Ijsvermaak geeft ruwe huid verzacht miiiiuiiiiii geneest Marktberichten. Veertien man door het ijs gezakt. BOMAANSLAG OP EEN TREIN. Om het presidentschap van Duitschland. Dronken achter het stuur. Nachtelijk avontuur. 72 M.1 ino veri :t door WIERINGEN. Woningbouw. Vnor rekening van den heer R. Siegers te Stroe, zal Aan Slingerweg een woonhuis worden gebouwd door de aannemers Gebr. Boersen. Tijdelijk onderwijzer. \fet ingang van 16 Februari zal als tijdelijk onder- viizer aan de O. L. school te Hippolytushoef in dienst treden in verband met het vertrek van mej. Dito, de heer j! G. Keuss van Alkmaar. Vrijstellingen dienstplicht. Van de ingeschrevenen voor den dienstplicht, lich ting 1933- hebben 21 of meer dan de helft (totaal 41 ingeschrevenen), vrijstelling wegens broederdienst J.V.O.-bericbten. Donderdagavond zeven uur adspirantengroep III (Westerland). De groepen I en II nog geen bijeen komst. Vrijdagavond half acht voor leden en adspiranten gymnastiek. Zaterdagavond acht uur de groote feestavond in «al Bruul- Toegang gratis voor alle belangstellenden. Zang, volksdansen, muziek, tooneel, declamatie, uit te voeren door J.Y'.O.-ers en adspiranten, muzikale me- ^werking van Anna Paulowna en Texel. Na afloop ,itra busdiensten. Zondag bijeenkomst met de gasten. Programma wordt nader bekend gemaakt. Maandagmorgen kwam de vuilniswagen van den hefj-D. van Duin, in botsing met de luxe auto van dender J. N. Bruul, welke in de Elfstraat stond. Utt spatbord van den auto werd flink beschadigd. Ovarigcns liep het ongeval goed af. Vergadering, v.v. .Succes". - Zaterdagavond jl. hield de voetbalvereeniging „Succes" een algemeene vergadering in de zaal van den heer Bruul. Wegens een lichte ongesteldheid van den voorzitter, den heer Oden, opent om half negen de heer Niéuw- tuurt de vergadering en is verheugd dat de opkomst roo groot is. Gezien de agenda welke wel klein, maar van veel fceiang voor de vereeniging is. Voorzitter hoopt dat de besprekingen welke heden- »ror>d gehouden zullen worden, in het belang zijn vin de vereeniging. Hierna worden de notulen van de vorige vergade ring voorgelezen, welke na een kleine opmerking on veranderd worden goedgekeurd. Een schrijven is binnengekomen van den heer P. L Vroone, secretaris van het comité van Herwonnen Levenskracht, waarin wordt gevraagd of de vereeni ging ook zoo bereidwillig is om met haar eerste elf tal een wedstrijd te spelen tegen een nader te bepa len tegenstander in de maand Juni of Juli op het Succes-terrein en dat de opbrengst dien dag ten bato komt van genoemd comité. De bedoeling is om voor deze wedstrijd een mooien prijs beschikbaar te stel len, bijvoorbeeld een beker. Tevens werd gevraagd om dien dag speldjes op het terrein te mogen ver- koopen. Na een kleine opmerking van den heer Duin- ker, wordt genoemd verzoek met algemeene stem man aangenomen. Een schrijven is binnengekomen van den secretaris van den N.H.V.B. Voorzitter licht eerst aan de ver gadering even toe, dat hij vorige week een verzoek aan den N.H.V.B. heeft gericht, om den wedstrijd tus- Khen de proefelftallen voor het samenstellen van het N.H.V-B.