Bekendmakingen. Ingezonden Stukken. Uit onze Omgeving. Stillen de hoest Maken los BANNE HOOGWOUD EN AARTSWOUD. Een waarschuwing aan Gandbi Mistsirene op spoorweglocomotief. Warmte bij onze tegenvoeters. Een weg door de Wieringermeer.) waarheid in het gezicht slingert,, vertelt wie en wat zij geweest iseen vrouw van de straateen verachtelijke slet. Die bekentenis komt als een slag. Beide mannen waren geenszins hierop verdacht. Een hevige scène volgt. De vader neemt deemoedig alle schuld op zich. al vindt hij, dat de zee in de eerste plaats de aanstichtster van het kwaad is, maar Matt raakt huiten zichzelf van woede. Anna is zijn eerste groo- te liefde en die is door dat ellendig verleden bezoe delt en onmogelijk geworden. Hij veracht Anna Christie diep en gaat heen. Maar zijn liefde is niet dood. Matt komt terug, dronken. Hij zal wel eens even met dien ouden Chris afrekenen. Maar Anna komt tusschenbeide en dreigt hem als een hond neer te zullen schieten, als hij haar vader niet met rust laat. Een nieuw besef groeit in hem. Hij ziet de dingen in een ander licht, weet. dat zijn liefde machtiger is. dan alles, dat zij zal blijven bestaan. Anna's ver leden ten spijt. De ware liefde van het meisje heeft haar in zijn oopen weer rein gemaakt en de gezon de zeelucht heeft het verleden weggespoeld. En als zij elkaar, na dezen zwaar gestreden strijd omhelzen, staat de oude Chris bij de kajuitsdeur. grimmig starend naar het onder dikke mist verbor gen water en hij mompelt: „Mistaltijd mist...... en niemand weet, waar ze heengaat. En dan balt hij zijn verweerde vuist, als wilde hij een tegcnstan der verslaan: „Alleen die oude Satande Zee...-- die weet het" INDIENING VAN REKENINGEN. Burgemeester en Wethouders van Schapen verzoeken hen. die over 19 3 1 iets hebben te vorderen van de gemeente Schagen, hun rekeningen in te zenden vóór 1 Februari 193 2. SCHAGEN. 29 December 193L Burgemeester en Wethouders van Schagen, J. CORNELISSEN. De Secretaris. ROGGEVEEN. LEVERING SCHOOLMEüBELEN. Voor de levering der schoolmeubelen, gymnastielctoe- stellen, gordijnen enz., benoodlgd voor de nieuwe O. L. school, zal een inschrijving worden gehouden, waaraan door ingezetenen der gemeente Schagen ltan worden deelgenomen. Leveringsvoorwaarden zijn te bekomen bij d.en Gemeente-Opzichter, die tevens desgewenscht na dere inlichtingen verstrekt. De inschrijfbiljetten (onge zegeld) in te dienen vóór 12 Januari a.s. ter secretarie der gemeente Schagen. SCHAGEN. 30 Dec. 193L Geachte Redactie, Gaarne zagen we onderstaande opwekking in Uw blad geplaatst Op onze omzwervingen met de lijst van het petition nement van den Wereldbond der Kerken, het adres aan de Ontwapeningsconferentie van den Volkenbond, deden we dikwijls de ontstellende ervaring op. dat in de rand gemeenten van Schagen het teekenen hoogst onvolledig geschiedt Wij trachten al onze niet-Kabholieke plaatsge- nooten in Schagen te bezoeken en practisch kunnen we verder niet veel meer doen. dan hier alle vredesvrlenden in den omtrek op te wekken tot aanvragen van lijsten, om die zoo systematisch mogelijk te laten clrculeeren in hun omgeving. Laat U niet van de wijs brengen mot: „Het geeft toch niks" en „Dat moet mijn buurman maar doen". Een be ter pen dan de onze zou U kunnen overtuigen, dat wan neer er voor een ideaal gewerkt, er over gedacht en ge sproken wordt, dat, dan dat ideaal