Sclapr Courant SPORT Nederland-Belgie. 2-3. ~~de langendijker groentenveilingen. ijs-slachtoffers. Tweede Blad. Vreeselijk ongeluk te Bemmel. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Verdiend verloren. Toch nog onverwacht slot. Winkel- en andere bedrijven in den Wieringermeerpolder. Dinsdag 16 Februari 1932. 75ste Jaargang. No 9021 Woorden en daden of blaffende henden, die niet bijten. Naar het crisiscomité het wachten op de rentelooze credieten roode kool iets hooger in prijs door het ingevallen winterweer idem voor gele en Deensche witte echter van geringe be* teekenis uien hooger in prijs aanvoeren van kool grooter, van uien kleiner lage prijzen voor bieten groote peen be vredigende prijzen. ft'e hadden het in ons vorig overzicht over blaffen de honden, die niet bijten en deden dit in verband niet de voortuitstrevende redevoering, die een der laders van den 1LK. Land- en Tuinbouwbond. den jjeer J. Groen te Zuidscharwoude, had gehouden en t h. w. het non possuinus aan de Regeering zou toe liepen, als ze de tuinders niet hielp. Als de regeering pi nu toe niet ineer heeft gedaan dan we allen we- po en ze verdedigt zich tegen de aanvallen, nu ook van R.K. zijde gekomen, van te geringe hulp en steun, dan wijst ze op de onmacht, de middelen, de conse quenties. Nu was de bekende heer Groen, de man. die in eens zoo revolutionnair scheen geworden, vol gens het verslag van de raadsvergadering te Zuid scharwoude, op die vergadering in de gelegenheid als overheidspersoon iets voor de tuinders te doen. En du zullen ongetwijfeld vele lezers, die wisten, dat de heer Groen, die te Haarlem voor de R.K. land- en tuinbouwers had gesproken, dezelfde was als Groen inden gemeenteraad van Zuidscharwoude, bij het le ren van het laatste raadsverslag dier gemeente toch viel hun oogen hebben uitgewreven, toen ze z'n rede voering daar hoorden. Hij had nu maar toe te hap pen en met de voorstellen van de beide wethouders, j naronder nog wel een van zijn partijgenooten, aan- I gnomen zijnde, waren de tuinbouwers weer wat ge spen. De heer Green stemde echter tegen en wat in gemeente Oude Niedorp wel kan, mag in Zuid- sdarwoude niet gebeuren. Immers volgens het ver- Ég in de Sch. Crt. van de raadszitting te Oude Nie- tocp wordt voor de tuinders gedaan, wat in Zuid- rtarwoude werd afgestemd met medewerking van Éd vooruitstrevenden voorman in den R.K. L.T.B. We vermelden dit onverkwikkelijke en weinig richtende voorbeeld, om te laten zien, dat eigenlijk (iufd de tuinders zelf schuld hebben aan het feit, dat er zoo weinig voor hen wordt gedaan. Alsof ze zeer uiteenloopende belangen hebben, jraan ze zich maar vereenigen, in verschillende bon den, naar politiek of godsdienst, en gaan ze mee met hun leiders, die niet de belangen der land- en tuin bouwers, als menschen, die in grooten nood verkee- ren, gaan behartigen, doch de dingen uit politiek of confessioneel oogpunt zien. Het is ons bekend, dat vele R.K. tuinders ontstemd zijn over het bovenge noemde optreden, doch men moet niet verwachten, dat ze ook de consequenties ervan zullen trekken. Ze blijven evengoed hem als hun leidsman beschouwen, omdat hun geloofsovertuiging hun dat voorschrijft. Zoolang de menschen de onbevangenheid, de zelf standigheid en de fierheid missen om in te gaan te- f*n datgene, wat in hun oog verkeerd is, zoo lang zal bet mogelijk zijn, dat men als voorman heel anders mag spreken dan moet doen. Het volk verdient de itegeering, die het heeft: in den laatsten tijd is dit tiet alleen voor de tuinbouwers in Nederland nog Wis duidelijk gedemonstreerd, doch het is wel