-elftal, op het Succes-terrein te doen plaats tinden. Thans is hierover een schrijven binnengeko- n?n, waarin wordt medegedeeld, dat het bestuur van ku N.H.V.B. niet ongenegen is genoemden wedstrijd ip bet Succes-terrein te doen plaats vinden, mits Sxees garandeert dat een en ander zonder kosten van den N.H.V.B. zal geschieden. De kosten worden aan reiskosten ongeveer geraamd op 65 gulden, ter wij! het wenschelijk is, dat na afloop van den wed strijd een eenvoudige lunch wordt aangeboden. De ge zamenlijke kosten zouden dan zoo ongeveer 100 gul den bedragen. Voorzitter zegt, als het eonigszins mo gelijk is, moest dezen wedstrijd toch op ons terrein gespeeld worden. Het voorstel wordt met algemeene steramen aangenomen. Nu komt het punt aan de orde waar het eigenlijk om gaat: Bespreking terrein, hetwelk door de spoor wegen zal worden onteigend en de daaruit voort vloeiende gevolgen. Voorzitter zegt dat het bestuur deze week een bespreking heeft gehad met den heer Bruul. Het bestuur heeft toen een voorstel aan den heer Bruul gedaan, waarmede beiden accoord gingen. Voorzitter leest eerst een bestaand contract voor, waarin de heer Bruul verklaart aan de vereeniging. de kosten voor het maken van het oude terrein, welke rijn gemaakt, zijnde 1450 gulden, aan de vereeniging terug te betalen, waaruit voortvloeit dat de vereeni ging weer een ander terrein moet hebben, waar de neer Bruul niet mede accoord gaat. Voorzitter leest nu het bestuursvoorstel voor, wat toen aan den heer Bruul is gedaan. De heer Bruul betaalt aan de voet- balvereeniging Succes 1000 gulden vergoeding wegens gemaakte kosten aan het oude terrein en de heer Bruul zorgt voor een ander sportterrein, zulks naar genoegen der vereeniging; met afschutting voor den publieken weg, kleedkamers op het terrein en een overdekt gedeelte bij de zitplaatsen, hetwelk ook door den heer Bruul werd aanvaard. Hierover loopen de meeningen nogal uiteen. De heer P. Kooij vraagt eerst het woord en vraagt of de vereeniging zelf niet bij machte is een terrein te exploiteeren en vraagt of de vereeniging niet aan spraak kan maken op meerdere vergoeding. Voorzitter antwoordt, dat hij voldoende informa ties heeft ingewonnen en dat hem verteld is dat Suc ces nergens anders aanspraak op kan maken. Door verschillende personen wordt hierover nog het woord gevoerd. Tenslotte stelt de voorzitter voor om het bestuursvoorstel in stemming te brengen. De vergadering stelt voor een schriftelijke stem ming. De voorzitter zegt dat dit niet noodig is. De vergadering is er echter voor. De heeren Duinker en Halfweeg vormen het stembureau. Uitgebracht wor den 32 geldige stemmen, waarvan 21 stemmen zijn voor het bestuursvoorstel, 10 tegen en 1 blanco, zoo- flat het bestuursvoorstel is aangenomen. Voorzitter vraagt nu verder machtiging aan de vergadering, om de zaken nu verder met den heer Bruul af te wikkelen, hetwelk wordt verleend. tD rondvraag levert niet veel op en na enkele huis houdelijke besprekingen, sluit de voorzitter met een *oord van dank de vergadering. 7 IJ P E 'T ZAND. Zondagavond 14 dezer gaf de Noordhollandsche Ci nema van Noordscharwoude In de tooneelzaal van den heer Schrieken een bioscoopvoorstelling. De zaal was zoo goed als vol. Begonnen werd met een Journal, daarna een Micky Mouse film, vervolgens „De Kabaalschoppers", klucht ln 2 bedrijven en hierop de hoofdfilm ,.De Privé-Secretaresse" in 4 acten. Dit is een Dultsche klankfilm en hieraan moet zeker geweten worden dat aan velen de beteekenia v. d. inhoud is ont sla. Voor dezen dan willen we nog even op een en an der terugkomen. Door middel der, zij het zeer karig, tussohengevoegde Hollandsche tekst heeft ieder kunnen begrijpen, dat do «Ive-Secretaresse den directeur der „Wirtschaffts Bank" voor een gewoon bankbediende hield, hier nog n gesterkt door den door den directeur in het vertrou wen genomen portier. Als de directeur dan ook na een ulf met het meisje naar huis rijdt, en haar in de taxi reagt zijn vrouw te willen worden, weigert zij op grond van niet met een gewonen bankbediende te willen trou wen. We hebben trouwens reeds lang kunnen zien dat zi] het beiden aardig te pakken hebben. De geheele In- oud van deze film gaat er nu maar om dat de