RUWE HU/D Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. derheid van stemmen als Voorzitter gekozen de heer P. Donker Jz. te Hoogwoud en tot penningmeester de heer S. Bant te Opmeer. Allen namen de benoeming aan. De finantieele zijde zou later geregeld worden. Verder zou worden nagegaan of nog meer circulaires noodig waren voor Hoorn. Met een woord van dank voor de aangename samen werking en dat onze moeite moge worden beloond, sluit Voorzitter deze goed geslaagde vergadering. Ter secretarie zijn inlichtingen te verkrijgen over een gevonden portemonnaie met geringe inhoud. W I E R1N GEN Jaarvergadering van de vissóhersvereeniging D.E.T.V. op j.1. Zondagmiddag in het lokaal van en heer S. Veer- ddg te Hdppolytushoef. Aanwezig 51 leden. Voorzitter, de heer J. J. Tijsen opende deze vergade ring met welkom. Trots de donkere wolken, welke vorig jaar dreigden, is het afgeloopen jaar, hoewel niet rooskleurig, toch re delijk geweest; er is nog niet te klagen. De achteruit gang is hoofdzakelijk de oorzaak van de droogmaking der Zuiderzee. Ook de algemeene malaise is er niet vreemd aan. Volgend jaar zal het veel slechter zijm, dan ds 80 pet. van het wulkenterrein verloren. Zeegras is veel selchter en vooral kruikels wordt ook veel slechter door verlies van terrein. Spr. hoopt op terwillekomen van de regeering in deze. We zullen door het afsluiten van de Zuiderzee ook veel vreemde visschers hier krij gen en verwachten dan overbevolking onder de vis- Böhers. Dan wordt nog f 1.25 van de wier per 100 Kg. geheven. Er moet op verschillende dingen worden ge wezen en we zullen hopen op medewerking van de re geering. We zullen echter moeten afwachten, wat ae doet. Spr. zegt de afsluiting van de Zuiderzee is echter de hoofdoorzaak van de verslechtering voor visschers van 75 tot 80 pet. vdschterrein gaat verloren. Vervolgens leest de heer Jb. Lont, secretaris, de no tulen der vorige vergadering, welke na gelezen onver anderd worden goedgekeurd. Den secretaris wordt dank gezegd voor zijn werkzaam heden. Volgen ingekomen stukken. Wordt gelezen een schrijven van de Centrale Com missie, behelzende beschrijving van een te Amsterdam gehouden vergadering. In het schrijven wordt aange drongen op spoedige inwerkingtreding der gewijzigde Zuiderzeesteunwet, en een royale uitvoering daarvan. Een schrijven wordt behandeld, betreffende spoeduit- keering aan im nood verkeerende visschers. Steun wordt niet gegeven voor de haring- en garnalenvisschers, wel ke niet hebben gevangen, wamt elders was ook geen haring en garnaal. Wel zal steun te verkrijgen zijn voor hen welke walvisschers zijn, en gedupeerd zijn door het verzoeten van het zeewater. Dit op grond van art. 13 van de genoemde wet, betreffende noodgevallen. Er is een schrijven ingekomen voor de plaatselijke afdeeling, van het Centraal Comité, met verzoek een bijdrage af te staan voor een gedenkteeken op het graf van den overleden visscherman, propagandist, den heer Jb. de Veen. Besloten wordt f 15 in de kosten bij te dragen. De penningmeester, de heer Jn. Lont, doet vervolgens rekening en verantwoording. Ontvangsten f 315, uitga ven f 308.34, batig saldo f 6.66. Op boerenleenbank is ge plaatst f 812.73, aan bezit en kasgeld f 819.39. Bij monde van den heer K3. de Haan wordt medege deeld dat de kascommise-ie alles in keurige orde heeft bevonden. De penningmeester en ook de leden der kascommissie worden voor hunne benoemingen dank gezegd. Wordt overgegaan tot verkiezing van 3 bestuursleden Aftredend zijn de heeren G, Dirks, G. Smit en L. Wig bout. De uitslag is: G. Dirks 48; G. Smit 47 en L. Wig- bout 33 stemmen. Allen zijn dus herkozen. Voorzitter deelt mede, dat het bestuur van D.E.T.V. en het bestuur van Van Ewijcksluis eengecombineerde vergadering hebben belegd, ter bespreking Boezemmeer- beplanting. Op die vergadering is besloten 2 afgevaar digden