Sportberichten uit Dan Helder. Uit onze omgeving. z Up Aan rij ding op den Schagerweg. TWEEDE BEKERRONDE. H.R.C., Helder en AIcmaria gewipt. De tweede ronde om den K.N.V.B.-bekcr heeft talrijke verrassingen gebracht, natuurlijk vooral ook door den harden wind, die het spel erg belemmerde. We vermel den de volgende uitslagen: H.R.C. viel geweldig tegen door met 3—1 van de sterke vierde klasser Avanti te verliezen. Zelfoverschat ting en verkeerde tactiek (te veel „insluiten" der tegen partij) zal hieraan wel niet vreemd zijn. AIcmaria hetzelfde, verlies met 31 van Sloterdijk no. 3 4D). Z.V.V legde het af tegen de matige 3e klasser Zeist; De Spartaan speelde thuis gelijk tegen D.J.K. (matige 3e klasser). Uitgeest heeft het tegen Oosterpark niet kunnen bol werken (02). Klnheim heeft zich kunnen handhaven door met 21 van Zilvermeeuwen (goede 4e klasser) te winnen. Van de clubs uit 2 A plaatste voorts D.W.S. zich in de volgende ronde door een 1O-zege op E.D.O. en Bloe- mendaal eveneens door met 8—3 van Swift (no. 2 4C) te winnen. V.VA. verloor van de derde klasser Allen Weerbaar en W.F.C. is gewipt door tegen A.P.G.S. gelijk te spe len in Wormerveer. Watersrrpafemeer, de a.s. kampioen van 3 C kreeg klop van D.W.V. Zaandijk sloeg H.E.D.W. (3—1) en K.V.V. kwam in de derde ronde door een gelijk spel tegen T.O.G. E.V.C. is uitgebekerd, wat door den A.V.B.er S.A.V.M. werd bewerkstelligd. Fraai is de prestatie van Beverwijk dat V.V.V.O. (kampioen 3 B) klopte. Zeeburgia handhaafde zich tegen Meteoor (41). D.E.C. sneuvelde tegen Scbinkelhaven (no. 2 43). A.F.C.Assendelft werd door de bezoekers gewonnen (2—4). Dit zijn de voornaamste resultaten der clubs uit af- deeling I. De ongeslagen kampioen D.H.C. heeft er In de beker wedstrijden weinig van terecht gebracht. Er werd van de sterke vierde klasser V.O.G.E.L. met 2—0 verloren. V.O.C. dat in 2B afd. n op de achterste plaats staat, werd geëlimineerd door Duno. een tweede klasse-kam pioen uit den Haagschen V.B.! Gouda, de a.s. kampioen der tweede klasse sloeg UnI- tas (4—2). De Ensch. Boys werden door de derde klasser O.B.I. O.D. uitgeschakeld. b«>t Deventer U.D. door de hekke- sluiter van 3 D afd. Hl. Hero, no. 2 in afd. TV werd door de derde klas kam pioen Vllssingen met 21 geslagen. Middelburg dat in deze afd. bijna kampioen is. heeft het niet verder kunnen brengen tegen R.B.C., dat hen door Hero 2 maal te slaan, haar mooie positie bezorgde, dan 11. Palemig won van Miranda (10). De kampioenscandidaten In 2 B (Noorden) H.S.C. en Noordster (dat H.S.C. één punt achter is) hadden tegen «Ikaar geloot Noordster won met 2—0. De derde ronde om den beker wordt gespeeld op 8 April a.s. De eerste klassers zijn dan ook van de partij en er wordt niet meer afdeelingsgewijs geloot zooals in de beide eerste ronden. GOUDEN KRUIS. De eerste twee wedstrijden hiervoor zijn Zondag ge speeld. J.V.C. klopte Oudesluis 1 en plaatste zich in de 2e ronde. Succes 2WIeringerwaard eindigde in een ge lijkspel (11) en de roodbroeken komen nu tegen de B.K.C.-reserves. DE BESLISSENDE EERSTE KLAS WEDSTRIJDEN. De volgende korte verslagen ontleenen wij aan de Verschillende Maandagochtend-bladen: DJ.C.Z.F.C. 0—6. Z.F.C. toonde zich onbetwist de meerdere van de thuis club. Er werd met groot enthousiasme docr de Zaan dammers gespeeld, waartegenover het te kalme spel van D.F.C. scherp afstak. En niet alleen dat er met veel vuur gespeeld werd, bovendien was Z.F.C. zoowel tech nisch als tactisch veel beter en was het samenspel voor* treffelijk. Het grootste verschil was in de halflinle. Bij D.F.C. ging biervan weinig uit en die van Z.F.C. stuwde de voorhoede steeds ten aanval op en vooral de spil Klopper was schitterend. Het stevige Zaansche backstel Fijma Van 't Kaar was de Dordsche aanval volkomen baas. De D.F.C.