SchagerCourant Woelig Spanje. GROQTVOLKSTOONEEL-AVOND Vierde Blad. HET LOT VAN DE M 2. De ramp van de „Ooievaar". Ernstige botsing te Numansdorp. De Gorcumsche moordzaak Wethoudersyerkiezing te Den Helder. Hel land- en tuinbouwbedrijf in Noordholland. 0y erstroomini* in Noorwegen ASPIRIN Concurrentiestrijd. Zaterdag 30 Januari 1932. 75ste Jaargang. No 9012 Alle hoop thans opgegeven. Het bij Portland Bill gevonden voorwerp bleek een oud wrak te zijn. Men blijft nog zoeken. De Britsche admiraliteit deelt naar Reuter gister morgen seinde, mede, dat men thans gccncrlei hoop meer koestert de bemanning van den onderzeeër „M. De koning en koningin hebben aan familieleden der omgekomen bemanning hun deelneming be- ,uisd- Waar de M 2 Uat. De M 2 is gezonken in de West-Bay, ten W. van Portland aan de Zuidkust van Engeland. Het kan er duchtig spoken en aan de kust daar ter plaatse heeft zii dan ook de veelzeggende benaming van „Doode mansbaai" gekregen. Nergens elders aan de Engel- sche kust moeton er zooveel schipbreuken zijn ge weest zooveel menschcnlevens verloren zijn gegaan. De vele wrakken daar ter plaatse bemoeilijken het zoeken, natuurlijk aanzienlijk. Bij de plaats, waar de M 2 verdwenen is, moeten er niet minder dan j tweehonderd liggen. Seinvlaggen van een onderzeeër gevonden. De Britsche admiraliteit deelt verder mede, dat i bister bericht ontvangen werd van den schout-bij nacht der onderzeeërs, dat het voorwerp, waarop men 6 mijl ten noorden van Portland Bil op 3 graden wes terlengte, is gestooten. een oud wrak is. In de om geving van dit wrak zijn ook een paar seinvlaggen van onderzeeëers in canvas-hoezen gevonden. In het bericht wordt tenslotte gezegd, dat de naspo ringen zullen worden voortgezet. Het verhaal van den kapitein van de „Tynesider". De „Evening Standard" heeft zich telefonisch in verbinding gesteld met den kapitein van de vracht boot „Tynesider", die de M 2 Dinsdagmorgen had zien duiken en zich thans te Grevelingcn aan de Franschc noordkust bevindt De kapitein had corst bij aankomst te Grevelingen van de ramp gehoord en toen dadelijk met de Admiraliteit getelefoneerd. 'sMorgens om 11 uur had hij door zijn kijker bij Portland Bill een onderzeeër gezien; hij kon nog juist waarnemen dat het de M 2 was. Wat hem trof was de manier waarop de onderzeeër manoeuvreerde. De boeg scheen langzaam uit het water op to stijgen, terwijl de achtersteven dalende was. Dit ging voort tot er een hoek van ongeveer 45 gr. was. Tien mi nuten lang sloeg ri kapitein den onderzeeër gade. waarvan de achtersteven bij de eerste waarneming ongeveer gelijk met het water was. Langzaam scheen het vaartuig achteruit uit het gezicht te ver dwijnen. De kapitein meende, dat. dit de normale ma nier was, waarop onderzeeërs onderduiken, doch se dert had hij vernomen dat dit nooit op clezo wijze geschiedt De M 2 te groot? De marine medewerker van de „Daily Telcgraph" stelt de vraag of het louter toeval is dat de eenige twee Britsche onderzeeërs, die sedert den oorlog spoorloos verdwenen zijn, hehooren tot wat men ge meenzaam de „supcr-suhmarine"-klasso noemt. Zoowel de K 5 (die in 1021 met 57 man in het Kanaal verdween) als de M 2 hadden een buitenge- j woon grootc tonnenmaat en verdwenen onder dezelf- I de omstandigheden, zonder dat van een' aanvaring sprake was. Het gebeurde staaft de stelling van tal van deskundigen, dat. onderzeeërs boven een zekere tonnenmaat inhaerent gebrekkig zijn. Daar bij de M 2 niet minder dan 5000 ton water moet worden binnengelaten om haar te doen zin- ken, moeten de duikbewegingen, naar do marine- medewerker uiteenzet, zeer voorzichtig worden gere- :'i'-,;-L geld, wil men niet dat men de macht over het vaar tuig verliest. Hij maakt, in dit verband een vergelij king met een auto, inet onvoldoende remmen, die in volle vaart een helling van 1 op 4 afrijdt. 