Schager Courant S. 0. s. DE LANGENDIJKER GROFNTENVE'UNGEN. Derde Blad. Comité van Actie tegen Wetsontwerp Terpstra Door den trein gegrepen en gedood. Prov. Bond van Rundveefokvereenigingen in Noordholland. Noodlottige brand te W e z e p. Angstige oogenblik ken in een stal. De Spoorwegaanslagen. DIUISMvanVALKEMBURG'S- ft A ••iLEVERTRAAf Uit onze Omgeving. Dinsdag 26 Januari 1932. 75ste Jaargang. No. 9009 aan alle lezers en lezeressen der Schager Courant. Velen uwer zullen reeds gelezen, gezien en ge hoord hebben van het auto-óngeluk te Lagedijk, waarbij de melk-auto van den heer Duinker totaal vernield werd door de tram. Al diegenen welke een bezoek gebracht hebben aan de* plek des onheils, zullen beseffen welk ongeluk dit is voor den heer Duinker. Aan hen die niet in de gelegenheid waren „de brokken" te zien, 'n goede raad. Loop naar Rotgans of naar het Red. bureau. De foto's zceggen U genoeg: 't Was 'n ruïne langs den spoorlijn, 'n Ingedeukt vernield karkas, Alles ligt in duizend stukken. Alleswat eens 'n auto was. Overal lagen vernielde bussen, Gruw'lijk verminktgedeukt. De motor in elkaar geschoven, „De bak" als 't ware er af gebeukt. Maar wat geeft, al dat geklaag, niets nietwaar? Doch de heer Duinker moet geholpen worden. Door dit ongeval is de man broodeloos geworden en geld voor 'n andere autois er niet. ïk weet, we leven in "n crisistijd, doch temeer 'n tijd om elkander te helpen. En als men straks met de lijst bij U komt, geet zooveel u missen kpnt, al is 't nog zoo weinig, want: Vele kleinen vormen samen Eén groot geheel. Wij vragen U om vollen steun, Al is 't ook niet veel. Breng zonneschijn in het leven Van hem die zorgen heeft. 't Brengt ook zonneschijn voor U En waarde dat U leeft. Ook hen die buiten onze gemeente wonen en ook vooral in Barsingerhorn, verzoek ik beleefd, indien men iets geven wil, dit te zenden aan de Red. van dit blad. Hopende op Uw aller medewerking en.: 1k Hoop op goeden uitslag En op gunstig resultaat. 't Geeft U ook dan voldoening. Zij 't ook vroeg of laat. Schagen. JAN BUISMAN Jr. WAAROM ZOO KRACHTIG MOGELIJK- Waarom zoo krachtig mogelijk het verzet tegen het Wetsontwerp Terpstra? Omdat het alree in z'n oorsprong twee principlëe'.e fouten heeft, en het alleen al, van daaruit bezien, als Wet in het Staatsblad nooit een plaats mag vinden. De schrikbaarlijke duurte van ons lager onderwijs met daarnaast ook de onvrede, die de toepassing van de financieele gelijkstelling van de Lageronderwijswet '20 in stad en land wekte, deed op aandrang van de Kamer de Regeering in 1926 besluiten een Staatscommissie in 't leven te roepen met de opdracht, „na te gaan, of aan de financieele gelijkstelling „tusschen openbaar en bijzonder onderwijs een min- ,der kostbare toepassing zou kunnen worden gege- „ven." Welnu, deze Staatscommissie-Rutgers, zooals ze naar haar voorzitter genoemd wordt, en die samengesteld was uit in meerderheid voorstanders van het bijzonder onderwijs, heeft als resultaat van haar lange jaren ar beid het tegendeel geleverd van een minder kostbare toepassing ze heeft bepalingen voorgesteld, die nog meer geld-verslindend zijn dan die der huidige wet. En in het Wetsontwerp-Terpstra worden aan de Volksver tegenwoordigers deze zelfde bepalingen ter beoordeeling voorgelegd. Dit is een principieele fout. En de andere is deze. dat dit Wetsontwerp in dezen tijd van worsteling om behoud, zoo eenigszins mogelijk verhooging van het in komende tijden zoo broodnoodige peil van volksontwikkeling om daardoor weer tot volkswelvaart te kunnen komen