-midvoor Punt is den laatsten tijd geheel uit vorm en de linkerwing BuiselMeindera kon het natuurlijk niet alleen doen. In de Z.F.C.-aanval speelde Lust als in zijn beste dagen. ZUn keurige voorzetten bezorgden de D.F.C.-verdediging veel last. De overige aanvallers waren weinig minder en de mooie open aanvallen waren D.F.C. dan ook te machtig. Na eenig terrelnverkennen nam Z.F.C. na ruim 20 mi nuten de leiding met een kopbal van Steens uit een voorzet van Lust. Hierbij bleef het de eerste helft. Onmiddellijk na de hervatting gingen Hoogmoed en Lust er samen vandoor en mete en onberispelijken kop bal maakt Steens er 20 van. Een kwartier later stelt De Maar Van de Kolf in de gelegenheid er 30 van te maken. DJ.C. wijzigt steeds haar opstelling zonder succes, want Z.F.C. weet nog driemaal te doelpunten. Z.F.C. speelde in de volgende formatie: Dijkstra (invaller voor Kuiper) d.; Fijma en Van t Kaar; Rep, Kloper, Offringa; Lust, Hoogmoed, De Maar Steens, V. d. Kolf. EINDHOVEN—N.A.C. 1—1- Het spel stond op laag peil door den harden wind. het harde terrein en de nervositeit der spelers. N.A.C. had eerst den wind in den rug. De rechtervleugel Kools— Simons werd geducht bewaakt en kon aanvankelijk niet veel uitrichten. Na talrijke hoekschoppen die niets goeds braohten, komt N.A.C.'s doelpunt na goed samenspel van Kols en Simons. Kools scoorde in den uitersten hoek. N.A.C. blijft sterker, maar Eindhoven valt telkens ge vaarlijk uit. De rust komt met 10 voor N.A.C.. 1 De tweede helft toont een groot overwioht van Eind hoven en het N.A.C.-doel wordt voortdurend onder schot genomen. N.A.C. speelt voornamelijk verdedigend. Een hard schot brengt succes, via de paal stuit de bal in het doel. De N.A.C.'ers protesteeren, daar volgens hen de bal het doelvlak nog niet gepasseerd was, maar de arbiter, die in gunstige positie stond, wees beslist naar het midden. N.A.C. heeft niet over pech te klagen. Ver schillende kogels gaan net langs het Bredasche doel. N.A.C. onderneemt nog wel eenlge aanvalen, waarbij Kools gevaarlijk is, doch doelpunt ook niet. Eindhoven had wel een overwining verdiend. VELOCITASVEENDAM 0L Velooitas was technlsoh beter. Veendam vertoonde een gevaarlijk open spel en er wordt goed geoombl- neerd. Het spel van Velocitas te kort en men houdt den bal niet genoeg laag. Veendam krijgt eerst een kans, maar hun rechtsbinnen mist. Na 11 minuten geeft de midvoor V. d. Werf Veendam de leiding (01). De ge vaarlijke Velo-rechtervleugel MeulemaBons erna kreeg te weinig werk. Bonsema kwam nog eens alleen voor Roossles, maar deze stopte schitterend. De tweede helft ging het het zelfde. Ook nu slaagde de beroemde Velo-aanval er niet in te doelpunten en aan het einde is Veendam kam pioen. Het elftal is als volgt samengesteld: Roossles d.; Schot, Knigge a.; Snijders, Woltjes Sr., Velman m.; Timmer Sr., Woltjes Jr., V. d. Werf. Booms- ma, Timmer Jr. De uitblinkers zijn Roossles (keeper van het Noorde lijk elftal), de gebr. Woltjes en de jonge midvoor V. d. Wen Helder en H.R.C. verliezen. Met de bekerwedstrijden is het weer afgeloopen in Den Helder. H.R.C. I werd zoowaar door de vierde klasser Avanti, die in 4 C de derde plaats bezet, ge slagen. H.R.C. is over 't algemeen sterker