Iersche Sweepstake Loten f 4.50 Plaatselijk Nieuws. BEKENDMAKING. Rentelooze voorschotten ten behoeve van den groven tuinbouw. Protest tegen de gevangenhouding van Gandhi. Uit het overstroomde gebied in Mississippi. Wanhoopsdaad aan de Fransche riviera. Felle fabrieksbrand te Eindhoven. Paardenfokker ij Noordholland. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Marktberichten. Predikbeurten. Nagekomen Br richten. Fa. Gebr. ROTGANS Willem Keetman terug uit Davos en Engelberg. verkrijgbaar bij M. ROGGEVEEN, Hoogzijde, hoek Laan Schagen. BILJARTEN. Dinsdag 19 Januari werd de wedstrijd gespeeld van Hollands Noorderkwartier in „Cérès" tusschen groep 1: de heeren Aid. Kossen, C. Blaauboer, J. Schenk en P. Roep. groep 2: de heeren Sprengers, D. Klos, Dankers en Gorter. Gespeeld werden 16 partijen. Na een zeer mooien en spannenden wedstrijd was de uitslag 8—8. Formulieren voor aanvragen van renteloos crediet aan noodlijdende tuinders zijn van heden af ter gemeen tesecretarie verkrijgbaar. Het crediet zal, na eventueele aanneming van de betreffende steunregeling door de Eerste Kamer der Staten-Generaal, alleen worden verstrekt: a. aan personen, die van de tuinderij hun hoofdbedrijf maken; b. indien op goeden grond is aan te nemen, dat het bedrijf daarmede bij ontwikkeling van normale omstan digheden voldoende gehaat zal zijn en andere hulp op redelijke wijze niet te verkrijgen is; c. indien vaststaat, dat het met goedvinden van eventueele andere credietgevers uitsluitend mag en in derdaad slechts zal woeden gebruikt voor betaling van loonen, meststoffen en andere noodzakelijke bedrijfs- benoodigdheden en bedrijfsonkosten en voor levens onderhoud van zijn debiteur en zijn gezin tot een maxi mum van f 500.per hectare voor het bedrijf gebruik ten grond. Voor de berekening van het tot levensonderhoud be- noodigde zal slechts een maximum van f 16.per week per debiteur en voor loonen van f 16.per week per volwassen arbeider mogen in rekening gebracht worden. De ingevulde aanvraag-formulieren moeten ten spoe digste worden ingeleverd ter gemeente-secretarie. Schagen, 20 Januari 1932. Burgemeester en Wethouders van Schagen, De lo-Burgemeester, Jb. DE VRIES. De Secretaris, ROGGEVEEN. Ruiten der Britsche ambassade te Tokio ingegooid. Protest tegen de gevangen houding van Gandhi. Volgens een V.D.-bericht uit Tokio hebben 14 Britsch- Indiërs de ruiten van de Britsche ambassade ingegooid, waarna zij het gebouw binnendrongen en daar ernstige mateneele schade aanrichtten Zij protesteerden tegen de gevangenhouding van Gandhi en wilden den ambassa deur spreken Deze wees het verzoek af en waarschuwde i de politie, die vier der Indiërs kon arresteeren De anderen waren spoorloos verdwenen De Japansche minister van buitenlandsche zaken heeft den Britschen ambassadeur medegedeeld, dat hij het incident betreurde, waarop deze verklaarde, dat hij aan het incident geen waarde hechtte. De omvang van den ramp. In den Amerikaanschen staat Mississippi is thans een oppervlakte van meer dan 120.000 H.A. overstroomd en steeds komen er berichten van nieuwe dijkbreuken. Vijf stadjes in het z.g. Tippobekken zijn en andere staan op 'i het punt te worden ontruimd. Veel vee is omgekomen, de materieele schade is buitengewoon groot. Een gcre- gelde reddingsdienst is in het leven