Uit onze omgeving. «p; - i ben dat de bedrijven in 't vervolg goed beheerd zullen worden. Anders groeit het onkruid door de bemesting en niet de bollen Hebben B en W de personen die kunstmest heben aangevaagd. nagegaan en is er eenige zekerheid da het geld terugkomt Als het geld weg was. zou spr er niet voor wezen De Voorzitter zegt dat vrijwel de zekerheid bestaat dat het geld terugkomt De heer Kuiken wijst op de gewensóhte zekerheid dat het stroo eraf raakt, dat de bollen geschoond worden, enz. doch de Voorzitter kan die zekerheid niet geven. De heer Kuiken zegt dat we daarom menschen moe ten helpen, die er voor zorgen, dat de bollen uit den grond komen De heer Lubbert wijst er met klem op. dat als er niets gebeurt, dan zal er heel veel gebeuren. Dan zullen er aanstonds 40 of 50 pet van de kweekers hun zaken niet meer kunnen regelen. Als er iets gebeurt, zullen er kweekers over den kop gaan en spreker wijst clan op het feit, dat vorig jaar een kweeker 12 a 15 duizend gulden aan loon had uitbetaald. Ook belangen der arbei ders staan op het spel Opnieuw komt ter sprake of al dan niet kalibemes ting gewenscht is, waarbij er op wordt gewezen, dat juist door het zachte weer de bollen reeds zoo ver heen zijn De heer Smit zet nog eens zijn standpunt nader uit een. Spr. is bereid de menschen te helpen als er maar te helpen is. In den Oostpolder bijv. is het een ander geval. Maar te Breezand zitten de menschen zoo diep in de schulden. Daar zijn al twee reuzenstroppen gehaald en spr. bedankt voor de derde. Hij is over tuigd dat het weggesmeten geld is. Dan moeten de menschen hier maar met de broek los komen, fi guurlijk gesproken dan. Spr. wijst verder op het feit, dat maar villa's zijn gebouwd, villa's van 17 a 20 dui zend gulden. En spr herhaalt zijn vraag of de men schen verplicht zullen zijn hier tc veilen, want 60 aanvaardt die verplichting niet. De Voorzitter: Dat geld moet terugkomen en niet naar Hobao. De heer Koorn wijst op het feit. dat de nering doenden ook de dupe zijn van de bloemisterij. Zij zijn bii de grossiers ten achter. Uit de courantenberichten blijkt wel, dat er geen handel in hollen is en spr. gelooft dan ook dat ze wel in de sloot gegooid kun nen worden. En nu mag Van der Berg een millioen bollen verkocht hebben, maar dat hebben we verle den jas- ook met Van Wieringen gehad en wat was het eir. f5000 verlies. De Voorzitter wijst, er op, dat ook de koolboeren van de kunstmest kunnen profiteeren. De heer Lubbert zegt dat als geen kunstmest wordt verschaft, de middenstand ook niets krijgt. Immers dan zijn de bollentelers op de armenkas aangewezen. De Voorzitter wijst er nog eens op dat de midden standers niets doen. Laat men wat doen en meewer ken. Wie niet waagt, wie niet wint, zij als kooplui moeten in de eerste plaats wat wagen. De heer Stammes stelt aan den heer Smit de vraag of de gemeente er af is als niet geholpen wordt en er komt niets van het gewas terecht Moeten we de menschen dood laten gaan? De heer Smit: Neen, dan moeten de menschen geld voor huishouden hebben. De heer Stammes denkt dat dit meer dan f 1200 zal kosten. De Voorzitter zegt dat B. en W. de verstrekking van kali voorloopig terug zullen nemen, eerst een nauwkeurig rapport zullen vragen en voorstellen een crediet van f 1500 voor het Nat. Crisiscomité beschik baar te stellen. De heer Rezelman merkt op. dat deze zaak geheel buiten bet plaatselijk crisiscomité omgaat, wat door den' Voorzitter wordt bevestigd. De beer Stammes vraagt of er zekerheid is, dat de kunstmest, op het land komt. De Voorzitter zegt toe, dat hier op gelet zal wor den. De heer Koorn merkt op dat