"Wfrhg Schap I - Beverwijk I. Raad Harenkarspel. Ineezonden Stukken. Vergadering van den Raad op Vrijdag 8 Januari 1932, des middags 2 uur. Voorzitter de heer H. Nolet; secretaris de heer Jb. Dam. Alle leden zijn aanwezig, 1 vacature. De Voorzitter opent de vergadering en zegt dat de be schouwingen over het afgeloopen jaar niet anders dan in mineur gesteld kunnen zijn. Laten we hopen dat 1932 voor de ingezetenen in alle opzichten beter zal zijn dan 1931 en laten we vertrouwen op God voor het jaar 1932 en hopen dat onder Zijn zegen onze arbeid vruchten moge afwerpen. Spr. wenscht de leden met hunne ge zinnen een zalig nieuwjaar en dat het hun in 1932 In alle opzichten goed moge gaan. De notulen worden gelezen, ze worden onder dank zegging onveranderd vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stukken Mededeeling wordt gedaan van de volgende ingeko men stukken: a. Bericht van den heer K. van der Sluis, dat hij we gens vertrek uit de gemeente ontslag neemt als lid van den Raad. De Voorzitter zegt dat de heer Van der Sluis niet lang lid van den raad is geweest en dus niet heeft kunnen toonen wat hij in het belang der gemeente zou kunnen doen. Laten wij hopen dat het hem in zijn nieuwe woon plaats goed moge gaan. b. Mededelingen, dat in deze vacature is voorzien door benoeming van den heer K. Doekes, die de benoeming heeft aangenomen. Installatie nieuw raadslid. Aan de or/e word\, gesteld het onderzoek van de ge loofsbrieven van den heer K. Doekes. Dit onderzoek wordt gedaan door de heeren Francis en Burger. Bij monde van den heer Francis wordt tot toelating geadviseerd. De raad besluit conform dit ad vies, waarna de heer K. Doekes de bij de wet voorge schreven eeden aflegt. Algemeene felicitatie volgt Wij meenen in verband met het onderzoek en de goed keuring der geloofsbrieven van het nieuwe raadslid, den heer K. Doekes en het in dezelfde zitting, waarin deze geloofsbrieven zijn goedgekeurd, toelaten van dit lid, te moeten wijzen op het feit dat deze directe toelating ge heel In strijd is met de bepalingen der nieuwe gemeen tewet. Wij wijzen in verband daarmede op het varan. derde art. 19 dat luidt: De leden van den raad kunnen te allen tijde hun ontslag nemen. Het wordt door hen ingezonden aan den Raad. Zij die hun ontslag hebben Ingezonden, blijven leden van den raad, tot dat de goedkeuring van de geloofsbrieven hunner opvolgers onherroepe lijk zal zijn geworden In de oude wet stond: Zij, die hun ontslag hebben in gezonden blijven leden van den raad, totdat de geloofg- brieveu hunner opvolgers zijn goedgekeurd. En in aansluiting op deze in art 19 genoemde bepa ling zegt art. 32 dat handelt over het onderzoek van geloofsbrieven Van elke genomen beslissing wordt terstond ken nis gegeven aan Ged. Staten en aan den benoemde. En in art 35. Gedeputeerde Staten kunnen ook ambtshalve om trent de beslissing van den raad uitspraak doen. Zij geven van het voornemen hiertoe aan den raad bericht binnen 8 dagen, nadat hun de beslis sing is medegedeeld, en wat er verder volgt. Dus nadat aan de voorschriften is voldaan en de aan Ged. Staten gegeven termijn is verstreken, komt het onherroepelijk zijn der geloofsbrieven van den opvolger pas vast te staan en dan eerst mag deze als raads lid worden toegelaten. Hiermee is in geen enkel opzicht rekening gehouden en is de heer K. Doekes dus tegen de wetsvoorschriften in ten onrechte direct als lid van den raad toegelaten. Daardoor is aan een nog onbevoegde beslissingsrecht gegeven in verschillende raadsvoorstellen en kan zijn stem in deze zitting van invloed zijn geweest op ge nomen besluiten. Wij wijzen in dit verband alleen maar op het vaorstel- Borst (zie hieronder) om het salaris ^an den nieuwen veldwachter met f 200 te verlagen. Dit voorstel werd verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Onder