zeer ivident naar voren gekomen in de heele wereld. En te midden van de ellende zitten de tuinders aan Langendijk, die maar wachten. Half Februari was de uiterste datum, waarop de rentelooze voor schotten zouden worden uitgekeerd, zoo heette het. We zijn nu al in de tweede helft van Februari en nog moet de Eerste Kamer zijn sanctie verleenen aan het voorstel. De diverse B. en W.'s moeten hun ad- Tiezcn nog geven en de Centrale Commissie moet de duizenden aanvragen nog behandelen. Er komen nog ■wel enkele weken bij. Maar de heer J. Groen, de vooruitstrevende R.K. voorman te Zuidscharwoude, ftelegen in het midden van het koolland, heeft voor de bouwers daar gezorgd: f500 zal uit de gemeente kas aan het crisiscomité worden gegeven. Er zijn in die gemeente 100 bouwers, die een renteloos crecliel hebben aangevraagd; men mag aannemen, dat zij bijna allen aan den rand van den afgrond staan. Men moet nog niet kunnen rekenen als Bartjes. om te weten, dat dit gemiddeld twee rijksdaalders voor ieder zal beieekenen. De menschen kunnen het le ven weer een paar dagen rekken. Maar we houden er ons van overtuigd, dat de meeste tuinbouwers te fier zullen zijn. om met een steunbon van het crisis comité een emmer eierkolen of een pond bruine boo- hen te halen. Geen armenzorg, maar overheidssteun! Aan de Broeker veiling werden deze week slechts üon maal spruitjes aangevoerd. Ze brachten f3.40 op. De aanvoer van roode kool was ook deze week van beteekenis. Door de invallende vorst waren de ver achtingen hooger gespannen dan dit tijdens de loo- Ptode wintercampagne het geval was geweest. Wel Waai' werden iets betere prijzen besteed, doch de verhooging bleef beneden veler verwachting. Maan- J&werd aan de Broeker veiling voor eerste soort fnftrt1-G0 per 100 K.G. betaald, tweede soort bracht 1 op. Woensdag noteerde eerste soort f0.90—- <-aQ en tweede soort (doorschot) fO.GO1.60. De prijs was dus met f 0.30—0.90 gestegen voor wat de beste Qualiteit betreft, doch het is duidelijk, dat men voor 011 geld nog niet met groote aanvoeren komt. Door schot, dat niet langer te bewaren is, vormt alzoo den Hoofdschotel van den aanvoer, zoodat het meerdere ®edrag in geld nog van weinig boteekenis is. Donder- U®* kwam er nog een kleine prijsverhooging, die de e«rste soort roode kool op f3 bracht voor een ge wicht van ongeveer 3 pond en f 1.10 voor de groote. »oor doorschot werd toen f 0.70f2.70 betaald. Vrij- «ag toen het nog winterweer was, trad alweer een verlaging in en Zaterdag was het weer heelemaal ™is: er wei d toen weer van f 0.60f2.50 betaald. Was terrt Vorst aIle aanf?evoerite ko°l verkocht., Za- •ban Was weer een belangrijk gedeelte onverkoop- „:ar en moest weer heel wat van de hand worden gaan voor f0.60 per 100 K.G. We vreezen, dat., zon- riil ee?.vs?'reilSen winter, wel niet meer een belang- 8ide° SyOKing zal kunnen worden verwacht en de in- zp.lfd We er over sPl'aken, lieten zich in den- v>n zin uit- Aan beide veilingen werden ruim spoorwagens verhandeld. Kwam het in vorige winters meermalen voor, da; de eene koolsoort ver in prijs hoven een andere uit stak. dezen winter is dit geenszins het geval en z° ijveren als het ware in verkrijgen van een laagte record. Gele kool had ook in de afgeloopen week eonigs- den gunstigen invloed te ondergaan van liet inge treden winterweer, doch deze was van zoo geringen omvang, dat hij weinig financieel gewicht, in de schaal wierp. Aan de veiling van den Noorder- marktbond werd Maandag voor eerste soort f0 60— fl betaald, terwijl doorschot niet meer dan f 0.60 op bracht. Donderdag was de noteering voor eerste