HEVIGE AARDSCHOK OP CUBA. De zachte winter. De Schatgraafster te Zaandam. Een weerzinwekkende vertooning. Waarnaar men luistert Rijksdienst Z u i d e r z e e wet Staatsloteri'\ De stad Santiago ten deele ver woest. Vele huizen en de ka thedraal ingestort. Talrijke slachtoffers. Staat van beleg afgekondigd om plundering te voorkomen. „Ass. Press" meldt volgens Reuter dat de stad San tiago op Cuba door een hevige aardbeving geteis terd zou zijn. De aangerichte schade zou zeer groot zijn en het aantal slachtoffers eveneens zeer groot. Hoeveel per sonen er gedood zijn, is nog niet bij benadering vast te stellen. Van een voor Santiago liggend schip werden gister ochtend om half twee (is ongeveer 7 uur 's morgens te Amsterdam), een hevige aardschok en het instor ten van gebouwen waargenomen. Door den schok werden vele personen uit hun bed •geslingerd en er ontstond een hevige paniek, daar de electrische centrale onklaar geraakte en het licht uitging, ook de wat erleidingpij pen en de verbindin gen met Havana werden vernield. 500 Haizen ingestort. Het grootste deel der stad in duister gehuld. „Ass. Press" meldt volgens Reuter nader, dat door de aardbeving in Santiago op Cuba 500 huizen zijn ingestort. Het grootste gedeelte der stad is in het duister ge huld. Onder de bevolking is een paniek uitgebroken. Uit de puinhoopen der huizen stijgt geschreeuw en gejammer op. Uit de ruine van een groot gebouw- dat ingestort was, heeft men 14 lijken geborgen. De aardbeving heeft slechts een halve minuut geduurd. De kathedraal van de stad Santiago de Cuba is ge heel verwoest. Alle waterleidingen zijn verbroken. Om plundering te voorkomen, is de staat van beleg afgekondigd in het gedeelte van de stad, waar de aardbeving schade heeft aangericht. Ongeveer een derde deel van de stad is door de ramp geteisterd. De hospitalen in de stad zijn overvol gewonden, waaronder vele zwaar gewonden en verminkten. Sol daten uit andere plaatsen zijn op weg naar Santiago om hulp te bieden. De schokken van de aardbeving werden over het geheele eiland Cuba gevoeld. Nacht van paniek. Uit de V. D.berichten over de aardbeving op Cuba en speciaal te Santiago de Cuba blijkt, dat de be volking een vreeselijken nacht heeft doorgebracht en dat. een paniek ontstond. Voor zoover de huizen in sommige wijken van de stad niet geheel zijn inge stort, zijn zij zwaar beschadigd. Omtrent het aantal slachtoffers is nog steeds niets definitiefs bekend, zoodat men niet weet of het bericht, dat van meer dan duizend dooden spreekt, juist is. Op verscheidene plaatsen tegelijk brak na de aardschok brand uit, waardoor de algemeene verwar ring nog vergroot werd. Vliegtuigen hebben zich naar de plaats van de ramp begeven om hulp te ver- leenen. Het aantal dooden op 500 geschat, dat der gewonden op 1000. De brand, die na de aardbeving in Santiago uit brak, was des te noodlottiger, omdat de waterlei dingen verbroken waren en blussching dus uitgeslo ten was. Het vuur greep met snelheid om zich heen en sloeg over op de gevangenis. Een groot aan tal gevangenen, die in hun cellen opgesloten waren, konden niet ontkomen en kwamen jammerlijk in de vlammen om. Men schat het aantal dooden op 500, het aantal ge wonden op 1000. Op een na de oudste stad op Cuba. Santiago de Cuba is op een na de oudste stad van het