bepalingen in het leven tracht te roepen, die onontkoombaar oorzaak zul len zijn van verlaging van dat peil. En dit nog wel, terwijl de opdracht aan bovengenoemde Staatscommissie inhield, dat „geen vitale belangen van het onderwijs mochten worden geschaad." Als er iets is, in staat om het onjuiste, èn het ach terlijke van deze voorgestelde wetgeving te doen inzien, dan zijn het wel deze belde, dit Wetsontwerp onaanne- lijk makende principieele punten. Daarom dan ook, dat het meest krachtige verzet tegen de aanneming van dit Wetsontwerp aan alle voor standers van goed lager onderwijs dit. hetzij als eind onderwijs (voor meer dan 80 van onze bevolking) hetzij als voorbereiding van voortgezet onderwijs in de richting van vak-, ambachts- en landbouwonderwijs of voor verdere studie onafwijsbaar als dure plicht is opgelegd. Het Comité van Actie tegen Wetsontwerp Terpstra. Op een onbewaakten overweg bij Dnïven- drecht. Zaterdagavond is op den onbewaakten overweg te Duivendrecht een onbekende man door een uit Am sterdam komende trein gegrepen en gedood. ITel on geval geschiedde te kwart voor negen. De machinist niets bemerkt. Omtrent dit doodelijk ongeluk kan nog worden gemeld, dat men op enkele honderden meters afstand het rijwiel van het slachtoffer heeft gevonden. Dit was ongeveer 600 meter door den trein meegesleurd. De machinist heeft van de aanrijding niets bemerkt en reed door. Het slachtoffer, wiens identiteit niet kon worden vastgesteld, was ongeveer 30 jaar oud. De langzaamheid bü het treffen van regee- rlngsmaatregelen na buitengewone voort varendheid betracht bij het verleenen van rentelooze voorschotten groote aanvra gen onvoldoende met 1 millioen de taak der tulnbouwvereenigingen zeer slecht aan de veilingen Jager prijzen voor roode kool vaak onverkoopbaar idem gele Deensche witte ook al slecht kwam er maar vraag uit het buitenland uien Ia-' gor in prys, aanvoer van peen, bieten en spruitjes. De Regeering wordt vaak verweten, dat ze zoo lang zaam werkt, en ongetwijfeld niet ten onrechte wordt dit verwijt gedaan. Wie niet op een regeeringsmaatregel wacht, beseft dit niet, doch degenen, wien het aangaat, begrijpen dit maar al te wel. Zij, die door de aardappel ziekte gedupeerd werden, weten daarvan mee te praten: ze wachten op het oogenblik nog. Maanden en maanden zijn er sedert verloopen, en als het niet geweest was, dat de crisis zoo bijzonder fel had ingevreten in den alge- meenen economischen toestand aan Langendijk. dan zou er allicht van een hulpverleening geen sprake zijn ge weest. Deze is nu op komt en zoo tergend langzaam, als het tot nu toe is gegaan, zoo onverwacht vlug gaat het nu. Het is ongetwijfeld een unicum van regeerings- voortvarendheid, nu we de regeering de noodige uitvoe ringsmaatregelen reeds zien treffen op het oogenbük, dat de Eerste Kamer zijn sanctie nog moet verleenen aan een in de Tweede Kamer aangenomen voorstel. Overal is men reeds druk in de weer om de aanvraag formulieren voor het verkrijgen van rentelooze voor schotten, onder de tuinbouwers te distribueeren, opdat deze hun aanvragen kunnen indienen Eerst den 3en Februari begint de Eerste Kamer aan een agenda, waarop het punt in quaestie voorkomt En al is de Mi nister vooruitgeloopen op de beslissing, die ongetwijfeld in de Eerste Kamer ten gunste ven het voorstel (het verleenen van f 700000 aa noodlijdende tuinbouwers) zal vallen, het laat zich aanzien, dat er nog wel enkele weken zullen verloopen. alvorens het geld in handen zal zijn. Alle aanvragen moeten n.1. ook nog goedge keurd worden