'A f H t stoffelijk overschot van de bemanning naar het vaderland overgebracht. Donderdagmiddag is het stoomschip „Kota Nopan" van den Rotterdamschen Lloyd. dat het stoffelijk over schot aan boord had van de drie Indlë-vllegers. Wiers- ma, van Onlangs en Kotte, die op zoo droevige wijze In Bangkok om het leven kwamen, in de IJsselhaven te Rotterdam gearriveerd. Door de grauwe nevelflarden, die als een lijkwade over de rivier hingen, naderde langzaam en statig het grijs witte zeekasteel. Van beide hooge masten en aan dan achtersteven hingen slap de vlaggen halfstok, ook het geusje aan den boeg was niet in top geheschen. het schip droeg de kenteekenen van rouw. Dadelijk nadat de Kota Nopan aan de kade van de Uselhaven lag gemeerd zijn de drie kisten, welke waren gewikkeld in de nationale driekleur, op den wal ge bracht, waar "zij zijn opgebaard in loods Romeo, waar van een gedeelte als rouwkamer is ingericht. Hierbij was namens de K L M. tegenwoordig Mr. T. H. 8!otemaker en namens den Rotterdamsohen Lloyd. de heer Th. Ruys. In de rouwkamer heeft men de drie r kisten naast elkaar opgebaard In het midden staat de kist met het stoffelijk overschot van piloot Wlersma, rechts daarvan, dat van den tweeden piloot Van Onlangs, terwijl dat van den boordwerktuigkundige Kotte ter linkerzijde is geplaatst. Kransen van den Rotterdam- fichen Lloyd en van de KLM dekken de lijkbaren. De begrafenissen, die Maandag zullen plaats vindan, zu'len uitsluitend kunnen worden bijgewoond door fami lieleden en genoodigden. 2IZERV) tn dttt& ek in of n J»pa»' i wordö! cogels DE REVOLUTIE IN SAN SALVADOR 5003 dooden? Reuter verneemt uit New York. dat in de afgeloopen week bij den opstand in San Salvador 5000 personen om het leven zijn gekomen. De regeering heeft militaire hulp van de Vereenigde Staten afgewezen. Heu ®°hi;int- dat de opstandelingen een der havenste den hebben bezet. Auto tusschen tram en huis gekraakt Gistermorgen is een vrachtauto van den zuivelbe rcider M. Kievit, bestuurd door A. Groeneveld in de kom van Numansdorp aangereden door een motor wagen van de Rott. Tramweg Mij., toen de vrachtauto uit een zijstraat kwam. De auto werd tusschen den tramwagen en een huis gedrukt, en totaal vernield, terwijl ook de motorwagen ernstig werd beschadigd. De bestuurder van den vrachtauto werd inwendig gekneusd, zoodat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. Ook het huis werd beschadigd. Vonnis der Dordtsche rechtbank. Gistermorgen heeft de rechtbank te Dordrecht uit spraak gedaan in de zaak van den moord op notaris Courrech Staal te Gorinchem. De uitspraak luidde conform den eisch: vijftien jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. EEN STUK HOUT OP DE RAILS. Loos alarm. Donderdagavond omstreeks zeven uur is op het rangeerterrein bij Kattenburg, te Amsterdam, een stuk hout op de rails gevonden. Aanvankelijk meende men verband te moeten leg gen met de vorige pogingen om treinen te doen do railleeren. Bij een nader onderzoek is echter geble ken, dat dit stuk hout diende voor het doen stoppen van rangcerende wagons. Men mag dus aannemen, dat men in dit geval, ondanks het feit, dat het stuk hout gevonden is op een plaats, waar het niet thuis hoorde, niet met kwade trouw te doen hcoft. Do po litie blijft evenwel diligent. De heer v. d. Vaart gekozen. De gemeenteraad van Den Helder heeft door het vertrek van den heer De Zwart, die zooals hekend, door do plaats gehad hebbende onregelmatigheden, ontslag had aangevraagd, eenige veranderingen on dergaan. Donderdagavond heeft de installatie van het nieu we raadslid, de heer D. v. d. Mast, alsmede de ver kiezing van een nieuwen wethouder plaats gehad. In besloten zitting had de hoer Biersteker van de fractie „Gemeentebelang", twee vragen gesteld, die evenwel in het openbaar werden herhaald. De vra gen luidden: I. of het aan de fracties of eenige leden in Septem ber hij de verkiezing van den heer De Zwart tot wet houder bekend was. dat deze onder verdenking van een kastekort was geschorst als administrateur van den Bond van Korporaals: II. of het aan do fractie bekend was. dat verschil lende personen van dit kastekort op de hoogte wa ren en dat volgens de uitlatingen van den heer De Zwart meer slachtoffers zullen vallen. Verder of dit bii leden van den Read bekend was. Do heer v. d. Vaart, als woordvoerder der soc.