groeit tegen alle ver drukking in. Pacifisten (en dit zijn er duizenden in het rayon van de Schager Courant) doet als Woutertje Pie- terse, Uw naastbijliggende plichtje ln een ontzaglijk groot wereldbelang. Verlossing van het wereldleed zal ontwapening niet brengen, maar het wendt af een oogen- blikkelijk dreigende vernietiging. Vraagt Hj6ten aan te Utrecht, Heerenstraat 40. De ter mijn van inzenden is verlengd tot 20 Jan. Met dank voor de plaatsing. Het bestuur van den V.C.J.B. te Schagen. HEERHUGOXVAARD Bij de in café Wester gehouden verhuringen der poldergronden brachten deze in totaal op: dijken f2428.—, wegen f581.bouwlanden f1086.totaal f 4095.-. Het vorig jaar was de totaal opbrengst f5349.50. Het verschil was hoofdzakelijk te wijten aan de la gere prijzen, die het bouwland opbracht. Van de wegen bleef slechts één perceel onver- huurd. 7'IJ P E OUDESLUIS. Naar we vernemen is het woonhuis van wijlen den heer C. Raven door de erfgenamen onderhands verkocht aan den heer Jb. Blaauboer, Wierlngerwaard. Dinsdagavond werd in de Doopsgez. Kerk alhier onder leiding van Ds. v. d. Veen een vredesavond gehouden. Medewerking verleende het zangkoor Nieuw Leven, dir. de heer Hoogvorst. Door spreker werden op boeiende wijze verschillende fragmenten uit een drietal boeken naar voren gebracht, die de verschrikkingen van den oorlog duidelijk kenschetsten. Laten we, zoo zegt spr., er niet lauw tegenover staan, maar zonder onderscheid van partij of richting, allen de handen ineenslaan om sa men te werken voor de wereldvrede. De zangvereeniging bracht een zestal toepasselijke lie deren ten gehoore, welke op uitstekende wijze werden gezongen. Spreker bracht aan 't eind van den avond dank aan directeur en leden voor hun belangloozen hulp. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 2-4 t.m. 30 Dec. 1931. Geboren: Cornelia Margaretha, dochter van Adria- nus Kruijer en Grietje Kramer. Ondertrouwd of getrouwd: Geene. Overleden: Geertruida Boschman, 66 jr., weduwe van Henricus Sleutel. Naatje Rens, 22 jr., onge huwd. Allardus Jacobus Kruijer, 40 jr., echtgenoot van Anna Filmer. VIERINGEN Zuiderzeewerken. Aanbesteding. Op Woensdag 27 Januari 1932, des voormiddags te 11 uur, zal door den directeur-generaal der Zuiderzee werken, onder góedkeuring van den Minister van Wa terstaat, in het gebouw der Zuiderzeewerken te 's-Gra- venhage, Zeestraat 102, worden aanbesteed: de levering van straatklinkers ten behoeve van de wegen in de Wieringermeer, volgens bestek No. 139 Z.W. De nota van inlichtingen ligt op 20 Januari 1932 ter inzage aan het bureel der Zuiderzeewerken te Den Haag. De heer O. Deen van Stadskanaal heeft zijn benoeming als Evangelist te Hippolytushoef aangenomen per 17 Januari a.s. IA#SS hHAian en repareeren alle soorten WIJ UlCICII wollen Kleeding, Kousen en Sokken (ook de allerfijnste). Vraagt onze schooi kousen met dubbel gebreide knieën. JAAP SNOR, Den Helder, Zuidstraat 19. (Let op den gelen winkel). Voor Schagen: C. DE MOEL, Noord; voor Alk maar: J. G. VERSPAAR DONK, Hekelstraat 23. Let op ons gepatenteerd fabrieksmerk. SC H OORL 40 Jaar Priester. Den loen Augustus vaji het volgend jaar zal pastoor P. Nicman alhier zijn 40-jarig priester-jubileum vie ren. T A N G E N D IJ K Men deelde ons mede, dat de vraag naar uien uit het buitenland levendiger wordt. De voorraad is mo menteel veel kleiner dan