Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. HOOGWOUD Overplaatsing. Als kommies der directe belastingen alhier wordt overgeplaatst de heer L. J. Dick, als zoodanig werk zaam te Venlo. Loop der bevolking gedurende het jaar 1931. Werkelijke bevolking op 31 December 1930: 1147 m., 1105 vr., totaal 2252. Vermeerdering gedurende het jaar door geboorte: 26 m., 31 vr., totaal 57; door vestiging 126 m., 78 vr., totaal 204. Geheele vermeerdering 152 m., 109 vr., to taal '261. Vermindering gedurende het jaar door sterfte: 11 m.. 10 vr.. totaal 21; door vertrek 101 m., 101 vr., to taal 202. Geheele vermindering 112 m., 111 vr., totaal 223. Verschil tusschen c^e geheele vermeerdering en de geheele vermindering 40 m., 2 vr., totaal 38. Totaal aantal inwoners op 31 December 1931: 1187 m., 1105 vr., totaal 2290. Aantal huwelijken 7. Levenloos aangegevenen in het jaar 1931 1. AARTSWOUD. Zondag en Dinsdag gaf de gymnastiekvereeniging hare jaarlijksche uitvoeringen in de zaal van Visser. Beide avonden was de opkomst uitstekend. Dinsdag riep voorzitter, de heer L. Glas, ons het welkom toe, in 't bijzonder burgemeester Hoogeboom en meester Maij met hunne dames, die voor het eerst de uitvoe ringen bijwoonden. De oefeningen werden in alle af- deelingen uitstekend uitgevoerd. Vooral viel te loven de volmaakte orde en regelmaat en het vlugge af werken van het waarlijk goed voorziene programma. Onze gymnastiekver. verkeert nog steeds in een goe de conditie en we hopen dat dit zoo mag blijven on der de uitstekende leiding van den heer Schager en mej. Appelboom. Aan het einde sprak Burgemeester zeker wel uit naam van alle aanwezigen, woorden van dank aan uitvoerenden en leiders en riep de niel aanwezigen toe: O. Kommereis Kijken (O.K.K.) De heer Glas dankt hierna allen voor de opkomst en de stilte en den Burgemeester voor de gesproken woor den. Z IJ P E 'T ZAND. Het woon- en winkelhuis van den heer P. Dekker alhier is bij onderhandschen verkoop overgegaan aan den heer Jb. Kooij, manufactuner, alhier. We vernamen dat op 7 Febr. a.s bij den heer Schrie- ken alhier een uitvoering zal worden gegeven door de N.H. „Cinema-Bioscoop", van Noordscharwoude. Nadere aankondiging volgt per advertentie in dit blad. WARMENHUIZEN Onderlinge Operatiekas. Naar wij vernemen is in de gehouden vergadering van de vereemgingen voor ziekenhuisverpleging, ge houden te Alkmaar, op 16 dezer besloten tot oprich ting van eene onderlinge operatiekas met ingang van 1 Januari 1932, daar zich een voldoend aantal personen voor de oprichting hebben verklaard. De rechten der leden die zich hebben opgegeven gaan in met 1 April 1932. OUDE NIEDORP Zijdewind. Onderling Veefonds. Over de maand December waren verzekerd 328 runderen voor een bedrag van f60928.75. De omslag werd voor die maand bepaald op f 0.30 per verze kerde f 100.—. R.K. Kiesvereeniging. In de gisterenavond gehouden vergadering door het nieuw gekozen bestuur der R.K. Kiesvereeniging „Eendracht maakt Macht" alhier, werden de func ties verdeeld als volgt: gekozen werd tot voorzitter J. Bakker Jn., De Weere, Secretaris P. J. Tromp te Zij dewind en Penningmeester Jac. Ursem te Zijdewind. LANGEND IJ K BROEK OP LANGENDIJK. 32e Jaarvergadering der Ziekenvereeniging „Steunt Elkander", op Dinsdag 19 Januari 1932, 's avonds half acht, in het lokaal van den heer J. de Boer. Voorzitter de heer P. Stammes, opende met een welkom, memoreerde de vele ziektegevallen in het afgeloopen jaar en vond het een groot voorrecht dat trotsch dit alles, er geen dooden te betreuren zijn. Wat betreft de finantiën, toonen deze eenigen ach teruitgang, maar dat behoefde niet te leiden tot ver ontrusting. zoodat met nieuwen moed en frissche (kracht 1932 tegemoet kan worden gegaan. Voorzitter wijdde nog enkele waardcerende woor den aan wijlen den heer Visser van Nieuwe Niedorp, en