Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Stillen de hoest Maken los D Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. voerde actie om de bijdrage van 30 op 10 procent te brengen, ligt het naast op den weg. Wat de eigen ge meente betreft meent hij dat een percentage van 30 op een bedrag van 250,000 onaanvaardbaar is. Wethouder Tromp meent dat hier betrekkelijk weinig van aanvaardbaarheid of onaanvaardbaarheid gespro ken kan wordr#. Als men tusschen twee kwaden staat, heeft men het beste te kiezen. Ongetwijfeld drukt een dergelijk bedrag op de gemeente, maar erger dan dit drukt de tegenwoordige toestand met zyn uitgaven aan steun, die feitelijk zonder meer verloren zijn voor de gemeentelijke huishouding, terwijl nog slechts een zeer klein deel er door geholpen wordt. Ook in Hooin is de genoemde term gebezigd, maar daar is gezegd: we moeten tot daden komen, want ongetwijfeld zou een afwijzen door de gemeenten van het aangebodene onder motief, dat wel aanvaard kon worden, doch slechts te gen 10 pet. gemeentelijke bijdrage de zaak, die nu aan het rollen is weer op de lange baan schuiven en de toe stand gedoogt dit niet. Wel werd daar een commissie benoemd, bestaande uit de burgemeesters van Wervershoofd en Zuid- en Noord- scharwoude, en den Secretaris van Broek op Langendiik, om te trachten gunstigere bepalingen te bereiken. Be kend is, dat in regeeeringskringen niet ongunstig hier op gereageerd wordt. Niet direct ligt dit nog op den weg van het gemeen tebestuur Ons wordt slechts gevraagd de ingediende aanvragen naar billijkheid te beoordeelen en een ad vies uit te brengen Is dit er eenmaal en heeft men zoo een overzicht over de totaalbedragen, dan kan verder gehandeld worden Voorzitter zegt dat bij een aandachtig beschouwen van den toestand men z-ich wel eens afvraagt of de ge vraagde bedragen, zelfs al werden zij in hun vollen omvang toegestaan, tenslotte die redding zullen bren gen die men er van verwacht, f 75.000 tegen 5 pet. verte genwoordigt een aardig bedrag per jaar. We moeten ons echter ook afvragen, wat er gebeuren zal. als de hel pende hand niet gereikt wordt. De vraag is echter, hoe ver kunnen we gaan. want van de aanvragen zal toch allicht f 200.000 overblijven. We zijn verplicht om aan te nemen want niet aannemen is in deze geen houding. De heer Krom zegt. dat waar de bepalingen van hot Rijk omlijnd zijn er ongetwijfeld nog een aantal aan vragen uit zullen vallen. VóOr alles eischt hij een gron dig onderzoek. De heer Van Langen vraagt hoe B. en W. staan te genover menschen. die geen eigen bedrijf hebben, daar deze b.v. als hun huurjaren om zijn, de gemeente kun nen verlaten. Voorzitter antwoordt, dat er gevallen zullen voorko men, dat men dergelijke menschen beter helpen kan, dan diegenen, die op een eigen bedrijf zitten, dat over- zwaar belast is. Immers diegenen, die huren, zullen, zoo direct de landhuren lager worden daarvan profiteeren ten gunste van de exploitatie van hun bedrijf, terwijl de eerstgenoemden nog lange jaren met een schuld zullen zitten, die feitelijk boven hun krachten reikt. Grens gevallen zullen zich ook hier voordoen, doch Voorzitter is er van overtuigd, dat ook hier weer de practijk van het leven regelend zal optreden. De heer Wagenaar gehoord de besprekingen stelt een motie voor in de geest van het door den heer Kostelijk geuite. Voorzitter antwoordt, dat juist heden door de Prov. Comm. een schrijven is gezonden, waarin opgave van de gevraagde bedragen gevraagd wordt om daarnaar zijn houding te kunnen regelen inzake verdere stappen. De heeren Wijnker, Kooij en Tromp betuigen nog maals, dat zij voor medewerking zijn. Ook de heer Kostelijk is hier voor, doch meent dat de •weg om tot een betere verhouding te komen, moet openblijven. Wat de steunregeling en werkverschaffing betreft, meent hij dat men verder zou komen als men loonioeslag gaf, waardoor de arbeiders