te zenden naar den heer Brouwer te Den Haag, chef van de vissoherij-inspectie. Daar zijn heen geweest de heeren Keuris van Vaaj Ewijcksluis, en Jb. Wigbout De besprekingen hadden een aangenaam verloop. Er is besloten dat de betrokken visschers 5000 H. beneden- maatsche bot zullen uitplamten in de boezemineer. Deze bot moet buiten den afsluitdijk worden gevangen. Het rijk financiert deze zaak en de betrokken visschers dragen ook iets in de kosten bij. Een en ander geldt voor omwonende visschers, van West-Wieringen en Van Ewijcksluis. Het rijk vergoed 10 cent per pond. Volgt bespreking invoer Deensohe paling. De heer S. ten Bokkel deelde mede dat vroeger weinig Deensohe paling hier kwam. Nu is het anders. Groote hoeveelheden komen hier heen en op de Alkmaarsohe- meer is reeds een opslagplaats. De inlondsche, koopers durven niet te koopen om op te leggen. Wordt gesproken om te verzoeken invoerrecht te hef fen. - De heer M. Kooij is tegen invoerrecht te heffen, doch de regeering op te leggen om een verbod in werking te stellen dat de Deensche paling niet voor Hollandsche paling wordt uitgevoerd. De heer Tj. Wigbout spreekt over toeslag op de pa lingvangst De heer Jn. Lont zou willen bewerken oon een zeker getal in te laten voeren en dan niet meer. Dus beper king van invoer. Voorzitter zou het echter beter achten om inlichtingen te vragen, hoe te handelen in deze, aan den inspecteur der visscherij-inspectie. Alzoo wordt besloten. Voorzitter deelt mede dat deze bespreking heeft ge had met verschillende ingenieurs en de directie der Zui derzeewerken over het in en uitvaren tusschen de lij- dammen te Den Oever. Eén dam bleek te lang en er is 20 meter afgenomen. De directie als juist genoemd heeft de vraag gesteld wat de schippers er van dachten als de noorddam nu met 75 meter werd verlengd. Algemeen wordt dat voor de schipperij nadeelig geacht Voomtter acht het dan ook beter het te laten zoo het hu is. Allen voor om zoo te adviseeren. Volgt rondvraag. De heer TJ. Wigbout geeft het bestuur in overweging, om aan den Noordkant een klein aanlegsteigertje te Jaten maken. Een dergelijk verzoek zal aan de betreffende autoriteiten worden ge daan, daarbij zal tevens worden verzocht om het be staande geultje wat uit te baggeren. De heer Br. Kat zegt uit de notulen te hebben ver nomen, dat de saamhoorigheid onder de ltruikelvis- schers groot is, n.1. dat niet meer met motorbooten mag worden gevisschen op kruikels. Het is hem echter be kend, dat te Den Helder kruikels aan den afslag komen, gevischt met de motorvlet, Spr. geeft het bestuur hier van melding. Meer wil spr. hier niet van zeggen. Het bestuur zal hierover in correspondentie gaan met de zustervereeniging te Oudeschild op Texel. De heer C. Bakker vraagt of het bestuur er van in kennis was, dat het verbod van kuilvisschen bekend was voor het in de courant vermeld werd. Dit blijkt niet zoo te zijn. Den heer Bakker is echter elders ge zegd, dat Wieringen vóór verbod was; als D.E.T.V. daar nu niets van wist, dan komt het spr. vreemd voor. De heer M. Kooij geeft hierover nadere toelichting. Een levendige discussie volgt hierover. De heer Br. Kat zegt hierop, hoe het dan staat bij den visscherijraad. Leden van dien raad worden zoo hier en daar maar gevraagd. Den leden wordt dan wel advies gevraagd, maar te zeggen heb je absoluut niets. Het is een zeer ondankbaar werk, waar spr. ook wel eens in betrokken is geweest, welke zeer onaangename herinneringen met zich brengt. Spr. zegt dat b.v. best tien leden iets voor kunnen stemmen, met één tegen en dat het éen tegen nog wordt aangenomen. Spr. noemt dit geheimdoenerij en vindt al wat in dien genoemden raad wordt besproken, ook uit den booze. Het is dan ook alleen advies geven, en te zeggen heb je er niets. De heer Jn. Lont zegt dat hij ook onaangenaamheden heeft beleefd hieromtrent. Het werd