Zwavelzure Ammoniak Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Predikbeurten. Weer een kastekort te Den Helder ontdekt. Het wrak van de M2 gevonden. Pachtwet Eerste Kamer. De roofoverval Stadskanaal. t e Opzienbarende onthulling over H i 11 e r. Merkwaardig proces tt Londen. •1 Advertentiën. gaat NIET door PLMTSELIIt CRISISCOMITÉ Kleine Boeren en Tuinders, Oosterpolder GESTREMD. Boekhandel vi TRAPMAN £1 GESLAAGD. Mej. Nel Mul slaagde te Den Haag voor het exa men Coupeuse Modevakscholen E.N.E.A.I.D. SCHOOLLEYERANTIE. De leevring van schoolschriften en verdere schoolbe- hoeften voor de drie openbare lagere scholen der ge meente Barsingerhorn is gegund aan de firma Trapman, alhier. HET 15-JABIG BESTAAN HERDACHT. Zondagochtend 7 Februari as. vindt in Cérès een bij eenkomst plaats van de Ned. Vereen, van Spoor- en Tramwegpersoneel, afd. Schagen, waar herdacht zal worden het vijftienjarig bestaan der afdeeling. Als spreker zal optreden de heer L. W. Peterse, hoofd bestuurslid, terwijl de toegang vrij Is. We verwijzen naar de advertentie in dit no. POLITIE. Gevonden: Een hamer. SCHAGEN, 4 Febr. 10 paarden f140—350; 4 geldekoeien, mag. f120— 215; 24 idem. vette f20O-2S0; 9 kalfkoeien f200—275: 82 nuchtere kalveren f616; 20 schapen, vette f22 28; 124 overhouders f 1622; 22 varkens, mag. f10 15; 66 idem, vette, p. Kg. f 0.28—0.31; 104 biggen f6—9: konijnen f 0.50—1.75. 23 kippen f 0.75—1.50. EIERVEILING SCHAGEN, 4 Febr. Aangevoerd zijn 1191 partijen 96464 stuks kipeieren, 5 partijen 585 stuks eendeieren. De prijs liep van kipeieren f 3.70, kleine f 3—3.40, bruine f 3.70, eendeieren f 3.50 3.70. De veiling duurt voort. NOORDSCHARWOUDE. 3 Februari 1932. Gele nep f 8.50—9. drielingen f 8-30—8.60, grove uien f 7 607.80, peen f 2.70. kleine peen f 1.20, kroten f 1.90, roode kool f 0-60—1.70, 2e soort f 0-60—1.10. Deensche witte kool f 0.60—1, 2e soort f 0.600 80. gele kool f060 —1-30, 2e soort f 0.60, alles per 100 Kg. Aanvoer: 26400 Kg. uien. 675 Kg. peen. 325 Kg. kroten. 100200 Kg. roode kool, 87200 Kg. D. witte kool. 23000 Kg. gele kool. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Februari 1932. Roode kool f 0-60—1.20, id. doorschot f 0 60—1. gele kool f 0.60—0.90, Deensche witte f 0.60—120. uien f 8— 8.60. grove uien f 7.50—7.70. drielingen f 860—9, bleten f 1.90—2-80, peen f 2.80—3-80, kleine neen f 1 70. Aanvoer: 33000 Kg. roode kool. 43000 Ke gele kool. 53000 Kg. Deensche witte, 34000 Kg. uien, 3800 Kg. bie ten, 3000 Kg. peen. AMSTERDAM. 3 Februari 1932. Aardappelen: Zeeeuwsche bonten f 4.40—5-25, blauwen f 4.40—5.00. bl. eigenheimers f 3.754. klei industrie f 2.903.10. blauwe en bonte poters f 2.502.70. Beve landers f 3 003.25. Vlaamsche eigenheimers f 33.50, IJpolder eigenheimers f 3 20—3.50. bravo's f 44.50. bl. eigenh. f 3.754. Bevelanders f 33 25, Anna Paulow- na f 3.003.50, ïEHegommer zand f 33.50. Texelsche zand f 33-25, Castricumsche zand f 33.50. Drentsche eigenheimers f 2.10-3-50. Flakkeesche eigenh. f 375—4, eigenh. poters f 2.90—3, Spuische eigenh. f 3.90—4, eigen heimer poters f 2.90—3.10. Friesche borgers f 3.20—3 50, blauwe borgers f 3.70—3.75, friso's f 2.90—3.10, Llmburg- sche industrie f 2.40—2.60 per HL. WIERINGEN, 2 Februari 1932. Aanvoer aan den Vischafslag: 165 balen Kruikels f 2.305.35 per baal, 30 balen wulken f 19.7023.90 per baal. WARMENHUIZEN, 3 Febr. Aangevoerd: 19075 Kg. roode kool le soort f 0.601, 2e soort f 0.601, 2150 Kg. witte kool le ,soort f 0.60, 2e soort f 0.60, 4750 Kg. uien f 8.30—8.60', drielingen f 8.30, grove uien f 7.30—7.60. ZONDAG 7 FEBRUARI 1932- NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Doop. Barsingerhorn, geen dienst. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Westerland. nam. 7 uur, Ds. Van Beek. Heerhugowaard, vporm. 10 uur, Ds. Nobel. Akersloot, nam. 2 uur Ds. Nobel. Egmond a. d. Hoef. nam. 7 uur, Ds. Nobel. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerbrug, nam. 7 uur, Ds. Witkop. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Oudkarspel, nam. 7 uur, Ds Van Dijk. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Damsté. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Warmenhuizen, vocrm. 10 uur. Ds. Seuljjn. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Niet bij broed alleen. Noordscharwoude, geen Samenkomst. Julianadorp, geen dienst, wegens vacaure. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. Damsté. Verk. Noabelen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn. voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur. Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Sohagen voorm. 10.30 uur, de heer Hofmeester van Hil versum. Maandcollecte. Nam. 5.30 uur, de heer Hofmeester. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur. Dienst. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer Looij, v. Zwljndrecht. Nam. 7 uur, de heer Looij. Nagekomen Berichten. NIEUWE NIEDORP Politie. Gevonden: Een kistje, inhoudende 50 sigaren. Inlichtingen bij den gemeente-veldwachter. CALLANTSOOG De biljartwedstrijd tusscher. 't Zand en Callantsoog en waarvan het 2-e gedeelte dezer dagen heaft plaats gehad, is geëindigd in een overwinning voor 't Zand. 't Zand behaalde in de 64 partijen van 40 caramboles 2156 punten, Callantsoog 2001. Een verschil dus van 105 punten. Door Burgemeester en Wethouders is aan P. J. Itruisveld te Groote Keeten vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis met schuur. SINT PA NCR AS Burgerlijke Stand over Januari 1932. Geboren: Jacoba, dochter van Jacob Boode en van Johanna Elisabeth van der Wiel; Gerrit, zoon van Klaas Kloosterboer en van Elizabeth Wiedijk. Overleden: Geene. Huwelijken: Geene. Ingekomen personen: N. Otto, huishoudster, N.H., van Warmenhuizen naar No. 296; P. Schouten, R.K., arbeider van Ursem naar No. 346; J. Heinis en gezin, geen, arbeider, van Koedijk naar 110a. Vertrokken personen: H. Koornstra. G.K., handels reiziger, van No. 313 naar Eazel; A. Post, C.G., arbeider, van 60b naar Den Helder. T AN C END IJK NOORDSCHARWOUDE. Blijkens de in dit blad voorkomende advertentie gaat de aangekondigde film „Van bol tot bloem" op a.s. Za terdag niet door, omdat de vergunning daartoe is ingetrokken. Ongetwijfeld is dit voor velen, die belang stellen in bloembollen en het rijk der planten, een groote teleur- steling en niet in het minst voor de besturen der tuin- bouwvereenigingen, die kosten noch moeite hebben ge spaard, om de personen, die van dit mooie werk versto ken blijven, ook te doen genieten. GE3IEENTE