geweest. Vooral met den wind in de rug werd het Avanti- doel voortdurend belegerd. De doelpunten zijn gedeel telijk op rekening van Prins te schuiven, die er to taal uit was. Hij mag zich wel spoedig herstellen, want hij heeft een ernstig concurrent in Van Es. Een treurig resultaat al met al. Maar mon is tenminste in goed gezelschap van o.a. AIcmaria en D.H.C. (Delft) die brachten er al even weinig van terecht. H.R.C 2 houdt goed vol. V.S.V. 2 werd nu geslagen en nog altijd blijft de kans bewaard. HELDER I—HAARLEM L 1—3. Helder heeft Haarlem de zege allerminst cadeau gegeven, maar tenslotte hebben de kampioenen het toch gewonnen. De Haarlemmers die drie invallers telden, n.1. voor Bieshaar, Iseger en De la Mar, vielen niet mee. Zij pasten zich slecht aan de weers- en terreinsomstandigheden aan. Technisch stond hun spel natuurlijk hooger dan bij Helder. Vooral door den linkervleugel Kammeijer, Polanen en midvoor Breeu wer, werd dikwijls fraai gecombineerd en de rechts binnen Verwaal was weinig minder. Veel succes had men echter niet. Het korte samenspel werd veelal te ver doorgevoerd, waardoor of de Helder backs In kon den grijpen of wel men zelf de macht over den bal verloor, doordat op het harde terrein deze bijzonder effectvol was. Dit alles had tot gevolg, dat de Helder aanval, die goed voldeed, door haar open spel zich zelf meer kansen schiep dan de Haarlemmers. Het schieten was onder deze omstandigheden uiterst moei lijk en daardoor wist men aan beide zijden van de kansen niet te profiteeren en dit kwam tevens door dat de beide keepers en vooral Kenter, schitterend speelden. Geen der doelpunten is can ook uit een be hoorlijk schot ontstaan. Van de vier goals was alleen de kopbal van Breeuwer zeer fraai, de overige waren „sof-goals". Het Helder doelpunt ontstond doordat de keeper na een kogel van Bijl te hebben verwerkt, bij het weg trappen de toeloopende Burger niet zag en tegen hem aan schoot, waarna de bal in doel sprong. De andere Haarlem doelpunten werden door Spigt en Schotting in eigen doel getrapt. De Haarlem halflinie was niet opvallend goed. Hier werden na tuurlijk De la Mar en Oldenburg, die back speelde, gemist Linkshalf Dik viel nogal eens op, vooral door zijn goede samenspelen met linksback Van Dalen, die een der beste Haarlem-spelers was. Zijn afnemen en wegwerken was prima In doel stond Kaan, zee: waarschijnlijk ook in de promotie-wedstrijden, in plaats van Hoeben, die tot nu toe het Haarlem doel verdedigde. Helder kwam met een gewijzigde aanvalslinie uit en deze kon alleszins bevredigen. Wiezen was gepas seerd en Veen stoixl nu rechtsbuiten, waar hij stee s zijn beste spel ontwikkelt en N. N. was weer eens van de partij als rechtsbinnen. De rechtervleugel, die in vorige ontmoetingen vrijwel niets presteerde, was nu vaak gevaarlijk. Veen heeft er de terreinsomstan digheden in aanmerking genomen, goed afgebracht en N. N. toonde ook nu, ondanks zijn rustperiode, een uitstekende balcontrole en spelbegrip te bezitten. Bur ger verdeelde de eerste helft goed, maar na de rust beeft hij gedurende eenigen tijd alles bederven dooi zijn gepingel, wat hij wel nooit af zal leeren. De lin kervleugel was als gewoonlijk, Bijl heel goed, Smit minder, maar dezen wedstrijd voldoende. De halflinie was als geheel niet minder dan die van Haarlem. H. de Boer was wederom voortreffelijk en met N. N. en Burger in iets mindere mate, was hij de eenige die technisch het peil der goede Haarlem- spelers bereikte. Reinders speelde als geheel ook een