SchagerCourant HAAR ERFDEEL. Tweede Blad. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Woensdag 6 Januari 1932. 75ste Jaargang. No. 8998 VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 4 Januari 1932. EEN „PERMANENTE" VERDACHTE TOT RUST GEKOMEN. De timmerman Joh T., wonende te Alkmaar, en gede tineerd in de strafgevangenis te Haarlem, tengevolge veroordeeling ter zake een zedendelict, heeft trog meer dere van dergelijke misstappen op zijn kerfstok en is een niet geheel onrechtmatigen twijfel gerezen omtrent zijn toerekeningsvatbaarheid, zoodat een psychiatrisch onderzoek Is ingesteld en de verdachte voortdurend van Alkmaar moet worden overgebracht Een transport, dat wel eens moeilijkheden oplevert en in ieder geval alles behalve „efficiënt" is. dank zij den de zuinigheid de wijsheid bedriegenden maatregel, om de hier bestaan de strafgevangenis geheel op te heffen. De uitspraak in het thans definitief afgewerkte pro ces luidde: 1 dag gev. en ter beschikking stelling der xegeerlng van dezen onmiskenbaren psychopaat. UITGE ESTER KERMISNAPRET. Een ingezetene uit Beverwijk, zekere Gerbrand N., die ter gelegenheid van de Uitgeester kermis een ander bezoeker. J. van Lieshout, het kermisgenot grooten- deels had bedorven, door hem op een messteek te ont halen, was nog altijd niet voor dit bloedige feit ver oordeeld, omdat men maar steeds bleef piekeren over het opleggen eener voorw. straf. Doch heden scheen het, dat er kans was op een definitieve beslissing. De heer Wiggers. ambtenaar der reclassteering, werd ge hoord als rapporteur en deze heer adviseerde met eenige bezorgdheid en twijfelzucht een voorw. straf in dien het jonge mensch wilde medewerken. Het magere resultaat was heden, dat de zaak opnieuw werd uitgesteld tot 8 Februari, teneinde den zedelijken kracht van verdachte te toetsen. NIET GEWAARDEERDE CLEMENTIE. Een suocesvol verz e t De heer Gustaaf P.p die 'n miniatuur-villa op vier wielen bewoont en zich dus met al zijn hebben en houden op een eenvoudige wijze kan verplaatsen naar alle deelen des lands, bevond zich in den naoht van 15 September onder den rook van Spanbroek en maakte natuurlijk alstoen gaarne gebruik van de schoone ge legenheid, de kermis aldaar mede te vieren. Hij amu seerde zich zonder twijfel kolossaal, doch omstreeks 'n uur of 5 in den morgen, toen hij zich bevond in het café van den heer Bijman, kreeg hij eenig verschil van meening met den landbouwer J. Deen uit Obdam en eindigde hij dit geanimeerde debat door gezegden heer Deen 'n flinken tik toe te dienen met een bierglas. Een voor den heer Gustaaf P. zeer onverstandig optreden, aangezien deze woonwagenbewoner al een» meer met de justitie in aanraking kwam. De heer Officier toonde zich dus, toen op 2 November deze strafzaak contra den niet verschenen heer Gustaaf P. werd behandeld, niet inschikkelijk en requireerde niet minder dan 2 maanden gevangenisstraf. De Poli tierechter was van meening, dat men von das Gute auch ruviel kan krijgen en was zoo clement, de straf op 1 maand te bepalen. Maar deze edelmoedigheid bleek echter den veroordeelde niet voldoende, althans hi] kwam in verzet, hetwelk heden werd behandeld. Thans was de verdachte present om mede te deelen, dat de dagvaarding hem niet had bereikt Hij ontkende de mishandeling gepleegd te hebben opzettelijk, doch beweerde uit zelfverdediging te hebben gehandeld. Dit was door verschillende aanwezigen bevestigd. De ge tuige J. Deen maakte trouwens op den Officier geen