Voor WIERINGEN. Radioprogramma Predikbeurten. Een „particuliere oorlog" tegen de misdaad. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. Punt 8 van de agenda werd voorgesteld, dat de regee ring de credieten, welke in 1931 door de Provincie cn Gebeenten zijn verstrekt, werden aangenomen. De heer W. Buter meent dat het noodig is hlérvoor alles in het werk te stellen, daar de credietnemers on mogelijk de schuld kunnen terugbetalen. Voorzitter zegt dat dit verzoek zeker geen kans van dagen heeft en dat het beter is, het niet te doen. Wij vragen thans zooveel mogelijk van de regeering en met dit verzoek zou dat zeker schade doen. Hierop werd niet verder ingegaan. Punt 9 van de agenda: Voorstel van den N.M.B. om een kas te vormen voor de producten die den minimum prijs niet kunnen maken en die daaruit te vergoeden, had aller goedkeuring. Het is thans wel een slechten tijd om een kas te vormen; er zal dan ook zeker mei een kleine percentage-verhooging begonnen moeten worden, 'doch als er eerst maar een begin is, dan is men zeker op den goeden weg. Ook werd nog het denkbeeld uitgesproken of het be drag dat aan reclame gegeven wordt, daar - niet voor gebruikt kan worden. Dit werd echter ten zeerste ent raden. daar wij het reclamemaken niet kunnen missen, en het nog beter zou wezen dit nog op ruimer schaal uit te voeren. In de toelichting van het voorstel werd de hoop uit gesproken, dat bij zoo'n ernstige poging van de tuin ders, ook de regeering misschien wel een bijdrage zou geven aan dat fonds, doch dit werd wel sterk in twijfel getrokken, daar de bedoeling is de producten te ver nietigen die den minimumprijs niet kunnen opbrengen en daar zal de Staat niet aan medewerken. Besloten werd het voorstel te steunen, om zoo aoge- lijk tot een fondsvorming te komen, doch zoo mogelijk iedere veilingsvereeniging een eigen kas. Door enkele afdeelingen van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw in Noordholland was het be sluit genomen om een protestvergadering te houden omtrent „de betaling van de sociale lasten". Deze vergadering zal gehouden worden op Woensdag 30 Dec. in het Landbouwhuis te Alkmaar. Hiervoor was een uitnoodiging ontvangen, dat ook de L.G.C. op die vergadering tegenwoordig zou zijn. Het doel van de vergadering kon aller goedkeuring weg dragen, maar men achtte het echter niet goed, dat d>t uitging van enkele afdeelingen en het beter geweest was van de Hollandsche Maatschappij. Het is in dezen tijd zoo hoog noodig, dat men als 'één man optrekt en men zich niet verdeelt, om goede resultaten te bereiken. Besloten werd een afgevaardigde te zenden, waar voor werd aangewezen de secretaris. 1 Bij de rondvraag vraagt de heer Muller of er bij de Prov. Comm. nog bloemkoolzaad in voorraad was, omdat een bedrag daarvoor in de rekening stond. Voorzitter deelt mede, dat er nog bloemkoolzaad is van het vorige jaar, zoodat wij thans beproefd zaad hebben en dat bij onderzoek is gebleken, dat ook de kiemKracht goed is. Opgemerkt werd, dat de contributie voor de Prov. Comm. thans bedraagt 1/30 van den omzet en wstd gevraagd, hoe dit het vorige jaar was. Voorzitter deelt mede, dat dit het vorige jaar was 1/40 maar nu is dit op 1/30 gesteld omdat de om zet veel lager is geschat De heer Jb. Glas vraagt of het geoorloofd is, om k5ol voor de fabrieken te contracteeren. Opgemerkt werd, dat dit zeker nog ai eens voorkomt, doch het niet toegestaan kan worden, daar dit zeker den veilingsprys sterk beïnvloedt en men zoodoende schade berokkent aan degenen die veilen. Dit