met het vijfde half millioen 2/10 pet. salaris gegeven wordt. Dit komt precies op hetzelfde neer als bij een omzet van twee en half half millioen, dan is het sala ris f 10.000, waarvan onze betaalmeester aan salarissen en onkosten uitgeeft o.v. f 65000. Na 2V& millioen had de betaalmeester nog 2/10 pet. van den omzet, doch voorgesteld werd dit te verlagen tot 1/10 pet. Bij een lager omzet dan 2millioen is het percen tage iets hooger, doch zulks is, omdat de betaalmeester er dan de noodzakelijke onkosten uit bestrijden kan en cr ook voor hem zelf nog iets over blijft. Het bestuur acht het noodzakelijk dat voor zoo'n belangrijke en verantwoordelijke functie ook betaald moet worden en daar dit een regeling is, die bij een normale omzet het salaris niet verhoogd werd het met algemeene stemmen aangenomen. De secretaris zegt, dat enkele vereenigingen een af wachtende houding hebben aangenomen, aangaande 't teekenen van de ledenlijsten. Spr zegt dat dit echter noodzakelijk is, daar ieder lid verplicht is de lasten van zijn vereeniging te dragen. Walmeer op aanvraag alle bestuursleden de crediet- brief als borg hadden geteekend, dan had het niet be hoefd, doch thans is het noodzakelijk en bovendien is het ook noodzakelijk, dat art. 14 van onze statuten gewijzigd wordt, ter geruststelling van de bestuursleden die wel als borg den credietbrief hebben geteekend. Vastgesteld werd om aan art. 14 van de statuten toe te voegen: Ieder lid van een aangesloten tuinbouwvei> eeniging is aansprakelijk voor de verbintenissen van den Bond in verhouding van zijn bruto-omzet aan de veiling gedurende de laatste drie volledige boekjaren tot het totaal bedrag der in die jaren geveilde pro ducten, evenwel tot een maximum van f 100. Volgens art. 6 der statuten kan een vereeniging haar lidmaatschap van den Bond opzeggen. Wanneer dit voor 1 December plaats heeft, houdt het lidmaatschap .per 31 December van het zelfde jaar op, doch de vereeni ging blijft met hare leden als boven is omschreven, het geheele volgende jaar aansprakelijk voor den Bond. Bovendien is bij uittreden een vereeniging verplicht haar deel, naar verhouding van hare leden, van de schuld van den Bond te oetalen, Het wijzigen der statuten was aangevraagd door ds vereen, te Broek op Langendijk en te Schermerhorn. De afgev. van Broek ~op L. Icon zich wel vereenigen met deze wijziging, maar zou dan ook gaarne willen, dat iedere aangesloten vereeniging naar verhouding van hun omzet, ook zeggenschap kreeg in den Bond. Hiervan werd het voor en tegen terdege besproken en daar velen meenden dat zooals thans ieder lid een stem heeft, het geen groote verandering zou geven als dit naar den omzet geregeld werd. Besloten werd daar een onderzoek naar in te stellen en tevens dat statutenwijziging zooals boven omschreven op de agenda geplaatst zou worden, ter behandeling, Besloten werd de algemeene vergadering te houden op Dinsdag 22 Maart, in café „Halfweg" van den heer Wester te Heerhugowaard, des namiddags half twee. Tevens werd vastgesteld, dat officieel een afgevaardigde voor de algem. vergadering gekozen kan worden, als de vereeniging een 20-tal leden bevat, dit in afwijking met art. 13 H.H. R. Het voorstel om 's middags te vergaderen werd aan genomen met 17 tegen 8 stemmen^ Hierna werd de agenda behandeld van de te houden algem. verg. en werden de punten allen uitvoerig be sproken en de prae-adviezen vastgesteld. Als gasten zullen dit jaar ook uitgenoodigd worden de voorzitter van de aangesloten vereenigingen, van den „Vierbond" en de secretaris, ook zal de heer Kostelijk lid van Prov. Staten, als gast worden uitgenoodigd. Door de vereeniging te Schermer was verzocht, dat de L.G.C. zich zou aansluiten bij andere groote Land bouworganisaties of diens urgentieprogram te steunen. Om aan te sluiten bij Landbouw-maatschappijen werd niet gewenscht geacht, doch wel kon hun urgentie-pro gramma gesteund worden. Door Groentencultuur te Broek op Langendijk was verzocht met het oog op de kosten, om de jaarvergade ring 's middags te houden, waaraan voldaan is. Door dezelfde vereeniging was gevraagd om alleen de voor stellen, ons belang als veilingsvereeniging betreffende, op de agenda te plaatsen. Het geheele bestuur was het hiermede eens, zoodat een voorstel dienaangaande op de agenda geplaatst zal worden. Door de vereeniging te Hensbroek was verzocht om uit bezuiniging met de alg. verg. den maaltijd af te schaffen, doch evengoed 's morgens de vergadering uit te schrijven. Het bestuur achte het beter dit jaar s middgas te ver gaderen, wat dan ook reeds vermeld is. Door de vereeniging te Hugowaard was verzocht om het aantal afgevaardigden te laten zooals het is en dan de presentiegelden met de helft te verminderen. Beslo ten is om de afgevaardigden voor dit jaar met de helft te verminderen en het presentiegeld te laten zooals het is. De „De Toekomst" te Zuidscharwoude was ver zocht dat het bestuur van den Prov. Veilingbond ei- Lij den Minister op aan zou dringen dat toch alle aanvragen ojn rentelooze voorschotten ook worden uitgekeerd en dat er ook op aangedrongen wordt dat de betrokken gemeenten geen 30 doch hoogstens 10 daaraan bijdragen. Hetgeen hier