eiland. Zij werd in 1514 door Velazquez gesticht. Zij heeft een bevolking van 48.500 zielen. Santiago ligt op ongeveer 850 K.M. van Havanna. De kathedraal van Santiago is de grootste kerk van het eiland en gebouwd in den Spaanschen Ameri- kaanschen stijl. Hoe verklaren wij die? De Noordenwind brengt thans warmte. Dat wij dit jaar een onwinterschen winter beleven, Is iets, waarover allen het eens zullen zijn. Doch de zen keer komen er merkwaardige dingen bij. die het weer op het eerste gezicht „ongerijmd" doen lijken, schrijft het „Hsbl." Bijvoorbeeld het enkele feit, dat het de laatste twee dagen dag en nacht heel zacht weer is, terwijl de wind steeds uit N.W. of Noord komt! Gister nacht is de temperatuur te Amsterdam niet lager ge daald dan 6.8 gr. C. 44 gr. F.); te De Bilt was het minimum nauwelijks lager (6 gr. C. 43 gr. F.) Wanneer we anders in den winter hooge temperatu ren krijgen, is de wind Z.W.-lijk, maar dit jaar kan hij uit N.W. of Noord komen, of zelfs uit N.O. (zooals de vorige week Dinsdag), zonder dat het koud wordt. De verklaring van dit feit kan ongeveer zoo luiden: Op een enkelen dag na bevindt zich nual meer dan een maand een gebied van hoogen druk in Midden- Euroja of op dezelfde geografische breedte, meer naar het Westen. Door deze ligging ontstaat ten Noorden van ons een voortdurende Westelijke of Zuidwestelijke lucht stroom, zoodat Noord-Europa overstroomd wordt door warme lucht, die langs het gebied van den Golfstroom over den Oceaan is aangevoerd. Men heeft reeds het bericht gelezen, dat te Haparan- da (aan de Bothnische Golf benoorden den Poolcirkel) de temperatuur 14 dagen lang gemiddeld 14 gr. C. 25 gr. F.) boven normaal was. Soms dooide het daar da gen achtereen, terwijl de normale temperatuur 18 gr. C. 8 gr. F.) bedraagt. Onze zachte winter Is dus maar kinderspel vergeleken bij dien van Noord-Zweden. Toen wij de vorige week het gebied van abnormaal hoogen druk in onze onmiddellijke omgeving hadden en daarbij ook eenige vorst, duurde de warmte in het Wes- tenwindgebied benoorden ons voort. Men kan zich nu voorstellen, dat wij thans, nu wij met N.W. en Noorden wind onze lucht uit die streken betrekken, er geen koude vandaan kunnen halen. Alles bijeen wordt het een zeer abnormalen winter. Anders gelden de combinaties: vochtig en zacht bij la gen luchtdruk; droog en koud bij hoogen. Nu echter is het droog en zacht bij hoogen barometerstand. Ondanks de vorstperiode aan het eind was Januari te De Bilt met een gemiddelde overdagtemperatuur van 4.6 gr. C. twee en een halve graad boven normaal de middelste dekade zelfs 5 gr. erboven. De gemiddelde barometer stand was in de laatste dekade te Amsterdam 780.2 m.m. Daarbij valt er byna geen neerslag. Te Amsterdam had Januari alleen op den 6den (bij den storm) zeer veel regen, n.1. 31 m.m., doch overigens slechts 25 m.m. In de laatste drie weken is niet meer dan 4 m.m. neerslag ge vallen. in de laatste 14 dagen slechts 1.7 m.m. (waar van 0.7 in den vorm van dauw, mistrijp). De in Sep tember aangevangen droge periode duurt dus nog steeds voort. //'^Verdrijf Uw Rheumatiek ^ecs cr v'u9 b'iBij de eerste pijnlijke scheut in armen. v3 l'-W t>eenen of lendenen, wrijf U dan onmiddellijk met Akker's Kloosterbalsem, het vanouds bekende en beproefde wrijf- 1 WT "'^del, ^at zooveel goede