VOOR CENT De vliegramp te Bangkok. Zij worden gelezen best WEILAND, Het Siameesche rapport. DE GISTING IN BRlTSCH-INDlë. Ongelukken die niet behoeven voor te komen. Overval gefingeerd. plaatst men een SCHAGER ROOSJE. Marktberichten. Advertentiën. HARENKARSPEL GEMEENTE HARENKARSPEL. Burgerlijke stand over de maand December 1931. Geboren: Wilhelmus, zoon van Wilhelmus Ruiter en Cornelia Zutt; Andries Gerardus, zoon van Ar ie Gouds blom en Grietje Bleeker; Catharlna Geertruida, dochter van Jan Burger en Johanna Hessing; Marie, dochter van Gerardus Boerdijk en Elizabeth Stroet; Brigetta Anna, dochter van Adrianus Biersteker en Catharina Bruijn. Ondertrouwd: Willem Kistemaker en Aagje Vader; Louris de Graaf en Sijtje Manneveld; Cornelis de Vries en Johanna Maria Schipper. Gehuwd: Willem Broens en Maartje van Schoorl; Wil lem Kistemaker en Aagje Vader; Louris de Graaf en Sijtjo Manneveld; Overleden: Cornelis Tol, oud 67 jaren, echtgenoot van Katharina Takken; Pieter Boekei, oud 83 jaren, weduw naar van Grietje Tuijnman. TANGEND IJ K NOORDSCHARWOCDE- Mejuffrouw Wouda gehuldigd. 1 Januari was het 25 jaar geleden, dat Mej. Wuuda als onderwijzeres aan de O.L. school in deze gemeente word aangesteld. In verband hiermede had Dinsdag morgen in de school een bescheiden huldiging plaats, waarbij tegenwoordig waren B. en W. met den ge meente-secretaris alsmede het onderwijzend personeel, terwijl ook de vader van Mej. Wouda aanwezig was. Voor het gemeentebestuur werden eenige woorden van waardeering gesproken door den Burgemeester, Jhr. Van Spengler, terwijl de heer L. Mallekote haar feliciteerde namens het onderwijzend personeel. Namens het gemeentebestuur werd aan Mej. Wouda een mooi bloemstuk met een armband-horloge aange boden. Aan de kinderen van haar klasse werd 's middags vrijaf gegeven, zoodat zij dezen dag verder in fimiiie- kring kon herdenken. OUDKARSPEL. Ook in deze gemeente is op initiatief van den Bur gemeester een Crisiscomité samengesteld uit de na volgende ingezetenen; J. Keizer, voorzitter. Jb. de Boer, vice-voorzitter, I. M K. van Loo, secretaris, P. Wijn, .yice-secretaris, mevr. Van den Abeele, penningm.. terwijl verder als leden zitting hebben: Ds. van Dijk, A. Leien, P. Ap pel, Ant. Peijs, M. Bommer, P. Borst en de dames Wijnveldt-llelder, Paarlberg-Harlland, Langedijk- Rootjes en Boon-Moerbeek, Jn. Eecen, vice-penningm. Maandagavond wist de heer L. Tromp de hand te leggen op een rijwieldief. Do persoon afkomstig uit Amsterdam had al ecnigen tijd nabij de sluis heen en weer geloopen en wilde toen verdwijnen met de fiets van den heer P. Nap Kx. De fiets stond aan den kant van den weg. Gelukkig dat de heer L. Tromp het merkte en den dader naar den Rijksveldwachter Rood bracht. WINKEL Het Nutsdepartement alhier is voornemens op Januari a.s. een Nutsavond te houden met eigen krachten. Als een der bijdragen wordt nu reeds aange kondigd: een tooneelstukje in West-Friesch dialect: „De erfenis van Peet Marij". Meerdere bijdragen staan op het programma. Voor dezen avond is een uitgebrei de introductie toegestaan. De Nutsavond is bij den heer R. Laan alhier. De hier uit vorige voorstellingen bekende N.