geroepen, die met alle beschikbare vaartuigen het verdronken gebied af- zoekt om menschen op de daken hunner huizen te red den van den dood door verdrinking en door den hon ger. Het meteorologisch instituut te New Orleans voor spelt, dat het water nog gedurende de geheele maand Januari zal blijven stijgen en heeft waarschuwingen gezonden naar een aantal bedreigde plaatsen, rondom het overstroomde gebied. Een Nederlandsche als krantenverkoopster in Nice. De Fransche bladen vertellen, dat in de haven van Cannes kort na elkaar de lijken zijn opgehaald van een man en een vrouw, die, naar is gebleken, zich tezamen van het leven hadden beroofd. De vrouw blijkt een Nederlandsche te zijn geweest, vier-en-veertig jaar oud en te Amsterdam geboren. Tij dens haar leven vertelde zij gaarne, dat zij uit een zeer gegoede familie stamde, dat haar moeder nog steeds hier te lande leeft en dat zij groote belangen in Neder- landsch-Indië bezat. Haar broeder, kapitein in de groote vaart, zou op zee zijn omgekomen. Met een vrij groot fortuin naar Nice gekomen, ver loor zij dit spoedig aan de speeltafel. Zij liet zich niet ontmoedigen, werd krantenverkoopster, en gedurende langen tijd kon men haar dagelijks aanschouwen op de avenues en in de groote café's van Nice, gekleed in 't wit, op het blonde hoofd een pet, waarop in zilveren letters de naam stond van het humoristisch weekblad, dat men uit haar... geschoeide hand kon krijgen. Zij ge noot eenige populairiteit door de gevatheid, waarmede zij in vier talen haar woordje kon doen. Het schijnt, dat een liefdesverhouding met een onguur Individu haar totalen ondergang heeft bespoedigd en de reden van haar zelfmoord is geweest. NIEUWE DIJKBREUKEN IN MISSISSIPPI. Hongerenden wachten op redding. Uit Jackson (Mississippi): De overstroomingen in het Missi9sippigebied nemen als gevolg van nieuwe dijk breuken een voortdurend grooteren omvang aan. Naar schatting zijn opnieuw omstreeks 8000 personen, die door het water werden verrast, op daken en heuvels en in boomen gevlucht, waar zij zonder levensmiddelen op de eventueele komst van reddingsmanschappen wach ten. De regeering van den staat Mississippi overweegt, de nationale garde bij het reddingswerk behulpzaam te doen zijn. B O E R D E R IJ.. ONZE BOTER NAAR DUITSCHLAND. Naar de Duitsche bladen melden, heeft het Rijkskabi net te Berlijn gisteren besloten, geen vast Invoerrecht voor boter vast te stellen, maar een gedifferentieerd ta rief in te voeren. Er zal onderscheid worden gemaakt tuschen den invoer uit landen met den gouden stan daard en landen, die den gouden standaard hebben op gegeven, zoodat het nieuwe invoerrecht volkomen het karakter van een anti-valutademping zal dragen? Nederland zal van deze regeling van 't invoerrecht op boter in zooverre kunnen profiteeren, dat n.1. de voorsprong, welken de Deensche en Finsche concurren tie in verband met de gedepreoieerde valuta momen teel in Duitschland heeft, komt te vervallen. Het contingenteeringsplan, dat besproken wordt, zou inhouden, dat aan ieder land een jaarlijksch invoercon tingent van 5000 tons boter zou worden toegestaan op grond van de meestbegunstigingsclausule, tegen het oude invoerrecht van 50 R.M-, terwijl over den invoer boven de 5000 tons een verhoogd invoerrecht zou worden ge- beven van R.M. 120 k R.M. 