ièger Courant DE COMPETITIEWEDSTRIJDEN. DE LANGENDIJKER SROENTENVEILINGEff. Tweede Blad. eunt SPARTA-NIEUWS. Vrone I—Schagen I. 1—6. Petten I—Schagen II. 4—4. H.V.V. het slachtoffer in afd. I. Overwinning van D.F.C. op V.S.V. Dinsdag 23 Februari 1932. 75s(e Jaargang. No. 9025 De noodzakelijkheid van maat regelen, die den toestand der tuinders kunnen verbeteren omzetcijfers en wat er uit te leeren valt de verwijzing der tuinders naar het crisiscomité, dat met f 500 wordt gesteund de besnoeiing op de aangevraag de rentelooze voorschotten vrij groote aanvoer en slechte prijzen voor roode kool ge ringer aanvoer en nog slechter prijzen voor gele belangrijke aanvoer van Deensche witte lage prijzen uien groote aan voer, beste prijzen peen. de verslagen nagaat van de raadsvergaderingen [•schillende gemeenten, zooals we die in de Scha- Jourant aantreffen, moet de laatste week wel tot ertuiging komen, dat de tuinders in het midden van langstelling der heoren raadsleden staan. De tuin- ers zelf houden ook hun bijeenkomsten om hun te klagen en de overheidspersonen op hun plicht jen, voor hun nooden op te komen. Ook in ruime- in komt het krantenlezend publiek wel te weten, Ie toestand, de stemming, de vooruitzichten der zijn en welke maatregelen in 't algemeen wor- jetroffen en niet getroffen, hetzij om het zaakje vat gaande te houden, hetzij het wat op te ltnap- of op te monteren. De toestand aan onze groente- igen is nog altijd van dien aard. dat er nog voortdu- aanleiding is en feitelijk nog meer ontstaat, om r het oog te zien maatregelen, die eventueel kunnen o, om de ellende en het leed, dat er onder de tuin- üog vaak in stilte, uit valsche schaamte, geleden it omzetcijfers der beide groote veilingen aan Lan gt, aanwijzende de bedragen, die de aangevoerde itten over 1931 hebben opgebracht, waren al weinig ledigend. Te Noordscharwoude viel 'n geringer ach- gang te constateeren dan te Broek op Langendijk, wijfeld het gevolg van de omstandigheid, dat in oorjaar van 1931, toen er nog een tijdje vrij hooge n voor de bewaarkool zijn besteed, de aanvoeren ibordscharwoude aanmerkelijk grooter zijn geweest is Broek op Langendijk. Aan de laatste veiling een ivafl ruim 2 millioen! Waar is de tijd, toen meer H niilioen werd verhandeld, terwijl de koolteelt zich heeft uitgebreid. Te Noordscharwoude was men ns dicht bij de 5 millioen genaderd en nu blijft de om oog een mooi bedrag beneden de 2% millioen. Voor Bastaanders, die zich allicht nog moeilijk een denk- d kunnen vormen, van den stand der zaken in kool- is het bij de genoemde bedragen duidelijk, hoe tig de omstandigheden hier zijn. Dat er groote ver in worden geleden, springt in het oog. Wie dit weet, gt Zich dan toch ongetwijfeld af hoe in het hoofd ernstige overheidspersonen kan opkomen, om bij de rekingen van steunregelingen voor te stellen f 500 de gemeentekas aan het crisis-comité te voteeren, den ergsten nood te lenigen. Dat spelletje is verleden aryo k uitgehaald te Zuidscharwoude en alsof men in naburige gemeente niet onder wilde doen (er is altijd zekere rivaliteit tusschen die beide „naties!") heeft in Noordscharwoude dezelfde royale bui gehad en t men den tuinbouwenden stand gelukkig gemaakt dezelfde som. Dat zooiets wordt voorgesteld door lui, niet weten, wat zelfs een tuinder toekomt, is tot Imai r-aan-toe, doch dat zooiets met een breed gebaar en hl e,f zekere autoriteit wordt bepleit door menschen, die tuinder zijn, die leven te midden van den tuinbouw, zijn nooden en behoeften kennen, ja, die tot de zoo- k 3 lamde voormannen of leiders behooren. dat is het w rlijkste van de heele zaak. Wat wordt er toch vaak twee maten gemeten en