soort f0.80f2.10 en voor tweede soort f0.60f 1.50. De hoogste prijs, die bedongen werd was f2.50 voor de 3-ponders, doch de grootste brachten bijna zonder uitzondering niet meer dan f 0.60 op.Ook hier was Zaterdag, toen het er naar uitzag, dat het met de vorst was gedaan, een teruggang in den al lagen prijs te bemerken. In totaal werden aan beide vei lingen 56 spoorwagens verhandeld. Voor Deensche witte was de stemming niet beter. Aanvankelijk den ouden nriis opbrengende, fO.GO— f 1.40 voor eerste en f 0.60—f 0.80 voor doorschot, steeg deze ook eenigszins onder den invloed van het kou de weer. zoodat Donderdag en Vrijdag voor kool van ruim 3 pond tot f2.40 en 1250 werd gemaakt voor eerste soort en f 0.70fl.80 voor tweede soort of doorschot. Zaterdag kwam er ook hier de klad in. Bijna 100 spoorwagens werden aan de twee veilingen verkocht. Uien, die gereeden afzet blijven vinden, in ver schillende andere landen, waar de uitzaai klein was of de teelt is tegengevallen, brachten weer beste prij zen op. Voor gewone uien werd in de eerste helft dei- week f7.90—f8.90 betaald, later f9f 10. Voor grove uien werd f0.50—f0.80 per 100 K.G. minder besteed, Drielingen brachten f 8f9 op en nep f 8.50f8.80 De aanvoer beliep ongeveer 17 spoorwagens. Bieten golden van f 0.60f2.80. Groote peen werd verhandeld voor f2.40—f4.20 en kleine voor f 1.20 tot f 1.40. Negen personen door het ijs gezakt. Drie er van verdronken. Ook een der redders omgekomen. Zaterdag tegen den avond had te Haal deren (ge meente Bemmel) in de provincie Gelderland, een vreeselijk ongeluk plaats, dat aan vier personen het leven kostte. Op een kolk nabij de woning van den heer J. Tap, werd schaatsen gereden. Op een gegeven oogenblik bezweek het ijs en negen personen geraakten te wa ter. Met zeer veel moeite konden zes van hen op het ijs worden getrokken. De overige drie verdronken. Bij het redden geraakte oen jongmensch uit Nijmegen afkomstig, ook te water en verdronk. Onmiddellijk werd met dreggen begonnen; tot op heden Zaterdag), zijn drie lijken geborgen, en overge bracht naar het St. Li de wi na-gesticht te Bemmel. De namen der slachtoffers zijn: mej. Tilly Hey- men, 18 jaar oud en wonende te Bemmel, de gezusters VVilting uit Haalderen. De slachtoffers waren geen van allen gehuwd, de jongeman uit Nijmegen was bij een vriend gelogeerd te Bemmel. De verslagenheid in het dorp is groot Nadere bijzonderheden. - Ook het lijk van het vierde slachtoffer gevonden. Nader wordt nog omtrent dit noodlottige ongeluk gemeld: Een groepje jongens en meisjes reed vroolijk over de ijsvlakte en werd voorafgegaan door zekeren van Mogen, een schildersknecht uit Nijmegen. Deze jongo- man struikelde, viel en veroorzaakte een klein gat in het ijs, waar Lij uit krabbelde. De achter hem aan komende rijders zakten echter plotseling door het ijs, waardoor een groot gat ontstond. Minstens zeven per sonen verkeerden in levensgevaar. Van Megen en W. J. Alofs deden onmiddellijk pogingen om de drenke lingen te redden. Spoedig was een lange ladder ge haald. De jongeman J. A. Alofs, die toen het ongeluk gebeurde, langs den kant zijn schaatsen afbond, smaakte het genoegen drie slachtoffers, nl.den jongen Wiltink, het meisje Heijkcn en zijn zusje Coba Alofs te redden. Mej. Heijken, die reeds bewusteloos was, werd door kunstmatige toepassing van ademhaling weer tot be wustzijn gebracht. Drie slachtoffers waren nu nog in het water, n.1. de gezusters Wilting en mej. A. Heijmen. Van Megen slaagdo er nog in juffr. Heijmen vast te grijpen, maar het meisje, dat in doodsangst ver keerde, hield den jongen man