Radioprogramma Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. gang wel bitter noodig zal zijn en wij dan ook hopen en vertrouwen, dat de Minister aan dat verzoek ge hoor zal geven. Ook is er zooveel gedaan voor de verlaging van de spoorvrachten voor groenten en fruit en ofschoon de prijzen van de producten steeds lager worden, zoodat dc hooge vrachten steeds schriller uitkomen, is tot heden toe geen toezegging gedaan. Ook het vrijstellen van premicbctalcn voor de sociale verze keringswetten is nog niet terecht gekomen, ofschoon dit toch een rechtvaardige zaak is. Land- en tuinbouw zijn zoogenaamde onbescherm de bedrijven, d.w.z. dat de premie die betaald moet worden, wij niet op de producten kunnen leggen, zoo als ieder industrieel wel kan. De land- en tuinbouwers moeten ten eerste de pre mie betalen voor hun arbeiders, maar ook van de geheele plattelandsche industrie wordt de premie voor bovengenoemde verzekeringswetten door den land- en tuinbouw betaald. Alles wat noodig is in het bedrijf en in het gezin van de land- en tuinbouwers, van metselaar, smid, timmerman, wagenmaker, bakker enz. legt de pre mie op het product en moet alzoo door diegenen die het koopen, betaald worden. Ruim 20 van de bevolking is direct bij den land en tuinbouw betrokken, maar wanneer men daarbij neemt de bevolking, die indirect bij den land- ei tuinbouw betrokken zijn, dan loopt dat zeker kor. naar de 50 zoodat een groot gedeelte van de kosten voor de sociale verzekeringswetten door den land- en tuinbouw betaald wordt. Daar is al eens eerder gevraagd vrijstelling van premiebetaling voor tuinbouwers met een inkomen beneden f 1200 per jaar. doch m.i. is dit niet voldoen de. de verzekeringen voor de arbeiders moeten be staan blijven, maar de kosten daarvan moeten door het geheele Ned. volk gedragen worden, door ze te leggen op de inkomstenbelasting. Bij het maken van die wetten is gezegd, dat de in dustrie het op het product zou kunnen verhalen en de land- en tuinbouwers zouden er met do loonen re kening houden. Dit laatste is echter niet juist, want immers voor de ziekteverzekering is het geoorloofd dat, de werkgever de helft van de premie mag terug vorderen van den werknemer, doch over allo weken van het jaar verdeeld, zoodat als er f20 premie be taald moet worden in een jaar, dan mag de werkge ver f 10 terug vorderen van den werknemer, doch over 52 weken verdeeld, dus dat is o.v. 19 cent per week. wat in de meeste gevallen niet toegepast wordt. De premie voor de ongevallenverzekering en hei zegelplakken komen geheel ten laste van den werk gever. welke deze niet mag verhalen op het loon van den werknemer. Ieder staatsburger heeft er belang bij, dat de werk nemer verzekerd is tegen ziekte en ongevallen en ook dat er gezorgd wordt voor een, al is het dan ook thans nog lang niet voldoende, ouderdomspensioen. Zoolang de land- en tuinbouw een redelijk bestaan had, is dit onrecht wel opgemerkt, doch is er niet te gen geageerd, maar thans komen er schrille tegen stellingen, zooals b.v. een tuinder zonder inkomen met 3 arbeiders, moet ong. f200 betalen voor de ver zekeringswetten en zijn buurman, een ambtenaar, met een hoog salaris, plus eigen bezittingen, die be taalt aan die verzekeringswetten niets, terwijl hij evengoed er groot belang bij heeft, dat de arbeiders goed verzekerd zijn. Daarom is liet m.i. noodig. dat er op aangedrongen wordt, dat de kosten van de so ciale verzekeringswetten ten laste komen van