hoe verschillend is toch me- naal het standpunt, dat bij de beoordeeling van on- scheideno zaken wordt ingenomen, terwijl de maat- AAlf dezelfde moest zijn. Is er- om bÖ Noordscharwoude olijven, bij het voteeren van gelden voor een nieuw dhuis ook zoo krampachtig vastgehouden aan de ten, als nu bij de behandeling van de aanvraag om door de tuinbouwers? Moet het benoodigde geld Ir aflossing en rente ook niet worden opgebracht? s de toestand van dat oude raadhuis daar zoo be rd als thans de toestand van de bouwers? Moet het raadsleden niet tot eenige beschaming strekken, zetelen in een gebouw, dat voor het platteland een sis kan heeten en daarin voor de werkers in den ïbouw beslissingen te nemen, die zoo schril en be amend afsteken bij de royaliteit van outilleering van gemeentegebouw? We hebben er niets op tegen, dat gemeente een mooi raadhuis heeft, doch we zagen ook graag, dat bij beoordeeling van al of niet nood- kelijkheid van steun aan de noodlijdende tuinders en wijze, waarop eventueel die steun zal worden verleend 17.60 verheven gedachten de stem der vroede vaderen gd uiten beinvloeden als toen ze indertijd voor de noodza- «lijkheid van den bouw van een nieuw gemeentehuis uiting kwamen. IS» tuinbouwstreek hebben verschillende gemeen- iren zich onledig gehouden met de behandeling aanvragen om rentelooze voorschotten. Er blijkt uit, Me aangevraagde bedragen niet tot het volle bedrag Ju toegestaan. Het schijnt wel, dat de overweging, de srneentefinanciën daarmee te zwaar te belasten,een van |u redenen is, waarom tot een toestaan van een minder wordt besloten. Wij meenden altijd, dat de ren- iooze voorschotten zouden worden verleend, om de duiders te helpen, doch als er nu, terwille van de ge- peentefinanciën al wat wordt afgeknepen, en de Cen- 6 Commissie pingelt er dam ook nog wat af, terwijl ug worden verwacht, dat in Den Haag ook nog wel de schaar zal worden gewerkt, dan is het niet on- ogelijk of de aanvragen zullen als Procustus zaliger, u zooveel zijn ingekort, dat de toegestane bedragen Precies passen in het bedje van de f 700.000. oor het betoonen van wat meer medewerking aan de uinders was, gezien het verloop der prijzen op onze .•6 ingen, nog alle aanleiding. Het was er weer treurig i hp? Sesteld en gezien de groote voorraden, is het als i gen, 6.50 6.50 9.10 9.10 9.10 16.- nog niet eens flink gaat winteren, te voorzien, dat i het I seizoen g®en verbetering meer komt. De DaaCj te roode kool bracht in het begin der week f 24n6 Broeker veiling f 2, aan die te Noordscharwoude i op- Eerste kwaliteit, maar dan van de grootste, j yoor f °-G0 of een of twee dubbeltjes meer verkocht weel 6 Broelcer veiling kon in het verder verloop der tio ,V°.or mooiste kool van ongeveer 3 pond zelfs ue r z niet meer worden gehaald en moest men zich als hoogste prijs met f 1.80 tevreden stellen. Doorschot was weer voor een deel onverkoopbaar en kwam op de ak kers terecht. Overigens werd f 0.601.30 besteed. De vraag is te gering om aan den aanvoer met goede prijzen te kunnen voldoen. Het binnenland heeft weinig noodig; door de hooge invoerrechten kan het buitenland maar weinig betalen. Bij de laatst gehouden inventari satie bleek, dat bij de tuinders, aangesloten bij L.G.C. en Noordermartkbond, nog 1662 spoorwagens aanwezig zijn. In de nu afgeloopen week werden er 142 wagens aangevoerd, zoodat het gauw half Mei zou worden, eer bij dezen aanvoer, de roode kool zou zijn geruimd. Ech ter zal er van dien voorraad wel heel wat verrotten, in gewicht verliezen door het schoonhouden en zullen de laatste weken uit den aard der zaak de aanvoeren ge ring zijn. Toch mag men aannemen, dat in de eerst komende