zouden blijven, waar zij behooren. Het Rijk wil hierin echter niet mee werken, omdat het de consequentie tegenover andere takken van bedrijf niet aandurft Besloten wordt medewerking te verleenen, terwijl de geheele Raad als commissie zal fungeeren, betreffende de beoordeeling der aanvragen. Tevens worden B. en W. gemachtigd de noodige stap pen te doen betreffende eventueele geldleeningen. Gp een opmerking van den heer Quant wordt nog toegezegd, dat ter bevoegder plaatse zal worden onder staan. of zoodra een aanvrage is goedgekeurd, alvast begonnen kan worden met uitkeering van het gemeen telijke deel, te weten 30 pet. Goedgevonden wordt de 80 pet. art 101 L.O.W. 1920 aan de besturen der bijzondere scholen to verstrekken in twee termijnen, vervallende begin Maart en Septem ber. Volgens berekening krijgt toegewezen de Chr. school f 469.07, school H. Fam. f 1844.74, H. Dion. f 3481.92, H. Hart f 3789.94. Besloten wordt het gemeentelijke kasgeld te beleg gen bij de plaatselijke Boerenleenbank, als zijnde een rentegevende en tevens soliede belegging en hiervan goedkeuring aan tc vragen. Bijdrage voor het crisis-comité* Op het verzoek van het crisiscomité om f 1000 te mo gen ontvangen, in de vorige vergadering om prae-advies naar B. en W. verwezen, wordt geadviseerd f 300 te verleenen. De heer Kostelijk is hier tegen. Hij blijft van meening dat voor dit comité geen gelden uit de gemeentelijke kassen behooren te vloeien. Dat betrekkelijk weinig is opgehaald is wel grootendeels daaraan te wijten, dat in onze gemeente wel 90 pet. der iwoners onder de crisis lijden. Ook de heeren Kooij, van Langen en Wagenaar zijn deze meening toegedaan. De heer Tromp is van een ander standpunt. De f 900, die bij elkaar is gebracht, is als een voordeel voor de gemeente te beschouwen. De armbesturen worden hier door gedeeltelijk ontlast. Daarom meent hij dat een be drag als voorgesteld alleszins als billijk is te beschouwen De heer Groenland, die ook een wijk heeft afgeloopen, als comitélid, zegt dat de ervaringen door hem opgedaan hem hebben doen besluiten het voorstel van B. en W. te steunen. Hierna in stemming gebracht wordt het voorstel van B. en W. verworpen met voor de beide wethouders en de: heer Groenland. Voorzitter zegt, dat de heer Dekker de secretarie gaat verlaten wegens een aanstelling als ambtenaar te Alke made. Door de bijzondere drukte der laatste dagen zal weder een andere kracht noodig zijn. In dezen beveelt hij den heer Geusebroek aan, die zich in de vier jaar, dat hij hier werkzaam is geweest, heeft doen kennen als iemand, die de gemeente door en door kent en ten allen tijde bereid is zijn werkkracht ten dienste der ge meente te geven. Waar deze tot nog toe geen aanstelling heeft, meent hij voor te moeten stellen hem als tijdelijk ambtenaar te benoemen op een salaris van f 1000 per jaar. Na discussie wordt besloten de tegemoetkoming op f 1000 te brengen. Nadat nog overeengekomen is reeds Woensdagmiddag met de behandeling der aanvragen om renteloos voor schot te beginnen, volgt onder een woord van dank sluiting. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 2 Februari. 'n Gevaarlijk uitziende verduisterings zaak te Texel. Als eerste en eenige verdachte verscheen heden voor de meervoudige strafkamer de ruim veertigjarige vee houder Jacob Cornelis W. te Texel, welke verdachte zioh had te verantwoorden ter zake een door hem ge pleegde verduistering van f 3458 in de maand Juni van het vorige jaar, ten nadeele van den eersten ge tuige Oornelis Vlas, met wien hij omstreeks dien tijd uitoefende een aardappelhandel voor gezamenlijke reke ning en welk bedrag als zijnde de helft der opbrengst van de gekochte aardappelen, door verdachte in de wacht zou zijn gesleept. In deze zaak waren gedagvaard een tiental getuigen, waaronder de heer J. Ott, hoofd der school te Alk maar, een bekend schriftdeskundjge in crimineele zaken. Door