zoo stevig vast. dat deze zich niet meer kon bewegen en mede in de diepte getrokken werd. De gezusters Wiltink waren reeds dadelijk onder het ijs geschoten en konden niet meer gered worden. Do burgemeester van Bemmel, de heer Herkenrath trof onmiddellijk de noodige maatregelen om de vier lijken uit het wak te laten halen. Drie lijkens waren spoedig in een inmiddels gehaalde boot naar den kant gebracht. Na lane dreggen werd eerst Zaterdag avond om S uur het vierde lijk uit het water gehaald. Dr. Poell uit Bemmel, die onmiddellijk ter plaatse was, wijdde de uiterste zorgen aan de slachtsoffers. Bij het redden verdronken. Zaterdagmiddag speelde een troepje kinderen op het ijs van den grooten vijver bij het gemeentehuis, te Brunssum. Op een gegeven oogenblik zakten drie der kinderen door het ijs. Op het hulpgeroep snelde een tweetal jongens toe. die zich in de nabijheid be vonden. Zij stelden direct pogingen in het werk om de kleinen te redden. Intusschen waren twee der drenkelingen uit het water gekropen, maar dc derde zag daartoe geen kans. De 19-jarige E. L. uit de Spoorstraat gleed bij een poging om den jongen uit het wak te trekken er zelf in en verdronk jammerlijk. Na twee-en-een half uur dreggen is zijn lijk door de gemeentepolitie opge haald. De kleine joncen was er inmiddels in geslaagd op het droge te komen. Het lijk van het slachtoffer is naar de ouderlij] - woning overgebracht. Meisje door het ijs gezakt en verdronken. Zondagavond werd een 17-jarig meisje, wonende te Alphen (Geld.) het slachtoffer an het ijs. Zij was met een troepje kinderen aan het schaatsenrijden, toen zij plotseling door het ijs zakte. Na lang dreg gen kon zij worden bovengebracht. De levensgeesten waren reeds geweken. Kind verdronken te Bergen. Nabij de ouderlijke woning is het 4-jarig zoontje van den heer Hoogeboom te Bergen door het ijs ge zakt en verdronken. Twee jongens door het ijs gezakt en ver dronken. Vrijdagavond waren de 8-jarige Henk Mol en de 9-jarige Freddie Kuiper te Westzaan met een slee op een sloot in dc nabijheid van hun woning. Met deze slee zijn zij over het ijs gegleden naar het bree- de water de Reef. Hier waren in het ijs nog vele wak ken. In een daarvan zijn de jongens met hun slee terecht gekomen en verdronken. Ongeveer een half uur later zijn zij gevonden. Pogingen, ingesteld door dr. De Jong om door toepassing van kunstmatige ademhaling de levensgeesten nog op te wekken, mis lukten. STRAFZITTING OP VRIJDAG 12 FEBRUARI. EEN NOODLOTTIG AUTO-ONGEVAL OP 22 DECEMBER. Den 22sten December was voor den chauffeur H. T. S. te Alkn r een droevige dag, die hem wel nimmer uit de gedachte zal gaan. Hij had toen, geheel buiten zijn schuld, het ongeluk een kind, dat eensklaps de Nieuwesloot bij de Lombardsteeg overstak, zoodanig aan te rijden, dat de arme kleine na eenige dagen aan de gevolgen overleed. Het ongeluk kon niet voorkomen worden en den chauffeur trof geen schuld. Hij deed in tegendeel alles om het lijden van het kind te verzachten. Maar het bleek na politie-onderzoek, dat de remmer) van den wagen niet voldoende werkten en ter zake dit feit stond de heer S. thans terecht, als raadsman en verde diger bijgestaan door mr. de Groot De verdachte zelf was van meening, dt de remkabels waren gerekt door het hevige remmen, dat hu had ge daan, doch ae deskundige, de heer A. Dam had gecon stateerd, dat die remmen te vet waren. De verdediger bestreed zulks krachtig en toonde zich voor een leek bijzonder deskundig. Zoowel door ambtenaar als verdediger werd een woord van deernis uitgesproken met het slachtoffertje en de zwaar