-.H. Cinema, komt thans weder een filmavond geven in deze gemeente bij den heer R. Laan. Thans wordt ver toond de grootschc kunstfilm in elf acten: De Show- boel (Het komëdizmtenschlp) bewerkt naar de ge lijknamige roman van de Amerikaansche schrijfster Eclna Ferber. Bekende sterren in de hoofdrollen. Deze film heeft overal veel bezoekers getrokken en ook hier wordt veel belangstelling voor dit zeldzame programma verwacht. Nadere bijzonderheden worden in dit blad bekend CALLANTSOOG gemaakt. Lijk aangespoeld. Dinsdag werd door den arbeider G. d. B. op het strand tusschen Groote Keeten en Callantsoog een in verre- gaanden staat van ontbinding verkeerend lijk gevonden Bijzondere kenteekenen waren niet meer aanwezig. Slechts in een stuk van de jas stonden de woorden „Hoedfast". Het lijk is 't avonds op de begraafplaats ter aarde besteld. W I E RI N GE fl Cultiveering Wielingermeerpolder. Verschillende bijzonderheden met betrekking tot de bebouwing van den 20.000 H.A. grooten Wieringermcer- polder zijn bekend geworden. Wij laten hier de voor naamste gegevens volgen: Op 1 Jan. was een oppervlakte groot pl.m. 13.000 H.A. bewerkt Het ontzlltingsproces is ln een poodanig stadi- ïim gekomen, dat de Directie er toe kon overgaan 2100 H.A. rogge, 150 H.A. tarwe en 100 H.A- koolzaad uit te zaaien. Het koolzaad bleek te weinig kiemkracht te be zitten in verband waarmede reeds 50 H.A. van het aldus bezaaide terrein werd omgeploegd. Gebouwd en ten deele nog in aanbouw zijn 40 landbouw- schuren, verspreid over den geheelen polder en 350 wo ningen in hoofdzaak te Sluis I en Sluis III. De bouw van een Herv. en een R.K. kerk te Sluis 1 Is aanbesteed. In totaal is een lengte van 40 K.M. weg gereed. De boordvoorzleningen in de kanalen kwamen, voor zoover deze voorzieningen noodlg bleken, gereed. Een drietal bruggen zijn in aanbouw, t.w. een schip brug bij Nieuwe Sluis, een betonbrug bij Medemblik en «en brug bij Kolhorn. Personeel uitbreiding bij de M.U.Z. Het aantal reeds aangenomen arbeiders is wederom vergroot. Heden zijn n.1. 100 rijswerkers aangenomen. Voor belanghebbenden zullen wij er op wijzen, dat per 1 Jan. j.1. de tijd was om opnieuw de tabaksvergunning belasting te betalen. Om vervolgingskosten te voorko men zij het dus gewensoht aan deze verplichtingen reeds nu te voldoen. WARMENHUIZEN Burgerlijke Stand over December 1931. Geboren; Cornelia Maria, dochter van Jacobus van den Berg en Catharina Maria Stet. Jacobus Nicolaas, eoon van Cornelis van den Berg en Guurtje Mole naar. Klaas, zoon van Pieter Dissel en Aagje Buik. Geertje Bregtha, dochter van Pieter Vlam en Nccl- tje Margaretha Buisman. Cornelis Benjamin, zoon van Frans Stam en Euphemia Punt. Marij tje, dochter van Piet Wildeboer en Jannetje Koedijker. Adrianus The- odorus, zoon van Theodorus Smit en Margaretha Ooijevaar. Ondertrouwd: Hendrik Klok, wonende te Haren karspel en Catharine Aukje de Geus, wonende alhier. Getrouwd: Hendrik Klok en Catharine Aukje de Geus. Overleden: Aagje de Nijs, oud 51 jaar, echtgenooto van Klaas Mosch. Het vervoeren der steenkolen, benoodigd voor het Gem. Gasbedrijf, alhier,is aangenomen door schipper Jn. Schrijver, voor den tijd van 2 jaar. De kolen wor den nu rechtstreeks aangevoerd uit Amsterdam. Pe aangifte voor de