betreurde het vroegtijdig heengaan van dezen, daar nog zooveel goeds door hem had verricht kun nen worden in verband met zijn functie als voorzitter van den Bond van Ziekenkassen in Noordholland bo- i (ven het IJ. De notulen werden gelezen en onveranderd vastge steld. Uit het finantiëel verslag van den penningmeester bleek, dat het bezit op 1 Januari 1931 was f 4693.62, de ontvangsten hebben bedragen f 3007.13'/^, uitgaven f 3784.98y2, nadeelig saldo f 777.85, zoodat het bezit op 1 Jan. 1932 bedroeg f3915.77. Bij monde van den heer J. Pik, werd meegedeeld, de boeken en bescheiden in orde te hebben bevonden, weshalve werd geadviseerd tot goedkeuring daarvan. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Tot kasnaziener voor het jaar werd toegevoegd de heerr F. Bommer en tot reserve de heer J. Bakker Pz. t Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental op 1 Jan. 1932 bedroeg 235. 7 bestuurs-, 1 gewone en 2 buitengewone ledenver gaderingen zijn gehouden. Er hebben zich 119 ziektegevallen voorgedaan (vo rig jaar 52), met een totaal van 2816 uitkeeringsda- gen, waarover een bedrag is uitgekeerd van f3136.27V2. Bij de gehouden bestuursvei'kiezing werden do hee ren C. Balder en H. Vinke wederom herkozen. De heer Smak vraagt, gezien het nadeelig saldo, of zoo op denzelfden weg kan voortgegaan worden. De heer Giltjes memoreert als bestuurslid, dat we in den Joop der jaren wel eens meer schommelingen hebben meegemaakt, en bovendien zijn er abnormaal veel ziektegevallen geweest. Maar gezien de groote reserve, behoeven we ons nog niet ongerust te ma ken, anders had het bestuur wel met een voorstel ge komen. De secretaris deelde nog mee, dat het in de bedoe ling lag om met den Bond onderling een herverzeke ring aan te gaan voor de langdurige ziektegevallen en de risico's gezamenlijk te dragen. Na nog cenige besprekingen van huishoudelijken aard, sluit voorzitter met woorden van dank aan de loden voor de gemoedelijke en zakelijke besprekingen, aan de donateurs en dokter voor hun hulp, de verga dering. ZUIDSCHARWOUDE. In de gisteravond gehouden vergadering van de Sociëteit Op Maal, bracht de afgevaardigde naar de Alg. Verg. te Nieuwe Niedorp, verslag uit. Tevens werd een regeling getroffen voor de wedstrijden, wel ke vanwege de Propaganda-commissie vóór 1 April kunnen worden gehouden in iedere baan. Als be stuurslid werd bij acclamatie herkozen de heer P. Boon, die dit onder dank aannam. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat op een ontvangst van f 400 een voordeelig saldo was van f 197.—. Beslo ten werd de verschillende onderlinge wedstrijden te houden op Woensdag 8 Februari. De regeling werd aan den heer P. de Geus overgelaten. Er zullen 4 par tijen gekolfd worden; voor ieder lid die aan de wed strijden meedoet, wordt een gulden beschikbaar ge steld voor prijzenaankoop. Voor de vergadering van het bestuur van den Langendijker Kolfbond werd nog ter overweging aangegeven de wenschelijkheid om de kolvers in te deelen in klassen volgens liet algemeen gemiddelde bij de dezen winter verkregen punten. De wenschelijkheid werd tevens bepelit, om den markeur beter te beloonen voor zijn werk bij die wedstrijden. Ged. Staten hebben niet goedgekeurd bet besluit van den gemeenteraad om aan de tuinders steun te verleenen, zooals dit in de laatste raadsvergadering is besloten. Op het oogenblik zijn er niet minder dan 31 per sonen werkzaam bij de werkverschaffing. De werk loosheid is dus voor zoo'n kleine gemeente wel groot. We vernemen, dat ook hier pogingen in het werk zullen worden gesteld om te komen tot de oprichting van een afdeeling van den Neutralen Bond van Land en Tuinbouwers. WINKEL Dinsdagavond vergaderde ln de zaal van den heer R. Laan, alhier, de afd. Nieuwe Niedorp en Winkel, van den landpaohtersbond, waar als spreker optrad de heer L. Rinzema, lid