direc- teur, gezien het bescheid van het meisje: „niet te wil len trouwen met een gewonen bankbedlende" haar hier voor wil straffen en in het nauw drijven. Daar hij ln den portier een getrouwe helper in dit complot heeft, gelukt het hem schitterend om haar uit de hoogte te behandelen en haar te klelneeren. Als hij eohter ten slotte zoover gaat, voor te geven haar sleohts zijn vriend schap te schenken ten behoeve van minder eerbare be doelingen, dan slaat ze hem in 't gelaat, neemt haar ontslag aan de bank en zal verdwijnen. De portier flad dert echter steeds om haar heen en daardoor weet den Herr Direktor dan ook dat het meenens wordt en haalt haar daarom persoonlijk maar terug. De afloop viel te raden, 't Geheel was van een aardige inhoud, doch er was niet zoo een superieur hoofdmotief in verwerkt als men van de aankondiging mocht verwachten. De projec tie der machine was overigens in een woord prima; al leen zouden we willen raden om steeds direct vanaf het begin het rooken tegen te gaan door b.v. op het doek te projecteeren: „Verboden te rooken" en de noodlge vermaningen uit te deelen. In *t begin rookte het dan ook hinderlijk, later werd dit beter. Tevens is het o.i. beslist noodzakelijk dat explicatie der voorstelling bij in vreemde talen sprekende films wordt gegeven, dan is 't beslist veel stiller in de zaal en wordt het stuk ook met meer belangstelling gevolgd. De Duitsohe uitspraak heb ben de meesten natuurlijk niet verstaan, en daarom gaat de een maar wat tegen den ander praten en ten slotte wordt 't zoo'n rumoer dat ook degene die het gesprokene wel kan volgen, er ook niets meer van ver staat Het klankapparaat was overigens zeer duidelijk. Een drukt bevolkt bal (voor bij Sohrieken reeds ka rakteristiek) besloot den avond. PETTEN. Zaterdagavond hield „Algemeen Belang" haar laatsten gezelllgen avond in dit seizoen. Evenals de vorige maal was ook thans de opkomst uitstekend. De heer Geen- sen las voor uit „Onder de Jefkes" door Frank van Waes. Hierna kwamen in vlugge opeenvolging de ver schillende dames, en, prettig verschijnsel, ook enkele heeren met hun diverse bijdragen. Uit de met belang stelling en genoegen gevolgde verrichtingen bleek, dat men in 't algemeen met ijver en toewijding gestudeerd had. Een opsomming van de vele nummers en vertol- kers(sters) zou ons te ver voeren. Toch moeten we even afzonderlijk gewag maken van de vereeniging Tonegldo, niet zoozeer nog om de muzikale prestaties, als om 't heugelijke feit, dat te Zuid-Zijpe een genoeg zaam aantal dames en heeren gevonden wordt om ge zamenlijk, tijd en opofferingen ten spijt, de muziek te beoefenen. Een paar lichaamsoefeningen van een groep je dames bleek voorts voor vel een attractie, 't Was reeds tegen het middernachtelijk uur, dat de voorzitter het einde van dezen goed geslaagden avond aankondig de, woorden van dank sprekend tot allen, die mede werking verleenden. 0 11 BE N J E DO R P Vrijdag 12 dezer vergaderden aandeelhouders van de N.V. Zuivelfabriek „Niet Gedacht" te 't Veld, tot benoe ming van een eerste en tweede kaasmaker, welke bij eenkomst werd gehouden ten lokale van J. P. Pepping, aan de Weel. Voor eerste kaasmaker hadden zich 26 sollicitanten aangemeld, waarvan een drietal werd opgemaakt, met als uitslag, dat op de voordracht werden geplaatst: C. Pronk te Heerhugowaard, H. Zomerdijk te 't Veld, en Jn. Bes te 't Veld. Voor tweede kaasmaker luidde deze voordracht uit 29 sollicitanten: Jn. Bes te 't Veld, J. Spaansen te Wie- ringen en H. F. Merlijn te Heerhugowaard. Gekozen werd tot eerste kaasmaker H. Zomerdijk te 't Veld, Oude Niedorp, en tot tweede kaasmaker Jn. Bes te 't Veld, Oude Niedorp. HAHENKARSPEi