-. dom. raadsfractie, zeidc do beantwoording dezer vra gen in geheimen Raad te hebben geweigerd, omdat deze vragen niet werden gesteld, teneinde kennis van de antwoorden te nemen, maar enkel en alleen om de fracties ter verantwoording te kunnen roepen. Hij wees er op, dat ten opzichte van het gemeentelijk werk. den heer Do Zwart niets zal worden ten laste gelegd. Zouden er wellicht, onder ons eenigen zijn gewepst, aldus de heer v. d. Vaart, die den kameraad hadden willen redden, en wil men ons daarover aan vallen, dan antwoorden wij: „Wie uwer zonder zon den is, werpe den eersten steen." Namens de r.-k. raadsfractie heeft de heer Luyckx verklaard, dat de katholieken zich zullen wachten het schuldig uit te spreken en dat door het gebeurde geen verandering is gekomen in de overeenkomst met de sociaal-democratische raadsfractie betreffende sa menwerking in het college. Een gelijke verklaring hebben de vrijzinnig-democraten afgelegd. Met de vier stemmen van „Gemeentebelang" en van de oppositiepartij in blanco werd vervolgens tot wethouder gekozen de heer P. S. v. d. Vaart (S.-D.). De commissie van onderroek samengesteld- Overeenkomstig een besluit van de Staten hebbm Gedep. Staten van Noord-Holland een commissie inge steld. welke een onderzoek zal hebben In te stellen naar de toestanden en omstandigheden, die ven Invloed zijn op of samenhangen met het land- en tuinbouwbedrijf in Noord-Holland en zal hebben te rapporteeren, welke maatregelen genomen zouden kunnen worden om be zwaren uit den weg te ruimen en den bloei dier be drijven te bevorderen. Als lid en tevens voorzitter der commissie Is aangewezen prof. dr. ir. G. Minderhoud te Wagenlngen; leden zijn de heeren Jac. Groen Azn. te Zuldscharwoude, ir. J. G. Hazeloop te Alkmaar. J. Hil- genga te Utrecht, J. P. J. Kok te Bloemendaal, H. K. Koster te Wieringerwaard. H. J. Kuiper te Haarlem, J. W. Matthijsen te Amsterdam. S. Rodrigues te Miranda te Amsterdam, H G. Rohe te Amsterdam, M. W. v. d. Schans te Bovenkerk, P. Slot te Broek op Langendljk, P. Stapel te Hoogkarspel. W. v. d Vall te Alkmaar, ir. G. Veenstra te Schagen en dr. J. H. van Zanten te Am sterdam. In de bunrt van Dronthelm. Vee en boomstammen door de watermassa's meegevoerd. De omgeving van Drontheim wordt naar Reuter meldt door een overstrooming geteisterd, die de grootste is sedert jaren. De watermassa's voeren veel vee en een groot aan tal boomstammen met zich mede. Men hoopt, dat de dijken sterk genoeg zullen zijn, daar anders een ver schrikkelijke ramp het gevolg zou zijn. De door het zachte weer veroorzaakte overstroo rningen en aardverschuivingen in de provincie Drontheim hebben zich tot een ware catastrofe ont wikkeld. zoo meldt V. D. nader. Het geheele spoor wegverkeer rondom de stad Drontheim moesi ge staakt worden. De rivieren zijn buiten haar oevers getreden en hebben verscheidene huizen vernield en bruggen weggeslagen, o.a. een dertig m. lange brug Te I.eksviken is door een groote dijkdoorbraak de electrische centrale vernield. Het regent voortdu rend. In het Stordal. waar de rivier in normale om standigheden 50 m. breed is, staat het water thans over een breedte van 1^ k.m. dat Aspirin in één der grootste che mische fabrieken der wereld vervaar digd wordt? Een dergelijke zich van haar ver antwoording degelijk bewuste en op haar wereldnaam bedachte