Bui tenland. FRANSCHE REGEERING AFGETREDEN. CHINA EN JAPAN. Bloedige botsing in B r i t s c h-I n d i De bom in den St. Piet er. Nuchter Kalfsgehakt Gebr. KWELDAM - SCHAGEN - IEL. 64. Onrustig Spanje. MOEILIJKHEDEN PACHTERS. DER BELANGRIJKE OUDHEIDKUNDIGE ONTDEKKING TE ALKMAAR. Plaatselijk Nieuws. Uit onze omgeving. j Het kabinet-Laval in den Senaat ten val gebracht. Met een min derheid van 23 stemmen. Uit PARIJS, 16 Februari: De regeering Laval werd hedenmiddag in den Se naat met 157 tegen 131 stemmen verslagen, nadat La- val de vertrouwenskwestie had gesteld den 19 Febr. te bepalen als datum waarop de interpellatie Poyron- net zou worden gehouden. Aan de stemming ging slechts een kort debat voor af aan de rede. Bij het eerste voorstel de debatten te verdagen tot het einde der conferentie van Genève, had Laval niet de vertrouwenskwestie gesteld. Toen de eerste stemming een meerderheid van 21 stemmen tegen de regeering tot resultaat had, wijzigde Laval het voor stel, waarbij hij een verdaging tot 19 Februari eischte, terwijl hij daarbij de vertrouwenskwestie stelde. Bij de daarop volgende stemming bleef de regeering in de minderheid. Laval zal zich nog Dinsdag, vergezeld van de leden van het ministerie, naar het Elysée begeven, ten einde den president der Republiek de ontslagaanvrage te overhandigen. In de pers wordt Tardieu als opvolger van Laval genoemd, doch het is niet uitgesloten dat de linker zijde zal trachten de regeering in handen te nemen. In dit geval zou Herriot met de kabinetsformatie kunnen worden belast. LAVAL. Bij haar eerste contact met den Senaat heeft dus de regeering Laval het leven gelaten, reeds bij de vast stelling van den datum der interpellatie over haar algemeene politiek. Met niet minder dan 23 stemmen bleef zij in de minderheid, ondanks Laval's dringend beroep op zijn collega's senatoren met de delicate tijdsomstandigheden rekening te houden, en ofschoon hij ten slotte de vertrouwenskwestie stelde. De ontslagaanvrage van regeering—Laval aanvaard. V.D. verneemt uit Parijs: De president der Repu bliek, Boumer, heeft de ontslagaanvrage van de re geering Laval aanvaard. Tot de nieuwe regeering zal zijn samengesteld, zal het oude kabinet de loopende zaken afwikkelen. Hoe Laval in de minderheid bleef. De politieke debatten in den Senaat welke eindigde met den val van het kabinet Laval, hebben alles bij elkaar nauwelijks meer dan een half uur geduurd. Nadat het Huis zich had uitgesproken tegen het voorstel van den premier de debatten te verdagen tot na de algemeene debatten te Genève, besteeg pre mier Laval de sprekerstribune en verklaarde: Morgen zullen onze vertegenwoordigers te Genève het stand punt van Frankrijk inzake de Ontwapeningskwestie nauwkeuriger moeten definieeren. Na de stemming van den Senaat wend ik mij thans tot zekere colle ga's en verzoek hun de debatten over de interpellatie te verdagen tot a.s. Vrijdag. Ik verbind aan mijn ver zoek de vertrouwenskwestie. Toen een senator bleef aandringen op de directe beraadslaging, verklaarde Laval dat hij er recht op heeft zijn verzoek bizonderen nadruk te verleenen, omdat hij weet dat senator Peyronnet nog in den af- geloopen nacht in telefonische verbinding heeft ge staan met Tardieu. Hij weet voorts dat de senator door de verklarin gen van Tardieu genoopt is de verdaging zijner inter pellatie te verdagen. Indien mon er niettemin heden op staat, betreft het slechts een manoeuvre van bin- nenlandschen politieken aard. De premier zag zich ten slotte door de interrup ties der linkerzijde gedwongen de sprekerstribune te verlaten. Na de stemming verlieten de ministers direct de zaal. Evenals het tweede kabinet Tardieu ongeveer een jaar geleden is thans het tweede kabinet Laval on danks de meerderheid in de Kamer door den Senaat verslagen. Hiermede is een gebeurtenis herhaald, wel- ke zich in de Fransche parlementaire geschiedenis