is reeds zoo veel gepropageerd, doch altijd zijn er nog die dit steeds doen omdat zij meenen dat het hun voordeel is. Het is zeer noodzakelijk tegen zulke leden sterk op te treden, cm die ongeoorloofde concur rentie weg te krijgen, wat zeker aller voordeel is. Ook de winterkool die op contract gekocht wordt, moeten de contracten over de veiling loopen. Verder vraagt spr. of het regeeringscredlet ook voor de koolbouwers is. Dit werd bevestigend beantwoord. Gevraagd werd of er ook geen reclame gemaakt kan worden voor het Hollandsche witlof in het binnenland, daar veel witlof uit Eelgië wordt ingevoerd. Hier zal de aandacht op gevestigd worden. De heer Madderom zegt dat het zeer wenschelijk zou zijn, dat het onder de aandacht van de regeering ge bracht werd, dat geen executie zou plaats vinden als er geen rente van credieten betaald kan worden. Dit is reeds gedaan. Gevraagd werd of er nog vergoeding komt voor de zieke aardappelen. Medegedeeld werd dat dit verwerkt is in het rente- looze kapitaal dat toegestaan is. De heer Hoogland zegt dat er te St. Pancras een ver- trouwencommissie is opgericht, welke een onderhoud gehad hebben met den Inspecteur van Belastingen. Uit die besprekingen was wel gebleken, dat de In specteur zoo'n commissie zeer op prijs stelde, zoodat de heer Hoogland kon aanbevelen in iedere gemeente zoo'n commissie te benoemen. De heer Jb. Glas zegt dat er na 1 Jan. geen bonnen meer gegeven worden, doch vraagt hoe het zal gaan als Amerika aan de markt komt. Spr. achtte net nood zakelijk dat daarvoor bonnen gegeven werden. Dit werd algemeen gewenscht geacht en zal daarvoor met den N.M.T3. overleg gepleegd worden. Nog werd opgemerkt, dat er in het vorige verslag In de Langendijker Courant stond, dat de salarisverla ging zou ingaan met 1 Juli, doch dit was abuis en moet zijn 1 Januari 1932. De secretaris deelt mede, dat onze keurmeester tijde lijk aangesteld wordt als controleur voor het U.C.B. Dit was met het oog op de drukte die misschien komen zal voor uitvoer naar Amerika. Dit werd ten zeerste toegejuicht, daar het zeker een stap in de goede richting is, dat onze keurmeesters de controle over de U.C.B.-producten krijgen. Hierna sluiting. ZONDAG 3 JANUARI. NED- HERV- GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Bevestiging van Kerkeraadsieden. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Damsté. Julianadorp, geen dienst, wegens vacature. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. Damsté. Callantsoog. voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Sint Maarten, voorm. 9% uur, Ds. Tinkolt Egmond-Binnen, voorm. 10.15 uur, Ds. Nobel. Heiloo, nam. 7 uur, Ds. Nobel. Veenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Deetman. Westeriand, nam. 7 uur, Ds. Van Beek. Anna Paulowna, geen dienst. Burgerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Bevesti ging van Kerkeraadsieden. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Bevestiging van Kerkeraadsieden. Schagerbrug, zie uOdesluis. Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Bevestiging van Kerkeraadsieden Oude Niedorp, geen dienst. t Nieuwe Niedorp, voorm 10 uur, Ds Van Baaien. Winkel, geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voonm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Dienst. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE. Groet (Wagenmakersweg), nam. 6.45 uur. Ds. J. J. Ruys. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer Donker van Zaandijk. Zondagsschool van 2 tot 4 uur. Ondergteekende: te wenscht zich te abonneeren op de Schager Courant, ingaande 1 Januari 1932. (Handteekening) Te adresseeren in n i e tgesloten enveloppe met IV2 cent postzegel, voor zien aan onzen agent den heer HIS. WILMS, Hippolytushoef op Wieringen. De gratisverspreiding op Wieringen eindigt met het nummer van 31 Decem ber a.s. BRIEF UIT AMERIKA WAT DE BURGERIJ VAN CHICAGO ALZOO DOET. (Van onzen correspondent). NEW-YORK December 1931. Zooals bekend, is Al Capone in Juni van dit jaar ge vangen genomen wegens belastingontduiking en over treding van de droogleggingswet. Als het hiervan af moet hangen, of er een elndo komt aan het bendewezen in Chicago, zal men lang kunnen wachten. De bekente nissen, die Capone aanvankelijk heeft gedaan, heeft hij alweer ingetrokken en zijn straf zal in elk geval niet zoo lang duren, dat zijn „zaken" erdoor verloopen. Toch zal het niet rustig worden in Chicago, voordat deze ben deleider en met hem vele anderen, onschadelijk zijn ge maakt. Er is daarom een groote beweging gaande om de misdaad tegen te gaan; deze beweging wordt niet slechts in Chicago met groote belangstelling gevolgd, doch ook in New York en andere steden, die geteisterd worden door een georganiseerd misdadigerswezen. Er zijn eigen lijk drie organisaties, die den „particulieren oorlog te gen de misdaad" leiden; de meest bekende hiervan is de „Secret Six", die juist door haar geheimzinnigheid ten zeerste werkt op de verbeeldingskracht van het pu bliek. In een uiteenzetting aan de burgerij heeft Capone zelfs gezegd, dat de „Secret Six" zijn organisatie had ge knakt en dat deze daardoor niet langer rendabel was. Dat is natuurlijk een gelegenheidspraatje met het doel om medelijden op te wekken, doch het teekent de be langrijke positie, die de „Secret Six" inneemt In den strijd tegen de misdaad. De uiteenzetting van Capone, welke door een optimistisoh journalist zijn zwanenzang is genoemd, heeft slechts tot doel, de burgerij, waaruit immers de jury gerecruteerd wordt, zachter te stemmen. Een juryrechtspraak drijft op de stemmingen van het publiek; Capone kan bovendien de beste advocaten be talen om zich te laten verdedigen. Juist hierom is het echter van belang, dat er ook andere invloeden werken die het bendewezen in zijn ware gedaante toonen en het „romantische" ervan concurrentie aandoen door even romantisch te zijn. De „Secret Six" vormt ongetwijfeld een der merkwaar digste verschijnselen in het tegenwoordige Chicago. Uit den naam zou men opmaken, dat de leiders onbekend zijn. Dit is echter niet het geval. Het zijn bekende za- kenmensohen uit de handelswereld van Chicago en hun namen zijn iedereen bekend. Degenen, die wèl ombekend zijn tenminste dat zullen wij hopen zijn de 36 man nen, die onder leiding het eigenlijke werk doen en op hun beurt anderen onder zich hebben staan. De groote kracht van de „Secret Six" is, dat deze personen elkaar ook onderling niet kennen. De organisatie begon haar werk reeds den vorigen winter en zal volgens de meest optimistische schatting tot ver in 1932 door moeten wer ken om de overwining op de benden te behalen. Zij ziet zeer goed in, dat deze overwinning lang niet zeker is, doch tevens, dat er zonder dat geen orde en veilig heid mogelijk is. De „Secret Six" is niet de eenigste or ganisatie van deze soort; andere zijn de „Associatie van werkgevers" en de „Commissie tot bestrijding van de misdaad in Chicago". Het doel van al deze vereenigingen is het verzamelen van bezwarend materiaal tegen de mis dadigers in samenwerking met de autoriteiten. Er wor den