hier verschillende be langhebbenden zitten, mogen die meestemmen. Spr. mag geen luiwagen of boender aan de gemeente le veren. De heer Van den Berg vraagt wie belanghebbende is. Dc heer Koorn verwacht dat er zullen zijn die aan vrage om kunstmest ingezonden hebben. De Voorzitter: Al was dat het geval, dan mogen ze toch meestemmen. Spr. stelt het juist op prijs hier vaklui te hebben. Dc heer Kuiken acht de aanbieding van het Crisis- comité zoo geschikt, dat hij zijn stem aan het voor stel zal geven. De heer Van den Berg zegt dat hij zijn stem zal geven aan het voorstel om liet gemeentebelang, niet uit eigen belang. De Voorzitter: Dacht u dat we daaraan twijfelden. De heer Van den Berg: U niet maar er zijn er wel. De heer Koorn: Is mijn vraag zoo misplaatst? Als ik het niet weet, mag ik er toch naar informeeren Dg heer Van den Berg: En dan heb ik het recht mijn verklaring te geven. Het voorstel een crediet van f 1500 voor aankoop van zwavelzure ammoniak van het Nat. Crisiscomité wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen, tegen stemden de heeren Koorn, Smit en Baven. Urgentieverklaring. Na urgentieverklaring wordt besloten in een tekort van f 610.?2V£, door de gemeente een subsidie van f450 te verleenen voor t.b.c.-bestrijding en het te kort van f37.39 van de wijkverpleging te dekken. Nadat de openbare vergadering geschorst is ge weest, wordt algemeen goedgevonden, op voorstel van B. en W., gunstig te beschikken op een verzoek van den heer A. Dekker om aan het te verbouwen per ceel een erker te doen bouwen, schuin in elkander loopende, ten hoogste uitstekende 50 c.M. Bij de rondvraag vraagt de heer Kuiken de lan taarn op den hoek bij C. Borst zoodanig te plaatsen dal ze zoowel Zwarteweg als Koningsweg verlicht. De heer Smit brengt ter sprake een geval waarbij iemand geld schuldig was aan de gemeente en nu geen licht meer van het G.E.B. krijgt zoolang hij niet heeft betaald. Spr. meent dat het G.E.B. hier buiten de kwestie had moeten blijven en dat den deur waarder moest zijn gevraagd om het geld geind te krijgen. De Voorzitter merkt op, dat dus na Kuiken nu Smit de clandisie heeft. Spr. licht de kwestie nader toe. Na den brand was de persoon in de schuur gaan wonen, het G.E.B. had voor de aansluiting gezorgd, zelfs een paal geplaatst, maar de persoon wenschte niet te betalen en zei zelf, haal de paal maar weg. Nu is betaald, maar voor wederaansluiting zal nu opnieuw betaald moeten worden. De heer Smit informeert naar een adres aan de woningbouwvereeniging om huurverlaging. 'Het blijkt dat het adres, dat verschillende raads leden gezien hebben, niet voor den raad was be sterad, maar voor de woningbouwvereeniging. De heer Srnit wijst op de activiteit en accuratesse van den correspondent der arbeidsbemiddeling, den heer Crum en stelt voor f 100 salarisverhooging te geven, ie beginnen 1 Januari 1932. De heer Dekker wil nog geen bedrag noemen, het aan B. en W. overlaten met een voorstel te komen en dan over 1931 een gratificatie. De Voorzitter zegt. dat B. en W. eerst een onder zoek zullen instellen en het met den directeur der districtsarbeidsbeurs zullen bespreken. De heer Raven informeert naar de watervoorzie ning bij brand. De Voorzitter deelt mede, dat het onderzoek nog niet is afgeloopen. De heer Dekker informeert naar een adres van den Helderschen Bestuurdersbond, om ziekenverplegings- gelden voor werkloozen door het Armbestuur te doen betalen. De Voorzitter zegt. dat het nog niet voldoende door B. en W. is behandeld. De heer Dekker dringt aan op het ontwerpen van een steunregeling, mede met het oog op het aan vragen van rijkssubsidie. De Voorzitter wil liever werk hebben en wil het bezoek van den Inspecteur in deze zaak afwachten. De heer Dekker vertigt er verder de aandacht op dat de menschen die een plaatsje hebben ingevolge de Landarbeidersvvet. en die zich in moeilijkheden bevinden, zich rechtstreeks kunnen wenden tot het Nat. Crisiscomité. De Voorzitter deelt mede. dat B. en W. er nogal achter zitten, het met de betaling goed gegaan is. 2 of 3 bleven achterwege. 