firma zal natuurlijk steeds er naar streven, het beste te geven. Vandaar ook dat Aspirin het resultaat van ernstige navorschingen is en Uw onbegrensd vertrouwen verdient. eenig op de wereld Let op den oranje band. Prijs 75 ets. Zullen er Meidcaansche toe standen gaan heerschen, of zal hst Bolsjewisme de overhand krijgen. (Bijzondere correspondentie) MADRID, 26 Januari DE geschiedenis heeft ons geleerd, dat volkeren van denzelfden stam, ook al scheiden hen politiek en geograllscbe grenzen, en al leven ze onder andero omstandigheden en een ander klimaat, zich In eenzelfde bepaaldo richting ontwikkelen. Zoo zijn bijv. do Zuid- en Mldden-Amerlkaanscho republie ken verbazingwekkend Spaansch gebleven, hoewel de Spanjaarden zich zeer sterk met Indianen vermengd hebben. De tegenwoordige toestand in Spanje laat eer der vermoeden, dat Mexioaanscho toestanden in Spanje zullen gaan heerschen. dan dat het Bolsjewisme de overhand krijgt. In de laatste negentien jaren wisselden elkaar in Mexico burgeroorlogen, godsdienststrijd en syndicalistische arbeidsopstanden af; ernstige landöouw- reformatles werden ingevoerd, die crisissen hebben doen ontstaan, waarvan de oplossing voorloopig niet te vinden zal zijn. Revolutie-stormen woeden over Spaansch-Ame- rika, presidenten moeten vluchten, vlooten muiten ln Chili en communisten probeeren de roode vlag ln den Stillen Oceaan .te hijschen. Dezelfde politieke en eco nomische ziekteverschijnselen zijn in het moederland te con sta toeren. Karaktereigenschappen van het Spaonsehe volk. De Spaansche traditie wordt gepersoniflceerd door de figuren van Don Qulchotte de Gid en Don Juan. Wil men karaktereigenschappen van het volk opnoemen, dan vindt men wel ln de eerste plaats het hebben van weinig behoeften, de ridderlijkheid en de minachting voor arbeid en tijd. Verder zyn daarnog: de behoefte het irreëele na te loopen. de blinde onderwerping aan het dogma van de Katholieke kerk, vrijgevendheid ten opzichte van bedelaars, die als „broeder" worden aange sproken, en een zekere aanmatiging, die stamt uit den tijd van de ontdekkingen, toen de halve wereld Spaansch was In de laatste tientallen jaren burgerde zich toen plotseling zonder een geleidelijke overgang, net zooals dat ln Rusland gebeurd was, een nieuwe cultureel© en psychologische mentaliteit in, die gebaseerd was op techniek en kapitaal, en die sterke sociale spanningen met zich bracht. De oude, op tradities berustende men taliteit en de nieuwe zijn met elkaar ln botsing gekomen en hebben tegenstrijdigheden geschapen, waaruit stakin gen, putschen, kerkvervolgingen en een voortdurende onrust voortvloeien. Toen koning Alfonso was heengegaan. Negen maanden geleden, in April, van het vorige jaar, verliet Alphons XIII zijn palels en gaf de regeering In handen van do republiekeinen, die de zuilen van den Sp&anschcn Staat, troon en kerk, omverhaalden en hun vaderland wilden doordringen van den geest der tech niek, decoratie en atheïsme. De verkiezingen voor de wetgevende Cortez werden gehouden en het scheen bijna, alsof het land eensgezind do Republikeinen gelijk wilde geven, want van de 470 afgevaardigden waren er 400 Republikeinen van verschillende soort, de sociaal-demo craten meegerekend, terwijl 70 afgevaardigden monar chisten, Clericale en conservatieve partijen vertegen woordigen. Het bleek echter, dat slechts 55 procent van alle kiezers gestemd hadden. Velen onder hen hadden zich met verdachte snelheid aan de omstandigheden aangepast Van de overgebleven 45 procent was het een deel on mogelijk, hun stem uit te brengen terwijl anderen niet wilden stemmen, daar zij het resultaat hunner monar chistische gezondheid in dezen tijd als volkomen nutte loos beschouwden, tot de syndicalistische arbeidersorga nisatie hield zich van de verkiezingen afzijdig, omdat zij antiparlementair is. In October