125. De aanvaarding van een dergelijk contingenteeringsplan wordt voor boter algemeen verwacht; voor de producten hout, ooft, groente en hennep staat echter nog niets vast De tarieven verhoogd. Nader wordt nog gemeld: De Duitsche rijksregeering heeft het autonome invoer recht op boter van 50 Mark per 100 Kg. verhoogd tot 100 Mark. Voor den invoer uit landen, waar de geldswaarde beneden de goudpariteit is gedaald wordt een toeslag geheven van 15 procent der waarde van de boter, d-i. 36 mark per 100 Kg. Voor de berekening van dezen toe slag is, met inachtneming van den prijs voor de gouden per 100 Kg. vastgesteld. standaard werd losgelaten, de boterprijs op 240 Mark Voor landen, waarmede het Duitsche rijk geen han delsverdrag heeft gesloten, werd het invoerrecht vast gesteld op 170 Mark per 100 K.G. Dit laatste betreft o. m. Polen, Canada, Australië en Nieuw Zeeland. Hoewel de datum waarop die nieuwe tarief in wer king zal treden nog niet definitief is vastgesteld, ver wacht men toch dat dit nog deze week zal geschieden. OOK IN BELGIë BOERENVERGADE- RINGEN. Waarbij de minister deelneemt aan de be sprekingen. Wederom verhooging der in voerrechten op vee, vleesch en boter. Ook de Belgische boeren houden op het oogenblik groote crisisvergaderingen, zoo bv. dezer dagen in het Waalsche land. maar... daar was de minister van Land bouw niet alleen zelf aanwezig, maar hij nam deel aan de besprekingen en zeide dingen, waar men houvast aan had. De Voorzitter, aldus lezen we In het „Hsbl." verlang de verscherping der maatregelen tegen overmatigen in voer van vee, vleesch en boter, benevens reprasallles te gen Frankrijk, b.v. hoogere invoerrechten op wijn. De minister schreef de crisis voornamelijk toe aan overmatigen invoer van sommige producten en niet in de eerste plaats aan uitvoerbelemmeringen. Het vorige ministerie had reeds verscheidene maatregelen genomen, o.a. teruggave van een suikeraocijn. De minister kon aan zijn voornemen, om zooals in andere landen door bijzondere maatregelen de graanteelt te steunen, géén gevolg geven omdat zijn plannen niet de goedkeu ring van het parlement kunnen wegdragen. „Reeds sedert 27 Nov. aldus de minister zijn de Invoerrechten op boter, vee en vleesch verhoogd, maar de moeilijkheden worden steeds grooter, want deson danks neemt de invoer van vleesch en vee, en in zekere mate ook van boter, nog steeds toe. De regeering zal de genomen maatregelen dan ook wel moeten uitbrei den." De mogelijkheid van bescherming der Belgische paar denfokkerij tegen den grooten invoer van paarden en hitten uit Polen, Litauen en Rusland, is in overweging. Op fiscaal en pachtgebied zijn enkele steunmaatregelen in voorbereiding. OPBLOEI IN DEN AARDAPPELHANDEL. Druk vervoer in Limburg. In den aardapenhandel in Noord-Limburg is een her leving op te merken en reeds werden de vorige week prijzen van f 3 per 100 Kg. besteed. De vraag naar dit product is nog stijgende, en In de dorpen langs de Maas zijn bijna geen vrachtauto's meer te krijgen om goederen te doen vervoeren, daar deze auto's doorloopend in gebruik zijn om aardappelen te vervoeren, welke in schepen worden ingeladen en via Rotterdam naar het buitenland worden geexporteerd. Zooals men mededeelde, is reeds het grootste gedeelte van den komenden oogst van z.g. vroege aardappelen in