hem tot een ver wijt gemaakt, dat hij als bestuurslid van D.E.T.V. wel wat aan de leden van de vereeniging had kunnen uit laten.. De heer Lont wist echter van een verbod niets af. De heer M. Kooij zegt dan dat hij als lid van den visscherijraad wel een schrijven heeft ontvangen omtrent het verbod van visschen met den kuil binnen den af sluitdijk, doch geeft te kennnen, dat het een verzuim van hem is geweest, er met het bestuur over te spre ken. Spr. belooft in den vervolge beterschap. Het zou echter niet hebben geholpen in deze, want het voor stel in den visscherijraad gedaan, om verbod in te stel len, werd met alle stemmen aangenomen. Spr. stemde blanco De heer Jn. Kok vraagt of liever zegt, dat het wen- schelijk is, de botvisscherij in het boezemmeer gedu rende de maanden Mei tot October stop te zetten. De heer M. Kooij zegt dan dat alle visch wordt be schermd, doch alleen de botvisscherij niet. De boezem- meervisscherij kan echter plaatselijk worden geregeld. De heer Jb. Smit zou den tijd om niet op bot te vis schen, willen bepalen van Mei tot September. Allen zijn hiervoor. De vissohersvereeniging te Van Ewijcksluis zal met een en ander in kennis worden gesteld, en ook haar medewerking worden gevraagd, welke hiervoor noodzakelijk is. De heer S. de Haan is er tegen, dat de aanplantvisch voor het boezemmeer van buiten (en waarschijnlijk uit zijn vischterrein) wordt gehaald. Spr. noemt hiervan de onredelijkheid. Ook gaan er stemmen op over de on redelijkheid, dat een zeker aantal van bepaalde plaat sen het boezemmeer mogen bevisschen, en dat zij die eenmaal niet in aanmerking komen, niet daar mogen visschen. Verschillenden zouden het visschen vrij willen laten, niet alleen in 't boezemmeer, maar ook elders. (De kamervisscherij wordt hiermede bedoeld). De voorzitter maakt dan een einde aan deze zeer le vendige discussies. Bij vrij visscherij zou er moord en doodslag volgen om een stukje brood te verdienen, brengen nog enkelen in het midden. Voorzitter zegt dan dat het gaat om de gedupeerde visschers. Wordt het dus vrij gelaten, dan zou het een hopelooze boel worden. Spr. zegt dan dat het bestuur zijn uiterste best doet, de zaken zoo goed mogelijk te regelen, en ondanks dat, wordt zij nog genoeg tegen gewerkt. Spr. staat hier niet voor hem zelf, doch om de goede zaak. Het gaat hier om de goede orde. De heer S. Wagemaker zegt dand at er visschers ver der van het boezemmeer afwonen als hij, en bij mag er niet in visschen. Spr. vindt dit zeer onredelijk. Spreker wordt in deze volkomen gelijk gegeven. Hij is met den heer S. Heijblok wel een der meest gedupeerden. Door hen werd altijd en uitsluitend op het Waardje gevischt, en dat is nu land geworden. Er zijn echter visschers, welke een consent hebben en er noit gebruik van ma ken. De heer S. Wagemaker zal dan in de gelegenheid worden gesteld per 1 Jan a.s. bij de uitgifte der nieuwe consenten er een te betrekken. Voorzitter wijst er echter op, dat dit te beginnen per 1 Jan a.s. voor 6 jaar geldt, dus dat de kosten welke worden gemaakt, ook voor 6 jaar worden aangegaan. De heer S. Wagemaker spreekt woorden van dank voor deze regeling. De heer Jb. de Haan vraagt over den handel, hoofd zakelijk in bot, in de haven te Den Oever bulten den afslag om, en of dit wel bevorderlijk is voor de goede zaak. Voorzitter zou dit met het vlsschersfonds willen be spreken. De heer G. Dirks bepleit ten sterkste de visch niet uit de hand te verkoopen. De hee C. Bakker vraagt dan, wat te doen aJs er b.v. eens overvloedig veel haring komt en ze kan niets op brengen aan den afslag. Bij overvloedige aanvoer kan men zijn visch zelf op houden en dan naar elders vervoeren. Dat wordt op meerdere marktplaatsen gedaan. Bij gewonen gang van zaken is het best doenlijk een verbodsbepaling in te stel len om uit de hand te verkoopen, temeer daar 't hoofd zakelijk