den verdachte waren zijnerzijds een aantal ge tuigen a decharge, door hem op de zitting opgegeven. Volgens verklaring van den veehouder, was gezegde getuige Cornelis Vlas hem f 2500 schuldig, van welke oorzaak dezer schuld hij een langdradige en voor een buitenstaander tamelijk onbegrijpelijke definitie gaf. Het ging hier over aardappels, die gekocht en ver kocht waren, terwijl uit de latere opgaven van ver dachte bleek, dat deze schuld zelfs was opgeklommen tot f 4288. De brigadier der rijksveldwacht, Van Twuijver, ver klaarde op verzoek van den president, dat de verdachte volgens uitlatingen van andere personen, niet bij uitstek gunstig bekend stond De brigadier kon echter per soonlijk en uiteraard geen bepaald ongunstige ante cedenten releveeren Tusschen verdachte, veehouder-aardappelenhandelaar en zijn compagnon bestond de afspraak, dat die schuld geleidelijk van de opbrengst der aardappelen van het aan C Vlas toekomende deel kon worden afgehouden, De 61-jarige koopman Cornelis Vlas deelde mede, dat hij aan verdachte geen cent schuldig was, wel anders om. Hij ontkende beslist het feit, dat verdachte f 4288 van hem zou hebben te vorderen met de krachtige woorden: Geen denken aan! Voorts ontkende getuige beslist den geheelen aard- appelenhandel met verdachte. Wel had hij aardappelen gekocht in 1931 in kleine partijtjes, die hij direct had voldaan. Een feit was, dat verdachte nog om f 100 te leen was gekomen, toen getuige afwezig was. Den volgenden morgen kwam hij reeds vroeg terug om zijn leenings- verzoek te herhalen, die getuige hem ook ter hand stelde. De datum had getuige in zijn boekje genoteerd. Getuige had een partij ..piepers", zooals hij ze meer amicaal noemde, die niet verkocht werden en op voor stel van verdachte zou deze partij in Amsterdam aan de markt worden gebracht. Verdachte had een schip besteld en toen dit vaartuig in de haven verscheen, werd de partij ingeladen en opperde verdachte, omdat de partij wat klein was, nog wat aardappelen er bij te koopen, waarin Vlas toestemde. Van verschillende personen kocht Vlas voor zijn re kening nog aardappelen bij. De verdachte, die ook een partij aardappelen had ingebracht, stelde het echter voor dat Vlas een schuld had van f 4200 en de aflossing zou geschieden zooals hiervoren is medegedeeld. Getuige Vlas beweerde echter, dat van die conditie geen woord waar was. Wèl was geconditionneerd en telefonisch bevestigd dat de Commissionnair Vos in Amsterdam het ontvangen geld in geen geval aan één persoon zou afgeven. Voorts had getuige aan Vos gevraagd om een voor schot, opdat hij de leveranciers ook kon voldoen. Van al de verkochte aardappelen kwam echter slechts f 1500 terecht. Verdachte was echter bij getuige aan huis gekomen en had gezegd: De centjes benne binne, mijn zuster heeft ze in bewaring! Waarop de vrouw van getuige zou hebben uitgeroepen: Wat doet die d'r met 'r poote an? Wel wat ongegeneerd, meheer, zei getuige veront schuldigend, maar zoo ging het! Getuige had echter maar steeds vergeefs gewacht cp het geld, wel had hij van verdachte een brief gekregen in de woning van getuige. Dit briefje bevond zich bij de stukken en werd overlegd, doch verdachte loochende elke bekendheid met dit epistel. Evenmin had hij aan ge tuige een briefkaart overhandigd van den heer C. Vos uit Amsterdam. Het schip aardappelen had opgebracht f 4542. Hier voor moest feitelijk worden uitbetaald aan verdaente f 1082.75 en aan getuige f 895. doch aangezien getuige Vlas al de gekochte aardappelen had voldaan aan de bouwers, had deze te vorderen f 3458-70 van den ver dachte. Hierop was het verhoor van Vlas voorlooplg beëindigd en nam de oude heer in de getuigenbank met zichtbaar welgevallen een pruimpje. Mej. Clasina Boon, huisvrouw van den heer C. Vlas, die gemoedelijk door den president werd aangemaand, zich stipt te houden aan de waarheid, terwijl haar echtgenoot gedurende