Bekendmakingen. Inschrijving voor den dienstplicht. Plaatselijk Nieuws. Uitgaan met de Kerstdagen. Kerstfeest. Staatsloterij, Ingezonden Stukken. Uit onze omgeving. De Burgemeester van Schagen maakt bekend, dat in Januari 1932 voor den dienstplicht moeten worden ingeschreven: de mannelijke Nederlanders, die in 1913 geboren zijn en op 1 Januari 1932 woonplaats hebben in Ne derland of wier wettige vertegenwoordiger (vader, moeder, voogd of curator) op genoemd tijdstip aldaar woonplaats heeft, en voorts: de mannelijke niet-Nederlanders, die in 1913 geboren zijn en op genoemd tijdstip ingezetene zijn. Zij die voor den dienstplicht moeten worden in geschreven, moeten zich zelf daarvoor aangeven ter Secretarie. Bij voorkeur op Dinsdag 5 Januari 1932. Bij verhindering moet de wettige vertegenwoordiger voor de aangifte zorgen. Vrijstelling voor den dienstplicht. Hij, die vrijstelling wenscht wegens broederdienst of wegens het bekleeden van een geestelijk ambt of een menschlievcnd godsdienstig ambt of opleiding tot zoodanig ambt, behoort daartoe aanvraag te doen bij de inschrijving voor den dienstplicht of binnen tien dagen daarna. Het niet ontvangen van een persoonlijke herin nering aan de aangifte ter inschrijving ontheft den- gene, die tot aangifte verplicht is, NIET van deze verplichting. Voor verdere bijzonderheden wordt venvezen naai de algemecne bekendmaking op het aanplakbord. Schagen, 28 December 1931. De Burgemeester van Schagen: J. CORNELISSEN. Bij mevr. wed. Zwaag trad het tooneelgezelschap De Vereenigde Schouwspelers op, met: ,,'t Gat in den Muur. De zaal was goed bezet en men heeft zich in alle opzichten best vermaakt. Lacht uw zorgen weg, was het motto waaronder geadverteerd werd, welnu, daarvoor was alle gelegenheid. De hoofdrollen die be zet waren door Enny Mols—De Leeuwe Ada van Duyl, Piere Mols en John Timrott, waren in zeer vertrouwde handen. Er is dan ook keurig gespeeld. Theater Royal had een zeer varieerend programma. Een paar pakkende films als: De Straatzangers en De Sensatie der Toekomst. Het bezoek was ondanks de volle zalen die Trader Horn al getrokken had, ■weer zeer groot. Tweeden Kerstdag was onze bioscoop nogmaals te klein. Men kon de grootc toeloop niet bergen. In de zaal van den heer Igesz gaf de Kolhorn Cinema het bekende filmwerk: De Jantjes van Tou- lon en Met z'n Dertienen. Ook hier een best bezette zaal en een dankbaar publiek. Het bal in Ccrès zoowel als de „na afloop bal" in de andere zalen, waren eveneens druk bezocht. Schagen heeft van het „met. de Kerstdagen uit", volop zijn portie gehad. In de Ned. Herv. Kerk. Op den tweeden Kerstdag had het jaarlijksche kerst feest in de Ned. Herv. Kerk plaats. Het kerkgebouw was geheel bezet, ja stoelen moesten nog worden aangedragen en er waren bezoe kers die zich met een staanplaats tevreden moesten stellen, wij zelf hadden ons nog een zitplaatsje op een trapje weten te veroveren. In het middengedeelte van het gebouw hebben de leerlingen van de schoolcatechisatie en die van de Zondagsschool een plaats gekregen, terwijl voor, aan den kant, de groote keurig versierde kerstboom is ge plaatst. En het was volop feest voor de kinderen, zo werden heerlijk getracteerd op suiker- en chocoladekransjes, op koekjes, en een gejuich weerklonk toen de gebak jes door de helpsters werden aangedragen. Met veel succes zongen de leerlingen van de schoolcatechisatie onder