diensten bij rheumatiek heeft I j\ bewezen. Tot diep in de weefsels voelt Ge dan de wel- dadige. genezende werking en de pijnen verdwijnen a%kers Kloosterbalsem "czZn&ITJ Vragen in den Raad. In de gisteravond gehouden vergadering van den gemeenteraad van Zaandam heeft de heer Ranshuy- sen tot B. en W. eenige vragen gericht in verband met de vergunning, die dit college aan madame Sylvia, de clairvoyante, heeft gegeven om op de oude be graafplaats opnieuw opgravingen te doen naar den z.g. verborgen schat in den grond daar ter plaatse. Uit het door burgemeester Ter Laan namens het college gegeven antwoord is gebleken, dat inderdaad de nieuwe vergunning door B. cn W. is verleend. Niet omdat het college het vermoeden heeft, dat daar inderdaad een schat verborgen zou liggen, maar omdat er geen reden bestaat het verzoek te weigeren en bovendien omdat eenige werkloozen daarvan de voordeelen zullen plukken. Ten einde zich te dekken, hebben B. en W. een waarborgsom geëischt van 1000 gulden. Bij de daarop gevoerde besprekingen is gewezen op de mogelijke grafschennis, op de kans dat schade aan derden zal worden' toegebracht en werd ge vraagd of de som voor schadevergoeding wel hoog genoeg is. Naar aanleiding daarvan hebben B. en W. toege zegd voor voldoende toezicht te zullen zorgen en een hoogeren waarborg te zullen vorderen, als dit noodig zou blijken. Een door den interpellant gestelde motie, waarin de beslissing van B. en W. werd betreurd, werd na deze verklaring ingetrokken. TRACTOR TEGEN EEN BOOM. Chauffeur zwaar gewond. Op den Eindhovenscheweg onder de gemeente Geldorp reed gistermiddag om ongeveer 12 uur een tractor met volwagen, waarin de requlsieten voor de Frltz Hirach- Operette geborgen waren, tegen een boom. De tractor werd vernield, doch de volgwagen met de requisleten bleef ongedeerd. De chauffeur van den wagen Schippers geheeten, uit 's-Gravenhage, afkomstig, liep zware won den op, vooral aan een der armen, welke op verschil lende plaatsen gebroken bleek te zijn. Hij moest naar het ziekenhuis te Eindhoven worden overgebracht. EEN SPANNEND SPELLETJE KAART. Nabij het station der N. S. te Haohelen in Limburg brandde het woonhuis van E. Mooren tot den grond af. Hoewel de bewoners zaten te kaarten, hadden zij nog niets van den brand bemerkt. Doordat het dak instort te, moesten zij overhaast de vlucht nemen. Van den inboedel kon niets worden gered. Verzekering dekt de schade. Amerika maakt school. Paalzitters te Londen. Amerika maakt school in Engeland. Op een kunst ijsbaan te Londen is Maandag de weerzinwekkende ver tooning begonnen waarvan de V.S. de „primeur" hadden van mannen en vrouwen, die probeeren hoe lang zij het kunnen uithouden om bovenop een paal te zitten. Niet om de, overigens twijfelachtige eer. maar om het lieve geld, een eerste prijs van 10 pond sterling. De palen zijn 3 M. hoog en van boven voorzien van een soort platformpje ten behoeve van de zitsters en zit- ters. Maandag, den eersten dag. waren er vier vrouwen en drie mannen, die meedongen ten aanschouwe van het publiek want het is een openbare vertooning. Ze roo- ken, praten, lezen en krijgen maaltijden vanwege de directie, waar ze moeten blijven zitten. Tegen 3 uur 's middags ging de eerste, een meisje, omhoog. Den vol genden morgen vroeg zaten ze er alle zeven