door de respectieve B. en W.'s, die kun nen adviseeren het gevraagde toe of af te wijzen of wel een lager bedrag toe te staan. Dan moeten alle aanvra gen naar de zoogenaamde Centrale Commissie, die er ook zijn zegen op moet geven. Ongetwijfeld zal weldra bekend worden, uit welke leden die Centrale Commissie bestaat, doch de instelling ervan lijkt ons toch een was sen neus, daar niet verondersteld mag worden, dat de leden bekend mogen worden geacht met de particuliere omstandigheden, waarin de individueele aanvragers ver- keeren. Hoe dan ook, de zaak is aan 't rollen. Voor ons kan het niet te vlug gaan, want er is nood, groote nood. De toestanden worden al slechter en de tuinders verar men bij den dag. De Provinciale Commissie uit de vei lingen heeft dezer dagen aan de Boerenleenbanken een circulaire doen toekomen met verzoek te willen opge ven, hoe het in het afgeloopen jaar gegaan is met de rentebetaling en de aflossing der provinciale en gemeen telijk-provinciale voorschotten. Het zal wel blijken, dat men met de rentebetaling gedeeltelijk in gebreke zal zijn gebleven en dat van aflossing zoo goed als geen sprake zal zijn. De Provinciale commissie zou een goed werk doen, als ze er bij de Provincie op aandrong, dat zij de voorschotten, in 1923 verleend, voor haar rekening nam. Die zijn een blok aan het been van de betrokken tuin ders, ontnemen hun de lust tot werken, gedrukt als zij gaan onder schulden, en verergeren hun toestand nog. Onze tuinders leven dus nu in afwachting op de ver strekking der rentelooze voorschotten en de Minister op het bedrag dat zal worden aangevraagd. Het door hem beschikbaar gestelde bedrag van een miljoen (f 700.000 door het Rijk en f 300.000 door de gemeenten) zal blijken veel en veel te gering te zijn. Als dat maar geen 4 millioen wordt. Het zal wel blijken, dat zoo goed als iedere tuinder het maximum van f 500 per H.A. zal vragen en dat dit als gerechtvaardigd kan worden be schouwd. Als men dan let op de oppervlakte tuïnbouw- grond, dan is het te verwachten, dat een groot bedrag zal noodig zijn. De Jaarvergaderingen van de tulnbouwvereenigingen staan weer voor de deur. De tuinbouwers zullen daar hun eischen stellen, verlangens kenbaar maken en lijnen van tactiek en werkwijze uitstippelen voord te toekomst. Het zal noodig zijn, zich één te voelen als tuinder, als werker, die niet het noodzakelijke voor instandhouding van het bedrijf uit den bodem haalt. En als zoodanig zal men eensgezind dienen op te treden, om. te midden van de verwarring der werld, nog te verkrijgen wat er aan welstand te verkrijgen is. De strijd zal zwaar zijn, want een richtingwijzer is er niet. Een triest en treurig beeld gaven de afgeloopen week onze veilingen te zien vanwege de buitengewoon slech te prijzen, welke voor de verschillende koolsoorten, den hoofdaanvoer, werden besteed. Roode kool gold Maandag aan de Broeker veiling voor eerste soort f 0.60 tot f 2; doorschot bracht toen f 0.60 tot f 1.30 op. Gedurende de geheele week is een prijs van f 2 niet meer gemaakt, zoodat voor het allermooiste goed nog geen f 200 per spoorwagon kon worden bedon gen. Beste kool. al was het dan ook van de groote soort, 6 pond n.1., kon nauwelijks 60 cent per 100 K G. opbren gen. Zaterdag was de noteering voor eerste soort kool te Broek f 0.701.60; tweede soort bracht toen f 0 60 110 op. Aan de veiling van den Noordermarkbond ging het niet beter. De hoogste noteering, welke we daar voor eerste kwaliteit aantroffen, was f 1.80. de laagste f 0.60. Tweede soort bracht in maximum f 1.60 op