WAARLAND. Volgens de telling van 15 Febr. jl. waren bij de le den van „Waarland en O." aan stapelproducten aan wezig: 49500 Kg. roode kool: 43500 Kg. gele kool; 235000 Kg. Deensche kool; 8500 Kg. uien. Met de tel ling van December jl. was aanwezig: 6100CO0 Kg. roo- kool. 70000 Kg. gele kool, 340000 Kg. Deensche kool, 50000 Kg. uien. CALLANTSOOG Het timmer- en metselwerk van het nieuw te bou wen woonhuis van den heer H. Kooger, is door hem opgedragen aan de heeren P. Vos en P. de Vries al hier. Het schilderwerk aan den heer P. J. Renooij te Schagerbrug. ALKMAAR, 12 Febr. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 71 stapels, wegende 54226 Kg. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: fabriekskaas: kliene f 28. com missie f 26, boerenkaas: kleine f 28, alles met rijksmerk. Handel goed. ALKMAAR. 13 Febr. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: fabrieksboter le soort f 0.72^40.82%. 2e soort f 0.60 0.70 per pond. Eieren (groothandel) f 33.50, eend eieren f 3. ALKMAAR. 13 Febr. Op de heden gehouden piepkuikenmarkt waren aan gevoerd 79 kisten en 1 korf, waarvan de prijs 6575 ct. per Kg. Handel goed. ALKMAAR, 13 Febr. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1 paard f 140; 16 melkkoeien f 125 230. 44 nuchtere kalveren (slacht) f 411, 8 vette scha pen f 1422, 29 biggen (10 weken) f 59, 1 bok of geit ALKMAAR, 13 Febr. f 7. Aangevoerd: 19500 Wpeieren 5658 Kg. f 33.30. 58 60 Kg. f 3.10—3.40, 60—62 Kg. f 3.20—3.50, 62—64 Kg. f 3.30—3.90, kleine eieren 50—55 Kg. f 2.80—3.10, 15000 eendeieren f 33.50. DEN HELDER, 15 Februari 1932. Afgeslagen Gem. Vischhal: Tongen f 0.25, idem kleine f 0.08, per stuk; schol I f 7.10, idem II f 2.55—2.25, schar ren f 3—2.05, wijting f 1.90—1.50, bot f 10.50—9.50, alles per kist. Door haringvisschers: 207 tal haring f 7.20 5.00 per tal. Door garnalenvisschers: 5082 K.G. gekookte garnalen f 0.150.11 per K.G. AMSTERDAM, 15 Februari 1932. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 4.405.60, blauwen f 4.405.50, klei industrie f 3.25—3.50. Eigenheimers f 3.50—3.75. blauwe poters f 2.60—2.80, bonte poters f2.60 2.80, Bevelanders f 3.504, Vlaamsche zandindustries f 3—3.25, Eigenheimers f 3.20—3.50, IJpolder Bravo's f 4.505, Bevelanders f 3.504, Drentsche eigenheimers f 2.80—3.50, alles per H.L. Winter Malta f 10—12 per 100 K.G.; Flakkeesche eigenheimers f 4.204.50, Eigenhei mer poters f 3.103.25, Spuische eigenheimers f 4.40— 4.50, Eigenh. poters f 3.25—3.50, Friesche borgers f 3.50— 4, Limburgsche industrie f 2.753, alles per H.L. ALKMAAR, 15 Februari 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 54 vette koeien f 165280, 4 vette kalveren f 50—90, vette kalveren per Kg. 70—90 ct„ 155 nuchtere kalveren, slacht f 414, 557 vette varkens (zware) per Kg. 26—32 cent. Handel stug. AMSTERDAM, 15 Februari 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 635 vette koeien, le kw. 7680 cent, 2e kw. 664 cent, 3e kw. 60—66 cent, mindere soorten 5058 ct. per K.G. slachtgewicht; 13 vette kalveren, le kw. 6468 cent, 2e kw. 54—60 cent en 3e kw. 43—54 ct. per Kg. levend gewicht; 109 nuchtere kalveren f 5—9; 60 schapen f 13—22, 1100 varkens, vleeschvarkens, weg. van 90110 Kg-, 3334 ct„ zware varkens 31—33 ct„ vette varkens 20—31 ct. per Kg. slachtgewicht, 56 paarden f 60100, 90 melk- en kalfkoelen f 210300. WARMENHUIZEN, 15 Februari 1932. Roode kool, le kw. f 0.80—2.30, 2e kw. f 0.60—1.20, gele kool, le kw. f 1.30—1.70, witte kool, le kw. f 1.60— 1.80, peen f 3.90. Aanvoer: 18925 Kg. roode kool, 6800 Kg. gele kool, 5400 Kg. witte kool, 1000 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE, 15 Februari 1932. Uien: drielingen f 8.30, uien f 8.50—8.70, grove uien f 7.50—7.80, roode kool f 0.60—2.40. 