slechts uiterst zeldzaam voordoet. Laval is met niet minder dan 23 stemmen in de minderheid gebleven hij de stemming over een eenvoudige motie van ver daging zonder politiek debat en zonder redevoering waarin de motieven voor de verwerping werden uit eengezet. Wie zal de volgende Kabinetsformateur zijn? Een half uur na den val der regeering zijn de mi nisters naar den president der republiek gegaan om officieel mededeeling te doen van het aftreden der regeering. Men kan den toestand slechts ten volle begrijpen in dien meq de toenemende slechte stemming v. d. Se naat tegen de Kamer in aanmorking neemt en het ontwerp-kiesrechthervorming in het centrum der be schouwing plaatst. De in de Kamer verslagen oppo sitie onder leiding van Herriot en Léon Blum was zich bewust dat dit ontwerp-kiesrechthervorming voor de oppositie beslissend was. De politieke erva ring beeft Frankrijk geleerd dat steeds degenen die vroeger aan de regeering waren bij de nieiiwfl.verkie zingen in het voordeel zijn en dat de kiesdistricten hun afgevaardigden bij de eerste stemming steeds een relatieve meerderheid verschaffen. Thans is het de vraag hoe het nieuwe kabinet zal worden samenge steld. Een regeering Herriot schijnt volko men uitgesloten, aange zien de Kamer geen ra dicaal socialistisch re giem zal dulden. De mogelijkheid blijft een zakenkabinet, bestaan de uit senatoren eventueel onder leiding van den vroegeren pre mier Barthou of een ka binet Tardieu. Zijn te rugkeer op Woensdag wordt reeds zeer ge noemd. Voorts doet het ge rucht de ronde, dat een kabinet Tardieu-Paul Boncour zal kunnen TARDIEU. worden gevormd. Het gerucht dat Tardieu reeds Woensdagmorgen vroeg te Parijs zou aankomen, wordt niet bevestigd Hij zal op zijn vroegst Donderdag uit Genève ver trekken. Naar verluidt zal Briand bij deze kabinetscrisis geen rol spelen, aangezien zijn gezondheidstoestand liera thans niet veroorlooft actief op te treden. De indruk te Genève. Uit Genève, 16 Febr.: De val van het kabinet Laval wordt hier druk be sproken. Men is van meening, dat zijn aftreden geen invloed heeft op de buitenlandsche politiek en vooral dat hierdoor de houding van de Fransche regeering ter Ontwapeningsconferentie niet zal worden gewij zigd. In Fransche kringen wordt medegedeeld, dat Tardieu niet voornemens is uit Genève te vertrekken. Voorbereidingen voor den grooten strijd bij Sjanghai. Gisteren is het te Sjanghai en omgeving' niet tot ernstige botsingen gekomen tusschen Japanners en Chineezen. De voorbereidingen voor een groot offen sief en de versterking der stellingen, worden aan beide zijden voortgezet. De Japanners hebben bij Tsjapei en op de vrije terreinen buiten de stad een geheel systeem van loopgraven aangelegd, waarin reeds een groot aantal troepen is gelegerd. Ook de Chineezen van wie beweerd wordt dat zij door Duitsche adviseurs zouden, worden bijgestaan, troffen in koortsachtigen haast verdedigingsvoorbe reidingen en hebben een groot aantal mitrailleurs nesten aangelegd. In het gebied van den spoorweg Nanking Sjanghai is het vijfde legercorps, onder opperbevel van gene raal Feng geconcentreerd. Het is mogelijk dat de Ja panners zich geplaatst zullen zien tegenover totaal 100.000 man Chineesche troepen. Verklaring van den Chineeschen premier. Naar uit Nanking wordt gemeld, heeft de Chinee sche premier Wan Sin Wei verklaard dat Japan China niet zal kunnen overwinnen, ook niet wan neer het Chineesche leger door de Japanners zou worden verslagen. De Japanners kunnen wel Chineesche steden en ha vens bezetten, doch de nationale geest van 't Chinee sche volk kunnen zij niet vernietigen. China zal in ieder geval actieven tegenstand bieden en een guerilla voeren. China zal ook den huidigen toestand laten voortduren, omdat de regeering weet dat Japan niet jarenlang 'n leger in China zal kunnen bekostigen. Wij verklaren nadrukkelijk, aldus besloot Wan Sin