leiding van den heer D. Brouwer., het hoofd der school, hun versjes, terwijl de leerlingen van de Zondagsschool hun versjes onder leiding van den pre dikant, den heer Ds. Eikema, zongen. En met welk een aandacht werd door de aanwezi gen geluisterd naar de mooie kerstvertelling van Ds. Eikema, hoe leefden dekinderen mee met het ge zin van Jaap Visser, met den angst van diens vrouw Janneke, toen deze gewaar werd dat onder de kust een schip in brand was, Janneke haar ziek kindje noode alleen liet en in den donkeren nacht naar het dorp toog, om de dorpelingen door klokgelui naar het strand te roepen, teneinde aan den in nood ver- keerende schepelingen hulp te kunnen bieden. Dat het verhaal hun volle belangstelling had, bleek wel uit de aanvullingen en uit de beantwoording der vra gen die dominéé vroeg en stelde. En hoe gelukkig dat het geloof in onzen lieven Heer en de hulp aan an dere menschen beloond werd door de terugkomst van Jaap Visser en het herstel van het zieke kindje. Aan het einde van het feest dankte Ds. Eikema den koster, den heer J. Hofland, zoowel als de dames die bij de voorbereiding van het feest en bij de versie ring van den kerstboom hadden geholpen, ook de da mes die gecollecteerd hadden, den organist, den heer Brouwer en de schoolcatechisatie voor het zingen van de mooie liedjes en ook den aanwezigen, die in groo- ten getale waren opgekomen en ten slotte hen die zoo mild op de lijsten hadden geteekend, zoodat de op brengst nog iets grooter was dan verleden jaar. Ook werd dank gebracht aan den onbekenden gever, die in gesloten enveloppe een bijdrage als kerstfeestgave zond. Naast deze woorden van dank, sprak de predikant een woord van gelukwensch tot den heer P. Timmer man, die thans 25 jaren lang geholpen had bij de versiering en verlichting van den kerstboom. Spr. hoopte dat door dit feest de liefde voor kerk en gods dienst was toegenomen en dat ook zij die niet ge wend zijn naar dit kerkgebouw toe te komen, de overtuiging hadden gekregen dat we het zonder kerk en godsdienst niet kunnen stellen. De liefde voor Christus moet sterker worden, want spr. is overtuigd dat men zich b.v. in dat geval wel 10 maal zal be denken eer men den oorlog voorbereidt. Ten slotte werd gezongen liet eerste vers van ge zang 180 en als dan de ouderen het kerkgebouw heb ben verlaten, dan worden mooie, practische cadeau tjes aan de kinderen uitgereikt en verheugd en vol daan gaan allen weer naar huis. In het lokaal „Bethel". Met de kinderen van de Zondagsschool werd len Kerstdag in lokaal Bethel het Kerstfeest gevierd. Nadat met gebed was geopend, sprak de heer Boon van Breezand een kort inleidend woord, dit vast- knoopende aan een profetie van Jesaja: „Een kind is ons geboren, een Zoon is ons gegeven". Door de kinderen werd hierna het overbekende, maar telkens weer ontroerende Stille Nacht gezon gen. Het groote Kerstfeest, de geboorte van Christus in Bethlehem werd hierna vragenderwijs verhaald en op de geweldige beteekenis van deze daad Gods werd gewezen. Met een fantaisie over het Eere zij God voor orgel en viool werd het programma vervolgd. Als de kin deren nog eenige liederen hebben gezongen, is het de heer Boon die, verlucht door lichtbeelden, een Kerstverhaal ons laat hooren. De heer Klik overhan digt met een kort woord hierna aan haar die de Zon dagsschool gaan verlaten, een Nieuw Testamentje. Spr. brengt vervolgens dank aan