Uit onze omgeving. Marktberichten. Mkm. Boys 1 O S-C. 3 o Uitgeest Z K-V.V. 3 Alcmaria 4 Scboorl 1 D.T.S 2 Vrone 2 14 12 1 1 4917 25 12 12 0 0 81—11 24 14 7 2 5 46—33 16 14 7 2 5 45-46 16 15 7 0 8 4020 14 14 5 3 6 32—16 13 13 5 0 8 52—46 10 13 1 0 12 15-81 2 11 0 0 11 969 0 12 10 0 2 61—14 20 11 8 1 2 54—19 17 11 7 2 2 39—26 16 13 7 1 5 35-34 15 12 6 0 6 39—34 12 12 4 2 6 29—40 10 12 2 0 10 31—65 4 11 0 0 11 11-67 0 In fle 3e klasse B was 't voor de Boys-reserves èn de Alkmaarreserves, die zelf vrij waren va.n spelen, een gelukkigen dag, daar Uitgeest 3 zich in Bergen, door Bergen 2 met 41 liet kloppen. Alcmaria 5 deed raadselachtig werk en zond C.S.V, 2 maar liefst met Alkmaar 2 Uitgeest 3 K.S.V. 1 Bergen 2 C.S.V. 2 Alcmaria 5 D.T.S. 3 In de 4e klasse had het derde team van de Boys bijna te Uitgeest een overwinning geforceerd, doch vlak voor het einde trapte één van de Boys in eigen doelen de stand was gelijk 2—2. K.S.V. 2 verloor va* CS.V. 3 met 1—0. Uitgeest 4 1 0 8 1 1 32—13 17 Alkm. Boys 3 9 5 1 3 42-21 11 Bergen 3 8 5 1 2 35-21 11 Schoorl 2 9 4 2 3 21—29 10 C.S.V. 3 9 3 2 4 20—26 X Vrone 3 7 2 1 4 1S-21 5 K.S.V. 2 12 0 2 10 11—43 l De Alkm. Boys b adspiranten leden te Bergen te gen Bergen 6 hun eerste nederlaag (2—1). Alcmaria b klopte Ursem a met 10—0. - AARTSWOUD. Zondag was het voor ons dorp weer een echten voet baldag. Om 12 uur speelde Aartswoud n tegen Nieuwe Nledorp III. De gasten speelden eerst voor den wind en de rust ging in met 2—1 voor de gasten. Direct na de rust wist N.N. weer te scoren, 31, doch toen be gonnen onze jongens aan te pakken en de eindstand was 4—3. Op het nippertje dus nog gewonnen door A 2. 's Middags 2 uur speelde Aartswoud I tegen N.N. n. Hiervoor was zeer veel belangstelling, ondanks de hevige koude. Tien minuten over twee, als beide elf tallen zich opstellen, onder leiding van scheidsrechter Schuffel, kiest Aartswoud tegen wind te spelen en trapt af. De eerste tien minuten gelijk opgaand spel en dan zien we A. even in de meerderheid, maar dank zij den keeper kunnen ze het niet in een doelpunt om zetten. Telkens zien we een doelpunt voor oogen, maar het wil niet lukken. Dan komt N.N. even los en weet het A.-doel te vinden, zoodat na 20 minuten spelens de eerste goal gemaakt wordt door N.N. Niet ontmoedigd, brengt A. den bal weer aan het rollen. Maar hqe ze zwoegen, het wil maar niet, en ook de tegenpartij, die er beter in komt, weet er ook niets meer aan toe te voegen, zoodat de rust ingaat met 01. Na de rust trapt N.N. af en stuit voor de zooveelste m&al op de A.-achterhoede, die weer voor haar taak berekend is. Het spel gaat gelijk op, tot 5 minuten voor hft einde, toen toch de verwachte gelijkmaker kwam. En wat we natuurlijk geen van allen verwacht hadden, wist A. 3 minuten daarna nog eens den keeper van NN. te verrassen, waardoor het einde nog kwam met ««overwinning van 21. Het was een mooien en spannenden wedstrijd, die door den scheidsrechter uitstekend geleid werd. Weer een trede hooger op den kampioensladder; ze hebben nu nog slechts twee wedstrijden te spelen. NOORDSCHARWOUDE. Voetbaluitslagen. Voorwaarts 1Victoria 1 11; S.R.C. Jun. aVoor waarts Jun. b 1—2; S.V.W. Jun. aVoorwaarts Jun. a WIERINGEN. Succes 3Oudesluis 2 32. Succes 3 had Zondag Oudesluis 2 op bezoek. Als «oheidsrechter trad in plaats van C. Ausum de heer van Klootwijk op. Wisten de S.'ers den vorigen wedstrijd met groote cijfers te winnen, deze keer was Dosko niet voor de poes. Al moest zij evenwel een nederlaag slikken De S.'ers wisten met een 32 overwinning de baas te blijven. Dosko speelde voor rust met den wind in den rug, en wist dan ook voor de rust de leiding te nemen, die zij «venwel tot rust behield, doch S. maakte gelijk. Na de rust krijgt S. het wlndvoordeel en weet na 2 min, spelen de leiding te veroveren. Dosko geeft zich de le keer niet gemakkelijk gewonnen, en na een mooie doorbraak, wanneer de S.-baoks tot op de Doskohelft zijn doorgedrongen, gaat een speler van Dosko er alleen vandoor 'en weet op keurige wijze gelijk te maken. Nu zwoegt S. hard voor de leiding. Ze ondernemen vele aan vallen, doch door slecht samenspel en tevens voor doel niet fortuinlijk, gelukt het voorloopig niet. Opeens krijgt dfe S.-rechtsbinnen den bal te pakken en waarlijk hij weet voor de derde maal den D.-keeper het nakijken te geven. S. heeft verdiend gewonnen, alhoewel Oudesluis deze keer flink tegenstand heeft geboden. Volgende week voor het Gouden Kruis Succes I Schagen II, een wedstrijd waarbij Schagen wel het on derspit zal moeten delven. ANNA PAULOWNA. Zondag was alleen het tweede elftal in actie; ze wis ten het in Den Helder tegen Helder 4 tot tot een gelijk spel te brengen (11). Zondag a.s. geen competitiewedstrijden. B.K.C. 1 gaat eens een wedstrijd spelen tegen Zwalu wen 1 aan de Spoorbuurt. Deze „historische" strijd zal wel niet zoo interessant meer zijn als vroeger, toen de Van den Bergen, Timmer, Morel, etc. de groene trui nog droegen en... maar nee, laten we die gezellige eer ste voetbaljaren uit den Polder'later eens ophalen! - VEENHUIZEN. V.C.L. 1 speelde Zondag J.l. op eigen terrein een com petitiewedstrijd tegen D.E.S. I van Sijbekarspel. Bij de nist was de stand 10 in 't voordeel van D.E.S. 1. Na de Wst kregen wij werkelijk aardig opgewekt spel te zien. V.C.L. weerde zich kranig en wist den stand op 11 te brengen. Ook D.E.S. zette al op a.1 om te winnen, zoodat de eindoverwinning langen tijd onzeker was. De voor hoede van D.E.S. was, wat samenspel betreft, na de rust zeer slecht. Toch behaalde D.E.S. tenslotte met 2—1 de overwinning, hetgeen o.i. niet zoo zeer aan hun be tere spel te danken was, daar beide partijen tegen el kander opwogen. V-C-L. 2 speelde met 11 gelijk tegen D.E.S. 2, ter- j 7-C-L- 3 onlangs thuis won met 60 tegen Obdam- adspiranten. JULIANADORP. 7 J.V.C.-NIEUWS. ondag j.l. Was het een drukken en succesvollen dag voor J.V.C. 's Morgens half elf kregen de J.V.C.-adspiranten be- t van Callantsoog-adspiranten en speelden hier in,'h? 66n aardig partijtje, waarvan de uitslag 32 was ,.etM.,v.00rde.el van de J.V.C.-adspiranten. neHH f,gs..