an de laagste prijs was ook f 0-60. Deze noteeringen geven echter nog niet juist weer hoe slecht het wel aan onze markten is. Immers, tal van aangevoerde partijen lie pen er ook nu weer door, d.wz konden geen kooper voor 60 cent per 100 KG. vinden, zoodat het vaak is voorge komen, dat eenzelfde parij kool herhaalde malen moest worden aangeboden, alvorens ze verkocht was. Dit aan bieden moet dan op verschillende dagen gebeuren, zoodat men meer derft aan tijd dan men vangt aan geld. Er is zeer weinig vraag naar roode kool. Wat aangevoerd wordt, is in hoofdzaak doorschot, wat begrijpelijk is, els men bedenkt, hoe de kool door het zachte weer heeft te lijden. En in aanmerking genomen de buitengewoon lage prijzen bewaren de bouwers hun beste kool, in de hoop er later meer voor te krijgen. Het zal wel gauw moeten verbeteren en radicaal veranderen, wil die hoop vervuld worden Aan beide veilingen werden 75 spoor wagens aangevoerd. Gele kool. die vaak nog belangrijken afzet in het binnenland vindt, trekt ook al heel weinig belangstel ling. De pryzen zijn daardoor zoo laag, als ongetwijfeld nog maar zelden i3 voorgekomen, Aan de Broeker vei ling bracht eerste kwaliteit Dinsdag f 0.601.10 op, zoodat beste kool, al bestond ze dan ook uit groote exemplaren, voor f 0.60 per 100 Kg moest worden ver kocht en mooie kleine, de meest gezochte, f 1,10 Dit bleef zoo de heele week en in maar weinig gevallen werd 30 cent meer bedongen Doorschot, kool die voor de consumptie uitstekendi s, maar niet lang bewaard kan worden, werd voor f 0.601 verkocht. Gemiddeld zal een spoorwagen gele kool wel niet meer dan f 80 hebben opgebracht. Ongeveer 25 spoorwagens werden verhan deld. Witte kool wacht maar geduldig naar vraag uit het buitenland, die maar niet komt. De geringe vraag, ook uit het binnenland, is oorzaak dat er buitengewoon lage prijzen voor deze koolsoort worden besteed. Zoo werd in het begin der week voor eerste soort f 0.801,40 besteed, in welke noteeringen verder zoo goed als geen verandering kwam- de verdere prijzen lagen nl. tusschen f 0,60 en 1.80 Voor tweede soort werd f 0.601.20 be taald. Er werden aan de twee veilingen in totaal 73 spoor wagens verhandeld. De uien liepen ook in prijs achteruit Voor gewone uien werd ongeveer f 1 a f 1.40 minder besteed dan de vorige week. Met uitzondering van Maandag, toen nog tot f 9.20 werd betaald, is geen hoogere prijs dan f 8.60 besteed. De laagste prijs was f 7.70. Grove uien brachten gemiddeld nog f 1 minder op. Drielingen werden voor f 7.70 tot f 8.90 verkocht, terwijl voor nep f 7.409.20 werd betaald. De aanvoer heiiep 23 spoorwagens. Peen bracht bevredigende prijzen op: voor groote werd f 2.804. voor kleine f 1.201.80 betaald De aanvoer was gering Voor bieten werd f 0.903 betaald, Spruitjes waren goedkoop: f 1,303,70 per 100 Kg, BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. De 56e Algemeene Vergadering van dezen bond wordt Maandag 15 Februari 1032 in „de Roskam" te Hoorn gehouden. Naast de behandeling der begrooting, komt o.a. aan de orde een voorstel van het bestuur om het huis houdelijk reglement zoodanig te wijzigen, dat het bestuur gemachtigd wordt om in verband met de omstandigheden inplaats van twee, éón algemeene vergadering in een jaar te houden. Des middags zal de rijksveeteeltconsulont, voor Noordholland, de heer Ir. L. de Vries, een inleiding houden over: „De beteekenis van mineralen voor de voeding onzer landbouwdieren." Twee jongens in de vlammen omgekomen. Naar V.D. uit Wezep verneemt, is daar Zaterdag morgen halfzeven, door nog onbekende ooi-zaak, brand uitgebroken in de woning van de familie Bé- kamp. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat twee, eenigszins achterlijke jongens van 12 en 14 jaar zich niet meer konden redden en in de vlammen om kwamen. Het huisraad kon gedeeltelijk gered worden. Nader wordt omtrent dezen noodlottigen brand ge meld. dat hij heeft gewoed in een houten huisje dat geheel afzonderlijk op ognevcer 5 minuten afstand van het station Wezep staat. Er in woonde de koopman J. Békamp, een weduw naar met vier kinderen. In een van de vertrekken sliep de vader met een meisje en een jongetje van zes jaar; in het andere vertrek sliepen twee zoons van 16 en 18 jaar. Steven en Bertus, twee lichamelijk goed ontwikkelde jon gens, maar ci»e geestelijk zeer zwak waren. Geen van beiden kon behoorlijk praten. Zaterdagochtend half zeven stond de vader op, maakte de kachel aan en liep even naar buiten. Toen hij terugkwam, stond het rieten dak in.lichte laaie. Hij waarschuwde het doch tertje, greep het kind van zes jaar, rolde dit in een deken en wierp het op het pad bij het huis. Toen hij weer naar binnen wilde gaan, om de jongens te wekken, maakte de vuurgloed hem dit onmogelijk. Vader en dochter schreeuwden zoo hard zij konden, cn het meisje meende, dat zij een van de jongens nog antwoord hoorde geven, maar het was onmoge lijk, hen te bereiken. Binnen een kwartier was allés finaal afgebrand, er stond alleen nog de schoorsteen, het eenige deel van het huisje, dat van steen was. In het bed lagen de verkoolde lijken van de twee jon gens. De een jongen had blijkbaar nog een poging gedaan, er uit te komen. Bekamp, die onder den naam „Jan-past-alles" han del drijft in tweedehandsche goederen, is het groot ste gedeelte van zijn handel kwijt. Alleen staat er nog een afdakje, dat hij betitelt met den naam van win kel, waar nog wat aardewerk staat uitgestald. Koeien onder electrlschen stroom. Een tweetal gedood. De electrische leiding ondeskundig gelegd. In de buurtschap Oud-Bodegraven werd een boerin die alleen thuis was, opgeschrikt door het angstig loeien van het vee in den stal. Toen zij ging zien, wat hiervan de oorzaak kon zijn, vond zij een koe dood op den grond liggen; de andere koeien sprongen loeiend heen en weer. Onmiddellijk riep de vrouw een buurman, die, toen hij een der dieren wilde los maken, ontdekte, dat het dier onder electrischen stroom stond. Eerst toen de boerin den hoofdschake laar had omgedraaid, kon de man zich bevrijden. In middels was nog een koe dood neergevallen. Bij onderzoek bleek, dat de lichtleiding, welke eerst kort geleden in den stal was aangebracht, niet aan de voorgeschreven eischen voldeed. De leiding maakte contact met ijzeren voorwerpen in den stal, welke weer in aanraking kwamen met de ijzeren staven, waaraan het vee was vastgebonden. Do in stallatie was door de lichtbedrijven goedgekeurd. Boerderij afgebrand. Veertien koeien en een paard in de vlammen omgekomen. Men meldt uit Marum aan het N. v. h. N. d.d. 23 Januari: Gisterenavond om elf uur brak brand uit in de boerderij, in eigendom toebehoorende aan den heer E. Idsingh te Niebert en in huur bewoond door den heer W. Dijk, staande in het West. Half gekleed kwamen man, vrouw en negen kinderen er uit. Ongeveer 14 stuks rundvee en het paard ver brandden. liet geloei van angst en pijn was vreese- iijk om aan te hooren. Een vijftal pinken, twee var kens, en de kippen werden nog gered. De hut staat nog gedeeltelijk en de stookhut is niet in brand geweest. Gelukkig was er zoo goed als geen wind. En bo vendien was deze nog gunstig. De brandspuit kon weinig doen, doordat ze defect geraakte. Ook is er zeer weinig water in de buurt. 