allen die hebben medegewerkt om dezen blijden feestavond te kun nen houden, waarna de heer Boon voorgaat in dank gebed. En zoo was het einde dan daar gekomen en hadden de kinderen verschillende versnaperingen, zooals chocolademelk, koek enz. gekregen. Het mooi ste vonden allen toch wel hèt Kerstgeschenk, het kindeke in de kribbe. De zaal was dicht bezet. BEHAALDE BEKRONINGEN. De goed verzorgde en veel belangstelling trekkende nationale tentoonstelling van "hoenders, watervogels, konijnen, post- en sierduiven, door de Vereen, van Pluimvee- en Konijnenliefhebbers voor Alkmaar en omstreken werd op 25, 26 en 29 December gehouden in het beursgebouw. Van de toegekende bekroningen vermelden we: Aan den heer N. Leijen, Schagen, le prijs Vlaam- sche reus, ram, oud, 2e prijs idem, ram 1931, eervolle vermelding idem, voedster 1931. Aan den heer L. Anneveldt, Schagen, 2e prijs Loiharingers, zwartbont, ram 1931, 2e prijs idem voedster 1931, le prijs Lotharingers blauwbont, ram oud. Trekking van Donderdag 24 December 1931. Sa klasse 4e lijst Nos. 4099 12430 t 1000. No. 15414 i 400. Nos. 190 15566 f 100. Prijzen van f 45. 17 153 203 287 530 562 611 848 850 1177 1937 1980 2019 2119 2382 2399 2584 3013 3264 3325 3468 3744 3929 4116 4421 4468 4776 4929 5148 53% 5830 6085 6938 6958 7013 7092 7672 7900 8105 8255 C439 8626 8785 S9S2 9182 9763 10359 10405 10412 10511 10806 10947 11094 11119 11390 11489 11519 11653 11707 11S24 11851 12124 12468 12476 13005 13247 13680 13754 13945 14199 14336 14387 14391 14607 14932 15279 15363 16466 16627 17134 17142 17354 17658 17692 17893 18776 18845 19(M7 19143 19937 19960 20162 20291 20635 20984 Verbetering 3e klasse, 3e lijst: 8933 m.z. 8939; 9384 m.z. 938S. M., Aan de Redactie van de Schager Courant. Vriendelijk verzoek ik U eenige plaatsruimte. De vereeniging „Groenteteelt' vergaderde dezer dagen aan de Stroet. De voorzitter, de heer D. Swart, liet in zijn openingswoord uitkomen, dat het te be treuren viel, de actie buiten de organisatie om. Erg duidelijk is zoo'n uitspraak niet, men moet er maar wat naar raden, welke actie in dit geval wordt be doeld. Buiten de organisatie om, bestaan op het oogenblik vier stroomingen. Dat zijn L.T.B., Bond van Landpachters, Boerencomité en Neutrale Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers. Bedoelt de heer Swart één van die vier, of bedoelt hij ze alle vier? Is de heer Swart werkelijk nog zoo naief om te meenen, dat letterlijk alle belangen van de land- en tuinbouwers in de bestaande organisatie kunnen worden ondergebracht? Veel organisatiemannen zijn uitstekend op hun plaats in de tuinbouworganisatie. Zij kunnen niet gemist worden, maar er komt straks, en nu al, heel wat anders kijken. Straks zal niet meer kunnen worden betaald. Er komt pachtschuld. er moet komen, pachtverlaging. Er komt schuld bij de hypotheekhouders van de ren te, daar zal ook raad voor moeten worden geschaft. Hoogheemraad- en polderlasten kunnen niet meer worden opgebracht, arbeidsloon is straks niet meer te betalen. Gedwongen verkoop van huizen en land, van onze land- en tuinbouwers, zal over een paar jaar, misschien reeds eerder, aan de orde van den dag zijn. Aanschaffing van kunstmest zal in het aan staande voorjaar voor velen niet meer mogelijk zijn. Al die dingen en nog veel meer zullen gezamenlijk door de boeren moeten worden opgelost. De heer Swart zal moeten toegeven, dat we daal de bestaande organisatie niet voor kunnen spannen. De vakvereeniging van de Land- en Tuinbou wers zal zich daarvoor moeten spannen en inspan nen. De technische belangen kunnen misschien het beste aan de bestaande organisatie worden toever trouwd. 