weken wel wat meer zal worden aangevoerd. Bij zacht weer en dezelfde economisch-internationale verhoudingen ziet het er alzoo niet schitterend voor de roode-kool-houders uit. De lage prijzen, die we boven voor roode kool noem den, kunnen zelfs nog niet voor gele worden gemaakt. De hoogste noteering bij de Broeker veiling was f 1.50, de laagste het stereotiep voorkomende bedrag van f 0.60. Te Noordscharwoude is men in maximum tot f 1.60 kunnen komen en ook daar was f 0.60 schering en inslag, zelfs voor eerste kwaliteit. Aan beide veilingen kwam het voor, dat de gele kool onverkoopbaar was en we hebben er gezien, die tot de mooiste behoorde en er ondanks dat doorliep. Doorschot bracht f 0.600.80 op, Uit deze sobere cijfers mag men besluiten, dat een spoorwagen gele kool niet meer dan f 90 zal hebben opgebracht. Trek daar eens af de noodzakelijke alge- meene onkosten, dan zal men beseffen, hoe ellendig de bezitters van gele kool het moeten hebben. De aan voer aan beide veilingen beliep in de afgeloopen week 86 spoorwagens en bij de laatste inventarisatie bleken nog 1108 spoorwagens aanwezig te zijn. Deze cyfers zeg gen voldoende ten aanzien van de vraag, of de volgen de weken niet noodzakelijk wat meer moet worden aangevoerd, wil men van zijn producten op tijd afraken. Aan Deensche witte kool is nog grooter voorraad. De aanvoer was dus uit den aard der zaak ook grooter, n.1. 154 spoorwagens. Voor zoo'n hoeveelheid is betrek kelijk een schijntje terecht gekomen: de allermooiste bracht f 1.80 per 100 K.G. op, eerste kwaliteit, groote, moest voor f 0.600.90 worden verkocht. Doorschot gold f 0.601.20, later iets meer. Per spoorwagen zal dus ook niet veel meer dan f 110 zijn ontvangen, een prijs om als tuinder ten onder te gaan. De aanvoer van uien was, gezien de betrekkelijk ge ringe hoeveelheden, welke nog aanwezig zijn, groot. Bij de gehouden inventarisatie op 15 Febr. toch bestond de geraamde voorraad uit 68 spoorwagens. Alleen deze week werden er 25 aangevoerd. Het geheim van dezen grooten aanvoer lag in de prijzen. Gewone uien brach ten aanvankelijk met gemak f 8—8.70 op, later stegen ze zelfs tot f 9.30 te Broek en f 9.40 te Noordschar woude. Grove uien werden ook tegen beste prijzen ver kocht, n.1. f 7.50—8.30. Voor drielingen werd aanvanke lijk f 7.80—8.30 betaald, later f 8.30—9.10. Voor bieten was weinig belangstelling met slechte prijzen. Ze golden n.1. van f 0.602.80. Groote peen bracht f 2.803.60 op; kleine fl2.10. Voor spruitjes werd f 1.90—4.40 betaald. Voetbal. Sparta wint overtuigend. Rust 11. Een bonkige wedstrijd. Om even voor half drie blaast scheidsrechter C. D. Swart de elftallen binnen de lijnen en zien we Schagen in de oude opstelling verschijnen te weten: C. Prins Vlottes Middelbeek Plakman R. Rus Jn. Watertor W. Rus A. Watertor Kakebeeke Dekker Lutjeharms Aanvoerder Rus mag raden en wint. Hij verkiest te gen wind te spelen, die recht over het veld staat. Vrone trapt af, maar onmiddellijk neemt Schagen den bal over, Watertor plaatst naar rechts, waar W. Rus er vandoor gaat, een lage voorzet volgt, de toestormende Vroneback weet net op het critieke moment schitterend te redden. Vrone houdt het spel 'te hoog, waardoor Ingrijpen der Sehagenbacfts steeds mogelijk gemaakt wordt. Deze hebben het echter kwaad te verantwoorden om te ver- digen op het geweldig hobbelige veld. Talrijke malen springt de bal over hun heen en moét Prins handelend optreden. Dit ging hem steeds goed af, hoewel hij ook last had van de verhoogingen, die zich voor z'n doel be vonden. De Vronemidvoor speelde het klaar om van 4 meter afstand huizenhoog over te schieten. Langs de lijn wordt steeds