gevraagd wordt is steeds door het bestuur van den Prov. Vei- linigsbond voor geijiverd en wordt steeds nog gedaan. Dezelfde vereeniging had verzocht om als voorstel op de agenda voor de algem. vergadering van het Centraal Bureau te plaatsen dat de kosten van de sociale verzekeringswetten geheel door het Rijk wor- dei gedragen. Het geheele bestuur achtte het beter dit punt te brengen bij den Neutralen Boeren- en Tuijidersbond, wat dan ook werd besloten. Bij de ronvraag vestigde de secretaris er de aan dacht op, dat het zeer dienstig zal zijn dat alle vroege aardappelen te veld gekeurd worden, daar er steeds veel vraag is voor goedgekeurde pootaard- appelen, zoodat wanneer de aardappelen gekeurd zijn, men ze bij een goeden prijs voor consumptie kan verkoopen en als de prijs niet voldoende is voor pootaardappelen te verkoopen. Door het bestuur van den Prov. Veilingsbond is reeds aan de keurings commissie gevraagd, om dit jaar ook aardappelen te keuren zonder herkomst. Tevens werd aanbevolen het kweeken van wit- vleesch aardappelen, met het oog op den uitvoer naar Engeland en er steeds te kort witvleeschige aardappelen aan onze veiling komen. Gevraagd werd wat soort aardappelen daar de beste voor zijn. Gezegd werd, dat de Wilde Duc voor hier altijd, nog de beste is, doch daar het pootgoed daarvan nog al moeilijk te krijgen is, zal de secretaris trachten daar adviezen voor te vinden. Door den heer J. Schaap werd medegedeeld, dat het voor hun vereeniging misschien moeilijk wordt* om te Broek te veilen, daar hun overhaal misschien verkocht wordt en zij" dan genoodzaakt zullen zijn te Avenhorn te veilen. Spr. vraagt of de L.G.C. daar geen oplossing voor kan vinden. De aandeelen van den overhaal zitten meest in handen van boeren en daar zal binnen enkele dagen een vergadering van aandeelhouders gehouden worden. Voorzitter zegt, dat het wel moeilijk is daar thans een oplossing voor te vinden, doch zou het zeer ge wenscht achten als de secretaris zoon vergadering zou kunnen bijwonen, dan kunnen wij: nadien beter oordeelen. De heer Klaver zegt, dat hij aandeelhouder is en tevens commissaris en meent dat een oplossing zou zijn als de L.G.C. een gedeelte van de aandeelen kocht, Spr. kan er zich best mee vereenigen, dat de secretaris die vergadering bijwoont., en zal vra gen om den secretaris voor die vergadering uit te noodigen. De heer Madderom vraagt wat of er gedaan wondt voor een betere handelsovereenkomst met Duilschland. Voorzitter zegt, dat er van onzen kant alles voor gedaan wordt om tot goede resultaten te komen. Hierna werd de vergadering onder dankzegging door den Voorzitter gesloten. OUDKARSPEL. Woensdagavond vergaderde de kolfclub „Volhar ding", ten huize van den heer C. Vis alhier. De voorzitter de heer J. Deutekom, opende de ver gadering met een woord van welkom, in het bijzon der tot de dorpskolvers die hebben medegewerkt tot 't succes der vereeniging in den laatstgehouden wed strijd en spoorde ze aan, op dezen weg voort te gaan. Ook tot den scheidenden secretaris, den heer Jb. Gelder, richtte spr. het woord, er op wijzende, dat het alle leden spijt, dat de heer Gelder de vereeniging gaat verlaten. Spr. wenschte hem in zijn nieuwe woonplaats alle goeds toe en benoemde hem tot eere lid der vereeniging, welke benoeming onder dankzeg ging werd aanvaard. De notulen werden hierna door den secretaris voorgelezen en onder dankzegging aan den samenstel ler, goedgekeurd en vastgesteld. Namens de leden werd door den voorzitter aan den heer Gelder een kistje sigaren aangeboden, als blijk van waardeering voor het vele werk, door deze verricht. Het nieuwe reglement werd voorgelezen en zonder aanmerkingen vastgesteld. Als bestuurslid in de vacature Jb. Gelder, werd de heer P. Langendijk verkozen met 10 der 17 stemmen. Bij de rondvraag vroeg de heer A. Mosk, of reeds een officieel bericht van den kastelein was ontvan gen over het biljarten, waarop voorzitter antwoordde dat hierover spoedig zal worden gesproken. De heer C. Vlug herinnerde aan de vele gezellige oefenavonden en wedstrijden, welke men had mee gemaakt. Spr. drong aan den vriendschapsband ste ker aan te halen en herinnerde aan den te vroeg over leden oud-voorzitter, den heer Paarlberg. Nu gaat de secretaris van ons scheiden, die ons zoo trouw heeft bijgestaan. Spr. hoopte, dat deze steeds van alles op de hoogte zal worden gehouden en deed een beroep op zijn echtgenoote, om de ledenlijst nog eenmaal in orde te maken als een aandenken. De heer Gelder hoopt nog lang met eere eerelid te zijn en dankte voor de attentie. De heer Blokker stelde voor in Maart oen onder linge wedstrijd met Nieuwe Niedorp in de baan van den heer Gelder te houden. De voorzitter sloot de vergadering met een woord van dank en sprak den wensch uit, dat de heer Lan- gedijk de voetsporen van zijn voorganger zal druk ken. Wat betreft den wedstrijd te Nieuwe Niedorp, zal dit wel gaan. De heer Gelder zal ons zeker gaarne ontvangen. De functies in het bestuur werden als volgt ver deeld: J. Deutekom, voorzitter, S. Ton, vice-voorzitter, C. Vlug, secretaris^penningmeester, P. Langedijk en P. Gelder, leden.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10