Weai. dat wij slechts dan met Japan vrede zullen kunnen sluiten, indien Japan onvoorwaardelijk het Chineesche gebied zal ontruimen. Anders zullen geen onderhandelingen met Japan mogelijk zijn. Nog eens een beroep op Japan. Ter Ontwapeningsconferentie te Genève is de be langstelling geheel gericht op het Chineesch-Japan- sche conflict. Gistermorgen was de bijeenkomst van de commissie van 12, zooals nu de raad van den Volkenbond iieet, wanneer hij zonder Japanners en Chineezen bijeen komt. Men besloot het nog eens met een beroep op de Japanners te probeeren. Gistermiddag kwam de com missie van redactie bijeen, gisteravond vergaderde de commissie van twaalf reeds om den tekst van het stuk definitief vast te stellen. Die tekst, welke vandaag zal worden openbaar ge maakt. heet niet bijzonder stef*k. Men verwijst weer eens naar de geheele reeks van verdragen, die de Ja panners bezig zijn te schenden, men waarschuwt hen dat de raad territoriale voordellen, die Japan er door zou verwerven, in geen enkel geval zal erkennen. Dit is ongeveer de vermaning, die men aan de Japanners wilde zenden toen de Chineezen met hun beroep op artikel 15 van het handvest van den Volkenbond voor den dag kwamen. De politie opent het vuur op de menJgte. 8 Indiërs gedood en 5 zwaar gewond. V.D. verneemt uit Bombay: Te Tarapoer werden by een ernstige botsing tusschen politie en congresaanhangers 8 Indiërs gedood en 5 zwaar gewond. Aan regeeringszijde werden de politiechef en 24 agen ten gewond. De Indiërs bestormden de politiebureaux te Tarrapoer, waar een bijeenkomst werd gehouden, waaraan ook werd deelgenomen door den Britschen po litiechef, zoomede eenige politieofficieren en -beambten. De toestand werd zoo gevaarlijk dat de politie het vuur opende waarna de menigte uiteenging. Onder de gedood- den bevinden zich ook twee congresaanhangers. Een aanslag beraamd op den paus? V.D. verneemt uit Rome: Het geheimzinnige feit, dat in de St. Pieterskerk te Rome een bom is gevonden, wordt thans gecompliceerd, doordat de politie tijdens het in verband hiermede in gestelde onderzoek bulten Rome een tweeden bom heett gevonden, waarbij haar tevens aanwijzingen in handen vielen, dat het hier mogelijk een aanslag op den Paus kan hebben betroffen. Van politiezijde wordt in dit verband medegedeeld, dat zij aan het Vaticaan heeft gerapporteerd, dat tij dens razzia, die verscheidene dagen geleden is gehou den in de woningen van een groep verdachte arbeiders, verscheidene bommen waren ontdekt ten huize van een man, die werkzaam was in de pauselijke villa Castel Gondolfo. Ofschoon de in den St. Pieter gevonden bom klaar blijkelijk meer bedoeld was om schrik aan te jagen dan voor het plegen van een werkelijken bomaanslag, heeft de ontdekking in het Vaticaan toch groote opwinding veroorzaakt, aangezien dit de eerste maal is, dat de St. Pieter het tooneel is van dergelijke terroristische me thoden, wanneer men het feit buiten beschouwing laat, dat zestig jaar geleden tijdens de wrijving tusschen staat en kerk in den kathedraal een bom werd gewor pen. 35 cent per pond. 3 pond f 1.—. Nieuwe botsingen in Zaragosso. 4 dooden, 16 gewonden. V.D. verneemt uit Madrid 16 Febr. Te Zaragossa is hedenmiddag de communistische re bellie opnieuw opgeleefd. Ruim drie uur duurde een hevig vuurgevecht tusschen opstandelingen en de politie In den loop hiervan werden 4 stakers gedood en 12 ge wond. Vier politieagenten bekwamen zware verwondin gen. In de stad ligt thans alle verkeer stil. Nadere bijzonderheden melden: In den nacht van Maandag op Dinsdag overviel een groep syndicalisten te Saragossa een patrouille van de gendarmerie, die den aanval met de wapens afsloeg. D e syndicalisten schoten in het wilde weg, met het gevolg, dat één burger werd gedood en acht personen ernstig werden gewond. Op een andere plaats in de stad oeschoten de stakers uit een hinderlaag een autobus van