geroepen: hop Lagendaal! We hebben tevergeefs gezocht naar iemand die iets op hem ging lijken. Prins trapt uit en Watertor stopt keurig. De bal gaat naar Kakebeeke, die geeft door naar Dekker, welke schuin naar Lutjeharms schiet. Deze glipt langs de Vroneverdediging en schiet voor, maar iets te hard. De bal komt bij W. Rus, die laag in het zijnet schiet. Schagen speelt technisch veel beter dan Vrone, maar door het taaie verdedigen en nogal bonkig spelen der Vronemenschen kan Schagen niet tot doelpunten komen. Herhaalde malen ontkomt het Vronedoel aan een door boring. Weer is het Schagen die aanvalt, een mooi door gegeven bal van Kakebeeke naar Watertor, die echter buitenspel staat. Jammer, de Schagenaars waren er mooi door gegaan, zonder dat een Vronespeler den bal had aangeraakt. De buitenspelbal wordt goed hoog genomen en daar beleeft het Schagendoel een angstig' moment maar Prins is op z'n post en grabbelt den bal tusschen een aantal trappende beenen vandaan. Bravo, Prins het was prachtig. R. Rus brengt den door Prins uitgeschoten bal mooi op en knalt naar z'n broer Wim, die er van door gaat. Watertor heeft den bal te pakken, en geeft die aan Kakebeeke, die hard insohiet; de keeper stopt goed. Schagen neemt de leiding. Het Is echter uitstel van excutle want even daarna passeert Kakebeeke met 'n slap schot den Vrone-keeper voor de eerste maal 01. Vrone begint nu in te zien, dat het zoo niet kan en begint een tikje vorscher te spelen, wat Schagen er niet bij laat zitten. Er wordt nu goed gecombineerd, maar men is te bang om er wat van te maken. Aanvoer der Rus spoort z'n mannetjes tot aanpakken aan, maar men is ten eene male iets te huiverig. Alleen de Scha- genachterboede Vlottes en Middelbeek weten van op ruimen. Gedurende eenige minuten is Vrone aan het woord. De Vrone-middenvoor is alles reeds gepasseerd, alleen Jn. Watertor komt hem nog in den weg. Water tor loopt hem iets in den rug'wat scheidrechter Swart aanleiding geeft even bulten het strafschopgebied een vrijen trap te geven. Deze wordt echter weer huizenhoog overgeschoten. Dan gaan de geelzwarten er weer van door, Kakebeeke in duel met eenige Vronespelers, ten slotte weet hij naar den naar binnengeloopen Lutjeharms te schieten, die een Vronespeler passeert en hard onder de lat kogelt. De Vronekeeper is echter op z'n post en grijpt het schot schitterend. Hierna valt Vrone goed aan Hun linkervleugel krijgt den bal mooi vrij, waaruit een mooie voorzet komt. De bal springt op den grond, maar door het effect over Middelbeek heen, die den bal toch nog corner weet te werken. Deze goed genomen veroor zaakt een gewirwar van trappende beenen voor keeper Prins. De Vronemiddenvoor schiet herhaalde malen in, maar steeds is het een S.-been wat den bal keert. Vrone maakt gelijk, Vlottes schiet dan den bal hard tegen Middelbeek aan, die den bal niet genoeg weg kan werken. De bal ligt even onbeheerd, de Vronemiddenvoor is er als de kip petjes bij en schiet nu in. Via keeper Prins' handen verdwijnt de bal In de rechterbenedenhoek, 11. Dat Is Schagen toch te bajr, herhaaldelijk komen ze voor het Vrone-doel, maar tot schieten kunnen ze niet komen wegens het resoluut ingrijpen van de Vronebacks. De Vronespil schiet dan naar z'n linksbuiten, die handig Vlpttes passeert, een voorzet volgt, de middenvoor al leen voor Prins, pats, daar ligt hij op den grond, penalty. Veel geschreeuw langs de lijn: Laat Lagendaal hem ne men, nu komen we dan toch eindelijk aan de weet wie ze daarmee bedoelen. Het is belachelijk. Hij plaatst zich achte 't leder, het fluitje gaat, een knal, maar de bal vliegt huizenhoog recht over Prins in een tuintje. Na nog eenige