2e soort f 0.60—1.70, D. witte kool f 0.90—2.10. 2e soort f 0.70—1.20, gele kool f 0.60—1.60. alles per 100 Kg. Aanvoer: 3400 Kg. uien, 40800 Kg. roode kool, 46200 Kg. D. witte kool, 10800 Kg. gele kool. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Februari 1932. Roode kool f 0.60—2, ld. doorschot f 0.60—1.10, gele kool f 0.601.30, Deensche witte f 0.601.80. uien f 8.30 —8.60, grove uien f 7.50—7.80. drielingen f 7.80—3.10, peen f 3—3.70, kleine peen f 1.10. Aanvoer: 57000 Kg. roode kool, 67000 Kg. gele kool, 83000 Kg. Deensche witte, 12500 Kg. uien, 2600 Kg. peen. SPORT. N.H.V.B. Afgelast. Vrijdag reeds had de competitieleider alles afgelast. Programma 21 Januari. 1 B: Alkmaar—Purmersteijn 2; Andijk 1Z.F.C. 5; r.C.Z. 1—W.F.C. 4; Zaandijk 2M.F.C. 1. 2 B: K.V.V. 3Schoorl 1; D.T.S. 2—Vrone 2; Q.S.C. 3 —Al km. Boys 1. 2 D: J.V.C. 1—Texel 2; Helder 4—B.K.C. 2; Petten 1 Sparta 2. 3 B: Bergen 2—Uitgeest 3; Alomaria 5—C.S.V. 2. 3 D: M.V.K. 1—M.F.C. 3; Aartswoud 1—N. Niedorp 2; Sijbekarspel 1—Twisk 1; O.K.B. 1—Ursem 1. 3 E: Succes 3—Dosko 2: HJR.C. 5—Sparta 3; 4 C: Aartswoud 2N. Niedorp 3. 4 E: Uitgeest 4—Alkm. Boys 3. Adsp.: Uitgeest a—D.T.S. a; Sohoorl a—Vrone a; Ber gen bAlkm. Boys a; H.R.C. cHelder c. Alg. Sportblad. K.N.V.B. Afdeeling Hl. Doordat Quick met 3—0 van Gelria (Arnhem) won is de oud-eerste klasser uit Nijmegen kampioen. AJdeellng IV. M.V.V. verloor ln een rumoerigen wedstrijd van Longa (13). Longa is hierdoor definitief buiten gevaar. M.V.V. was 't al geruimen tijd. In de tweede klasse won Juliana al weer, nu met 60 van Kerkrade. De mijnmensohen zijn nu zoo goed als kampioen. Twee van hen verdronken. Het Brabantsche dorpje Erp is Zondagmiddag in opschudding gebracht door een ernstig ongeval, dat twee menschen het leven heeft gekost. Op de haven aan den Dijk, zoo meldt een V.-D. bericht, waren on geveer twintig personen aan het schaatsenrijden. Het ijs op de eigenlijk voor schaatsenrijden te kleine ven die slechts ongeveer 50 Meter lang en30 Meter breed is was slecht. De schaatsenliefhebbers wil den echter van deze waarschijnlijk laatste gelegen heid om te rijden gebruik maken. Plotseling bezweek het ijs en veertien personen geraakten te water. Zij, die vlug genoeg van het ijs wisten te komen, stelden met behulp van een bootje onmiddellijk reddingspo gingen in het werk. Het reddingswerk ging moeilijk, omdat de drenkelingen zich slechts met moeite drij vende wisten to houden, daar het ijs steeds afbrok kelde. Men slaagde erin twaalf drenkelingen levend op den wal te brengen. Twee personen, namelijk de 21-jarige bakker G. van Haandel en de 22-jarige schilder M. van Lieshout zijn verdronken. Het duur de eenige uren voordat de lijken werden opgehaald. Pogingen van dr. Henrar om de levensgeesten weer op te wekken, faalden. Twee der geredden, Maas en Verbruggen geheeten, moesten onder behandeling van den dokter worden gesteld. De lijken van de beide slachtoffers zijn naar het gasthuis in Erp overgebracht. De verslagenheid in het dorp was door dit treurige ongeval zeer groot. Onder Oss vier personen door het ijs ge zakt. Allen gered. Zondagmiddag heeft op den waterplas De Meer na bij deze gemeente een ongeval plaats gehad, dat dank zij het snelle optreden van eenige omstanders, nog goed is afgeloopen. Op den plas bevonden zich vele schaatsenrijders, toen plotseling het ijs bozweek en een viertal personen te water geraakte, aldus lezen we in de „Tel.". Een der omstanders sprong geheel gekleed te water en slaagde er in een der drenkelin gen op het droge te brengen. Twee anderen werden ook weldra uit het water gehaald. Mej. Van M. uit Oss evenwel was reeds in de diepte verdwenen. Na veel moeite slaagde men er in haar met behulp van een dreghaak aan den wal te brengen. Het slacht offer had het bewustzijn reeds verloren, maar door kunstmatige ademhaling toe te passen, bracht mefi haar weer bij. Zij werd, na van den schrik bekomen te zijn, per auto naar haar woning vervoerd. GASBUIS GESPRONGEN. 