Kaleidoscopisch beeld uil onze omgeving over het afgeloopen jaar Wanneer wij het gebeuren uit onze uitgebreide om geving over het afgeloopen jaar op één pagina in beeld willen brengen, dan moeten wij ons uit den öard der zaak tot slechts enkele gebeurtenissen be palen. Hierboven hebben we ze verzameld. Daar is dan achtereenvolgens, in den linker boven hoek te beginnen, de onthulling van het standbeeld (schenking van mej. Op 't Land) op het dorpsplein te Callantsoog; daar rechts van de begrafenis van twee jonge menschen op Wieringen, die het slachtoffer geworden waren van een motorongeluk bij de Blauwe Keet; in den rechter bovenhoek de nieuwe school te Wieringervvaard; daaronder het eerste vee dat in den Wieringermeerpolder in de wei werd gestuurd; links hiervan het nieuwe betaalkantoojr van den Noorder- markthond te Noordsckarwoude en daaronder eenige momenten uit de te Sehagen gehouden wieier- en zwemwedstrijden; hier links van de ernstige brand te Burgerbrug in den nacht van 5 op 6 November, waarbij eenige perceelen in vlammen opgingen. Ver volgens naar beneden gaande, de nog jeugdige J. Schoorl op Lady, als een waardig vertegenwoordiger van de zich steeds meer ontwikkelende ruitersport; oogsttijd in den Wieringermeerpolder en opening van het nieuwe hulppostkantoor te Den Oever. Rechts hiervan een van de talrijke vondsten in de droog gelegde Wieringermeer, de overblijfselen van een gezonken turfschip bij Kolhorn. Daarboven het be zoek van Engelsche fokkers aan de boerderij van den heer F. A. F. Groneman te Wieringenvaard en ten slotte beneden rechts het nieuwe waterleidingge bouw te Schagen.

Schager Courant | 1931 | | pagina 20