nog. Als ze, om welke reden dan ook. naar beneden komen, is het voor hen afgeloopen en krijgt een nieuwe liefhebber de kans. Een blad als de „Daily Mail", anders toch niet zoo wors van sensatie, spreekt van een degradatie aldus schrijft het HSbl. DE VERMISTE FRANSCHE VLIEGER. V. D. verneemt uit Parijs: De positie van de drie in de Sahara verdwenen Fransche vliegers begint thans ook de ofifcieele Fran- sche kringen hevig te verontrusten. De vliegers had den slechts levensmiddelen en drinkwater voor onge veer 24 uur aan boord. Zij werden door een hevigen zandstorm afgedreven en tot dusver is men er nog niet in geslaagd hun positie vast te stellen. Vier militaire vliegtuigen zijn Dinsdag uit Algiers vertrokken om het geheele gebied in de omgeving tot op een afstand van 2000 km. af te zoeken. De draadlooze verbinding met de vliegers is verbroken De vooruitgeschoven Fransche posten hebben kameel- ruiters uitgezonden om de vermisten te zoeken. BURGEMEESTER ALS VERZEKERINGSAGENT. Bij de behandeling der begrooting in den gemeen teraad van Tubbergen (Ov.) kwam het feit ter sprake, dat de burgemeester dier gemeente agent van een ver zekeringsmaatschappij is en dat op een na alle gemeen telijke gebouwen bij die maatschappij verzekerd zijn. De heer Von Bönninghausen betoogde, dat er thans een hoogere premie wordt betaald dan bij de vereeniging voor Nederlandsche gemeenten. Uit de door B. en W. voorgestelde verlaging der gebouwen een aanmerke lijke verlaging, bleek, aldus spr., dat ingezien wordt, dat de gebouwen thans te hoog verzekerd zijn. VRIJDAG 5 FEBRUARI. HILVERSUM (1875 M) VARA: 6-45 en 7.30 Lichaamsoefeningen; 8.00 Tijdsein en Gramofoonmuziek; VPRO. 10.00 Morgenwijding; VARA.: 10.15 Voordracht; 10.30 Septet o.l.v. Is. Eyl; AVRO: 12.00 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep; 200 Uit zending voor scholen; 2.30 Middagmuziek; VARA: 4.00 Pianorecital; 4.30 Knutselwerkjes; 5.00 Orkest o.l.v. Hu- go de Groot intermezzo Gramofoonmuziek; 6.45 Lezing; 7-15 Vervolg Concert; VPRO.: 8.00 Tijdsein en Catechi satie; 8.30 Concert; 9.00 Mej. E. C. Knappert: MacDo- nald; 9.30 Concert; 10.00 Persberichten van het Vrijz. Godsd. Persbureau; 10.05 Vaz Dias; 10-15 Verhalen voor kinderen; 10.45 Gramofoonmuziek; VARA.: 11.00 Het Roemeensch Orkest Tanase Codelban. HUIZEN (298 M-) N.C.R.V-: 8.00 Tijdsein en Schriftlezing; 8.15 Gramo foonmuziek; 10.30 Korte Ziekendienst; 11.00 Gramofoon muziek; 12 00 Politieberichten; 12.15 Middagconcert; 2.00 Gramofoonmuziek; 2.30 Rustpoos zender; 3.00 Con cert; 5.00 Accordeonmuziek door G. E. den Boer; 6.00 Causerie; 6.30 Bezoek van den radiodokter; 7.00 Lezing door A. J. Herwig: Welke bloemen in den liefhebbers- tuin; 7.30 Politieberichten; 7.45 Gramofoonmuziek; 8 00 Concert door de H.O.V. o.l.v. M. Adaim; 9-00 Lezing door Dr. Philip J. Idenburg: Werkloosheid en Jeugd; 9.30 Ver volg Concert; daarna Vaz Dias en Gramofoonmuziek; HAMBURG (372 M) 6.10 Concert; 10.50 Gramofoonmuziek; 11.50 Middagcon cert; 9.40 Concert. LANGENBERG (472 M.) 625 Programma van Hamburg; 12.25 Gmroep-orkest; 4.20 Concert. KALUNDBORG (1153 M) 1120 Strijkorkest; 9.45 Dansen. BRUSSEL (509 M.) 12.35 Gramofoonmuziek; 8.20 Poolsch concert. DAVENTRY (1554 M 12.20 Gramofoonmuziek; 1.00 Orgelrecital1.50 Gramo foonmuziek; 8-20 Populair concert; 9.55 Radio-Harmo nie-Orkest. PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert. 4.15 Populaire muziek. MILAAN (831 MO WARSCHAU (1411 MO 4.00 Gramofoonmuziek; 4.55 L'cbt concert; 6.55 Gramo- muziek: 7.35 Philharmonisch orkest van Warschau; 10.10 Dansmuziek. 