Radioprogramma Uit onze omgeving. FOSTERs MflflGPIILENl tige. Maar ook de rest mocht er ztfn. Hoewel het de eerste tien minuten leek alsof we hen in de aak hadden, bleek aldra wat ze in den mars hadden en we moesten alle zeilen bij zetten om niet vóór de laatste met kleer- Bcheuren uit den strijd te komen. Spil Hellemans en rechtsbuiten Versyp vonden we na Hooydonkcx de beste spelers. In het kort de belangrijkste feiten memoreerende, vermelden we, dat het spel in het eerste kwartier een dood karakter had. Totdat een over de backs heen- gespeelde bal verkeerd door Odijk werd beoordeeld en in het Nederlandsche doel verdween. Er was toen een half uur gespeeld. Nederland werd als 't ware wakker geschud. Er kwam een beetje vuur in den strijd. Wels snelde langs 't lijntje en schoot prachtig op doel. De keeper, die sterk gehinderd werd door de inloopenae voorspelers, sloeg den bal zelf in het net (11). De kogel was toen door de kerk meenden we en warempel er kwam iets los in de Ned. ploeg. Allengs werd het karakter der Ned. aanvallen gevaarlijker. Toch werd er voor de rust niet gescoord. Een minuut of vier na halftime beging een der Belgen een overtreding even buiten 't strafschopgebied. Pauwe zette hoog voor over alles heen en Van Nellen kopte feilloos in (21). In de daarop volgende minuten scheen het dat de Ned. ploeg een zege aan het rechtvaardigen was. Ondanks de boffer die Odijk even later had. Hij stopte een kogel van Van Beek voortreffelijk met feno- menalen tijgersprong, maar Versyp kogelde, inloopend, den bal tegen den paal, terwijl Odijk op den grond lag. Nederland was nog even mooi in den aanval. Wels zette voor precies op 't hoofd van Lagendaal, die onder den lat kopte. Maar de Belgische doelwachter was er bij, zoodat deze fraaie kans teloor ging. Een doorbraak van Lagendaal, besloten met een harde schuiver, ontzenuwde dezen keeper ook al. Mol komt door fraai open spel in buitengewoon gunstlgen stand, maar z'n schot is te slap. Nog 7 minuten zijn er te spelen. We overpeinzen al, dat, indien we zouden winnen, de zege niet verdiend zou zijn. Maar voor we nog geheel en al tot de werkelijkheid zijn teruggekomen, zien we Odijk op een voorzet uitloopen. Dit bleek fataal want Versyp deponeerde den bal netjes in de onver dedigde touwen (22). Dan verzoenen we ons met een gelijk spel, maar dat mag ook niet. Nog een vrije schop krijgt België te nemen, die prachtig wordt weggewerkt. Een aanval volgt weer; van links naar rechts dwarrelt de bal door onze verdediging en tenslotte klinkt er weer een doffe knal van Capelle. Odijk is ten derde male ge passeerd! (23). Verloren is het nu, ondanks de loffelijke pogingen van Anderiessen die 't met verre schoten op goal pro beert. De opstellingen waren zooals bekend: Holland: Odijk; Van Run en Lelieveld; Pauwe, Ande riessen en Van Heel; Wels, Van den Broek, Lagendaal, Mol en Van Nellen. België: Van den Berghe; Nouwens en Hooydonckx; Simons, Hellemans en De Clercq; Versyp, Noëth (in valler voor Voorhoof), Capelle, Van Be eek en Van den Eynde. De totaal-balans van de wedstrijden is: Nederland 45 20 9 IS 99—86 49 België 45 16 9 20 86—99 41 Het is de eerste keer na den tweeden Mei 1926 dat de Belgen in Amsterdam overwinnen. De volgende ontmoeting voor ons elftal is te Antwer pen: BelgiëNederland op 20 Maart a.s. WARMENHUIZEN Ledenvergadering R.K. Middenstandsver* eeniging „De Hanze". Dezer dagen, vergaderde de R.K. Middenstandsver- ceniging „De Hanze", afdeeling Warmenhuizen. In deze vergadering was uitgenoodigd de heer Mol om te spreken over de Winkelsluitingswet. De Voorzitter heette allen hartelijk welköm, spe ciaal den heer Mol en den Geestelijken adviseur, die later ter vergadering verscheen. De Secretaris las de notulen voor van de vorige le denvergadering, welke notulen zonder op- of aanmer kingen onder dankzegging werden goedgekeurd. Mededeelingen. Allereerst werd medegedeeld, dat aan de niet-Ka- tholieke Middenstanders van Warmenhuizen een schrijven was gericht, waarin hen werd medege deeld, dat deze afdeeling de gelegenheid heeft open gesteld, dat ook zij als lid kunnen toetreden. Laatst genoemden hebben in deze afdeeling volle stemrech- tigheid wat betreft de zakelijke aangelegenheden. Te vens werd in dat genoemd schrijven de wenschelijk- heid naar voren gebracht om zelf een vereeniging op te richten, teneinde naast elkander gezamenlijk te werken voor den opbloei van den Middenstand van Warmenhuizen Uit de besprekingen, die eenige be stuursleden met sommige niet-Katholieken hebben gehad, valt af te leiden, dat van het oprichten van een vereeniging momenteel nog geen sprake kan zijn. De oorzaak hierin moet gezocht worden in het feit dat onder hen geen saamhoorigheid bestaat. Door de vergadering werd dit ten zeerste betreurd. Wat betreft den steun welke door de gemeente aan diverse tuinbouwers wordt verleend, werd in de ver gadering de wenschelijkheid naar voren gebracht om aan de gemeente te verzoeken, de steuntrekkers in plaats van geld bonnen te verschaffen, op welke bon- Tien bij de middenstanders van Warmenhuizen ge kocht kan worden. Uit moreele overwegingen, zoo re deneerde men, heeft men recht ora dit te verzoeken. Aldus besloten. Aanneming nieuwe leden. De Voorzitter sprak zijn genoegen uit, dat in deze vergadering eenige nieuwe gezichten waren. Met het oog op de bespreking van de Winkelsluitingswet, stelde de Voorzitter thans aan de nog niet-leden de vraag of zij ook als lid. wenschen toe te treden. Het voor de zooveelste maal besproken contributie- vraagstuk kwam wederom aan de orde. Eene gedach- tenwisseling ontstond tusschen de hceren C. Bakker A. Spaansen en den heer Mol. De uiteenzetting van den heer Mol werd wederom bekroond door de- toe treding van zes nieuwe leden, zoodat de vereeniging thans 30 leden stelt. Proviciat. Winkelsluitingswet. Hierna verkreeg de heer Mol het woord om een inleiding te houden over de Rijkswinkelsluitingswet. Op zeer duidelijke wijze werd deze wet uiteengezet. Dat de heer Mol deze wet goed onder de knie had, bleek ten duidelijkste. Na de behandeling van deze wet door den heer Mol, was gelegenheid om vragen te stellen, waarvan door de leden ruimschoots ge bruik gemaakt werd. Daar de heer Mol met de tram van 10 uur vertrok, moest de heer Mol tijdens de vergadering de zaal verlaten. Na dit vertrek werd het standpunt van deze afdeeling vastgesteld. De Middenstanders hebben n.1. het recht om aan den Gemeenteraad te verzoeken be paalde wijzigingen in de winkelsluitingswet aan den Minister voor te leggen. Groote kans bestaat,, dat de Minister op algemeen verzoek van den Middenstand een wijziging aanbrengt. Wat betreft de sluiting in de week, was men vrij algemeen verheugd over het feit, dat 's avonds om acht uur gesloten moest worden. Op Zaterdag is het sluitingsuur bepaald op 10 uur 's avonds. De koek- en banketbakkers, die 's Zonda?s 4 uur