Hoogstaand spel der Grasshoppers. Het Noordelijk Elftal technisch beter. Uit Alkmaar en Omstreken. Uit onze Omgeving. DE ZWALUWEN MET 6—2 GEKLOPT- (Van onzen specialen verslaggever). Den tweeden Kerstdag heeft men in het Stadion kun nen genieten van het werkelijk voortreffelijke spel der Zwitsersche kampioenen, die hier reeds algemeene be kendheid hadden doordat onze internationaal Adam hierin speelt. Er zitten nog meer buitenlandera in de Zuricher ploeg, n.1. de spil is een Oostenrijker, en mid- voor en linksbuiten zijn Joego-Slaven. Vrijwel alle spelers van de Grasshoppers, of te wel Sprinkhanen, zijn meermalen in het vertegenwoordigend Zwitsersch Elftal uitgekomen. Bekend zijn vooral Pa- sche. Weiier II, Abegglen II. die resp. 18, 14 en 34 Inter land-wedstrijden speelden. Het is dan ook jammer, dat men er niet ln geslaagd was een sterkere tegenpartij op te stellen, want de bijna geheel uit jeugdige spelers be staande Zwaluwen-ploeg, stond in spel-kwaliteit ver achter bij de Grasshoppers. Een uitzondering echter moeten wij maken n.1. voor den kleinen Hollandiaan- keeper Odijk. Met ongeloofelijken moed wierp hij zich telkens weer voor de voeten van de op hem afkomende Grasshopper-aanvallers en wist zoo vele zeker schijnende doelpunten te voorkomen. Maar naast deze schitterende reddingen, die Van der Meulen hem stellig niet verbe terd zou hebben, waren er ook momenten dat hij met te veel bravour werkte en het zich moeilijker maakte dan noodig was. Maar overigens *llen lof voor den Zwalu wenkeeper, die zijn team voor een debacle behoed heeft De blauw-witte Zwitsers zijn bijna voortdurend ster ker geweest. Hun vernuftige combinatiespel, hun tech niek en balbehandeling was de Zwaluwen te machtig. Maar de fout die veelal aan zulk spel zit, het te ver doorvoeren van het samen spel en het te kort houden, kleefde ook eenigszins aan het spel der Grasshoppers, waardoor Wanders er nog eenig vat op kreeg. In de halflinie was Graumans nog de eenige, die er wat van terecht bracht. De kanthajfs zagen zich steeds gepasseerd door de snelle buitenspelers Zivkovie cn Adam. Vooral de laatste was buitengewoon in vorm en toonde, dat hy eerst op den vleugel tot zijn recht komt, want nu was hij werkelijk schitterend. Steeds weer wist hij zich handig vrij te maken, waarna dan weer een afgemeten voorzet volgde, die het Hollandsche doel in gevaar bracht. Wij vonden hem een der besten der Grasshoppers, maar naast hem dienen vooral genoemd te worden de stormman Hitrec, met zijn formidabele echot en Minelli, die in de gevaarlijke momenten red ding bracht. De Zwaluwen- aanval was echter niet sterk. Slechts de vleugelspelers Simons en Meinders in de tweede helft Simons wist zich wel geregeld vrij te maken, maar zijn voorzetten waren niet zuiver genoeg om resultaat op te leveren, terwijl het binnentrio er weinig van terecht bracht Punt kreeg nog eenige kansen, maar alles schoot hij over. Ruisch was nog de beste van de drie. Als ge heel presteerde het Zwaluwen-team dus niet veel. liet slordige, overhaaste spel der Hollanders, het weinige verband, dat er in het elftal zat. stak scherp af tegen het fijn berekende combineeren der Zwitsers. Om 2.05 Iaat scheidsrechter Vuyk beginnen. De elftallen stellen zich als volgt op: Grasshoppers: Pasche Minolli Weiier I Neuenschwander Schneider Weiier II Adam Abegglen II Hitrec De Neck Zivkovie o Meinders