5.05 Populair concert. 6.50 Dorpsmuziek. 6.50 Concert; 9.35 Populair concert. 10.05 Dansmuziek. ROME (441 MO PARIJ S-EIFFEL (1445 MO BERLIJN (418 MO WEENEN (517 MO ZATERDAG 6 FERRUARI. HILVERSUM (1875 MO V.A.R.A.: 6.457.00 en 7.307.45 Lichaamsoefeningen; 8.00 Tijdsein en Gramofoonmuziek; 9-00 Trio Drukker. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; VARA: 10.15 Uitzen ding voor arbeiders in de Continubedrijven; 12.00 VARA- Septet o.l.v. Is. Eyl: 1.45 Verzorging zender; 2.15 Coope- ratiekwartlertje; 2.30 Mandoline-orkest; 3.00 Lezing; 3.30 Vervolg Concert; 4.00 Lezing door Dr. Hettema: „Be schouwingen over het vegetarisme"; 4.15 Gramofoon muziek; 4.45 Lezing; 5.00 Beoefening der huismuziek; 5.45 Overzicht van de afgeloopen week, door J. Oude geest; 6-00 Septet o.l.v. Is. Eyl;; 7.00 Schaakpartij; 8.00 Het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 8-30 Bij de Pomp; 8.45 Vervolg Concert; 9.15 Bestuursmededeelin- gen; 9.30 Vervolg Concert; 10.00 Persberichten Vaz Dias, VARA-Varia en Voetbalmededeellngen; 10.15 Vervolg Concert: 10.50 Voordracht; 11.15 Gramofoonmuziek. HUIZEN (298 M) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 K.R.O.-Trio; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijdsein; 12.00—12.15 Poli tieberichten; 12.15 Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer; 1.45 Gramofoonmuziek; 2.30 Kinderuurtje; 4.00 Verzorging zender; 4.15 Sportpraatje; 4.30 Kunstensemble o.l.v. Piet Lustenhouwer; 6.00 Journalistiek weekoverzicht; 6.20 Gramofoonmuziek; 6.40—7.10 Cursus Esperanto; 7.10 Gra mofoonmuziek; 7.30 Politieberichten; 7.45 Roemeensch programma; 8.35 Gramofoonmuziek; 8.50—11,00 Het K. R.O.-Orkest; 11.0012.00 Gramofoonmuziek. HAMBURG (372 M-) 6.10 Concert door het Norag-orkest; 11.50 Middagcon cert; 3.20 Concert; 6.50 Vroolljke avond; 9.50 Dansmuziek LANGENBERG (472 M 6-25 Programma van Hamburg; 10.40 Gramofoonmu ziek; 12.25 Orkest; 4.20 Concert; 7.20 Carnaval; 11.20 Gramofoonplaten. KALUNDBORG (1153 M-) 11.20 Strijkorkest; 2.50 Omroeporkest; 7.20 Deensc'ne muziek; 9.25 Accordeonmuziek; 10.10 Dansmuziek. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Concert; 6.20 Gramofoonmuziek; 6.50 Idem; 8 20 Concert DAVENTRY (1554 M) 1.20 Concert 5.05 Orgelconcert; 7.50 Vaudeville; 10.00 Concert; 10.50 Dansmuziek. PARIJS-RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.50 Idem; 5.20 Concert. MILAAN (331 M 4.10 Dansmuziek; 6-25 Concert; 7.35 Populaire muziek; 8.20 Symphonieconcert; 10.20 Dansmuziek. ROME (441 M 5.05 Concert; 7.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Uitzending van een opera. WARSCHAU (1411 M 4.00 Gramofoonmuziek; 5.50 Jeugdconcert; 6.55 Gramo foonmuziek; 7.35 Omroeporkest; 10.10 Dansmuziek. BERLIJN (418 M 5.50 Concert; 7-20 Vroolijk programma; 9.20 Dansmuziek. WEENEN (517 M) 6.50 Feestooncert; 7.20 Opera-muziek; 9.35 Populaire muziek. Wat de minister hierover heelt ge^ De heer Duijmaer van Twist. 