den Staat, zoodat het geheele N'ederlandsche volk daar aan bijdraagt. Daarvoor is noodig eenheid in de gelederen, wij staan pas aan het begin om verschillende verbete ringen te verkrijgen, die ons bedrijf stabieler maken, daarom moeten wij aaneengesloten optrekken en ons niet verdeelen. In een tijd als déze worden er altijd monschen ge vonden, die gaarne in troebel water willen visschen, gouden bergen voorspiegelen en de bestaande leiden de personen naar omlaag halen, om zoodoende on tevredenheid en tweedracht te bewerkstelligen. Wat er nu al gedaan is voor het stichten van nieu we Bondjes, is zeker met de beste bedoelingen ge daan, maar men moet niet denken, dat de boom met één slag geveld is, maar om wat te bereiken, moet men een hechte organisatie hebben, die stelselmatig te werk gaat, en daarvoor moet men dan ook als één man optrekken. Als er ooit eenheid in de organisatie noodig is geweest, dan is het nu tn daarom hoop ik, dat Wij die eenheid zullen betrachten en one niet gaan versplinteren in nevenvereenigingen. maar ieder zijn best doet, om eigen organisatie zoo krachtig mogelijk te maken. De toestand leent er zich echter bijzonder voor, dat er zijn. die wel eens een ontevreden toon laten hooi en, maar laten wij toch vooral de zaken nuchter bekijken en zelf zooveel mogelijk medewerken om den toestand dragelijk te maken; het is zeker bitter noodig. maar toch wordt er ook van verschillende kan ten geholpen, ook onze gemeente is lang niet in ge breke gebleven; hulde aan het gemeentebestuur met onzen wakkeren Burgemeester aan het hoofd, ten eerste voor den steun, die aan onze leden is ver strekt en ook voor de werkverschaffing aan de ar beiders. Laten wij den moed niet verliezen en toonen, dat wij laaie, volhardende West-Friezen zijn met liefde voor zijn akker, om daar steeds weer nieuw» vruchten aan te ontrekken. Mijne heeren, met vertrouwen op uw medewerking open ik deze jaarvergadering. Daarna werden de notulen voorgelezen, en na een kleine aanmerking goedgekeurd. Jaarverslag. De secretaris bracht daarna het jaarverslag uit. waaraan we ontleenen, dat de samensteller met wei nig opgewektheid dit verslag uitbrengt vanwege de slechte economische omstandigheden. De weersge steldheid speelt in het tuindersbedrijf steeds parten, zoodat, indien deze ten goede zou keeren, nog altijd verbetering zou kunnen intreden. Het bestuur is on veranderd gebleven. De verecniging telt 101 leden en 5 donateurs. Twee leden zijn toegetreden en 2 heb ben bedankt door toetreding tot den L.T.B. Er zijn 5 ledenvergaderingen gehouden. Het Bestuur heeft 12 keer vergaderd, waarvan 1 keer met het bestuur van den Landarbeidersbond. Bijgewoond zijn bovendien de Algcm. Vergadering der L.G.C., die van den Proef tuin en van een crisisvergadering te Alkmaar. Getracht is een landelijke deraonstratievergadering in Den Haag te houden, doch kon geen bijval vin den in de L.G.C. Coöperatieve aankoopen zijn weer gedaan van kunstmest, manden, steenkool. De kunsx- mestadministratie is voor een jaar waargenomen door den secretaris. Aan den afgetreden administrateur den heer P. Zeeman is een bewijs van aandenken gegeven voor gedane werkzaamheden. Van de gele genheid om kunstmest onder oogstverband te betrek ken, is door 1 lid gebruik gemaakt. Met de rattenverdelging is men opgehouden van wege de hooge kosten en de twijfelachtige resultaten. Subsidie is verleend aan den Plantenziektenkundigen Dienst. Van de gelegenheid een bollencursus