®én uur speelde J.V.C. 1 haar laatsten com- te£en Texel 2. J.V.C. verscheen met niet dat het lnvallers. De verwachting was dan ook verwaevJ-°0r een zwaar partijtje zou worden. Deze harde °w "if6" 2ijn echter niet uitgekomen. Door het dedieen en oolt van de invallei-s en het eminente ver- J-V.C. Van den reservekeeper werd de staad 60 voor Na dezen wedstrijd stond Atlas 2 klaar om een vriend- schappelijken wedstrijd tegen J.V.C. 2 te spelen. Ver schillende spelers, die reeds een wedstrijd achter den rug hadden, gingen opnieuw het veld in en 't werd een genoeglijke wedstrijd, waarbij ze zeer goed tegen el kaar opwogen. De uitslag 33 gaf dan ook wel de juis te verhouding weer. Den volgenden Zondag ontvangt J.V.C. 1 Oudesluis 1 voor de Gcmden Kruis wedstrijden. Dat belooft een spannende wedstrijd te worden. OUDKARSPEL Voetbaluitslagen. D.T.S. 1—Uitgeest 1 3—0. Uitgeest aD.T.S. a 40. DEN HE LD ER Zaterdaigmorgen heeft hier een ernstig motorongeluk plaats gehad. Om omstreeks 11 uur naderde uit de Krugerstraat de vrachtauto van den heer Smit, vracht rijder alhier, terwijl gelijktijdig van den Polderweg een motorrijder aankwam. Op den hoek zijn beide voertuigen met elkander in botsing gekomen, met als noodlottig gevolg, dat de bestuurder van de motor weggeslingerd werd, en bewusteloos neerviel. Door de ijlings toege schoten belangstellenden werd het slachtoffer opgeno men, en het huis van den heer Kossen binnengedragen, aan publiek was geen gebrek, en er werd reeds gefluis terd dat de man dood was. Gelukkig bleek dit aanzien lijk overdreven. Evenwel de toestand van den motor rijder was van dien aard, dat opneming in de R.K. Lid- wina-stichting noodzakelijk bleek. Wie van beide bestuurders schuld treft, Is ons tot nog toe niet bekend. Z IJ P E 'T ZAND. We vernamen dat door de dezen winter bij Schrieken gehouden dansclub op haar sluitinga- avond een soiré zal worden gehouden. Het geheel staat onder leiding van den dansmeester, den heer H. C. Veldman van Oudesluis. OUDESLUIS. Zondag jl. werd in het café van den heer J. Bula- ma/n een gemaskerd bal gehouden. Leider daarvan was de heer v. d. Goes, dansleeraar te Anna Pau- lowna. De jury was als volgt samengesteld: Mevr. W. Hoep en Mevr. G. Silver en de heer H. Jippes. Door den heer J. Buisman werden een 13-tal prijzen geschonken, terwijl Heinekens Bieren een scheme»- lamp beschikbaar stelde voor den gemaskerde, die het mooist deze firma aanbeval. De deelname was groot: 5 paren en 14 enkelingen hadden zich opgegeven. Het publiek was flink opge komen. Een uitnemende Jazz zorgde voor dansmu ziek. Alles liep vlot van stapel, dank zij de goede leiding. Weldra werd de uitslag den deelnemers (sters) meegedeeld: Voor het mooiste costuum: 1. Landhuis, 29 p., mej. C. de Boer, Schagen; 2. Korenveld, 26 p., mej. J. Ka ter, Wieringerwaard; 3. Cactus, 25 p., mej. M. Vo», Sohagerbrug; 4. Kunstschilder, 19 p., mej. N. Water tor, Oudesluis; 5. Ned. Vlag, 18 p., mej. B. v. d. Lippe, Wieringerwaard. Voor het origineelste costuum: 1. Geschorste voet baller, 29 p., mej. A. Buisman. Oudesluis; 2. Fluit ketel, 26 p., mej. M. Buik, Oudesluis; 3. Ouderwet- sche boerin, 22 p., mej. S. Boontjes, De Kreil; 4. Ka- rel 1, 18 p., mej. S. Schenk, Anna Paulowna, De reclameprijs van de- Firma Heineken behaalde mej. M. Keetman, Haringhuizen. Voor paren: 1. Vroeg voorjaar, 30 p., de dames B. de Wit en N. Bakker, Ive.insmerbrug; 2. Oud-Hoi- lan-dsch Bruidspaar. 