behoorlijke partij voetbal, Spigt was in alle opzichten minder, zonder slecht te zijn. De witte verdediging kreeg volop gelegenheid haar kracht tt toonen en Schotting en v. d. Wal hebben dat naar behooren gedaan. Schotting viel meer op door zijn beste balbehandeling en zijn goede weg werken. Dit laatste is juist het zwakke punt van v. d. Wal, maar door zijn vasthouden en snelle ingrij pen is hij toch een struikelblok. Nadat Helder Haarlem gehuldigd had in verbana met het behaalde kampioenschap, en de Haarlem mers in antwoord een spoedige herwining van hei tweede klasseschap had toegewenscht, werd begon nen. Heiter heeft eerst den wind mee en onderneemi direct eenige aanvallen. Een voorzet van Veen wordi door Burger ingeschoten en gekeerd Na enkele minuten lost Bijl een kogel, bij hei wegwerken trapt Kaan tegen Burger en het is 10. Haarlem trekt er dan op los, maar strandt op Schot ting. Smit lost plotseling een hoog schot, wat dooi Kaan corner wordt gewerkt. Burger plaatst deze prachtig voor, maar de aanvallers missen. Een effeci- il van Burger wordt ook corner geslagen. Een goede voorzet van Bijl mist Smit en N. N. is iets te laat, zoodat de keeper redde. De Haarlem aanvallen worden dan talrijker en ge vaarlijker. Men schijnt bij de roodbroeken te besef fen dat er beter aangepakt moet worden, Kammeijer krijgt een kans, maar schiet var mis. Burger geeft een pess ineens door, naar Bijl en dez-e kogelt op doel, waar Kaan cog juist corner kan slaan. Een handig staaltje voetbal van Kammeijei wordt door missen van Breeuwer te niet gedaan. Bur ger schiet nog eens net naast, waarna de rust komt. De tweede helft begint met twee gevaarlijke Hei- der aanvallen, door de rechtervleugel. N.N.'s schoi gaat net langs de paal en Smit benut de kans die Veen hem biedt. Kenter krijgt twee verre ballen van den linksbuiten en vangt keurig. Na 10 minuten maken de roodbroeken gelijk. Breeuwer schiet op doel en via Schotting ver dwijnt de bal in den uitersten hoek. Helder geeft het niet op en als Burger weer mooi doorgeeft, krijgt Bijl een scoringskans Vlak hierop zet Bijl prachtig voor en Burger knalt meteen in. Wij rekenen al op een doelpunt, maar Kaan stopi schitterend op de lijn. Kenter krijgt weer enkele verre en door den wina zeer harde schoten te behandelen en blijkt zeer klem- vast. Een voorzet van links tracht Spigt weg te trappen, maar hij haakt r'en bal half en deze verdwijnt in hei Helder-doel (1—2). Polanen zendt een hoogen bal in en Konter slaat corner. Deze wordt mooi ingekopt, maar Kenter is niet te verschalken. Een Helder uitval leidt tot een gevaarlijk moment. N.N. geeft een fraaie through-pass en Burger sohie- sterk gehinderd op doel, waar echter Kaan op zijn post is. Een prachtkans krijgt Bijl nog, na goed spei van Burger en N.N„ Geheel vrij krijgt hij den bal op penalty-afstand, mara zijn schot faalt. De wedstrijd is nu voor Helder practisch verloren, vooral als Breeuwer een corner onhoudbaar in den hoek kopt (1—3). Bij een witten aanval maakt Van Dalen hanr's, wat den arbiter Hegemann ontgaan Beide elftallen krijgen nog kansen, bij Helder N.N. en Spigt die midvoor is gaan spelen, maar beide bai- len tollen n-et langs den verkeerden kant der paai. Haarlem heeft tenslotte met 3—1 gewonnen, wel ge flatteerd. WEERINGEN. SUCCES-NIEUWS. Succes 2Wieringerwaard 1 1L Succes 2 moest Zondag voor het Gouden Kruis spelen tegen W.