gunstigen Indruk en requireerde Z.Ed. vrijspraak. Uitspraak conform. De politierechter gaf ln deze zaak zijn afkeer te ken nen over de verderfelijke boerenkermissen, die tot vele rumoerige tooneelen aanleiding geven. STRAFBARE MELKVERDUNNING. De veehouder Paulus K-, veehouder te Heerhugo- waard, had op 6 October aan den getuige H. Veenboer afgeleverd z.g. volle melk, die echter door Paulus naarstiglijk met aqua pompa was versneden. Een kunst bewerking die hij echter verzwegen had en deze ge heimzinnigheid deed hem den das om. Hij stond al thans heden terecht en tegen hem werd gevorderd, mede FEUILLETON Uit het Engelsch van Joseph Boeking. 63. HOOFDSTUK XXVUL Het oude huis. De oude Jack Beel zat met zijn zoon onder het portiek van Trevanion Court Het was September en de zon be gon al vroeg te dalen. De oude rookte behaaglijk zijn pijp en keek uit over het prachtige landschap. Je hebt een goede oogst gehad, nietwaar vader? Prachtig jong. Het land is rijk en de velden bren gen het meeste op uit de heele buurt. En toch, bromde de OU(je. ben ik niet tevreden. Ik had gewild, dat je Nancy had gekregen, jong. Ik zai haar krijgen, klonk het verachtelijk. De oude man keek zijn zoon vol bewondering aan. Arm en trots is ze, zei hij. Wij benne de eigenaars van de Court en zij heeft een baantje op een fabriek. En toch heeft ze de hoop nog niet opgegeven om het huis terug te koopen. Hoe weet je dat? Heb geïnformeerd. Is ze nog altijd op de fabriek? Voor een maand was ze er nog. Die tienduizend pond krijgt ze ommers nooit bij mekaar, nooit van mijn leven zal ze het huis terug krijgen. Neen, nooit, zei Jack Jr., Maar ik zal haar wel krijgen. Ze zwegen allebei een poosje. Toen begon de oude weer: Je kunt d'r maar niet vergeten, hè jong? Vergeten? Ik zal altijd verliefd op haar blijven. Maar als ik haar krijg, zal ik dat trotsche ding wel klein krijgen. Het zal me benieuwen wat ze hier weer komt doen, zei de oude nadenkend. 6— Komt ze hier? De jonge Jack sprong overeind. Hierboven een foto van de offieieele ingebruik neming van de nieuwe Openbare Lagere School te Callantsoog, welke Maandagmiddag op eenigs- zins feestelijke wijze heeft plaats gehad en waar van we in ons nummer van gister een uitgebreid verslag gaven. Op de rechterhelft van de foto, die in één der leslokalen van de nieuwe school werd genomen, zien wij tegen den achterwand onder de landkaart burgemeester D. Breebaart. met vóór dezen den heer Dun, inspecteur van het Lager Onderwijs, in het district Den Helder; rechts daarvan de beide wethouders, de heeren Kruisveld en Kooger en tusschen hen in het nieuwe hoofd der school, den heer Van Meerten en het gewezen hoofd, derr- heer Baas. Dan rechts van de deuropening den heer De Leeuw, architect van de nieuwe school. Tenslotte op het linker gedeelte der foto, de uit voerders van het werk: zittend in de bank de aannemer De Graaf, de schilder A. Keesman en achter hen, staande de timmerman Wardenaar. op grond van zijn onsympathieke houding, ook tegen over den heer Wiggers, 2 maanden gevangenisstraf. De timide verdachte, die eerbiediglijk voor den politie rechter wilde knielen en hem „eerwaarde" noemde, werd echter nog \nlet direct veroordeeld, doch stelde de politierechter het vonnis uit, teneinde een uitvoerig onderzoek in te stellen naar de financleele draag kracht van den verdachte. Hervatting van het onder zoek op 29 Februari. SCHITTERENDE DOOR AFWEZIGHEID. De heer Alex- W. W., niet verschenen, ingezetene van Den Helder, had