24 p., de dames C. Keijzer en M. Baken, Anna Paulowna; 3. Kafferpaar, mej, N. v. Rijswijk, W'waard en mej. T. Asjes, Oudesluis, 20 p.; 4. Voor en na 't gebruik van H.O., 19 p., de da mes C. Buik en R. de Boer. Schagen. Een gezellig opgewekt bal volgde en duurde nog heel langen tijd, zonder eenige stoornis of wanklank verliep dezen feestavond, waarvoor allen een woora van hulde toekomt. LANGEND IJ K OUDKARSPEL. Zondagavond gaf de tooneelvereeniging „Jong Le ven" een goed geslaagde uitvoering in het lokaal van den heer C. Vis voor een volle zaal. De aanwezigen hebben erg genoten, zoodat ons Dinsdagavond een mooie avond wacht, waarvan wij een uitvoerig ver slag zullen geven. ZUIDSCHARWOUDE. Op een beleefd, schriftelijk verzoek van het Bestuur van de afd. van den Neutralen Bond van Land- en Tuinbouwers, om den Burgemeester te mogen spre ken in verband met den noodtoestand van vele tuin ders, is een weigerend antwoord ingekomen. Er zijn volgens den Burgemeester geen termen aanwezig, om dat verzoek in te willigen. ANNA PAULOWNA Door B. en W. is vastgesteld de kiezerslijst 1932 1933, vermeldende voor de Tweede Kamer 2844 kiezers, voor de Prov. Staten 2763 en voor den Gemeenteraad 2648 kiezers. Gisteren worden op de Alkmaarsche markt 6 var kens van 2S0 pond per stuk en 1 zeug van 430 pond, verkocht in totaal voor f227—, dus elf cent per pond. In de mobilisatie verkocht dezelfde man, zoo vertelde hij ons, 1 varken van 300 pond voor f 300. De tijden zijn wel veranderd. Openbare vergadering van den Raad der gemeen te Anna Paulowna, op Donderdag 25 Februari 1932, des namiddags te drie uur ten Raadhuize. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen. a. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot wijziging van het besluit tot grondruil met den heer A. Dekker. 3. Voorstel tot het aanvaarden van de voorwaarden, waaronder door het Rijk steun wordt verleend voor de werkverschaffing. 4. Vaststelling van een steunregeling voor uitgetrok ken werkloozen. 5. Rondvraag. KOEGRAS JULIANADORP. De Afdeeling Den Helder van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw, heeft op hedenavond half acht in het café „De Blauwe Keet" een bijeenkomst uitgeschreven voor leden en niet-ledon, waar als in leider zal optreden Ir. T. P. Huisman, secretaris van de Holl. Mij. van Landbouw, met het onderwerp: „Cri sismaatregelen voor Veehoudersbedrijven". De Afdeeling Den Helder van de Ver. „Kerk en Vrede", houdt, op 1 Maart a.s. een openbare samen komst in de Ned. Hcrv. Kerk, Weststraat te Den Hel der, waar als spreker zal optreden Ds. Buskes, met het onderwerp: „Christus kerk tegen den Oorlog". BARSINGERHORN KOLHORN. Jongstleden Zondag had de eerste uitvoering plaats van de nieuw opgerichte Arbeiders-Zangver- eeniging „Morgenrood", in de zaal van den heer S. Kuiper. De openingsrede vond plaats door den heer Jb. Engel, waarna de zangverecniging met een zestal nummers optrad. Daarna werden twee tooneelstukjes in één bedrijf opgevoerd, en wel.,Het schot aan de Bescherm Uw keel Verzorg haar ^0»YA dagelijks - I-*!! Gorgel droog met 25, 45 en 65 ets. De heer A. Droog alhier hoeft een stuk bouwter rein aan den Waardpolderweg van den heer K. Bree- baart gekocht. Het ligt in de bedoeling van den heer Droog om hierop een zestal huizen te bouwen. grens" en „Een slaaf der Eubiothiek". Zoowel zang als tooneel werden op een goede wijze verzorgd en het talrijk opgekomen publiek had een zeer mooie avond. Het eerste optreden van deze jonge vereeniging is zeer goed geweest en we roepen haar dan ook gaarne een to<t weerziens toe. WIERINGEN Aan het verslag van de