Ruisch Punt Klein Simons D.F.C. D.F.C. D.F.C. V.U.C. N.A.C, Bley Graumans De la Mar K.F.C. N.A.C. Haarlem Wanders Haak Wegendngen Stom vogels Odijk Holland'iaan. Gedurende de eerste helft oefenden de Grasshoppers voortdurend druk uit op het Zwaluwen-doel. Een enkele maal kwamen de Hollanders in den aanval. Na een mis- trap van Weller II gaf Simons een goede voorzet, die Punt evenwel niet wist te benutten. Na handig werk van Ruisch plaatste Meinders voor. maar Minel-li werkt weg. Intusschen is aan den anderen kant het gevaar niet uit de luoht. Hitrec loopt enkele malen fraai door, maar steeds gooit Odyk zich er voor Abegglen kan de juiste richting nog niet vinden, terwijl Adam met zijn scherpe schoten bij Odijk geen succes heeft Als de keeper is uitgeloopen ontstaat weer een spannend moment waarbij Wanders hands maakt en Hitrec kogelt de strafschop laag in doel (01). Verder wordt er niet meer gescoord, alleen maken de Grasshoppers 2 off-slde goals De Zwa luwen kregen nog een enkele kans. Ruisch schoot hard in, de bal ging via Minelli's voet net over de lat De tweede helft waren de Zwitsers veel productiever. Het eers>te doelpunt na de pauze kwam door een misver stand. Haak speelde teug op doel, maar Odijk was uit geloopen en het was 0—2. Keurig samenspel van Adam en Abegglen, besluit de laatste met een hard schot in de uiterste hoek, waar Odijk niet bij kan (03). Toch presteerden de Zwaluwen veel meer dan in de eer ste helft, en ondernamen zij geregeld aanvailen. Hitrec is geweldig op schot. Een pass van De Neck wordt weer benut. En ondanks de buitenspel val, waar de Gr.-mid- /oor steeds inloopt, passeert defce weer de heele verde diging, Odijk er bij (05). Dan komt eindelijk het ver diende tegenpunt der 'Zwaluwen. Een schot van Klein belandt tegen de lat, waarna Punt weer inschiet en met succes. Weer was het Hitrec, die scoorde, waarna Ruisch met een schitterend schot voor een tweede tegenpunt zorgde. Hierna komt het einde. Het eenige resultaat voor de T. C. is o.i. dat nu geble ken is dat Adam beslist op de vleugel thuis hoot. Een gelijk spel in Den Helder. Een aardige wedstrijd werd in Den Helder gespeeld. Een flink Noordelijk Elftal, waarvan liet spel goed op eerste klaspeil stond, bestreed een zwak N.M.V.B.- K.N.V.B.-elftal, dat door vele bedankjes (o.a. van alle Z.F.C.'ers, die den dag tevoren tegen A.G.O.V.V. ge- •peeld hadden) geheel anders was, dan aanvankelijk vermeld en lang niet zoo sterk. De volgende elftallen kwamen onder leiding van arbiter Bosch in het veld: N.H.V.B.—K.N.V.B.-elftal Van 't Hof (K.F.C.) Ooms (Alcmaria), W. Mol (K.F.C.) Duinmeijer (W.F.C.), Nieuwenhuis (K.F.C.), Krul West-Frisia), Kaptein (H.R.C.), Ramkoma (W.-Frisia), Stelling (W.-Frisia), Marsman (H.R.C.), Hamstra (Alcmaria). Scheepstra (Friesland), Nijboer (Hoogezand), Van Staveren (Achilles), Bonsema (Velocitas), Meulema (Velocitas), Franssen (Velocitas), v. d. Kamp (Alcides), Delgrosso (Leeuwarden), Pots (G.V.V.), Pienter (Be Quick), Vos (Zuidbroek). Het is de Noordelijke blauwhemden niet meegeloo- pen, want zij hadden stellig een zege verdiend. Er zat veel meer verband in de ploeg dan bij de Noord- Hollanders. Bovendien waren zij technisch sterker. De eerste helft zijn ze in het algemeen in de meer derheid geweest, vooral doordat de witte (Noordhol- landsche) halflinie en vooral Nieuwenhuis er weinig van terecht bracht, terwijl