OUDKARSPEL. Geboren: Louris, zoon van Hendrik Ligtenberg en Maartje Doekes; Johanna Alida, dochter van Hendrik Oud en Aaltje Stam; Johanna Maria, en Bertha Marga- reiha, dochters van Hajo Uden Albertz en Alida Neeltje Bregman; Nannie Bregitha, dochter van Pleter Nap en Trijntje Nierop. Overleden: Klaartje Peijs, 83 jaar, wed. van Jan Bar- ten; Aafje Kooij, 66 jaar, echtgenoote van Willem Stam; Sijtje Bakker, 57 jaar, weduwe van Jacob Plakman (overleden te Alkmaar). Loop der bevolking in de maand Januari. Ingekomen: M. Deinum, wed. C. v. d. Akker, van Wor- kurn naar A 135; L. T. Sikkens van Noordscharwoude naar A 45; S. Kuiper van Sint Maarten naar A 253; T. van der Molen van Katwijk aan Zee naar A 115; J. Posthumus van Twisk naar A 32; A. Kuiper van Noord scharwoude naar A. 275. Vertrokken: D. Nap van A 29 naar Amsterdam; C. Stokman van A 271 naar Barsingerhorn. WIERINGEN Voorjaarsboden. Bij den veehouder J. Bakker op Zandburen zagen wij reeds de eerste lammeren. Het bleek dat ze reeds enkele dagen uit zijn, dus al In de Januarimaand geboren. WINKEL Als gevolg van het uitvoeren van slootwerk in den Oosterpolder onder Winkel en Nieuwe Niedorp, is het vaarwater vanaf Nieuwe Niedorp uaar Winkel gestremd Als vaarwater werd er geen gebruik van gemaakt, en werd dit toegeschreven aan een ondiep gedeelte onder Nieuwe Niedorp. Het nu uit te voeren werk zal die be lemmeringen moeten wegnemen, waardoor het gemak kelijker zal worden om het begin van Winkel te berei ken. Door Burgemeester en Wethouders werden vergun ningen verleend voor het bouwen van een rentenierswo ning voor den heer K. de Jong; een schuur voor den heer K. Leguit; en een landbouwschuur met twee arbei derswoningen in dat gedeelte van de Wieringermeer, dat aan de gemeente Winkel is toegevoegd. De film vervaardigd voor den Bond van Stataspensioen zal, nu deze eenigen tijd voor de Noordelijke afdeelingen beschikbaar is, in de afdeeling Winkel, draaien op Zon dag 7 Februari 1932, in de tooneelzaal van den heer A de Bruijn. Aangezien deze film niet een heelen avond vult, zal de avond verder worden aangevuld door de allen wel bekenden cabaretier, Daan PooL GEMEENTE WINKEL. Burgerlijke stand over de maand Januari 1932. Geboren: Tine, dochter van Lieuwe Zander en van Maartje Elisabeth Spaans; Nellie, dochter van Arien Molenaar en van Ariaantje Strijbis. Huwelijken: Hendrik Buikstra, oud 23 jaren, en Jan na Postmus, oud 22 jaren; Cornelis Eeets, oud 22 jaren en Jantje Koorn, oud 22 jaren. Overleden: Maartje Amels, wed. Jacob Wonder, oud 66 jaren; Pieter Schermer, oud 72 jaren, echtgenoot van Wilhelmina Amels; Dieuwertje Arts, oud 26 jaren, echt genoote van Hendrik Bakker; Gerard Lampers, oud 75 jaren, echtgenoot van Janetje Cornelia van der Klooster. ALKMAAR Vergadering van den Bond van Ziekenkassen „Noord- Holland boven het IJ" op Woensdag 3 Febuari 1932, 's middags 3 uur, In het Gulden Vlies te Alkmaar. De vergadering stond onder leiding van den heer Rijs te Warmenhuizen, welke memoreerde zulks met schroom te doen, daarbij denkende aan het verscheiden van den heer Visser te Nieuwe Niedorp, die voorzitter was van den bond. Als een stille hulde aan den over ledene. wiens adviezen en voorlichting steeds op hoogen nrijs werden gesteld, werd