verleden jaar om dezen tijd. De prijzen zijn vrij hoog. Binnenkort zullen hier enkele vergaderingen worden gehouden, met het doel afdeelingen van den Neutralen Bond van Boeren-, Land- en Tuinbouwers te stichten. NOORDSCHARWOUDE. Als notabelen der Ned. llerv. Gemeente zijn herko zen de hecren H. Janssonius en S. Schuitemaker, ter wijl de heer P. Keeman als kerkvoogd is herkozen. ZUIDSCHARWOUDE. Tot Ouderling bij de Ned. Herv. Kerk is herkozen de heer W. C. Bouman en tot Diaken de heer C. de Boer Wz. Men deelde ons mee, dat in de vergadering van het crisis-comité besloten is, de gemeente voor het verkrijgen van bijdragen in wijken te verdeelen, ter wijl iedere wijk door een der leden zal worden be werkt. Een inteekenbiljet zal worden aangeboden, waarbij men zijn bijdrage kan regelen, zooals men dat verkiest, n.1. in eens of in termijnen. Ook worden bijdragen in natura met dank aanvaard. De damwedstrijd tusschcn de clubs te Den Hel der en Zuidscharwoude had tot uitslag, 27—7 in het voordeel van Den Helder. Een 14-tal werkloozen zijn te werk gesteld bij verschillende bouwers, die daarbij voor 1 driekwarts- praam geleverde modder 50 toeslag van de ge meente krijgen. Voor georganiseerden wordt 80 en voor ongeorganiseerden 70 cent per schuit betaald. IV I N K E T De heer J. Slooten te Wormer, heeft zijn benoeming tot onderwijzer aan de O. L. School te Winkel aan genomen en zal 4 Januari a.s. in functie reden. In verband hiermede is de heer P. H. R.Noorman als zoodanig ontslag verleend. Tot Molenmeester van den Nederlandspolder, is herbenoemd de heer P. Helder te Winkel, en tot Secretaris-Penningmeester de heer A." de Ridder te Winkel. MIJN HARDT'S SALMIAK-TABLETTEN Doezen 20 en 30 ct. Bij Apoth en Drogisten .4 N iV A P AU LOW N A Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. G. Croos van Den Helder; P. Smit en echtg. van Den Helder; C. Rezel van Vlissin- gen. Vertrokken: P. Melius naar Lage Ruigeweide; mej. M. A. Kranenburg naar Den Helder; F. J. van Hese naar Goes; A. J. P. Moezel naar Vught. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, zoon van H. van Twuijver en A. C. Kossen. Geertruida Maria, dochter van Th. C. Swak- man en H. van Kampen. Joost, zoon van L. Arendse en A. D. Goudbloed. Ondertrouwd: P. Hoenson en G. Looij. E. Groet en A. Dienaar. C. Kooij en R. Minnema. Th. R. Rothröckel en A. Heueis. Politie. Gevonden: Een heerenpantoffel en een handschoen. Bijdrage voor de wegverbetering. De Wegencommissie van den A.N.W.B. en de K.N.A.C., heeft aan B. en W. bericht, dat deze ver- eenigingen gezamenlijk een bijdrage van f 150.— ver- leenen voor de verbetering van den weg Westfries- landDen Helder (bedoeld is de verbetering van de bocht bij het perceel van A. Dekker aan de Kleine Sluis). HAREN KARSPEL WAARLAND. Tuindersbond „Harenkarspel Oost". De levering van 2450 K.G. kalk, 15950 K.G. kalizout en 32-400 K.G. slakkenmeel, waarvoor door de Aan koopcommissie bij verschillende firma's prijs was aangevraagd, is gegund aan de firma G. J. Krol en Co.'s Kunstmesthandel te Alkmaar, als zijnde de laagste inschrijfster. KOE 0RAS JULIANADORP. De Noordholl. Cinema brengt thans de lang ver wachte openingsvoorstelling in de tooneelzaal Prins Hendrik van den heer A. Kossen alhier. De directio van de N.H. Cinema heeft een goede keus gedaan, voor deze gelegenheid het wereldberoemde filmwerk De Showboat van