geschokte ouders. Overigens verschilden deze hee- ren geheel van meening met betrekking tot de onvol doende werking der remmen. Mr. Brues Tack vorderde schuldig-verklaring en veroordeeling tot f 50 boete of 50 dagen, doch verdediger pleitte, waar gerechtvaardig den twijfel bestond, vrijspraak. Evenwel werd besloten tot aanhouding en zal op 26 Febr. het onderzoek wor den voortgezet. EEN CHIRURGISCH INGRIJPEN. WAARMEDE DE WETGEVER GEEN GENOEGEN NAM. De vorige week stond terecht de 65-jarige heer Mat- thijs B., veehouder te Broek op L., wien men in de schoenen had geschoven, dat hij een schaap had ge slacht en het vleesch daarvan door schenking in de consumptie had gebracht, zonder dat van de slachting aangifte was gedaan. De heer B. stelde echter de zaak eenigszins anders voor dan de ambtenaar in zijn dag vaarding. Hij had bedoeeld schaap, dat ziekelijk scheen, door afsnijding van den hals het leven benomen, het dier verder „geopereerd", de organen onderzoc ht en bevonden dat er niets aan scheelde, waarop hij het schaap ter verdere behandeling had vervoerd naar den noodslachter. Meenende alzoo absoluut geen strafbaar feit te hebben gepleegd. Die tegenspraak was voldoende om aanhouding der zaak te bewerkstelligen en werd het proces heden voortgezet, Het verloop van deze voortgezette behandeling viel echter niet uit in het voordeel van den schapenhouder. De gemeente-veldwachter Nieuwenhuis bevestigde in alle opzichten zijn proces-verbaal en gaf nog nadere toelichtingen, die wel door den verdachte minder hoffe lijk werd gequalificeerd als „leugens", doch den kanton rechter voldoende betrouwbaar toeschenen, om den ouden heer te veroordeelen tot maar even f 60 boete of 60 dagen. DOOR EEN LIJKSTOET HEENGEREDEN. De chauffeur Joh. R. uit Alkmaar, in dienst van een zand-transportfirma, had op 3 October met een ledige vrachtauto op de Noordervaart onder Schermerhorn door de begrafenis van een persoon, die door verdrin king was omgekomen, heengereden, wat hem door den veldwachter, die plaats had genomen in een volgauto, zoo uitermate kwalijk was genomen, dat proces-veroaal werd opgemaakt en de verstoorder van de droevige tocht naar het graf, verleden week terecht stond. De comparant erkende toen het feit ten deele, doch beweerde ten zeerste gepresseerd te zijn geweest, omdat hij er op uit was, ijlings een dokter te halen ten behoe ve van een vrouw, die om oorzaken, met het bevolkings register verband houdende, ten spoedigste medische hulp noodig had. Door den chauffeur werd ook nog een schrijven overlegd van Dr. Heringa van Stompetoreh. Dit verweer werd belangrijk genoeg geacht om den verbalisant te hooren en de verdere behandeling aange houden tot de zitting van heden. De rijksveldwachter Weijland uit Hem, die zich in een volgauto bevond, achter de lijkkoets, waarmede het stoffelijk overschot van den drenkeling werd vervoerd, legde evenwel voor den chauffeur een zoodanig verzwa- (Van onzen sportredacteur.) Men moge er van zeggen wat men wil. maar de Ne derland sch e 9pelers hebben Zondagmiddag verdiend ver loren. De Belgen vertoonden meer samenhang en hun spel was rapper en sneller. Toch heeft het niet voor het eindsignaal vastgestaan wie zou winnen. De Hollanders hadden na een Belgisch goal even de overhand en voer den den stand op tot 21, waarmee men zich binnen waande. In de laatste minuten sloegen de Belgen echter alle zegeoverdenkingen den bodem in en maakten op voor ons naargeestige wijze 2 doelpunten. Deze doel punten mogen da.n wel een fout van de verdedigers zijn, een feit is dat ze hiermee inhaalden wat ze door' pech anderzijds