het verhoor de zaal moest ver laten. Mej. Vlas verklaarde, dat haar man absoluut geen schuld had aan verdachte en hij haar steeds op de hoogte hield van zijn verbintenissen. Haar man koopt bijna altijd contant. Op de insuniatie van verdachte, dat tusschen Vlas en diens vrouw een onaangename verstandhouding zou be staan, antwoordde mej. Vlas, dat 4 jaar geleden iets was voorgevallen, wat later in der minne was geschikt. Voorts werd getuige gehoord omtrent de verschillen de besprekingen over den handel in aardappelen In tegenwoordigheid van getuige. Door verdachte werd ontkend, dat hij onder den maal tijd ten huize van Vlas had besproken, dat verdachte niet in staat was de toegezegde 600 mud aardappelen te leveren. Om het tekort aan te vullen, had haar man voor zijn rekening verschillende partijtjes bijgekoent. Later had haar man aan den heer Vos te Amsterdam telefonisch verzocht om een voorschot. Verdachte ontkende dit alles, ook dat hij gezegd 20u hebben, dat men niet naar Amsterdam behoefde te gaan, omdat zijn zuster het geld onder haar berusting had. Door verdachte werd trouwens zoo ongeveer alles ont kend omtrent hetgeen mej. Vlas verklaarde, ook wat betrof de scène met den brief van de zuster van ver dachte en de briefkaart van den heer Vos. Onwaar, zei de verdachte. De brief of de briefkaart zat in een vuile verscheurde enveloppe van de Grondcredietbank. Verdachte beweerde alstoen heelemaal niet ten huize van Vlas te zijn geweest. Mej. Vlas verzekerde echter dat de vrachtrijder A. Slegt kon getuigen, dat verdachte dien dag bij hen in huis is geweest. Hij zat op zijn vrachtrijderskar op ver dachte te wachten. Deze zou met hem verder rijden. Dit gebeurde op 13 Juni. De vrachtrijder zag de klom pen van verdachte voor de deur van Vlas staan. De quintessens van de geheele historie is, dat Vlas geen geld heeft ontvangen. De heer Corn. Vos. aardappelhandelaar te A'dam, had in Mei 1931 gehandeld als commissionair in opdracht van verdachte. Hij werd opgebeld van Texel door Vlas en verdachte en alstoen had getuige op verzoek van Vlas f 1500 voorschot aan verdachte uitbetaald. Verdach te had te voren aan getuige gezegd, da* Vlas buiten de zaak stond. Later had de heer Vos het restant, pl.m. f 3000 gezonden aan de bank van den heer Verdoes, met wie verdachte in rekening-courant stond. Mej. Maria Cornelia Wabeke, veehoudster en zuster van verdachte, werd in afwijking van de rooster gehoord als getuige a decharge. Zij ontkende van Vos een bedragvan f 4500 te hebben antvangen. Dat zij den vermaarden brief zou hebben geschreven, werd door haar niet bepaald ontkend, maar zij had zooveel brieven geschreven. In dien brief had zij echter medegedeeld wèl f 4500 van Vos te hebben ont vangen. Op aandringen van den president verklaarde zij ein delijk na veel omwegen, dat zij, naar zij geloofde, den brief niet had geschreven. De president verlangde een bepaald antwoord: Ja of neen! Nu verklaarde zij dan, den brief niet te hebben ge schreven. Voorts verklaarde deze dame. dat Vlas wel eens bij haar broeder was geweest en hem toen om geld is ge vraagd. De heer Vlas ontkende dit echter pertinent en de conferentie met deze twee getuigen gaf meermalen aanleiding tot opgewonden tooneeltjes en veel hilariteit De heer J. Ott, onderwijzer te Alkmaar, gehoord als getuige-schriftdeskundige. die tot de conclusie was gekomen, dat verdachte de schrijver was van de in het proces meermalen genoemden brief, zooals door den schriftkundige technisch werd aangetoond. Een hypo these, die natuurlijk door verdachte met zijn gewone pertinentie werd ontkend. Na de pauze werd de behandeling voortgezet met het hooren van den 64-jarigen koopman Jan IJ. Witte te Texel, buurman van Corn. Vlas, verklarende dat hij voor dezen persoon nimmer groote voorraden aardap pelen had zien aanvoeren. Hij heeft er ook geen ruimte voor. Vlas staat bekend als een man, die steeds