1 wegens ziekte, maar het geld lag klaar. Te ongeveer 8 uur volgde sluiting. Duizend bommen en granaten! Dat moeten ze voortaan maar laten! Het was gisteravond na afloop van de raadsverga dering. dat één der tribunisten. ditmaal keurig in den vorm. het woord vroeg en verkreeg. De heer A. B. sprak zijn dankbaarheid uit dat hij in staat was geweest de beraadslagingen van den Raad bij te wonen, wanthij had wel dood kunnen wezen. Het spreekt van zelf. dat bij zulk pakkend begin het raadscollege een en al aandacht was en uitroepen van o ja! en hoe dat zoo? getuigden reeds van mee leven. En de heer Buij vertelde toen verder dat er voor zijn perceel een opslagplaats van grint is, dat door een passeerende auto een steen door de ruiten was geslingerd en in de kamer terecht was gekomen. Gelukkig ditmaal zonder iemand behalve dan het ruit dat het onderspit moest delven te raken, maar het had anders kunnen zijn! Met vriendelijke verzoek was dan ook dat de grinthoop zou verdwij nen Maar het was niet de grinthoop der gemeente, die hier een aanslag op het leven van een harer in gezetenen had gepleegd, het was een opslagplaats van den polder en de Voorzitter kon dan ook niet anders doen dan den woordvoerder in overweging te geven zich tot het polderbestuur te wenden. ANNA P AV LO XV N A Lezing Prof. Quanjcr. Voor een gecombineerde vergadering van de afdeelin- gen Waard en Groet. Barsingerhorn, Zype. Wieringen. Wieringerwaard en Anna Paulowna van de Holl. Mij. van Landbouw hield prof. Quanjer uit Wageningen een lezing in Veerburg over de ziekten, waarmee men bij de tarweteelt te kampen heeft De leiding dezer vergadering, waarvoor groote belang stelling werd getoond, ook uit genoemde omliggende af- deelingen, berustte bij den heer C. Rezelman, voorzitter van de plaatselijke afdeeling, die na een kort welkom het woord verleende aan prof. Quanjer. Spr. begon met de ziekten te verdeelen in 3 soorten. n.1. Ie. ziekten in het zaad, 2e. ziekten oorzaak vindend in den grond, en 3e. ziekten als gevolg van het weer. I. De ziekten van het zaad zijn steenbrand en stulf- brand. Van steenbrand is reeds lang bekend dat de kie men op het zaad zitten en ook het middel ter bestrijding bewerking met kopervitriool, is niet nieuw. Vaak be merkte men, dat* bij kopervitriool-behandeling de stand van het gewas beter was dan zonder die behandeling. Spr. meende, dat hieraan te moeten toeschrijven, dat de kopervitriool niet alleen de steenbrand bestrijdt, maar dat ook andere schimmels, die belemmerend op den groei kunnen werken, worden gedood. Daar kopervitri ool wat scherp is, wordt den laatsten tijd vaak gebruik gemaakt van het Duitsche middel Germisan. Voor stuifbrand is het eene ras vatbaarder dan het andere. Julianatarwe b.v. meer dan de Wilhelmina. De schimmel, die deze ziekte veroorzaakt zit in de korrel. Daardoor ls de bestrijding moeilijker. Een Deensch ge leerde vond het bestrijdingsmiddel bij gerst: het bleek ook voor tarwe toegepast te kunnen worden. Dit middel, behandeling met warm water, eischt groote nauwkeurig heid, want bij gerst wordt de kiem van het zaad gedood bij een temperatuur van 53 gr., terwijl de schimmel eerst bij 51 gr. gedood wordt. Er