't Is toch al te gek om b.v. een actie van pachters tot reductie of i.d. te laten opknappen door een veilingsbestuur. De heer Swart heeft dan ook niet het recht, om zijn afkeuring uit te spreken over het organiseeren an de tuinbouwers en boeren. Namens het voorloopig Bestuur van den Alg. Neu tralen Bond van Land- en Tuinbouwers, De Secretaris, K. WILDEBOER, Schoorldam. ANNA P AVLOW N A Hanengevecht Den tweeden Kerstavond voerde Ormenlo voor een overvolle zaal het blijspel „Hanengeveoht" van D. H. Scheffer op. De auteur, dezelfde van „Bergopwaarts", „Het lied van alle tijden" enz., schreef een vlotte, vaak geestige dialoog nergens grof of banaal, niet strevend naar goed- koope succesjes. Daarom was, naar onze meening, de vertolker van de rol van Laporte even mis, toen hij Gonne, doelend op haar zwager met wien zij later zou trouwen, toevoegde: „Hy kan je niet missen, geen dag én geen nacht" Dat werd zóó een ondeugendheidje, terwijl 's schrijvers bedoeling waarschijnlijk geen andere was dan een uitdrukking in denzelfden geest als dien van het beroemde woord van Dr. Abr. Kuyper: „Ze kunnen niet wachten geen dag en geen nacht (de kleine luiden)". Allen, die van het goede spel van den heer V. Kaan genoten, wien het vertolken van de rol van Laporte, den charmeur, allernatuurlijkst afging, begrijpen wel, dat we met bovenstaande opmerking niet het minst te kort wil len doen aan z'n verdiensten. En zoo zijn we dan, door ter voorkoming van misverstand hierop te wijzen, toch begonnen met wat we niet wilden doen, de spelers de revue te laten passeeren. De heer C. D. Rezelman was uitstekend als de rente nier Van Dalsum, een rol, waarvan de moeilijkheid zat in het aannemlijk maken van een onwaarschijnlijkheid in de karakterteekendng van dezen man, die eerst ge schilderd wordt als iemand met vast karakter, niet-tem- peramentvol, maar die toch plotseling een vlaag van ver liefdheid krijgt en zloh dan, na één ontgoocheling, direct weer wendt tot z'n oude genegenheid, z'n schoonzuster. Mej. P. Rezelman gaf van deze Gonne, kalm, bedaard, gelijkmoedig, een goede vertolking. Het uitmuntend spel van den heer V. Kaan memoreerden we al boven. De rol van Trixy, de miss, die haar Hollandsch met nog een tikje meer Engelsch accent radbraakt dan de beken de radio-leeraar Fred Fry, werd een succes voor Mevr. LiefhebberSpeets. Van Mevr. Van der HorstStammes zouden we kunnen zeggen, dat zij het verliefd moeten worden van de „haantjes", Laporte, Van Dalsum en Ohristiaan, zeer vergemakkelijkte door de charmante wijze, waarop zij de rol van Loes speelde. In het bijzonder willen we wijzen op de rol van Chris- tiaan. een figuur die ons, voor hij ten tooneele verschijnt, onaangenaam is, door wat we over hem te hooren krij gen en waaruit we zouden moeten concludeeren, dat het een groote sul is. Steeds sympathieker wordt hij ons bij z'n optreden en het was de groote verdienste van den heer W. Kaan, die, door z'n sober spel zoo'n mooie te genstelling gevend met het impulsieve van den dokter, dezen omkeer in onze gevoelens ten opzichte van Chrls- tiaan wist te bewerkstelligen. Last not least noemen we de bijrollen. De onnoozele, maar toch guitige en hupsche dienstbode, die bij Trixy wakend voor de gemoedsrust van Laporte, zeker geen kans zou maken bij sollicitatie, werd frisch gespeeld door Mevr. 