bedoeld is voor bot. Zoo zal verzocht worden een regeling te treffen. Verder niet meer aan <ïe orde zijnde, sluit Voorzitter met dank voor de opkomst, en hoopt dat de besprekin gen vrucht zullen .dragen. Den bouw van een woon- en winkelhuis voor den heer K. Hakvoort, aan den Poehveg te Westerland is bij onderhandsche aanbesteding opgedragen aan den aannemer J. D. Kooij, alhier. Op Zaterdagavond jl. (2den Kerstdag) gaf het too- neelgezelschap „Harmonie" ie Heerhugcwaard een uitvoering in „Concordia" te 1-Iippolytushoef. Opge voerd werd „Het Onvermijdelijke", tooneelspel in 4 bedrijven door Suze la Chapelle Roobol. Tegen den aanvang was het gezellig druk in de geheel bezette zaal. De bekende Concordia-band zorgde voor vroo- lijke muziek. De heer P. J. Mienes opende dezen avond met een kort woord, en hoopte dat de aanwezigen een genoeg lijken avond zouden hebben. We kunnen wel zeg gen dat het geheel een succesvollen avond is gewor den. Het tooneel was goed verzorgd. Snijders speelde zijn rol zeer verdienstelijk. Trude vertolkte haar roi keurig als vroolijk, jong, levendig meisje. Het tweede bedrijf werd heel goed en vlot gespeeld. Nellie gal beschaafd spel te zien, een beetje inniger was niet misplaatst geweest. In het derde bedrijf was het vooral Otto, welke het onvermijdelijke goed tot zijn recht bracht. In het vierde bedrijf, wat zeer pakkend is, kwamen verschillende scène's zeer goed uit. Trude leverde zeer mooi gevoelig spel. De oplossing van dc moeilijkheden gingen vlot. Vooral hier was het spel heel goed. Met haar mooi spel heeft zij veel bijgedra gen tot het succes. Dit bedrijf eischte van Nellie zeer veel en ging eenigszins boven haar krachten. De vereeniging kan met trots öp dezen avond terug zien, want zij is buitengewoon goed geslaagd. Het bal na had een buitengewoon ordelijk en gezellig verloop. Hoewel het gewoonlijk hier in de gemeente zeer druk op straat is tijdens de Zon- en feestdagen, is het dit jaar met Kerstmis wel zeer kalm geweest. De oor zaak is hierin te vinden, dat zeer velen, die hier tij delijk wonen, vanwege de Zuiderzee- en aanverwante werken naar hunne familieleden elders waren vertrok ken om daar het Kerstfeest te vieren. De autobussen hadden dan ook zeer druk werk op de dagen voor Kerstmis. Alleen Donderdagmorgen vertrok de eerste tram te v. Ewijcksluis met 400 passagiers en 200 rij wielen. Van den Oever gingen bijna 300 personen per boot in de richting Friesland en Groningen. Dan nog gerekend zij die rechtstreeks naar Schagen reis den per bus en zij die vertrokken vanaf station Anna Paulowna en de menschen die Woensdags al ver trokken, is te begrijpen, dat toen het verkeer overbe last was, maar daardoor ook de kalmte hier ontstond. Evenals vorige jaren heeft alhier de Kerstfeest vieringen in verschillende kerken plaats gehad, len Kerstdag was Kerstfeest vanwege de Zondagsschool in de kerk te Westerland, welk feest veel belangstel ling trok. Bij den keurig versierden boom zongen de kidderen hun liedjes en werden zij op cadeautjes en versnaperingen onthaald. Mej. Riko Koorn, de Zon dagsschooljuffrouw, aldaar, vertelde twee prachtige Kerstverhalen, waar niet alleen de kleintjes naar luisterden maar waarvan ook de grooten hebben geno ten. 2en Kerstdag had te Oosterland eveneens een goed geslaagd Kerstfeest plaats. En omreden de lei ding der feesten in handen was van Ds. v. Beek, was de Kerstfeestviering te Hippolytushoef op j.1. Zondag avond gesteld. Ook dit Kerstfeest is buitengewoon .goed geslaagd. Het N. Herv. Kerkgebouw was geheel gevuld met belangstellenden. De geheel met wit ver sierde boom met de vele kaarsjes er in, maakte een lceurigen indruk. De kinderen zongen ook hier heel lief en goed, en namen met graagte hun cadeautjes on versnaperingen in ontvangst. Mej. Gr. Bosker Jd. hield hier een zeer mooie Kerstvertelling over 6 stukjes kaars, welke