is dus maar een speling van 2 gr. en die is bij tarwe nog minder. Deze moeilijkheid geeft prof. Broekema aanleiding tot de meening dat men tegen deze ziekte zal moeten probeeren meer resistente rassen (rassen met meer weerstand tegen de ziekte) te kweeken. Prof. Quanjer gelooft echter dat men het toch in de eerste plaats zal moeten zoeken in de bestrijdings middelen, omdat er zooveel verschillende soorten van stuifbrand zijn en de vatbaarheid van de bestaande ras sen nog niet enes bekend is. En dit moet men eerst kennen voor men tot kruising over kan gaan. II. Een ziekte, dit zijn oorzaak vindt in den bodem,is de z.g. tarwehalmdooder, ook wel voetziekte genaamd. De Zuid Afrikaners praten van „Vrot-pootje" (Verrot-poo tje). Als de plant aan deze ziekte lijdt, krijgt zij een knak in den stengel en gaat zitten. Er openbaren zich zwarte strepen op den voet, later spikkels op den stop pel. De ziekte werd voor het eerst, in 19251926 in Anna Paulowna ontdekt. In 1927 kwam men tot de ervaring dat ze algemeen voorkwam. Bij het kweeken in het laboratorium bleek dat de schimmel het best groeide op alcalisohen voedingsbodem en daarom meende spr. dat het in gunstigen kalktoe- stand brengen van den grond, wat veel in Gelderland gebeurt, bevorderlijk kan zijn aan den groei van de schimmel. Deze schimmel ontwikkelt zich gemakkelijk op wild gras en gerst. Aan te raden is dus de walkanten goed schoon te houden en als men alleen het oog houdt op deze ziekte, zou het geen aanbeveling verdienen gerst ais voorvrucht van tarweteelt te nemen. De ontwikkelingsmogelijkheid van de schimmel neemt af met de verhooging van de temperatuur, men zou dus ter bestrijding zoo laat mogelijk kunnen zaaien. De vatbaarheid voor deze ziekte is vrij groot: de Van Hoek-tarwe het minst. In Frankrijk, maar ook wel hier, heeft men ter bestrijding zwavelzuur toege past echter zonder gunstige resultaten. III. Roest is de ziekte, waarbij het weer een groote rol speelt. De zwarte of Amerlkaansche roest komt hier bijna niet voor; de bruine iets meer: de veel voorko mende is de gele roest. Het eigenaardige van de zwarte en bruine roest ls, dat voor de ontwikkeling een „tws- sohenplant" noodig is. voor de zwarte de berberis, voor de bruine de ruit. Op die tuschenplanten heeft de voort planting nlaats en daar hierbij vele nieuwe soorten kun nen ontstaan. !s het zoeken naar resistente rassen bui tengewoon moeiliik, De gele roest heeft geen andere plant noodig. Wel zijn ook hiervan veel rassen, die waarschijnlijk door mutatie ontstaan. Daar het weer van invloed is op de roest en deze al leen te kweeken is op de levende planten, zijn er voor de onderzoekingen kassen noodig. waarin men regelma tig een temperatuur van 1520 gr. C. heeft Spr. uitte de klacht, dat daar geen geld genoeg voor beschikbaar wordt gesteld. Toch ts men tegen deze ziekte aangewe zen op het kweeken van risistente rassen en in Ameri ka en Duitschland ls men daar ook druk mee bezig. In Amerika heeft men het geprobeerd met zwavelbe- stuiving, doch dat is veel te duur. Door verscheidene personen werd gebruik gemaakt van de gelegenheid om vragen te mogen stellen en en kele van die vragen gaven aanleiding een en ander nog eens nader toe lichten. Ondere echter gingen uit naar de bemesting en daar binnenkort de rijkslandbouwconsu- lent, de heer Veenstra. hierover een lezing zal houden, vond men het maar beter hier nu niet op in te gaan. Een enkele mededeeling van spr. waarvan nogal op gehoord werd, willen we nog even weergeven. Heel veel onderzoekingen zijn er gedaan naar. en allerlei verkla ringen, vooral door de professoren Hudlg en Aberson, zijn er gegeven van de welbekende „veenkoloniale haver- ziekte". Wel wist men reeds lang dat een ziek gewas zich herstelde wanneer men per H.A. slechts 50 K.G. mangaan-sulfaat gebruikte, maar een verklaring daar voor was er niet. Thans is definitief vast komen staan, dat de oorzaak van de ziekte gebrek aan mangaan is. De heer Rezelman, de vergadering sluitend, dankte in de eerste plaats prof Quanjer voor zijn interessante lezing en de hoorders voor de betoonde belangstelling Benoeming onderwijzer. Tot onderwijzer aan de R.