Noord-Limburg, per contract verkocht aan een aard appel-export-firma, hier te lande. Deze aardappelen zyn bestemd voor Marokko en zullen per scheepsladingen via Rotterdam vervoerd worden. In een rietmeubelfabriek. Gisteravond half zeven brak brand uit in de riet- meubelenfabriek van de firma Akse, gelegen in het centrum van Eindhoven. De vlammen sloegen weldra uit het dak, daar een gretig voedsel werd gevonden in de vele brandbare goederen. De brandweer, die direct aanwezig was, kon de brandende fabriek slechts bereiken via de Nieuwstraat. Ook het Café „Bavaria" en Hotel „De Korenbeurs" die onmiddel lijk in de nabijheid zijn gelegen, liepen gevaar. Het bleek weldra, dat de rietmeubelfabriek, waarvan het pand toebohoort aan den heer van Ham, niet meer behouden kon blijven. Het interieur was spoedig uit gebrand. terwijl de muren instortten. Met vier stra len bestreed de brandweer het vuur. in de aleerste plaats trachtend de gevaar loopende perceelen te be houden. Een regen van vonken vloog over het cen trum van de stad, terwijl zware rookwolken omhoog stegen. Gisteravond half acht kon nog niet gezegd worden, dat gevaar voor uitbreiding geweken was. Eenige personen liepen dor den vonkenregen lichte brandwonden op. De publieke belangstelling was uit den aard der zaak buitengewoon groot. De oorzaak van den brand is nog niet bakend. Ver zekering dekt de schade. VERSTOPPERTJE GESPEELD. De vermiste jongen te Echt terecht. De 19-jarige jongeman, die sinds een week vermist was, is gistermiddag in de bergplaatsen van de Pannenfabirek te Echt aangetroffen. De jongen, die in goede welstand verkeerde, had nog een voorraad boterhammen bij zich. ZES DOODEN BIJ ONTPLOFFING IN AMERIKAANSCHE MIJN- Uit Parrott, Ten gevolge van een ontploffing zijn in een tot de Pulaski-maatschappij behoorende anthra- cietmijn zes mijnwerkers om het leven gekomen. De Prov. Regelings.rommissie voor de paarden fokkerij besloot voor het jaar 1932 uit te loven twee invoerpremiën, elk groot f 500.maximum, voor den invoer van een hengst van het trek- en een van het tuigpaardtvpe. De premiekeurirngen voor heng sten worden tegelijk met de verplichte keuringen ge houden. Merriepremiekeuringen zullen dit jaar worden ge houden te Hoofddorp, Houtrakpolder en Wieringer- waard en te Cocksdorp (alleen voro trekpaard). De najaarskengstenkeuringen zijn vervallen. Aan premiën voor merriën wordt in totaal uitgeloofd: voor tuigpaarden f 3625.voor trekpaarden 2290. Premiën voor jonge hengsten zijn vervallen; even eens invoerpremieën voor merrieveulens. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Uitspraken: Jacob W., Helder, hooger ber. vonn. overtr. art 22 mot en rijwielwet, f 100 boete of 50 dagen en 3 maanden ontzegging rijbewijs. Willem Sm., Alkmaar, gedetineerd, verduistering, 9 maanden gev.; verdachte deed direct afstand. Arie H-, Den Helder, gedetineerd, misdr. art. 247, ont slagen van rechtsvervolging en 1 jaar geplaatst in een krankzinnigengesticht Pieter VI., Texel, wederspannigheid, f 35 boete of 35 dagen. Cornelis B., Koedijk, misdr. art 247, 6 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. NOORDSCHARWOUDE, 19 Jan. Gele nep f8.60—8.80, drielingen f 8.10—8.30, uien f7.60—8.50, grove uien f7—7.60. kleine peen f 1.20. peen f3, kroten f2.30—2.60, roode kool f 0.60—1.50. idem 2e s. f0 60—1.20, D. witte kool f 0.80—1.40, idem 2e soort f 0.60—1.20. gele kool f 0.60—1.20, idem 2e s. f 0.60. alles per 100 K.G. Aangevoerd: 34600 Kg. uien. 1800 Kg. peen, 2750 Kg. kroten, 102600 Kg. roode kool, 91800 Kg. D. witte kool. 17200 Kg. gele kool. BROEK OP LANGENDIJK. 