achter elkander geopend mogen zijn, wilden liever van die gunst niet gebruik maken. Algeheele Zon dagssluiting prefereerden zij boven 4 uur open. Ook de meeste andere leden stelden het op prijs van den geheelen Zondag alles dicht. Een tweetal andere leden die Zondags voor den middag een vier uur open mo gen zijn, betreurden het een zeerste, dat zij niet 's mid dags en 's avonds open mogen zijn voor het verkoo- ptn van visch en fruit. Laatstgenoemden zouden gaarne zien, dat zij ten minste 's middags van half vier tot half acht uur hunne winkels open mogen houden. Het bestuur zal spoedig een schrijven tot den Gemeenteraad richten. Rondvraag. Bij de rondvraag werd verzocht a.an den Gemeente raad te verzoeken een aanvulling in de politieveror dening te maken, waarbij het verboden is zonder eenige reden voor de winkelétalages te staan, op de stoepen te zitten of iets dergelijks. Op verzoek van eenige leden zal het bestuur even eens een schrijven richten aan het Gemeentebestuur om het ventverbod uit te breiden. Beide verzoeken zijn door het bestuur in behandeling genomen. Ook de te verwachten automatenoorlog is bespro ken. Ook zal dit door het bestuur onder handen ge nomen worden. Omstreeks elf uur sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering, onder dankzegging voor de aangename besprekingen. SINT MAARTEN Zaterdagavond werd alhier ten huize „Rust en Lust" een openbare vergadering gehouden, uitgaande van de afdeeling S.D.A.P. alhier. Bij ontstentenis van den voorzitter, was het de heer P. Breed, die deze vergadering opende en hierbij de aanwezigen, een 50-tal, het welkom toeriep, inzonder heid de heeren Westerhof als spreker voor dezen avond en den heer Ru Mulder als declamator, benevens de pers. Voorts brengt hy in herinnering dat, zoo jong deze afd. Is, als resultaat hiervan reeds 2 raadszeiels door hen zijn bezet, waar zy als oppositieparty heeft zitting genomen en al zyn de resultaten nog niet naar buiten getreden, toch valt te constateeren, dat in den raad rekening met hen moet worden gehouden. Hierna werd het woord verleend aan Ru Mulder, die mededeelt heden niet enkel propaganda-materlaal voor socialisme doch ook voor antl-militairisme zal ten ge- hoore brengen, daar de tijd van heden, zie China en Japan, ons weer, op het kantje af een staat van oorlog op den hals schuift. Hierna wordt voorgedragen „Medezeggingschap", „De vlucht in 1914 door een Belgische vrouw en haar 3 kin deren", „De proclamatie" van Martien Beversluis, en een fragment uit het bekende boek „De weg terug" De gedachten, in deze voordrachten verwerkt, zeggen veel tot den mensch en zy'n dan ook beslist als prachtig pro paganda-materlaal te gebruiken. Jammer vinden wy het echter, dat door het oorverdoovend geschreeuw onze gehoor-zenuwen op onaangename wyze werden geprik keld, zoodat hierdoor o.l. niet is bereikt hetgeen by kalmer optreden zou zy'n bereikt. Hierna was het woord aan den heer Westerhof uit Alkmaar, die als propagandistisch spreker optrad met als onderwerp: „Socialisme de eenige uitkomst". Ook deze heer hield niet enkel een socialistische pro- paganda-rede, doch kwam ook door het gebeuren van heden op het anti-militairisme terecht. In een kalme, bezadigde bewoording, schetste spr. den tyd van heden en liet hier goed in uitkomen, dat in d en tijd van bloei voor velen het socialisme als een onnuttig ding wordt beschouwd, doch, zoodra die tyd is voorbygegaan en, zooals thans, de malaise is ingetreden, wordt gezien en gevoeld, dat juist door het socialisme de verbeteringen worden bevochten en verkregen en dat zy het zyn die in regeer-lichamen van laag tot hoog steeds hun slem ter verkrijging van verbeterde toestanden laten hooren. 