uit hun handen hadden zien glippen. Het spel. De wedstrijd kon ons over het geheel niet bekoren. Het veld was zeer glad en daardoor werd het zuiver plaatsen bemoeilijkt. De Belgen pasten zich beter aan bij de omstandigheden, d.w.z. hun combinatie was niet zoo gehandicapt door de gladheid als onze ploeg. Het enthousiasme laaide lang niet in zoo hooge mate op als anders. En vooral degenen die getuige geweest zijn van den Parijschen wedstrijd hebben een flinke te leurstelling gevoeld. Aller oogen waren natuurlijk gericht op Lagendaal. De blonde Rotterdammer kreeg niet veel kans. En als hij kans kreeg, was 't of te glad of de keeper had z'n bedoelingen door. Het Belgische achterstel was gewel dig. Zoo zelfs dat Mol en Van den Broek geen gelegen heid kregen om van de bewaking van Lagendaal te pro- fiteeren. De Belgen zijn niet fortuinlijk geweest. Een keer of drie schoten ze buiten Odijk's bereik tegen de paal en eenmaal was Vanderberghe zoo ongelukkig een bal van Wels in eigen doel te slaan. Waarmee we maar zeggen wilden dat onze ploeg niet sterker was dan de Belgische en da.t onze nederlaag geen ongelukje was. Onze Zuidelijke buren hebben het vertrouwen in hun supporters, na de zeer eervolle 10 nederlaag tegen Oostenrijk niet beschaamd. Nederland speelde met 3 invallers. Na inschrijving </'n door de Wicringermcerdirectie voor de navolgende bedrijven en winkels vergunning verleend tot stichting en de benoodigdc gronden in erfpacht uitgegeven; Bij Sluis I: voor een café-restaurant aan den heer J. Klein te Wielingen; voor een bakkerij aan den heer C. Koorn te Wie- ringen; voor een winkel in kruidenierswaren en comestibles aan den heer A. Kruisman te Hoorn; voor een groentenzaak aan den heer C. Zeeman te Wieringerwaard; voor een winkel- in zuivelproducten aan den heer G. Kistemaker te Wieringerwaard; voor een timmerzaak en aainemersbedrijf aan den heer M. Kool te Warmond; voor een rijwielzaak aan den heer H. J. Eichner te Nij verdal; voor een smederij, annex reparatie-inrichting voor machinerieën, bcnzinepompinstallatie, annex winkel, aan de Bataafsche Import Mij. te Den Haag. Bij Sluis III: voor een café-restaurant, aan den heer J. Klein te Wieringen; voor een winkel in kruidenierswaren, aan den heer A. Kruisman te Hcurn; voor een timmerzaak, annex aannemersbedrijf, aan den heer A. C. van Oeverep te Goes; voor een middenstandswoning aan den heer E. IKuvers te Voorburg. rende verklaring af, dat diens verweer werd ter zijde gelegd en een veroordeeling tot f 20 boete of 20 dagen volgde, op grond van het feit, dat verdachte niet aan het verkeer van rechts voorrang had verleend en geen richting had aangegeven. HET GAAT NIET AAN OM EEN EIGEN TEKORT KOMING OP DE SCHOUDERS VAN EEN ANDER TE WENTELEN. De 31-jarige chauffeur G. B. uit Broek op Langen dijk, was op 7 December op weg naar Beverwijk, doch zag zich onder de gemeente Heiloo verplicht plotseling te stoppen, omdat een voor hem rijdende vrachtauto bandenpech kreeg en de weg niet vrij was wegens een uit andere richting naderende automobiel. Het bleek evenwel dat zijn stoplicht haperde, zoodat de heer J. B. uit Grootebroek, die in een luxe-wagon achter B. aanreed, op deze plotselingen stilstand niet was verdacht, tegen den wagen van B. aanreed, toen het bosch instoof en tegen een boom botste, waardoor de auto zwaar werd beschadigd. De chauffeur B., ter zake de nonchalance om niet behoorlijk zijn stop-intenties kenbaar te maken, terecht staande, trachtte deze onachtzaamheid zijn „achtervol ger" gratis en franco over te maken. Deze heer had naar zijn meening beter uit moeten