Universal te reserveeren, zooals men zich zal herinneren was het ook Universal die „lm Westen nichts Neues" vervaardigde. De Show boat werd eersten Kerstdag bij Kossen te St. Maar tensbrug vertoond voor een stampvolle zaal. en de be zoekers waren ten zeerste voldaan, mede door do kristal-heldere projectie en schitterened natuuropna men. Men leze de advertentie. Naar wij vernamen is aan ds. E. R. Damste thans Predikant bij de Ned. Herv. Gemeente HuisduinenJu- lianadorp, toezegging van beroep gedaan naar de Ned. Herv. Gemeente Ransdorp en Schellingwoude, (Gem. Amsterdam). De boerenplaats aan de Langevliet. groot ongeveer 14 H.A., bewoond door J. A. de Ridder, eigendom van den heer Nieuwenhuijs, is onderhands verkocht aan dc-n heer M. Minnes te Julianadorp. Ned. Bond van Arbeiders in het Land-, Tuin bouw- en Zuivelbedrijf, afd. Koegras. Woensdagavond vergaderde bovengenoemde afd. in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen. Aanwe zig waren slechts 19 leden. De Voorzitter, de heer K. v. Buuren, heette de aan wezigen welkom. De oorzaak dat de vergadering zoo matig bezocht is, zal in verband staan dat velen onzer leden afwezig zijn door familiebezoek elders. De verga dering wordt voor geopend verklaard. De notulen worden door den secretaris, den heer Jao. van der Haag, gelezen. Naar aanleiding daarvan wordt medegedeeld dat het antwoord van de Directie van den Wierlngermeerpolder de vorige keer wel aanwezig was. maar dat was niet voor deze afd. bestemd, maar voor de werklieden bij de Sluizen 2 en 3 ln dien polder. De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen was een afschrift van een schrijven aan de Directie van den Wierlngermeerpolder gericht door het H.B. over eenige leden van hier, die hun werk nadden neergelegd wegens de lage loonen, die echter daarop te rug zijn gekomen en over de herplaatsing op net werk van genoemde leden. Verder nog een dergelijk epistel over te lage betalingen voor egaliseerwerk, klachton over de open schuilplaatsen, en een verzoek o:n bij slecht weer een sein te geven, dat er niet gewerkt 201 worden. Een antwoord was hierop nog niet binnen ge komen. Een circulaire van het Heldersche crisiscoinité om het streven daarvan ook te willen bevorderen. Dal de cokes nu gratis verstrekt wordt, maar dat men zelf voor het transport moet zorgdragen. Voorts een sohrijven van het H.B. over de arbeiders die hun werk in den Wieringemeer neerlegden er. d.e na veel besprekingen toch voor uitkeering in aanmerking komen en dat verder alle andere gevallen op zich zelf zullen worden behandeld. De penningmeester geeft hier- overuitvoerige toelichting. Daarna is het verslag van de gehouden Kascontrole aan de orde als volgt: 2e Kwartaal: ontvangsten f 506-63%, uitgaven f 385-80. Saldo f 12283%, voor de afdceling f 17.59%. 3e en 4e Kwartaal: ontvangsten f 1315.68. uitgaven f 1073.09, saldo f 242.59, voor de afdeeling f 61.01. De werkloozen-administratie gaf het volgende te zien: aantal wachtdagen 165. Uitkecringsdagen 787. Uitbetaald f 1285.50 Niemand verlangde hierover nadere inlichtin gen en werd het verslag goedgekeurd, met dank aan penningmeester en Kascommissie. Aan de orde is verder het benoemen van een ,ld voor de Kascommissie. Hierin wordt na drie stemmingen gekozen de heer M. Hollemberg, die dat aanneemt. De heer W. Amels treedt af, zoodat deze commissie nij bestaat uit