van het vorige jaar verlieten 43 afgevaardigden van de Baskische provin cies en uit Havanna bij wijze van protest tegen de anti kerkelijke wetten do Cortezvergadcring en zijn sinds dien niet meer teruggekeerd. Men kan dus tegenwoordig de Cortez met zijn radicale maatregelen niet beschouwen als den spiegel van de openbare meening in Spanje. Verder moet men bedenken, dat het landbouwland Span je in zijn parlement slechts één landbouwer heeft zitten. Do volksvertegenwoord'ging van de „Republiek van den Arbeid" zooals Spanje zich noemt, Is als volgt sa mengesteld: 123 advocaten, 65 professoren, 41 artsen, 30 journalisten, 15 schrijvers, 15 ingenieurs en verder ar chitecten, apothekers enz. bijna uitsluitend intellectu- eelen dus, terwijl er aan de andere zijde slechts 24 ar beiders en één landbouwer staan. Oneenigheden binnen het kader der huidige regeering. De leden van de Cortez, die het land een president en een grondwet hebben gegeven, hebben veel van hun Cezag Ingeboet Steeds duidelijker worden de stemmen, die een grondwethernieuwing en nieuwe verkiezingen eisohen. Zelfs binnen het kader der regeering zijn on eenigheden op te merken. De president Zamora Is een orthodoxe Katholiek en hij heeft pas na zeer lang aandringen en onder een zekeren dwang kunnen besluiten, de wet van de ver drijving van de Jesuieten en de confiscatie van hun goederen te onderteekenen. De eerste minister van Bui- tenlandsche Zaken, Gaston Lerroux, werd uit de regie ring gezet en staat nu aan het hoofd van de radica'e links-burgerlijke partij, de oppositie van de regaering Azenas. De radicalen zijn van meening, dat de sociaal democraten veel te sterk ln de regeering en m de Cortez vertegenwoordigd zijn en dat ze bij nieuwe verkiezingen zeker de helft van hun zetels zouden verliezen. De bur gerlijke radicalen kunnen gelijk hebben met hun bewe ring, dat de sociaal-democraten geen meerderheid in het land, maar wel in de regeering hebben, en dat ze heelemaal niet genegen zijn, de voordeelen hiervan zoo maar los te laten. De werklooze landarbeiders in Anda- lusië, Estremadura en Toledo schijnen in gezeten boeren veranderd te moeten worden. Alle bezittingen van het Koningshuis, van de kloosters en den adel, die meer dan 3000 peseta's per jaar opbrengen, zullen zonder schade vergoeding onteigend worden. De aankondiging van deze wetten alleen al was de oorzaak van bloedige onlusten ln Andalusië; goederen werden geplunderd, schuren werden verbrand en herders lieten hun kudden in de steek. De minister van Justitie moest openlijk erken nen, dat het stilleggen van den landbouw het gevolg 18 van de in voorbereiding zijnde landbouwreformatle, en dat een ongekende crisis te verwachten is, voordat de hervormingen vruchten kunnen afwerpen. Niet alleen de minister van justitie, maar ook de minister-president Azana, die tegelijkertijd minister van oorlog is, heeft zich na een inspectiereis niet minder pessimistisch uit gelaten. Hij zei, dat Spanje tegenwoordig, na het ontslag van officieren en onderofficieren, eigenlijk geen leger meer heeft, maar alleen de schaduw van een leger. Met de artillerie kan men wel een beetje lawaai maken, maar een eventueelen vijand kan men er geen schrik mee aanjagen. De regeering In het nauw gedreven- De regeering en de Cortez worden zoowel van link» als van rechts ln het nauw gedreven. In de Baskische provincies het geboorteland van St. Ignatius de Loy- ala, den stichter van de Jesulten-orde die behalve de mijnstreek bij Bllbao, streng Katholiek zijn. en ook In de anti-christelijke, bolsjewistische Industrie-gebieden van Catalonië zijn ernstige onlusten uitgebroken. Troe pen moesten aanrukken en de stad Manresa werd ver overd. Overal heeft bloed gevloeid; ook in de hoofdstad Madrid is het woelig. Polltle-patroullles doorkruisen de stad; op verschillende punten vinden botsingen plaats. Overal ziet men tafereelen. die zeer veel lijken op die van December en Januari, voor den val van het ko ninkrijk. De algemeene toestand Is dus heel erg en ae jonge republiek zal moeite hebben, zich op den duur staande te houden. SCHAGERBRUG. ALLE KAARTEN UITVERKOCHT! (nog vier exemplaren bij Daan Pool te verkrijgen.). Zonder kaart wordt beslist niemand toegelaten. Aanvang 8 uur precies. Het V.A.R.A.