-W. 1. Om 2 uur waaW. niet aanwezig en ieder dacht dat ze zouden wegblijven. De scheidsrechter zou een half uur wachten en na 20 minuten kwam W. aanzetten Om ruim half drie liet H. Augustein beginnen. Het terrein was goed bespeelbaar, doch de sterke Oostenwind speelde beide partijen parten. Ook het publiek bleef grootendeels thuis. Na den aftrap een gelijkopgaande strijd met W.W. eenlgszlns in de meerderheid. Doch de aanvallen van S. waren voor de rust het gevaarlijkst. Bij een S.-aanval bracht de bovenlat redding en kort daarna kwam de S.- mlddenvoor alleen voor den keeper, doch ook deze kans ging verloren. Voor de rust blee f de stand ongewijzigd. Na de tbee dezelfde vertooning. Het spel was van beiden kanten het aankijken niet waard. Geregeld was de bal bulten de lijnen, waar de harde Oostenwind de schuld van was. Na 20 min. spelen gelukte het W. ein delijk de leiding te nemen, doch dit was van korten duur. Bij een S.-doorbraak gaat de S.-midvoor er vandoor en faalt niet. Alleen komt hij voor den keeper en maakt gelijk. Er moet nog 10 minuten worden gespeeld. Aan beide kanten werd hard gewerkt voor de leiding, doch de stand blijft ongewijzigd en eindigt met bovengenoemde uitslag. Door dit gelijke spel is S. II uitgeschakeld en komt W. In de tweede ronde. S. I dlee en vriendschapeplijken wedstrijd zou spelen tegen Sohagen I. bleef thuis, daar om 1 uur de wedstrijd nog werd afgelast wegens de felle koude. Succee 8H.R.C.-oomblnatie 2L Om elf ur speelde S. 3 tegen een combinatie van H.R.C., dle^ilet in de competitie hadden gespeeld. Onge veer half twaalf laat D. Kooij beginnen, en al dadelijk bleek, dat de H.R.C.'ers geen getrainde spelers waren. Ze deden alleen hun best. doch moesten tooh in onze reserves hun meerdere erkennen. Als er afgetrapt werd, is S. direct de meerdere, doch door den harden wind kunnen zij geen goede partij spelen. De EL'ers werken ook hard. doch ze komen bijna niet voor de S.-veste. Rust 10. Na de rust hetzelfde spel, met S. de baas in T veld. S. weet den stand op 20 te brengen en H.R.C. weet ten slotte een tegenpunt te scoren. Met dezen stand komt het einde. - Volgende week spelen de N.H.V.B. elftallen A en B. op het Succes-terrein. Succes hoopt op veel bezoek voor dezen gewichtigen wedstrijd. VEENHUI7EN. V.CL. I trok Zondag jj. naar Aartswoud, om te gen Aartswoud I een competitiewedstrijd te voeren. Ondanks het stijf bevroren voetbalveld, en den storm- achtigen kouden Noordoosten wind, ging de wed strijd door. V.C.L. I trof het bijzonder ongelukkig, daar er vijf invallers en zij slechts met 8 of 9 man konden spelen. Geen wonder dat zij het loodje moest leggen en de lange rij der nederlagen weder kon verlengen met een verliesuitslag van 41. V.C.L. 3 zou 'sfhorgens spelen tegen Aartswoud 3 op eigen terrein. Aartswoud 3 was echter zoo ver standig geweest, zeker wel door het ongunstige weer, om niet op te komen, zoodat V.CL. 3 won met 50. BARSINGERHORX Zondagavond gaf ode gemengde zangvereeniging „Caeciiia" een uivoering in de zaal van den heer A. de Graaf alhier. Als te ongeveer 8 uur de voor zitter de aanwezigen welkom hoot, in het bijzonder den heer Hooij van Winkel, die zich bereid had ver klaard voor enkelo gemeengcle koornummers üe pianobegeleiding te verzorgen, valt de opkomst van het publiek niet direct ie roemen. Spreker drukt er zijn spijt over uit, dat de belangstelling voor „Cae ciiia', die bijna bO jaren onafgebroken heeft be staan. en in dien tijd steeds heeft getracht een „plaatselijke vereenigingte zijn in den waren zin van het woord en steeds bereid was medewerking te verleenen, als zulks verzocht werd, zoo begint