Schagenaanv^Jlen gaat de rust in met 11. Na de rust. Direct een hevig Sehagen-offensief op het Vronedoel. Met leeuwenmoed verdedigen de Vronespelers hun hei ligdom, wat elk oogenblik door een kogel getroffen kan worden. Ze ontzien hierbij geen spelers en loopen alles vlak wat voor hen komt. De scheidsrechter greep hier niet genoeg in. A. Watertor krijgt een mooie kans om te doelpunten, 4 minuten na de rust. allen denken een schot, maar Watertor wordt in den rug omver geloopen. Penalty. Aanvoerder Rus plaatst zich achter het leder, een doffe knal en het is 12 voor Schagen. Nu hebben de Schagenaars er de smaak van te pakken, maar Vro ne begint nog een weinigje vorscher te spelen. Enkele waarschuwingen worden uitgedeeld. Het spel van Scha gen wordt steeds vlugger. Ze hebben hun oude spel nu pas te pakken op het hobbelige Vroneveld. W. Rus krijgt den bal van Plakman, een mooi rennetje langs het lijn tje, de Vroneback in den weg, naar Watertor, die mooi voor, Kakebeeke staat klaar om te schieten, maar de bal verandert van richting, hij kan niet goed genoeg schieten en laat den bal voor Lutjeharms loopen, die via den Vrone-keeper inschiet,, 13. Dan gaat Vrone weer op de Schagenveste af. Er wordt tamelijk vorsch, ja, soms bij het ruwe af door Vrone gespeeld en keeper Prins moet het dan ook eens ontgelden. Middelbeek re kent evendaarna echter met den Vronespeler op spor tieve tnanier af. Rens Rus krijgt den bal van Jn. Water tor langs den grond toegespeeld, en geeft mooi door 'naar Kakebeeke. daar gaan Kakebeeke en Lutjeharms er vandoor. Kakebeeke schiet langs den Vroneback naar Lutjeharms, die nog even een snel rennetje neemt, wat besloten wordt met een keihard schot. De Vrone- keeper verwachtte dit in het geheel niet en de bal ver dwijnt langs den verbaasden Vronekeeper. Een pracht van een doelpunt, hoorde men langs de lijn zeggen, 14. Het wordt een verloren wedstrijd voor Vrone. steeds komt Schagen voor hun doel terug, maar den moed la ten ze niet zakken. Enkele verre schoten krijgt Prins te verwerken. Een mooie kans om te doelpunten laat Vrone voorbijgaan. Het Schagendoel geheel leeg, de V- middenvoor wil den bal er keihard inschieten, maar schiet dan weer hoog over. A. Plakman dan in duel met den linksbuiten van Vrone, waar Plakman als overwin naar uitkomt; hij schiet mooi langs het lijntje naar W. Rus, een snel rennetje; hij wordt echter gehinderd om voor te schieten; ongeveer op het uitlijntje wordt Rus een beetje hardhandig op zij gezet, de scheidsrechter beschouwde dit als een misdrijf en gaf terecht een pe nalty. Weer is het aanvoerder Rus, die den bal langs den Vronekeper jaagt 1—5. Hij deed geen enkele poging den bal te bemachtigen, daar hij het met de beslissing van den scheidsrechte* niet eens was. Herhaaldelijk had den de Vrone-heeren wat aan te merken op de beslis singen van den scheidsrechter, o.i. ten onrechte. Het is Schagen nog niet genoeg. A. Watertor probeert het nog eens alleen. Hij lokt den Vrone-keeper uit zijn heiligdom en schiet via de paal no. 6 in de touwen. Vlak hierop is het einde van dezen bonkigen wedstrijd. Schagen II speelt gelijk tegen Petten I, waardoor Petten een punt op M.L.D. uit loopt. Wat te kort is. Zondag j.1. vond te Petten deze zeer belangrijke wed strijd ten aanschouwe van veel publiek plaats. De inzet was voor Petten hun kampioenskans. M.L.D. en Petten moesten elk nog een wedstrijd spelen en wel tegen Schagen II. De stand was: M.L.D. Petten 15 12 15 11 0 3 7433 24 2 2 46—22 24 Hieruit blijkt wel dat bovengenoemde ontmoeting van groot belang was. Won Petten, dan had ze tenminste 26 punten en kon dan rustig afwachten wat Schagen II te gen