op 1 Nov. den politle-agent de Glopper gekwalificeerd als een .jjroote zwerver", het welk deze ambtenaar beleedigènd achtte. De politie rechter uitte echter zijn twijfel omtrent de beleedigende beeekenia van de geïncrimineerde woorden. In verband evenwel met de omstandigheden gaf de Officier echter den getuige gelijk en vorderde f 20 boete of 20 dagen. Vonnis conform eisch. KNOEIERIJ MET EEN NUMMERBEWUS EN -PLAAT. Verdachte vrijgesproken. De 27-jarige monteur N. J. R. te Den Helder had op eenigszins wonderlijke wijze omgesprongen met een nummerbewijs. dat ten name stond van den heer C. J. Beet en dat door hem weer werd gebezigd bij een Indian-motor, die hij verhuurd had aan zekeren heer J. Bakker, stoker 2e klasse bij de K.N.M. te Dan Hel der. Een nogal ernstige aanrijding op het Ritsevoort te Alkmaar gaf aanleiding tot de ontdekking door de Alkmaarsche politie van de gepleegde onregelmatigheid. Eisch f 10 boete of 10 dagen. Uitspraak: niet bewezen, vrijspraak. HEEL WAT OP ZIJN KERFSTOK. De 18-jarige metaalbewerker Cornleis K. te Medem- blik verscheen in tamelijk onvoordeelige positie voor den politierechter, aangezien hij volgens dagvaarding in den nacht van 28 op 29 November, in de eerste plaats een raam met glas en al had ingetrapt in het hotel van den heer v. Overbeek. Voorts had hij den rijksveldwach ter Brouwer met een stuk uit dat raam gerukt hout een slag toegebracht en den gem.-veldwachter Vijzelaar een schop tegen den bulk gegeven, terwijl hij, om de kroon op het werk te zetten, zich bij zijn overbrenging naar het arrestantenlokaal allergeweldigst verzette door rukken, trekken enzoovoort. De jonge wildeman herin nerde zich niets van al zijn pekelzonden en beriep zich op zijn dronkenschap. Voorts had hij later zijn excuses aangeboden en toonde zich bereid de schade te ver- - goeden. De Officier noemde verdachte met zijn gladde gezicht een watertje met een diepen grond en verzocht een voor waardelijke straf voor hem van 1 maand en civiel- rechterlijk onder-toezicht-etelling. Uitspraak conform en 1 jaar onder toezicht De gezinsvoogd zal nader worden aangewezen. MINDER MOOIE PRAATJES. De niet verschenen Enkhulzer eereburger N. C. Gr. had te Enkhuizen op den openbaren weg onderscheide ne beleedlgingen naar het hoofd, geslingerd van briga dier Laagland. Hy handelde blijkbaar onder stimulans van het genoten ..spraakwater". Eisch tegen dezen on- hebbelljken snulter. meermalen veroordeeld, f 50 boete of 50 dagen. Vonnis overeenkomstig requisitoir. ONVOORZICHTIGE MANIER VAN UITDRUKKEN. De 28-jarige hulsschilder Dirk H., wonende te Win kel, welke heer blijkbaar nog geen cursus in de burger lijke wellevendheid heeft doorgemaakt, stond terecht ter zake beleediging van de 20-jarlge mej. Jannetje Grietje Winkel, zijn voormalige verloofde, welke jonge dame hij in den nacht van 29 op 30 Nov. een zeer onbehoorlijke kwalificatie toevoegde en haar animeerde „haar schul den" te betalen. Het meisje deelde mede, dat zij na het verbreken dervyverloving. steeds door verdachte werd lastig gevallen. De politierechter noemde het een misse lijk optreden van dezen huisschilder en wenschte dat Ja, heb ik dat niet verteld? Ze heeft me geschreven. De oude knikte bevestigend. Waarom heb je er niks van gezegd? Ik wou ereis kijken hoe je het zou opnemen. Hier heb je den brief. Het briefje als volgt: „Geacte Heer, Daar ik toevallig in Cornwall ben, kom ik Woensdag middag op Trevanion Court. Het zal me aangenaam zijn U daar te