kan ook nog een heele tijd duren. Spr. stelde voor, om in het eerstvolgend politieblad een advertentie te plaatsen en de aanstelling uiterlijk op 1 Februari te stellen. Of moeten we een rijksveldwachter zien te krijgen? De heer Lek merkte op, dat men er moeilijk tusschen- uit kon komen. De Voorzitter zeide, dat de districtscommandant zich alle rechten voorbehoudt, zoodat B. en W. het niet ver antwoord achten om zonder veldwachter te zijn als deze op detachement is. De heer Lek zeide, dat men dat toch reeds wist, toen besloten werd een rijksveldwachter te trachten te krij gen. Voorzitter zeide, dat men dat niet wist. Volgens art. 225 zou het wel kunnen, doch we kunnen dit artikel niet toegepast krijgen De heer Muurling zou het toejuichen als het kon door een bijdrage aan het rijk. Doch de bijdrage zal nog al tamelijk hoog zijn. Als artikel 225 dan werd toege past zou de rijksveldwachter maar in de allernoodzake lijkste gevalen weg moeten. B. en W. durven echter de risico niet op zich nemen, daarom komen ze met diït voorstel. De heer Snel had gedacht dat er van hoogerhand in meegewerkt werd, om een rijksveldwachter te plaatsen, doch het schijnt niet het geval te zijn. De heer Lek zeide, dat B. en W. eigenlijk van het genomen besluit zijn afgeweken. Er is toen bij meerder heid van stemmen besloten geen veldwachter te benoe men. Voorzitter zeide, dat besloten was om met klem te trachten een rijksveldwachter te krijgen. De heer C. Duijf zeide, dat dat niet was besproken. Voorzitter merkte op, dat men toch politie noodig had. Naar aanleiding van de gehouden besprekingen en de gehouden onderhandelingen durven B. en W. de ver antwoordelijkheid niet te dragen en wenschen er den raad eerst nog eens in te kennen. De heer Van Kampen zou het wel willen afwachten als de heeren de verantwoordelijkheid op zich nemen. De heer Snel zeide, dat men moest stemmen en af handelen. Voorzitter zeide, dat het beter is te voorkomen dan te genezen. Als we aanstonds geen politie hebben, zijn we achter den wagen. Spr. zou het zeer betreuren, als de raad Iets deed, wat hij niet kon verantwoorden. Op de vraag van den heer Snel of het op de voorwaar den ging, die bij de begrooting zijn vastgesteld antwoord de de Voorzitter bevestigend- De heer Lek merkte nog op, dat B. en W. geen verwijt zou worden gemaakt, als zij een door den raad genomen besluit uitvoerden. Het voorstel van B. en W. om tot de oproeping over te gaan werd met 4 tegen 3 stemmen, die der heeren Lek, M. Duijf en C. Duijf aangenomen. In verband met het eenlgen tijd geleden genomen be sluit tot wijziging der Bouwverordening was een schrij ven ingekomen van Ged. Staten, waarin werd gewezen op een nog te maken redactiewijziging. Deze wijziging zal worden aangebracht Steun aan kleine tuinders. Geen medewer king van den Minister, omdat de voorgestel de steunregeling aan de arbeiders niet werd aanvaard. Slikken voor 30 cent per uur. Als gevolg van de toezegging aan den heer Snel zijn door B. en W. pogingen aangewend om een steunrege ling voor de kleine tuinders te krijgen. Dit is gedaan met den meesten klem bij den Minister van Blnnen landsche Zaken. Op het schrijven van B. en W. is een antwoord ingekomen met twee steunregelingen, nJ. voor de werkloozen en voor de kleine tuinders. Ten eerste de werkloozen regeling. De