Generale Commissie Zuiderzee- steunwet over het 4e kwartaal van 1931 is het volgen de ontleend. Opleidingen. In 45 gevallen werd voor een oplei ding voor het eerst een tegemoetkoming verleend. Dit betrof: ambachtsschool 2; binnenvaart 1; coupeuse 4; R.K. geestelijke 1; knoopenfabriek 2; loodgieter 1; mon teur 2, Noordzeevisscherij 1, onderwijzer 7, privaatlessen L.O. 1, schilder 3, schooltuintjes 18, typograaf 2. Verlenging van den duur der tegemoetkoming had plaats in 39 gevallen. In 12 gevallen werden reiskosten vergoed in verband met een opleiding. 2 zoons van be langhebbenden, geslaagd voor eindexamen zeevaart school te Schiermonnikoog, zijn geplaatst op een koop vaardijschip als stuurmansleerling. Het totaal bedrag, in het kwartaal uitgegeven voor opleidingen, bedroeg ruim f 14000. Over 1931 was het totale bedrag ruim f 50.000. Maatregelen ter verkrijging van werk en voorlichting. 49 personen vroegen hulp ter verkrijging van werk. 8 personen werden geplaatst, waarvan in rijksbetrek king 1, in gemeentebetekking 1, in diverse andere be trekkingen 6. De meeste liefhebberij bestaat voor rijks betrekking; zij, die alleen hiervoor hulp vroegen, werd echter in overweging gegeven, ook andere gewenschte betrekkingen op te geven, daar de kans op plaatsing in rijksdienst gering is. Crediet. Op 1 October waren in behandeling 27 crediet-aanvragen. In het 4e kwartaal kwamen binnen 38 aanvragen. 12 werden er door aanvragers ingetrok ken, 4 buiten behandeling gelaten, afgewezen 8. Toege kend werden 2 aanvragen, tot een bedrag van f 13000. In 70 gevallen werd over het verleende crediet beschikt tot een bedrag van bijna f 35000. Op 31 December wa ren nog in behandeling 49 aanvragen. De rente varieer de van 3 tot 5 pet. Op 31 December stond uit f 310.000. Voorkeur kosteloos verkrijgen vergunning tot uitoefe ning visscherij op de afgesloten Zuiderzee. 82 aanvragen werden hiervoor ingediend. 42 daarvan werden aange- teekend in het register; de overigen waren afkomstig van niet-belanghebenden. Het totaal aantal Ingeschreven bedraagt 451. Geldelijke tegemoetkoming. 195 personen genoten een tegemoetkoming. Uitbetaald werd ruim f 62000. Op 31 December waren 1173 belanghebenden in het genot van een tegemoetkoming, w.o. 230 vrouwen. Het grootste aantal valt op den leeftijd van 6570 jaar. In enkele gevallen werd steun verleend bij combina tie van visschersbedrijven. Uitgekeerd werd verder aan vlsschers en knechts, die door de afsluitingswerken geen knecht of geen schipper kunnen vinden of anderszins in hun bedrijf gestoord. Ook werd weer toegepast de regeling, waardoor be paalde scheepswerven in stand kunnen worden gehou den (toepassing art. 13 op de knechts). Tegen diverse knechts uit deze gemeente is van wege de Vlsscherij-inspectie proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van het gewijzigde art. 5b van het Waddenzee-reglement. Dit artikel bevat volgens de wij ziging van 1931 een verbod om met motor en wonder- kuil te visschen bezuiden den afsluitdijk. De overtredin gen zijn geconstateerd In het Zwin bezuiden den Af sluitdijk. J.V.O.