daartoe detectives uitgezonden, niet slechts In Chi cago zelf, doch over geheel Amerika, immers, do groote benden strekken hun arbeidsveld uit over het geheele land. De "Amerikaansche politie en justitie nemen de ge- Doden hulp dankbaar aan, omdat daardoor hun werk en vooral hun verantwoordelijkheid minder zwaar wordt. Wat de particuliere vereenigingen betreft, deze werken bij voorkeur samen met de federale autoriteiten, die dus over het geheele land gezag hebben, en slechts bij wijze van aanvulling met de autoriteiten van bepaalde steden of staten. En wat zijn nu de resultaten van deze samen werking? Ten eerste wordt het publiek doordrongen van het be sef, dat misdaden werkelijk erg zijn. Verder is het mo gelijk, dat laksche ambtenaren door deze beweging van de burgerij zelf tot grooteren ijver worden aangespoord; hiervan moet men zich echter niet teveel voorstellen, want een goed voorbeeld heeft gewoonlijk het mdnstc effect op degenen, die het het meeste noodig hebben. Het nut van organisaties a.Js de „Secret Six" blijft dus feitelijk beperkt tot het politioneele werk, dat zij ver richten. En hierbij doet zioh het bezwaar voor, dat zij misschien te veel hooi op hun vork nemen. Zij richten zich tegen misdadigers benden, beroepsmisdadigere, op lichters, gelegenheden die winst maken door hazardspe len of prostitutie en communisten. Zij willen dus eigen lijk een veel te uitgebreid terrein bestrijken en het is de vraag, of daarvoor genoeg geld en genoeg bekwame personen ter beschikking staan. De handige Al Capone heeft bovendien in zy'n „verdedigingsgeschrift" erop ge wezen, dat nu misschien de verdeeldheid in de misdadi- gerswereld zal ophouden om plaats te maken voor een gemeenschappelijken strijd tegen de politie en de orde lievende burgerij. De bovengenoemde vereenigingen gaan alle uit van de Handelsvereniging te Chicago. Zij strijden, met uit zondering van de „Secret Six", speciaal tegen het oende- wezen, de bankovervallen, enz. en komen er rond voor uit, dat zij de belangen van de Chieago's handelswereld willen behartigen. De slechte reputatie van Chicago is op zichzelf reeds een bedreiging voor den handel, van daar dat de handelswereld zich zoo inspant om ue mis daad tegen te gaan, en er tijd en geld aan geeft. De autoriteiten waren niet in staat, de noodige waaioorgcn voor orde en veiligheid te geven en daarom I:ed de handel het. Dit komt vooral uit in de activiteit van do „Chicago Crime Commission", de oudste niet-officieele organisatie, die reeds in 1919 werd opgericht met het speciale doel, controle uit te oefenen op de ambtenaren van politie en justitie. De „Secret Six" volgt de gangen der misdadigers, de „Crime Commission" die van de auo riteiten, welke de misdaad moeten tegengaan. Bij dc corruptie, die overal in Amerika heerscht, is dit niet overbodig. Zoo worden alle rechtzittingen bijgewoond om critiek te kunnen uitoefenen op de gevallen, waarin de rechter een onjuist vonnis velt of het onderzoek niet met de noodige zorg is geschied. Reeds het feit, dat er altijd iemand van de „Crime Commission" in de rechts zaal aanwezig is, heeft veel gedaan om een eerlijke en zorgvuldige rechtsbedeeling te verkrijgen. Verder houdt de „Crime Commission" een verwonderlijk goed georga niseerd kaartsysteem bij, waar honderdduizenden geval len van ernstige misdaden worden geregistreerd. Hier door kunnen altijd de noodige inlichtingen worden ver strekt aan organisaties als de „Secret Six" en aan auto riteiten, die daarom vragen. In 1930 werd bovendien .oor het eerst