19 Jan. Aangevoerd: 54000 Kg. roode kool f 0.801.90, id. door- sohot f 0.60—1.20, 44000 Kg. gele kool f 0.60—1.10, 40000 Kg Deensche witte kool f 0.80—1.40, 18600 Kg. uien f 7.90 —8.40, grove uien f 7—7.80, drielingen f 7.80—8.10, 1200 Kg. bleten f 0.70-1.80. WIERINGEN, 18 Jan. Aanvoer aan den vlschafslag: 19 balen kruikels f 2.30 —2.35, 47 balen wulken f 18.75—21.80. alles per baal. COOP. VER. CENTR. E IERVEILING G. A. PURMEREND. 19 Jan. Aanvoer: 24672 eendeieren f 3.303.60, 105000 kipeieren 70—80 Kg. f 5.20—5.70, 65—66 Kg. f 4.40—4.70, 63—64 Kg. f 420—4.60, 60-62 Kg. f 370—420. 58—59 Kg. f 3.60—3.90, 56—57 Kg. f 3.40—3.80, 53—55 Kg. f 3.20—3.60, 50—52 Kg, 1 3—3.30. Oude kippen f 11.50, oude hanen f 11.60, jonge ha nen f 0.851.30 per stuk. PURMEREND. 19 anuari 1932. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas: 3 stapels Boerenkaas, wegende 560 K-G., f 26 per 50 Kg., Handel matig. 658 Kg. boter f 1.151.45. Vee: 374 stuks runderen, w.o. 251 vette 6876 et., per Kg., handel stug; 100 melk- en geldekoeien f 120320 handel matig; 23 stieren, handel runderen matig; 26 paarden f 80150, handel matig; 27 vette kalveren f 1 1.20, handel matig; 217 nuchtere kalveren, slacht f 8 26, fok f 1622, handel matig; 376 vette varkens, /oor de slacht 3032 ct per Kg., handel matig; 95 magere varkens f 1218, handel matig; 195 biggen f 59. handel stug; 400 schapen f 14—25. handel stug; 31 bokken; kip eieren f 34. eendeieren f 3.25. piepkuikens f 0.600.75. Eierenveiling: 17597 stuks kipeieren a f 3.404.20. 509 stuks idem b f 3.103.30, 1583 eendeieren a f 3.50. WARMENHUIZEN. 19 Jan. Roode kool le kw. f 1.101.60. idem 2e kw. fO.60— 0.70, gele kool, le kw. f0.90—1.30,, witte kool le kw. f0.60—1.10, idem 2e kw. f0.60 drielingen f7.808.20, uien f7.70—8.40. grove uien f6.607.10. Aanvoer: 22125 Kg. rode kool. 1600 Kg. gele kool, 11875 Kg. witte kool, 14750 Kg. uien. DONDERDAG 21 JANUARI. NED. HERV. GEMEENTE te: Kolhorn, nam. 7% uur, Ds. Eikema. Inwijding van electrische verlichting en bevestiging van Kerke- raadsleden. WARM ENBü1 ZEN Zondagavond hadden wij het genoegen, de uitvoe ring bij te wonen van onze muziekvereeniging „Ta venu", directeur de heer G. Anderson, met medewer king van de heeren Boris Lensky (viool) te Amster dam en Corn. Jonker (piano) te Alkmaar. Direct al bij den openingsmarsch (muziek G. Ander son), kon men constateeren hoe onze muziekvereeni ging op den goeden weg was, pittig en opgewekt met een mooie bezetting, voldeed deze marsch bijzonder. Toen volgde de Fantasie Opera Mozart, waarbij heel veel te genieten viel, en zoo is het gegaan den geheelen avond, steeds Excelsior, zelfs het moeilijke L'Arlêsienne (Bizet) kon ons steeds bekoren. Ga zoo voort „Tavenu", met zoo'n ijver en met zoo'n direc teur, het kan niet anders of gij wordt een vereeniging waarop wij allen trotsch zijn. „Tavenu" had voor dezen avond zich de medewer king weten te verkrijgen van Boris Lensky. Veel heb ben wij hem al bewonderd door de Radio, maar och, wat is dat toch nog heel iets andei's, dan