gemeenteraad gelieve te bevorderen, dat de in beheer der verschillende Bannen zijnde waterwegen worden uitgebaggerd en het plan hiervan op te zenden aan den Minister, alsmede een begrooting der kosten en mededeeling van het gedeelte, dat de Banne voor zijn rekening wenscht te nemen. Het resteerende zou dan voor rekening van het Rijk en der Gemeente komen, zoodat de kosten in drieën werden verdeeld. De Gemeente verbindt zich schriftelijk, dat de subsi dies, welke worden gegeven, alleen worden gebruikt voor het uitbaggeren en vervoeren der specie, dus niet voor het op het land brengen daarvan voor bemesting. Aan deze werkverschaffing mag slechts door 1 werk- looze kostwinner uit 1 gezin worden gewerkt Het loon zal niet meer bedragen dan gemiddeld 30 cent per uur. Kindertoeslagen worden niet gegeven. Regenverzuim wordt de eerste drie regenuren per week niet uitbe taald. De volgende uren met hoogstens f 0.25 per uur. De premiën der Ziektewet worden voor de helft op de arbeiders verhaald. De declaratie met de bijbehoorende looonstaten enz. moet elke maand worden ingezonden aan den Minister. B, en W. hebben dit in hun vergadering besproken en hebben den 9den December geschreven, dat deze regeling onuitvoerbaar was. daar er slechts 6 uren per dag kan worden gebaggerd, tegen 30 cent per uur is f 1.80 per dag. Tevens is het percentage gevraagd, wat door het Rijk wordt bijgedragen. Ook werd In het schrijven gewezen op de groote uitgaven, die de ge meente reeds had gehad, zoodat op een tegemoetkoming van den Minister werd gerekend. Verder was medege deeld, dat de steunregeling reeds den 21 November was stopgezet en de wenschelijkheid naar voren gebracht, dat de thans gevraagde regeling den 14 December zou kunnen ingaan. De werkloozen zouden door deze werk verschaffing nog minder ontvangen dan dat ze aan ult- keering van tden Bond krijgen met den toeslag van de gemeente. Op deze gronden hebben B. en W. geschreven, dat het onuitvoerbaar was voor deze gemeente. Daar zullen we onze arbeiders niet toe leenen. De steun aan de tuinders. Voor steun komen In aanmerking, diegenen die zelf standig alleen werken. De steun zal hoogstens per week f 9 bedragen. Bij de vaststelling van 't bedrag van den steun heeft men rekening te houden met het door het geheele gezin ontvangene. Deze inkomsten mogen de f 16 niet te boven gaan, b.v. iemand heeft zelf f 6 ont vangen, een gezinslid ook f 6. De steun zal ln dit ge val f 4 bedragen. Dergelijke voorstellen zijn aan verschillende gemeenten toegezonden. Inplaats van een antwoord over het per centage te ontvangen kregen we een schrijven waarin werd gevraagd waarom de regeling onuitvoerbaar vas. Eerst moest men tot overeenstemming komen, voordat het percentage werd gezegd. Er is den 13den December geantwoord, dat door den toeslag op de ultkeerlng uit de werkloozenkassen, welke voor 13 weken was «aan genomen, de arbeiders in een veel gunstiger conditie verkeerden. Ook werd gewezen op het bezwaar dat de uitgebaggerde grond niet voor bemesting mocht worden gebruikt, daar er geen andere plaats voor is te vinden. Het loon voor het baggeren is veel te laag. doch de bouwers hebben geen bagger meer noodig, het gaat er nu om, hulp voor het koolschoonhouden te krijgen. In het schrijven werd tevens sterk aangedrongen een flink percentage voor