van het Hoofdbestuur. Ongeveer 40 personen waren aanwezig. Nadat de Voorzitter met een woord van welkom en een kleine uiteenzetting van het doel dezer bijeenkomst de vèrgadering had geopend, was het woord aan den spreker, voor zijn onderwerp ..strijden of ondergaan". Spreker geeft uitvoerig weer, verschillende toestanden welke ln den lande en ter plaatse nog bestaan en hoe weinig nog rekening wordt gehouden met de belangen van den pachter, en nog tal van verpachters niet vragen naar den nood der tijden en niet loonende bedrijven, doch zeggen contract is contract Erkentelijk is spreker voor de reductie welke door andere pachters werd verleend. De pachters hebben echter zelf een machtig wapen in de hand, en bij verschillende publieke verhuringen is daarvan reeds gebruik gemaakt, door niet te pachten, dan tegen door hen gestelde voorwaarden, en meerma len is dit met succes toegepast, met gevolg, dat van de zijde van de verpachters, in overleg met de pachters een taxatie plaats had; terwijl een enkel geval, waar men beslist baas wensc'nte te blijven en zelf de grond liet be bouwen op een mislukking uitliep. Spreker waarschuwt tegen verbrokkeling en tegen het oprichten van verschillende vereenigingen of comité's, waarvan geen kracht kan uitgaan. De verpachters zien liever geen organisatie van pachters en geen inmenging van den Bond en toch is daarin voor de pachters de kracht gelegen en spreker kan niet genoeg tot toetreding opwekken. Spreker Is er niet blind voor dat bij publieke verpach tingen de pachters zelf schuld hebben en de verpachting, in den vorm van opbieden gebruiken als de plaats om oude veten uit te vechten; daaraan moet een einde ko men. Meermalen wordt beweerd, dat de contributie een bezwaar is, doch dit mag geen bezwaar zyn. Zeker moe ten tegenwoordig alle uitgaven overwogen en onnoodige uitgaven achterwege blijven, doch contributie voor eigen organisatie mag en kan niet worden gemist. Zonder pachtwet komen we er nooit en 't is betreu rend dat de Eerste Kamer nog steeds op de behande ling laat wachten en daaraan hebben mede de pachters schuld, omdat die er zich weinig om bekommeren, en spreker beklaagt er zich over dat er voor den Boeren stand zoo weinig wordt gedaan en voornamelijk voor de pachters, want de verpachters zullen er niet op aandrin gen, die vinden de pachtwet een onding. Ai moge de pachtwet niet volmaakt zijn, er zit toch voor de pachters goeds in. n.1. het continuatierecht, en taxatie door een pachtcommissle of den kantonrechter. In het crisisprogram voert de Bond een moratorium van betaling, een instelling van een Staatshypotheekbank. waarvan de mogelijkheid verder door spreker wordt ontwikkeld en lukt dit niet door onwil van hooger hand, dan gaan de boeren ten gronde en wordt het één groot boerenkerkhof. En om dat te voorkomen, is strijd noodig en wil men dien met succes strijden, dan dient men wel vast aaneen gesloten te zijn. Na deze rede hoopt de voorzitter dat het den sprekei gelukt is. belangstelling te wekken voor zoo'n belang rijke zaak. Van de gelegenheid om vragen te stellen, werd een gering gebruik gemaakt; één vraag betrof het plakken van rentezegels, waarvoor op een verzoek om uitstel, door den voorzitter van den Raad van Arbeid vervol ging in uitzicht werd gesteld. De tweede vraag ging over invoerrechten, waarbij gesproken werd over Duitschland met hooge tariefmu ren, waarbinnen een gebrek-lijdende bevolking, waarvan men leest dat de aardappelschillen worden gegeten, ter wijl hier wordt beweerd dat de Duitsche boer het bete: heeft dan hier. Hoe denkt men den toestand te verbe teren, zonder politieke organisatie? De spreker, de vragers beantwoordende, zegt niet te zullen advlseeren om geen zegels te plakken, doch is de voorzitter van den Raad van Arbeid niet tot eenige soepelheid bereid, dan zou men zich en bloc tot