Schager Courant NIEUWJAARSGROETEN a 50 cent. Uitkeeringen aan onderhouds plichtigen van wegen. HAAR ERFDEEL. Uit onze omgeving. Dinsdag 29 December 1931. 74ste Jaargang. No. 8993 Vierde Blad. Concentratie van wegenbeheer. Ook over 1931 bijdragen aan onderhouds plichtigen van wegen, op het aanvullend wegenplan geplaatst. Vóór 1 Februari 1932 deelen de wegbeheer- ders aan Ged. Staten hun meening mede over eventuëele concentratie van beheer en onderhoud. Verschenen is het provinciaal blad van Noordhol land, no. 102, behelzende de circulaire aan de bestu ren van gemeenten en waterschappen in Noordhol land, met wegenbeheer belast en waarin voor onze wegbehccrders zeer belangrijke mededeelingen wor den gedaan t.a.v. de uitkeeringen aan de onderhouds plichtigen van wegen en over de voorgenomen con centratie van het wegenbeheer. Ged. Staten herinneren in dit provinciaal blad al lereerst aan het provinciaal wegcnplan, aan de ver deeling van het aan de provincie toegewezen aandeel uit de opbrengst der wegenbelasting en der rijwielbe lasting ten behoeve van de op de provinciale wegen- lijst voorkomende wegen. In het Prov. Blad, no. 87 van 1931 werd opgenomen het door de Staten vastgestelde „aanvullend wegen- plan", terwijl Prov. Blad no. 80 van datzelfde jaar eene „wegenbijdragen-verordening" bevat, betreffende het verlcenen van bijdragen voor wegen, voorkomende op het „aanvullend wegenplan" en betreffende con centratie varf wegenbeheer. Volgens de wegenbelastingverordening worden voor de wegen op de jaarlijks vast te stelten wogenlijst. ge bracht, sedert bet jaar 1928 bijdragen aan de wegbe- heerders uitgekeerd. Te beginnen met het jaar 1931. tullen nu ook aan onderhoudsplichtigen van wegen, op het aanvullend wegenplan geplaatste bijdragen worden verleend overeenkomstig de wegenbijdragen- verordening, voor zoover aan de voorwaarden van die verordening wordt voldaan. Volgens het eerste lid van artikel 2 dezer verorde ning overschrijdt het totaal der bijdragen voor de we gen volgens het aanvullend wegenplan over het jaar 1931 niet het een derde gedeelte van het bedrag dat de provincie over hetzelfde jaar van het rijk ontvangt uit de opbrengst der wegenbelasting. In de volgende rijf jaren gaat bedoeld totaal niet te boven het twee zevende gedeelte en in de daarop volgende jaren niet het een vierde gedeelte van dat bedrag. Volgens art. 11 van de wegenbijdragenverordening blijit rietgeen van het beschikbaar bedrag niet aan de beheerders van wegen, op het aanvullend wegenplan voorkomende, w ordt uitgekeerd, beschikbaar voor be vordering van concentratie van wegenbeheer. Deze bepaling geldt voor alle wegen, dus ook voor die, welke niet op het aanvullend we genplan, maar op het wegenbelastingplan voorkomen, of die op geen dier plannen zijn vermeld. Art. 12 van de wegenbijdragenverordening geeft aap Ged. Staten de bevoegdheid te bepalen, dat de bij drage voor een weg van het aanvullend wegenplan niet zal worden genoten, zoolang niet de onderhouds plicht is overgegaan naar een publiekrechtelijk lichaam, hetwelk Ged. Staten tot voldoend onderhoud In staat aohten. Ged. Staten kunnen voor bet eerst over het jaar 1933 van deze bevoegdheid gebruik maken. Voor wegen welke niet in voldoenden staat van on derhoud zijn gehouden, worden geen bijdragen ver leend. De eerste f 400 a f 600 per K.M. werkelijke leng te yan den weg blijft in elk geval ten laste van den onderhoudsplichtige. Ged. Staten achten het ge wenscht aan de beheerders der wegen van het aan vullend wegenplan spoedig mede te deelen, welke vegen volgens hun inzichten naar cevn grooter water schap of naar een ander publiekrechtelijk lichaam dan dat, waarbij zij thans in beheer en onderhoud bjn, in beheer en onderhoud dienen over te gaan, om FEUILLETON Uit het