de blauwe middenlinie met v. d. Kamp aan het hoofd, de aanval goed steunde. Delgrosso was de zwakste van het trio. Wel stelde hij zich steeds goed op, maar zijn balbehandeling liet veel te wensclien over. De backs aan beide kanten ruimden steeds flink op, W. Mol was de beste der vier. Opvallend was het veleterugspelen der backs op den keeper, waardoor men zich op gemakkelijke wijze uit lastige posities wist te redden. De zwakste plek in het Noordelijk elftal was de keeper, die een klasse minder was dan Van 't Hof. Hieraan is hot. gelijke spel te danken. Vos had zeker het tweede doel punt moeten houden. Van 't Hof heeft meermalen schitterend gered. Vooral op hooge schoten is hij goed ingesteld en moeilijk te passeeren. De Noordelijke aanval was heel goed. In vergelijking daarmee was het. spel van de witten vaak vrij onbenullig. De Ve- locitas-vleugcl Meulema—Bonsema was doorloopend in actie. Vooral Meulema was uitstekend. De wijze waarop hij het eerste doelpunt scoorde, was werkelijk keurig. Daarnaast, was ook Nijboer een nuttige kracht. Hij heeft nog enkele heel mooie kopballen gegeven, echter tegen don paal. De Noordhollandsche voorhoe de was, zooals gezegd, zwak. Marsman moest op het laatste oogenblik invallen, (W. Beneker mocht niet meespelen, daar hij toch nog geschorst is, wegens het voorgevallene in de match tegen Kinheim), maar hij is nog niet geschikt om in een dergelijk elftal mee te spelen. Toen hij later midvoor speelde, ging het iets beter, maar ondanks al zijn gezwoeg bereikte hij niet veel. Kaptein was heel wat beter en van hem hebben we verschillende goede voorzetten en corners gezien, meer dan b.v. van Hamstra; die eerst tegen het einde goede dingen deed. Technisch was hij met Stelling de beste. Ramkema bracht dikwijls goed. maar door zijn slechte afgeven, belandde de bal vrijwel steeds bij de tegenpartij. Over den wedstrijd het volgende: Het begin was gunstig voor de witten. Reeds na enkele minuten gaf Ramkema via den paal de Noord hollanders de leiding (1—0). Vlak hierop neemt Ham stra goed een free-kick. Ramkema krijgt de bal, geeft door aan Stelling, deze aan Marsman, die echter net naast schiet. Meulema zwenkt naar binnen en schiet langs den uitloopenden van 't. Hof, tegen den paal. Een prachtige corner van Scheepstra geeft Bon sema door, Meulema knalt op doel, maar Van 't Hof kan nog wegtrappen. Nijboer schiet na een goede pass van v. d. Kamp in Van 't. Hof's handen. Duinmeijer brengt goed op, maar strandt op Pots. Marsman kopt een hoogen voorzet van Hamstra naast. Kaptein snelt op doel af; Vos redt uitloopend. De blauwe linksback valt uit en wordt vervangen door Dekker (G.V.A.V.). Eindelijk hebben de blauwhemden succes na onge veer 35 minuten spelens. Delgrosso had Stelling juist een goede kans ontnomen en gaf door naar Meulema. Deze passeert Mol. lokt Van 't Hof handig uit doel en kan nu gemakkelijk scoren. Nog eenige aanvallen der Noordhollandors volgen. Een hard schot van Stelling wordt corner verwerkt. Kaptein krijgt een kans, maar schiet achter, waarna het rusten is. De tweede helft wordt, beter gespeeld, vooral door het N.H. elftal. De eerste aanval is voor wit, maar door te onbesuisd werk van Marsman, blijft resultaat uit. Een snelle aanval der Noordelijken volgt. Met goed samenspel wordt de N.H. verdediging gepas seerd. Meulema schiet in en via Mol verdwijnt de bal in het