de gendarmerie. Het treinverkeer met Barcelona was gedurende eenige uren op verscheidene lijnen verbroken, daar de syndica listen de rails op verscheidene plaatsen hadden opge broken. De schade kon spoedig worden hersteld, zoodat Dinsdag het verkeer weer op normale wijze plaats vond. Terwijl in de meeste steden Dinsdag het werk voor het grootste deel hervat is, duurt de staking te Sevilla voort. De regeering is vastbesloten elke nieuwe poging tot het veroorzaken van opstanden en ordeverstoringen met geweld te onderdrukken. Wijziging pachtcontracten. Noodrege- ling voor alle overeenkomsten gesloten voor 1 Januari 1932. Wij meldden reeds, dat van vrijz.-dem. zijde, n.1. de Kamerleden Ebels, mevr. BakkerNort, mevr. Van Italië van Emben,, mr. Marchant, mr. Oud, Joe- kes en Ketelaar, een wetsvoorstel is ingediend, hou dende bijzondere maatregelen ten aanzien van loo pende pachtovereenkomsten. Aan de Memorie van Toelichting is het volgende ontleend: De hooge pachtprijzen, waaraan nog menig pach ter voor eenige jaren gebonden blijft, werken ruinee rend. Tal van verpachters hebben aan hun pachters zeer belangrijke pachtverminderingon toegestaan. Voor deze verpachters van de goede soort is een wettelijke maatregel geenszins noodig. Maar menig verpachter dringt, zonder rekening te houden met de moeilijk heden van zijn pachter, aan op volledige betaling van den bedongen prijs. Nog veel talrijker zijn de gevallen, waarin de toegestane verlaging als te ecnen- male ontoereikend moet worden beschouwd. Voor dergelijke gevallen is een wettelijke maatregel onmis baar. De voorstellers stellen echter nadrukkelijk voorop, dat het wetsontwerp niets anders beoogt dan het tref fen van een noodmaatregel. Zij willen in geen enkel opzicht ecnig precedent scheppen met betrekking tot de vraag wat na de afwijzing van hot ontwerp-pacht- wet door de Eerste Kamer op het stuk van het pach- tersvraagstuk in het algemeen zal moeten gebeuren. Deze vraag laat het wetsvoorstel volkomen open. De voorstellers hebben gemeend dat de noodrege- ling van toepassing zal moeten zijn op alle pachtover eenkomsten die gesloten zijn voor 1 Januari 1932. Wel is in sommige takken van bedrijf de crisis reeds veel vroeger ingetreden, doch met name in de veehouderij dateeren de moeilijkheden eerst vooral uit de tweede helft van het jaar 1931. Een regeling, die een vroege ren datum zou stellen dan 1 Januari 1932 zou daarop in tal van gevallen het doel missen. Het wetsontwerp heeft de zaak verder zoo geregeld, dat de beslissing telkens afzonderlijk kan worden gevraagd wanneer een pachttermijn vervalt. Telken jare zal dus opnieuw kunnen worden bezien weike pachtvermindering in dat jaar redelijk moet worden geoordeeld. De eerste pachttermijn waarop de wet van toepas sing wordt verklaard is die welke op of na 1 Novem ber 1931 is vervallen. Een teruggrijpen tot vroegere pachttermijnen achten de voorstellers een ie ingrijpen den maatregel. In tegenstelling met andere crisis maatregelen behoeft deze regeling geen bepalingen te omvatten omtrent 't index van haar werkingsduur daar zij vanzelf zal ophouden wanneer de loopende pachtcontracten zul.en zijn geëindigd. Wat de techniek der regeling betreft hebben de voorstellers de huurcomraissiewet tot voorbeeld ge nomen. Wat den gang van zaken betreft, stellen de voorstellers zich dezen als volgt voor: De pachter die tevergeefs getracht heeft van zijn verpachter de paebtvermindpring te verkrijgen, die naaar zijn oordeèl de redelijkheid vordert, wendt zich tot den kantonrechter. Een termijn voor dit ver zoek behoeft niet te worden voorgeschreven. De pach ter zal het desnoods nog kunnen doen wanneer hij tot betaling van den bedongen pachtprijs wordt aan gesproken. De indiening van het verzoek schort dan de verplichting tot betaling op. Alvorens de beslis sing van de crisis-pachtcommissie wordt ingeroepen zal de kantonrechter een