deze een oogenblik staande herdacht. Betreurende het heengaan van den voorzitter, wenscht spr. toch op den ingeslagen weg voort te gaan. welke door hem is uitgestippeld, in de wetenschap, dat die de juiste is. Spr. riep allen een hartelijk welkom toe en consta teerde met genoegen, dat geen één kas Is achterwege gebleven om aan de besorekingen deel te nemen. De notulen werden gelezen en onveranderd vastge steld. Eenige mededeelingen werden gedaan aangaande de afwikkeling van het reservefonds, welke de goedkeu ring der vergadering konden wegdragen. Als bestuurslid ter voorziening in de vacature van wijlen den heer Visser werd gekozen de heer H. Krouwe te Uitgeest. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van het Hoofdbestuur om een uniforme regeling toe te passen betreffende de contributie, zulks mede in verhand met het volgende punt der agenda, hetwelk bevatte een on derlinge herverzekering aan te gaan. welke beoogde t a 13 weken ziek zijn uit het herverzekeringsfonds aan de kassen terug te betalen. 50 pet. van het over de 14e—26e week verstrekte ziekengeld, 70 pet. van het over de 27e 25e week en 90 pet. van het over de 53e104e week. De premie bedraagt 10 pet. der totaal ontvangen con tributie over het afgeloopen jaar. De herverzekering omvat alle ziektegevallen, die na 31 December 1931 gemeld worden en waarvan dus na 31 Maart 1932 de 14e week Ingaat. Uit de gevoerde discussies bleek, dat er bij enkele kassen eenige bezwaren bestonden, aangaande de uni forme regeling der contributie en den langdurigen ult- keeringsduur, terwijl daarentegen het overgroote deel der kassen veel gevoelde voor doorvoering der herver zekering, waartoe tevens werd besloten. Goedgevonden werd om over 1931 nog de halve con tributie te heffen, zulks mede in verband met de ge maakte onkosten. Niets meer van belang aan de orde zijnde, sluit voorzitter met woorden van dank de vergadering. Administrateur ontslagen. Bij de controle door de Verzekeringskamer, is een kastekort ontdekt van ongeveer f2000 bij den admi nistrateur van het fonds tot uitkeering bij overlijden te Den Helder, welk fonds geëxploiteerd wordt door de R.-K. Werkliedenvereeniging „De Eendracht" al daar. Het tekort,werd in October van bet vorige jaar reeds geconstateerd, doch eerst dezer dagen werd aangifte gedaan bij de politie, die de zaak thans in onderzoek heeft. De administrateur is na de ontdekking van het te kort op staanden voet ontslagen. De Britsche admiraliteit deelt mede, dat men de plaats, waar de vermiste duikboot M 2 ligt, gevon den heeft; het is ongeveer 5 mijl van de Bill of Portland. in de De Pachtwet die in de Tweede Kamer is aangeno men, maakt nu een punt van beraadslaging uit in de Eerste Kamer. De ontvangst is er niet direct vriendelijk en het staat op het oogenblik nog niet vast, hoe de uitslag van de eindstemming zal ziin. De beslissing valt hedenmiddag, maar wat zal het zijn De socialisten zullen voor stemmen, dat zijn er 11. Er zullen 48 leden hoogstwaarschijnlijk aan de stem ming deelnemen, misschien dat daarvan nog een paar twijfelaars wegblijven. Als de teekenen zich niet bedriegen, zullen de 7 christelijk-historischen, 6 anti-rev. en 6 liberalen te gen stemmen, dat zijn er 19. En nu is het alleen de vraag, of bij de 11 socialistische stemmen voldoende V.