't Is dan ook thans wel heel duideiyk aan het licht getreden dat de tuinder in het algemeen zyn heil moet zoeken en verkrygen van hen die het socialisme voor staan. Geld voor hulp is er genoeg, zegt spr., ja, men weet er geen weg mee. En dat het geld hier in Neder land safe is, blykt wel uit het feit, dat vanuit Slowa- kye f 50.000.000 alhier renteloos is uitgezet en door Ne- derl. burgers f 200.000.000 op gelijke wijze. Deze centen welke geen rente afwerpen, zy'n enkel op deze wijze uitgezet, opdat ze voor de beleggers goed bewaard zijn. Hieruit is te zien, dat voor den noodiydenden tuin bouw heusch wel eenige millioenen te verkrygen zyn, als men maar neemt waar is. Was het socialisme voor korten tyd terug in hoofdzaak de politiek voor de fa- briekscentra's in de steden, door den toestand van heden is ook het platteland midden In onzen stryd gebracht daar thans de 1000 en 10.000 tuinders en tulndertjes goed voelen, geen zelfstandige menschen te zyn, maar ook terdege door politieke tendens tot uiterste armoede ge bracht kunnen worden. Voorts bracht spr. door het wereldgebeuren het Anti-milltairisme ter sprake en wees op de verschrikkingen dier instelling. De rede van dezen heer werd met grootte aandacht gevolgd en met een luid applaus beloond. Hierna was het Ru Mulder, die, volgens aankondi ging, nog eenige komische nummers ten gehoore bracht, welke, wat inhoud betrof, maar matig voldeden en ook weer onaangenaam op onze gehoorzenuwen werkten. Hierna sloot voorzitter onder dank de byeenkomst, de hoop uitsprekende, dat deze avond voor de party zyn nut moge afwerpen. Politie. Gevonden: een mantel-ceintuur en een nikkelen autodop, merk Viat. Inlichtingen bij de Gemeente-politie. NIEUWE N I EDO RP Algemeene vergadering van de Rundveefokvereeniging „Vooruitgang", alhier, ten huize van den heer Kossen. De Voorzitter, de heer Jb. Kooij Cz-, opent de verga dering en verzocht, den secretaris de notulen der vorige vergadering te lezen, welke na lezing zonder op- of aanmerkingen worden goedgekeurd en geteekend. Hierna volgt volgens art 28 huishoudelyk reglement, verslag van den controleur, maar wegens de geringe op komst van de leden wordt eer3t verslag van het nazien der rekening uitgebracht De ontvangsten hebben bedragen f 538.88 tegen de uitgaven f 524.34, voordeelig saldo f 14.54. Een bezit van f 64.54 tegen een schuld van f 75, geeft een tekort aan van f 10.46. Een en ander Is in de volmaakte orde bevonden en by monde van den heer H. Rezelman, die met den heer R. Mijts de rekening heeft nagezien, wordt de rekening voor goedkeuring aanbevolen, waartoe wordt besloten, onder dank aan den penningmeester voor het accu raat beheer. Hierna volgt dan toch het verslag van den controleur, wat na lezing met eenige waardeerende woorden van Voorzitter aan den controleur, door de vergadering wordt aanvaard. De jaarlijkache contributie blyft 50 ct. per lid. Voor den heer H. Rezelman. afgevaardigde, wordt de heer Jb. Kooy Cz. afgevaardigde, en de heer P. Donker als plaatsvervanger benoemd, naar de algemeene verga dering van den bond van Fokvereenigingen. Doordat het ledental klein wordt, besluit men geen bestuursverkiezing