Bij Ruwe Handen Purol Tuinbouwers Mobilisatie voor de Vri LANGEND IJ K OUDKARSPEL. Vergadering der vereeniging „Hulp In Nood", ten huize van den heer C. Vis, alhier. Een 50-tal leden was aanwezig. De Voorzitter, de heer G. IJff, opende de vergadering met een woord van welkom tot leden en pers, in het bijzonder tot de vertegenwoordigers der zustervereeni- ging te Noordscharwoude, de heeren D. Kansen en P. van Dijk. Spr. sprak er zijn genoegen over uit, dat de opkomst zoo bevredigend was. Het jaar 1931 is in fi- nantieel opzicht niet zoo ongunstig geweest, als werd verwacht De gezondheidstoestand is bij alle kassen on gunstig geweest, zoodat allen een achteruitgang hebben gehad. De notulen der vorige vergadering werden door den secretaris voorgelezen en goedgekeurd onder dankzeg ging aan den samensteller. Mededeelingen. Voorzitter deelde mede. dat het bestuur heeft beslo ten het bodeloon te handhaven, zooals het was. Wordt goedgevonden. Verslag penningmeester. Uit het finantieel verslag over het laatste half jaar ontleenen wij het volgende: De totale ontvangsten hebben f 1383.49, de uitgaven f 1230.13 bedragen. Alzoo een batig saldo van f 153.36. Vorig saldo f 4248.94, zoodat het totaal bezit der ver- eeniging f 4402.30 bedraagt. Er zijn 126 uitkeeringen ge daan aan 32 verschillende personen, met een totaal aan tal ziektedagen van 696, tot een bedrag van f 903.03. De heer A. Kroon adviseerde namens de commissie tot goedkeuring, daar alles in de beste orde was bevon den. Aldus besloten. Als lid der controlecommissie werd benoemd de heer K. Tromp. Aan het jaarverslag ontleenen wij het volgende: Er zijn 4 bestuursvergaderingen en 2 ledenvergade ringen gehouden. De totale ontvangsten over 1931 heb ben f 2599.61, de uitgaven f 3391.94 bedragen, alzoo een nadeelig saldo van f 792.33. In het geheel zijn 443 uitkee ringen aan 127 personen met 2349 ziekendagen tot een totaal bedrag van f 2840.31 gedaan. De reserve bedraagt t 4402.30, tegen het vorig jaar f 5194.74. Het ledental bleef vrijwel stationnair. Er werd op gewezen, dat men door samenwerken heel veel leed kan verzachten, gezien de groote uitkeeringen aan ziekengeld en het jaarverslag eindigde met den wensch dat er veel jonge leden kon den worden ingeschreven. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren Jn. Ooijevaar en C. van der Hoven. Uitgebracht waren 44 stemmen. De aftredenden werden herkozen met resp. 42 en 40 stemmen. Beiden namen hunne benoeming onder dank- zegging voor het in hen gestelde vertrouwen, aan. Bestuursvoorstel wachtdagen. Het bestuur stelde voor om voor elk ziektegeval een wachttijd van 3 dagen te stellen, met het oog op het steeds achteruitgaan van de middelen. Als men de uit keeringen op peil wil houden, zal iets moeten gebeuren. De 3 dagen wachttijd zijn in aanpassing met de Ziekte wet Uit de vergadering werden eenige bedenkingen ge opperd. Men zou eerder de uitkeeringen verlagen wil len. De heer Butter zeide, dat in Koedijk de eerste week der ziekte de wachttijd der Ziektewet gerekend wordt, terwijl de tweede week de wachtdagen der Ziekenkas worden afgehouden, zoodat niet alles tegelijk komt. De heer D. Kansen dankte voor de uitnoodiging om op de vergadering aanwezig te zijn. Spr. lichtte toe, dat er door enkelen misbruik van werd gemaakt, waarom drie wachtdagen zijn irtgesteld. Degenen, die 12 of 14 weken ziek zijn, hebben de hulp eerder noodig dan die genen, die 3 dagen ziek zijn. Daarvoor is de ziekenkas eigenlijk. De heer K. Tromp vroeg hoe het stond met de wacht dagen, als iemand