Engelsch van Joseph Hocking sa Nancy ging zonder oen woord raar haar kamer. Z* kon op dat oogenblik niet in hetzelfde vertrek met die vrouw blijven. Ze wilde achter de waarheid komen, aiaar ze moest voorzichtig te werk gaan. Bijna werk tuigelijk verkleedde ze zich; hoewel ze uiterlijk kalm Was, trilde ze inwendig van opwinding. Als ze Sarah en's achterdocht wakker maakte, zou deze zich di- 'echt met Ben in verbinding stellen! Je ziet er niet goed uit, merkte Nancy oft toen de vrouw het eten binnenbracht Ik voel me niet goed in orde, zei Sarah Ellen; *tods miss Judson stierf is het hier erg eenzaam. Je bent niet verloofd, hé? vroeg Nancy. Jawel, hij is vijf jaar ouder dan Ik. Ben je al lang verloofd? Een paar jaar al; maar hij kan nog niet trou wen; hij wil een winkel beginnen en daar is veel geld voo rnoodig. Hoeveel wel? Twee of drie honderd pond. ik dien jongen van je? Misschien wel. Ezra Day heet hij. Ik herinner mij zijn naam. Werkt hij bij mr. Briggs! J&'. in de fabriek van Briggs. Maar hij is geen Umke werkman, daarom verdient hij niet veel geld. Dus zoo gauw jullie het geld by elkaar hebben, ga je trouwen? Ja, antwoordde Sarah Ellen, Hoelang zou dat nog duren, denk je? Gauwer dan u wel denkt, zei de vrouw. Ik ben wet geschikt voor dienstmeid en ik zal het niet lang blyven. Zijn er misschien vrienden die je helpen? vroeg Nancy. Sarah Ellen keek haar onderzoekend aan, maar het gezicht van het meisje was onbewogen. Nancy op haar eurt had de vrouw vast aangekeken gedurende dit gesprek en ze had geen notitie genomen van de «inwij kende antwoorden. Na bet eten maakte het meisje een gjaa c&wpaff- ook na het jaar 1932 voor eene bijdrage volgens de wegenbijdragenverordening in aanmerking te kun nen komen. Ook voor het lichaam, waarheen beheer en onder houd naar de meening van Ged. Staten dienen te worden overgebracht, is het gewenscht hiervan reeds spoedig mededeeling te ontvangen. Dan kunnen de onderhandelingen tusschen de tegenwoordige en de toekomstige wegbehcerders spoedig aanvangen, opdat zooveel mogelijk voor het einde van het jaar 1932 overeenstemming zij verkregen. Ged. Staten verklaren zich bereid, bij dat onderling overleg leiding te geven, in het bijzonder ook door berekening van het bedrag der jaarlijksche uitkeering van hen, die van den onderhoudslast worden bevrijd. Zooveel mogelijk langs den weg van onderling over leg dient de overgang te worden bevorderd. Mocht het overleg niet tot het, gewenschte resultaat leidon, dan kunnen de Staten krachtens art. 192a van het Alge meen Waterschapsreglement wegen, in beheer en on derhoud bij waterschappen, waarvoor dat reglement is van kracht verklaard, in het beheer en onderhoud van andere waterschappen overbrengen. Het komt Ged. Staten voor, dat in het Noorderkwar tier voor overneming van wegenbeheer het Hoogheemraadschap Noordhollands Noor derkwartier, alsm£de deAmbachten van Westfriesland, genaamd Drechterland en de Vier Noorder Koggen, hc* meest in aanmerking komen, zonder anderen wegbeheerders iets tekort te doen, kan worden getuigd, dat deze groote krachtige lichamen ten volle in staat zijn go- heel zelfstandig voor goed beheer en onderhoud op de minst kostbare wijze, beter dan vele andere wegbe hcerders, zorg te dragen. Deze lichamen beschikken thans reeds over een zeer goed ingerichten techni- schen dienst en mogen ook bij voortschrijding van de techniek en bij vermeerdering van eischen, aan we- genonderhoud te stellen, ook finantieel, het best in staat worden geacht, hun technischen dienst nog ver der te vervolmaken. Van zeer voldoend onderhoud getuigt zeker ook de staat der wegen van enkele andere groote waterschap pen en eveneens van een aantal gemeenten in Noorderkwartier. Intusschen verdient het naar het oordeel van Ged. Staten