werden Schra/e Lippen Gesprongen Handen voorgesteld door 6 in het wit gekleede meisjes, elk met een brandende kaars in de hand, welke om beur ten hun wedervaren vertelden wat ze op verschil lende Kerst-feestvieringen zoowel bij arm als rijk hadden beleefd. Mej. Tr. Bruul zong voor deze gele genheid zeer verdienstelijk een Kerstlied. Het geheel werd een uitmuntend geslaagd Kerstfeest. De ver schillende dames en heeren, welke hiervoor hun me dewerking verleenden, zijn wel veel dank verschul digd. LANGEND IJ K Door het Bestuur der Winkeliersvereeniging is aan de Burgemeesters der Langendijker gemeenten een schrijven gericht, waarin de aandacht wordt geves- ligd op het te snel rijden van autobussen en vracht auto's, waardoor, mede als gevolg van den slechten toestand, waarin de straat verkeert, de huizen veel hebben te lijden. ZUIDSCHARWOUDE. De heer P. Boon hoeft zijn smederij overgedaan aan den heer A. Scholte. Deze smederij is meer dan een eeuw door de familie Boon geëxploiteerd. De heer P. van Eeten zal zich metterwoon vesti gen in het. huis, tot voor korten tijd bewoond door den heer A. van Twuijver. Daardoor zal de sigaren winkel van den heer Van Eeten worden opgeheven. Den 5, 6 en Ten Maart zal de Vrouwen vereen. „Onder Ons" een Huisvlijttentoonstelling houden in de kolfbaan van den heer P. Kramer. Alle dames van Langendijk en schoolkinderen vanaf 8 jaar, kunnen er aan deelnemen. De heer P. Blom Dz. te Noordschanvoude, is bij het te Amsterdam gehouden examen geslaagd voor het diploma van de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden. Hij had zijn opleiding genoten bij den heer Du Burck te Zuidscharwoude. Z IJ P E SCHAGERBRUG. Op Woensdag 23 December j.1., 's avonds half 8, ver gaderde de IJsclub „Algemeen Belang" alhier in het café van den heer Van der Poll. Slechts 9 leden waren tegenwoordig. De Voorzitter, de heer H. Rezelman, opende de ver gadering en heette de aanwezigen welkom. Door den Secretaris, den heer T. Kossen Jz., werden hierna de notulen van de vorige bijeenkomst gelezen, welke onveranderd werden vastgesteld. Bij de hierop plaats hebbende bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren P. Vries, M. Schipper en M. Wonder werden gekozen tot bestuurslid de heeren K. Winkel, N. Ligthart en N. T. Hopman. De rekening van den penningmeester, nagezien door een commissie, bestaande uit de heeren C. Dekker en N. Ligthart, werd hierna goedgekeurd, met dank aan den penningmeester, den heer H. de Graaf Sr., voor zijn gehouden beheer. Vervolgens werd na eenige besprekingen, besloten het volgend jaar een huisvlijttentoonstelling te orga- niseeren. Deze zal worden gehouden in de zaal van mej. Broer. Aan deze tentoonstelling zal dan tevens een kleine loterij worden verbonden. De gelegenheid tot inzending voor de tentoonstelling zal alleen open staan voor inwoners van Zijpe. Voorts zullen eenige dames worden gevraagd, om het bestuur bij dc beoor deeling, enz. van advies te dienen. De tentoonstelling zal worden gehouden in het laatst van Februari of liet begin van Maart 1932, terwijl aangiften voor deelne ming tot 15 Februari 1932 kunnen worden ingezon den bij de heeren T. Kossen of H. Rezelman te Scha- gerbrug. (Nadere bijzonderheden zullen te zijner tijd per advertentie worden bekend gemaakt.) Voorts wordt aan het Bestuur machtiging verleend, om, indien er ijs mocht komen, naar omstandigheden te handelen. Op de baan zullen alsdan werkW, worden tewerkgesteld. Aan de gemeente zal wonw gevraagd om met de brandspuit de ijsbaan te mogw besluiten. Ten slotte wordt besloten om, onverschillig 0f er al dan geen ijs is, in Januari a.s. contributie te innen. Hierna volgt sluiting. Een nieuwe zaak, Ons dorp is weer een zaak rijker geworden. Don derdagmiddag had n.1. de officieele opening plaats van de nieuw-gebouwde groentezaak van den heerc Broens alhier. Het