deze 6 tegen stemmers was ook de heer K. Doekes. En daar deze ten onrechte als raadslid was toegelaten in deze zitting, was de uitslag dezer stemming feitelyk 5 tegen 5. De stemmen staakten dus, het voorstel was niet verworpen, maar kan daarover eerst in de volgende zitting ce be slissing vallen. Wy zy'n nu alleen nog maar belangstellend, op welke wijze deze informaliteit zal worden rechtgezet, c. Proces-verbaal van kasverificatie bij den gemeente ontvanger en by den administrateur van het electrisch 'bedrijf respectievelijk op 11 en 17 December j.1. aanwezig bevonden in overeenstemming met de boeken f 1771,33 en f 304.62. d. Mededeeling, dat de bouw van een nieuwe voetbrug te Dirkshorn is gegund aan den laagsten inschrijver J. van Loenen voor t 222. e. Goedkeuring van Ged. Staten op de besluiten tot wyziging en aanvulling van de bouwverordening, de ver ordening tot aanwijzing van de takken van dienst, be doeld in art. 252 der Gemeentewet, die tot wyziging en aanvulling der regeling voor afwijking van de art. 113 en 114 der gemeentewet en het besluit tot het aangaan eener geldleening van f 3000. f. Bericht van Ged. Staten van de vaststelling der ge meenterekening over 1930 alsmede die van het electr. bedriji. g. Verzoek van B. en W. om adhaesie te betuigen aan een tot de Kroon gericht verzoek om instelling van een afzonderlyk Ministerie van Landbouw. Voorgesteld wordt deze stukken en mededeelingen voor kennisgeving aan te nemen. Wat het laatste verzoek betreft, na overweging dat het adres meer thuis behoort bij de Vereeniging van Ned. Gemeenten. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt be sloten. Eervol ontslag verleend. Bericht van den Commissaris der Koningin dat aan den veldwachter J. Homan met ingang van 1 Maart a^. eervol ontslag is verleend. B. en W. stellen voor ter voor ziening in die vacature sollicitanten op te roepen voor tijdelyk agent van politie op een wedde van f 1200 met vrije woning en f 200 voor kleeding en voor bode op een wedde van f 150. De Voorzitter spreekt allereerst woorden van hulde en dank voor de uitstekende wyze, waarop de heer Ho- man zooveel jaren lang zijn plicht jegens de gemeente heeft gedaan. Laten we hopen dat hij nog lange jaren van zijn welverdiende rust zal kunnen genieten. Wat de benoeming van 'een gemeenteveldwachter be treft, wijst spr. op de wijziging van de gemeentewet, en B. en W. stellen nu voor een tijdelijk agent van politie te benoemen, waarvoor de raad een jaarwedderegeling heeft vast te stellen. De benoeming is aan den burge meester. De heer Bakker vindt het salaris, met inbegrip van vrije woning f 1700 onder de tegenwoordige omstandig heden wat hoog. De heer Francis sluit zioh aan by de woorden van hulde aan het adres van den tegenwoordigen veldwach ter geuit Een lange reeks van jaren is Homan hier tot aller genoegen geweest, het zal vreemd zyn Homan niet meer als veldwachter te hebben, hy was een decoratief van de gemeente geworden en zal nu aanstonds als rus tend burger in onze gemeente biyven. Wat het salaris betreft spr. vindt het bedrag vna f 200 voor kleeding en uitrusting te hoog. Het bedrag is indertyd verhoogd voor Homan, met een zeker doel, maar spr. zou het be drag nu weer op f 100 bepaald willen zien. De heer H. Dekker vraagt of in de instructie ook de nachtdienst wordt geregeld en waar de Voorzitter deze vraag bevestigend beantwoordt zegt spr. dat ook hy het voorgestelde salaris te hoog vindt De Voorzitter wyst er op dat met het vaststellen van een jaarwedde niet alleen naar de tegenwoordige om standigheden, maar ook met het oog op de toekomst gericht moet houden. Iets anders is het met de vergoe ding voor kleeding. Nu is die wel wat goedkoopier, maar als spr. zyn ervaring te rade gaat is een vergoeding van f 200 niet te hoog. Een agent van politie moet netjes voor den dag