om de laatstgenoemde reden, ernstige overweging, ook het wegenbeheer van deze waterschappen en gemeenten buiten de stedelijke gemeenten of de stadsgedeelten zooveel mogelijk bij de genoemde drie groote lichamen onder te bren gen. Alleen bij zeer bijzondere redenen zouden beheer en onderhoud van wegen, die overigens voor overdracht in aanmerking komen, bij den tegenwoordigen weg- beheerder kunnen blijven. Ged. Staten denken zich bijv. het geval, dat een gemeente de beschikking over de dorpsstraat wenscht te behouden voor het hebben van geleidingen voor gas of electriciteit. Maar in verband met voortschrij dende concentratie van overheidszorg zullen ook bij deze voorzieningen voor uitzondering om deze reden slechts in zeldzame gevallen reden bestaan. Voor het Zuiderkwartier noemen Ged. Staten den Haarlemmermeerpolder, die een omvangrijk wegen beheer betreft. Bericht vóór 1 Februari 1932. Tenslotte verzoeken Ged. Staten aan de besturen van gemeenten en waterschappen met wegenbeheer belast, het hiervoren 'met betrekking tot concentratie van beheer en onderhoud van wegen volgens het we genbelastingplan het aanvullend wegenplan en an dere medegedeelde wegen wel te willen overwegen en hen het resultaat van die overwegingen vóór 1 Februari 1932 te berichten. Bepaaldelijk zullen Ged. Staten van de besturen der waterschappen en gemeenten in het Noorder kwartier daarbij gaarne vernemen, of, en zoo ja, tan aanzien van welke wegen zij in beginsel geneigd zijn natuurlijk behoudens nader overeen te komen voorwaarden en te treffen regelingen overdracht van beheer en onderhoud van wegen aan het Hoog heemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, aan de Vier Noorderkoggen of aan Drechterland te be vorderen. ae. Ze moest spoedig handelen- Ze moest te weten ko men of haar achterdocht gegrond was of niet Sarah Ellen, zei Nancy even later, ik wil eens even met je praten, Wat hebt u me te zeggen? Ik heb iets ontdekt Sarah Ellen zweeg. Ik heb ontdekt dat Iemand de brandkast openge maakt heeft op den dag dat Mary Judson gestorven ia. Weet jij wie dat geweest kan zijn? Sarah Ellen's gezicht was bleek als een d oek ge worden en ze kromp in elkaar of iemand haar geslagen had. Je geeft me geen antwoord, drong Nancy aan. Ik weet niet waar u het over hebt Dat weet je wel. Ik weet er niets van. Als iemand aan de brand kast is geweest, ik ben het niet geweest Ik zeg niet dat jij het was, antwoordde Nancy, maar er was niemand in huls behalve wij tweeën en ik weet zeker, dat iemand dien morgen iets uit de safe heeft weggenomen. Wat weggenomen? Wat héb Jk weggenomen? Het komt er niet op aan wat Iets waaraan Mary Judson groote waarde hechtte. Ik ben geen dievegge! riep de vrouw uit, hoe zu ik iets kunnen wegnemen? Bovendien had ik de sleutels niet. Ik word er toch niet van beschuldigd? Nancy keek haar vast aan. Meer dan haar woorden bevestigden haar manier van doen Nancy's vermoeden- Het is een heel ernstig ding, ging het meisje voort Heel ernstig. Een brandkast open te maken als er Iemand dood op bed ligt, is heel erg strafbaar. Maar het is een leugen! Waarom zou lk haar safe openbreken? zei Sarah Ellen heesch. Hoe moest ik weten wat ze er in wegborg? Nancy gaf geen antwoord, maar bleef haar aankijken. Wat heb ik aan een stukje papier, ging Sarah EUen verward en angstig verder. Ik heb geen ver stand van scheikunde en bovendien... Ze hield plotseling op, merkend, dat ze zich verspro ken had. Welk stuk papier? vroeg Nancy. Wat weet ik van een stuk papier? Wat bedoelt u? Het stuk papier waarover je sprak. Ik weet er niets van. Bovendien, als ik het had, waar zou ik het dan gelaten hebben? Je hebt het aan Mr. Briggs gegeven, die hier van avond is geweest. Maar..