te vol gen werd niet voldoende gebruik gemaakt. Bij den secretaris is een lijst dei' door de gemeente tewerk ge stelde arbeiders gedeponeerd, zoodat bij gebrek aan werkkracht hier kan worden geinformeerd. Uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat do ontvangsten f533.56 hadden bedragen, de uitgaven 162-4.31, zoodat er een nadeelig saldo was van f90.75. De reserve, die men maakt voor slechte tijden, was met f99.19 gestegen tot f397.74. Na eenige korte opmerkingen en toelichting werd de rekening goedgekeurd. Meegedeeld werd, dat de Burgemeester verhinderd was deze vergadering bij te wonen. Verder, dat het request aan den Minister van fl toeslag door den Minister is voorgelegd om advies aan den Tuinbouw- raad. welke er goedgunstig op heeft geadviseerd, zoo dat de Minister hier niet afwijzend tegenover staat. Dat geeft hoop. De rekening van den kunstmestadministrateur ver meldt aan ontvangsten f 8882.71#, en aan uitgaven i'SSS9.45K-, zoodat er een nadeelig saldo is van f6.94. Alle functionarissen ontvangen den dank der ver gadering bij monde van den voorzitter. Mandencommissie, kunstmestcommissie en zetkool- commissie worden bij acclamatie herbenoemd. Als bestuursleden werden herkozen :1e heeren S. de Boer. Jb. Kramer en Jb. Kroon. Als afgevaardigde naar de L.G.C. werd herbenoemd de heer S. de Boer met 35 stemmen tegen 17 op den heer J. Kramer. De heer Kramer neemt zijn benoeming aan. maar neemt daarbij de vrijheid het recht voor de oppositie pp te eischen, De voorzitter neemt eveneens aan. en hoopt in het belang van den tuinbouw nog veel te kunnen doen. Goedgevonden werd de contributie weer op 2 cent per snees te houden en mocht de aardappelencampagne meevallen 1 cent te verhoogen; anders uit de reserve bij te passen. Het bestuur stelt voor "het salaris van de bestuurs leden te verminderen, nJ. 5 bestuursleden op f 5, de penningmeester op f 20, de secretaris op f 40. Dat van den bode blijft op hetzelfde bedrag. Dit werd bij accla matie aangenomen. Verlenging lidmaatschap L.G-C- Voorzitter zeide, dat hieraan een geschiedenis is ver bonden. De nieuwbouw werd steeds uit het veillngs- percentage betaald, doch met het nieuwe gebouw kon dat niet. De huishoudelijke schuld bedraagt f 51.000. Er is echter nooit gevraagd, hoe men aan dat geld kwam. De overeenkomst werd steeds door 6 bestuursleden als borg getcekend. Deze bestuursleden willen het evenwel niet meer op zich nemen. De statuten moeten worden gewijzigd en nieuwe le denlijsten aangelegd met een nieuwe formule. Daar de statutenwijziging nog al tamelijke kosten met zich brengt, is dit voorloopig aangehouden. Voorzitter deelde mede, dat alle nieuwbouw na ver loop van tijd aan de gemeente Broek op Langendijk komt. De eerste 5 jaren wordt 10 pet. afgeschreven. Over de andere 50 pet. wordt 10 jaren gedaan, dus na verloop van 15 jaren is alle nieuwbouw weg. De heer Jb. Kramer stelt voor een Vertrouwenscom missie ln te stellen, zooals die werkt in Koedijk en St.