1000 gulden belooning uitgeloofd voor het aanwijzen van den dader. Naar wij vernemen heeft de Officier van Justitie te Amsterdam een bedrag van f 1000 beschikbaar ge steld, uit te keeren aan hem die in staat is inlich tingen te geven, welke zullen leiden tot de arrestatie van den daders of de daders' van de in de laatste dagen in de omgeving van Amsterdam gepleegde spoorwegaanslagen. Voor het geval meer dan een persoon waardevolle inlichtingen geeft, zal het be drag worden verdeeld. Proclamaties waarin bovenstaande ter kennis van het publiek wordt gebracht, zijn op de politiebureaux en achter de ruiten van verschillende winkels in de stad opgehangen. Drie personen g.ewond, Onder de gemeente Avenhorn (N.H.) heeft door den mist, een hotsing plaats gehad tusschen een auto van den heer Hoogland uit Alkmaar en een van den heer Klein uit, Zevendijk. De heer H. kwam er met eenige kneuzingen af, doch van de 3 personen in den anderen auto kregen 2 ernstige snijwonden, de be stuurder heeft een paar ribben gebroken en een been, terwijl hij mede een hersenschudding bekwam. LUCHTBALLON GEDAALD. Uit Overasselt: Zondagmorgen te ongeveer kwart over elf daalde op een weilind alhier een luchtballon, waarin drio heeren en een dame gezeten waren, leden van de Dusseldorfer Aero Club. Zij waren des morgens te hauf tien Duitsche tijd te Dusseldorl' opgestegen. De ballon had gedreven op S00 .Meter hoogte. Na een half uur oponthoud steeg de ballon weer op en ver dween in Noord-Westelijke richting. De inzittenden waren van plan een tocht over de Zuiderzee te ma ken. De ballon trok veel bekijks. *T* LEEUWARDEN- NIEUWE N I EDO R Een schoolfeestje van den nieuwen bur« gemeester. In verband met zijne benoeming als Burgemeester heeft de heer Pluister ook de schoolkinderen eeu feestje willen bereiden. Voor deze gelegenheid was Mr. Conradi van Amsterdam uiigenoodigd om met zijn verrassende toeren de kinderen een aangenamen middag te bezorgen in de zaal van den héér K jssen. Onder vroolijk gekout en gelach liep de zaal Zater dagmiddag dan ook vol belangstellende kinderen. Al lereerst werden door hen eenige liedjes gezongen. Alle schoolgaande kinderen van de Langereis en 't Veld en Moerbeek, zoowel als uit de kom van dorp en ook de kinderen in de gemeente wonende en bui ten onze gemeente naar school gaande, waren na tuurlijk ook uitgenoodigd en mede aanwezig. Het was een prettig gezicht al deze kinderen ver langend en met. vroolijke gezichten te zien wachten op de dingen dio zouden komen. Benevens Burgemeester Pluister en mevr. Pluister, hun dochter en a.s. schoonzoon waren ook aanwezig, de gemeente-secretaris en het geheele onderwijzend personeel van de Langereis, 't Veld en de dorps school. Alvorens Mr. Conradi met zijn goocheltoeren be gon, sprak eerst Burgemeester Pluister een harte lijk woord tot de kinderen. Het doet den Burgemees ter plezier, dat alle kinderen hebben willen komen, en 't verheugt spr. allen in zoo'n bijzonder opgewek te stemming aan te treffen. Dat komt zeker omdat het feest is, omdat er een nieuwe burgemeester is geko men. Spr. wijdt dan enkele waardeerende woorden aan zijn voorganger, welke is heengegaan en schetst deze als de trouwe kindervriend. En nu heb ik, al dus spr., zijn plaats ingenomen en zal zooveel mo- gelijk trachten in zijn geest voort te gaan. Ook daar om is door mij besloten, de kinderen dit feestje te bereiden. Met nog een