den Minister kunnen wenden. Voorts inzake invoererchten staat men op het stand punt dat men in buitengewone tijden, buitengewone middelen moet gebruiken, en hetgeen men vroeger ver wierp, nu het geneesmiddel zou kunnen zijn. De slechte voeding in Duitschland kan in de steden zich voordoen, doch by de plattelandsbevolking is het zoo niet, daar wordt geen gebrek geleden. Er moet worden getracht de binnenlandsche markt te behouden en als dan met het bultenlandsch product is te concurreeren, zal men het inlandsche prefereeren. Met een krachtig opwekkend slotwoord is daarna de vergadering gesloten. Op 1 Januari j.1. werd de o.l. school te Winkel be zocht door 116 leerlingen, die te Lutjewinkel door 79 en de school voor u.l.o. te Winkel door 45 leerlingen. HARENKARSPET Algemeene vergadering van het Onderlinge Paar- denfonds te Harenkarspel, gehouden op Woensdag 20 Januari 1932, des voormiddags dVz uur, ten huize van den heer P. Pijper. Aanwezig met het bestuur 22 leden. De directeur, de heer G. Schoorl, opent te ongeveer 10 uur de vergadering, heet de aanwezigen van harte welkom en zegt dat de toestand van ons landbou wers er slechter op geworden is. Hij wil hierover niet brecder uitwijden, iedereen weet het wel en ons fonds lijdt er ook onder, gezien de hoogQ premies. Voorts hoopt hij dat de besprekingen in gemoedelijken toon zullen worden gevoerd en verzoekt hierna den secre taris de notulen te lezen van dc vorige algemccne ver gadering, die na voorlezing onder dankzegging wor den goedgekeurd. Daarna wordt door den boekhouder een overzicht van de rekening voorgelezen, waaruit blijkt, dat ver zekerd waren over het le kwartaal 285, 2e kwartaal 312, 3e kwartaal 310 en het 4e kwartaal 308 stuks paarden. De omslag bedroeg over het le kwartaal f0.50, 2e kwartaal f0.70. 3e kwartaal f 1.20, en het, 4e kwartaal f 1.30 per f100 verzekerde waarde, totaal f3.70. Verloren of afgekeurd waren 24 stuks, me t een to taal verlies van f2925.55; kosten inspectie paarden f94.18, rente Boerenleenbank f 17.11, vergaderkosten f59.05, salaris bestuur f280.rekening veearts f7.50, porto's en invorderingskosten f68.68, aan inleggeld was ontvangen f51.S0. Namens de commissie voor het nazien der rekening verklaarde de heer L. Roozendaal na inzage van de rekening, alles in de beste orde te hebben bevonden en adviseert tot goedkeuring. De directeur dankt hierna de commissie voor haar moeite en den boekhouder voor diens acuraat be heer. Tot commissieleden voor het nazien der rekening 1932 worden aangewezen de heeren G. Groen en S. de Vet, die beiden zich die benoeming lieten welge vallen. Als1 nu volgt verkiezing commissarissen, periodiek aftredend de heeren T. Grootes, J. Broersen en K. Swan. Allo deze heeren werden bij stemming met groote meerderheid herkozen. Op verzoek van den di recteur verklaren zij die benoeming weder aan te ne men. De directèur feliciteert deze heeren met hun herbenoeming. Aan de orde is thans de benoeming van een direc teur. De heer Schoorl zegt, dat hij wegens vertrek naar den Wieringeraieerpolder verplicht is om als directeur van het Paardenfonds te bedanken. De heer G. Boekei vraagt of het bestuur al een twee- of drietal heeft, om daar een keus uit te doen, anders zal het een wilde stemming worden. De Directeur zegt, dat het Bestuur geen twee- of drietal heeft, doch zonder de stemming te be- invloeden, heeft het Bestuur gemeend in den heer J. Baas iemand te hebben om de leiding te geven. De heer J. Baas is iemand die heel goed met het fonds bekend is, voldoende kennis van paarden heeft en wat leiding betreft, dat zal wel wennen. De heer Baas had liever, dat een ander benoemd werd, doch tot stemming overgaande, wordt de heer J. Baas met op 2 na algemoene stemmen gekozen. Op de vraag van den Directeur, verklaarde de heer Baas nu wel verplicht te zijn, om de benoeming