dienstplichtigen, lichting 1933, is bepaald op 13 Januari a.s. Waarom de „Ooievaar" niet los kwnm- Het noodluik stond geopend en de vrg zware last was niet behoorlijk gestuwd- Naar het Nederl. Correspondentiebureau van oevoegde zijde verneemt, heeft de Siameesche commissie haar rapport inzake het onderzoek naar het ongeval met het vliegtuig ,.De Ooievaar" der K.L.M. uitgebracht. De hoofdzaken van dit rapport zijn reeds in de dag bladen in zeer beknopten vorm gepubliceerd. Het ropport bespreekt achtereenvolgens de samenstel ling der commissie, de werkwijze, het ongeval en de ooi zaken daarvan. De toedracht van het ongeluk. Het nood- luik. Het rapport zegt, dat het verongelukte vliegtuig zwaar beladen was, doch het totaal gewicht van 5C59 K.G. was beneden het toelaatbaar gewicht. Bij de start zag de start-officier dat de nooduitgang in den vleugel boven de bestuurderszitplaats openstond of openging. Van zijn standplaats kon de startofficier den eersten bestuurder in zijn stoel zien zitten. Hij gaf den bestuurder een teeken, dat iets niet in orde was en vestigde de aandacht op het geopende noodluik. De bestuurder keek omhoog naar den nooduitgang, knikte doch deed niets om het luik te sluiten. De officier gaf nogmaals een teeken en liep op het vliegtuig toe, doch de bestuurder beduidde hem, uit den weg te gaan. De officier ging op zij«en het vliegtuig begon te tollen. Het bewoog zich over een groot gedeelte van bet veld zonder den grond te verlaten. De bestuurder tracht te het toestel van den grond te krijgen, door het hoog teroer op te trekken. Het vliegtuig kwam een oogmblik van den grond, doch aangezien het nog niet de juiste vliegsnelheld had bereikt, kwam het weer aan den grond, omdat het overtrokken was (bij stalling) .Het kwam nu te dicht bij de Zuidzijde van het vliegveld om door stoppen van het vliegtuig een ongeluk te voor komen. Aan het eind van het vliegveld was eerst de sloot, dan een aarden dam, dus hooger dan de opper vlakte van het vliegveld, en dan weer een sloot en daar na een sawah met ongeveer 50 c.M. water. De bestuur der moet den dam vlak voor hem gezien hebben. Hg trok opnieuw het hoogteroer op, doch dat was onvol doende om van den dam vrij te komen; wielen en staartsteun raakten den dam met groote kracht. Het landingstoestel brak van de romp af en schoot door eigen traagheid vooruit De bestuurder realiseerde de komende botsing. Hij sloot de twee zijmotors af, doch had geen tijd den middenmotor af te zetten. De romp van het vliegtuig met nog één werkenden" motor, en met den staart naar beneden ging met groote snelheid Toen het vliegtuig over het landingsgestel heen ging, raakte het dit met de linkerzijde van het hoogteroer. Een van de wielen werd in zuidelijke richting van het vliegtuig naar de Sawah geworpen; het andere wiel, dat niet geraakt was, viel in de vliegrichting niet zoo ver Zuidelijk als het linker. Het vliegtuig kwam ln over trokken positie met twee afgezette metoren, het begon erg voorover te duiken, zoodat toen de staart met het wiel in aanraking kwam, de neus nog verder dook. De oorzaak van het ongevaL Wat de oorzaak van het ongeval betreft, wordt het volgende vermeld: De voornaamste reden, die tot het ongeval geleid heeft, was het feit, dat het vliegtuig niet van den grond is kunnen loskomen. In verband daarmede zijn de twee volgende vragen gerezen: 1. Waarom stopte de bestuurder de machine niet, nadat het vliegtuig een voldoende langen weg over den grond had afgelegd zonder op te stijgen? 