weer invalt. Voorzitter antwoordde, dat het met het voorstel van het bestuur zoo zal worden, dat deze ook weer drie wachdagen hebben. De heer K. Hoogeboom stelde voor, het ziekengeld op f 10 te stellen, waarop voorz. antwoordde, dat het moei lijk zou zijn met de uitkeering, welke per dag geschiedt. Op een vraag van den heer L. Tromp antwoordde de voorzitter, dat men twee wachtdagen kan krijgen, doordat de Zondag ook wordt meegeteld als wachtdag. Het bestuursvoorstel werd aangenomen met 29 tegen 15 stemmen. Loting vrijstelling contributie- Voor vrijstelling van betaling van contributie werd onder de aanwezigen en de zieken geloot. De gelukkigen Waren de heeren P. Volkers en J. H. Keizer. De heer L. Tromp zou degenen, die reeds eenmaal een vrijstelling hebben gehad, willen uitsluiten voor de loting. Voorzitter zeide, dat daarvoor wel een termijn zou kunnen worden gesteld. Er zai in het Bestuur over worden gesproken. Rondvraag. De heer P. Kossen vroeg of het niet mogelijk was een circulaire onder de leden rond te zenden van dege nen die ziek zijn. Hen, die geregeld ziek zijn, zou spr. willen royeeren. Voorzitter zeide, dat het geen compliment is voor de controleurs. Er wordt echter van het standpunt uitge gaan dat geen fraude wordt gepleegd. Als de 'eden zooiets ontdekken, moeten ze het bij het Bestuur aan brengen. Het zal moeilijk zijn, jaarlijksche lijsten rond te zenden. De heer P. Volkers zou het fin. verslag achter op het het convocaat willen plaatsen. Zal in het bestuur worden besproken. De heer K. Hoogeboom achtte het beter, dat het be stuur bij dergelijke voorstellen als vanavond buiten stemming bleef. Voorzitter antwoordde, dat het Bestuur het beste voor heeft. Het zou een unicum zijn, als het bestuur zich buiten stemming moest houden. De bestuursleden heb ben toch ook hun rechten. Na nog eenige besprekingen van huishoudelijken aard, welke niet van humor ontbloot waren, sloot de voor zitter de vergadering, opmerkende, dat de regeling met de 20 leden niet mooi gaat, door het lager worden der loonen. Dit zal in het bestuur worden besproken. Spr. raadde de halve leden aan, om, als zij werkloos zijp, heel lid te worden, daar ze als ze drie weken zonder werk zijn, geen recht hebben op uitkeering volgens de ziektewet. Vorzitter dankte leden en pers voor de aan wezigheid en voor het aangename vergaderen. (Door postvertraging eerst nu). LANGEND IJK. Steun roor de Zooals bekend, heeft de Regeering f 700.000 beschik baar gesteld voor steun aan noodlijdende tuinbouwers, in den vorm van rentelooze voorschotten. Als alle ge meenten, welker inwonende tuinders voor een steun in aanmerking komen, de bedongen 30 pet. uit eigen mid delen bijpassen, zal men dus over een bedrag van 1 millioen gulden te beschikken hebben. Wat velen voorspeld hebben met betrekking tot de hoe-grootheid der noodzakelijke som, begint zich meer en meer te ver werkelijken. Van hen, die het weten kunnen, uit hoof de van de locale kennis der toestanden in het tuinbouw- district van West-Friesland, hebben we herhaaldelijk kunnen vernemen, dat één millioen minstens de helft te weinig zou zijn. Wij waren niet alleen van dezelfde gedachte over het „te weinig" maar waren van oordeel, dat er minstens f 4-000.000 noodig zou zijn. En de gege vens, welke we de laatste dagen onder de oogen kregm, versterken ons in de meening, dat een ongevraagd be drag van 4 millioen ongetwijfeld zal worden bereikt Onder de vragen, welke door de betrokkenen moeten worden ingevuld, behoort ook deze: Hoe groot is het bedrag, dat ge denkt