't Hart—-Rijf, zoodat haar eerste optreden by Ormenio een succes werd, vooral in de aardige scène met den kruier (den heer C. de Wit), die zeker het zijne tot het slagen van dit tafereeltje bijdroeg. Kort samengevat, bezorgde deze uitvoering ons dus een heel prettigen avond, waarin alleen de lange tyd nooddg voor tooneelveranderingen, een donker wolkje vormde Een gevaar, waarop ernstig gelet dient te worden. De laatste jaren heeft ieder wel eens gehoord of ge lezen van de Azolla. het z.g.n. Roode Kroos, een klein waterplantje, met roodachtig gerand blad. dat, na hier heen (waarschijnlijk uit Zuid-Amerika) geïmporteerd te zijn, zich het eerst in de slooten aan den Langendijk vertoonde, om zich daarna geleidelijk verder over ons land te verspreiden. Het is niet alleen hinderlijk voor de vaart, maar kan ook den waterafvoer ernstig belemmeren, bovendien op de instandhouding van den vischstand van funesten in vloed zijn. De dikke krooslaag sluit n.1. het water volko men af. zoodat nóch het zonlicht nóch de voor vlsch en vïschbroed zoo onmisbare zuurstof tot het water kan doordringen. Dit zoo gevreesde kroos, waarvan onze gemeente tot heden steeds was vriigebleven, heeft hier thans zy-n In trede gedaan, n.1. aan de Westzijde der halte Oostpolder. Waar er dit jaar nogal veel koolplanten van Langendijk aan deze halte zijn aangevoerd, ligt het vermoeden voor de hand, dat hiermee ook Azolla-plantjes of sporen daar van mee zijn geïmporteerd, welke zich eenmaal in deze sloot aangeland, nu op de hen eigen wijze zeer snel ver breiden. want over een flinken afstand zijn deze slooten reeds met 'n dikke Azolla-laag bedekt Waar de versprei ding zich op dit oogenblik nog tot de hierboven genoem de slooten bepaalt en de Polder door een verdere ver breiding op tweeërlei wijze nadeel lijdt (waterafvoer en verpachting vischwater) ligt het mogeJyk op zijn weg zoo spoedig mogelyk maatregelen tot verder verspreiding van ddt plantje te nemen. Misschien zou de bekende vis- soherij-deskundige Dr. H. C. Redeker hierin voorlichting kunnen verschaffen. Een gunstige factor is wel de regen-vrije herfst ge weest, want een onderzoek by den koker, die uit deze sloot onder den Kruisweg door in den toevcersloot naar het Oude Veer loopt, toonde aan. dat deze koker droog lag en zich aan het andere uiteinde daarvan geen Azolla vertoonde. Kerstfeest Ned. Herv. Kerk. Vrijdagavond, den lsten Kerstdag, was de kerk aan de Kleine Sluis geheel gevuld door de velen, die gekomen waren ter viering van het kerstfeest mét de catechi santen van Ds. Vorstman. Deze opende met gebed, Het Psalm 68 vers 10 zingen, en sprak een inleidend woord. De kinderen zongen een zestal liederen, waarvan het laatste: „Eere zy God", heel mooi klonk. De leiding be rustte by den hee G. 