doel (1—2). Sterk gehinderd gaat een schot van Van Staveren naast. Dan gaan de N.H.ers weer op doel af. Duinmeijer zet voor, Stelling laat gaan voor Hamstra, die hard op doel schiet, maar Vos niet kan verrassen. Stelling gaat er doorheen, maar weer is het Marsman die de kans verknoeit, en ook een voorzet van Kaptein mist hij. Van 't Hof redt een pracht kopbal van Van Staveren. Dan komt de ge lijkmaker. Kaptein krijgt de bal dicht bij do outlijn te pakken; hij waagt zijn kans en Vos stopt zijn schot achter de lijn (2—2). Weer is het de Velovleugel die gevaar veroorzaakt. Een tweetal kogels van Meulema gaan rakelings over. Nijboer en Bonsema zijn intusschen omgowis- seld. De eerst kopt tegen de Jat. Aan weerszijden volgen nog eenige aanvallen, waarna het einde komt. De belangstelling was groot en rechtvaardigt een herhaling. DE COMPETITIE. De lo K.N.V.B. kampioen. AFDEELING IL Alleen A.D.O.—Hilversum werd gespeeld. De Hil versummers behaalden een kostbaar punt (2—3). waardoor hun achterstand tot 1 punt is gereduceerd. AFDEELING IV. Eindhoven kraakte de Valk met 6—0, terwijl Longa en Bleijerheide de punten deelden (2—2). De stand onderaan is: Bleijerheide B.V.V. De Valk 11 3 2 12 3 1 13 3 1 1833 8 31-38 7 22—57 7 AFDEELING I. Reserveklassen. In 2 A won V.S.V. 2 met 4—1 van De Spartaan 2. I 3 A behaalde Hollandia 2 een groote zege op W.F.C. 3 (7—1). AFDEELING IV. Res. 2e klasse. Longa 2 heeft het kampioenschap Zondag be haald door haar ernstigste concurrent Gudok 2, waar op zij reeds 7 punten voorsprong had. met 60 te slaan. Haar cijfers zijn nu zeer fraai, nl.: 11 11 0 0 68—17 22. Alcmaria Vlctrix't Gooi 20. De eerste klassers, een klasse sterker! Door leeft Alcmaria een crisis-periode? Al om aria zou den tweeden Kerstdag eens een zeer nuttigen oefenwedstrijd spelen tegen de eerste klassers 't Gooi, zulks met het oog op den eerstvolgend en com petitie-wedstrijd tegen Haarlem thuis. Het is echter een bittere ontgoocheling geworden. Heeft men in Alkmaar vaak den tijd meegemaakt, dat Alcmaria juist in vriendschappelijke wedstrijden en te gen eerste klassers een gelijkwaardige partij liet zien, thajns was hier echter geen spoor van te ontdekken. Het overgroots gedeelte voetbalde er slechts één ploeg, en dat was 't Gooi. Weliswaar tolde Alcmaria invallers voor Ooms en Ham stra, die den volgenden dag hun krachten in Den Helder zouden geven, en stond tevens Oudes niet onder de lat, doch daartegenover kon men bij 't Gooi op de linksback-, rechtshalf, rechtsbuiten-, midvoor- en linksbinnenplaats te zamen een vijftal invallers ontdekken, 't Gooi had een betere proefneming gedaan en al deze plaatsen wa ren aan junioren-leden toevertrouwd, die stellig allen hun plaats waardig toonden. Vooral de jeugdige rechts buiten viel buitengewoon op. We zagen dan ook de vol gende elftallen in het veld. Alcmaria: De Graaff Kuiper Burger J. Root ring v. d, Vall Lengera Bos A. Rootring Peereboom Koning L. de Jong Scheidsrechtera Reijers. Zoederhuijsen W. Rosmalen B. Sterk J. Cohen N. Cohen. Spaans Sterk Van Es Franssen Hassing Cohen 't Gooi. On de linksbuitenplaats bij de Alkmaarders ontdek ken we den ex-He!dèr-speler de Jong, die dezen middag echter een hopelooze partij voetbal demonstreerde. Mis schien dat' de lange, op non-actlef-staan^-perlode, hiervan 1 de juiste oorzaak is geweest. Er werden door hem een paar buitengewone