komen. De heer De Groot vindt onder deze tijdsomstandigheden het salaris ook wat hoog. Op de kleeding wil spr. niet beknibbelen, maar z.i. dient vrije woning te vervallen. Als de omstandigheden beter worden, kan dan altyd nog worden gezien of een periodieke verhooging dient te worden vastgesteld. De heer L. Doekes verkrijgt op rijn vraag of de voor gestelde jaarwedde dezelfde is als Homan geniet, een bevestigend antwoord en spr. vraagt of B. en W. er dan niet aan hebben gedacht dat de omstandigheden thans anders zyn. De heer Borst 2egt dat de kosten van levensonderhoud heel wat zyn gezakt en men zou dus by'na tot de con clusie komen dat Homan tekort verdiende. Waar het vanaf getrokken wordt, doet spr. minder ter zake, maar spr. stelt voor het salaris met f 200 te verlagen. De heer Burger vereenigt zioh met het idee-De Groot, geen vrye woning. De heer A. Dekker herinnert zich niet dat zoolang spr. in den raad is, het salaris van Homan is verhoogd. Het salaris van een veldwachter is nu eenmaal wat hooger dan dat van arbeiders. Hy moet er ook 's nachts op uit. Over de kleeding hebben B. en W. wel gesproken, de vergoeding was indertijd f 50, en is in abnormalen tijd op f 200 gebracht Spr. gevoelt er wel voor om er f 100 van ai te nemen. De heer De Vries merkt op, dat hy van oordeel is dat een jaarwedde niet vastgesteld kan worden naar deze tydsomstandigheden. Een gemeenteveldwachter moet niet naar rechts en links moeten kyken, hy heeft ook niet meer zooals vroeger 101 baantjes, hy moet een zelfstan dig p>ersoon zyn. Ook moet hij behoorlyk gekleed zyn, en spr. zou op de vergoeding voor kleeding dan ook niet willen beknibbelen. Gezien de salarissen in de omgeving oordeelt spr., dat de regeling die wordt voorgesteld, niet aan den hoogen kant is. De heer Duyvis kan zich vereenigen met het voorstel- Borst om het salaris op f 1000 te bepalen. De functiona ris heeft er ook f 100 by voor kermissen e.d. en er zit ook vry pensioen in. De heer Francis vindt het voorstel-Borst niet goed. Een jaarwedde van f 1200 is, als men in de omgeving ziet, niet te hoog, en we moeten een beetje in de iyn blijven. De heer A. Dekker ondersteunt het voorstel-Francis. Het voorstel-Borst, jaarwedde f 1000, wordt met 6 te gen 5 stemmen verworpen, voor stemden de heeren Burger. Bakker, Duyvis, H. Dekker en Borst Het voorstel-De Groot, geen vrye woning, wordt daar na aangenomen met 7 tegen 4 stemmen, tegen stemden de heeren K. Doekes, Francis, De Vries en A. Dekker. Na deze beslissing trekt de heer Francis zyn voorstel om de vergoeding voor kleeding en uitrusting op f 100 te bepalen, In. Verhooging van het loon der werkloozen en kindertoeslag. Ingekomen is een verzoek van de afd. Harenkarspel van de S.D.A.P. om verhooging van het loon der werk loozen tot 15.60 per week, benevens een kindertoeslag van 50 cent per kind beneden 14 jaar tot en met het 6e kind. Door 24 werkloozen en vrouwen van werkloozen wordt aan dat adres adhaesie betuigd en tevens verzocht aan die regeling terugwerkende kracht toe te kennen vanaf 21 December j.1. en verder aan de door den cri sis meest getroffenen vrye geneeskundige hulp te ver strekken of een tegemoetkoming in de te betalen dok te rsfondskos ten. B. en W. deelen naar aanleiding hiervan mede, dat een verzoek, van gelyke strekking als het adres van de afd. door het bestuur van de Banne gedaan, in de vergade ring van de commissie voor de werkloosheidsbestrijding, geen meerderheid kon verkrijgen. B. en W. vinden daar om geen vrijheid het verzoek in te willigen. De heer K. Doekes zegt, dat de werkloozen met f 13.50 per week niet toekunnen. In den zomer wordt niet zooveel verdiend, dat ze ervan kunnen overhou den. Ze moeten dus schulden maken en in de toe komst zullen ze die schulden niet kunnen wegwer ken. Spr. wijst er verder op, dat als de werkgevers winst