-K. School in de Spoor- buurt is benoemd de heer J. Fonteijn van Amsterdam. Collecte Crisiscomité. Op de 10 lijsten, waarmee het crisis-comité bij de ingezetenen gecollecteerd heeft, is in totaal voor f 1536.90 geteekend. LANGEN DIJK Het Bestuur van de Winkeliersvereeniging heeft aan de betrokken gemeentebesturen 'een adres ge richt. waarin de wenschen van deze verecniging zijn neergelegd ten opzichte van de Wet op de Winkel sluiting. We vernamen, dat de propagandafilm van den Bond voor Staatspensionneering, welke gereed is, en reeds avond aan avond in Friesland draait, ook hier zal worden vertoond. We verwachten, dat dit spoedig zal geschieden en dat de uitvoering der plan nen wacht op een verkrijgen van overeenstemming dan het beschikbare millioen, een hooger bedrag aan sen kan worden vertoond. De Provinciale Commissie uit de Veilingen heeft aan de betrokken gemeentebesturen in de tuinbouw- districten van West-Friesland een schrijven ge richt, waarin verzocht wordt te willen meedeelen. tot welk bedrag tuindersvoorschotten zijn aange vraagd, ten einde er bij de regeering op aan te drin gen, in verband met de verwachte hoogere aanvrage dan het geschikbare millioen, een hooger bedrag aan rentelooze voorschotten te willen verleenen. ZUIDSCHARWOUDE. De Vereeniging ..Nut en Genoegen" zal dit jaar haar 60-jarig beestaan vieren. Alhier is een Ned. Herv. Kerkkoor opgericht. De demping van de sloot langs het Kerkepad met de bedoeling daarlangs een rijweg aan te leggen, vor dert de laatste weken vrij snel. Op het oogenblik zijn er een 15-tal werkloozen aan het werk. welk aantal eerlang nog wel grooter zal worden. Het ziet er naar uit. dat de sloot dit voorjaar nog dicht komt. Waar bij de heerschende werkloosheid de menschen aan het werk moeten worden gezet, zal een moei lijke vraag zijn. Het is te hopen, dat de economische toestanden dan wat gunstiger zullen zijn. Gisteravond werd alhier de kolfwedstrijd ingezet, welke is uitgeschreven door de Propagandacommis- sie van den Ned. Kolfbond. Verschillende leden van ..Op Maat" lieten zich voor dezen wedstrijd inschrij ven, die tot 1 April duurt. De bekende zaak in goud- en zilverwerken van den heer K. Stam is overgegaan aan den heer Louis de Graaf uit Amsterdam. Gisteravond brak een as van een der autobussen van de firma Kok en Tuinman, juist op een nauw gedeelte van de straat. Een der andere, groote bus sen kon daardoor niet passeeren. Het verkeer onder ging echter weinig vertraging. Gelukkig kwamen geen ongelukken voor. In deze gemeente zijn door ongeveer 100 tuinbou wers rentelooze voorschotten aangevraagd tot een bedrag van pl.m. f 100000. OUDKARSPEL. Vergadering van bestuur en ingelanden van den Derg en Kerkmeerpolder, op Dinsdag 2 Februari ten huize van C. Vis te Oudkarspel. De Voorzitter, de heer Jb. Kroon Jbz., opent de ver gadering met welkom aan de aanwezigen, en spreekt er zyn leedwezen over uit, dat zoo weinige van de inge landen zijn opgekomen. Hierna werden de notulen der vorige Ingelandenverga dering gelezen door den secretaris, welke zonder op- of aanmerkingen onder dank aan den