noodig te hebben? Het maximum bedrag. dat wordt verstrekt, is f 500 per H.A. Men kan aanemen, dat deze som bijna door ieder zal worden aangevraagd. En dat dit te billijken valt, zullen onge twijfeld de colleges van B. en W. in de verschillende gemeenten en de Centrale Commissie inzien, lettende op de beantwoording der vragen, welke betrekking heb ben op de bedrijfsuitkomsten van 1930 en 1931. Het eerstgenoemde jaar was reeds slecht voor de meesten. terwijl 1931 zoo buitengewoon ongunstig zal blijken te zijn, als nog nimmer ongunstig zal blijken te zijn. als nog nimmer, tijdens het bestaan van den Langendijker tuinbouw, is voorgekomen. In den afgeloopen zomer heb ben bloemkool en aardappelen zoo goed als niets opge bracht en tot nu toe was het met de winterknol droevig gesteld, dat ze voor een deel onverkoopbaar was en voor een ander deel ongekend lage prijzen opbracht. Was het iaar 1930 voor velen zoo slecjit, dat het bedrijf een na deelig saldo opleverde, 1931 zal het in nog veel ergere mate zijn. Waaruit dus volgt, dat de meeste tuinbouwers geen geld hebben om kunstmest te koopen. hun land te laten ploegen, hun pacht te betalen: niets voor noodza kelijk levensonderhoud, kortom aan alles moet gehol pen worden. Dat daarvoor een belangrijker bedrag dan een millioen noodig is. is duidelijk. Alleen bij de veilingen aan Lan- gendijk zijn 3000 tuinbouwers aangesloten, reken die van Warmenhuizen. Obdam en Bovenkarspel er nog bij. dan is het na te gaan, dat er veel meer zal noodig zijn. Trou wens. dat kon ook wel blijken uit. het volgende: te Warmenhi,'~'"i '279 009 ~t.gevraagd, te Koedijk mim f 200 cv> "^ngendijker gemeenten f 500 000, St. Pancras f 118.000 enz. Bij de betreffende vragen is er ook een, waarbij ge vraagd wordt, wanneer men over het toegestane bedrag wenscht te beschikken. Zonder uitzondering kan wel worden gezegd, dat men op den datum, waarop het eer ste gedeelte wordt uitbetaald, verreweg het grootste deel zal noodig zijn. Waaruit dus volgt, dat men. als niet spoedig wordt besloten, een hooger bedrag toe te staan, slechts een klein deel van het gevraagde zal kun nen uitbetalen, juist op het oogenblik, dat men het grootste gebrek heeft De regeering heeft nu zijn goeden wil getoond. Waar zij A heeft gezegd, zal ze ook B moe ten zeggen. Met het voorgestelde bedrag zijn de bedrij ven niet geholpen. De tuinbouworganisaties zullen goed doen. de regeering op het onvoldoende van den steun te wijzen, en met kracht aan te dringen op het beschikbaar stellen van een veel grooter bedrag, wil de noodlijdende tuinbouw voorloopig geholpen zijn. De nood is hoog ge stegen, zoodat spoedige hulp dubbele hulp is. We vernamen, dat verschillende gebruikers van electriciteit der Gem. Lichtbedrijven klagen over de hooge rekening, nadat zij bij de ondergrondsche lei ding zijn aangesloten. Het vermoeden werd uitgespro ken, dat de meters niet passen bij den ondergrond- schen kabel. We durven ons in deze geen partij stel len en zullen dus moeten afwachten, of de klachten gegrond zijn. Men deelde ons mee, dat de aannemer van de huis aansluitingen van den ondergrondschen kabel een „strop" heeft met dit werk. Wel vreemd in een tijd, dat de materialen goedknoper zijn geworden. NOORDSCHARWOUDE. In dezeomgeving werden den laatsten tijd nog al eens rijwielen ontvreemd. Ook in deze gemeente was iemand hier het slachtoffer geworden. Het is de politie mogen gelukken den dader, een zwer vende jongeman, thuis behoorende nabij Haarlem, te achterhalen, met gevolg dat de gestolen fiets weer te rug