- Pancras, welke ten doel heeft op te treden voor nood lijdende tuinbouwers, die wegens de crisisomstandighe den in een of anderen vorm niet in staat zijn aan hun financieele verplichtigen te voldoen. De Voorzitter licht de werking eener zoodanige commissie nog nader toe, waarna besloten wordt door de vergadering een 5-tal personen te laten aanwijzen, die deel van deze commis sie zullen uitmaken. Als zoodanig worden gekozen ae heeren S. de Boer, Jb. Kramer. A. Kout, W. Muller en P. de Geus Jnz. Allen nemen hun benoeming onder dankzegging aan. De voorzitter deelde nog mee, dat Polen practlsch gesloten zal zijn voor onze producten. Er mag dit voor jaar slechts 2.8 wagons worden ingevoerd Men is er reeds druk mee bezig, om hierin verandering te bren gen, daar Polen dit jaar wel 400 wagons aardappelen wil invoeren. Vervolgens wordt aan de orde gesteld: Voorstellen voor de Alg. Verg. der Langendijker Groentencentrale. De heer Jb. Kramer stelde namens 19 leden voor, het veilingswezen te reorganiseeren, den veilingleider af te schaffen en daarvoor in de plaats te benoemen een voor zitter die, op oen salaris van f 1000, tijdens de veiling aanwezig moet zijn als een vertegenwoordiger van het Bestuur. De voorstellers baseerden dit voorstel op het feit, dat de veilingspercenten verhoogd moesten worden en een salariskorting van 10 pet. toegepast Inplaats van inkrimpen moeten we uitbreiden, daarom willen voorstellers in het belang der organisatie het instituut veilingleider afschaffen. In Noordscharwoude wordt het net eender gedaan en daar gaat het goed. Voorzitter zeide, dat het voor hem een moeilijk on derwerp was om over te praten, daar het zijn persoon betrof, maar spr. wees er op, dat de een het zus, een ander weer zoo uitvoert en men kan op het oogenblik Noordscharwoude niet met oaze veiling vergelijken, daar hier heel wat meer komt kijken, door de toma ten- en ulensorteering, het beheer van het materiaal de bloembollenveiling. Volgens Voorzitter werd het te Noordscharwoude best betaald, want daar wordt niet geëischt, dat de voorzitter den geheelen dag op de veiling is. Als voorstellers wisten, wat er aan verbonden was op het oogenblik, zouden ze het voorstel niet heb ben gedaan. Spr. wees er op. dat de veilingleider meer voor de tuinders verdient ais zijn salaris bedraagt. Tot op heden is steeds een zeer laag percentage geheven. Door de vaste lasten, zooals salarissen en reclamefonds enz. blijft er voor de huishouding van de veiling 6/10 pet. van de 14 pet. over. Het Is de bedoeling van de voorstellers, de werkzaamheden van den veilinglelder te vergemakkelijken. Spr. geloofde niet, dat er mee ver diend zou worden. Het oog van den meester maakt het paard vet. De heer J. Klingeier zeide. dat het niet ging om den persoon, doch om de bezuiniging van f 1000. Men denkt overal te weten, wat de werkzaamheden zijn en inen hoort overal, dat die veilinglelder toch zoo'n baantje heeft. Hij heeft letterlijk niets te doen. Dat zegt men in den scheerwinkel enz., maar op de vergaderingen durven ze niets te zeggen. Maar het is toch zoo, dat men voor half werk niet heel kan betalen en ook niet voor heel werk half. De heer P. de Ruiter Cz. zeide. dat men den veiling leider niet kon missen. Het gaat hier om de reorgani satie. Spr. zou b.v. de functies van veilingleider en keurmeester in één hand willen leggen. De heer C. de Boer Wz. zeide, dat de Voorzitter heïft gezegd, dat het den geheelen mensch vordert. Er wordt toch heel wat werk verricht, dat een ander niet ziet De vergelijking met Noordscharwoude gaat niet op en we moeten er prijs op stellen, dat we een fllnken leider hebben. De heer W. Keppel wilde het een jaar probeeren. Dan kan men zien hoe het loopt De heer Jb. Kramer dankte den voorzitter voor zijn zakelijke beschouwing. Spr. wees er op, dat het percen tage wel is verhoogd, doch hij vreesde, dat dit door den verschrikkelijk gedaalden omzet het nog niet zal dekken. Spr. vroeg