2. Welke factoren hebben het vliegtuig belet om van den grond los te komen? Dit vliegtype eischt bij volle belasting voor het op stijgen een aanloop van niet meer dan 400 M. De beschikbare afstand tusschen het punt van vertrek en het einde van het veld bedroeg 1600 M. De grond was hard en droog. De piloot had moeten bedenken, dat ergens iets haperde, toen het vliegtuig na den normalen aanloop niet opsteeg. De conclusie. Op grond van de gebleken feiten, is de commissie van oordeel, dat het vliegtuig niet van den grond los kon komen, tengevolge van deze combinatie van oorzaken: 1. de nooduitgang boven de bestuurderszitplaats was geopend, 2. de vrij zware last was niet behoorlijk gestuwd, 3. de poging om met den wind mee te starten, moest den normalen aanloop ongetwijfeld verlengen. Mobilisatie van oproerlgeh. De plannen. Reuter seint uit Bombay: Het plaatselijk congres-comité ontwikkelt de grootst mogelijke activiteit bij het nemen van voorbereiden de maatregelen voor de campagne tegen de Indische regeering. Zestig oorlogsraden zijn samengesteld, die elkaar successievelijk zullen opvolgen als de vorige gearresteerd is. Duizend vrijwilligers staan op de actieve lijst van het congres en 10.000 anderen hebben zich gedurende de laatste vijf dagen aangemeld. Er zal een propaganda gevoerd worden voor het boycotten van overzeesche goederen, door Britsche maatschappijen afgesloten verzekeringen, alsmede voor het staken van den goud-uitvoer. Voorts zal het op ongeoorloofde wijze vervaardigen van zout worden voortgezet. Het congres heeft twee ziekenhuizen met 450 bed den laten inrichten voor de eycntueele slachtoffers van de campagne, teneinde te voorkomen, dat haar aanhangers moeten worden verpleegd in door de re geering gesteunde ziekenhuizen. Intusschen heeft ook db Indische regeering den strijd tegen de burgerlijke ongehoorzaamheid-bewe ging voortgezet en melding wordt gemaakt van ar- resaties in verscheidene plaatsen. Een incident te Benares. Te Benares heeft de politie tevergeefs gepoogd met stokslagen een menigte aanhangers van Gandhi te verdrijven, die een verboden bijeenkomst hielden. De betoogers vielen de politie aan, waarop deze van. haar vuurwapens gebruik moest maken. Men weet niet, hoe groot de verliezen van de betoogers zijn; één werd naar men meent tc weten, gedood bij de charge met den bamboestok. Volgens een ander bericht zouden er 14 gewonden zijn en eenige tientallen arrestaties verricht zijn. De menigte is in paniekstemming gevlucht. 