-D. en R.-K. voorstemmers komer om de wet te red den. En het is zoo hoogst ondenkbaar niet, dat nog eenige katholieken zich tegen de wet verklaren. En dan gaat ze naar den kelder. Maar deze heele kansberkening hangt in de lucht, vooral ook omdat de minister nog het woord moet voeren. Van de daders nog geen spoor. Uit het nader door de politie ingesteld onderzoek is gebleken, dat bij den overval op het postkantoor te Stadskanaal vermoedelijk twee schoten zijn gelost, waarvan het eene waarschijnlijk een schampschot is geweest. Doordat de plaats, waar het postkantoor staat nogal in een duister gedeelte van Onstwedde ligt, hadden de roovers een schoone gelegenheid om te ontsnappen. In het postkantoor waren overigens behalve de reeds genoemde ambtenaren nog dertien bestellers aanwezig, die klaar stonden om met hun bestelling te vertrekken. Toen de beambte P. Hollander het klein bankpa pier op honderd gulden na aan den aanvrager had voorgeteld, hield de kerel hem een revolver voor en schreeuwde „Achteruit!" Tegelijkertijd schoot hij het wapen af. Het is vermoedelijk niet op den beambte gericht geweest, want de kogel is door de ruit aan de staat gegaan, waarin een gat zichtbaar is. De man greep toen het geld. zoodat hij met tweeduizend gul den er van door ging. Bij een moeilijkheid om in het portaal de deur te openen, heeft hij het bankbiljet van duizend gulden weer laten vallen, dat later is teruggevonden door den heer Hollander. Een juffrouw heeft, doordat zij moest wachten op de uitbetaling, de roovers goed kunnen opnemen en heeft een vrij goed signalement van hen kunnen ge ven. Zij meent hen in dezelfde kleeren onmiddellijk te zullen herkennen. Op den avond van den overval zijn alle treinen, die uit Stadskanaal vertrokken, door de politie ge controleerd. maar men trof geen personen aan. die ook maar eenigszins aan 't signalement van de ver dachte individuen beantwoordden. Men neemt aan, dat het vreemdelingen zijn geweest. Welke nationaliteit heeft de leider der nazi's? Gendarme van een gemeente van 6000 inwoners. Groot opzien heeft in de pers het bericht gewekt, dat Adolf Hit-Ier genaturaliseerd zou zijn als Duit- scher en wel op heimelijke wijze door den vroegeren minister van Thuringen, dr. Frick. Thans is gebleken, dat Hitier inderdaad reeds in den zomer van het vorig jaar op grond van een aan stelling tot opper-wachtmeester van de gendarmerie te Sud-Burghausen (een gemeente van 6000 inwoners, met drie politicagenten) het Duitsche staatsburger schap heeft verworven. Zijn benoeming werd door den toenmaligen minister-president dr. Frick gemo tiveerd met het feit. dat Hitier als frontsoldaat aan den oorlog heeft deelgenomen. Hitier heeft natuurlijk van een practische aanstelling en van salaris afstand gedaan. liet materiaal is aan de regeering doorgege ven, om te worden onderzocht. Thans is het moge lijk. dat Hiiler candidaat voor de aanstaande presi dentsverkiezingen wordt gesteld. Nadat het rijksge recht een oordeel heeft uitgesproken, zal de rijks leider voor de verkiezingen moeten beslissen. Intusschen meldt Wolff dat de Thuringsche be scheiden over deze zaak thans in het bezit zijn van het rijksministerie van binnenlandsche zaken, 't welk ze