M.L.D. zou doen. Nu streed Petten tegen Schagen II gelijk en M.L.D. vaart hier wel bij. Wij denken dat S. II het tegen M.L.D. niet haalt, maar men weet niet, hoe ze dan weer zullen spelen. De kop van de tweede klasse Is nu: Petten I 16 11 3 2 50—26 25 M.L.D. I 15 12 0 3 74—33 24 Hieruit blijkt dus dat M.L.D. het kampioenschap voor het grijpen heeft, als ze maar wint van Schagen II. Over den wedstrijd het volgende: Aanvoerder Breebaart wint den toss en verkiest te gen den wind te spelen. Het elftal ziet er aldus uit: Bijlsma. K. Rempt. R. Rempt. Jb. Moolenaar. Breebaart (aanv.) Jn. Komen. De Moor. Kroonenburg. Paulusma. Leeuwenkamp. Tjalkens. Petten trapt onder aanmoediging van haar talrijke supporters af. Schagen neemt den bal over en gaat vliegensvlug op het Petten-doel af. Paulusma bemach tigt den bal, schiet naar binnen en Leeuwenkamp geeft Schagen met een keihard schot de leiding, 01. Petten, niet ontmoedigd na dezen tegenvaller, valt onstuimig aan, maar de Gebr. Rempt weren zich geducht. Het spel golft nu heen en weer en beide doelen verkeeren S.R.C. 1Wognum 1, 32. Na een spannenden wedstrijd is het onze plaatselijke voetbalvereeniging S.R.C. mogen gelukken van Wognum te winnen met 32, waardoor ze in het bezit kwamen van een mooie medaille. ALG. VERGADERING S.R.C. Op de Zaterdag j.1. gehouden algemeene vergadering is de bekende redenaar Haverkamp, waarover men zoo veel spreekt, met 8 tegen 6 (blanco 2) stemmen defini tief uit de vereeniging S.R.C. gezet. Daar Haverkamp nog bestuurslid was, werd in zijn plaats benoemd de heer H. Brugman. beurten in gevaar. Plotseling krijgt Paulusma een dot van een kans. Bij een voorzet van De Moor, die heden middag een beste partij voetbal liet zien, stopt de P.- keeper deze, doch niet voldoende, waarna Paulusma de hem geboden kans benut en inschiet, 02. Het wordt Petten nu toch een beetje te bar; er wordt ontzettend hard gewerkt. Schagen's achterhoede krijgt het nu hard te verantwoorden. Petten weet door een mooi schot den achterstand te verkleinen, 12. Even daarna maakt Petten gelijk, om nog voor de rust de leiding te nemen, 32. Schagen neemt middenuit, maar strandt op de hechte Petten-verdediging. Petten gaat met alles ten aanval en weet Bijlsma te verschalken, 42. Nu staat Petten eens met twee doelpunten voor, doch lang zou het niet duren. Onmiddellijk na den aftrap doelpunt Paulusma en verkleint daardoor den achterstand, 4-3. Het spel gaat nu een poosje op en neer. Ongeveer zeven minuten voor het einde drijft De Moor langs back en keeper en plaatst naar den naar buiten geloopen Leeu wenkamp. De Petten-keeper dacht denkelijk met de S.- voorhoede te kunnen spelen, wat hem duur te staan kwam. Leeuwenkamp maakte mooi gelijk, 44. Het wordt nu een strijd om de leiding. Vier minuten voor het einde krijgt Petten een vrije schop even buiten het strafschopgebied te nemen. Bijlsma is reeds gepasseerd, maar Remot werkt den bal uit het doel: penalty. De kans van den dag voor Petten om 26 punten te halen. Meester Geensen plaatst zich achter het leder. Met een formidabelen knal schiet hij tegen den staander, de bal springt het veld in, waar alle Spartanen er bij zijn om hem weg te werken. Vlak hierop is het einde van dezen, spannenden wedstrijd. Hiermede is Petten wel een punt op M.L.D. uitge- loopen, maar M. moet nog 1 wedstrijd spelen en Petten is uitgespeeld. Hiermede heeft Schagen II bewezen, toch nog wel een van de zwaarste van de tweede klasse te zijn. Als men maar wil, dan kan het. H.R.C. 5—Schagen 3, 61. H.R.C. definitief kampioen derde klasse. Deze ontmoeting werd te Den Helder gespeeld, betrek kelijk om het kampioenschap van de derde klasse. Onder