't Hart, die ook 't boeiend verhaal van „Wolf" vertelde. Dankbaar voor de tractatie en het geschenk dat zy meekreeg, ging de jeugd, vergezeld van de ouderen, weer huisaarts, toen na het zingen van Gezang 245:2, met gebed gesloten was. Kerstfeest R.K. Volksbond. Zaterdagmiddag werd door de kinderen der leden van den. RJ£. Volksbond het-kerstfeest gevlei*! In de zaal van den heer W. Kossen. Zij en versoheidene ouders vulden de geheele zaal en genoten van de mooie sprook jesfilm, waarbij Pastoor Van der Eeim vertelde. Ook het teekenfilmpje, als toegift, viel zeer in den smaak. De tractatie en het cadeautje, dat elk kind ontving, verhoog de natuuriyk niet weinig de vreugde van de kleinen. Wonderbare dingen kan je meemaken. Drie Kerstdagen duren lang als je ze binnenshuis zonder gasten moet doorbrengen; Zoo dachten twee buren er ook over, toen ze den tweeden Kerstdag 's morgens een praatje maakten. Ze besloten daarom 's middags Ugen een uur og vier samen aan den tippel te gaan en nadat ze zoo een half uurtje hadden gewan deld, gingen ze samen opsteken, maar ja, hoe gaat het. een biertje, nog een biertje, toen een bittertje en wat was het geval: de eene buur kon er goed tegen, de ander niet en het gevolg was, dat de eene buurman hem tamelijk zwaar te pakken kreeg en niet in staat meer was op eigen beenen naar huis te loopen. De andere buur mankeerde nog niets, schaamde zich min of meer, was ook bang voor zyn buurvrouw, dat hem de schuld zou worden gegeven, want ja, coe gaat het: een ander heeft het al tyd gedaan. Als een bliksemstraal schoot hem eensklaps een hel der idéé door zyn hoofd; hy denkt, we moesten samen naar de bioscoop gaan, allicht knapt hy daar wat op en de zaak is weer voor mekaar. Buurman had geen flauw besef meer wat er ging gebeuren, zeide nog ja en meer niet en ging als gewillig offer mee de donkere zaal in; het was daar lekker warm en in minder dan geen tyd sliep buurman als een os. Ik zat vlak naast den man en ze hebben me al meer verteld, dat je nergens zoo lekker kunt slapen als in een bioscoop. Ik wou dat nooit gelooven, maar nu ik. dat meemaakte, ja, ja, nu is het vast en zeker waar. Evenwel duurt een slaap niet eeuwig, en na verloop van een kleine paar uur, toen de hoofdfilm, een aan grijpend drama, werd afgedraaid, het was muisstil in de zaal, ontwaakte de man. Ik heb al veel meegemaakt, maar wat er toen gebeur de, zal me altyd bijblijven; haren heb ik haast niet, an ders waren ze allen styf overeind gaan staan. Met verwilderde blikken keek hy my en dan zyn buurman aan; hy zat juist tusschen ons in en plots klonk een onderdrukte huil tusschen de yzige stilte door. Ik wist niet, wat ik er aan had, brwat een ge laatsuitdrukking; de man was vreeselyk om aan le zien, begon te hoesten, en vloog er iets uit z'n mond, wat ik me haastte op te zoeken, het was zyn imitatie-onder gebit; plotseling begon hij te huilen en op onderaard- schen toon murmelde hy: buurman, nou ben ik stokdoof geworden, want ik zie alles, maar ik hoor niks. Wat het is, weet ik niet, maar de man was opeens nuchter geworden, besefte in een ommezien alles, pakte het valsche gebit uit m'n trillende vingers, stak het heel geheimzinnig met een ruk in zyn mond en bromde tegen zyn buurman: „buur, we gaan direct naar nuis, meteen nam hy de beenen en als geëlectriceerd volg de buurman hem en zwygend liepen ze samen de bios coop uit. Ik wil nogmaals terugkomen op het schrikkelyke gezicht van dat ontwaken; Ik heb Trader Horn gezien, het ontstellende gezicht van den neger bij de wijde beesten, maar dat is nog kinderspel by zooiets; de ge laatsuitdrukking van dien man was niet te beschryven en ook door den meest begaafden tooneelkunstenaar niet te evenaren. Ter geruststelling kan ik nog meedeelen dat, toen ik den man den volgenden dag opzocht, ik was nieuws gierig hoe hy het maakte, hij alleen wat