inlichtingen over de werkzaamheden. De heer W. Muller zeide, dat waar men zag, dat ce veiling den geheelen persoon eiecht, men niet aan het loon mag tornen. Voorzitter zéide, dat het moeilijk was. de werkzaam heden uit te stippelen. Het geheelen jaar is het beleid van den leider noodig en het Is geen luxe dat er een man is, die de zaak regelt. De zuinigheid mag de wijs heid niet bedriegen. De heer Jb. Kramer zeide, dat het een misdaad zou zijn, als men het afschafte, als het den heelen man eischte en vroeg of de voorstellers het niet wilden intrekken. Na nog eenige bespreking werd tot stemming over gegaan en met 21 tegen 37 stemmen werd het voorstel verworpen. Afschaffing gastdag. Er werd door den heer J. Klin,geler ter sprake ge bracht, of het niet wenschelijk was, den gastdag af te schaffen en de afgevaardigden f 3 presentiegeld en de reiskosten te vergoeden. Voorzitter deelde mede, dat door het Bestuur was voorgesteld om voor 1 jaar inplaats van 1 afgevaardigde op 10 leden een afgevaardigde op 20 leden te zenden en spr. vroeg of de leden daarmee accoord gingen. Aldus besloten. Er zal, volgens voorz., op de vergadering van het bestuur nog eens degelijk over den gastdag' worden ge sproken. Middagvergaderingen zijn anders zeer lastig, daar men niet voor half twee kan vergaderen en wij hier, met onze kleine vereenlging, reeds laat word ui. Spr. was bang, dat als er middagvergadering werd gehouden, deze halfweg zouden verloopen. De heer Jb. Kramer was het hiermee eens. Er zal geen punt tot z'n recht komen. De heer W. Keppel vroeg of de uiensorteering ren deerde, waarop voorz. antwoordde van wel, al was het de vorige jaren niet zoo best gegaan. Toen kon het geld er niet af. Spr. wees er op, dat het zeer weinig kost over de machine, daar de L.G.C. steeds een dubbeltje meer maakt als een ander. Neutrale Tuinbouwschool inplaats van Chr. Tu i n bouwscb ooi. De heer C. Kliffen stelde voor, gelezen het raadsverslag van Broek op Langendijk, waar was aangenomen, om mede te werken tot het stichten van een Chr. Tuinbouw school, aan de algemeene vergadering voor te stellen, dat er werd aangedrongen bij den Minister, dat dit niet cou plaats hebben, doch dat een Neutr. school zou wor den gesticht. De Voorzitter wees op het feit, dat van de tuinbouw- cursussen nooit gebruik is gemaakt, evenmin als van de Landbouwschool te Alkmaar, waar zoo voor is gewerkt, omdat men bang was, dat deze in Hoorn zou komen. Spr. juichte het toe, dat een school kwam. doch achtte het 't meest gewenscht, dat een Neutrale School werd gesticht Z. h. s. aangenomen. Rondvraag- Bij de rondvraag ging de heer Jb. Kramer de ge schiedenis na van het adres van „De West" van Koe dijk aan de Prov. Commissie, om een vergadering *e houden met de voorstellende vereenlging en dan met een vastomlijnd programma naar den Minister te gaan. De voorz. van de Prov. Commissie heeft wel gezegd, dat volgens reglement is gehandeld, toen de vereenigingen niet werden toegelaten, dat was ook al van te voren door den waarn. secretaris bekend gemaakt. Den 13 Oc- tober is een vergadering van de Prov. Comm. gehouden en deze was van oordeel, het goed te hebben gedaan, doch wy meenen dat zij niet goed hebben gedaan. Het was zeer ontactisch en een beleedlglng aan de leden, dat ze probeerde de actie te smoren, door aan het Re glement vast te houden. Dezelfde voorz. heeft gezegd, dat het jammer was, dat overal Bonden werden opge richt, waardoor de eenheid werd