2e Kamerlid, heeft minister vragen gesteld in verband met de instel], van een Rijksdienst ter uitvoering van de Zuidei steunwet. De minister van Waterstaat heeft hierop thans volgende antwoord uitgebracht: Omtrent de overwegingen, welke hebben geleid; de instelling van een Rijksdienst ter uitvoering de Zuiderzeesteunvvet, heeft de minister bij de bel, deling van het ontwerp van wet tol herziening l de Zuiderzeesteunvvet bij meer dan één gelegenh' mededeelingen gedaan, Verwezen wordt naar de morie van antwoord op het voorloopig verslag de Tweede Kamer, blz. 11, naar de nota naar aan! ding van het verslag dezer Kamer, naar de Handeli gen van de vergadering dezer Kamer van 16 OctoS 1930 (blz. 109). Het hooiddoel daarbij is geweest o> nu eerlang de werkzaamheden der Zuiderzeesiet verleening, voornamelijk wat betreft de toepassü van de vastgestelde regelen, zeer zullen toenemen snelle en vlotte behandeling van zaken ten L de belanghebbenden te verzekeren. Dat de instelling van dien dienst ten gevolge he? gehad, dat de belangrijkste werkzaamheden van; Generale Commissie naar den Rijksdienst zijn ov> gegaan, kan de minister niet toegeven. Niet de da' lijksche leiding der werkzaamheden acht de minis* het belangrijkste deel van het werk der Gener Commissie, welke toch reeds uit den aard der y* practisch veel moest worden overgelaten, maar» het geven van advies omtrent de algemeene leiding; omtrent de algemeene beginselen van de Zuiders; steunverleening en van do voornaamste punten*; uitvoering. Op dit gebied zal er in de taak der Ge. rale Commissie niets veranderen. Wat de opmerb- omtrent de begrooting betreft, wordt verwezen ne het Koninklijk besluit van 7 Januari 1932, het*» uitdrukkelijk voorschrijft, dat in deze belangd aangelegenheid de Generale Commissie moet woirS gehoord. Blijkens den aanhef van genoemd K. B. berust-, instelling van den Dienst op art. 14 der Zuiden» steunwet. De minister merkt op. dat de uitvoering van dei derzeesteunwet aan hem is opgedragen De rechtss kerheid van belanghebbenden acht hij een koste goed. Zijn verantwoordelijkheid in dit opzicht is: zich ten volle bewust, van wien ook de advieze* voorstellen mogen komen, die hem daarbij vror?: voorgelegd. Overigens kan de vraag of de rechts kerheid in de handen van één persoon veiliger»? den geacht dan in die van een commissie, in het- gemeen kwalijk worden beantwoord, daar de i' ring van de Zuiderzeesteunwet en de rechtszeki der belanghebbenden geheel afhangen van de waarop de met de uitvoering der wet belaste nen hun taak practisch opvatten. De bevoegdheden van de Generale Commissiebjjj uitvoering van de wet zijn door den ondergeieeks in een „Instructie" vastgelegd, welker inhoud hoofdzaak de strekking heeft om de Generale Cu missie ter bevordering van een vlotte bohandelinjtt: zaken te machtigen binnen zekere grenzen opg vragen van belanghebbenden namens den nmir? te beslissen. De vraag, welke bevoegdheden dei teur in dit opzicht zal verkrijgen, wordt nader wogen. De algemeene lijnen bij de uitvoering van dei derzeesteunwet zullen, in het vervolg evenals a heen, door den minister worden aangegeven. H;i daarbij het advies der Generale Commissie blij*)] winnen. Dat de directeur zich naar die algenieg;.: nen zal gedragen, blijkt ten overvloede uit 1, van het meergenoemd K. B. Een bepaling als hier bedoeld is niet nooa>.