ontmoeten. Hoogachtend, Nancy Trevanion." De Jonge Jack keek op zijn horloge. Als lk dat ge weten had... Had-ie een ander kestuum aangetrokken, vulde de oude lakoniek aan.. Waarom zou je je mooi maken voor die meid? Als ik me niet vergis, komt ze net de oprijlaan op. En inderdaad kwam Nancy met een vriendelijken glimlach op het gezicht op het huis aanstappen. Ze zag de beide mannen niet Ze had alleen oogen voor het huis en het landschap. Kijk es goed na d'r, fluisterde de oude, ze is zoo trotsoh als een pauw. De jonge Jack gaf geen antwoord. Al zijn gevoelens voor het meisje waren opgevlamd toen hij haar weer zag. Denk er om, jong, je geeft niks niemendal toe, waarschuwde Beel Sr. De oude verschoof zijn stoel, Nancy hoorde het geluld, keek op en zag het tweetal zitten. De oude man stond op om haar te begroeten. Goeden dag, mr. Beel, hebt u mijn brief ontvangen? Ja, en ik ben benieuwd waar u me over wilt spreken. De oude voelde zich niet op zijn gemak. Het deerntje daar bracht hem van de wijs. Hoewel ze eenvoudig ge kleed was, had ze zooiets onmiskenbaar lady-like's, dat hij onwillekeurig aan de oude tijden moest terugdenken. Hier hebt u ons allebei tegelijk. Uw bezoek heeft toch niets met die optie te maken, vroeg de oude met onmiskenbaren hoon in zijn stem.. Daar kwam ik nu juist over spreken, was het kal me antwoord. Ik heb alle stukken hier. Er zijn nog maar een paar maanden over... Dat weet ik en ik vroeg me af... Wat vroeg je je af? vroeg de oude man nieuwsgie rig. Of u me een uitstel zou willen toestaan. De oude Jack grinnikte. Dat beviel hem, dat ze een gunst kwam vragen. Tien duizend pond is veel geld, zei het meisje. Maar zaken zijn zaken. Ja, ik weet wel dat u wettig gerechtigd bent Juist wettelijk, viel de oude haar in de rede en we moeten ons aan de wet houden, juffertje... Dus u bedoelt dat u zich precies aan de overeen komst wil houden? Ja. Ik heb zwart op wit dat de optie vijf jaar zou duren en als u me de 10.000 pond niet voor half Juni ken betalen, dan... Zoudt u me werkelijk geen uitstel willen geven? pleitte ze. Uitstel geven? Nooit... Tien duizend pond is veel geld. hield ze aan. Stel u voor dat ik u contant 500 gaf en verder bijvoorbeeld vijf jaar lang 1000 per jaar. Zou dat kunnen? vroeg de oude snel. Kun jij aan 5000 pond komen tegen aanstaanden Juni? Er lag verwondering en ontsteltenis in de oogen van de belde Beels. Dan zouden we over de rentevoet kunnen praten, zei Nancy bloemzoet Op dat oogenblik mengde zich de jonge Jack in het gesprek. Miss Nancy, ik ben bang dat ik me de laatste keer onhebbelijk heb gedragen... Praat u daar alstublieft niet over, klonk het uit de hoogte. De oude merkte de klank in haar stem en hij nam het voor zijn zoon op. Denk er aan. Jack, wij zijn hier de baas, en zich tot het meisje wendend: - En dacht je dat ik tevreden zou zijn met die 5000 pond? Neen juffie, dat zal niet gaan... Ik geef je nog geen minuut uitstel. Als je den 15en Juni om één mi nuut over twaalfen komt, dan is de optie vervallen, be- grijpt-ie? Ik begrijp het beter dan u lief zal zijn, zei Nancy uit de hoogte; want ik had gedacht dat als u een beetje toeschietelijk en menschelijk was geweest, dan zou ik het ook zijn. hij hem kon veroordeelen met het opleggen van een groot slot op zijn mond. De heer J. Strijbis, veehouder, in gemelden balnacht de momenteele cavalier van de beleedigde jonge dame, bevestigde haar verklaring. Eisch f 25 boete of 25 dagen. Vonnis f 15 boete of 15 dagen. Verdachte is werkloos en staat niet ongunstig bekend, de oorzaken der clementie van den strafrechter. EEN KIPPENMELKER MET EEN PLOERTEN- DOODER. De 2!