maken er voor de arbeiders werk is en als dat niet 't geval is, dan is er voor de arbeiders geen werk. In Sint Maarten is een loonstandaard bepaald, zooals door de S.D.A.P. afd. wordt gevraagd. De heer Francis zegt, dat het helaas niet gemak kelijk is voor de werkloozen een loon te bepalen, dat voldoende genoemd kan worden. Voor een 3-tal jaren terug werd de post voor werkverschaffing niet aan gesproken. Over het algemeen was de toestand bij land- en tuinbouw zóó, dat er ook 's winters nage noeg voldoende werk was. Nu is de toestand echter zoo, dat waar een paar jaar groote verliezen zijn ge leden, de arbeiders niet door land- en tuinbouwers te werk gesteld kunnen worden. Door de commissie voor werkloosheidsbestrijding is een loon vastgesteld waarbij het moeilijk is het huisgezin in stand te houden. Het zou een kleinigheid zijn om het loon op hooger peil te stellen, maar afgevraagd dient te wor den hoe de gelden betaald moeten worden. Op de be grooting is f 1500 uitgetrokken, doch de algemeene gedachte is dat het bedrag zal worden overschreden. Nooit is verwacht dat de werkloosheid zoo groot zou worden als thans. Er is werk genoeg, maar de werk gevers zijn niet bij machte om te betalen. De ge meente is aangewezen om de menschen zoo goed mogelijk te helpen en spr. wijst dan op het volgen de agendapunt, waarby een verzoek om steun aan de tuinders wordt gedaan. De menschen moeten door den winter heen geholpen worden Als de post uitgeput is, moet toch doorgegaan worden met het te werk stellen van werkloozen. Het is wel heel be roerd de menschen niet meer dan thans te kunnen helpen, maar spr. kan, met het oog op de gemeente- finantiën geen vrijheid vinden om het loon op te voeren. De heer De Groot zegt, dat de werkloozencommis- sie oordeelt, dat de toeslag niet te min is. Er moet een prikkel wezen om ander werk to zoeken, anders blijven we met de werkloozen zitten. De heer Borst zegt, dat de Banne heeft voorgesteld het standaard loon op f 15 te bepalen en 50 cent kin dertoeslag te geven. De heer A. Dekker wijst er op, dat het hier gaat om steun aan werkloozen. Men kan nu wel zeg gen dat de steun zoo moet zijn, dat men er mee rond kan komen, maar als het grondloon wordt gebracht op f 15.60, en dat wordt met kindertoeslag opgevoerd tot f 18.60, dan zal straks by geen boer of tuinder een arbeider voor dat loon zijn te plaatsen. Spr. maakt zich sterk dat er geen landbouwer of tuinder is die aan een loon van f 15 toekomt. We moeten allemaal ons trachten te behelpen door versobering van le ven, door bezuiniging. We zitten allemaal in zak en asch. De heer De Vries zegt, dat zoowel B. en W. als de werkloosheidscommissie van de stelling zy'n uitge gaan. dat het steun is. Was het een loonregeling, dan zou spr. zyn stem er niet aan geven. De hoogste uit- keering is f 17.50, de laagste f 13.50, en deze steun- verleening zal niet weinig aan de gemeente kosten. Het zou onvoorzichtig zijn de uitkeering te verhoo- gen. De Voorzitter is het hiermee eens, juist omdat het hier betreft een steunregeling. Er kan niet worden gevraagd of de arbeid voldoende wordt betaald. En de steun moet iets beneden de loonstandaard, die in deze streek geldt, blijven. Land- en tuinbouw worden helaas sterk gedrukt, de arbeider behoort meer te verdienen, maar we leven nu eenmaal in een benarden toestand. De heer K. Doekes zegt, dat al verdient een werk- looze bij een particulier niet meer, hij toch liever bij een particulier zal werken, dan bij de werkver schaffing. De tegenwoordige toestand is niet de schuld van de arbeiders. De toestand voor den tuin der kan straks weer beter zijn, voor den arbeider zijn de verdiensten niet hooger dan voor levenson derhoud noodig is en erudiet hebben ze niet. De Voorzitter zegt. dat daarom rekening gehou den is met een bepaald bestaansminimum voor groote