| wet en het Zuiderzeesteunbesluit laten de mcè] heid open voor een tegemoetkoming wegens vermindering als in deze vraag bedoeld, waariil den aard der zaak elk geval afzonderlijk mos!1 den beoordeeld en met billijke aanspraken rel moet worden gehouden. De minister zou het onbillijk achten teeenorel. genen, die rente en aflossing van de schuld tfi Credietvereeniging plichtmatig en regelmatig bK» betaald, indien zoonis gevraagd werd crefe werden kwijtgescholden. Ook omtrent het beroep van 's directeurs beslis- gen heeft de minister bij de behandeling van dri-> ziening van de Zuiderzeesteunwet zijn inzicht uw- rig medegedeeld. (Handelingen Tweede Kamer 1®- 1931, blz. 109). Zooals hij daar reeds heeft venrrf past een dergelijk beroep niet in het systeem var wet. al zal een ieder vrij zijn zich tot den mi te wenden, wanneer hij meent bezwaar te maken tegen belissingen van een orgaan, dat den minister heeft gehandeld. BOEKHOUDER TE BATAVIA VERM0 V 193; V sec.i A nen D veri woi N OP. A. •was gen E dat hes ■mi I de me ov< ter hei lijk E goe den D ziet roei kon D ten 6001 D als D wij2 thie pra hoo niet rins D hee 2 d hai E hen zijn D ben. ove D beft mo I I Dader geai Aneta seint uit Batavia: Dinsdagnacht te halftien is een moordaanslsp oleegd op den heer Bastiaans. boekhouder bij de' taviaasche Volks- en Stadsapotheek. De heer l tiaans kreeg met een mes een steek m den buiï is in de Centrale Burgerlijke Ziekeninrichting w leden. De inlander, die den moordaanslag pleegde gearresteerd. Men is er zeker van, dat hij een in! heeft willen plegen. Trekking van Woensdag 3 Februari. 5e klasse 11e lijst No. 13414 i 50.000. Nos. 14628 15379 18192 ieder f 1000. Nos. 11928 13566 ieder f 400. Nos. 907 6599 15977 18011 19626 ieder f 200. Nos. 1781 2773 3234 3503 5179 6105 8005 1039 13572 ieder t 100. Prijzen van f 70. 104 189 245 363 587 790 883 965 984 1042 1176 1187 1196 1201 1254 1328 1427 1688 1701 1823 2026 2190 2271 2314 2354 2396 2416 2540 2611 2630 2689 2771 2795 2817 2841 2942 2975 2996 3046 3066 3213 3405 3613 3699 3749 3816 3939 4042 4055 4194 4747 4772 4774 4793 4858 4876 4938 5134 5214 5457 5566 5572 6019 6091 6239 6279 6310 6410 6431 6558 6718 6796 6940 6975 6979 7009 7198 7206 7233 7235 7278 7297 7327 7413 7556 7581 759S 7600 7731 7755 7782 7791 7894 7978 8235 8387 8417 8710 8753 8762 8878 8891 8923 8979 9032 9172 9216 9360 9539 9674 9582 9872 10061 10305 10400 10469 10501 10521 10693 HG 11223 11262 11274 11354 11429 11509 11655 11^ 11763 11922 12042 12096 12116 12144 12219 l^ 12298 12327 12340 12346 12426 12470 12555 tfj- 12781 12798 12806 12821 13103 13139 13323 lg 13482 13523 13599 13697 13788 13916 13930 1^ 14048 14148 14352 14450 14525 14681 14823 15016 15066 15071 15351 15481 15486 15487 lj®> 15578 15586 15611 15630 15640 15697 15881 15» 16011 16095 16273 16525 16574 16607 16647 16» 16754 16764 16770 16779 16794 17049 17092 lh* 17228 17371 17452 17754 17880 17975 17999 1$* 18254 18318 18452 18483 18559 18573 18630 lg 18735 18863 18932 19141 19346 19514 19638 W» 19679 19719 19747 19796 20001 20031 20055 20127 20150 20165 20218 20272 20384 20414 20»' 20494 20585 20670 20680 20752 20809 G< aan! tarii Di sche Spr. ond< D, eers naa vast bij hoe- D. sprc moe D wil D van D, wez: die D, het zege D< in t Spr. D. ook dat gevt Ei zoo Prij; D bete D kun den D fl D and D een ste D son

Schager Courant | 1932 | | pagina 6