te verdwijnen. Een verblijdend teeken evenwel is, ai dus Voorzitter, dat de leden zelf met animo de re petities bezoeken, terwijl voorts het ledental eer der stijgt, dan achteruit gaat. Spreker hoopt dat bij een volgende uitvoering de nu niet aanwezigen mede van hun belangstelling zullen blijk geven, want het, is nu eenmaal een vast staand foit, dat eenige waardering in den vorm van medeleven met een plaatselijke vereeniging, voor hetgeen geboden wordt onontbeerlijk is. Het programma wordt hierna vlot afgewerkt Voor de pauze de zangnummers door gemengu vrouwenkoor en dubbelmannenk wartel, welke, de één meer, de ander minder, een dankbaar applaus verwierven. Vooral de twee laatste nummers „Dorps- dans'' van Jac. Bonset en „De Laatste Zonnestraal van J. Paardekooper. beiden met pianobegeleiding, vielen buitengewoon in den smaak. Na de pauze werd een blijspel in één bedrijf „Een knap stel" opgevoerd, waarom hartelijk is gelachen. Het is. niettegenstaande de te geringe belangstel ling. een uitvoering geweest, die mode door de afwis seling welke in het programma was gebracht, goea geslaagd kan heeten. Tooneelavond. Naar wij vernemen zal de tooneelvereeniging „Houdt Moed" op Zondag 13 Maart a.s. een uitvoe ring geven voor de afdeeling Barsingerliorn van den Bond voor Staatspensionneering in de zaal van den heer De Graaf. Opgevoerd zal worden een blijspel in drie bedrijven van Dom. de Gruyter, „In ander mans schoenen". Gezien de gunstige indrukken, wel ke de vereeniging bij haar laatste uitvoeringen heefi achtergelaten hopen en vertrouwen wy dat de be langstelling groot zal zijn. De ouden van dagen, zui len op dien avond door de afdeeling worden uitge- noodigd, terwijl de buitenomwonenden per auto zui- ien worden afgehaald. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Een vergadering met hindornlssen. Zaterdag hield de afdeeling Harenkarspel van den Bond voor Staatspensionneerin-g een propagan- da-vergadering in de zaal van den beer Pijper. Uil geschreven tegen half 8, werd te ruim 8 uur door den voorzitter, den heer C. de Vries, een beroep ge daan op het geduld van het talrijk publiek, aange zien de heer Krederiks met het filmapparaat nog niet was gearriveerd. Eindelijk, te kwart voor 9, opende de vdorzitter de vergadering met een wooru van welkom, voroal aan de medewerkenden, nl. de Muziekvereeniging „Onder Ons"* en den heer S. van der Oord. Helaas, zogt spreker, moeten wij nog steeds propa ganda maken voor premievrij Staatspensioeu, daai thans na tientallen jaren werken nog 50000 ouden van dagen zonder pensioen leven; en alleen als de arbeiders van alle partijen ons steunen, zal de zaak haar beslag kunnen krijgen. Het filmapparaat, ont-ertusschen opgesteld zijnde, was nu aan de beurt opvoering van de film van den Bond. Edoch, het filmtoestel en het electrisch nei konden het niet met elkaar vinden: dus storing en zelfs de zaal in duisternis. De heer Appelman van het P.E.N. moest er aan te pas komen, waarom de afdraaiing van de film werd uitgesteld en de Mu ziekvereeniging werd uitgenooc-igd, maar te begin nen. Hieraan werd bereidwillig voldaan, en ondei de degelijke leiding van den heer Blaauw werden vier nummers uitstekend gespeeld. Vooral de laat ste twee: „Czardas uit: Der Geist der Wojwoden' van Groszman en „Alte Kameraden" van Teike vie len blijkbaar zeer in den smaak. Na een pauze trad nu op de heer S. van der Oord met twee voordrachten: „De Straatveger" en „Dt laatste der Aapjeskoetsiers". Met de begeleidster Mevr. Veter-Dam, mocht