een naamlijst gepubliceerd van 28 „vijanden der gemeenschap", wat een groot succes had. 13 nunner waren binnen een jaar tijds gestorven, terechtgesteld, tot langdurige gevangenisstraffen veroordeeld of gede porteerd; van hen behoeft men dus niets meer te vree- zen. Vier wachten er nog op de uitspraak 'au hun vonnis en vijf anderen waren tijdig van het terrein verdwenen. Waneer zij niet op de lijst geplaatst waren, zouden weinigen hunner veroordeeld zijn. Op 31 Juli van dit jaar is daarom een tweede lijst gepubliceerd, weer met 28 namen. De op de lijsten geplaatste „vijanden der gemeenschap" behooren tot de leidende figuren van Chieago's onderwereld. Velen hunner konden slecnts veroordeeld worden op grond van het bezwarende mate riaal, dat door de „Crime Commission" verzameld was. Het aantal ernstige misdrijven, dat in Chicago wordt gepleegd, blijft intusschen verontrustend stationnair, terwijl het aantal eenvoudige inbraken en autodiefstal len sterk toeneemt. Toch wordt algemeen gesproken over een verbetering; de toename zou een gevolg zijn van de betere opsporing van de gepleegde misdaden. Het .»an- tal roofovervallen was echter ook vóór de reorganisatie van de Chicago'sche politie tamelijk betrouwbaar; de toename van deze soort misdaden wijst dus wel degelijk op een toenemende criminaliteit. En het ergste 's, dat Chicago nog altijd „één moord per dag" heeft. Alle maatr regelen hebben dus geen vermindering van de crimina liteit tengevolge gehad, hoogstens een toename ver hinderd. Wellicht is cLit een gevolg van het handhaven van alle autoriteiten. Het stemt tot voldoening, dat Thompson na een bewind van vier jaar vervangen is door de eerlijke en goedwillende Cermak, doch deze is slechts een specialiteit op financieel gebied en staat, wat zijn strijd tegen den misdaad betreft, voor oen taak, die zijn krachten te boven gaat. De omkoopbM.r- held van de politie, waar zoo dikwijls op gewszen'is, kan niet veel verminderd zijn, want ontslag op groote schaal is er niet gegeven en de oneerlijke ambtenaren loopen nog steeds in hun uniform rond.Dezelfde rechters vellen het vonnis. Een grondige verbetering wordt ook in den weg gestaan door het feit, dat aan de zaak van Capone te veel belangstelling wordt gegeven ien koste van andere zaken. Capone Is het symbool geworden van alles, waar de wet en de orde tegen moeten strijderi. Wij behoeven dan ook wel niet te zeggen, dat Capone als nummer één op de lijst van de „Crime Commission" staat. Ook de particuliere organisaties ter bestrijding van de criminaliteit richten zich veel te veel op de zaak van Capone met verwaarloozng van al het andere. Het grootste nadeel van deze handelwijze is, dat alles op één kaart wordt gezet. Kan men in d enpersoon van dm handige Al Capone geen afschrikwekkend voorbeeld stellen, dan loopen zoowel de autoriteiten als ae parti culiere organisaties gevaar, hun prestige te verliezen en daarmee den steun, ook den financieelen steun, ->an het publiek. VRIJDAG 1 JANUARI. HILVERSUM (1875 jij V-A.fi.» 9.00 Tijdsein; 9.01 Orgelconcert door Jan Nielaad; 931 Voordracht door Kees Bakker; 9.45 Het VARA-Orlc* o.l.v. Hugo de Groot. 10.00 Morgenwijding. VJP-fio V-A.fii 10.15 Vervolg Concert; 10.50 Toespraak door A. B. Xv relcoper; 11.10 Vocaal Kwartet; 11.30 Voordracht Kees Eakker; 11.45 Vocaal Kwartet. A-Vla 12.00 Tijdsein; 12.01—1.00 Het Omroep-Orkest o.l.v. Treep. Soliste: Hélène Cals (sopraan); 1.00—1.30 ')l|t concert door Plerre Palla; 1.30—1.45 Toespraak door* Vogt; 1.452.30 Het Omroep-Orkest; 2.303.00 foonmuziek; 3.004.00 Kovacs Lajos en zijn Orkest' V-AR» 4.00 Tijdsein; 4.01 Kindertooneel; 5.00 VARA-Orkïêt o\ v. Hugo de Groot; 6.30 Voordracht door Janny vy Oogen; 6.508.00 Vervolg Concert V.p.