22 Arbeiders naar het ziekenhuis. V. D. verneemt uit Neurenberg: In een metaalvvarenfabriek te Neurenberg sprong Maandagmorgen een gasbuis. Door het ontwijkende koql-monoxyde werd het ge heele personeel bestaande uit 22 man. door gas ver giftigd. Allen werden naar het ziekenhuis overgebracht, waar de meesten echter spoedig herstelden en waar schijnlijk reeds vandaag zullen worden ontslagen. Het staat nog niet vast of enkele anderen al of niet in levensgevaar verkeeren. Helsche machine op de lijn Rome- Parijs. Wagons ontspoord en van den berm naar omlaag ge stort. Alleen enkele lichtge wonden. Volgens een B.T.A.-bericht uit Marseille is de interna tionale trein van Rome naar Parijs, die Zondagavond te 17.40 uur Toulon passeerde, tusschen de stations La. Pcxmme en La Blancarde bij Marseille gederailleerd. Het ongeluk wordt toegeschreven aan de ontploffing van een helsche machine, die op de rails was gepalatst. Op het oogenblik, waarop de locomotief een kleine brug bereikte, had een hevige ontploffing plaats, welke op vele K.M. afstand kon worden gehoord. De locomotief reed met den kolenwagen, een baga gewagen en een restauratiewagen, die ontspoord waren, een honderd meter door. De volgende drie rijtuigen gle den van de 6 a 8 m. hooge helling. Eenige reizigers werden lidht gewond. Op het oogenblik van de ontploffing zou men in de nabijheid een auto hebben gezien, die zich snel in de richting Marseille verwijderde. Nog eenige nadere bijzonderheden. Aan een V.D.-berióht uit Parijs ontleenen we over de zen aanslag nog de volgende bijzonderheden: De aanslag, die wonder boven wonder goed afgeloo-' pen is, heeft behalve eenige materieele schade, geen persoonlijke ongevallen veroorzaakt, behoudens enkele zeer lichte verwondingen. De trein die uitsluitend uit wagens eersteklasse was samengesteld, bevond zich juist op een kruispunt van sporen, toen plotseling een vèr ln den omtrek hoorbare ontploffing plaats vond. De locomotief en de tender raakten los van de rest van den trein, terwijl de drie eerste wagons, uitsluitend goederenwagens, van een on geveer 8 m. hoogen berm omlaag stortten. Hoewel niemand ernstig gewond werd, geloofde men, mede tengevolge van de duisternis, aanvankelijk aan een groote ramp, waardoor zich een paniek van de passa giers meester maakte. Reeds spoedig kon men echter constateeren, dat slechts drie reizigers onbeteekenende kwetsuren hadden opgeloopen. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat men hier met een bomaanslag te doen heeft. Op de plaats van het on geval zijn de rails sterk verbogen, terwijl eenige stuk ken vele meters ver zijn weggeslingerd en zelfs het plat form van de locomotief tengevolge van de ontploffing, die ongeveer er onder moet hebben plaatsgevonden, sterk is verbogen. Men zal zich herinneren, dat eenige dagen geleden op denzelfden tijd een overval op den postwagen is ge pleegd. Men vermoedt, dat men thans wederom met een poging tot een roofoverval te doen heeft, alhoewel het niet uitgesloten wordt geacht, dat dit een treinaanslag is die een politiek karakter draagt. Hindenburg neemt zijn candidatuur aan. Bereidverklaring als plicht gevoeld. Wolff meldt uit Berlijn: Rijkspresident Von Hindenburg heeft de volgende proclamatie doen publiceeren: „Na rijp beraad heb ik het bewustzijn van