samensteller werden goedgekeurd. Bij monde van den heer J. van Hout werd naar voren gebracht, dat de rekening en bescheiden over het jaar 1930 waren nagezien en alles in volkomen orde was be vonden. Tot commissielid tot nazien der rekening 1931. werd benoemd de heer C. Smit, die deze benoeming aannam. Door de ingelanden werd aan het bestuur machtiging verleend, tot het doen van onderhandsche aanbestedin gen, en het uitvoeren van werken onder eigen beheer. Door den Voorzitter werd naar voren gebracht, dat het bestuur voornemens was, om vanaf 1 Februari tot 1 Maart het water uit de polders te malen, om zoodoende een ieder in de gelegenheid te stellen, hunne slooten op te knappen. Door omstandigheden hebben zij dit uitge steld, en zullen het nu doen vanaf 15 Februari tot 15 Maart Dit werd goedgevonden. Op een vraag van den heer K. Kaan, of het bestuur tevreden was over de machines, antwoordde de Voorzit ter, dat deze in de beste orde waren. Vervolgens vroeg de heer K. Kaan hoe het stond met de polderlasten. De secretaris antwoordde dat deze allen nog niet wa ren ontvangen, maar dat hij steeds een ieder de gele genheid gaf, hunne lasten bij hem aan huis te betalen. Door den Voorzitter werd naar voren gebracht, dat het bestuur besloten was, de buitenschouw niet meer op kosten van den polder te doen, dus dat een ieder nu weer verplicht is, de buitenschouw in orde te maken. Ten slotte werd overgegaan tot de verkiezing van een lid van het bestuur, wegens periodieke aftreding van den heer Jb. Kroon Jbz. Uitgebracht waren 20 stemmen, allen voor den aftredende, zoodat Jb. Kroon Jbz. weder was herbenoemd, welke deze benoeming onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen, weer aannam. Daar de rondvraag niets meer opleverde, sluit de voor zitter de vergadering. Politie. Gevonden: 1 Rijwielplaatje. In deze gemeente is door 108 personen tuinders- crediet aangevraagd tot een bedrag van f 163999. NOORDSCHARWOUDE. 25ste jaarvergadering van het C. G. Kinderherstel- lings- en Vacantiekolonie, afd. Langendijk, Dinsdag 2 Febr. in Concordia te Noordsoharwoude. De Voorzitster, Mevrouw EecenSlot opent met een hartelijk welkom deze slecht bezochte vergadering, en kel het bestuur was aanwezig; geen enkel lid; toch, mochten we van de zijde der ouders van de uitgezon den kinderen wel eens eenigen belangstelling verwach ten. Voorlezing der notulen, welke ongewijzigd werden goedgekeurd. Medegedeeld werd dat van het hoofd van de R.K. jon gens en meisjesschool geen kinderen meer worden op gegeven, wegens geloofsovertuiging. Van het hoofdbestuur is bericht ingekomen, dat het keelvegen voor onderzoek diphteriecacillen niet meer vereischt wordt, wel wordt nu een strengere mededee ling van de keurende artsen gevraagd. Nog weer in den loop van het jaar bericht ingekomen van de afdeeling „Volksonderwijs" om deze afd. voor loopig met f 10 per jaar te steunen, wat door de afd. van het C. G. dankbaar werd aanvaard. Hierna volgt verslag penningmeester, waaruit we aan stippen: aan contributie ontvangen f 730, aan subsidie der 4 gemeenten f 339.70, bijdragen der ouders f 272.40, diversen f 391.73, tezamen e enontvangst van f 1733.83. uitgaven aan verpleegkosten f 1039.20, verder verschil lende huishoudelijke zaken f 279.71, dus een uitgaaf van f 1381.91. Batig saldo over 1931 f 414.92. Door de kasnazieners Mevr. SlotWagenaar en den heer Buijzen, was de kas volkomen iu orde bevonden. Jaarverslag. Een ledenvergadering is gehouden in 1931; 25 kindet» werden uitgezonden met 1380 verpleegdagen. De ver^i ging telde 524 leden over de Vier Langendijker don*, verspreid. Hierna volgt bespreking