gezinnen. De heer K. Doekes wijst ook op de te betalen be lasting. maar de Vooiziiter zegt, dat voor een werk lozen arbeider de belasting ook vermindert. De heer Francis vindt het onaangenaam als raads lid over de loonregeling te moeten praten, omdat je genoodzaakt bent het loon te laag te houden. Maar als men den toestand der gemeentekas nagaat, is het onverantwoord de loonen te verhoogen. De heer K. Doekes wijst dan op de wenschelijkheid om de kosten voor het doktersfonds te betalen. Er zijn menschen die per week f 1.15 moeten betalen en als ze dat niet doen, en dus uit het fonds geraken, zullen de kosten by eventueele ziekte toch voor re- kenning der gemeente komen. In sommige gevallen dient tegemoetkoming te worden gegeven. De Voorzitter zegt. dat er in bizondere gevallen over te praten valt, maar spr. ontraadt om een al gemeene regeling vast te stellen. De heer H. Dekker dacht, dat de feestdagen uitbe taald zouden worden. De heer De Vries zegt, dat dit ook is besloten. De heer K. Doekes deelt mede. dat zij die bij parti- cuilieren werkten, in de Kerstweek 4 dagen uitbe taald kregen. De heer De Vries zegt, dat de gemeente het volle loon heeft uitbetaald. De Secretaris licht toe, dat het de bedoeling was dat ook de bouwers, die werkloozen te werk had den, dat zouden doen, maar in sommige gevallen is het niet gebeurd en toen heeft spr. dat gedaan. De heer Duyvis merkt op. dat deze kwestie ook niet in het adres wordt vermeld. De Voorzitter beaamt dit, en wil deze zaak dan ook uitschakelen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W., dus om afwijzend op het verzoek van de S.D.A.P.-afdee- ling te beschikken, wordt met 9 tegen 2 stemmen besloten. Tegen het voorstel van B. en W. stemden de heeren K. Doekes en Borst. Steunregeling' voor do tuinders. Zoowel door de tuinbouwvereenlglngen Waarland en Omstreken als door een 25-tal tuinders in de gemeente Is een verzoek ingezonden om een steunregeling voor de tuinders in het leven te roepen. B. en W. zyn van oor deel. dat de toestand in vele tuindersgezinnen zoodanig ls, dat tot het verleenen van steun dient te worden over gegaan. Zy stellen mitsdien voor aan het Burgeriyk Armbestuur een buitengewone subsidie te verleenen van f 3000 opdat dit bestuur ln staat worde gesteld in over leg met een door den Raad benoemde oommissie, een wekelijksohe steun uit te betalen van in maximum f 9 per week per gezin. Voorgesteld wordt deze regeling ln te trekken, zoodra de RIJks-credletregeling tot uitvoering komt De Voorzitter licht toe, dat het de bedoeling is de regeling zoodanig te treffen, dat wanneer in het gezin andere inkomsten worden genoten, deze in mindering gebracht worden van den werkelijken steun, zoodat niet meer inkomen dan f 16 wordt ge noten. Iemand die dus in een bepaalde week voor f 6 aan kool veilt en een zoon in huis heeft die f6 ver dient. krijgt dus f4 steun. Dit is in overeenstemming met sieunregelingen die elders bestaan en die door net rijk zijn goedgekeurd. De heer De Groot zegt, dat het voorstel oppervlak kig bekeken heel aardig lijkt, maar in de praktijk zal het heel anders blijken. Spr. vraagt hoe het vbijv. moet met een tuinder die een arbeider moet beta len. Is het de bedoeling dat het loon van den ar beider dan ook in aftrek komt van den te ontvangen steun? De Voorzitter zegt. dat B. en W. van moeilijkheid der regeling overtuigd zijn. De heer De Groot meent dat bij de commissie de overtuiging moet zijn dat er steun noodig is, en in dat geval dient steun tot een bepaald bedrag ver leend te worden. Tenslotte ontvangt immers den tuin der voor zijn groenten lekker niets. Spr. deelt nog mede hoe hij een vrouw bij zich heeft gehad, die 3 wagons kool had, doch overigens geen eten, er achter stand bij den bakker enz. Zulke menschen moeten geholpen worden. De Voorzitter vraagt of de heer De