>jarige pluimveehouder Jac. K., wonende le Wijdenes, maakte bij kunstlicht zijn opwachting ter audiëntie, teneinde zich te verantwoorden ter zake een tweetal hem ten laste gelegde strafbare feiten en wel. dat hij in den avond van 22 Nov. den caféhouder M. Oerlemans met een ploertendooder op het hoofd had getimmerd en hem bloedend had verwond, terwijl hij ook de echtgenoote, mej. A. M. de Greeuw, op een der gelijke ongewenschte wijze had behandeld. De verdachte beweerde tot dit optreden te zijn ge noopt, omdat Oerlemans zekeren heer Dijkman, een dorpsgenoot, in de borst had gegrepen. Dit werd echter door den heer Oerlemans ontkend, doch de heer Dijk man, als getuige gehoord, zeide dat Oerlemans hem bij de keel had gegrepen. De heer Officier noemde het optreden van verdachte ergerlijk en ernstig en vorderde 2 maanden gev. met vernietiging van het wapen. Vonnis conform. KINDERMISHANDELING TE EGMOND AAN ZEE. De 10-jarige Arendje Kok uit Egmond aan Zee was op 30 November 1931 geslagen door haar niet verschenen dorpsgenoote Cornella A., echtgenoote van den heer Klaas Kr., aldaar. Het meisje had in de Bergstraat ru zie gehad met Maartje Krab, het dochtertje van verdach te en toen was de moeder toegesneld en had Arendje een bloedneus geslagen. Moeder Kok werd bij wijze van toegift nog door de opgewonden vrouw uitgescholden. Gevorderd werd f 25 boete of 25 dagen. De politierechter veroordeelde verdachte overeenkom stig requisitoir. Jij toeschietelijk? Wat heb jij om toeschietelijk te wezen? Kijk eens. Ik heb de voorwaarden nog eens nage zien en daar staat in dat het huis en de bijgebouwen in goeden staat moeten worden gehouden. Ik heb eens rond gekeken en ik heb gezien dat het me handen vol geld zal kosten oim alles weer in den staat te krijgen, waarop het op den dag van den verkoop verkeerde. Verder staat in de koopacte dat ik u direct uit het huis kan laten zetten zoodra ik 10.000 pond heb betaald en... Wat bedoel je, stotterde de oude. Wil je zeggen dat je het geld hebt? Inderdaad, ïei Nancy, met een allerliefsten glim lach. Waar heb je het dan? vroeg de oude man ademloos. Je loopt in den regel niet met 10.000 pond in je taschje, nietwaar? Ik geloof er niks van. Hoe kom je er aan? Staat er in de acte iets van dat u de herkomst van het geld moet weten? klonk het spottend-triomfantelijk. Neen, neen, er is niks van aan. Ik wil niet dat je me hier komt bespotten. Maar toch was de oude bang geworden. Hij vond haar te rustig en te zeker van haar zaak. En nou ga je m'n erf af, versta je? Al ben ik dui zend maal een Beel en jij een Trevanion en al zijn we door je vader en grootvader behandeld al3 oud vuil, daarom hoef ik geen brutale indringéÈs in mijn huis te dulden. Dat is heel vriendelijk van u, zei Nancy rustig. In de verte hoorde ze een auto naderen. Dat is de wagen van notari3 Handy, zei Nancy droogjes. Notaris Handy? Dus het is meenens? Daar had u niet aan hoeven te twijfelen. Notaris Handy voegde zich bij het gezelschap, met een korten groet. Ik denk dat mijn cliënte je al een en ander verteld heeft Beel, nietwaar? We hebben heel gezellig gebabbeld, lachte Nancy. Ik wilde een schikking voorstellen, maar mr. Beel houdt zich aan de letter van de overeenkomst. Dat is jammer, zei de oude rechtsgeleerde, voor hèm. En hij wees op Beel. Slot volgt

Schager Courant | 1932 | | pagina 5