poging doen om partiien door onderling overleg tot een minnelijke oplossing te brengen. Mislukt deze poging dan moet de zaak aan de commissie ter beslissing worden voorgelegd. De fondamenten van de onde Qeesterpoart opgegraven. Juiste Hoging was tot dusverre onbekend. Sedert eenigen tijd is men bezig graafwerk uit te voeren op een terrein aan de Gasthuisstraat, een der oudste gedeelten van Alkmaar waar thans een magazijn van Het Witte Kruis zal worden gebouwd. Bij het graven is men op groote steenklompen gestoo- ten ongeveer ter hoogte van de perceelen 3 en 5 in ge noemde straat vlak bij den rijweg. Al spoedig is gebleken, dat hier resten van zeer zware muren in den grodn zaten en de gemeente-archivaris de heer Dresch, heeft daarna met den directeur van den dienst van bouw- en woningtoezicht, den heer Vos, ter plaatse een onderzoek ingesteld. Over zijn bevindingen deelt de Alkmaarsche corr. van de N.R.Ct. het volgende mee: Het zware metselwerk, dat ter plaatse werd aange troffen, moet afkomstig zijn van de oude Geesterpoort. Aangaande de ligging en omvang der oudste vesting werken van deze stad in de periode voor den bouw van de sterkte Torenburoh (1255) is niets met zekerheid t» kend. In de 15e eeuw bestonden er reeds poorten, welke t« de verdedigingswerken behoorden. Zulks blijkt uit vonnis van 13 Augustus 1426, waarbij, in verband den opstand van de Kennemers, o.a. Alkmaar door py lips van Bourgonië, ruwaard van Holland, veroordséj werd tot het volgende: .dat alle die poorten, ende vestinge van Alcmair neder geworpen ende slecht sullen worden gelyc der eerden, so dat si vi taen een open dorp wesen en bliven sullen." Deze i is op 8 Juli 1455 ingetrokken; toen werd aan Alkmt vergund weer deuren in de poorten te mogen haan De oudste vestinggracht, aan de Westzijde der st het Geestwater genoemd, lag dwars door de Gastin straat, liep Zuidwaarts tot aan de Scheteldoeksh» en Noordwaarts in de richting van de voormalige Mai gatssluls (in 1889 is het Gestwater gedempt). De bolwerken en de Geestersingel bestonden toen ot neit Deze dateeren eerst uit de dagen van Alleman dei beleg. bes Zoowel op den plattegrond van Alkmaar door Vi Deventer (c. 1566) als op dien van Drebbel (1597) ki men deze situatie zeer duidelijk zien. De oude Geesterpoort, ook wel Gasthuispoort genoea werd in 1573 binnen de be\ valling der stad getrokki De nieuwe Geesterpoort dateerde van 1589, dus van ie later datum dan de grachten en wallen. Dit was te veel grooter bouwwerk dan de oude, die slechts van bouw moest zijn geweest Voor de oude Geesterpoort lag een valbrug. De we Geesterpoort werd gebouwd vlak tegenover de br; 6751 aan den Geestersingel, die ln 1573 gegraven werd. Langen tijd is naast de nieuwe Geesterpoort de out in tact gebleven. In 1621 is de oude Geesterpoort (i sloopt daar toen, met toestemming der stad, aan r» genten van het nabij gelegen Gasthuis vergund mi om de poort af te breken en het materiaal te gebralke om er een muur, ter afscheiding van het erf van hr. Gasthuis, mee op te bouwen. De oude Geesterpoort mo« ongetwijfeld deel hebben uitgemaakt van de oude va tingwerken der stad. Men vindt haar al met name v» meld in een kohier van 1519, dat in het gemeente-u chief berust. Van 1537 en 1538 werd by werken dai ter plaatse door het Oude en Middel-begijnhof bedong# dat de stadsmuren aan de oude Geesterpoort zoude aansluiten. In 1551 behoefden verschillende stukken de vestingwerken der stad voorziening. De vroedschap sloot 21 Febr. 1551 o.a. ook de „Goesterpoort" te rtj» reeren, terwijl op 9 April van dat jaar de aanbestediq der werken werd goedgekeurd. Wij lezen o.a. dat :i „wangen" (beeren) van de Geesterpoort toen gerqt reerd werden. Men komt dus tot de conclusie dat de gevonden fu> damenten moeten toebehooren lot de oudste vestte werken der stad en zeer waarschijnlijk resten zijn vu een der reeds Ln de 15de eeuw genoemde