Groot denkt dat aan zijn regeling minder moeilijkheden zullen vast zitten. De heer De Vries zegt dat bij B. en W. heeft voor gezeten het ontwerpen van een regeling die door dc regeering zou worden goedgekeurd. Het is de vraag of een regeling als de heer De Groot wil, de goedkeu ring zou ontvangen. De regeering is erg voorzichtig mei de goedkeuring van dergelijke regelingen. B. en W. zijn ook hier overtuigd dat wat wordt voorgesteld, te kort is, maar evenals met de loonen voor de werk loozen, is het ook hier: denk om de gevolgen. Het is do bedoeling dat een commissie wordt gevormd, bestaande uit den geheelen Raad en het burgeriyk armbestuur, de Raad is over de geheele gemeente ver spreid en de menschen zouden bij de aanvrage om steun het veilingbriefje moeten meenemen. De heer A. Dekker zegt, dat we in den lijn van den minister moeten blijven, anders ontzegt hij allen steun. Naar spr.'s meening dienen de uit te betalen arbeidsloonen buiten de inkomstenberekening te bly ven. De heer Bakker wijst weer op de moeilijkheid, dat iemand voor f50.— veilt, maar daags daarna f 40. moet betalen aan lasten of andere schulden. In de praktijk voorziet ook spr. moeilijkheden, maar toch kan hij zich met de regeling vereenigen. De heer Borst meent dat als een andere regeling niet goedgekeurd zou worden, de Raad de regeling dient te aanvaarden. Het arbeidsloon dat een tuin der moet uitbetalen, dient niet in rekening te wor den gebracht, want anders kon de tuinder den arbei der wel wegsturen en dat moet voorkomen worden. De Voorzitter wijst er op dat de gemeente er zich niet mee belast om alle tuindershedryven in stand te houden. Het gaat hier om zoodanigen steun, dat de menschen brood kunnen koopen. Wat subsidie van de regeering betreft, zoolang de gemeente in stand houdt de regeling voor de werkloosheidsbestrij ding, zal op geen regeeringssteun zijn te rekenen. De heer L. Doekes zegt, dat men zich zal hebben te bepalen tot de gevallen waarin van hoogen nood sprake is. Spr. zou niet in bijzonderheden willen tre den, dan komt men in 't eindelooze, al het werk dat we in dit opzicht doen is onvolmaakt. De beste weg dient gekozen te worden en St. Maarten heeft ook tot de regeling besloten als B. en W. voorstellen. De heer K. Doekes is het met den hoer L. Doekes eens. De toestand moet bekeken worden zooals hij is. Spr. denkt dat het aantal menschen dat voor de steunverleening in aanmerking zal komen, nogal zal meevallen. Gorgel eens tijdens het ConcertI - Natuurlijk droog met pBjUr Dat is orettiaer - en Dat is prettiger - en 2s, 45 en 65 cis. 't gaat overal. De heer De Vries denkt dat het juist zal tegenval! len. De heer Borst vraagt nog of geen steun van rege» ringswege is te krijgen, want als voorzitter van di Banne deelt spreker mede, dat aanstonds het werk gedaan is cn wat moeten we dan met de arbeiders? I De Voorzitter herhaalt dat B. en W. zich niet ont-1 veinzen dat er vele moeilijkheden zijn. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. aange-l nomen zonder hoofdelijke stemming en de Voorzitter zegt toe to zullen trachten zoo spoedig mogelijk de vereischte goedkeuring to verkrijgen. De Bond van groote gezinnen had een verzoek Ingediend om wijziging van de verorde ning tot heffing van schoolgeld in dien zin, dat voor aftrek niet alleen in aanmerking worden gebracht de schoolgaande kinderen, doch alle kinderen uit het ge zin beneden de 18 jaren. B. en W. stellen voor aan dat verzoek te voldoen, met dien verstande, dat voor aftrek in aanmerking komen kinderen beneden 14 jaar. Voorts wenschen zy het ta rief van het schoolgeld in de hoogere klassen vanaf f3000.