uitzending kinderen, liefst 1 In het voorjaar. Wanneer ze dan weer thuis komen de zomer op handen, wat wel een factor is voor •erdtr, verbetering van den toestand van het zwakke kind. G*. vraagd zal worden of de drie heeren doktoren wedero? hun welwillende medewerking willen verleenen. j Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter vergadering. De A.R. Kiesvereeniging vergaderde in de consistiy riekamer der Geref. Kerk. Na opening door den voorzitter volgt lezing der notulen van de voris. vergadering. Als afgevaardigden naar de jaarvergadering <fc.; Statenkieskringcentrale. welke gehouden wordt oc Woensdag 17 Februari te Broek op Langendijï, wor-l den gekozen de heeren D. Barten Jr. en A. MeinemJ Hierna worden de jaarverslagen van secretaris ent penningmeester behandeld. In de bestuursvacature ontstaan door periodiekr aftreding van den heer F. van Dijk, wordt de heet: R. Schuit gekozen. Na de rondvraag volgde sluiting. KOE G R A 8 s JULIANADORP. Dinsdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk alhier de aangekondigde vredesavond gehouden, mede in verband met de opening van de ÓntwapeningsconfeJ rentie te Genève. Met het gebruikelijk ceremonieel werd dezen avond door ds. Damsté geopend. Na ge. meenschappelijk zingen en zang van het Dameskoor onder leiding van Feike Asma, werd het Schriftge' Jeelte Math. 24:1-13 gelezen, en naar aanleidin» daarvan het een en ander gezegd over oorlogsgevaar en vredesgedachten. Met gemeenschappelijke» zangen! zang van het koor werd een en ander besloten. De opkomst was tamelijk goed. Op Zondag a.s. na den dienst te Huisduinen en oj Woensdag 10 Febr., eveneens na kerktijd te Juliana-r dorp. zal verkiczinng worden gehouden voor 5 NotJ beten, wegens periodieke aftreding van mej. G. Mie- nes-Hoornsman en de heeren C. Wiggers en S. Backs en fer vervulling van 2 bestaande vacatures. De bij vengenoemde aftredenden zijn onmiddellijk herkies-! baar. BUjulal In het café „Prins Hendrik" van den heer A. Koac werden de volgende wedstrijden gespeeld, waarvan u uitslagen zijn. zooals hieronder vermeld. Groep 2. Julianadorp: A. Kossen gewonnen 1, verlore 3; D. J. de Graaf Pz., gewonnen 3. verloren 1; G. ff de Graaf, gewonnen 3. verloren 1; M. Minnes, gewoons! 2, verloren 2. Hoogste serie: D. J. de Graaf Pz. 30. Groep 3. Anna Paulowna: K. Volder, gewonnen 2, ver- loren 2; K. Jongejan gewonnen 2, verloren 2; J. HolUt der, gewonnen 1, verloren 3; W. Cornelissen. gewoaae 2 verloren 2. Hoogste serie: W. Cornelissen 22. Verder kunnen wij daar nog aan toevoegen. dati»J groepen 2 en 3 zijn uitgespeeld. Groep 2 heeft een mocfe kans voor het kampioenschap. De stand is voor gtw:: 2: gewonnen 25 en voor groep 3: gewonnen 24. En r. slot zij dit nog vermeld, dat deze avond een ex* sportieve biljartavond is geweest, die door een grot: aantal belangstellenden werd bijgewoond. W 1 ER 1N 0II Ra Vo half voor derd< (Al buMi f Mei door zal v Wa 'deeld verlei juing iden. i iruar en. Yoo etrol 9.- naxii chre De hoon Vo< xnoeil geval een g steun ders, al gei deger pliclv kan allen het i sleet Algemeene vergadering van de onderlinge glasvs» kering Mij. „Wieringen" op Woensdagavond j.1. in 0» cordia Aanwezig 6 leden. De Voorzitter, de heer C. C. Bakker, opende met# kom, waarna de notulen werden gelezen. De direa I de heer G. Timmerman bracht verslag uit over hII geloopen jaar, en deed tevens rekening en veranh ding. De premie over het vorig jaar geheven was 6iv van de volle premie en bedroeg f 195.52. Aan 20 x breuk is ontvangen f 33.74. Deze bedragen met het vorig jaar zijn in totaal f 594.89. Totaal uitgaven f 341.87, batig saldo dus f 