zal toetsen. Van een vroegere dienstbode tegen mevrouw. Dertien jaar als gevangene handeld? Het Hoogergerechtshof te Londen, bestaande uit t> He-wart. de opperrechter, en een speciale jury, heef! het oogenblik een merkwaardige zaak in behandel!; Sarah Laura Turner, een dienstbode uit Norwood, ei& van mejuffrouw Emma Torr Smith aldaar schadelo stelling wegens onrechtmatige vrijheidsberooving mishandeling. Volgens haar advocaat is het meisje d tien jaar lang tegen haar wil door Mejufforuw Smi vastgehouden, die haar behandelde als een slavin. vader van Sarah Turner was gestorven, toen z\j tv en een half jaar was. Hij was hofmeester geweest een koopvaardijschip. Haar moeder, die met vijf ren achterbleef, verdiende als artiste het brood voor] gezin. Op een Zondagsschool ontmoette zij juffro Smith, die veel aan kerkelijke liefdadigheid deed en Saartje, toen zij tien jaar oud was, met zich meent naar Oak Lawn, haar buitenhuis te Norwood. Later vu het meisje naar een weeshuis te Lewisham gezonden.; 1913, toen zij 17 jaar oud was, kwam zij op Oak Li terug. Hier deelde juffrouw Smith haar mede, da!- dienst zou doen als meid, en drie shilling per week J geld zou krijgen. Dat geld was geen loon, want daojj juffrouw Smith premie voor do dienstboden verzeker! moeten betalen. In 1913 vermisten juffrouw Smith juffrouw Crowther, met wie zij samenwoonde, een i vereign. Het meisje vond het geldstuk. Dat vonden dames verdacht en zy gaven te kennen, dat zij het g eerst gestolen had en daarna terug had gegeven i vrees voor ontdekking. Van toenaf stond zij aan - schandelijke behandeling bloot. Eens liep zij weg. qJ men spoorde haar op en bracht haar terug naar Q Lawn. waar juffrouw Smith haar zelde, dat zij volg de wet bij haar moest blijven tot zij 21 jaar oud t, Dat was in 1916 het geval. Toen wilde juffrouw Ttj.i dan ook weg gaan, maar juffrouw Smith dreigde hu dat zy haar door de politie zou laten opsporen t: een gekkenhuis zou laten opsluiten. Het meisje -n toen eerst een zolderkamertje als verblijfplaats aar; wezen aan den voorkant van het huis. Later kreaj een rommelkamer aan den zijkant tot verblijf. Op 4 kamer was geen licht en geen vuur. Zij werd er avonds opgesloten. Haar bed bestond uit een oud ijy.-. ledikant, waarin planken gelegd waren, bedekt mat r den. Voor het eenige raam dat dichtgeschroefd was,^ gen verscheidene gordijnen om haar het uitkjjkïa i beletten. Het meisje had de bedreiging gekregen da:; zoodra bleek dat zij aan de gordijnen was gekomen, het gesticht zou worden gezonden. Eens per dag zy uit, onder gelelde en gekleed als een vogelveras ster. Zij moest strak voor zich uitkijken en moctt niemand praten. De rest van den dag werkte zij In of in den tuin en al vroeg 's avonds werd zij opgei op haar donkere kamertje, waar zy niets deed dan 'si en. Af en toe viel er een streepje licht In het hv tje uit het raam van de buren. Als zij zich beüas- of om andere redenen het misnoegen van de ta opwekte, zette juffrouw Crowther haar tegen den er en mishandelde haar. Ook gooide zij soms emmen» ter over haar uit Daarna werd zij voor uren, somn. voo» dagen en weken op haar kamertje opgeslotaü heeft zoo gedurd tot aan den dood van juffrouw 0* ther In 1928. Juffrouw Smith bleef het meisje vangen houden, maar