— te verhoogen. Het verzoek kwam van de afdeeling Waarland van genoemden bond. Bij het voorstel van B. en W. zal de opbrengst van het schoolgeld vrijwel hetzelfde blijven. De heer Francis vreest dat een dergelyke regeling niet door de Kroon zal worden goedgekeurd. Het be treft hier toch aftrek voor schoolgaande kinderen en dan kunnen niet-schoolgaande kinderen er toch niet bij betrokken worden! De Voorzitter zegt dat verschillende koninklijke be slissingen dergelijke regelingen hebben goedgekeurd Conform het voorstel van B. cn W. wordt besloten. De bestelling van telegrammen. Volgt het voorstel van B. en W. om de belooning voor bestelling van telegrammen bulten den kosteloozcn kring te Dirkshorn te bepalen op f 60, welke regeling gerekend zal worden te zyn ingegaan op 1 dezer. B. en W. handhaven dus hun ingenomen stand punt, mede omdat de telegrambesteller bezwaar maakt tegen een vergoeding per telegram, in verband met pensioen en eerder verkregen recht. Het is moei lijk te berekenen wat goedkooper is, omdat de tegen woordige splitsing pas in werking is. Wordt goedgevonden. De rondvraag. De heer K. Doekes heeft straks van den heer Borst gehoord dat het werk voor do werkloozen op raakt en spr. vraagt of er geen werk is te vinden, waarvoor subsidie kan worden verkregen. Spr. noemt bijv. het verbreeden van den Slootgaardweg. De Voorzitter zegt dat B. cn W., zoowel als de werkloosheidscommissie dit vraagstuk steeds onder de oogen zien. De heer IC Doekes wijst er ook op, dat de eene arbeider tot half 4, de ander tot 4 uur en weer een i ander tot half 5 werkt. De heer L. Doekes zegt, dat ook het werk verschil- lend is, wat door de heeren Bakker en Burger wordt beaamd, terwijl -de herr i>*» Vt-rcr» u|>rnri h-i do go meente voor do werkverschaffing de hulp van polder»!1 besturen enz. noodig hebben en die de werktijden re gelen. De Voorzitter zegt, dat als de lieer K. Doekes een beepald geval weet, hij dit aan de commissie kan meodeelen. De heer K. Doekes dankt voorts voor de vriendelijke ontvangst als nieuw raadslid en al zullen we wel eens van opvatting verschillen, toch hoopt spr. dat gezel lig zal worden vergaderd. De heer Bakker vraagt of er geen verordening be staat tegen do verontreiniging van vaarwater en ge- bruikswater. De Voorzitter wijst op de moeilijke toepassing, maar zegt nader onderzoek toe. De heer A. Dekker wijst op de te hooge huur van de woningen der woningbouwvereeuiging. De Voorzitter zegt dat in de eerste plaats de wo- ningbouwvereeniging zich dan tot den Raad dient te wenden daarna kan de Raad een verzoek richten tot den Minister. Hierna sluiting. ZONDAG a.s. op het Sportterrein Loet, achter café Raven: Aanvang 2 uur precies. SPORT. VOETBALPROGRAMMA-WIJZIGINGEN. Ingelascht zyn voor a.s. Zondag: Schagen: SpartaBeverwyk. Velsen: KinheimH.R.C. Oudkarspel: D.T.S.—Vrone. Uitgesteld zijn: D.T.S.Beverwyk. Voor den N.H.V.B. zyn wijzingingen zeer wel moge lijk, aangezien die zich naar het K.N.V.B.-programms moet schikken. Succesnieuws. A.s. Zondag speelt Succes 2 thuis tegen Texel 1. Warmenhuizen, 8 Januari 1932. M. de R., Hoe zit dat nu? Mijn ingezonden over de vergade ring te Heerhugowaard heeft misnoegen opgewekt bij den correspondent daar ter plaatse. Ik heb geroemd het keurig en uitgebreide verslag en als zoodanig heeft de correspondent toch niet over mij te klagen. Wat ik afkeurde was de uiting van den Voor zitter. Voelt dio man zich gegriefd, dan meet hij mij aanvallen, de correspondent is toch zeker geen zaak waarnemer voor den heer Glas Wat de persoon van den heer Glas aangaat, ik heb den man nooit ontmoet; ik neem aan dat hij een zeer serieus man is. Ik heb hem dan ook in zijn persoon en werken heelemaal niet aangevallen. Nogmaals do uiting die hij in zijn functie van voorzitter der Tuinbouwvereeniging deed daar- o p was mijn aanval gebaseerd. Op grond daarvan heeft de heer Glas het recht om mij aan te vallen. De corr. valt heelemaal buiten het geding. Dankend voor de plaatsruimte. G.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10