253.02. De aftredende commissaris, de heer N. Koorn, 1 herkozen De heeren P. Vroone en J. Lont worden benoemd l leden van de kascommissie voor het komende jaar. De tarieven zullen voor dit jaar gesteld worden 100 pet. van de vaste premie. Het salaris van den directeur blijft bepaald als in h£ afgeloopen jaar op f 75 en f 25 gratificatie. De directeur leest dan een briefschrijven voor van tc glasverzekering, welke Maatschappij voorstelt, de gebté glasverzekering over te nemen en in haar Maatschap itome op ten emen. De directeur kan dan als agent optrede" Hierop gaat de vergadering niet in. De rondvraag. leverde niets op, zoodat Voorzitter vergadering op gebruikelijke wijze sluit. Va een ten i vend verbi deze ■vent] terw; tijd i uur. Gai veroi •werd den i stelle datgt geboi Zee opric klein Voc eenigi HOOGWOUD De van E Yoo; op he eerste wette] de er Jiers 1 jïcersti ~|die in teerde irde De I Aan de uitnoodiging van het P.E.N. om een filmvi> tooning bij te wonen hebben we gebruik gemaakt Des! filmvertooning had plaats in het lokaal van den bet'! Modder alhier, 1 Februari j.1. Om ongeveer acht uur heet de spreker van heda-j avond, de heer Leonhardt, propagandist voor het P£j N., alle aanwezigen hartelijk welkom, zijn spijt tevea uitdrukkende, dat zoo weinigen hun belangstelling tooc- den voor dezen avond. Verder geeft hij een korte uiteen-! zetting, hoe de electriciteit ontstaan is en dat het geveer 15 jaar geleden is. voordat de electriciteit har intrede deed in Holland. Het electrisch zooals het thsr«| gebruikt wordt, is uitgevonden door wijlen den bee Thomas Edison, reeds 50 jaar geleden. Vervolgens vee telt spreker over den bouw van de Centrale te Vete een reusachtig gebouw, waar men 3 jaar over gedaï heeft. Door deze Centrale is het, dat de electricitë; als stroom en als licht kan worden geleverd, Spreksj houdt daarna een pleidooi voor het gebruik van e!ee trioiteit niet alleen voor huishoudelijk gebruik, nu» tevens voor nachtverbruik en voor den landbouw oli klein-induetrie. Spreker laat als eerste film vertoon! .1 het leggen van de kabels, hoe dit geschiedt. Verscheid Mr. ne andere films over de toepassing van de electricite ham, in de huishouding enz. worden nog vertoond, die d'* dan n de aanwezigen met aandacht worden gevolgd. Als sl dat hi van den avond wordt de film vertoond van de toep» „Ik slng van de electriciteit in de Demonstratiebedrijv! .,Daj waardoor men een indruk krijgt van het gemakkelö* funst en de hygiene, die de electriciteit geeft. Tot slot dacï „En spreker allen voor hun opkomst en voor hun aandak „Aan tig gehoor en zegt, dat de thuisblijvers zeer veel gJ®j -Gallus hebben. Het was een leerzame en een mooie avos« 00n> waarvoor het P.E.N. en in het bijzonder, den heer Itpruine onhardt meb zijn helper een woord van dank toekomt» „En Raadsvergaderingen ga Op Woensdag 10 dezer, des namiddegs 3 uur, zal w openbare raadsvergadering gehouden worden. HVat rr f ,.U r 16. „De HA HENK ARS De gezamenlijk aangekochte kunstmest voor ^jide bri den van den Tuindersbond Harenkarspel-Oost, gel^'T Ajg door de firma Krol te Alkmaar, bleek bij onderzoek»1, j de gestelde eischen te voldoen. ;den w Naar wij vernemen wordt door het Crisiscomité f noodlijdende tuinders alhier met een bedrijf van „Hij hoogste 2 H.A-, zwavelzure ammoniak beschikbaar^jt m, steld, tegen den prijs van 2 gulden per 100 Kg. Op?»5® wij to kunnen worden gedaan tot uiterlijk 5 Febr. bed te in Ha Benoemd tot voorzitter van den polder Woudfflt® Distor den heer C. Francis aldaar, in de vacature „He vertrek van den heer G. Schoorl Pz. u 1 y Mr. „Dai

Schager Courant | 1932 | | pagina 8