'Britsch vlagvertoon. v V.D. verneemt uit Londen: De Britsche militairen ontwikkelen in Indië met het oog op den gespannen toestand een verscherpte bedrij vigheid ten einde excessen reeds bij voorbaat te ver hinderen. Het vlaggeschip „Efflngham" heeft te Chitta- gong een afdeellng matrozen en scheepsgeschut aan wal gezet. Een marsch door de straten der stad voigde, waaraan ook werd deelgenomen door de manschappen van het Britsch Indische leger en de politie. Een Schotsch batiljon is Dinsdagavond van Poona naar Sholapoer vertrokken, om van daar uit een groote marsch te maken door het zeer dichtbevolkte gebied ter zake van vlagvertoon. De nieuwe president van het Pan-Indische congres, Dr. Ansari, de opvolger van Patel en Prasads, is na een „ambtsperiode" van vijf uren eveneens gearresteerd. Te Bombay zijn 10-000 congresvrijwilligers ingeschreven. Voor het geval dat iederen dag een krijgsraad zal wor den gearresteerd zijn reeds 60 „krijgsraden" gevormd, zoodat deze voor ten minste twee maanden zullen kun nen dienst doen. en zijn broer een belangrijk maandgeld bij testament vermaakt. Executeur testamentair was een Haagsch notaris. Toen de franken begonnen te dalen en de lijf rente niet meer voldoende was om van te leven, heeft de Franschman, B. genaamd, zich tot den Haagschen notaris gewend en dezen gevraagd, de lijfrente te veranderen in een som opeens, dadelijk aan hem uit te betalen. De afkoop is tot stand geko men, tegen een zeer belangrijk bedrag. Maar, zooals B. leefde was zelfs dit bedrag niet voldoende om het langer dan een paar jaar vol te houden. Al spoedig stelde de Franschman zich wederom in verbinding met den notaris en eischte van hem, min of meer onder bedreiging met chantage, opnieuw geld. Be gin December heeft de notaris hem van zijn kantoor iaten verwijderen door de politie, toen B. het al te bont maakte. Daarna heeft de Franschman nog ge probeerd in relatie te komen met de familie van zijn overleden vriend, maar deze heeft hem niet ontvangen. Blijkbaar om nu schandeel te verwek ken en de familie in opspraak te brengen, heelt B. den overval op den Ouden Scheveningschen weg ge fantaseerd. Fantasieën zijn geen nieuwe uitingen van hem; reeds in 1924. toen hij in België was gear resteerd wegens diefstal, dischte hij een verhaal op, dat zijn overleden vriend Nederlandsch diplomaat moést zijn geweest en in die functie opzienbarend spionnagewerk zou hebben verricht. Zijn overleden vriend is nimmer in diplomatieken dienst geweest. Naar verluidt is in het ziekenhuis te Den Haag ge bleken. dat B. een gevaarlijke simulant is. Eind De cember is hij dan ook door Buitelandsche Zaken over de grens gezet. De politie had aangetoond, dat er van een overval op hem niets waar was. Een onwaarschijnlijke geschiedenis op den Ouden Scheveningschen weg te Den 4 Haag. Men meldt uit Den Haag aan de N.R.Crt.: Begin December zou den Ouden Scheveningschen weg een overval met roof zijn gepleegd. In het begin van den avond wandelde een Franschman, volgens zijn verklaring, van Scheveningen naar Den Haag en werd hij op den IToogen weg, naast den Ouden Scheveningenschen weg, plotseling aangevallen en beroofd van zijn portefeuille. Een loopjongen vond hem in de struiken liggen en waarschuwde een agent. Er waren verscheidene punten in deze zaak, die haar niet zeer geloofwaardig maakten. De Fransch man woonde in een hotel te Rotterdam en was naar Den Haag gekomen om hier met een notaris te spre ken over een erfeniskwestie. Verscheidene jaren ge leden had hij in betrekking gestaan tot een lid van een bekende Nederlandsche familie en deze had hem Het doodelijk ongeluk bij het reinigen van een