K. van Buren, J. van der Haag en de nleuw- gekozene. Aan het Hoofdbestuur zullen voorts inlichtingen gevraagd worden of het ook mogelijk is. dat deze afd. in een hoogere klasse kan geplaatst worden en zal op een volgende vergadering hier nader over gesproken worden. Verder brengt penningmeester eenige Klach ten naar voren over het te laat komen stempelen, ter wijl verder een tweetal leden ook naar elders zijn, op de Arbeidsbeurs vergunning daarvoor kregen, mits zij den Penningmeester ook hiermede in kennis stelden. Dat laatste is niet door hen gedaan, en besluit de vergade ring die leden bij hun terugkeer niet te laten stempelen. Bij de rondvraag komt de medewerking aan het cri- sisccmité ter sprake; een besluit wordt niet genomen. Diegenen die 's morgens hun kaart op de Arbeidsbeurs moeten laten afstempelen, kunnen 's middags prikken bij den penn., als men er echter maar rekening mede houdt, daar geen misbruik van te maken. Tenslotte wordt nog in bespreking gebracht om voor den penningmeester een bergplaats voor zijn bescheiden aan te schaffen, doch ook dit wordt tot een v/ig-ndo vergadering aangehouden. Verder niets meer aan de oide zijnde, volgt sluiting van de bijeenkomst W I E R I N c, E R \V A A R D Naar wij vernemen wordt met 16 Januari a s. de RJks- veldwachter de heer J. de Beus overgeplaatst naar Am sterdam. Gedurende zijn verblijf alhier heeft de heer De Beus zich door zijn tactvol optreden de achting er^waar- deerlng van superieuren en burgerij weten te verwerven. CALLANTSOOG GEMEENTE CALLANTSOOG. Burgerlijk0 stand over December. Geboren: Geertruida Cornelia, dochter van P. J. Stroo- per en N. Filmer. Theodorus Simon, zoon van T. S. Schilder en G. Wever. Ondertrouwd: G. Vries, oud 21 jaar, veehouder, wonen de te Winkel, en Aafje Visser, 20 jaar, zonder beroep, lè' Callantsoog; Leendert Reindersman, oud 23 jaar, sto ker. wonende te Den Helder, en Cornelia Mooij, oud 23 jaar, zonder beroep, te Callantsoog. Getrouwd: Gerrit Vries en Aafje Visser. Overleden: Geene. Levenloos aangegeven: kind van P. J. Strooper en N. Filmer. Loop der bevolking in Dec. 1931: Gevestigd. S. Pijl, zonder beroep, C 53, van Tietjerkste- radeel; M. S. en J. Wlenjus, beiden zonder beroep, C 14, van Amsterdam; N. Bakker, zonder beroep, B 78, van Den Helder. Vertrokken: A. van der Plas. zonder beroep, naar Zaandam: A. C. Bakker naar Den Heider; N. Hollander, dienstbode naar ZUpe. Vergadering van het College van Dagelijksch Bestuur en van Hoofdingelanden der Banne op Maandag, 28 December 1931, des voormiddags 10 uur ten raadihuize to Hoogwoud. Allen aanwezig. De Voorzitter, de, heer K. SlagteT opent de vergade ring met een woord' van wei kom en verzoekt den secre taris de notulen der voorgaande vergadering te lezen, welke onder dank worden goedgekeurd en vastgesteld Volgt thans bespreking verhuring der wegen. Voorz. stelt namens het dag. bestuur voor de inzetprijzen zoo laag mogelijk te nemen, daar de waarde van het gras- gewas in verband met den arbeid van kroozen en hakken enz. zeer is gedaald. Dit werd algemeen goedgevonden en de perceelen zoo laag mogelijk ingezet Alsnu werden de pachters der wegen binnengelaten en wordt tot de verpachting overgegaan. De uitslag was dat de wegen die verhuurd zijn hebben opgebracht f 55.50 (vorig jaar f 176.50). Onverhuurd zijn de percee len de Ooster en Wester Mlenakker, de Kerkelaan en het Zuideind, Boekeiweg vanaf Hoogwoud tot de Gouwe en van de Weere tot het huis van G. Renooy met de Weere. Deze perceelen kunnen alsnog bij den Voorzit ter worden gepacht. Thans komen de volgende ingekomen stukken ter tafel: le. Circulaire van Ged. Staten van Noordholland om trent uitkeeringen aan onderhoudsplichtigen van wegen en concentratie van wegenbeheer. Daar hier in deze Banne geen wegen in eigen onderhoud zijn wordt dit voor kennisgeving aangenomen. 