is. De dader zal zijn straf wel niet ontloopen. HEERHÜGOWAART) De vier handbrandspuiten dezer gemeente, welke bij inschrijving verkocht zijn, werden toegewezen aan den heer G. Burger, smid, alhier. Openbare-raadsvergadering is uitgeschreven tegen Dinsdag 2 Februari, des namiddags half twee. De heer S. B. G. Dekker, volontair ter secretarie alhier, is benoemd als 3e ambtenaar ter secretarie te Alkemade. Als iets in het teeken der tijden staat, dan was het wel de door het plaatselijke crisicomité op Donder dagavond belegde ledenvergadering, welke gehouden werd in de groote zaal van het Raadhuis. Immers was de toestand voor velen reeds dezen zomer nij pend geworden, men had toch altijd nog zijn hoop op de stapelproducten gevestigd, die wat de kwantiteit betreft, een goeden oogst voorspelden. Trots lage prijzen bleef men hopen. Doch Decem ber verliep zonder de voer deze streken gewenschte vorst te brengen. Januari is bijna ten einde en de zoozeer verwachte koude is uitgebleven. En met het uitblijven daarvan, bleef ook maar de geringste ver betering of verhooging der prijzen uit. Dag aan dag ziet men partijtjes kool weder door den wijzer loopen en met een verslageno hart begeeft de eigenaar zich weer naar zijn woning, waar nog stapel na stapel de schuren vult. die toch om dezen tijd al een weinig open plekken behooren te vertoo- nen. Voorzitter, de heer Spierings, memoreerde onder welke ongunstige factoren aldus de leden ieder voor zich zijn rondgang door de hem aangewezen wijk had gemaakt en alles in oogenschouw genomen, kon men over het resultaat tevreden zijn, al had men natuur lijk gaarne hoogere cijfers gezien, omdat er in vele gezinnen zoo heel veel ontbreekt en dus veel zal moeten worden geholpen, wil het comité eenigszins aan de verwachtingen voldoen, die opgewekt zijn. Aan giften ineens bleek ontvangen fGOl.15. aan bij dragen, die gedurende zes maanden weer opnieuw iedere maand kunnen worden opgehaald f 188.90. van de jongelui was f 15.05 ontvangen, vereenigingen had den f50 geschonken, terwijl dit onderdeel nog verder in bewerking was, het bedrag op uitvoeringen enz. ingezameld bedroeg f54.38, zoodat op het oogenblik de penningmeester in het bezit was van f909.48. In bespreking kwam het punt schoolvoeding. Al gemeen werd ingezien, dat hier moeilijkheden aan verbonden waren, doch besloten werd een schrijven aan de verschillende hoofden der scholen te richten, met verzoek om opgave te doen, betreffende kinde ren. die h.i. ondervoed waren, om op deze wijze ver binding met de gezinnen te bewerkstelligen en deze van steun in natura te voorzien. Ook werd besloten mede te werken in het uitzen den van kinderen, daar in deze zoowel van over heidswege als van de inrichtingen zelve verschillen de faciliteiten werden verleend. Met dankbaarheid werden opgenoemd de verschil lende giften in natura door de neringdoenden toege zegd, waaronder brood, brandstoffen, kruidenierswa ren, manufacturen, kolen en schoeisel. Hierna volgde een bespreking van hetgeen door de verschillende leden in hun wijk was waargeno men. Bepaald werd, dat allereerst diegenen in aanmer king zouden komen, die geen tuinderssteun genieten of niet bij de werkverschaffing zijn geplaatst. Hiertoe bleken 53 gezinnen te behooren. Aan hen die wel op deze wijze reeds steun ontvingen zal voorloopig één uitkeering worden gedaan. Besloten werd nog alles in nature te verstrekken en te betrekken bij de ingezetenen, terwijl eventueele achterstallige fondsgelden, e.d., indien hiervoor re den bestaat, zullen worden voldaan. Nadat