leiding van voorzitter Leguit vertrokken Schagen m en b naar Den Helder. Onder leiding van scheidsrechter Westenberg wordt begonnen. Schagen III speelde ook al in een gewijzigde opstelling. Het elftal zag er als volgt uit: S. v. d. Wal. Molenaar. Ruig. Lem Jr. Weeland. Wit. Paulusma, Boontjes. L. Rus. Keet. Kossen. Racing trapt af, maar kan niet verder komen dan de goed verdedigende S,-achterhoede. Na een minuut of 10 krijgt Molenaar ongelukkigerwijs den bal tegen z'n arm. penalty. Deze wordt ver buiten het bereik van v. d. Wal ingeschoten, 10. Racing valt goed aan, maar komt niet verder dan de backs. Aan den anderen kant speelt men 't klaar van dichtbij hoog over te schieten. Dan maakt Racing er 2—0 van. Dan verkleint S. den achter stand door toedoen van Keet, die bij een schermutseling voor het Racing-doel hard Inkogelt, 21. Hiermede gaat de rust in. Tot 15 minuten voor het einde blijft de stand zoo. Tenslotte maakt Racing er 3-1 van. De S.- achterhoede zakt als een kaartenhuis in elkander en zeer gemakkelijk brengt H.R.C. 5 den stand op 61, waarmede ze in het bezit kwam van het afdeelings- kampioenschap derde klasse. We feliciteeren hen van harte. Bloemen om hen te huldigen, waren reeds aaiv- wezig. H .R.C. dSchagen b, 12. Het is de jeugdige Spartaantjes mogen gelukken van Racing d te winnen met 21. De rust ging in met 10 voor Racing. Siem Grootes en F. Koomen zorgden voor de goals, waardoor S. b weer 2 puntjes rijker is ge worden. Bravo jongens. K.N.V.B.-overzIcht 21 Februari. AFDEELING I. De wedstrijden van dezen Zondag hadden tot resul taat, dat H.V.V. degradatiewedstrijden zal moeten spe len. De „Groote Haagsche" (dat was zij tenminste eer tijds) zal een harden dobber hebben tegen Haarlem en E.D.O.. maar kansloos Is zij o.i. niet. Veel zal er van afhangen of zij steeds volledig kan uitkomen, want de reserves der Hagenaars zijn zeer zwak en staan bijna onderaan in de res. 2e klasse. Sparta's protest tegen West-Frisia werd Zaterdag j.1. toegewezen, zoodat de uitslag 34 in het voordeel van Sparta wordt en door tevens te winnen van Hermes, 20 staat zij thans plotseling op de vijfde plaats en met een goede kans deze te behouden. H.B.S. versloeg de Stormvogels na een zeer spannen de ontmoeting met 21. De IJmuidenaren mogen in- tusschen wel dankbaar zijn dat zij in den aanvang der competitie zooveel punten vergaard hebben (14 uit de eerste 10 wedstrijden!) want nadien zijn de prestaties bedroevend slecht geweest. De wedstrijd, die de beslissing bracht was 't Gooi H.V.V., in het Hilversumsche Sportpark, waarbij 't Gooi door hard werken en meerder uithoudingsvermogen de technisch goed en aantrekkelijk spelende H.V.V,-ers wist te bedwingen. De hooge score (5—1) is het gevolg van zwakke momenten der H.V.V.-backs. Door al deze wedstrijden waarbij de 10e plaats op het spel stond, raken de anderen op den achtergrond, hoe wel hier nog twee aardige maches werden gespeeld. In de eerste plaats AjaxR.C.H., die tot verrassend resultaat had een 43 zege der Haarlemmers en waarbij Verkerk driemaal scoorde en zoo de voornaamste bewer ker was van Ajax's eerste nederlaag in de Meer. Tenslotte het treffen tusschen de beide Noordholland- sohe eerste klassers. K.F.C. toonde zich sterker dan West-Frisia en won met 31. De stand is: Ajax 18 13 3 2 75—31 29 R.C.H. 17 10 1 6 48—40 21 K.F.C. 17 8 3 6 43—36 19 West-Frisia 18 6 7 5 52—47 19 Sparta 18 6 4 8 33—47 16 Stormvogels 17 6 3 8 40—39 15 H.B.S. 18 5 5 8 44—50 15 't Gooi 18 6 8 9 41—54 15 Hennes D.V.3. 17 5 4 8 31—41 14 H. V. V. 18 4 5 9 42—64 13 Gespeeld moeten nog: StormvogelsR.C.H. en Her mes—K. F.C.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5