te houden. De heer H. Rezelman treedt af als bestuurslid en er wordt voor dezen geen ander benoemd. Inplaats van H. Rezelman, rekenlngcommis3ielId wordt aangewezen de heer M. Grootes, deze laatste is echter afwezig en zal hiermede ln kennis worden gesteld. De beschryvingsbrief voor de Bondsvergadering te Hoorn geeft geen enkel punt aanleiding tot behande ling en ontvangt de afgevaardigde vry mandaat. Bij de rondvraag komt in de bespreking de onkosten Per koe is over 1931 betaald f 3.75. Op voorstel van den controleur moet dit bedrag over 1932 teruggebracht wor den op f 3. Dit voorstel wordt door de vergadering on der woorden van dank van voorzitter aanvaard. Deze verlaging is ook weer een noodgedwongen verlaging met het oog op den noodtoestand van de zuiveluitkomsten. Voorzitter spreekt den wensch uit. dat deze noodtoe stand van niet te langen duur mag zyn, en wy allen weer spoedig betere tijden mogen belevera. Hierna sluit Voorzitter de vergadering. DEN HELDER Ernstig verkeersongeval. Zaterdagmiddag heeft hier een ernstig verkeersonge val plaatsgegrepen, dat wonder boven wonder geen persooniyke slachtoffers heeft geëlsóht. Omstreeks 4 uur naderde van den Kanaalweg in de richting Den Helder de vrachtauto van den heer van der Werf uit St. Pancras, geladen met groenten ln vry snllen vaart. By het omslaan van de hoek heeft, volgens den eigenaar, iets aan de stuurinrichting moeten hape ren, met als noodlottig ge vale, dat het voertuig perceel no. 25. de tabak- en sigarenzaak van den heer Spicht, inreed, en wel zoodanig, dat het vehikel er met de ge- heele cabine in verdween. De bewoners van het huis, die zich gelukkig juist niet ln den winkel bevonden, werden opgeschrikt door een oorverdoovend lawaai, en hadden te constateeren, dat hun geheelen winkel finaal in puin lag. Begrypeiykerwyze trok het ongeval, ln verband met den Zaterdagmiddag, heel wat publiek, dat door de di rect ter plaatse versohenen politie op redeiyken afstand gehouden werd. De ln elkaar gedeukte wagen werd door de transport auto van den heer Kaan na eenlgen tyd uit den winkel getrokken. Het bleek dat van radiator, lampen, spotbor den en voorwielen weinig meer over was, dan wat ver bogen assen en platen. De eigenaar deelde ons mede dat z'n auto tegen ver keersongevallen verzekerd was. Indien gij voortdurend last hebt van schele hoofdpijn als gevolg van een slechte spijsvertering, gebruik dan eens een poosje Poster s Maagpillen. het betrouwbare, zacht werkende laxeermiddel. Alom oerkrljgbaot 0.65 per flacon. RARSINGERHORN Sinds eenigen tijd ondervinden de radio-luisteraars hier ter plaatse en ook in Kolhorn ernstigen hinder van het feit, dat op sommige uren van den dag de uitzen dingen van het station Hilversum dusdanig worden ge stoord, dat het luisteren naar genoemd station ondoen- lyk is. Speciaal voor de aangeslotenen aan het radlo- distributiebedry'f van den heer C. Prins is het luisteren op die uren onmogeiyk. Uit een door den radiocentrale- houder Ingesteld onderzoek is komen vast te staan, dat de storing wordt teweeg gebracht door een by een der omwonenden in gebruik zynde electriceermachine. Naar wy vernemen zyn thans by den Raad voorstellen aanhangig gemaakt tot het indien mogeiyk in hev leven roepen van een verordening tot het tegengaan van radiostonngen. B. en W. stellen den Raad voor van de in de Win kelsluitingswet neergelegde bevoegdheid gebruik te ma ken in dier voege, dat: a. onder Koninkiyke goedkeuring wordt bepaald, dat de winkels inplaats van om 8 uur om 9 uur gesloten mogen worden en dat op de kermis-Zondagen de win kels den geheelen dag geopend mogen zyn; b. gedurende de kermlswerkdagen geen sluitingsuur zal gelden. Hoewel volgens de op 1 Januari j.1. In werking getre den wet op de Arbeidsbemiddeling instelling van een Commissie van toezicht op de arbeidsbemiddeling niet verplichtend is gesteld, stellen B. en W. den raad voor de bestaande Commissie te handhaven en dragen zy, ter voorziening in de op 1 Januari j.1. ontstane vacatures, ter benoeming vor: Voorzitter: de heer J. J. Werner. Leden werkgevers: 1. Jb. Walboer. 2. W. Kootjraan Jr. en L P. Kistemaker, 2. P. Blaauboer. Leden werkne mers: 1. F. Groet, 2. W. Pool en 1. D. Burger, 2. P. Pool. WINKEL V.A.R.A.-avond. De voorzitter, de heer E. v. d. Wal heet allen wel kom en verheugt zich over de groote opkomst. De zaal was geheel gevuld. Hij heet het orkest van de Gebr. v. Meurs uit Hoorn en den heer v. d. Goede uit Schoorl bijzonder welkom, waarna ons het orkest eenige muzieknummers laat hooren. Zij beginnen met „de Vara-marsch", die door allen uit volle borst wordt medegezongen. Daarna gaf het orkest eenige schitterende muzieknummers, waarvan we er een paar noemen en wel ,de Ouverture van Martha" en ,de Valse Potpourri", die schitterend uitgevoerd wer den. Nu wordt even met de gebouwde Varadyne-toe stellen gedemonsteerd, die echter in deze groote zaal niet zoo goed uitkomen, als dit in de huiskamer hét geval is De Voorzitter dankt den heer Schreur, die tot zijn leedwezen niet aanwezig is: deze heeft geheel be langloos dezen cursus geleid. Als dank zal hem ter herinnering een foto van de deelnemers van den cursus aangeboden worden. In een gloedvolle rede vertolkt de Voorzitter, waar om een ieder lid moet worden van de „Vara". Hij laat dan alle medewerkers de revue passeeren en roept allen op zich spoedig op te geven als lid, want zegt hij, het hoofdbestuur zegt dit jaar de 15000, maar wij in Winkel zeggn dit jaar de 100.000 moeten w* hebben. De zeven dames, die tezamen een aardig nummer geven, en wel „de Vrijsters van Overschie". doet de zaal schaterlachen. Na de pauze komt de heer v. d. Garde uit Schoorl np het tooneel, die de lachspieren ook nog weer in beweging krijgt en toont ons eenige goochelkunstjes Het orkest geeft nog eenige populaire stukjes, die in den smaak vallen en wordt herhaaldelijk geklapt Nu komt de clou van den avond en wel de verlo ting van het Varadynetoestel op den cursus ge bouwd. De Voorzitter heet den Weled. Gestr. Heer Burgemeester, den heer Koster, die inmiddels in de zaal gekomen is, welkom en noodigt deze uit de lo ting als officieel persoon bij te wonen en te contro leeren. De hoofdprijs, het Varadyne-toestel, viel op lot no. 25 en gaat naar Wieringen. Hierna volgt sluiting. De Voorzitter dankt allen voor de opkomst, in het bijzonder ook den heer v. d. Garde, waarna hij de Gebr. Meurs verzoekt den verderen avond met dansmuziek te vullen. Een ge animeerd bal sluit deze gezellige bijeenkomst. Door den bouwkundige K. Bakker is op 13 Fe bruari jl. aanbesteding gehouden van een woning met garage, voor rekening van den heer P. Bart, al hier, met den volgenden uitslag: J. van Stipriaan. Schagen, metselwerk f1925, tim merwerk f1940, schilderwerk f395, massa f4200: Joh. van der Molen, Winkel, metselwerk f 1788; H. Doorn, Zijpe. metselwerk f 