door een paar comitéleden was toegezegd op de uitvoering bij Wester a.s. Zondag te zullen collecteeren, sloot Voor zitter onder een woord van dank speciaal gericht tot den eere-voorzitter, burgemeester Van Slooten, die trots de vele en drukke ambtsbezigheden, ook dezen keer weder gelegenheid had gevonden de vergade ring bij te wonen. HEERHUGOWAARD. Vergadering der Tuir.bouwvereeniging Heerhugowaard in café Rus op Vrijdagavond 29 Januari. Voorzitter, de heer Glas heet allen welkom en meent in herinnering te moeten brengen een paar woord-m, die hij op de vergadering van den 30en December hoorde. Toen werd hem gezegd: Het kan met de prijzen slechts één kant op, en dat is de goede, want lager dan tegenwoordig kan het toch al niet. Doch ook de hoop, die in dat gezegde lag opgesloten, is niet bewaar heid geworden. Het was gebleken, dat de prijzen nog wel lager konden en zelfs de producten tot waardeloosheid kunnen dalen. We kunnen hieruit afleiden, dat het den handelaar ook niet voor den wind gaat. want als een handelaar iets verdienen kan. koopt hij. In onze laatst gehouden vergadering meenden we te moeten aandringen op een gemeentelijk voorschot op de Rijksvoorschotten, desnoods onder de dwingende bepa ling. dat een bepaald percentage van dit voorschot ver- loond zou moeten worden aan arbeiders uit deze ge meente Voorz. meent nog. dat. indien dit werkelijkheid was geworden, het een wapen was geweest ter bestrijding der werkloosheid. We hebben echter een steunregeling gekregen on den voet zooals dat in Koedük reeds geschiedde en dankbaar kunnen we zijn. dat tenminste een tachtigtal van onze collega's uit den grootsten nood is gered. Gevallen werden intusschen vernomen dat men. om deze steun te bemachtigen, geneigd was zijn knecht of arbeider weg te doen. maar toch moet men zich afvra gen of 6 weken steun van hoogstens negen gulden ner week dan op zullen wegen tegen het nadeel dat Iemand, die toch werkelijk op hulp is aangewezen er van onder vindt. als hij zijn arbeider op straat zet. Welke bouwer zal Intuschen het nog aandurven om zijn vaste personen weder als zoodanig In te huren. Het cijfer, dat we hoorden noemen in verband met de aanvrage tuinderscrediet en dat voor deze gemeente alleen f 280.000 zou hedragen. doet ons intusschen wel zien. hoedanig de geldelijke nood is. Wat de verstrekking van dit crediet betreft, het wetsontwerp kan pas tot wet worden verheven, als de Eerste Kamer op 2 Februari bijeenkomt, en op zijn vroegst kunnen wij de uitkeering op half Februari stel len. In onze groote tuinbouworganisaties kraakt het ook al en als voorbeeld daarvan kan het weigeren om de le denlijst te teekenen in Broek op Langendijk genoemd worden Er wordt geroepen: „we laten ons geen strop om den hals leggen", maar het gebeurde teekent toch wel een zeker gebrek aan solidariteit, die in tijden als deze zoo hoog noodig is. In de hoop dat 1932 een Peter jaar voor den tuinbouw zal worden dan zijn voorganger, opent voorzitter de vergadering. Hierna worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen, en na onveranderde vaststelling, volgt het jaarverslag. De secretaris, de heer A. Volkers, memoreert hierin dat weliswaar hij in een vorige vergadering gezegd heeft, dat hij daarin niet over den algemeenen nood zou spre ken, omdat iedereen die wel van nabij kende, doch dat hij toch dit woord dient te noemen. Meer dan ooit brengen de tegenwoordige tijdsomstan digheden den tuinder echter tot het inzicht dat streng doorgevoerde organisatie ook in zijn rijen noodzakelijk is en mag dan ook een in groepen gescheiden, optreden worden waargenomen, het inzicht wint veld, dat deze groepen onderling ten slotte samen moeten werken om iets te bereiken. Met andere vereenigingen werd samengewerkt om tot een steunregeling te komen, die eindelijk begin van het thans loopende jaar tot stand kwam. Ten gevolge van de omstandigheden werden twee buitengewone vergaderingen uitgeschreven. Evenals vorige jaren werd verder een tuinbouwcursus gegeven In samenwerking met L.T.B.