-Bestuur Oudesluis. Twee groote manufacturenzaken te Am sterdam tegen elkaar. Brenninkmeyer tegen Van Hasselt. De Hooge Raad heeft gister arrest gewezen in een procedure tusschen de N.V. C. en A. Brenninkmeyer'» Confectie Magazijnen en de N.V. van Hasselt's Confec tie Magazijnen, beiden te Amsterdam. Van Hasselt prijsde haar goederen in_ de étalages zoo laag mogelijk, soms zelfs beneden inkoopsprijs, waarna C. en A. trachtte door middel van haar eigen personeel deze laag geprijsde goederen te koopeii. Dit werd evenwel door van Hasselt tegengegaan, door den verkoop te weigeren. Daarna liet Brenninkmeyer die goederen opkoo- pen door vrouwen, die daarvoor betaald werden. Ten slotte voorzag van Hasselt de goederen van haar stempels, teneinde te voorkomen, dat C. en A. die goederen in haar filialen weer verkocht. Hierop gaf Brenninkmeyer aan de vrouwen op dracht. om de goederen zonder stempels te koopen en toen van Hasselt zulks weigerde, ontstonden er relletjes. Van Hasselt ondervond schade door die relletjes en stelde bij inleidende dagvaarding, dat het veroor zaken van de relletjes een onrechtmatige daad van Brenninkmeyer was, van wie van Hasselt dan ook schadevergoeding vorderde. De rechtbank te Amsterdam ontzegde aan van Has selt evenwel haar vordering, welke in hooger be roep door 't Gerechtshof echter tot een bedrag van f5000, werd toegewezen. In cassatie stelde daarop Brenninkmeyer, dat het Hof ten onrechte ter zijde heeft gesteld haar ver weer, dat van Hasselt zelve door haar wanpraesta- tie. door de onreëele, d© verontwaardiging van het publiek opwekkende wijze, waarop zij met de éta lagegoederen handelde en door het ruw en onoordeel kundig optreden van haar personeel de door de rel letjes teweeggebrachte schade heeft veroorzaakt, al thans mede heeft veroorzaakt. Naar aanleiding hiervan vernietigde de Hooge Raad het arrest van het Hof en wees de zaak naar dit Hof terug, om deze grief alsnog te onderzoeken. Het Hof bleef echter Brenninkmeyer alleen voor de schade aansprakelijk achten, van welk arrest C. A. opnieuw in cassatie ging. De Hooge Raad heeft heden het cassatieberoep van Brenninkmeyer verworpen. ONDER EEN AUTO. Een meisje overleden. Donderdagavond is het tienjarig dochtertje van de familie Overkleeft uit Poeldijk door een auto uit l.oosduinen op den nieuwen weg aldaar aangereden. Het kind klaagde, toen het tot bewustzijn was geko men, over inwendige pijnen. Het werd naar het zie kenhuis in Den Haag overgebracht, waar het spoedig aan de gevolgen van de aanrijding is overleden. POLITIE-INSPECTEUR TE HAARLEM DOOR WERKLOOZEN AANGEVALLEN. De dader gearresteerd. Een Inspecteur van politie verzocht Donderdagmiddag een troepje werlcloozen dat bij het postkantoor te Haarlem met collectebussen door te loopen en niet meer te collecteeren. De werkloozen liepen daarop verder, doch In de Ursu- 1 astraat rammelde een hunner weder met een bus. De inspecteur wilde hem nu bekeuren en deed een poging het busje af te nemen. De man verzette zich echter hier tegen en gaf het busje aan een ander, die er mee weg liep. De werkloozen trachtte den inspecteur In te sluiten, waarop deze zijn sabel trok en verscheidene klappen uit deelde. Een van de werkloozen sloeg den Inspecteur in het gelaat De dader werd gegrepen en naar het politiebu reau overgebracht. Inmiddels was versterking gekomen, die de werkloozen uiteengedreven heeft

Schager Courant | 1932 | | pagina 13