1690; J. Massereeuw, Opperdoes, metselwerk f1640; Koorn en de Jong, Medemblik, metselwerk f1580, timmerwerk f1445, schilderwerk f450, massa f3475; C. Leegwater. Oude Niedorp, metselwerk f 1579, timmerwerk f 1359. schilderwerk f395, massa f3295: C. Rutsen, Nieuwe Niedorp. met selwerk f 1523.50; Gebr. Veeter. Schagerbrug. metsel werk f1500. timmerwerk f1825. schilderwerk f375. massa f3568; C. Brouwer, Winkel, timmerwerk WOENSDAG 17 FEBRUARI. HILVERSUM (1875 M.) 6.45 en 7.30 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleerekoopet- 8.00 Tydsein en Gramofoonmuziek. V.P.R.o.: 10.00 Mon genwyding. VJV.R.A.: 10.15 Uitzending voor arbeider» |'a de Continubedrijven; 12.00 Orkest o.l.v. Harry Wl^ laar; 1.45 Rustpoos zender; 2.15 Onze Keuken door P. J. Kers; 3.00 Pianorecital; 3.30 Hoorspel voor de kind* ren 4.15 Septet o.l.v. Is. Eyl; 4.45 Vraaghalfuurtje; 5# Vervolg concert; 6.30 R.V.U.: Prof. Dr. H J. Jordaaj; Het dier in zyn milieu; 7.00 Joodsch uurtje; 8.00 G* mengd Koor uit Leeuwarden; 9.15 Uitzending van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden; 9£) Gramofoonmuziek; 9.45 Vervolg Concert; 11.00 Pergb* richten Vaz Dias; 11.15 Gramofconmuziek. HUIZEN (298 *1 N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing; 8.15 Morgenconcert; 10.9) Zang door Dameskoor; 10.30 Korte Ziekendienst; UJjö Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz; 12.00 Polly* berichten; 12.15 Middagconcert; 2.00 Rustpoos zender; 2.30 Chr. Lectuur; 3.00 Het Delftsche Trio; 5.00 Kinder- uur 6.00 Uurtje voor de Landbouwers; 7.00 Causerie 7^ Politieberichten; 7.45 Persberichten van het Ned. Ck; Persbureau; 8.00 Vrouwenkoor; 9.00 Causerie; 9.30 Kwi; tet; 10.00 Persberichten Vaz Dias; 10.15 Gramofoo muziek. HAMBURG (372 Jt 6.10 Concert door het Omroeporkest van Hannova; 10.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 7.20 Concert dw het Noragorkest; 9.50 Concert. LANGENBERG (472 JL) 6.25 Programma van Hamburg; 11.20 Populair concert; 12.25 Omroeporkest. KALUNDBORG (1138 JL) 12.05 Strijkorkest; 4.20 Gramofoonmuziek. DAVENTRY (15H JL) 12.20 Orgelspel; 1.05 Gramofoonmuziek; 3.35 Concert PARIJS-RADIO <1725 Mj 12.60 Gramofoonmuziek; 10.50 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 4.00 Gramofoonmuziek; 4.55 Omroeporkest; 10.20 Dan* muziek. ROME (441 JL) 5.05 Orkestmuziek; 7.20 Gramofoonmuziek. WEEN EN (517 BIJ 9.10 Harmoniemuzlek. f1746; Scholtens en Lendemulder, Andijk, metsel werk f1575. timmerwerk f1560; J. Smit Pr.. Winkd, timmerwerk f 1559; Jb. Lugtig, H.waard. timmerwerk f 1493; De Boer en Zonen, Alkmaar, metsei- en timmer werk f3858, massa f4158; Stins en Molenaar. Valkooj timmerwerk f1400. schilderwerk f345; Jac. Pool, Kol horn. schilderwerk f 535; K. Bakker Ez., Winkel schilderwerk f418; J. Schot, Winkel, schilderwerk f348; P. Langereis. Winkel, schilderwerk f340. Het metselwerk en timmerwerk is gegund aan C Leegwater en het schilderwerk aan P. Langereis. OUDE N I E DOE? Bij het Crisis-comité zijn 77 aanvragen ingekomea om zwavelzure ammoniak tot eene hoeveelheid van 50.000 K.G. Daar de termijn van indiening der aanvragen thans is verstreken, zoodat geen nieuwe aanvragen metr in behandeling worden genomen, is de noodig geach te hoeveelheid bereids besteld. Aan den heer J. van Wachendorff van Rijaa vergunning verleend tot het bouwen van eon woon huis te Moerbeek. WIERINGEN Bij de j.1. -mdag gehouden verkiezing in de Ne4 Herv. Kerk te Hipooiytushoef voor