-berichten. Na den feestavond volgt een week van rust; daarom deze week geen adspirantenbijeenkomsten en geen gym nastiek. Donderdag acht uur in de Vonk vergadering van be stuur, commissie van bijstand en leden van 18 jaar en ouder. Op dezen avond zal het heele werk voor voor jaar en zomer worden georganiseerd. Zondagmiddag half drie bijeenkomst voor de adspi ranten in de Vonk. Ook alle adsp. jongens worden de zen middag verwacht, in verband met het plan om voor hen een speciale club te vormen. De leden komen Zondagmiddag om half vier voor maandvergadering. Daarna instudeeren van nieuwe dan sen. Collecte. Tusschen 20 en 25 April zal in deze gemeente een col lecte worden gehouden ten bate van het tehuis voor door armoede verzwakte kinderen „Jeruel" te Leiden. Ook vorige jaren heeft deze Instelling hier gecollecteerd. Woningbouw. Voor rekening van den heer J. Rotgans Nz. zal aan de Elft een dubbel woonhuis worden gebouwd door den aanenmer J. C. Klein, dit in verband met de onteigening van het tegenwoordige woonhuis van den opdrachtge ver aan den Koogerweg. Herhalingsoefeningen De dienstpl. der lichting 1926 W. de Jongh, W. Omis, M. Stadig en S. de Vries, allen van het Reg. Kustartil- lerie, zullen op 30 Juni a.s. voor 17 dagen hebben op te komen te Den Helder (Fort Erfprins). Waterleiding. Ten behoeve va.n het Prov. Waterleidingbedrijf wordt bij de uitwateringssluizen te Den Oever een pompge- bouwtje geplaatst. Verloting. De trekking van de verloting, ten bate van het Eigen- Gebouwfonds der moderne arbeidersbeweging zal wor den gehouden op Zaterdag 27 Februari a.s. Watervoorziening. De gezamenlijke bewoners van Westerklief hebben aan het gemeentebestur verzoeht om, in afwachting van de waterleiding, een tijdelijke voorziening voor drinkwater te scheppen, daar bij de meeste bewoners een nijpend gebrek aan behoorlijk water bestaat. Visschersvloot. De heer J. Scheltus Jz. alhier heeft van J. Edelbos te Enkhuizen aangekocht het vaartuig E. H. 96. Het is voorzien van hulpmotor en komt in de vaart onder no. W. R. 52. Lichtbeelden Chr. Tehuis. In het Chr. Tehuis voor Zuiderzeewerkers te Den Oever komt de heer D. Schotvanger a.s. Donderdag ons wederom eens vergasten met eenige van zijn bekende boeiende vertellingen. Des namiddags 5 uur zal hij ver tellen voor de kinderen over „het leven van David" en „Wilde Otto", des avonds 8 uur voor de ouderen over „Luther". Zoowel 's middags als 's avonds zullen de voordrachten met talrijke lichtbeelden worden geïl lustreerd. De toegang is vrij. Snelheidsmaniakken gewaarschuwd. Onder de bewoners van het Oostelijk deel van Wie- ringen circuleert een adres aan den Raad der gemeente Wieringen, om het politie-toezicht in de bebouwde kom men te Den Oever en Oosterland te doen verscherpen, zulks met betrekking tot het met ongelimiteerde snel heden rijden aldaar door automobilisten, speciaal met het oog op kinderen, waarvan er vorige week reeds een nabij het M.U.Z.-park tegen den grond werd gereden. Zaterdagavond gaf de Wieringer J.V.O. afdeeling in de zaal van Bruul te H'hoef een feestavond. Er bestond zeer groote belangstelling voor dezen avond; de zaal was tot in alle hoeken gevuld en velen moes ten zich met een staanplaats vergenoegen. Zelfs moesten nog een aantal bezoekers wegens gebrek aan plaats worden geweigerd. De avond werd geopend met enkele vlotte zang nummers, gezongen door de heele afdeeling, met vaandels en wimpels, opgesteld tot een forsche groep op het tooneel. Wij meenen