kijken. Doch deze noodzakelijkheid is echter nog niet in een wetsartikel vastgelegd, derhalve was de bestuurder uit Broek de pisang en werd hij veroordeeld tot f 8 boete of 8 dagen. LATER ZITTEN ZE WEER OP ZWART ZAAD. De heeren Gebroeders C. en N. D., werklieden te Bergen, zijn niet afkeerig van een flinke hartsterking en als.zij op die wijze overmatig gesterkt zijn, lastig en vechtlustig. Ook in den nacht van 26 op 27 December toen zij zich te Bergen in een café bevonden, verkeerden zij weer in opgewonden toestand en wilden een ander bezoeker, die niet de eer genoot in hun smaak te vallen, met alle geweld te lijf. Andere bezoekers traden tusschen beiden, om dit onrustige broederpaar tegen te houden en de inmiddels gearriveerde politie maakte proces-ver baal op niet gevolg dat beide heeren ieder tot f 7 boete of 7 dagen werden veroordeeld. En nu niet weer doen, hoor, zei vermanend de Kantonrechter tot broer Nico, die als vertegenwoordiger der firma present was. Odijk verving Van der Meulen. Hij heeft met mannen moed het doel verdedigd. Hij vergastte ons enkele ma len op heerlijke staaltjes van durf en klemvastheid. Maar daartegenover zetten we onmiddellijk: hij beging twee flaters, die ons op twee goals te staan kwamen. Deze flaters, echte tactische fouten, hadden we van hem te verwachten en we hebben dus ook alleen maar te hopen dat Van der Meulen weer heel gauw present is. Lelyveld deed ons Weber vergeten. Mogelijk wordt het wegwerken van den Hagenaar nog iets beter door oefe ning en routine. Van den Broek speelde een slappen wedstrijd. Of drie wedstrijden in acht dagen hem te zwaar valt, weten we niet zeker, maar gelooven doen we 't wel. Geen enkel hard schot kwam er van zijn voet, en in combinatie- verband is hij toch wel iets minder dan Adam, hetgeen we juist betwijfelden. Nu we toch enkel9 spelers aange haald hebben, kunmen we wel meteen afwerken. Vooraf de opmerking dat alleen Wels niet slechter was dan te Parijs. We meenen eerder dat de kleine Gorcummer be ter was dan in de lichtstad. Alle anderen waren dus minder. Van Run, Pauwe en Van Heel zijn in één adem te noemen. Ze hebben hard gewerkt, maar mochten in hun goede opzet niet steeds zoo slagen als we dat van hen gewend zijn. Anderiessen kreeg 't weer met zijn uit houdingsvermogen te kwaad. In 't laatste kwartier was hij overtuigend de mindere van zijn overbuurman. Van Nellen had toevallig in Parijs een praohtdag. Geen wonder dat hij nu tegenviel, al kan hij persoonlijk op een goeden wedstrijd terugzien. Mol had er zeker geen kijk op. De aalvlugge K.F.C.'er was nu zoo treurig middelmatig, dat ook hij geen profijt trok van de bijzondere aandacht voor Lagendaal. Een maal stond Mol zoo mooi vrij, dat we hem al zagen scoren, maar zijn schot was te zwak; Hooydoncltx onderschep te het zelfa Lagendaal tenslotte was al even middelmatig. Geen „snoei" heeft hij kunnen lossen. Wel deed hij nog al eens krachtdadige pogingen om de waas van slapheid van het elftal af te schudden, maar ook hij slaagde er niet in, voornamelijk door het feit dat hij z'n begeeste rende vuurpijlen niet kon afvuren. De Belgen hebben onze pluim al gehad. Het valt ons op dat men de Belgen nooit slap en futloos ziet. maar altijd vlug, bij de hand en klaar om met alle beschikbare energie veroorzaakte scihade te herstellen. En zoo kon het gebeuren, dat de roodhemden als op eens losbreken en onze goal tweemaal in enkele minuten doorboren. De achterhoede vooral die geweldige Hooydonckx is een der steunpilaren, van'het Belgische voetbalpres- Voetbal.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5