ook hij een hartelijk ap plaus inoogsten. In de volgende pauze, zoowel als tijdens de lange wacht bij den aanvang liet z'ch hooren de goede muziek van de heeren Koning en Manneveld. Zy hebben met hun onvermoeid en mooi spel ,je tie gered. Daarna volgde dan eindelijk. j niet zonder pech. de film. een goed s»ik werk l in op duidelijke en niet overdreven wyze de' strijd om het bestaan van verschillende men, wordt gedemonstreerd, wel opwekkend tot na lijden, maar niet verbitterend. Oenc en Anke, de hoofdfiguren uit de film den een beter lot wel verdiend voor hun noeste -v Voorts zien vele Tehuizen voor ouden van iw'. tegenwoordig gelukkig gezelliger uit dan de achtige gebouwen van vroeger. De beide nog volgende „vroolijke films" w ons slechts matig bekoren. Tijdens de opvoering van de hoofdfilm brachten J muzikanten keurige, rustige muziek ten gehoora 1 Het woord van dank aan de medewerkers, en J ook aan hen toegebracht, was dus wel verdiend s» slotwoord kon echter eerst laat, te laat (het wej? middels 1 uur geworden) worden uitgesproken. 1 SCHAGERBRUG. Wandelaar door den achterop rijdende eenige meters meegesleurd. Chaoif. door een tegenligger verblind. Vrijdagavond JJ. had in de dubbele buurt alhier geveer voor de smederij van den heer Kwantes, te streeks half acht een ongeluk plaata. Op genoemd tijdstip wandelden op bovenveny plaats, naar wordt medegedeeld, ter rechterzijde vanj~ weg, de heeren Jb. de G. en J. de B., die zich Is richting van de brug begaven, toen hen uit de richü Schagen een automobiel achteropreed, die den j meest links loopende heer de G. aanreed en eeni meters meesleurde. De man werd in bewusteloozen stand bij den heer Kwantes binnengedragen. De een geneeskundige hulp werd verleend door Dr. Nannfa uit Sohagen. die een hersenschudding constateerde. 's Avonds is de heer De G. naar zijn woning altj overgebracht. Omtrent de oorzaak van het ongeval vernemen wij, de chauffeur van de auto. do heer A. v. S. van 't Buur; verklaarde, dat hij werd verblind door de lichten vaas uit de tegenovergestelde richting komende auto, door hij de wandelaars niet heeft gezien. T ZAND. Bij den heer G. A. de Wit, café De Jonge Prins, &!t? is thans een telefonische doorverbinding tot stand p Komen, zoodat men in de tijden dat de telefoon offc eel is gesloten, dus ook des nachts, b.v. in driagead of in noodgevallen bij den heer De Wit kan telefonen Onder leiding van den heer H. C. Veldman van 0^ sluis is op Zaterdagavond den 27 Febr. JJ. een soln gaande van de dansclub, welke dezen winter t>U heer Schrieken werd gehouden, gehouden. Aanwezig waren behalve de aanwezige 30 leden fa club nog een pl.m. 42-tal genoodlgden. Onder muziek van de heeren K. Bakker en J. v, J} priaan werd om kwart over acht met dansen bagon#t De heer Veldman had hierbij als officieel cerensM» meester te zorgen voor de goede gang van zaken. Tevens zijn op dezen avond diverse tooneelibfc door de aanwezigen ten gehoore gebracht; dit warui volgorde van opvoering: Dr. Verklossen houdt uur, door de heeren J. WeU en S. Vogelzang; ReTofc in de Keuken, door de dames Gr. Eflks. Bets v. d. vel, A. Zeeman en C. Schrieken; De Weddenschap, den heer S. Vogelzang; Yswals. door de vorige 4 n genoemde dames (dit was geen tooneelstukje doei heel aardig uitgevoerde gecostumeerde wals; Hta bij de Onafhankeiykheldsfeesten te Lutjebroek. den heer S. Vogelzang; De Gelukkige Vader, di dames M. de Haan en C. Kater en ten slotte een voordracht door S. Vogelzang, getiteld: Hanneii huurt kamers