meer dan 60 jongens en meisjes te hebben geteld, zoodat de afdeeling in het laatste jaar zeer snel is gegroeid. Zooals daarna de afdeelingsleider, de heer J. de Wit, in zijn openingswoord vertelde, was het de be doeling om dezen avond een zeer afwisselend pro gramma te geven van liedjes, volksdansen, muziek, tooneel en voordrachten. Aan deze belofte is wel vol daan; in een snel tempo, vrijwel zonder pauze is een groot aantal nummers afgewerkt, vroolijkheld en ernst vermengd tot wat men in de jeugdbewe ging een bont programma noemt. Alle nummers vermelden is onmogelijk; we noemen hier zang van het meisjeskoortje onder leiding van mej. E. F. de Wit; een groot aantal volksdansen, w.o. de „Drie- kusman", door twee leden in boerencostuum ge danst; declamatie van enkele leden; een pantomine „In den Amerikaanschen Scheersalon", die groote vroolijlcheid veroorzaakte; 'n tooneelstukje „De stu dent op weg naar het paradijs" van Hans Sachs; ten slotte het optreden van de meisjes-adspirantengroep met liedjes en dansen. Muzikale afwisseling brach ten een viertal Texelsche J.V.O.-sters met mandoli- nemuziek, terwijl als altijd weer meewerkten de be kende musici Jan Ay (viool) en Jeanne de Vos (pia no) uit Anna Paulowna. Heel jammer was het, dat de mooie nummers van de laatstgenoemden, die vrij wel aan het begin van den avond kwamen, in de overvolle en nog niet tot rust gekomen zaal niet ge heel tot hun recht kwamen. Het geheele programma gaf blijk van stevige in studeering en volle toewijding der leden. Het pu bliek, waaronder de familie der leden en de jeugd sterk vertegenwoordigd waren, gaf herhaaldelijk blijk, het programam zeer te waardeeren. Tegen elven werd de avond besloten met een ta bleau, waarin declamatie en koorzang waren ver werkt. De beteekenis van dit slotnummer was, dat. in de gedichten en liederen werd aangegeven wat in de jeugdbeweging leeft aan idealen. Onder de vaandels zagen wij dezen avond voor het eerst het speciale adspirantenvaandel, waarop een klimopblad als symbool van de jeugd voorkomt. De J.V.O. heeft met dezen avond een flinke in druk en een goede propaganda voor haar werk ge maakt. ALKMAAR. 20 Febr. Op heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 23 paarden f 100—300, 24 melkkoeien f 120 250, 165 nuchtere kalveren slacht f 38, fok f 716. 29 schapen (magere) f 20—30. overhouders f 14—21. 2 bigzeugen f 2428, 10 schrammen f 715, 67 biggen (10 weken) f 3—7, 2 bokken en geiten f 4. Handel stug. ALKMAAR, 20 Febr. N.V. Eierveiling Noordhollands Noorderkwartier. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 215.000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt.: 56—58 f 2.70—3, 58—60 f 2.80—3.10, 60—62 Kg. f 3—3.30, 62—64 Kg. f 3.10—3.80, kleine 50—55 Kg. f 2.60 2.80, 16000 stuks eendeieren aangevoerd, waarvan geen noteering. ALKMAAR. 20 Febr. Op de heden gehouden piepkuikenmarkt waren aan gevoerd 97 kisten en 7 korven, waarvan de prijzen 65 77% cent per Kg. Handel goed. ALKMAAR. 20 Febr. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: Fabrieksboter le soort f 0.700.80, 2e soort f 0.600.70, eieren (groothandel) f 2.603.10, eendeieren f 2.85. WARMENHUIZEN. 20 Febr. Aangevoerd: 76675 Kg .roode kool le kw. f 1.601.90, 2e kw. f 0.60—1, 10700 Kg. .gele kool f 0.60—1.40, 2e kw. f 0.60, 29575 Kg. witte kool le kw. f 0.70—1.50. 