stadepjjoj ten. De steenen zijn van zeer groote afmetingen, rooi en gele baksteen. Deze steensoorten heeft men in ii achttiende eeuw ter plaatse van Torenburch ook au getroffen. S. Eikelenberg spreekt iherover in „Alkmaar® zijne geschiedenissen" t'blz. II» en zegt, dat zulke nen na dien tijd niet meer zijn gebakken. De nieuwe Gecsterpoort, gewoonlijk Bergerpar genoemd, werd in 1862-'63 afgebroken. Totnogtoe li de juiste plaats der ligging van de oude Gee3t# poort niet bekend. Daar behalve de fundament! ook de schoeiing van de oude vestinggracht daar plaatse is gevonden, is de vondst uit oudheidkunde oogpunt van beteekenis te noemen. DE OUDSTE. Naar aanleiding van ons bericht, dat de heer A Visser, die 90 jaar wordt, de oudste inwoner onzer g» meente zou zijn, maakt men er ons op attent, dat een inwoonster is, die nog ouder is. Het Is mej. wed. L v. d. Bel—Maars, die 94 jaar oud is en 20 DecembK van dit jaar 95 jaar hoopt te worden. Een drietal jaren terug was zij de oudste inwoonstü van Hoogwoud en zal zij door haar verhuizing na» Schagen, wel onze oudste burgeres zijn. Zoo ziet men altijd baas boven baas. OPENING ZAAK. Wjj verwyzen naar de ln dit nummer voorkomend! advertentie van den heer Van Halm, waarin wordt mtt gedeeld, dat hij zijn kapperssalon a.s. Donderdag wee opent Dit zal geschieden in een noodsalon die vlak voce zijn verbrande zaak op de Gedempte Gracht i3 gebouw en geheel naar de eischen des tijds is ingericht Z IJ P ie dek lere fcnd had. maa zaa» ven! H koei 19 105 19 JOT 19 Bi tere be% be*i He ua Nl ring tep dtlijl Hl 'tit* ÏK fcoui Ee «n scht SCHAGERBRUG. Dinsdagavond werd in het lokaal .Het Wapen val de Zijpe" alhier een vergadering gehouden om te ko men tot de oprichting van een comité van actie teg« het welbekende wetsontwerp-Terpstra tot wijziginj van de Lager Onderwijswet. Ongeveer 25 personen waren aanwezig. De leidiK van de vergadering berustte bij den heer S. Jarfogi hoofd der school, terwijl als spreker optred de heerR van der Laan te Dirkshorn. Aangezien in dit blad reeds meerdere malen vtf slagen vorokwamen van soortgelijke vergadering* meenen wij de rede van den heer Van der Laan bi* gevoegelijk achterwege te kunnen laten. Staande de vergadering werd een sub-comité voor Noord-Zijpe gevormd, bestaande: voor Oudesluis uü de heeren H. C. Veltman en K. Paarlberg, voor 't. Za&i uit de heeren Dr. Oterdoom en B Elzer, voor Scha## brug uit de heeren K. Winkel, W. Bijl en M. Bakkét Als correspondent werd aangewezen de heer S. J»' ring te Schagerbrug. In de gemeente zal propaganda worden gemaakt!» gen het wetsontwerp door het rondbrengen van strooi biljetten. ST.-MAARTENSBRUG. Door de Rundvee-fokvereenlging „St. Maartensbrug werd dezer dagen een ledenvergadering gehouden. De voorzitter, de heer G. Appel, opende de vergsJ' ring met een woord van welkom, in 't bijzonder aan twee nieuwe leden. Het deed spreker genoegen, dat i vereenlglng nu in dezen tegenwoordigen slechten v twee nieuwe leden kon boeken. Voorts memoreerde de voorzitter de successen, f haald door onze vereeniging op de tentoonstelling Hoorn, In bet afgeloopen jaar en sprak de hoop uit d* de ambitie en ook het resultaat in 1932 weer zoo mochten zijn. Vevolgens werden door den secretaris de notulen d* vorige vergadering voorgelezen, en onveranderd goC°' gekeud. Hierna werd verslag uitgebracht van de 55ste Bonaj vergadering; na een kleine bespreking werd ook verslag goedgekeurd. Na gehouden stemming werden gekozen als bestak lid de heeren Jn. E. J. Kramer en Jn. Eriks Burgerbrug. Tot plaatsverv. afgevaardigde werd vsri* eeni Vc ging Te De tulei geke Dc ning bevc 0\ de i bede voor Di citg DJ opj De 1912 leen vooi Di ■vaai II. van gcla B< de 1 wor te i Bi B. 1 ni& late lid dra) D m gm Bffl few der Wol D oefe D heli wit D lint koi ven bes en gen E teg dit den A ter het lui hoe hoi uit eig me

Schager Courant | 1932 | | pagina 2