mishandelde haar niet »t streeks. De moeder, nog altijd in leven, vroeg \v»'sl naar haar, maar kreeg Sara nooit te zion.tW wist het meisje, toen zij eenige dagen, el de ra) dak gebracht was, omdat juffrouw Smith ifl*f pen en napier te bemachtigen en schreef n Scotland Yard. Scotland Yard antwoordde, dos:: antwoord heeft haar nooit bereikt en is na»» waarschijnlijkheid onderschept. Later in heaS jaar begaven haar zenuwen haar en werd zij* nomen in een ziekenhuis te Croydon. Toen had* lijden een eind genomen. Juffrouw Smith verdedigt zich met te zeggttl het meisje niet wel bij het hoofd was en daaroei^ nachts moest worden opgesloten. De rechter ra* al dadelijk tegen haar advocaat op, dat zulks als mag geschieden op medisch advies. Pas in 1928 is zij door een dokter onderzocht^ weigerde een bewijs tot opsluiting af te gevon. Dstv dediger van juffrouw Smith moet echter no? i hoord worden, zoodat tot dusverre de zaak alleen* maar bekend is in de lezing van het meisjeè Dal» vrouw echter, of zij al dan niet wel bij het b* is, dertien jaar lang feitelijk een gevangene Ut weest, schijnt wel vast te staan. Ook is gebleken.I juffrouw Smith, die het meisje een spaarbanktef had gegeven, daarop lang niet de belofode drie ling per weck plaatste. Er stond na 13 jaar mar pond 5 sh. 4 st. op. Heden overleed, na een lang en smartelijk doch geduldig lijden, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Fl. MIENIS, in den ouderdom van 71 jaar. Aartswoud, C. MIENIS-Bruin. Haarlem, C. LINDEMAN—Mienis. J. F. LINDEMAN. Aartswoud, C. MIENIS. C. MIENIS-Peetoom. Benningbroek, C. GODFRIEDT-Mienis. G. GODFRIEDT. Aartswoud, 2 Februari 1932. De begrafenis zal plaatshebben te Aartswoud, op 6 Febr. 1932, des namiddags te 2 uur. Geboren: WILLEM, Zoon van I. GRIN, H. E. GRIN—Hooimeijer. Anna Paulowna, 3 Februari 1932. DANKBETUIGING. Mede namens onze Kinderen, betui gen wij onzen hartelijken dank, aan Familie, Buren en Kennissen, voor de vele belangstelling, bij ons 40-jarig Huwelijksfeest ondervonden. L. BAKKER. A. BAKKER—Stompedissel. Poolland, Barsingerhorn, Febr. 1932. De film „Van Bol tot Bloem", op a.s. Zaterdag in „CONCORDIA" te Noord-Scharwoude, CALLANTSOOG. (resp. maximum 5 H.A. en 1 H.A.) kunnen tegen zeer verlaagden prijs verkrijgen (zie bericht Schager Courant van 3 2-'32). Opgave bij den Secretaris uiterlijk 6 Februari. A. VAN MEERTEN, Secretaris. onder Winkel en N. Niedorp. Het vaarwater van Nieuwe Niedorp naar Winkel, is tot nadere aankondiging Het Bestuur: A. SLOOVES, Voorzitter. A. de RIDDER, Secretaris. Wij hebben steeds groote i# raad van de nieuwste Ook voor Kinderkleeding.1 tronen kunt U ook bij ons len. Schager Roosje Landbouwer vraagt HYPOTHEEK, groot f 14.000, a41i op onro goed, van particulier voor] vast. Brieven onder letter R-V' het Bur. van dit blad. Te koop gevraagd. Een gebr» doch goede Waschmach'! 70 a 80 L. Tevens 40 K.G. gek? lotten te koop. D. F. CRÈVE, Lutjewinkel. I Gevraagd, met 1 Maart: een flinke Boerenknecht goed kunnende melken en me'f* den omgaan, v.g.g.v. N. KOOL, Oosterland, WiennJ Weggeloopen een zwartbonte Hond. gladharig, korte staart. Kennis# verzocht door S. WELLES, 't 2» Te koop: 45 zak TULPEN voor vee" C. VAN OENDEREN, Bree»,i

Schager Courant | 1932 | | pagina 2