2e kw. f 0.60—h.70, 10550 Kg. uien, drielingen f 8.20—8.70, uien f 8.509.30, grove uien f 7.40—7.90, 400 Kg. peen f 3.50. NOORDSCHARWOUDE. 22 Febr. Aangevoerd: 2500 Kg. uien: drielingen f 8.408.50. uien f 9.209.40, grove uien f 8, 32200 Kg. roode kool f 0.60—1.80, 2e soort f 0.60—1.40, 51300 Kg. Deensche witte kool f 0.80—1.80, 2e soort f 0.70—1.30, 15800 Kg. gele kool f 0.601.20, 2e soort f 0.600.70. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Febr. Aangevoerd: 64000 Kg. roode kool f 0.702.10, idem doorschot f 0.60—0.90, 58000 Kg. gele kool f 0.60—1.50, 56000 Kg. Deensche witte kool f 0.6O—1.90, 10000 Kg. uien f 9.409.70, grove uien f 8.108.50, drielingen f 8.40 —8.60, 500 Kg. bieten f 0.90—1.80. AMSTERDAM. 22 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 636 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 7480 ct., 2e kw. 6272 ct., 3e 5060 ct. Mindere soorten 4048 ct. per Kg. slachtgewicht; 120 melk- en kalfkoeien f 200 300, per stuk, 118 vette kalveren le kw. 6468 ct., 2e 52 62 ct., 3e 4454 ct. per Kg. slachtgewicht; 158 nuch tere kalveren f 3—6, 64 schapen f 622 per stuk, 1022 varkens: vle^schvarkens 90110 Kg. 3233 ct., zware varkens 3031 ct., vette varkens 2829 ct. per Kg. slachtgewicht; 64 paarden f 60100 per stuk. AMSTERDAM. 22 Febr. Zeeuwsche bonten f 4.25—5.25, id. blauwen f 45, id. kleiindustrie f 2.903, id. eigenheimers f 3.303.50, id. blauwe poters f 2.50—2.80, id. bonte poters f 2.502.S0, id. Bevelanders f 3.503.75, Vlaamsche zandindustrie f 2.903, id. zandeigenheimers f 33.30, IJpolder bravo's f 3.755, id. Bevelanders f 3.503.75, Drentsche eigen heimers f 2.503.50, per H.L., Winter Malta f 1012 per 100 Kg., Flakkeesche eigenheimers f 3.754, id. eigenheimer poters f 33.25, Spuische eigenheimers f 2.50 4, id. eigenh. poters f 33.25, Friesehe borgers f 3.30 —3.50 per H.L. AMSTERDAM. 22 Febr. Rogge f 55.50, chev. gerst f 66.50, haver f 66.50, duiveboonen f 9.5010.50, paardeboonen f 6.256.75, groene erwten f 10—12, vale erwten f 16—18 per 100 Kg. Karwijzaad f 10.2510.75, blauwmaanzaad f 12.50 13.50 per Kg. ALKMAAR, 22 Febr. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd en prijzen als volgt: 67 vette koeien f 140280, 4 kal veren vette f 40—80 ct., per Kg. f 0.70—1, 172 nuchtere kalveren slacht f 39, 700 vette varkens (zware) per Kg. 2028 cent en zouters 22 ct. Handel slecht. DEN HELDER, 22 Februari 1932. Afgeslagen Gem. Vischhal: Tongen f 0.24, idem kleine f 0.07, per stuk; schol I f 8.50, II f 3—2.55, scharren f 2.75—2.45, wijting f 2.80—1.40, bot f 11—9, alles per kist Door garnalenvischers: 4309 Kg. gekookte garnalen f 0.300.20 per Kg., Door Haringvisschers 279 tal ha ring per tal f 5.553.75. ALKMAAR, 22 Februari 1932. Bloemendaler kool f 0.802.60, boerenkool f 0.802.60, per 100 stuks, bieten f 3.20 per 100 Kg., gele kool f 0.80 2.10, groene kool f 0.802.20, knolselderie f 3.206.50, per 100 stuks, prei f 2.907.10, rabarber f 6—14, per- 100 bos, roode kool f 0.801.80 per 100 stuks, selderie f 0.702.20 per 100 bos, spinazie f 1.401.46 per bakje, spruiten f 0.30—1.25 per zak, uien f 4.60—9.30 per 100 Kg., wortelen f 614 per 100 Kg., witlof I f 36 per 100 pond, idem II f 36 per lOOpond.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7