rekening van het Rijk te nemen, met het oog op de zwaarbelaste rekening over 1931. Op dit schrijven is heelemaal geen antwoord gekomen. Tot na een week B. en W. weer bij elkaar zijn gekomen om er over te spreken hoe men ermee aan moest. Naar aanleiding van de besprekingen zijn Voorzitter cn Wet houder Van Kampen naar den Minister gegaan. Daar werden ze te woord gestaan door den heer Meijer de Vries, die het op zich nam om bij den Minister voor te dragen, dat, ondanks het niet aannemen der voorwaar den voor de weikloozen, toch de regeling der kleine tuinders zou worden toegepast en deze heer dacht wel dat het voor elkander zou komen. Een heel poosje was geen bericht ingekomen, totdat op eens een kort briefje kwam, waarin stond, dat de Minister de vrijheid niet had om deze regeling toe te passen, omdat de voorziening voor de werkloozen niet was aanvaard. Voorzitter vraagt zich af. wat voor verband er nu tusschen deze twee regelingen bestaat Ook weten we nog niet, hoe het gaan zal met de regeling der credie- ten. Die wet moet nog in de Eerste Kamer worden aan genomen en moet nog zoo veel worden behandeld en onderzocht, voordat er van credietgeven sprake is. Ook weten we nog niet, hoe het gaan zal met de 30 pet die de gemeenten zullen moeten bijdragen in het crediet. Met dat al, zitten de kleine tuinders nog zonder steun. We zullen misschien nog eens naar Den Haag moeten. Nu we niet zijn geslaagd, hebben we naar een uitloo- per omgezien, om toch den nood te denigen. De reke ning 1931 wordt nog bovendien gedrukt door een bedrag aan kwade posten boven de begrooting van f 2000. Toch willen B. en W. ietsd oen en stellen voor f 500 beschik baar te stellen voor het Burg. Armbestuur om hiervoor levensmiddelen enz. beschikbaar te stellen. Ook Is Voorz. bereid om nog eens naar Den Haag te gaan. De heer Snel zou het wel gewenscht vinden, dat een aantal afgevaardigden van de tuinbouwvereeniging heen gingen. Spr. dacht, dat de Minister niet zou weten hoe het er hier mee staat, 't Is kwaad, dat de gemeenten in de Streek de regeling van den Minister wel hebben aangenomen. De heer C. Duijf dacht, dat dit kwam omdat daar de arbeiders niet zoo sterk georganiseerd zijn. De heer Snel zeide, de de Minister moest weten hoe het hier staat. Hij moet weten, dat er winkeliers zijn, die f 6000 in het boek hebben staan. Men wil de politie weg hebben, maar we zullen hem nog wel noodig heb ben. De Voorzitter zeide, dat ze het voldoende aan den Minister hadden uitgelegd. Na de bespreking was de heer Meijer de Vries ervan overtuigd, dat er geholpen moest worden. Spr. zou met genoegen eenige raadsleden mee willen hebben naar Den Haag. De heer Snel merkte op, dat het Rijk de gemeente niet steunt Voorzitter zeide, dat Koedijk 40 pet. kreeg. Daar van daan gaan ze naar Staatsboschbeheer te Schoorl. De heer Lek was overtuigd, dat Voorzitter en Wet houder Van Kampen de zaak goed hebben voorgedragen bij den Minister. De gemeente moet 60 pet. betalen ge durende 3 weken, is f 5.40 per week. Spr. stelde voor, de menschen f 6 per week gedurende 3 weken te geven door middel van het Burg. Armbestuur. Daar ze niets aan doen. We moesten het bedrag betalen als de regeling van den Minister was men. De Minister wil het niet begrijpen. De heer C. Duijf zeide. dat men wilde dwing^ voorwaarden voor do