scoorkansen, buitengewoon cm :eep gebracht. De raeest-idiote vertooning vonden wij, dat na rust, Kuiper linksbuiten en Koning back ging staan. Het begin was al een zeer grote verrassing, daar 't Gooi zich in minder dan geen tijd een nuttige 20- voorsprong had weten te verschafen De altijd actieve Bos had in deze zeer korte periode, den bal nog niet kunnen bemachtigen. Toch wist Alcmaria den achter stand te verkleinen, doch het spel was buitengewoon eenzijdig. Na rust was het geheel met Alcmaria gedaan en de Hilversummers konden de score op regelmatige wijze opvoeren tot 62. Reeds ver voor het einde gaf het publiek zijn misnoegen te kennen door het feit, dat de toeschouwers in groote getale vertrokken. Inder daad. genoten had men dan ook niet en de middelmatige eerste klasser had zich verre de sterkste getoond. Het komt ons voor dat 't met Alcmaria •.enigszins mis is, als gevolg van de Heldersche nederlaag. A.s. Zondag wordt Alcmaria dan ook zeer -ceker voor een uiterst zware taak gesteld. Voor den wedstrijd tegen Haarlem bestaat reeds nu buitengewoon veel celang- stelling. WIERINGEN. SUCCES I—SUCCES II, 10—2. Zaterdag 2en Kerstdag besloot S. te voetballen. Het bestuur wist een paar elftallen bijeen te krijgen, doch ze zagen er beiden zeer gehavend uit. Om 2 uur olies Metselaar de elftallen bijeen en liet beginnen. S. II wint den toss en S. I trapt met 9 man af. S. II 'lad 10 man in het veld. later kwamen nog eenige spelers op dagen. Voor de rust was de strijd vrij gelijk opgaand. Van belde zijden werd flink aangepakt, doch S. 1 bleef meester van het terrein.; Al spoedig gaf v. d. Wal zijn elftal de leiding en spoedig daarna de zelfde speler no. 2. Voor rust werd de stand opgevoerd tot 31. Na de thee was S. I direct in het offensief en het duur de maar eenige minuten of de voorsprong werd loor den S.-midvoor vergroot. 41. Geregeld zaten ze voor het doel. het scheen dat de S. 2-keeper een slechten dag had, want ieder schot was na de rust een doelpunt. Ook S. II zou nog eenmaal den S.-keeper het nakijken ge ven. En toen Metselaar einde aankondigde was de uit slag 10—2 voor S. A.s. Zondag 3 Jan. hebben weder alle elftallen vrij, zoodat de competitie nu tamelijk wordt gerekt PETTEN. Het was Zondag te Petten een drukken voetbaldag. Bergen was mev ^elftallen verschenen, waardoor nage noeg alle Pettener voetballers in 't geweer moesten ko- men. Eerst de ontmoeting Petten 2—Bergen 3. Daar het F.- elftal niet in competitieverband uitkomt en bijgevolg slechts sporadisch een wedstrijd speelt, baart het geen verwondering, dat de jongens tegen hun meer geoefen- de tegenstanders niet op konden. Toch gaven zij tot de rust goed party. Rust 21 voor Bergen. Hierna deed de vermoeidheid zich danig golden en van lieverlede voerde B. de score op. Met 6—2 kwam het einde. Hierna traden de eerste elftallen van genoemde ploe gen in 't veld. Ofschoon B. een klasse hooger speelt en P. door onvolledigheid ln een totaal gewijzigde opstel ling uitkwam, was het een strijd t.usschen 2 gelijkwaar dige ploegen, waarvan de gelukkige winnaar werd. Het eerste doelpunt maakte B. uit een corner, door bemidde ling van P.'s rechtsback, die den bal verkeerd op 't hoofd kreeg Een pennalty tegen B. dus een goede kans op de gelijkmaker, werd opzettelijk niet benut Ook daarna kreeg P. r.og enkele kceren gelegenheid om te scoren, doch aller mislukte. Rust 1-0. Na