de werke lijkheid, dit is toch veel mooier, veel bezielender. De nummers te vermelden, is hier niet noodig, alles was even schitterend. Stil, ademinhoudend, zaten de men schen te luisteren, en zoo'n daverend applaus heb ben wij hier zelden gehoord. De heer Corn. Jonker was voor Boris Lensky een uitstekende pianist. „Tavenu" heeft, om zoo'n avond te organiseeren recht op onze dankbaarheid. Wat vreemd aan deed, was, dat die in den regel nogal critiek uitoefenen op de plaatselijke vereeni- gingen en dan altijd aan het vergelijken zijn, met vereenigingen van naam uit andere plaatsen, op zoo'n avond, nu er dan werkelijke kunst wordt gege ven, schitteren door afwezigheid. WIERINGEN Biljart-seance. De biljart-kunstenaar J. van der Laan komt a.s. Zondag 24 dezer te half 3 n.m. in café Tijsen te Den Oever. Hij zal 600 punten spelen met 450 voorgift De winnende partij ontvangt een queue. Na afloop v&n den wedstrM kunst- m fantasiestooten. Barometerstand op Woensdagmorgen 9 uur: 777 m.M. Vooruitzichten: goed wefjr. Temperatuur: 36 gr. F. is 2 gr. C. GEDIPL. OPTICIEN V.V.O. HOOGZIJDE E 103. DE BESTE BRIL KOOPT U BIJ ONS. Voordeelige aanbieding LUXE KLAP-ETUrs VOOR BRILLEN, gedurende de oiaand Januari. Tegen inlevering vao deze advertentie ontvangt een ieder een Klapétui tegen den prijs van 60 ct. Christelijk Tehuis. 28 Januari houdt de Ned. Bond van Christelijks Fabrieks- en Transportarbeiders afd. Wieringen, een propaganda avond in het Chr. Tehuis voor Zuider- zeewerkers te Den Oever. Aanvang 19.30 uur. Verwijzende naar een in dit blad voorkomende ad vertentie, willen we belanghebbenden er op attent maken, dat heden Woensdagavond vanwege de „Vrijs Groep" een vergadering zal worden belegd in „Con- cordia". Voor onderwerp zie men advertentie. Het Visschersfonds alhier belegt a.s. Zondagmis dag in café C. Scheltus een vergadering. Als voi* naam punt op de agenda staat o.a. vermeld Benos- ming van een bode. Sollicitatiën voor deze betrek king worden ingewacht tot a.s. Zondagmorgen 10 uur bij den secretaris, den heer S. P. de Vries. WINKEL Vrij onverwacht werd het bericht bekend, dat de desr nemers aan den wedstrijd uit Davos en Engelberg ia den terugkeeren, naar hun huis, en als gevolg daan» was het bericht ter plaatse ook onverwacht bekend p worden, doch zoo spoedig dit nog kon. had het bestor van de ijsclub Winkel en het bestuur van de gymnast!* vereeniging Sparta nog gelegenheidweten te vinden c de besturen bij elkaar te roepen en een officieele co vangst voor te bereiden. Omstreeks 4 uur arriveerde de heer Keet man met familie en werd ontvangen in de zaal van den heer* A. de Bruijn; ln zijn gezelschap was ook de Schenk uit Wieringerwaard, die echter spoedig naar zijf woonplaats vertrok. Binnengeleid zijnde, was het den Vice-voorzittev vat de ijsclub, die Keetman, onzen Willem het welkom toe riep en met hem zijn familie, en den heer Rutsen, uit Nieuwe Niedorp, den vertegenwoordiger van ijs- en vol!» vermaak, uit Nieuwe Niedorp en lid van het bestuur var Hollanda Noorderkwartier. Spreker getuigde van dé spanning, waarmede roe hier de resultaten van de wedstrijden te Davos en Et gelberg had gevolgd, en wenschte Keetman geluk m* het behaalde succes en hem met zijn familie voor zijl behouden thuiskomst, waarmede spreker de ontvang* opende, met het