nieuwe perceel, dat is opgetrokken op een ge deelte van het voormalig schoolplein, op den hoek van den Schoolweg en den Schagerweg, ziet er keurig uit. De aantrekkelijkheid van het geheel wordt n« verhoogd door een smaakvol ingerichte etalage. Het perceel is gebouwd onder architectuur van den heer Chr. Dekker te Schagen, door de heeren k Schipper, metselaar en Jb. Veeter, timmerman, jj. hier. Wij wenschen den heer Broens veel succes met zijn nieuwe zaak. B A R S1NGERff 0 JU KOLHORN. Twee-den Kerstdag speelde de heer J. va-n der de bekende biljarter een match in het café van den he« S. Kuiper alhier. Hij gaf 350 caramboles op de 500 voor, doch wist zijn beide partijen toch te winnen. Tegen da heer G. H. Kistemaker maakte hij de geweldige serit van 373 caramboles. Na afloop van dc partijen voer* hij eenige fraaie kunststooten uit, die bij het talrijk op gekomen publiek zeer in de smaak vielen. In haar vergadering heeft het departement van i*{ Nut van het Algemeen afd. Kolhorn besloten om in 6 herfst 1932 wederom een floraliatentoonstelling te hou den. Hiervoor zullen reeds binnenkort planten voor deelnemers beschikbaar worden gesteld, die dezo dio gedurende den zomer moeten verzorgen en opkweeken. HEERHVGOWAARl Woensdagavond werd mevrouw PostBrouwer, ter wijl zij zich op den Middenweg-Noord bevond, aangere den door een van twee haar achterop rijdende wiel rijden die beweerden door het licht van een van tegengestelde richting komende auto te zijn verblind. De aanrijding was zoodanig dat de dame niet in staat was zich naar huis te begeven, en door een passeerende auto vervoerd moest worden. De inmiddels ontboden geneesheer constateerde «en hersenschudding. Een nader onderzoek zal worden in gesteld. Door den Burgemeester dezer gemeente werd aan verschillende ingezetenen een schrijven gericht, inhou dende een oproep tot samenkomst met doel ook alhier tot opriohting van een crisiscomité te geraken. Als naar gewoonte werd door den V.C.J.B. tweeden Kerstavond haaT kinderfeest in de N.H. kerk gehouden Door den consulent dezer gemeente, Ds. Nobel m Egiuond a. d. Hoef. werd na de gebruikelijke voorlrasg van het Evan gele verhaal de kerstvertelling gehouden. Toen na aandachtig toeluisteren de laatste woorden op gevangen waren, „en dat was nu het kerstfeest vsa Rlekske" klonk 'spontaan een teer kinderstemmetje* waarin al de nuance's lagen, die de kinderziel soms ia zulke oogenblikken tot uiting kan brengen „dit vu mooi." Ongetwijfeld zal dat kind onbewust ook de gïroefc» van de talrijke ouderen in die drie woorden Mto weergegeven. Zoowel de zang der kleinen, ais het a-llegorlsbktó- je „De Maanden", opgevoerd door de grootcre zoedags- schoolleeriingen, deden weer zien, met welk een ttc wijding door verschillende leden der vereeniging vu gewerkt om dit te bereiken. Het uitreiken der cadeautjes, het ronddeelen der va- snaperlngen en het schenken der „sukkela" bracht til altijd weer den humor op hot tapijt. Laten we niet vergeten het slotwoord van den predi kant, waarin hij deed uitkomen het vele dat op geest#- lijk gebied moet worden verricht, omd aardoor nog mni het kleine te voorschijn te zien komen en het warms woord varn dank, dat hij daarom tot do V.C.J.B. richtte, die met zooveel volharding uitgaat om te zaaien. Of Do redder, die Wim stevig vasthield, Verheugt zich om zijn daad. „Ja," riep hij, dat was op 't nippertje En het was bijkans te laat. Maar nu heb ik je te pakken Zijn oog van blijdschap glom „Ik laat je niet meer los," zei hij Terwijl hij langs een ladder klom. 253. Achter een rieten wand, een visscher zat Die ging wat visschen vangen Maar die, al ras door de slaap overmand Zijn hoofd op zijn borst liet hangen. De hengel hield hij nog in de hand Dat was voor hem een verzetje. Maar vangen, deed hij natuurlijk niet, Al droomend op zijn t-"--

Schager Courant | 1931 | | pagina 12