mijn ver antwoordelijkheid voor het lot van ons vaderland be sloten. mij voor een evt. herkiezing beschikbaar te stel len. De omstandigheid, dat het verzoek hiertoe niet van een partij, maar van breede lagen van het volk is uit gegaan. doet mij myn bereidverklaring als een plicht gevoelen. Wordt Ik gekozen, dan zal ik ook verder het vaderland trouw en eerlijk dienen om het naar buiten tot vrijheid en gelijkrechtigheid en naar binnen tot eenheid en bloei te brengen. Word ik niet gekozen, dan blijft mij het verwiit bespaard, mijn post ln moeilijke tijden eigen machtig te hebben verlaten. Voor mij bestaat er slechts een waaraohtig doel: Aan eensluiting van het volk in den strijd om zijn bestaan, volledige overgave van lederen Duitscher in de zware worsteling om het behoud der natie." De persafdeeling van het bondsbureau van de Stahl- helm deelt mede. dat Zondag de landsleiders der Stahl- helm te Berlijn zijn bijeengekomen, ter bespreking van de kwestie der presidentsverkiezing. Uit de besprekingen bleek, dat de geheele Stahlhelm evenals in 1925 bereid is voor Hindenburg op te komen, als de voorwaarden worden geschapen voor een koersverandering. Dit is aan den president medegedeeld. In een hoofdartikel verklaart de „Vorwarts". dat „de sociaal-democratie den communlstischen onzin niet met twee zal vermenigvuldigen; zij zal geen candidaat stel len, als het haar niet om de overwinning te doen Is. In het belang van de arbeidersklasse moet zij alles doen om het fascisme de zege te ontrukken. Met andere woorden: zij moet afzien van een eigen candidaat, wan neer zij een ander ziet, wiens candidatuur een wig drijft in de gelederen der tegenstanders en een nederlaag van. het Harzburgsche front kan bewerkstelligen." Een automobilist, die verschillende aan rijdingen veroorzaakt Zondagavond omstreeks half twaalf reed een 28- iarige koopman uit Aerdenhout, die in beschonken toestand verkeerde, hevig slingerend met zijn auto op de Lange Heerenvest te Haarlem. De auto botste tegen een stilstaanden auto, vervolgens tegen een lantaarnpaal en tenslotte tegen den gevel van een huis. Twee agenten van politie die inmiddels gewaar schuwd waren, hebben den dronken bestuurder naar het politiebureau overgebracht. Bij fouilleering bleek hij een met scherpe patronen geladen revolver te bezitten. Een 24-jarige dame, die in den stilstaanden auto zat. is ernstig gewond. Te gen den beschonken bestuurder is proces-verbaal op gemaakt. Gevaarlijk hearschap in den kelder van een Amsterdamsch restaurant gearres teerd. De gérant van het café-restaurant „Bordelaise" in de Leidschcstraat te Amsterdam begaf zich in de« nacht van Zaterdag op Zondag te ongeveer 2 uur naar den kelder onder het restaurant. Hij vond daar een man met een masker voor. Op de vraag hoe hij daar kwam en wat hij kwam doen, sloeg hij den gérant met een stuk ijzer op het hoofd, waardoor d* aangevallene een ernstige hoofdwonde opliep even boven de slaap. Op het gerucht kwamen andere per sonen tocschietn. Zij maakten zich van den jong» man meester en leverden hem over aan de politie Hij bleek een Duitscher te zijn, die vroeger in de Bor delaise in betrekking is geweest. Een aantal inbre kerswerktuigen werden bij hem gevonden. Door opensluiting van de dienstdeur van het restaurant in de Kerkstraat was hij binnengekomen. Vanmor gen is hij ter beschikking der justitie gesteld. INGENIEURS ZONDER WERK. Men meldt aan de N.R. Crt., dat thans hier te lande ruim duizend ingenieurs zonder werk zijn. Van de genen die de laatste jaren voor het ingenieurs-exa men zijn geslaagd hebben nog slechts enkelen eer betrekking kunnen vinden.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7