-Zuid. Aan het eind van het jaar telde de vereeniging 8C le den, terwijl op den 1 December 83Vi wagons roode, 78 wagons gele, 99 wagons Deensche witte kool aanwezig waren en 1% wagon uien. De hoop uitsprekende, dat de kool nog iets bij mag brengen, tot een eenigszins gunstiger uitkomst, aan sommigen, die zich voorstellen, eindigt spr. zijn jaarver slag. Hierna brengt de penningmeester de heer J. D. v. d. Busse, verslag uit. Ontvangsten bedroegen f 390.73, uit gaven f 326.70, zoodat het kassaldo met Inbegrip van een bedrag van f 693.87 bij de boerenleenbank, in totaal t 757.90 bedroeg. Na dat namens de oommissie benoemd tot nazien der bescheiden de heerJb. Volkers, verslag heeft uitgebracht wordt den penningmeester, onder een woord van dank, voor het gevoerde beheer, gedechargeerd. Bekend wordt gemaakt dat nog bloemkoolzaad is te verkrijgen n.1. tusschensoort, kortpoot en lecerf. Bij het punt teekenen der ledenlijst stipt voorz. het gebeurde in de vergadering te Broek aan, Eenige inlichtingen worden omtrent dit punt gevraagd en algemeen wordt betreurd dat het dag. besturu der L.G.C. in deze een zekere geheimzinnigheid betracht, waardoor het moeilijk is een juist inzicht In de geschie denis te krijgen. Goedgevonden wordt tenslotte met een beslissing te wachten en in de algemeene vergadering eerst zijn licht nog eens op te steken. Tot bestuursleden, aftr. de heeren J. Gootjes Sr., en P. Bakker, beiden niet herkiesbaar, worden gekozen da heeren Jn. Smit en Jc. Volkers. Tot leden van het marktbestuur worden herkozen de heeren Jb. Glas en P. Smit Jbz. Tot afgevaardigden op de algemeene vergadering wor den aangewezen de heeren J. Gootjes Cz.. J. Pluister Jr.t J. de Ruiter, P. Bas. C. Groot Gz., J. Smit, S. Bakker Pz., C. Wagenaar en D. Wagenaar Besprekingen worden gevoerd omtrent het café, waar de algemeene vergadering, die dit jaar zal wor den^ gehouden in Heerhugowaard zal plaats vinden. Waar in de vergadering der L.G.C. nog uitgemaakt moet worden of aan deze vergadering een gastmaal zal worden verbonden, zal eerst deze vergadering afgewacht worden, om uit te maken of wel de L.T.B. Zuid dan de vereeniging Hugowaard als gastvrouw op zal treden. Bij de rondvraag merkt de heer D. Wagenaar op, dat het wenschelijk is, dat aan diegenen, die steun ontvangen ingevolge tarwe- of bietenwet, verboden wordt koolbouw te bedrijven. Voorzitter antwoordt, dat een dergelijk verzoek van het Centr. Bureau van de veilingen reeds onder weg is naar het betreffende ministerie. Ook meent de heer Wagenaar dat de wet regelende de uitvoer der pootaardappelen dit jaar nog niet van toepassing dient te worden verklaard. Voorzitter antwoord, dat men hiervoor nog niet be vreesd behoeft te zijn, aangezien de wetgevende machine nu eenmaal langzaam werkt Naar aanleiding van deze vraag ontstaat een dis cussie omtrent het optreden van topbont. Sommigen meenen dat een constateeren hiervan zeer moeilijk is, aangezien langzamerhand twee soorten Schotters ontstaan, de eene soort met lichtgroen, laag lof, de andere met donkergroen hoog