* maar... hjj heeft het toch &iet verteld? Ze WINKEL Zaterdagavond (2en Kerstdag) werd door de afdee- ling van den V.C.J.B., met haar Zondagsschool Kerst feest gevierd in het kerkgebouw alhier. Er was zeer veel belangstelling, zoodat het kerkgebouw geheel was gevuld en alle plaatsen waren bezet- Rond een grooten Kerstboom waren de kinderen geschaard, die, na een openingswoord, gesproken door den voorzit ter, den heer F. Stennenberg, hunne Kerstliederen zongen, met orgelbegeleiding. De consulent dezer ge meente, de predikant van Warmenhuizen, gaf het Kerstverhaal, dat zoowel de kleine als de groote luisteraars bekoorde. Andermaal werden toepasselijke liederen gezongen, van „De Herders" en het „Eere zij God", deze liede ren speciaal door de grootste leerlingen, die daarvoor rond het orgel waren opgesteld. Een klein Kerstver haal nog en dan krijgt ieder der leerlingen zijn of haar boek en enkele versnaperingen mede naar huis. De consulent sprak voor de kinderen een woord van dank aan allen die hadden medegewerkt, dit feest mogelijk te maken, door hun gave te schenken. De kerkvoogden voor het afstaan van de kerk, den V.C.J.B. voor het treffen der voorbereidende werk zaamheden en ten slotte allen die hadden medege werkt en dan in een persoonlijk woord tot de ge meente. waarbij spreker zich dankbaar gevoelt dezen avond hier te mogen zijn en het kerkgebouw geheel gevuld te zien. Spreker wekt de gemeente op tot meer kerkelijke belangstelling en de kinderen niet buiten den godsdienst te houden, doch hen te zenden naar de catechisatie, terwijl er eiken Maandag gelegenheid zal zijn den consulent te spreken. In tevreden stemming vertrokken alle belangstel lenden, groot en klein, en werden de bewoners der buitenwijken per autobus naar huis gebracht. Vrijdagavond, eersten Kerstdag, gaf Winkel's Har monie een uitvoering onder leiding van haar Direc teur, den heer P. Pranger te Zuidscharwoude, in de tooneelzaal van den heer R. Laan. De zaal was goed bezet, en met belangstelling werden de gegeven nummers gevolgd. Een zevental nummers werden voor de pauze afgespeeld en daar mede was het instrumentale gedeelte geëindigd. Na de pauze volgde de opvoering van een blijspel in één bedrijf, „Leen me je kamer", opgevoerd door enkele heeren leden der Harmonie en enkele aanverwante dames. Verschillende daarin voorkomende personen worden door aankleeding en grimage goed uitge beeld. Dit geestige stukje met zijn vele eigenaardige verwikkelingen, vlot gespeeld en goed verzorgd, viel zeer in den smaak van het publiek, dat genoot, en in zijn dankbaar applaus daarvan deed blijken. Met bal na, werd de stemming er in gehouden. Met het inluiden van de Kerstvacantie werd aan de school te Lutjewinkel afscheid genomen van de onderwijzeres mej. M. Renooij, die na de vaca^ntie niet meer terugkeert, doch met Januari haar functie aanvaardt als onderwijzeres in Alkmaar. In de mor genuren hebben het College van Burgemeester en Wethouders afscheid van haar genomen, waarbij de Burgemeester haar dank bracht voor hetgeen zij ge durende een driejarig verblijf hier voor het onderwijs was geweest, en men haar noodc ziet vertrekken. Onder aanbieding van een blijvendfe hei-innering hebben daarna collega's en leerlingen afscheid van haar genomen. Door Burgemeester en Wethouders is aan de afd. V.A.R.A. vergunning verleend voor het houden van een verloting van een op haar bouwcursus gebouwd ontvangtoestel. E ABENKÜB SPEL DIRKSHORN. Zaterdag 2en Kerstdag gaf de plaatselijke tooneel- 'vereeniging „Nieuw Leven" voor een eivolle zaal een tooneeluitvoering in de zaal van den heer Pijper. Op gevoerd werd het welbekende tooneelstuk „Blank en Bruin", Indisch tooneelspel in 3 bedrijven, door Ma- resco Marisini. Het stuk speelt in Indië op een binnenplaatsje in de woning van Cor Potters. Hier komt duidelijk iii uit de verhouding tusschen de bevolking in Indië, Hoe de bruine broeder door den blanke wordt behan deld en vooral de omkooperij bij de verschillende ambtenaren Er werd mooi spel geleverd door dit kleine clubje tooneellisten. Vooral als Karei Molen, kapitein O.