2e. Bericht van Ged. Staten van Noordholland omtrent uitleenen van archivaris en van den Pensioenraad te 's-Gravenhage in verband met betaling der bijdragen voor eigen- en gezinspensioen en 9e termijn inkoopsom voor 1 Januari 1932. Zal door den secretaris-penning meester worden betaald en in orde gemaakt 3e. Van Ged. Staten van Noordholland vragen om In lichtingen omtrent wijziging politieverordening van de Banne. Deze vragen worden behandeld en besloten aan de opmerkingen te voldoen en de toelichting te geven, die gevraagd wordt, daar de inhoud daardoor niet wordt gewijzigd,. Is thans aan de orde onderzoek geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden, n.1. C. Ursem als lid van dag. be stuur en Jb. Helder als Hoofdingeland. Op de vraag van den Voorzitter verklaren de heeren P. Donker Jz., en A. Zijp Cz. zich bereid deze te onderzoeken en verkla ren deze in orde te hebben bevonden en adviseeren tot toelating. De Voorzitter feliciteert de heeren met hun herbenoe ming. Volgt als punt der agenda benoeming stembureau voor een te houden stemming voor Hoofdingeland der Vier Noorder Koggen (vacature P. Helder). Wordt benoemd de hr. K. Slagter, voorz. cn de heeren C. Ursem en A. Zijp Cz., leden, met als plaatsvervangers de heeren P. Don ker Jz. en Jb. Helder. Rondvraag. De heer C. Ursem vraagt hoe of het loon wonit A paald voor het sneeuwopruimen. Na eenige besprek wordt het loon bepaald voor werkdagen 40 cent en Zondagen 50 cent per uur en mocht er veel zijn op te ruimen dit later door de werkloozen det meente te laten doen. De heer A. Rood heeft klachten omtrent kuilen lat, den weg bij K. Braak, C. van Diepen en A. Wit de Tropweere. Zal aan de Vier Noorder Kogge» 111 vraagd worden om halve steenen en dan door werk/* zen in orde laten brengen. De heer D. Koorn vraagt hoe of het nu gaat apd werkloozenregeling met de gemeente. Dit is toch 4,,6 lijk geen werk voor de Banne daar het land al Z genoeg wordt belast De Voorzitter doet mededeeling hoe of dat is er voor de Banne nogal productief werk wordt vm! en door samenwerking met de Vier Noorder KoggtjiT bedrag voor de Banne niet zoo groot is, wat daeèi wordt betaald. Met de toelichting ls de heer Koorn tevreden fr' - stemmen allen ook mee in om deze zaak zoo door tetf ten gaan tot 1 Febr. 1932 en dan opnieuw te bepales» welke voorwaarden zal worden doorgegaan. Ook brengt de heer Koorn nog ter sprake overat voormalige trambaan SchagenWognum door de dende eigenaren. De secretaris de heer L. Glas mede, dat deze zaak ln bespreking is bfj B. en W. r» Hoogwoud die dat ln overleg met de eigenaren zullen'». gelen met medewerking van het Provinciaal bestuur n. A Noordholland. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter vergadering. Hij dankt de leden voor het werk en aangename samenwerking over het afgeloopen jaar hoopt ook voor het volgende jaar op hun steun t« km. nen en mogen rekenen. Rede van Britsch-Indië's onderkoning t*» revolutionnairc actie. Reuter seint uit Calcutta: Britsch—Indië's onderkoning, lord Wlllingdon, bee.1 gisteravond op het jaarlijksche diner van de Europeaj Association een redevoering gehouden, die tegelijkeri# een Nieuwjaarswensch voor geheel Indië. een schuwing aan het adres van Gandhi en een kracjug» verklaring inzake de jongste ongeregeldheden wu De onderkoning zei o-a., dat de Indische regesneg geen enkele ordeverstorende beweging zou duld in, die uitvoering van het grondwettelijke programa zou ver. hinderen. Ter voorkoming van ongevallen op on bewaakte overwegen. De Nederlandsche Spoorwegen hebben op loco» lief 3780 proeven genomen met een lucht sirene, ingeval van mist den in aantocht zijnden trein >3 onbewaakte overwegen aan te kondigen Derejrc*- ven zijn evenwel niet geslaagd; het geluid wn zwak, en een sterkere sirene zou te veel luchter- deren. Thans is genoemde locomotief voorzien vuss stoomsirene. die eveneens in dienst wordt <H6W oij het heerschen van mist cm de komst vb ia trein aan te kondigen aan de weggebruikers, diróh over niet afgesloten overwegen moeten bewegen.!)® stoomsirene geeft een hard geluid. Honderd twintig graden in Australlitï dens de Kerstweek. V.D. verneemt uit Melbourne: Dinsdag steeg do temperatuur in Adelaide in Zuifr Australië tot 39,3 graden Celsius in de schaduw. 1 Het was de heetste dag sinds 70 jaar. Gedurende de laatste vijf dagen is de temperatuur eiken dag tot boven 39 graden Celsius gestegen. De politieagenten worden elk half uur afgelost In de fabrieken zijn vele arbeiders flauw gevallen. De dieren in den dierentuin worden voortdurend besproeid. In de opslagplaatsen van petroleum liet men water over de voorraden stroomen, om te voorkomen dat er brand zou uitbreken. De 59ste verjaardag van de stichting van Zuid- Australië werd bij 40 graden hitte gevierd. Deson danks namen aan het feest 15000 menschep deel. Van Sluis I naar Sluis 3. Het werka besteed. Vanwege den directeur-generaal der Zuiden ken werd aanbesteeds het aanleggen van den strt weg van sluis 1 tot sluis 3 in de Wieringermeer. B laagst werd ingeschreven door J. de Vries, te Heï stede, voor f14.746. sa si ESTLANDSCH STOOMSCHIP VERMIST. Vermoedelijk 20 slachtof Wolff, meldt uit Reval: Men is zeer ongerust over het lot vaJi bet f landsche s.s. „Liro", dat op 11 December met eeijf ding kolen uit Huil is vertrokken en sindsdien vermist. Men veronderstelt, dat het schip, wal zich behalve de bemanning van 17 koppen, driej sagiers bevinden, tijdens den hevigen storm 0 Oostzee is vergaan. VOLKSSTEMMING IN FINLAND OVER ALCOÏ VERBOD. Definitieve uitslag pas de volgende4 V.D. verneemt uit Helsingfors: De Volksstemming inzake het alcohol verboi Woensdagavond geëindigd. De deelneming in den was grooter dan op het platteland. De ccrsi fers zullen Donderdag bekend worden gemati#!1 definitieve resultaat wordt evenwel niet voor® gende week verwacht. WEDEROM GAS-EXPLOSIES TE LONDÖ Paniek onder voorbffl In de nabijheid van de Bank van Engelandjjjj den is het gisterochtend wederom tot ontplof in de ondergrondsche gasleidingen gekomen. 1|(' veisel werd op vele plaatsen opengescheurd en* lucht geslingerd. Verscheiden meterhooge yW schoten uit de gaten omhoog. Onder de tnlrPj bijgangers ontstond een paniek, doch geluk#* niemand gewond.

Schager Courant | 1931 | | pagina 14