zijn aankoopen regelmatig voldoet. De 36-jarige arbeider Pieter Wijngaard, voormalig knecht van verdachte, deelde mede, dat in 1928 aan Vlas waren geleverd 3 k 400 mud. Een hoeveelheid van 1000 hectoliter is nooit aan Vlas geleverd en hij heeft er ook geen berging voor. Zijn toenmalige patroon had zich nooit over de onsoliditeit van Vos beklaagd. Getuige Jos. v. d. Velden, thans wonende te St. Jans steen. had. toen hij nog te Texel vertoefde, in dienst van verdachte, in '28 en *29 aardappelen aan Vlas gele verd, geen groote hoeveelheden, b.v. 1000 H.L. Deze ver klaring klopte niet met hetgeen hij vroeger had ver klaard en de president wees hem in krachtige bewoor dingen op het gewicht van den eed. Voorts werd aan de verklaringen van dezen getuige, gehoord op verzoek van verdachte, niet veel waarde ge hecht Daarop werd gehoord C. H. Kikkert, vrachtrijder te Texel, die verklaarde dat verdachte en Vlas ruzie had den gekregen over aardappelen en toen was er gezegd, dat hun zaken waren afgedaan. Getuige bevond zich toen ten huize van verdachte. Tusschen de heeren Kik kert en Was ontstond over deze aangelegenheid een scherpe woordenwisseling, waarop de president tusschen beide kwam en de orde herstelde. Volgens verklaring van Kikkert zou Vlas getracht heb ben den vader van Kikkert over te halen dat deze zijn zoon zou bewegen niet tegen hem te getuigen, welke verklaring de vader van getuige Kikkert schriftelijk be vestigde. De getuige Vlas ontkende zulks pertinent. De bloemkweeker A. Witte die zich in Augustus of September 1931 in de woonkamer van den ouden heer Kikkert bevond, had gehoord dat Vlas den ouden Kik kert wilde bewerken, te willen voorkomen dat de jonge Kekkert niet tegen hem zou getuigen. De getuige Vlas verklaarde dat hij den ouden Kikkert waarschuwde dat bij verdachte een plannetje werd in eengezet, tegen hem, waaraan ook zijn zoon Cor deel nam. De jonge Kikkert, die deftig in de advocatenbank was gezeten, begon toen luide te protesteeren, waarop hij tijdelijk uitd e zaal werd gezet. Vervolgens werd ook verdachte de deur gewezen, op dat Witte vrijer kon praten. Van der Velde had destijds een boerderij van verdach te bewoond, welke boerderij later is afgebrand! Als getuige a decharge werd gehoord de 29-jarige broe der van verdachte, die verklaarde, dat Vlas in 1929 dui zend mud aardappelen gekocht had. Ook had getuige den heer Vlas herhaaldelijk om het geld gemaand. Feitelijk werd met de verklaringen van dezen getuige zoo'n beetje den draak gestoken. Het schrift van zijn broer kende deze getuige niet. Ook werd gehoord de koopman J. Mets, die verklaar de dat Vlas hem had gezegd, dat hij totaal met ver dachte had afgerekend. Later bleek echter dat hier gold vroegere zaken, niet de zaak waar het om ging. Ten slotte werd, gehoord Mej. v. d. Velde, te St. Jan Steen, en expres daaruit gearriveerd, waarop de presi dent leuk opmerkte: Nou, nou, dat zal geld kosten. Welke dame verklaarde dat Vlas geregeld aardappelen betrok van verdachte. Vlas had haar met 50 gulden willen omkoopen om haar te doen verklaren dat haar broer betaald was. De heer Vlas tikte op zijn voorhoifd en qualificeerde haar verklaring als fantasie. Hij kende het mensch niet eens. Hierop werd aan den heer Officier het woo^J leend tot het houden van zijn requisitoir. Uitvoerig J de officier daarin het verloop van deze ingewftO zaak na. om tot de conclusie te komen, dat de verc^ zich aan de hem tenlaste gelegde verduistering j schuldig gemaakt, van de rechtmatigheid der schuijJ gelijking was niets gebleken, zooals de officier tJ aantoonde. Absoluut was niet bevestigd, dat Vlas een partij van 1000 H.L. aardappelen zou hebbesl kocht en niet betaald. Ter zake verduistering van f 3458.70 vorderde fet ficier ten slotte 4 maarden gevangenisstraf. MIJN HARDT'S SALMIAK-TABLETTEN Doozen 20 en 30 ct. Bij Apolh. en Drogisten nuip r - den ter,tiel Ier-—" i 31 