&o 8 00 Tijdsein; 801 Concert; 830 „Nieuwjaarsgednchtx' door Mej. Dr. N. A. Bruining; 8-50 Concert; 19.30 ~?tt* berichten van Vaz Dias. VA.** 11.00—12.00 VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl. HUIZEN (298*1 N-C-Itt. 8-309.30 Morgenwijding. Kfii 9.3010.45 Concert; 10.4512.00 Uitzending van de mis uit de kerk v. d. H. Antonius van Padua te A& sterdam; 12.00—1.45 Het KR.O.-Sextet o.l.v. Piet Lca- tenhouwer; 1.452.30 Gramofconmuzlck; 2 304.30 Jet Hartvelt Kwartet; 4.304.40 Verzorging zender; 4.40- 6.45 Het KR.O.-Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer; 645- 8.00 Gramofoonmuziek; 8.00—1100 Het K.R.O-Orkcd' o.l.v. Johan Gerritsen; 11.0012.00 Gramofoonmuziek. ZATERDAG 2 JANUARI. HILVERSUM <1875 M) V-ara. 6.457.00 Lichaamsoefeningen; 7.307.45 Licliaamsoek ningen; 800 Tijdsein; 801 Gramofoonmuziek. VTR0. 10.00 Morgenwijding. VARA 10.15 Uitzending voor ahbeiders In de Continubedrijvx; 12.00 Tijdaeln; 12.01 VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl; 145 Verzorging zender; 2.15 Kwartiertje voor het Insütunt voor Arbeidersontwikkeling; 2.30 Het Orkest vtn i* Haagsche Toonkunstenaarsbond o.l.v, Her.rl ZeldMroig 8-30 Lezing door A. F. Muller: „De ontwikkeling: 4» Industrie"; 4.00 Vervolg Concert; 5.00 Beoefening Huismuziek; 5.45 Actueel allerlei uit de Arbeider^jw ging; 6-00 Vioolrecital door Nathan van Kinsbergu; 6 30 Literair halfuurtje door A. M. de Jong; 7.00 Volts- liederen door de Zanggroep van de Amstecdunxii A.J.C.; 7-30 Bestirursmededeelingen door A. de Vher, 7.45 Gramofoonmuziek: 800 Tijdsein; 8 01 Nleuv^u.-* rijm, uit te spreken door het VARA-Tooneel; 410 Hst VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 9.00 Wek«!jjb4 nieuws van Teun de Klepperman; 9.15 Mandoline-Kw tet o.l.v. Joh. B. Kok; 9.25 Optreden van den huct-irts; Max Santlel; 9.45 Mandoline-Kwartet; 9.50 Max Siatifi; 10.05 Orkest; 10.20 VARA-Varla en Vaz Dias; 10* Ma Santiel; 10 50 VARA-Orkest; 1120 Max Santlel; U* Gramofoonmuziek; 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZE N*tM HO. 8.00—9.15 Morgenconcert; 10.00—11.30 Het KJLMto o.l.v. Piet Lustenhouwer; 11.3012.00 Godsdienstig tlf- uurtje; 12.00 Tijdsein; 12.01—12.15 Politieberichten; 1115 —1.45 Het K.R.O.-Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer; l45 2.00 Verzorging zender; 200—2.30 Gramofoonmuztói; 2.304.00 Kinderuurtje; 4-004.15 Espera nto-nleimt! 4.156.00 Het K.R.O.-Kunst-ensemble o.l.v. Piet luit» houwer; 6.00620 Journalisiek weekoverzicht; C.29—449 Kunst-ensemble; 6.407.10 Cursus Esperanto; 7.10—7X Lezing; 7.30—7.45 Politieberichten; 7.45-800 Sportpm> je; 8.00—11.00 Het K.R-O.-Salon-Orkest o.l.v. Marica van 't Woud; pl.m. 9-00 Nieuwsberichten; 11.00—U* Gramofoonmuziek. Of 256. De jongen keek waarlijk zijn oogen uit, Zoo iets moest hem overkomen, Hij zat nu rustig in een vliegmachine, Dit had hij nooit durven droomen» Hij vloog door de lucht en kende geen ang Hij zag de zee en haar golven, „De vliegenier", dacht hij, „kwam net opt^ 'k Was anders al lang bedolven". „Ja," dacht Wim, daarbij wil ik zijn, Dit grapje wil ik niet missen". Ik leer 't dien suffenden hengelaar af, In verboden water te visschen. Hij kroop, weldra,, heelemaal door 't gat. Na goed te hebben gekeken. En sloop toen langzaam naar den man. Al grinnikend om zijn streken.

Schager Courant | 1931 | | pagina 10