verbroken. Als deze vergadering was gehouden met de vereenigingen er bij. zouden deze Bonden niet zijn opgeicht. Nu moeten we ons maar weer tot de L.G.C. wenden en deze tot de Pro v. Comm. Het moet niet zijn een dictatuur over de tuin ders, men moet de uitvoerders der besluiten der massa zijn. pen 13 October zijn niet de wenschen der leden aanhangig gemankt. De L.G.C. moet aandringen, dat op den wil der massa wordt gelet. Vorig jaar werd het noodig geoordeeld een crediet van 665.000 gulden te geven. En nu. nu de omzetten der veilingen te Bovcn- karspel, Avenhorn, Noordscharwoude en Broek op Lan gendijk zeker f 4000.000.— minder zijn dan verleden jaar, wordt f 700.000.ruim voldoende geacht. Er moet een geweldigen drang worden uitgeoefend, dat dit ver vijf-, ja vertiendubbeld wordt, als men hoort, dat er te Koedijk reeds f 200-000 is aangevraagd. De Voorzitter wilde geen som noemen, doch den aan drang uitoefenen, dat werd gegeven, zooveel als werd aangevraagd bij dc commissies, die deze moet behan delen. Voorzitter deelde mede. dat een uitgebreid tele gram naar den Minister is gezonden. De heer C. Kliffen zeide. dat men te laksch was. de polderboeren krijgen wel steun voor bieten- en tarwe- teelt. Dat komt. omdat baron die en professor zus een of twee plaatsen hebben. Die komen bij den Minister en zeggen, dat ze geen pacht van hun pachters kunnsn ontvangen en don wordt er wat gedaan. Maar wij heb ben ook recht op een mensch waardig bestaan. Er is slecht door de Prov. Comm. gehandeld. Er zitten gonn menschen in, die het aan den lijve voelen. Er moesten arme donders In zitten, die zeiden: we moeten geld hebben. De Voorzitter vroeg of men de Prov. Comm. nu achter wege wilde laten. De Prov. Comm. heeft toch ook ver zocht o f de Provincie de rente der dit voorjaar ver strekte credieten wilde bet&leh. Dit zal nog wel even duren voor het behandeld zal worden, daar het in de vol ledige Staten zal worden gebracht. De heer C. Kliffen zeide. dat Voorzitter in zijn ope ningsrede den burgemeester een pluimpje had gegeven voor de steunregeling. De burgemeester verdient echter geen pluimpje. Men heeft toch kunnen lezen, dat hij zich met hand en tand tegen de verstrekking der steun heeft verzet. Ook al tegen de eerste-f 3000. En hoe is het gegaan met de demping van de sloot? De Voorzitter ontnam den spreker het woord, omdat hij niet wilde, dat iemand werd aangevallen, als deze er zelf niet bij was. De heer C. Kliffen legde zich hierbij neer, doch gaf den raad. niet meer onverdiende pluimpjes te geven, daar er hier heel wat zijn. die daar niet op zijn gesteld. Voorz. vond het mooi. dat 50 tuinders werden ge steund en stelde er prijs op, den gemeenteraad, met zijn wakkeren burgemeester aan het hoofd, dank te brengen De heer F. van Bergen vroeg wie het bestuur der Prov. Comm. koos. waarop Voorz. antwoordde, dat de Prov. Comm. dit deed. De heer J. de Geus Pz. achtte het niet gewenscht, dat, als de waarnemend secretaris als secretaris werd be noemd, de Voorzitter en de Secretaris gelijk in het be stuur zitting hebben. Het wordt dan een famlliebestuur. Op een vraag van den heer F. van Bergen, hoe het ging met de marktberichten antwoordde Voorzitter dat het onderzocht zou worden. De heer J. Klingeier vroeg hoe het ging met de aan vragen voor het crediet. Voorzitter zeide, dat ik Koedijk reeds formulieren wa ren rondgezonden. Spr. vond het jammer, d^t dit hier nog niet was gebeurd. Er werd besloten, aan te dringen