werkloozen aan te nemen. De heer Lek vond het voorstel van den Minister nn mogelijk. Baggeren voor f 180 per dag. In Roe^ gaan ze naar Staatsboschbeheer. Van het loon van f per week betaalt de gemeente f 11.25 en het Rijk f Spr. vond dit treurig en schandalig. De heer C. Duijf wees op de eenzijdigheid van de tb geling. Iemand die met een eigen jongen of met en knechtje werkt valt er buiten. De heer M. Duijf vond de regeling ook verkeeti Want hoe grooter bedrijf, hoe veel te meer geld cr aoo. dig is, en hoe grooter het verlies i3. Spr. kon niet t» grijpen, dat men het in de Streek had aangenomen. Het is onbillijk. De menschen zijn genoodzaakt, hun arbeid»* gedaan te geven, omdat zij ze niet kunnen betalen. De Voorzitter merkte op, dat men wel veel van ft regeling van den Minister kon zeggen, doch men sch^ er niet mee op. B. en W. stellen voor f 500 beschikbia; te stellen. Als we echter gedurende drie weken t ia per week willen geven zal f 500 wel te kort zijn. zullen wel 60 menschen komen. Voorzitter dacht d« er ongeveer f 1000 noodig zou zijn. We moeten eciitt» het oog op de financiën houden. Aan de uitgaven, dii we reeds hebben gedaan, hebben we de begrooting ijjj al een knauw gegeven, die meer dan present is. De heer Lek is er voor om f 1000 beschikbaar ft stellen. Anders hebben we ze toch ook moeten betaie. De heer Koelemeij vroeg of diegenen, die voor k<: thuishalen hadden gekregen ook voor steun :n a* merking kwamen. Voorzitter antwoordde dat enkele gevallen opnltR onder de oogen zouden worden gezien. De heer M. Duijf vroeg, of men zich voor steun moest aanmelden. Voorzitter antwoordde, dat re misschien wol enkta zouden worden uitgesloten. Men zou direct na <ie dagen even bij elkaar kunnen komen met het Hu,*, Armbestuur om de verschillende personen te bespreko, Voorz. zou bonnen per post willen sturen. De heer M. Duijf vroeg of de f 1000 niet op 1932 t* worden gebracht. Voorzitter: Dat is wel mogelijk, maar dan hebben* direct de helft van het begrootlngsbedrag voor b Burg. Armbestuur te pakken. De heer Van Kampen zou eenige leden aan het Bmg Armbestuur willen toevoegen om de zaak te behandtk De andere heeren zijn echter van meening, dat hrt beter is, dat alle raadsleden er bij zijn. De heer Snel zou de f 1000 ln tweeën willen'verdM. len en voorloopig f 500 beschikbaar stellen en dan !t. vensbehoeften willen geven, geen geld. Spr. zou aan het Burg. Armbestuur en B. en W. willen opdragen, dat ii bonnen zooveel mogelijk over alle leveranciers werdt: verdeeld. Na eenige bespreking werd het voorstel van den hear Snel om eerst f 500 en daarna nog eens f 500 bexaib baar te stellen met 5 tegen 2 stemmen, die der hemt Lek en M. Duijf aangenomen. De raad zal a.s. Maandij to drie uur met het B. A. bijeenkomen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering .-net e« woord van dank vooj de medewerking, dit jaar onder vonden. Ook werd dank gebracht aan de Pers. Vwr- zitter wenschte leden en vertegenwoordigers der pci met hunne gezinnen een gezegend Nieuwjaar toe n sprak de hoop uit, dat 1932 de opluchting mag brt> gen, waarnaar allen zoo verlangen. DINSDAG 29 DECEMBER. HILVERSUM «L IHQ, 8.00 Tijdsein; 8.0110.00 Gramofoonmuziek; KM In sein; 10.01—10.15 Morgenwijding; 10.15—10.30 Gramciooii muziek; 10.30—11.00 Causerie; 11.00—11.30 Viooksciul door J. v. d. Woude; 11.30—11.45 Causerie door Mm. Ida de Leeuw—van Rees; 11.4512.00 Gramofoom» ziek; 12.00 Tijdsein; 12.01—2.00 Het Omroep-Orlwtei v. Nico Treep; 11.15—11.30 Lezing; 12.00—12.30 Rusepo» zender; 2.30—4-00 Middagmuziek door Trio: 40MX Lezing door W. Inden: „De taak van onze Natiou* Jongeren"; 4.20—4.30 Gramofoonmuziek; 4.30—530 ito deruur; 5.306.30 Concert door Russisch Ensemble et v. Sergel Sedoff; 6.30—6-50 Gramofoonmuziek; 6.50—7.W Lezing door Luitenant-Kolonel P. W. Scharroo; 7.10- 7.30 Gramofoonmuziek; 7.30—8.00 Lezing door Prof. D:. D. Cohen: ^Egyptische en Voor-Aziatische Kunst"; Tijdsein; 8-019.00 Het Omroep-Orkest o.l.v. NiooTr&f, 9.009.30 Aansluiting met hetConcertgebouw te A» sterdam: Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkest Zang door Jules Bledsoe; 9.30—9.45 Mevr. Ida de Lesow van Rees: „Kinderkleeding"; 9-3510.00 Gramofoonsu* ziek; 10.00—10.15 Vaz Dias; 10.15—10.30 Jules Bledsoe met Kovacs Lajos en zijn orkest; 10.30—11.00 Gramofoon muziek; 11.00—12.00 Dansmuziek. HUIZEN (1875 M) KEO. 8.009.15 Morgenconcert; 10-00—11.30 Gramofoonmuitok; 11.3012.00 Halfuurtje voor. zieken en ouden van dagon; 12.00 Tijdsein; 12.01—12.15 Politieberichten; 12.15—1.45 Het K-R.O.-Trio o.l.v. Plet Lustenhouwer1.45—2.00 Gn> mofoonmuziek 2.00—3.00 Vrouwenuurtje; 3.00—330 Gra mofoonmuziek; 330—4.15 Orgelconcert; 4.15—4.30 Verw ging zender; 4.30—5.30 Paedagogische Sonatencycl 5.306.45 Het K.R.O. Kunst-Ensemble o.l.v. Plet tenhouwer; 6.45—9.00 Aansluiting met het Stadttlr te Aken. Uitzending van „Hansel und Gretel", bedrijven; 9.009.30 Lezing: „Verhouding van Kul' kunst en Volkskunst"; 9.3012.00 Het K.R.0 Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; 12.00 Sluiting. WOENSDAG 30 DECEMBER. HILVERSUM (Ml VAI 6-457.00 en 7.307.45 Lichaamsoefeningen; 8.00 i mofoonmuziek. V.PJ 10.00 Morgenwijding. V-U 10.15 Uitzending voor arbeiders in de continubedr? 11.0011.30 Praatje over „Ziekenverpleging thuis";1 Tijdsein; 12.01 VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl; 1.45 V» ging zender; 2.15 „Onze Keuken" door P. J. Kers Cello-recital door Greta v. Wal; 3.30 Voor del ren: Opvoering van „De ine Muok". door nf RA-tooneel; 4.30 Vraaguurtje; 5.15 VARA-Septt Is. Eyl; 6.00 Onderwijsfonds voor de Binnenvaar- Radio-Volksuniversiteit; 7.00 Vervolg Concert; 7-S mofoonmuziek; 8.00 Tijdsein; 8.01 Muziek van 1 tijd; 8.30 Voordracht door Minny Erfmann; 9.# VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 9.45—10.00 C ding voor den Algem. Bond van Handels- en Kaj bedienden; 10.30 Persberichten van Vaz Dias; 1W RA-Orkest; 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN (M 80O—8.15 Schriftlezing; 8.15—945 Morgenconcert 10.30 Zang door Dameskoor; 10.3011,00 Korte o dienst; 11-0012.00 Harmonlumbespeling; Politieberichten; 12.15—12.30 Grc.rr.ofoonmui'e^ 2.00 Concert; 2.00—2.30 Gramofoonplaten; 2.30-»; zen van Chr. Lectuur; 3.004.30 Concert door M perkwartet; 4.304.45 Gramofoonmuziek; 4.45 zorging zender; 5.006.00 Kinderuurtje; 6.00— tje voor de landbouwers; 6.457.15 Lezing; Causerie door H. Amelink; 7.307.45 Politiebstf, 7.45—8.00 Persberichten van het Ned. Chr. Per»^ 8.0010.15 Concert door het Chr. Mannenkoor Directeur: W. van Laar; 10.15—10.25 Persbericht» Vaz Dias; 10.25—11.30 Gramofoonplaten.

Schager Courant | 1931 | | pagina 10