de thee speelde P. voor den wind en herhaaldelijk door verre trappen van de verdediging daartoe in staat gesteld, trok de voorhoede ten aanval Een doelpunt kwam echter juist aan den anderen kant. 20. Ten slotte maakte de linksbinnen na een doorbraak het wel verdiende tegenpunt. waarmee voor P. de eer was ge red- In dezen stand (2—1) kwam geen verandering meer. OUDKARSPEL. D.T.S. 2Aïkm. Boys 2 1—1 D.T.S. 1Blauw Wit-combinatie 23 LANG E N D IJ K ZUIDSCHARWOUDE. De heer C. Swart en Mevr. Barten—Kos hebben be dankt als leden van het plaatselijke crisis-comité. Er heerscht groote ontstemming over de samenstel ling en dit is o.i. geen wonder. De helft bestaat uit R.K. Dit is niet zoo erg. Eohter is het voor een goede ver houding gewenscht, dat de richtingen in het comité eenigszins een afspiegeing zijn van de politieke verhou dingen, omdat het in deze crisistijden van het grootste belang is, dat de gemeenteraad doet, wat mogelijk is, om den nood te lenigen. Te prijzen valt het daarom, dat er een wethouder en een raadslid in het comité zitting hebben. Maar waarom moesten die nu juist beiden uit de R.K. fractie worden gekozen? Van de vooruitstreven de fractie, die ook 3 man storlc is evenals de R.K., heeft geen enkel raadslid zitting in het comité! Van deze richting hebben 9 personen zitting, van de vooruitstre- venden... 2. De Vryheidsbonders, die op verre na den kiesdeeler niet haalden, zijn beter bedeeld. Wanneer zal het met achteruitstelling van een be paalde groep eens uit zijn in deze gemeente? De achter- uitgeetelden lachen er natuurlijk eens om, doch aan de zaak zelve, rul. het doel van het crisis-comité, doet het afbreuk. BROEK OP LANGEN DIJK. Tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer J. Kouwen Nz.. en tot diaken S. Dekker. NOORDSCHARWOUDE. Vrijdag lsten Kerstdag werd in de Ned. Herv. Kerk het jaarlijksche Kerstfeest gevierd onder groote belang stelling van kinderen en ouders. Door Ds. de Leeuw van Dirkshorn werd een mooi ver haal verteld. De bijeenkomst werd verder afgewisseld met zang van de kinderen der Zondagsschool en meis jesclub. Verder orgespel van den heer Brinkman. Alle kinderen kregen een mooi cadeautje en gingen opge wekt en vroolijk weer naar huis. Zaterdag 2en Kerstdag hield de christelijke gem. zang vereniging „Soli Deo Gloria", 's avonds 7 uur een uit voering in de Geref. kerk, onder leiding van haren di rigent, den heer Paul Kok, met medewerking van den heer Arde Post, chr. voordrachtkunstenaar te Scheve- ningen. De geheele kerk was dicht bezet. KOE GR AS JULIANADORP. De heide Kerstdagen cn den daarop volgenden Zon dag hebben niet veel stof opgeleverd om daar uitvoe rig over te moeten schrijven. Op den eersten Kerstmorgen, het was nog duister, heeft het Zangkoortje uit „De Ster der Hope", op verschillende punten van ons dorp zich laten hooren. In de morgengodsdienstocfening in de Ned. Merv. Kerk alhier verleende het Dameszangkoor hare me dewerking. Des namiddags gaf in het café „Prins Hendrik", van den heer A. Kosscn de heer Van der Laan een biljartseance. Ongeveer terzelfder tijd werd op het. J.V.C.