instellen van een dronk op het succes. De heer Rutsen heette namens IJs- en VolksvermaÉI uit Nieuwe Niedorp. Keetman hartelijk welkom. Mogti de resultaten niet zijn. zooals men gaarne had geztea, als gevolg van een val op een ongelukkig moment spr hoopte voor de toekomst beter. Spr. stelde in uitzicht een wedstrijd uitgaande van Hollands Noorderkwartier, om een beker als er ijs komt en hoopte dat Nieu we Niedorp en Winkel als goede naburen dan Keetail als de gemeenschappelijke Willem zouden uitzenden en het genoegen te hebben hem daar te zien uitkomen. Voor de toekomst wenschte spreker Keetman veel geluk en dat hij moge uitkomen ver boven zijn leermeesters eu: trainers. Voorts dankte spr. den voorzitter voor züs welkom, hem toegeroepen. De heer P. Honingh, oud-secretaris van de ijsclub heette Keetman als onzen Willem hartelijk welkom me: het behaalde succes en verheugde zich mede in zijn be houden thuiskomst. Het deed spr. genoegen te hoore van den voorgenomen wedstrijd van Hollands Noord» kwartier en hoopt dat we in de gelegenheid zullen zi? nog van die ijssport te mogen genieten, zich gelukldf achtende een rijder als Willem Keetman tot de ijscM te mogen rekenen. Op het toekomstige succes wensdt spreker een dronk te nemen. De heer H. de Wit, voorzitter van Sparta, heet Ke# man eveneens welkom en wenscht hem geluk, hem zijn familie, met het behaalde succes. Spreker en i! zijnen hbbben evenens met spanning de uitslagen volgd en daaruit is gebleken, wat Keetman als rijde waard is en al is het klassement niet wat gehoopt wen over de gemaakte tijden kan Keetman tevreden zUt Dit resultaat, zegt spreker, is te danken aan het dat je gymnast bent. gymnast in den waren zin d« wooxds; waarvoor je je van kleine jongen af geinterw seerd en geoefend hebt en waardoor je over 'n getraind chaam beschikte. Spreker hoopt dat Keetman geleg» heid moge vinden meerdere successen te behalen. j De heer J. Mantel, feliciteerde eveneens Keetman al mogen er geen lauweren medegevoerd zijn. de tijde zijn bij het vorige jaar verbeterd. Spr. deelt mede, h« ze hem in zijn afwezigheid hebben benoemd tot seect tarisvan Sparta en hoopt dat hij een volgend jaar die functie aan de uitzending zal mogen deelnemen. De heer W Keetman sprak als vader van den scha*' senrijder een woord van dank voor de ontvangst, wel' hem bereid was. Bij de plaatsing in het klassem^ heeft men zich neer te leggen doch met genoegen ctf sta teert spreker dat de gemaakte tijden beter word* dan het vorige jaar, men moet echter niet vergeten, d-' het ging tegen wereldkampioenen. Van de Hollank' die werden uitgezonden, was zijn zoon no. 2 in het W sement, waarover spreker zeer tevreden is. Allen die tot deze ontvangst hebben medegewerkt. tuigt spreker zijn hartelijken dank. De heer Keetman Jr. vertelt dan nog een en as* over zijn ervaringen in Zwitserland en daarna is woord aan den Voorzitter, die, na nog den vefWJ woordiger van IJs- en Volksvermaak van Nieuwe S* dorp te hebben bedankt voor den finantieelen steun.s tot uitzending van Keetman te kunnen komen, dezec-' vangst sluit, die, hoewel eenvoudig, in overeenstem!®5 met den geest van den tijd, toch hoopt begrepen te* len worden als goed bedoeld en nog ettelijke jaren* aangename herinnering moge blijven.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2