woord van dank aan het on derwijzend personeel, voor alle medewerking, om dit kinderfeestje tot stand te brengen, geeft spr. het woord aan Mr. Conradi. Met een geestige toespraak heeft Mr. Conradi al direct contact met zijn publiek en alle harten der: kinderen gewonnen en als hij dan hierna verschil lende van zijn bewonderenswaardige toeren laai zien, ontvangt liij na elke toer steeds een hartelijk en dank baar applaus. Het toppunt van belangstelling werd wel bereikt als Mr. Conradi zoo af en toe eens een der kinderen op het tooneel laat komen, om te trach ten deze in de goochelkunst in te wijden. In de pauze werden alle kinderen onthaald op. koek en Ranja, terwijl hierna de onvermoeide goo chelaar, die onuitputtelijk scheen in zijn verrassende toeren, weer ten tooneele verscheen, en allen op nieuw in verrassing bracht. Na het slotnummer van. Mr. Conradi, wat veel succes had, waarbij hij onder meer zelfs uit de krullebol van Langerijs een aantal geldstukken wist te tooveren, sprak de heer Wilbrink als hoofd der dorpsschool een woord van dank na mens de kinderen tot Burgemeester Pluister voofl den aangenamen middag welke hun allen was be zorgd. Burgemeester Pluister, aldus de heer Wil brink, heeft in zijn openingswoord herdacht het ge leden verlies van onzen ouden Burgemeester, en het deed spr. goed de woorden van Burgemeseter Pluis ter te vernemen, zooveel mogelijk te trachten de plaats van Burgemeester Visser, ook als trouw kin dervriend in te nemen. Spr. memoreert, dat reeds Vrijdag op de receptie Burgemeester Pluister zeer veel hartelijke woorden van vriendschap en sympathie zijn toegesproken. Spr. twijfelt dan ook niet of Burgemeester Pluister zal evenals dit de laatste 6 jaar het geval is geweest met zijn voorganger, ook voor het onderwijs een open oog en warm hart hebben. De liefde van Burgemees ter voor opderwijs en jeugd, zal zonder twijfel de kin deren later tot zegen wezen. Hierna klinkt een spontaan driewerf hoera van de| kinderen voor Burgemeester Pluister. Tot slot dankt de heer Wilbrink Mr. Conradi te Amsterdam voor de uitstekende en voortreffelijke voorstelling, waarmede hij de kinderen een uiterst aangenamen middag heeft bereid. Na afloop van de voorstelling worden aan de kin deren nog sinaasappelen en reepen chocolade uitge deeld en gaan allert hoogstvoldaan huiswaarts en zonder twijfel niet de gedachte niet alleen een nieu we Burgemeester, maar ook een nieuwe kindervriend terug te hebben gekregen. Veranderingen in den gemeenteraad, De heer C. v. d. Haagen heeft voor zijn candida- tuur om als opvolger van den heer H. Scheltus, als lid van den gemeenteraad te worden benoemd, be dankt. Thans is als opvolger aangewezen de heer J« Zijp. HOOP WOUD Ter secretarie dezer gemeente zijn inlichtingen t$ bekomen over een gevonden rijwielplaatje. Onze plaatsgenoot, de heer I. Hoekstra, Hoofd vani de Openbare Lagere school in de ICerkelaan alhier, is als no. 1 geplaatst op de voordracht voor Hoofd der O. L. school te Blokker. W I ERINGEN Opdracht aan Electrotecbnisc-he Industrie, Aan de N.V. Electrotechnische Industrie voorhee* Willem Smit en Co., Slikkerveer, is door den dienst der Zuiderzeewerken opgedragen het leveren en ge heel bedrijfsklaar opstellen van de electrische kracht en lichtinstallaties voor de sluiscomplexen nabij den Oever en te Ivornwerderzand, een en ander behoo- rende tot den bouw van de kunstwerken in den af sluitdijk nabij den Oever beoosten Wieringen en te 1 Ivornwerderzand nabij de Friesche kust.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9