-terrein een liefdadigheidswedstrijd gespeeld tusschen elftallen van J.V.C. en de Biljartclub „Op Stoot". Des avonds Kerstfeest voor de kinderen van de Zon dagsschool in dc Ned. Herv. Kerk. Op den 2en Kerstdag was er hcclemaal niets te doen, evenmin op Zondag d.a.v. Dus een stille boel. Naar wij vernemen zal er binnen korten tijd in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Hossen een Revue opgevoerd worden, getiteld: „Lachende Ger- ritje". Naar ons uit zeer betrouwbare bron gedeeld, zal er in het gebouw van „De Stor der alhier, een nieuwe Zondagsschool worden zulks in verband met een reeds meermalen aldaar n»' opperde wenschelijkheid. De naambordjes, vermeldendo de nieuwe straat namen op ons dorp. zij»1 thans geplaatst, zoodat w opzoeken van een bepaald adres nu niet al te \wi moeilijkheden meer met zich brengt. Nu nog af nummering volgens de straten. I)e lantaarns aan t> einden van Callantsoogervaart, Van Foreestweg, jta denvliet, op de bochten van de DoggersvaartCbij 4 brug van den Verbindingsweg, zijn geplaatst, ten* die bij dc brug, naar de Kortovliet, verplaatst is J dat. de verlichting van het Koegras zoo goed als* reed is, alleen de lantaarn aan het pad naar den he» Vroom ontbreekt nu nog. Het lichtpunt bij het SluS van K. Raven is door het P.E.N. ook in orde gema^ SINT M A A R Tl\ Na afloop van de godsdienstoefening had Zond» jj. verkiezing plaats van 1 ouderling en 1 ciiakr De aftredende heeren, resp. J. v, d. Ham en A. Brjl haart, werden beiden als zoodanig herkozen. Den len Kerstdag was gelegenheid gegeven vo* de heeren liefhebbers van een partijtje biljart, i hunne krachten op het groene laken onderling èn- vreedzamen strijd te meten, daar de heer Z\va£a& een handicapwedstrijd had uitgeschreven. De p^. zen, welke bestonden in contanten, werden gewonen door de heeren G. Kant le prijs, \V. de Vet 2e prn heiden te Dirkshorn, P. de Vries 3e prijs, J. v. cl. Hts' 4e prijs en J. Jonker 5e prijs, allen te St. Maarie, terwijl de heer P. de Vries tevens de hoogste seri had behaald en hiervoor van den heer Zwakn$ voor f 1 sigaretten ontving. \V l E R1 N G ER W AA Hl Het bouwen van een nieuw woonhuis voor reit- ning van den heer H. Limpers is opgedragen au den heer A. Niesse en het schilderwerk aan óm heer A. C. Woestenburg. Maandagmiddag tuschen licht en donker geraafc aan de Tweewegen een paard met het lemoen 1 water, doordat bij het omdraaien door onverkla» bare oorzaak de moer. waarmee het lemoen aan da wagen is bevestigd, er af was geraakt. De wagen, eigendom van den heer K. K.. belada met brandstoffen en kruidenierswaren, bleef gelul- kig op den wal hangen. Het paard liet zich evenwel niet gemakkelijk redden, omdat het steeds heen ea weer zwom. Ten slotte heeft men met vereende krachten een paar honderd nieter verder het paard weten te redden. Hei ongeval liep dus. behoudens stuk gesneden tuigen, nog betrekkelijk goed af. Z IJ PI 'T ZAND. Jl. Zaterdagavond, 2en Kerstdag, trad de Tooneel- vereeniging „Excelsior" van de Spoorbuurt te Am» Paulowna bij den heer Schrieken alhier voor e?a stampvolle zoal op met het succes blijspel in 3 r* drijven van Louis Chrispün Sr., getiteld ..Een Hai- brekehd Huwelijk", of Man en Vader, maar Vromr noch Kind. De meesten der medespelenden van „Excelsior"wa ren ons reeds van vorig jaar bekend. De toen ook ge- geven getuigenis van hun spel. kunnen wij hierdoor weer volkomen bevestigen. Trouwens, de nieuwelinge van het gezelschap.ds vertolkster van Klare, moeten wij hierdoor-ook be slist complimenteeren voor haar spel. Behoudens een paar kleine haperingen, itfs trouwens zeer goed gecamoufleerd werden,miiis stuk zeer vlot gespeeld, met goede iiitspnukss- miek. De grimage liet niets te wenschen cm'M voorspellen „Excelsior" beslist succes met dilrii, en zien deze vereeniging eventueel volgend jaar weer gaarne terug. ST.