hoofdpyn had en zyn werk weer even pleizierlg deed als anders. SINT MAARTEN EENIGENBRUG. Zooals uit een adverentie in dit nummer blijkt, zal de Cinema „Kolhorn" Zondag een voorstelling geven in lokaal Visser. r A N G E Njinr ZUIDSCHARWOUDE. Bij de Zondag gehouden Kclfwcdstrijden van d?n w gendijker Kolfbond, was de uitslag de volgende. De tusschen haakjes geplaatste getallen -wijzen M aantal punten aan, welke in de 2 vorige ronden zijn h. haald. Eerste Klasse. G. Hop, Noodscha'rwoude (236) C. Langedijk, Noordsoharwoude (287) T. Pranger, Noordscharwoude (257) J. Schrieken, Oudkarspel (278) O. Bakker. Oudkarspel (249) K. Quant, Warmcnhuizen (298) P. Molenaar, Zuidscharwoude (298) P. Goet, Zuddscharwoude (250) J. J. Reine, Zuidscharwoude (276) Tweede Klasse: P. v. d. Welle. Zuidscharwoude (206) K. de Boer,Zuidscharwoude (259) J. de Geus, Zuidscharwoude (250) P. Glas. Zuidscharwoude (196) W. Glas, Zuidscharwoude (147) C. Berkhout, Zuidscharwoude (229) G. Deutekom, Noordscharwoude (264) C. Pranger, Noordscharwoude (261) G. Langedijk. Noordscharwoude (236) T. Kostelyk. Noordscharwoude (276) C. Balder. Ncordscharwcude (238) Jn. Bakker, Noordsoharwoude (226) L. Dekker, Noordscharwoude (274) T. Mulleboom, Noordscharwoude (268) P. Jes, Noordscharwoude (271) A. Moeyes, Oud karspel (239) Jb. Hopman, Noordscharwoude (241) K Kraakman, Zuidscharwoude (281) Jn. Zyp, Zuidscharwoude (268) Jn. Bruin, Zuidscharwoucc (240) Jb. Zyp, Zuidscharwoude (214) P. Langedijk, Oudkarspel (2S3) P. Gelder, Oudkarspel (292) C. Vlug, Oudkarspel (258) Jb. Gelder, Oudkarspel (261) P. Quant, Oudkarspel (257) K. Langedijk, Noordsoharwoude (252) OUDKARSPEL. Het Kerstfeest van de kinderen der Zondagsschool) len Kerstdag onder groote belangstelling der gsaeea gevierd. De Herv. Kerk was tot in alle hoeken dicb: bezet. Het feest werd geopend met gemeentezang, wsi» na Ds. van Dyk de bijeenkomst opende. Op verdiensteiyke wyze zong nu het koor van de na» jesvereeniging, versterkt met enkele leden der Vrouw» vereeniging, onder leiding van mej. Kaan een Kerst cantate, waarna de kinderen een drietal Kerstliede.® zongen. Mevrouw Van Dijk vertelde het verhaal: Jj vrouw van den zeeman". Na de hierop gevolgde trachü» zongen de kinderen weer Kerstliederen, die, dank ijj goede leiding, goed ingestudeerd bleken te zyn. In zyn sluitingsweord bracht Ds. Van Dyk dank u:| allen die hadden meegewerkt om dit feest te dcc slagen. De leden van het zangkoor werden verraat do» dat elk een mooie plaat ontving (een bloemenplastau: tekst). Hierna volgde de uitdeeling der kerstgeschenk», terwyl de gemeente als slotzang Gez. 180 vers I iosf Het was een mooie avond. HEERHUGOW A A Rh 133 150 j 115, IS, ia, 153, IS; W, a, IS; Hf ir, is, n, ui, 13; u, 1», lli, 135, ia, lij iuj| 83 1*2 135 110 11(> 141 142 12 13-j 121 113, VEENHUIZEN. Op initiatief en onder leiding van onzen coaskc; den Weleerw. Ds. Nobel, werd Zondag j.1. in om h:i- gebouw voor 't eerst na jaren het Kerstfeest gtrtei Er was groote belangstelling. De kerk was sUiejt^ bezoekers. Tallooze lichtjes schitterden aan da prachtigen kerstboom, welke geheel in orde *u p bracht en versierd door leden van den Vryz. Je t© Heerhugowaard, terwyl overal in het gebouyfto: van. kaarsverlichting en groen aangebracht «jffj 'I Geheel was een Indrukwekkend gezicht, wel:»: om iemand in een plechtige, gewijde stemming": ve gen. De schoone zang van het kerkkoor