aan te nemen. De Directeur feliciteert den heer Baas en hoopt dat de benoeming in het belang van de ver- eeniging moge zijn. Volgt vaststelling salaris volgens art. 4 der sta tuten. Het Bestuur stelt voor om dit zoo le laten, ofschoon het overtuig., is, dat dit niet te hoog is en inzonderheid dat v.d. boekhouder doch aangezien de uitkomsten zoo slecht waren, is die verhooging een jaar opgeschort. Bespreking inspectie paarden. De heer Grootes zegt hij de inspec.ie een lee.ijke ontmoeting te hebben ge had bij een oer deelhebbers, nl. bij A. Wink Az. Zon der betrekkelijk nog iels te hebben gezegd, begon de ze heer al op to spelen en te vragen of wij die wrakke knol bij hem kwamen bekijken. Én dat bevalt je niet. De Directeur zegt tegen Wink, dat dit niet de ma nier is om met elkander om te gaan. Dat moet al tijd gaan in goede harmonie en als er verschil is, heeft U het recht om te bedanken, altijd in laatste instantie. De heer Wink verklaarde dat Grootes beweerd had dat het paard een dik been had, maar volgens ver klaring van den veearts was dit niet het geval. Na nog wat over en weer gepraat, werd besloten dat hte paard van Wink nog heden door twee commis sarissen zal worden bekeken en de waarde zal wor den vastgesteld. Overigens waren geen klachten van beteekenis meer bekend. Naar aanleiding van een paard dat tusschen 1 Ja nuari en den tijd der hertaxatie was ziek geworden, waardoor een verschil tusschen den eigenaar en den commissaris is ontstaan, vraagt de heer J. Wit of het niet mogelijk is om in December de paarden na te kijken, zoodat vor 1 Januari de taxa tie was afgeloopen. De Directeur vindt dit een op lossing en wordt besloten om zoo mogelijk voor 1 Januari de inspectie te houden. Bij de rondvraag, die niets geen bijzonderheden op levert, zegt de Directeur, dank voor de aangename discussie, hoopt dat de heer Baas als Directeur veel pleizier mag beleven en dat de verhouding tusschen het bestuur zoo mag blijven, dankt alle aanwezigen voor de opkomst en sluit hierbij de vergadering. A N S A P AU L O IV .V A Loop der bevolking. Ingekomen: P. Hoenson van Barsingerhorn; K. Schiphof en gezin van Het Bildt; mej. A. de Groot van Beverwijk; A. Prop van Laren (N.-H.). Vertrokken: A. Zuidema naar Barsingerhorn; C. Heijboer naar St. Annaland; mej. M. Revenboer naar Almelo; mej. J. v. Ekeren naar Wieringen: A. Roth- röcke-Heulis naar Mahr-Neustadt (Tsjecho Slowakije) N. Tuinman naar Amsterdam; mej. N. Liefhebber naar Zijpe; A. F. Koevoets naar Maastricht. Burgerlijke Stand. Geboren: Gecrtruida Maria, dochter van W. Hoo- geveen en C. M. Jonker; Petrus Johannes, zoon van W. Th. Pronk en C. A. Duivenvoorden. Ondertrouwd: G. Timmer en J. A.v Hoogeveen; F. Vlaming en G. J. Kossen. Getrouwd: R. J. Blaauboer en G. M. Smit Tijdelijk onderwijzeres. Tot tijdelijk onderwijzeres aan School I is benoemd mej. H. J. Heijt van Heiloo, ter vervanging van den heer J. J. Zaadnoordijk, die wegens ongesteldheid verhinderd is zijn functie waar te nemen. „The singing boys" hebben tegen Zondag weer een gezelligen avond georganiseerd in de zaal van den heer J. Swaerts voor de leden van de congregatie, ouders en genoodigden. Een gunstig getuigschrift Naar wij vernemen, gaan de loonen van de arbeiders in den Oostpolder met Maart ook eenigszlns naar be neden. Ons werd medegedeeld, dat het loon van sommi gen op 21 gld. is gebleven, anderen zijn verlaagd tot 19, 18 en zelfs bij één tot 16 gld., bij welke loonen wel ver val komt, als vrij wonen, melk en aardappelen. Een typisch staaltje kwam ons ter oore: een arbeider verdiende bij zijn baas 20 gulden en dat moest ook naar beneden, niet omdat de arbeider niet voldeed, neen, de baas was best over hem te spreken, doch de malaise was de oorzaak, dat 20 gl. niet meer kon worden betaald De onderhandelingen stonden wat men noemt op het doode punt; overeenstemming