-I. leger, ten tooneele verschijnt en hij den Assistent-Resident met zijn controleur eens flink de waarheid zegt. en op hun omkooperij wijst. Jammer dat de heer Wit zich zoo opwond en momenten kwa men dat hij zoo hart praatte, dat hij achter in de zaal slecht verstaanbaar was; overigens heeft de vereeni- ging den bezoekers een prachtigen avond bezorgd. Een gezellig bal tot éen uur besloot het feest. hoogwoud Op 24 December j.L hield de afdeeling Hoogwoud van Volksonderwijs een vergadering om te komen tot een Comité van Actie tegen het Wetsontwerp-Terpstra in samenwerking mot Opmeer. Van een elftal vereenigingen waren afgevaardigden vertegenwoordigd, terwijl nog een tweetal door omstan digheden niet aanwezig waren, toezegging tot medewer king was gedaan. De Voorzitter, de heer P. Donker Jz., opent met eeni- ge goed gepaste woorden deze bijeenkomst. Sprak er zijn genoegen over uit, dat zoo goed als alle vereenigin gen vertegenwoordigd waren. Memoreerde hoe zwaar dat onze scholen zonder uitzondering getroffen zouden worden en dat men daarom niet krachtig genoeg kan. protesteeren tegen dit Wetsontwerp. Voorzitter gaf vervolgens het woord aan den secre taris. den heer D. Olie Az., die een uiteenzetting gaf van de briefwisseling met Amsterdam en Hoorn. Hoe dat men meende in een plaatselijke actie niet veel beteeke- nis te zien, maar dat Volksonderwijs zich financieel en moreel met Hoorn verbonden had en hij het daarom ook zeer gewenscht achtte, dat men zooveel mogelijk naar Hoorn ging, waar op Maandag 11 Januari 1932 een groote protestvergadering zou worden gehouden. Maar daar het hoofdbestuur 't zeer noodig vond wel een plaatselijk co mité te vormen, en ook andere plaatsen voorgingen, meende het bestuur van Volksonderwijs toch niet ach ter te moeten blijven en was deze vergadering bijeen geroepen om een dergelijk comité te vormen. Hoe dat het comité verder werkzaam moest zijn kon spr. ook niet duidelijk weergeven, maar dit zou zich dan vanzelf wel regelen, aanvankelijk moet ieder in zijn omgeving de menschen opwekken naar Hoorn te gaan en indien er extra bussen noodig waren was het gewenscht daar tijdag voor te zorgen. Op een vraag van den Voorzitter of de aanwezigen beredd waren tot een dergelijk comité toe te treden, werd spontaan met „ja" geantwoord. Toetraden alzoo: S. Franke, lid oudercommissie SpanbroekOpmeer; S. Bant, hoofd der school Opmeer, Departement tot Nut van 't Algemeen OpmeerSpanbroek; Jb. Melk, lid ou dercommissie Langer eis; P. Grootes te Aartswoud, Volks man, G. W. de Boer, oudercommissie Aartswoud en G. Hemke idem; P. Donker en D. Olie Az. namens Volks onderwijs, Joh. Bakker, Aartswouder Belang, Joh. Veer man, „Ons Belang", L Hoekstra hoofd der school te Hoogwoud namens het departement tot Nut van 't Al gemeen afd. Hoogwoud. Toezegging was gedaan door do afd. Aartswoud en Opmeer van de S.D.A.P. Nu volgde verkiezing dagelijksoh bestuur. Bij accla matie werd als de meest gewenschte die het best met het hoofdbestuur was gekozen verklaard de heer D. Olie Az. te Nieuwe Niedorp, secretaris. Verder werden bij meer- aan Begunstigers, Familie,Vrienden, worden wederom in de Schager Courant van Oudejaarsdag geplaatst Opgaven s.v.pl. spoedig aan ons bureau of aan H.H. Kantoorhouders en Boek handelaars. De Uitgevers. stotterde van angst! Hij beloofde. Wat beloofde hij? Sarah Ellen begreep, dat ze zichzelf er in gewerkt had en had dingen gezegd, die ze had willen verzwijgen. U probeert mij, een arme, domme vrouw, in moei lijkheden