auto-motor te Leiden. Zooals dezer dagen door de dagbladen werd ver meld, is te Leiden een ernstig ongeluk gebeurd. Een 17-jarige jongen moest met benzine een auto- mobielmotor reinigen. Daarbij maakte hij gebruik van een kwast met metalen band. Gp een gegeven oogenblik kwam hij met den kwast in de nabijheid van de blanke positieve klem van den startmotor. Een vonk sprong over tusschen die klem en het gestel van den auto. De benzinedampen en het blikje met ben zine, dat dc jongen op het frame had neergezet, vlo gen in brand, waarna ook de kleeren van den jongen vlam vatte. Pogingen om de vlammen te blusschen kwamen te laat; de jongen moest in levensgevaarlij ken toestand naar het ziekenhuis vervoerd worden, alwaar hij een twaalftal uren later overleed. Herhaaldelijk werd reeds gewaarschuwd tegen het gevaar, dat verhonden is aan het met benzine schoon maken van automobielen. De laatste twee jaren zijn een tiental soortgelijke ongevallen ter kennis van de Arbeidsinspectie gebracht, welke meerendeels zware verbranding van do betrokken personen tengevolge hebben gehad. Thans is door gemelde oorzaak een jeugdig menschenleven verloren gegaan. Het zij daarom nog eens herhaald, dat de onderha vige gevallen niet behoeven voor te komen, mits men maar, vóór het reinigen van den motor wordt begon nen, de verbinding van de positieve pool van den accumulator met de positieve leiding losmaakt. In dat geval is de mogelijkheid van het maken van een ge stelsluiting zoo goed als uitgesloten; er kan dan al leen nog een sluiting optreden tusschen de positieve klam van den accumulator en het gestel, of wel tus schen beide klemmen van den accumulator onder ling. Door den accumulator te verwijderen, kan ook dit gevaar worden opgeheven. Nog zij vermeld, dat er tegenwoordig schakelaars in den handel zijn, die, in de electrische installatie inge bouwd, het mogelijk maken om in de gevallen, dat dit noodig is, de installatie van de plaats van den bestuurder af uit te schakelen. AANBESTEDINGSNÏEUWS. Gister vond te Utrecht door de Nederlandsche Spoor wegen de openbare aanbesteding plaats voor het afbre ken van woning no. 16 met haag en afrastering bij K M. 17.219 aan den spoorweg Den HelderAmsterdam, na bij Schagen. Geboden werd door Fa. de Boer en Bellis te Schoorl f 243.43, J. de Jong, Den Helder f 91.80, J. van Stiprl- aan, Schagen f 50, J. J. de Carpentier, Haarlem f 43, H. Visser te Leeuwarden f 37.50, A. K. Pik te Barsin- gerhorn f 34, S. Jonker, Anna Paulowna f 25. Gevraagd werd door: Fiege te Vinkeveen f 47, A. Schrieken te Barslngerhorn f 68, J, Wester te Scha— gerbrug f 200. WIERINGEN. 4 Januari 1932. Aanvoer aan den Vischafslag: 46 balen Wulken f 12.30 —16.40, 25 balen Kruikels f 4.30—4.80, alles per baal. DEN HELDER, 5 Jan. Afgeslagen Gem. Vischhal. Noordzeevisscherij: tongen f 0.400.20, kleine tongen f 0.070.05 per stuk, schol f 8, scharren f 4 per Kist; Kustvissoherijgarnalen per Kg. f 0.200.34, bot per kist f 119, scharren f 5.504. WARMENHUIZEN, 5 Jan. Aangevoerd: 57650 Kg. roode kool le kw. f 1.70—3, 2e kw. f 6.60—2.20, 5575 Kg. gele kool le kw. f 1,20—1.60, 2e kw. f 0.600.80, 9175 Kg. witte kool le kw. f 1.50 1.80, 2e kw. f 0.80, 1675 Kg. uien: f 8.70—9.20, grove uien f 7.40—7.80. NOORDSCHARWOUDE, 5 Jan. Aangevoerd: 30 Kg. spruitkool f 7.20, 100 Kg. rapen f 1.30, 26000 Kg. uien: gele nep f 8.60, drielingen f 7.50— 8.40. uien f 8.409.10, grove uien f 7.808.30, 300 Kg. peen f 2.90, 1700 Kg. kroten f 0.80—2.50. 