W ARM EN HUI Z| nu bH Woensdag hield de vereeniging Onderlinge Hulp ^8® 01 ziekte haar jaarvergadering fn het lokaal van den y.tcritië! Mosch. De Voorzitter, de heer H. G. Rijs opent op de g kelijke wijze de vergadering en spreekt er zijn voldo over uit dat deze vergadering zoo goed bezet is. De secretaris, de heer P. Mink. leest de notulen de vorige vergadering, welke onveranderd worden g gekeurd. Daarna doet de Voorzitter eenige mededeelingen 4 het reservefonds en memoreert het overlijden vacf hoofdbestuurslid van den bond van ziekenkassen,! heer Visser van N. Nledorp. Daarna leest de secretaris het jaarverslag overi Hieruit stippen we aan dat het ledental is acbteiö gaan en thans 100 bedraagt. De leden van 62 totfijji zijn het minst ziek geweest. Aan ziekengeld is ur* ven f 118.83; bodeloon f 104. secr. f 50. De gewon;E T vangsten hebben bedragen f 989.55, de gewone 1 hebben bedragen f 1336.19, zoodat het nadeelig afe f 346 64. Op de Boerenleenbank was geplaatst 1 hiervan is thans opgenomen f 500. De heer A. Mosch brengt als lid van de reken missie verslag uit en zegt dat alles in de beste wM bevonden, waarna de rekening onder dank aaa penningmeester, werd goedgekeurd. T Volgt verkiezing bestuur: aitr. de heeren H. GY.0^1 Ambr. Groot en H. Mink. Uitgebracht werden 57 rï*"^8/ men waarvan werden uitgebracht op den heer R^Paoscr Ambr. Groot 33, en op den heer Mink 36, zoodat met groote meerderheid werden herkozen. Allee i^ana~ hun benoeming aan. Rj De heer Rys dankt de verg. voor het in hem vertrouwen.Als plaatsvervangend lid van de rth&i commissie werd gekozen de heer C. de Nys. BJangh Daarna volgt bespreking herverzekering. DK f werd door den voorzitter nader toegelicht. Het fc-P® sympathiseert wel met het doel. maar vindt het tpl, oogenblik geen tijd om toe te treden. Het risico«J't)c onze vereeniging te groot, er zijn te weinig l&d»; Vn*hi« bovendien te weinig jonge leden. doen i Ook de uitvoering zal veel moeilijkheden vand De secretaris vindt het wel goed voor een groot! beslot eeniging, bovendien kunnen we In dezen malal*jj zende contributie niet verhoogen. De vergadering gaatfcj' accoord met het bestuursvoorstel. Hierna brengt voorzitter in bespreking het fonds. De secretaris zegt dat het hem zal we hier nog wat van zullen krijgen. De adv len wel zoolang werken tot er weinig of niets Rondvraag. De heer Hoogvorst zegt elk® het jaarverslag te moeten hooren, dat er te waf leden zijn en meent dat de oude leden niet gi den. Spreker is echter reeds lid van de oprichl zegt dat hij de kas niet heeft gesloopt. Voorz. zegt dat het niet zoo kwaad is b< moeten meer jonge leden zien te winnen, het a treuren, dat deze hun eigen belang niet inziet. De heer Jb Slot vraagt of hier niets aan worden Voorzitter antwoordt, hierop dat het eerst betere tijdsomstandigheden af te wachten. De heer Ooijevaar zegt dat hy als bode er best voor doet, maar de malaise houdt alles tega De voorzitter sluit hierna de vergadering m«e Jieescl woord van dank aan de aanwezigen en hoopt j£'plodee de volgende vergadering onder betere orastaaBwTolkon by elkaar mogen komen. geen wond. De genov geven ding Amerj dat ne geveei ten el V.D. Chinei zijn a in dei per w Of I Na ei liet Jat Nu, zei de piloot, wordt de sprong gexsj^cuuen Wy willen niet graag verdringen, Wy moeten heel gauw van het vliegtuig Het begint nu reeds te zinken, toljTva En als de machine heel dicht by ons ziot^P c'c Dan worden wy nog meegezogen. De piloot deed de sprong met een grooteig* Plm keek met starende oogen. 277. Terwijl de agent alle moeite deed Zijn gebonden hand los te wringen, Begon die ondeugende jongen Een treiterend lied te zingen, Om den politieagent te plagen Wim op het muurtje klom. En hij zong telkens: Beste agent, Och, kijk je nog eens om. De d; zijn uii 6te kwi ling ne van de "weest. heid v ontvan U tingen 'a derd ii lasting

Schager Courant | 1932 | | pagina 10