lof. Besloten wordt het voorstel bij de L.G.C. aanhan gig te maken. De heer J. Blauw heeft gehoord, dat de colorado kever 'n beestje is, dat men liefst zoover mogelijk bui ten de grenzen moet houden. Hij vraagt of van bene den af in deze nog pressie op de regeering moet wor den uitgeoefend. De heer Glas zegt, dat thans de invoer van aard appelen uit Frankrijk naar Engeland verboden is en onze regeering thans overweegt een invoerverbod voor Fransche groenten en aardappelen in het leven te roepen, uit vrees, dat als dit niet gebeurt, Engeland zijn grens ook voor onze aardappelen zal sluiten. De heer A. Volkers zegt, dat er beweerd is, fej heer Glas en hij niet hun bemiddeling haddenm*w verleenen bij de invulling der formulieren - t'OOr l, verkrijgen der tuinderscredieten. Hij is bierdoor griefd geworden. De heer Glas meent, dat waar de bestuursla, door het gemeentebestuur zijn aangezocht, rij 'I' deze taak hierom op zich hebben genomen. Bovenij! hebben ook de gemeenteraadsleden inzage in de«* vragen kunnen nemen. Nog kornt ter sprake het hoofdgeld uit te k«>» voor bezoek der algemeene vergadering. Alg^ is men van gevoelen, dat een bedrag van f3 ni?i veel is. De heer P. Blauw Pz. vraagt hoedanig de re?e.j bij den overtoom bij de Broekcrbrug is. Hij Was kwart voor vijf bij de lier geweest. Toen bad de üt man gezegd, dat het te mistig was. Den volgeniti morgen was hij pas om over half acht overgehad eigenlijk te laat om op tijd op de veiling te zijn v waar zijn schuit met uien geladen was. De heer De Geus zegt. als voorzitter toe. dat hijfo zaak zal onderzoeken. Bregman is echter ten alU 'ijde tegemoetkomend en bereidwillig. De heer Wagenaar vraagt, of het niet wenschM is verlichting aan te brengen. De heer De Geus voert aan. dat hij indertijd voorstel ook heeft gedaan, doclv het toen is afgekiu aangezien men toen meende, dat het overhalen t# bij dag geschieden kon. De heer Wacenaar vraagt of het niet wenschel- is de overhaal op ouden tijd in te stellen. Voorzitter antwoordt, dat men zich repelt naard< arbeidstijd der transportarbeiders. De heer De Geus zegt. dat dit bij het bestuur iet iaar een punt van bespreking uitmaakt. Graag men wel willen, dat Bregman den gebeelen dag i wezig was. maar dat gaat nu eenmaal niet. De heer v. d. Busse zegt. dat voorzitter en s?t-. taris twee middagen bij Rus gezeten hebben orn h hulpzaam te zijn bij het invullen der credietfomn lieren. Hij stelt voor een bedrag van f5 er voor t te trekken per persoon. Dit wordt algemeen goedgevonden, waarna zitter onder een woord van dank aan de aftredei bestuursleden de vergadering sluit. ff O O O w opi Deze weck werd alhier ten huize van den J. Modder een bijeenkomst gehouden met dan, van de afdeeling Hoogwoud van de Maatschappijl, Nut van 't Algemeen. Deze bijeenkomst was go3 bezocht door leden en belangstellenden. De Voord ter, de heer H. de Boer. notaris, opent dezen avo- met een woord van welkcm en deelt mede. dat b lezen der notulen uitgesteld wordt tot de volsei vergadering, waarna wordt overgegaan tot het werken van het programma. Allereerst kregen wge éénacter te hooren van mej. M. de Boer en den I R. de Boer. die door beiden zeer gned werd ven Daarna bijdragen van Hiltje Bossen en den heerE Hoekstra. Als extra bijdrage kwamen nog een pan aardige schetsjes van den heer D. Rooker en nogj bijdrage van den heer R. de Boer. Tot slot van L avond werd nog een tooneelstukje in twee tafrerw' opgevoerd door 3 heeren en 3 dames, welk smij zeer goed werd gespeeld Hierna nog een bijdraai van mej. M. de Boer. De