op spoedige behan deling door den Raad. De heer J. Klingeier vroeg of er animo bestond voor de aansluiting b!J den Neutralen Bond voor Land en Tuinbouwers. De heer Jb. Kramer gaf in overweging een propagan- da-avond te houden met een spreker van den Bond. Men wordt toch maar niet zoo maar lid. Men moet in de organisaties die personen tot bestuur kiezen, die er voor geschikt zijn. Niet er naar kijken, of hij een hoed op heeft Als men weer zoo gaat doen met den Neutralen Bond. komt het net af als met do Prov. Comm. Spr. wees er op. dat wij te individualistisch zijn. Doordat wij in het gedrang komen, zoeken wo elkaar. Voorzitter zeide, dat „De Toekomst" een vakvereeni- ging was. We kunnen verzoeken doen en requesten ln- dienen. Spr. betreurde het steeds toenemen van het aan! tal bonden. Gaat naar de Pachtersafdceling De heer J. Klingeier zeide, dat onze organisatie nooit iets zal bereiken, doordat alle kleuren van den regen, boog erin vertegenwoordigd zijn. Het punt, sociale wetge. ving wordt toch verworpen in de L. G. C. Voorzitter zeide, dat het met do laatste vergadering ij aangenomen met 900 tegen 400 stemmen. De principj. eelen draaien ook om, die voelen den druk ook. De heer Jb. Kramer becritiseerde de houding van de raadsleden ln de laatstgehouden vergadering. Niet oni de voorstanders of tegenstanders, doch om de wijze waar op dit is geschied. Hoe pietepeuterig is de steunaanvrage der tuinders besproken. Waren dat nu onze menschen» Ze hadden moeten vragen, de beschuldigingen van op. llchterij enz. waar moeten maken. Ook het gezegde van Kramer over de f 6 steun en het bankbiljet van f kja Dat had men moeten waar maken evenals de beschuldil ging van steuntrekkenden met f 5000 op de spaarbank. Dat is een beleedlglng aan alle steuntrekkende bouwers De heer Muller heeft gezegd, dat men zijn verstand wel eens boven zijn gevoel moest laten spreken. Er was toch door de wethouders aangetoond, dat de middelen der gemeente voldoende zijn, om nog eens f 3000 beschik baar te stellen. De heer Kroon vroeg of men bij het Crisiscomité terecht kon en de Voorzitter antwoordde, zeker, zeker. Het moeten paupers worden zeker. Het heeft spr. zeer gefrappeerd. (Applaus). De heer Bakker zeide, dat hü de overtuiging had, voor allen in den Raad te zitten. De eerste aanvraag waj een toeslag op het loon, voor het thuishalen der kool Het was toch een belangrijk offer voor de gemeente. Hij heeft niet tegen gestemd omdat hij meende, da: geen steun noodig was, doch het aantal vragen vei*, wachtte spr. veel grooter. Spr. was overtuigd, voor d« geheele gemeente te hebben gezeten. De heer Jb. Kroon zeide. dat de gomeente al zooveel had gedaan. Eerst de 30 pet. voor het crediet van dit voorjaar, waarvan wij wel denken, dat het weg zal zijn. Bedrag f 4000 ongeveer. Toen f 3000 voor de 8 weken steun. Nu hangt de 30 pet voor h et Rijk nog In de lucht en we weten niet. hoeveel aanvragen er zullen worden gedaan. We weten aanstonds niet waar het eind De heer Jb. Kramer: Maar dat ze schuldig zijn hebben ze niet weersproken. Het is een schande. Hierna volgt een woordenwisseling, welke wij niet kon den volgen. De Voorzitter zeide, dat het buitengewoon moeilijk (fl als men zich in het openbare leven beweegt. Het wordt' voor de noodlijdendste gedaan. Hierna sloot de Voorzitter de vergadering, er zijn spijt over uitdrukkende, dat dit laatste heeft plaats gehad. Spr. zeide nog. dat men zich gerust tot het CrisiscomHM kon wenden als men aan een of ander gebrek had. I DONDERDAG 21 JANUARI. HILVERSUM (1875 MO A.V.R.O.: 8 00 Tijdsein, daarna gramofoonmuzlek; 10.001 Tijdsein, daarna Morgenwijding; 10.15 Gramofooamq. ziek; 10.30 Voordracht door Mr. Ph. C. Lachapelle; 10.»