173600 Kg. roode kool f 1.30—5.10, 2e soort f 0.60—2.50, 68400 Kg. D. witte kool f 1.30—2.20. 2e soort f 0.70—1.60, 37400 Kg. gelekool f 0.80 —1.80, 2e soort f 0.60—1.50. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Jan. Aangevoerd: 100000 Kg. roode kool f 1.203.30, id. doorschot f 0.702.60, 39000 Kg. gele kool f 0.602.10, 50000 Kg. Deensche witte kool f 0.70—2.70, 33500 Kg. uien f 7.808.80, grove uien f 7.508.20, drielingen f 7.808.10, nep f 8.10—9, 3700 Kg. peen f 3.20—3.80, kleine peen f 1,20—2.10, 400 Kg. bieten f 2.60. COOP. VER. CENTR. EIERVEILING G. A. PURMEREND, 5 Jan. Aangevoerd: 22257 eendeieren f 3.503.60, 102100 kip eieren: 70—80 Kg. f 5.40—5.90, 65—66 Kg. f 5—5.40, 63— 64 Kg. f 4.60—5, 60—62 Kg. f 4.20—4.70, 58—59 Kg. f 4 —4.30, 56—57 Kg. f 3.80—4.10, 53—55 Kg. f 3.70—4, 50—52 Kg. f 3.50—3.90, 41—49 Kg. f 3—3.40. EIERVEILING PURMEREND, 5 Jan Aanvoer: 13097 stuks kipeieren a f 3.704.90, 440 st kipeieren b f 3.203.60, 1507 stuks eendeieren f 33.50. Oude kippen f 0.901.30, jonge hanen f 0.301.20, jonge woerden f 0.50—0.95. PURMEREND 5 Jan. '_700 Kg. kaas. Handel matig; 2 st boerenkaas f 23.50 per 50 Kg„ 340 Kg. boter f 1.201.50. 324 stuks runderen w.o. 234 vette f 0.700.80 per Kg., 75 melk- en gelde- koeien f 140320, 15 stieren, handel runderen matig, 17 paarden f 80150, handel matig, 24 vette kalveren f 1 1.20, handel matig, 238 nuchtere kalveren, slachtkalve- ren f 8—26, fokkalveren f 16—22, handel stug, 517 vette varkens voor de slacht f 0.320.37, per Kg., handel vlug, 117 magere varkens f 920, handel matig, 196 biggen f 611, handel vlug, 501 schapen f 1626. handel stug, 15 bokken, eendeieren f 3.25, kipeieren f 3.504.50, piep kuikens f 0.500.70, 33 zwanen f 3.50. AMSTERDAM, 5 Januari. Zeeuwsche bonten f 4.505.25, idem blauwen f 4.505, idem bravo's f 44.50, idem blauwe eigenheimers f 3.50 3.75, Idem roodstar f 3.403.50, idem klei-industrie f 2.753, idem juin per 50 Kg. f 24, idem eigenheimers f 33.30, idem blauwe poters f 2.252.50, idem bonte poters f 2.252.50, idem Bevelanders f 33.10, Vlaam- sche zand eigenh. f 3—3.50, IJpolder eigenh. f 3—3.30, idem bravo's f 41.50, idem blauwe eigenh. f 3.503.75, idem roodstar f 3.40—3.50, idem Bevelanders f 3—3.10, Andijker blauwen f 2.402.60, Noordh. eigenh. f 3—3.30, id. blauwe eigenh. f 3.503.75, idem roode star f 3.40 3.50, Anna Paulowna zand f 2.803.50, Hillegommer zand f 2.803.50, Noordw. zand f 2.802.50, Castricumsche zand f 3.603.75, Drentsche eigenh. f 2.103.50, Flakkee- sche eigenh. f 3.503.75, idem juin per 50 Kg. f 24, Idem eigenheimer poters f 2.50—2.75, Spuische eigenh. f 3.503.75, idem eigenh. poters f 2.753, Friesche bor- gers f 33.30, idem blauwe borgers f 3.40—3.50, idem roodstar f 3.403.50, Limburgsche industrie f 2.40—2.60, alles per H.L. TE HUUR: negen H.A. aaneen gelegen, met of zonder huis, liggende in den Kostverloren-poWer, gem. Nieuwe Niedorp. Te bevragen bij C. KOOIMAN, aldaar.

Schager Courant | 1932 | | pagina 3