Voorzitter bracht tfajj dank voor hun opkomst, in het bijzonder dank iri de dames en heeren. die zoo bereidwillig waniM weest hunne medewerking voor dezen avond tff*l lecnen. Spreker hoopte, dat allen op een volgenifolf eenkomst weder aanwezig zouden zijn. Het was prettige en gezellige bijeenkomst. H AREN K AKS 1[ DIRKSHORN. De alhier in Januari opgerichte groep voor- de bilisatie voor den Vrede" houdt Vrijdag 5 Februari eerste openbare vergadering, waar o.a. als spreker: optredén W. C. van Warmelo, oud-kapitein der a met als onderwerp: Waarom wfj voor den vrede weit* (Zie verder advertentie). Deze groep stelt zich n.1. ten doel om alle meiud". ongeacht politieke of godsdienstige overtuiging, te i» dringen van de gevaren van een dreigenden oorlog van de noodzaak van den vrede. Ze tracht dit doel te bereiken door het regelmiff verspreiden van pamfletten en brochures en het or niseeren van openbare vergaderingen en studie-avon:-: Haar werk is niet politiek dogmatisch en strekt daardoor evenals het vraagstuk van oorlog en Tïd uit over alle inenschen. Indien er menschen zijn in de omliggende piasue die ook op deze wijze een mogelijkheid zien om dit ter hand te nemen, dan kunnen ze zich wenden Wim Wiese, onderwijzer te Dirkshorn. Namens de Groep, WIM WIESE. J. LEVENDIG, zee* T aan ged ges| dat sme de «lag* om men ons pa. beta van voei je d van je n gevlc die i wach fiiani misle Jou n Z IJ P SCHAGERBRUG. B. en W. van Zijpe hebben aan het Bestuur „Algemeen Belang" alhier toestemming verleend het houden van een kleine verloting ter gelegene:" ken ver van dé te houden huisvlijttentoonstelling. S*val. Die stellen" eens. Tr: - 1 - 1 - J baar" VTaag erkei - H. - H of je v te gaan Nadat i leerde boer ee - Ni - Ja zeggen.. - Ik dat een H'ker hc zijt er t zal moe; - Ja. Naar wij vernemen zal de R.K. Damestooneieck „St. Theresia" van Tuitienhorn op Zondag 7 Februi a.s. een uitvoering geven met het tooneelstuk ..lij «en boei dersmarl", in de zaal van den heer P. Langedi; zich diei alhier, Waar over dit tooneelstuk goede gerucht! Ie ronde doen, wekken we een ieder op daarheen bezoek te brengen. ■van den roeger? - O r de landbi IV A' K E|»orden doelt ma Bij de door den Oosterpolder onder Winkel en Nïe Niedorp gehouden aanbesteding van slootwerk, n.1. p- Voordig ■aantreft, Ja, fk üijjn z zeeeen. B(j dez 1350 M. poldersloot ter breedte 10 M. op zomerwater, een diepte van 1.40 tot 1.50 M. is Ingeschreven door: P. Ruig, N. Niedorp en R. Nap, Winkel voor f J. Glldemiier, Heerhugowaard voor f 1.90: G. BaJj aan en 2| Uitgeest in massa voor f 2480: A. Braaf te Wieriu^ gj waard voor f 3.10: K. Boontjes en P. Kuilboer te f** Niedorp voor f 1.80: K. Bakker en Co. te Schagen f 1.74^; L. v. Bel te Winkel voor f 1.48: A. Korver G. Jansen te Oude Niedorp voor f 1.17, alles per M De gunning is aangehouden. Dat •iet onve ioet gev Da's In c 'erkelijk gullen wc K O F. G ff U Ja, zoo 'an het JUILIANADORP. Lboerer.vr Naar wij vernamen zijn de drie nog opengebk^^ plaatsen in het Kiescollege thans ingenomen de dames A. Gortrak-Gladpootjes, D. C. ^'aaU^wandelst de Bruin en A. Hoornsman-Rampen, zoodat zulks trpff menteel voltallig is. Leg Werd „J Piet be In de gehouden vergadering van het KiescoM|terde, is de aftredende Ouderling K. Hoornsman Sr. «ijjeens zijn' aftredende Diaken II. Kater, herkozen en "^„snap je hunne benoemingen aan. In de vacature wijl op vr door het bedanken van den heer R. Tromp, weröf aaar dan Ouderling gekozen M. Zon, die dat heeft aaiit" volgde, men.

Schager Courant | 1932 | | pagina 24