t© Aitorci dat onder leiding van den heer H. Bruin alhier, willende belangelooze medewerking verleende, veil de mede de wijding van den avond. Lief en Jutte zuiver klonken de kinderstemmen van de catechtesfc welk onder leiding van mej. D. Appel ten gehooe toe ten: Stille Nacht, By de kribbe, O feest van btfip vreugde en Danklied op 't Kerstfeest. Ds. Nobel sprak vele gemoedelijke, toepasselijke e ook vermanende woorden, terwijl hy ook een kerR»- haal, getiteld „Klein Martjes Kerstgeschenk" vertift Gedachtig aan de woorden van Christus: La3tde&- derkens tot my komen, heeft het kerkbestuur ten-- gemeend, op de viering van Jezus' geboorte naar Ze-» Geest vreugde en blydschap in de kinderharten te ho gen. Rykelyk werden aan de jeugd allerlei versnape» gen uitgereikt, terwyl de aanwezige schoolkinderen met een raooien prijs huiswaarts gingen. Nog moet ons uit de pen, dat wy vurig hopen, cï deze Kerstviering hier niet alleen is geworden tt- P wone feestviering, doch dat de groote heilige Kern gedachte, de diepe wyding die in deze herdenkingsdag besloten ligt, ook aan velen helder bewust is gewordt» en ook in vele harten die vrede, liefde, broederschap a verdraagzaamheid zyn nedergedaald welke zoo onmbW voor een mooie samenleving zyn. ZIJp SCHAGERBRUG. Zaterdag a.s. komt de Cinema „Kolhorn met de succesfilm „Hoe het leven zich wreekt.ij adv. PETTEN. Den lsten Kerstdag had in café Vriesman een I kerd bal plaats. De belangstelling voor het bal wwl duidend grooter dan de deelname der gemaskerden, J temin namen nog 17 dames en heeren aan de maakt- deel. Do jury verklaarde de volgende groepen of pf nen tot prijs-winnaars: le prys Vanwege de mal owervers gedoemd; 2e prijs Boerekool met worst;! 4e prijs Arbeiders en De oude tyd; 5e en 6e prtfw medelij Jet en Harten en Schoppen 7 en 8, Gelu^ en Den. W'l lei gel go« gee coc ziei T 0 Uitf Bi bers sen ren «en door duiv steld 4 na (len Punt lukk voor B A R S I N O E R fl Vermindering van huarp Naar men ons bericht heeft de Kerkeraal Doopsgezinde Gemeente te Barsingerhorn, daad*] het door den Kerkeraad gedane aanbod, dat (r3 huurders, die er voor in aanmerking kwam' weiland voor 40 minder weer voor één jaarW inhuren, thans met het oog op dc verslechtefl conjunctuur, die vermindering bepaald op 55M KOLHORN. Vrijdag len Kerstdag werd in de zaai vafj] Wed. Jonker door de Cinema Kolhorn voorj maal de film „Hoe leven zich wreekt" vertoef zaal was van voor tot achter bezet en deel mers hadden na afloop der voorstelling e«j| haar applaus te aanvaarden. U' A R M E N BVjj Op den avond van den eersten Kerstdag Ned. Herv. Kerk het Kersfeest met de kinderj Zondagsschool gevierd Nadat de predikant met*| gebed geopend had, volgde de kerstvertellingj zang der kinderen. Behalve de gewone tract aan ieder kind een mooi cadeautje uitgereikt, 'j kinderen werkelijk mooi en daardoor voor de' aantrekkelijk, verliep deze avond. Dominé en Mevr. Seulijn kunnen met SeD!Vl dit eerste kerstfeest in hunne nieuwe gemee*^ zien. f r Den 2den Kerstdag gaf de zangvereenigW.j, onder leiding van haren Directeur, den hef'J een uitvoering in de zaal van den heer SlikltW- In Zond misie Na door aanw De over; selinp Zond; kreeg Na 1 deze Van B Zond Toonee het bli gsvoer ring, a bezocb dat vel fceren dus ®E De u; en grir man vs Het dag te toen vj< De hc ®n 2 ov De ki Ua Mej. telde. Mevr. herdert.i

Schager Courant | 1931 | | pagina 2