een notabel, aitn- dende de heer J. N. Bruul, welke zich niet meer her kiesbaar stelde, is gekozen de heer D. Koorn, welb zijn benoeming aannam. De federatie Noordholland Noord „Kerk en Vre de", houdt a.s. Dinsdag 16 Februari, n.m. 8 uur. in de Doopsgezinde kerk te Hinpolvtushoef, een openbare samenkomst. Spreker Ds. J. M. Lccndertz, doopsge zind predikant te Haarlem, met het onderwerp: „De Kerk en de Vredesbeweging". Er beslaat gelegenheid tot het stellen van vragen. Declamatie van mej. A Leguit te Krommenie. Do toegang is vrii. „Kerk en Vrede" beschouwt het als de roeping der Christellijke kerk, den strijd aan te binden te-ca oorlog en oorlogstoerusting. De oorlo^swapcnon moe ten door de kerk niet meer wori geregeerd, ook niet langer worden geduld, maar worden omgesmeed tot werktuigen voor den vrede. Christenen! do oorlog wordt reeds opnieuw voor bereid! Er wordt gerekend op uw onverschilligheid en laksheid. Steun ons bii onzen arbeid oi. de men schen hun roeping bewust te maken en om do oudi dwaalbegrippen te verdrijven. Al te lang heeft di stem van het Christendom gezwegen ten onzich van den oorlog. Daarom heeft het christendom een schuld op zich geladen. Dat kan en mag niet langer!!! J.1. Zaterdag is ten overstaan van notaris Obreen in café Duynker te Westerland in het openbaar verkocht ten verzoeke van de erven nu wylen de echtelieden D- Post Jz. en échtgenoote een Huis en aanbehooren, groot 2.80 aren en 8.35 centiaren, tuin met 27.30 aren land. Kooper werd de heer J. Scheltus Jz., voor f 1S9L in totaal. Uitgaande van den bouwvakarbeidersbond, afd. Wie ringen, werd Zaterdagavond in Concordia, de film ,3' leed van millioenen" afgedraaid. De belangstelling va» niet groot te noemen. Om over deze film nog iets t* sohrijven lykt ons overbodig, omdat, een breedvoerig* beschrijving in ons blad van j.1. Zaterdag wordt gege ven, onder correspondentie Anna Paulowna, waarna# wy dan ook verwyzen. Zondag gaf de zangvereeniging „Zang en Vriendschap onder directie van den heer Jb. I. Hovenier, een op» bare uitvoering in de concertzaal Concordia. De was goed bezet. Het programma bevatte een zestal zangnummers, mft een komische scène voor solo en gemengd koor ntf pianobegeleiding, alsmede twee voordrachten, voorf*" dragen door den heer J. de Haan (voorzitter der v» eeniging) terwyl na de pauze opgevoerd werd „Klepte- maniën", kluchtspel in één bedrijf, door J. J. Rentme» ter. De zangnummers werden goed uitgevoerd; wel wartf er enkele zwakke gedeelten, vooral in de moeiiyke over gangen in No. 4a; No. 4b. De komische scène „Een la"* delijke concertrepetitie" was een lachsucces, en werd een gedeelte ervan herhaald door het aanhoudend af plaus. We merken hierby op, dat de uitvoerenden w®" ren allen in zeer verschillende costumes; verscheidene® ln ouderwetsche, hetgeen een leuke bonte menigte te zien gaf. De leden die een groot muziekcorps moesten voorstellen, bootsten de verschillende instrumenten uitstekende wyze na, terwyl de directeur heel veel moeite had de leden en zyn hooge hoed behoorlijk in bedwan? te houden. De zangnummertjes van den heer de Haan sloegen vooral het laatste: „Naar het Concours te Helloo", W*1* op leuke wijze de concoursdag weergegeven. Het kluchtspel vond eveneens een goed onthaal, dat we gerust kunnen onderschrijven „Zang en Vries- sohap" heeft goed voldaan. Een gezellig bal besloot v zen avond.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6