met een W.C. Tenslotte zij nog vermeld dat ook nog een wed! gehouden met sleden op de gladde dansvloer. Een tal heeren deden hieraan mee en werden de twee zen tenslotte gewonnen door de hoeren J. Vogelzang' J. Weij. Ook voor de dames was een dergelijkea strijd geensceneerd. doch deze hadden er blijkbaar van terug zoodat dit niet doorging. Tot sluiting 2 uur heeft men zich kolossaal omuseerd. vernamen wij en kan de avond beslist geslaagd heeten. STOLPERVLOTBRUG. De afgeloopen weck gaf de heer A. Slykerraan 't Zand een simultaan seance dammen in het lol droeg 15. Hiervan wist de simultaanspeler er 8 van den heer D. Bakker. Het aantal deelnemers winnen, 5 werden er gelijk gespeeld en 2 verli wat zeker een mooie prestatie is. De winnaars wart W. Klok, 't Buurtje, Schagerbrug, en C. Stooj SchoorL SIST MAARTE tie hei ze sta gel Z tert in Obi stai B. t Si J. nas' Is: terl Ai bije' terli Zi nleu goni Zc de jjaa Ar ox. ten Ai Boo: ren K jurt gchc verb few H «uil Op licht Zwa gen1 t« A V< best lczii over dele neel ring verl Z> mej Ko< E wez bad bi STROET. Zaterdag J.1, hield de vereeniging ,Nut en Genoegt!* haar 2e setzoenavondtje in het café van den heer K. Wi alhier. Evenals gewoonlijk was ook nu het zaaltje weer god bezet, hetwelk voor hen. die hun krachten voor deze avond hebben gegeven en koste en moeite zich getroos ten als bewijs dient dat het geprasteerde op wttrdi wordt geschat Te 7.30 uur was het de voorzitter, welke door openltl dezer gezellige avond de werkende leden de gelegenhei! bood om hun kunnen aan de „Stroeters" te vertoonde 't zij hier gezegd, het program was goed voorzien c werd op heel verdienstelijke wijze opgevoerd. Het ont brak dan ook niet aan diverse, daar er zoowel zang al' toon-eel en voordracht werd aangeboden, terwijl ter af wisseling eena gezamenlijk werd gezongen. Het was danook lang na 12 uur toen de voorzitter do» bij uitstek gezellige en goedgeslaagde bijeenkomst «to» en een ieder voldaan door den kouden Oostenwind of haar warme legerstede op ging zoeken. W I E R I N Gil Uitslag verloting ten bate van een eigen gel voor S.D.A.P. en N.V.V. 1. Een heerenrijwiel 480; 2. Fototoestel 734; Horloge 182; 4. Boekenrekje 28ü; 5. groote Schi" rij 414; 6. Boekwerk U07; 7. Fietslantaarn 671; S. felschuier met blik 189; 9. Boekwerk 833; 10. B1 werk 385; 11. Boekwerk 76; 12. Etui met Lel -DO; 13. Gebakschaal C03; 14. Wandrekje 1041 Boekwerk 1030; 16. Boekwerk 238; 17. een doos M* sen 1045; 18. een kistje Sigaren 698; 19. een Wf,J ker 223 20. Zaklantaarn 255; 21. Boekwerk Borstelgarnituur 1153; 23. Boekwerk 930; 24. Boej werk 158 25. Boekwerk 809 26. Boekwerk 287 Thermogeenflesch 1016; 28. Boekwerk 996 29. B werk 992; 30. kleine Schilderij 87. De uitslag van de verloting gehouden door de Lab 'elijke Rijvoreeniging „Wieringen"' is als volgt. de hier volgende nummers is een prijs gevalle1) welke afgehaald kunnen worden in „Concordia van Jb. Bruul. - No. 153 de hoofdprijs; 139. 213. 69. 63, 7. 344.® 209, 12. 49. 269, 393, 316. 343. 51. 69, 1. 323. 37. 162, U ?55. 207. 121, 363. 314. 347. 392. 174. 245. 129. 101.® 220. 56. 80. 385. 202. 148. 352. 87, 311. 16. 219. 1". JJ 185. 253. 120, 332, 2. 204. 368. 258. 259, 136, 295. P 258. 228, 46, 27, 1S9, 8. 262, 333, 89, 166. Zaterdag had in Café C. Scheltus te Hippolfl®) hoef een openbare vergadering plaats vanwegri Communistische Partij, district Noord-Holland- spreker trad op de heer D. Wijnkoop, lid vsn- Tweede Kamer met het onderwerp „De honger

Schager Courant | 1932 | | pagina 6