-MAARTENSBRUG. Op den 2en Kerstdag had in het kerkgebouw alhier de Kerstfeestviering plaats. Een groote schare x'-us- stellenden was opgekomen om getuige te zijn bij herdenking van dit heerlijke kinderfeest. Achter kerk prykto een mooi verlichte boom, die door ijveip behulpzame handen rijk versierd was. Daaromheen e# blijde kinderschaar. De dienst werd geopend met gebed en openingswoord door Ds. Witkop, die mede een mooie Kerstvsrtelllaf hield. Verder werd het geheel afgewisseld door het go boorteverhaal. zang der gemeente en kinderen. Aan het slot had de uitdeeling der geschenken pias Ieder kind werd bedacht met een mooi en passni cadeau, dat dankbaar in ontvangst werd genoman. Ta: besluit werd door de gemeente een danklied gezongu- Wij kunnen niet nalaten een woord van hartelijker dank te brengen aan de dames Roest en Kuilman voor de moeite en de opoffering die zij zich getroost hebben dit feest voor te bereiden, aan den heer Kuiper en pJi echtgenoote en den heer Veuger voor hun zeer geww- deerde hulp en verder aan allen, die hebben om?!* werkt dit mooie kinderfeest te doen slagen, Op den len Kerstdag werd door de N.H. Cinema in ^1 tooneelzaal van den heer Kossen vertoond de TJnivera| Super-film „De Showboat". Naar hetgeen wij van kele bezoekers vernamen, werden de beelden en C pakkende tooneeltjes die op het doek werden getoova met de meeste aandacht door de vrij talrijke aanwM gen gevolgd. Het daverende applaus moge als bewijs tij nen, dat het publiek volop genoten heeft. Een gezellig bal tot besluit Het doet ons genoegen te kunnen melden, dat*j vroegere plaatsgenoot, de heer B. H. Wilbers. 5W voor het te Amsterdam gehouden Mercurlus-""* Duitsche Handelscorrespondentie. w 1 e n 1 y cjj Mej. C. A. Dito, ondewijzeres aan de O. L. Hippolyturtïoef alhier, is in gelijke betrekking aan O. L. school no. 8 te Den Helder en heeft m- Februari ontslag uit haai betrekking gevraagd- j Ten bate van de gemeente Wieringen is een van f 240 aan gewetensgeld gestort. De heer Jb. Tijsen Jz. te Den Oever heeft zij-'; sehersvaartuig W.R. 18 verkocht aan den heer Jt Wz. aldaar. Als gevolg van de uitvoering der muziekvere»' Apollo, gehouden op 13 Dec. j.1. is thans vijftal bij de Zuiderzeewerken verblijvende P proccs-verbaal opgemaakt wegens huisvredebre» deze personen op bedoelde, alleen voor leden toe* lij'kc avond door een achterraam waren binnen!» en weigerden zioh te verwijderen. H 000 TT'. AARTSWOUD- Eersten Kerstdag gaf onze TooneelvereenigÜjL j Hoop een uitvoering in de zaal van den heer^ Opgevoerd werd ,,'n Partijtje Poker". Wc in de gelegenheid de opvoering bij te wonajl vernamen van vele zijden, dat het goed op8eVOf'j en het publiek voldaan huiswaarts was gegaan, komst was goed te noemen. Tweeden Kerstdag het gebruikelijke Kerstfc^ kerk om den Kerstboom. Hetstond onder IdjK de godsdienstonderwijzeres mej. Bood uti Benc#j Heel aardige liedjes, een mooie KerstvertelltoLj versnaperingen werden rondgedeeld cn slotte nog een cadeautje mee naar huls kreef I vai ten mo loo I a e r ree ord woi goe nu wai 2.2 del; tegi fer D oori ge r niet deri D moe deel Di f 32( Di f!2( van rent lari« H. stel- der norn Al Pres

Schager Courant | 1931 | | pagina 6