was nog niet verkregen, toen de arbeider een advertentie las van een vast ar beider gevraagd. Hij er heen en het duurde niet lang of werkgever en werknemer waren de zaak roerend eens, dooh even moest nog worden geïnformeerd, maar dat was met de telefoon gauw voor elkaar. Het postkantoor opgebeld, aan de juffrouw gevraagd: mag ik even no. zooveel Anna Paulowna; ik zal U bellen, zegt de juffrouw en even later; hallo, metja, u spreekt metik hebby me om zich te verhuren, maar wil u me even zeggen, is dat nog wat, geef me al scollega eenige inlichtingen. Het antwoord was niet erg vriendelijk: zoo, zoo, nouw die man werkt by me en ik wil hem niet missen, stuur hem maar zoo gauw mogelijk naar mij terug. Dank u wel, bonjour, was het antwoord; de telefoon werd aan den haak gehangen en de candidaat-arbeider kreeg tot antwoord: De zaak is in orde. met 1 Maart verwacht ik je in mijn dienst; je tegenwoordige baas schijnt nogal op je gesteld te zijn, want de informaties zijn goed, dus je komt bij mij. In orde baas, was het antwoord van den nieuwen arbeider, maar hem werd niet verteld, wat er door de telefoon was gesproken en zou dat misschien ook nooit te weten komen, als er geen Schager Courant was die het vandaag wereld kundig maakte. Vader zat te wiegen. Vanmorgen was ik op mijn rondzwerven niet in een beste stemming; ik was bij twaalf menschen geweest en overal klaagliederen van Jeremia; het begon met ma laise en dat bleef zoo en hoe ik probeerde de menschen op te vroolijken en ze trachtte moed in te spreken, dat er op een slechten tijd toch ook wel weer betere dagen zullen aanbreken, het wou niet gelukken en toen ik op mijn horloge keek, was het bij twaalven en heb ik in 't midden van Breezand een kennis wonen, waar ik ge woonlijk in 't middaguur m'n brood opeet en denk: ik schei er voorloopig uit en ga daar naar toe en hoop een gezellig uurtje door te brengen. Ik zal u even een beschrijving geven van m'n kennis en zijn familie. Man, vrouw en drie kinderen, waarvan de jongste drie maanden; brave menschen, die hun best doen en het behoorlijk goed hebben, een gelukkig gezin, waar ik altijd blij naar toe ga en ook altijd weer vroolijk vertrek. Bij mijn binnenkomen zag ik dadelijk, dat ook hier iets niet in orde was; anders stonden de aardappelen al op tafel, terwijl de vrouw nu net klaar was met schillen en op mijn groet: goeien middag, hoe gaat het, je ben een beetje laat, moeder, was de tegengroet niet ge woon, nu niet direct onvriendelijk, maar toch eenigszins gedwongen. Is de baas thuis, vroeg ik. Ja, die zit bij tafel, was het antwoord, loop maar naar binnen, hij heb wat pijn in zijn hoofd, maar ik zal dokter maar niet roepen, want ik weet wel waar het van komt, zei moeder, met een ietwat spotachtige lach. Ik denk, wat zal er nu toch aan de hand wezen: ook al malaise, en ik naar binnen. Ja, daar zat de baas met de handen onder het hoofd, de twee kinderen zaten ook bij tafel, terwijl het jongste lekker in de wieg lag te slapen. Goeien middag baas, hoe gaat het? fluisterde ik wat weifelend. Schei maar uit. zeide de goeie man, we hebben een raren nacht doorgemaakt; je zal er straks wel meer van hooren, maar de jongens moeten eerst naar school. Of "V/l vu -la r* De jongen, die naar de hand kijken bleef, Dacht, wat moet 'k hiermee beginnen? Wim, die steeds vol rare streken zit, Zei: „Wat moet ik nu verzinnen". De plaaggeest begon weer een rare streek Om den armen agent te plagen. Hij trok de handschoen van diens hand, Die behoef je heusch niet te dragen. Z69 270. Alleen de staart stak er boven. Diep in het water verzonk de m: De piloot en de arme jongen Waren op de staart geschoven. „Daar zitten wij nu," zei de piloot, „Wij kunnen hierop niet blijven. Ik geloof niet, dat wij door den wind Naar het gindsche land zullen drijven

Schager Courant | 1932 | | pagina 7