! Gramofoonmuzlek; 11.00 Knipcursus klnderklecding door' Mevr. de Leeuw van Rees; 11.30 Gramofoonmuzirtjl 11.45 Lunchmu2lek dóór trio. Intermezzo gramofconmu-' ziek; 2.30 Gramofoonmuzlek; 3.00 Knipcursus voor ge vorderden; 3.45 Gramofoonplaten; 4-00 Zlekenuur Antolnette van Dijk; 5.00 Uitzending uit Café-restau: Central te Den Haag; 5.00 Dansmuziek; 5.30 VVI Honsbeek en zijn kwintet; 6 00 Gramofoonmuzlek; 6 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 GramofoonmuzK 730 Engelsche les voor beginners; 8-00 Tijdsein; da. na gramofoonmuzlek; 810 Uitzending uit het Theat Tlvoli te Rotterdam: Wat doe je in de kou; 9.30 G: mofoonmuzlek; 9.45 Omroeporkest o.l.v. Nico Tre' 10.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.15 Omi orkest; 11.00 Uitzending uit Restaurant Haeck, Haag; 12.00 Sluiting. HUIZEN (298 S K.R.O.: 8.00 Morgenconcert. N.C.R.V.: 10.00 Tijdse. daarna gramofoonmuzlek; IQ. 15 Korte Ziekendienst; 10.45 Gramofoonmuziek K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuzlek; 1130 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijdsein, daarna politie-: berichten; 12.15 K.R.O.-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen. N.C.R-V: 2.00 Tijdsein, daarna Cursus handwerken; 3.00 Tijdsein, daarna gramofoonmuzlek, 315 Vrouwenhalf uurtje 3.45 Verzorging van den zender; 4.00 Zlekenuur- tje; 5-00 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 5-45 Piano recital door Bram Maas; 6.45 Cursus knippen 7.00 Vra- genhalfuurtje; 7.30 Polltleberichcn; 7.45 Persberichen Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Tijdsein, daarna ultzendlnf' van den Evangelisatie-avond uit Beverwijk 10.00 Pers berichten van Vaz Dias; 10.10 Gramofoonmuziek. HAMBURG (372 MO 6.10 Populair concert door het Norag-orkest; 10.20 Grt-I mofoonmuzlek; 11.50 Concert; 4.40 Gevarieerd program-" ma; 7.20 Populair concert door het Norag-orkest. LANGEXBERG (472 Ml 0.25 Concert; 11.20 Populair concert; 12.25 Concert van Noorsche muziek; 4.20 Het orkest van den Weatd. Om roep 6.35 Gramofoonplaten; 7.20 Het kleine orkest v. d. West. Omroep; 11.20 Concert KALUNDBORO (1108 M) 11.20 Strijkorkest van Palace-Hotel2.50 Orkest; 7.30 Omroep-symphonle-orkeat; 10.15 Dansmuziek. MILAAN (001 MO 4.05 Gramofoonmuziek 4.15 Dansmuziek; 6.20 Gramo foonmuziek; 8.20 Opera-uitzending. ROME (441 3L) 4.50 Solistenconcert: 5.05 Omroeporkest; 7.20 Gramofoon muziek; 8.20 Concert OSLO (1083 MO 4.50 Gramofoonmuziek; 7.50 Populaire muziek. WARSCHAU (1411 MO 4.00 Gramofoonmuzlek; 4.55 Solistenconcert; 6.55 Gramo foonmuziek; 7.35 Populair concert; 9.30 Gramofoonmu ziek; 9.50 Dansmuziek. WEEN EN (517 MO 5.50 „Die Walkure", Opera van Wagner; 10.05 Populair concert door Paul Raab kapel. bez spr Ma zee ach jnoj dat of 268. De machine stortte hard in zee, 'n Plons, alles scheen verloren. Terwijl de vliegenier rustig bleef, Liet Pim angstkreten hooren. „Jongen," kalmeerde de aviateur, „Ieder vliegtuig heeft zijn kuren, Wie altijd zonder ongelukken vliegt, Beleefd nimmer avonturen. 1 H pel dee hoo sch lijk De gen die Eei par van onti H die gesj den Zooi siasi dat Zoo klaa zond gen, al zi wen brar stofi Al kijk kaïn gen. M; ren. athe gods deze aan hij i

Schager Courant | 1932 | | pagina 10