te brengen, dat is heel slecht van u: Ik weet niets van een brandkast af; ik ben er niet aan geweest, ik heb niets weggenomen! Hou je dab vol? Ja, Miss Judson was goed voor mij en liet me twintig pond na. Ik zeg niet dat ze me niet wat meer had kunnen geven, maar ik ben niet van steen en ik ging niet in haar kamer om te stelen toen ze was ge storven. Blijf je bij die woorden? Ja; ik ben geen dievegge en geen leugenaarster en ik laat me niets zeggen wat niet waar is. U heeft inij, een eerlijke vrouw, beschuldigd van... - Van wat? Ik zeg niets meer. Over een week zoek ik een an dere dienst, zei Sarah Ellen ensloeg de deur achter zich dicht. Nancy ging direct naar de telefoon en belde Woodroyd op. Is mr. Ben thuis? vroeg ze. Ja, hij staat op het punt om uit te gaan. Wilt u hem spreken? -- Ja, ik wacht aan de telefoon. Wie is daar? hoorde Nancy hem eenige seconden later vragen. U spreekt met Nancy Trevanion, mr. Ben. Nancy Trevanion! en zijn stem werd direct vrien delijk. -Is er iets dat ik voor je doen kan? Bent u vanavond bezet? Niet als ik u van dienst kan zijn, antwoordde Ben zoetsappig. Ik zou u nog even willen spreken en ik zou uw mooi ingeriohte kamera willen bewonderen. Bedoelt u dat u mij vanavond komt opzoeken? vroeg Ben verheugd. Ja, over een half uurtje. En Nancy hing den hoorn op. Daarna belde ze een garage op om een taxi en toen ze de kamer wilde uit gaan, hoorde ze haastige voetstappen in de gang. Zou Sarah Ellen geluisterd hebben? Ze aarzelde een oogen blik, nam toen opnieuw het toestel en vroeg de Centrale Toen sloop ze de deur uit en zag juist Sarah Ellen in de keuken verdwijnen. Ze ging terug naar het toestel. Het is nu juist acht uur. zei Nancy. wilt u mijn toestel buiten gebruik stellen tot middernacht? Ik ga uit en wil niet dat het toestel wordt gebruikt, Begrijpt u wat ik bedoel? Ja. zeker. Ik zal er voor zorgen. Eenige oogenblikken later wachtte Nancy op de taxi Ze was erg zenuwachtig, ofschoon er uiterlijk niets van te merken was. De taxi staat voor, kondigde Sarah aan. Dank je, zei Nancy. Ze verliet het huis, sloeg de deur met een slag achter zich dicht en ging eenige seconden later behoedzaam de voordeur weer binnen. Ze hoorde hoe de meid tevergeefs probeerde de telefoon te gebruiken. Nancy lachte in zich zelf en ging heen. Ben deed haar zelf open, toen ze aan de deur van Woodroyd belde. Je weet niet hoe blij ik ben dat je gekomen bent» zei hij, Er is tooh niets? Weineen, antwoordde het meisje, ik wilde alleen je nieuwe kamer zien. Ik stoor toch niet? Storen! riep Ben uit. Integendeel Ik wilde juist uitgaan toen je opbelde, maar ik ben veel te blij dat je geltomen bent. Dezen kant. uit, alsjeblieft. Nancy aarzelde. Nu ze op Woodroyd was, leek haar plan onuitvoerbaar. Ben scheen zoo blij haar te zien; hij leek zoo openhartig en joviaal, dat haar achterdocht baar ongerijmd voorkwam. Ze was bijna bang, maar ze hoorde de hartelijke stem van Elyah Briggs uit de an dere kamer en dat gaf haar weer moed. Ze volgde Ben naar zijn vertrekken. Het ziet er niet kwaad uit, hè? vroeg hij Ik heb alles naar mijn eigen smaak laten inrichten en het is het rustigste deel van het huis. Wil je mijn bi bliotheek ook eens zien? Nancy keek rond. Ze zag de comfortabele meubels, de mooie kleurcombinatie, de zware brandkast tegen den muur. Neen. ik wilde de bibliotheek voor een ander keer tje uitstellen, mr. Ben, zei ze daarvoor ben ik niet ge komen. Ben hoorde de vreemde klank in haar stem. Hij keek haar verontrust aan, Is er iets gebeurd? vreog hij angstig* Neen, ik wilde alleen iets vragen. My wat vragen? Wat dan? Ik wilde vragen, wat je met de formule hebt ge daan, die Sarah Ellen uit Mary Judson's brandkast ge stolen heeft Wordt yervolgd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 11