r SPORT. Raad Warmenhuizen, EEN DAPPER MEISJE Derde Blad. V.S.V.—F e ij e n o o r d. 2—3. Uit Alkmaar en Omstreken Woensdag 2 Maart 1932. 75ste Jaargang. No 9030 J Vergadering van den Raad op Maandag 19 Februari ]932. des middags half 3. Voorzitter de heer H. Nolet. burgemeester; secretaris |i heer H. G. Rijs. 1 Na opening volgt vaststelling van de notulen der 3 |l |»tste vergaderingen, die na een opmerking van den yr Mink worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. f Van de Ingekomen stukken vermelden we een verzoek tan do afd. Warmenhuizen van den Neutralen Bond van »eren. land- en tuinbouwers, om er bij den Minister op Taan te dringen: a. dat de onzekerheid aangaande het tijdstip waarop ;erlngscrediet afkomt, onmiddellijk wordt opgeheven; Fb-'dat onmiddellijke hulp voor levensonderhoud en ar- beidsloonen en bemestingsuitgaven wordt ingezien: c. te trachten van de regeering een directe steunregeling t« krijgen. B. en W. deelen mede. dat van verschillende zijden I reeds ls aangedrongen op voornoemde punten en stellen kpor het adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Mink zou willen dat de gemeente voor de Jnenschen. die wel in aanmerking zullen komen voor het intvangen van tuinderscrediet, hare medewerking f verleende bij het verstrekken van kunstmest, omdat an- I ders de kunstmesthandelaren geen kunstmest verstrek- ken. Deze medewerking kost de gemeente niets. De Voorzitter begrijpt niet waarom de gemeente altijd moet bijspringen. De heer Molenaar oordeelt dat het een onhoudbare I toestand wordt, dat de tuinderscredleten maar niet ver- I strekt worden. Spr. begrijpt dat de menschen die kunst- I mest behoeven, in moeilijkheden geraken en dat zo daarom bij de gemeente om medewerking aankloppen. sschlen is straks in comité te bespreken op welke wijze de gemeente zou kunnen helpen. Dit wordt algemeen goedgevonden. Bovengenoemde afdeeling verzoekt als vakorganisatie J te worden erkend. B. en W. antwoorden dat met de op- I riohting zoo noodig rekening zal worden gehouden. Dezelfde afdeeling zond een schrijven betreffende de I bij inschrijving te huur aangeboden landerijen, met huis en toebehooren van do gemeente. B- en W. deelen mede dat deze verhuring in overleg |»et de borgen heeft plaats gehad en stellen voor het i voor kennisgeving aan te nemen. [Aldus wordt besloten. •ezelfde vereenlging verzoekt een regeling in het le- fen te roepen tot het tewerkstellen van werklooze ar beiders bij tuinders in deze gemeente en hiervoor een Jeslag aan de tuinders te verieenen. T. B. en W. deelen mede. dat hiervoor geen goedkeuring van hooger hand wordt verleend. Zoonoodig zal rekening gehouden worden met het ver lek van het Ned. Instituut van Architecten om aan In gemeentedienst werkzame architecten en bouwkun- I digen voortaan geen toestemming te verieenen, bouw- I kundige werkzaamheden voor particulieren te verrich- ten. Aan den heer J. Dalenberg wordt eervol ontslag ver- fleend als onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken I stand. Voor de benoeming van een nieuwen onbezoldigd amb- tenaar van den burgerlijken stand bevelen B. en W. aan: 1. K. Molenaar. 2. P. Slot. De heer Molenaar wordt benoemd met 4 stemmen, 3 «temmen werden uitgebracht op den heer Slot. Het bestuur van de R.K. bewaarschool verzoekt sub- «idie voor de jaren 1930 en 1931. B. en W. stellen voor een subsidie te verieenen van f 300 per jaar. De subsidie was reeds in de begrooting opgenomen. Wordt goedgevonden. Goedkeuring was ontvangen op diverse vastgestelde verordeningen en besluiten. Mededeelingen. O.a. wordt medegedeeld, dat de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar heeft bericht, dat zij er de voor keur aan geeft, zich in de aangelegenheid inzake indee F F. I' I I I F, T O ,V Naar hel Engelsch van CH. GARYICE. „Lela wat een aardige naam Temple. Ik geloof niet. dat Ik ja. nu weet ik het. Ze was bij mij op «chool. Een klein, alledaagsch, maar alleraardigst meis je." ..Nee. nee." zei hij. „Dan verwart u haar met een an der meisje. Ze ie tamelijk groot en heel knap!" „Ja, u hebt gelijk." mompelde ze. ..Nu herinner ik me kaar. We waren op school heel goede vrienden. Het doet me plezier, dat ze me niet vergeten is. Is ze ook in Lon den?" „Nee. ik heb haar buiten, in Berkshire ontmoet." „In Berkshire! We mogen het wel op prijs stellen, dat U na zoo'n lange reis nog hier gekomen bent." „Een paar uurtjes. Het is niet ver naar Fane Abbey." Nu wist ze alles, wat ze verlangde en er blonk een vreemd licht in haar oogen, toen zo opstond om naar haar moeder te gaan. „U bent zoo vriendelijk, lord Fane." zei ze aarzelend, «dat Ik bijna zoo onbescheiden zou zijn..." „Wat bedoelt U? Kan ik iets voor U doen?" vroeg hij, terwijl hij haar openhartig aankeek. ..De kwestie is dat ik een paard gekocht heb. en dat mijn moeder eigenlijk bang is, dat het een gevaarlijk dier is. Zou u er misschien morgen eens naar willen kijken?" „Natuurlijk, met genoegen," riep hij uit. Toen betrok zijn gelaat. Hij had morgenochtend bij Lela willen zijn. „Weet u zeker, dat het u niet te lastig is," fluisterde ze. „Het zal me een groot genoegen zijn," herhaalde hij. „Waar kan ik het paard zien?" Ze aarzelde. ..Misschien zou u hem in het park willen zien. Ik rijd altijd twee keer per dag, voor het ontbijt en na de lunch." „Dan zal ik na „Wilt u morgen komen lunchen?" viel ze hem in de rede. ling dezer gemeente bij het Kantongerecht te Alkmaar van adhaesie te onthouden. Den heer Slot bevreemdt dit advies, hij had gedacht, dat de Kamer rekening zou houdx met de belangen van de aanvragers en spr. wijst op de slechte communicatie met Schagen. De heer De Groot vraagt of de meening van de Kamer van Koophandel nu van zoo'n groote beteekenls is. Op deze vraag wordt ontkennend geantwoord, waarbij de Voorzitter opmerkt dat men blijkbaar de kool en de geit wil sparen. Wetswijziging zou moeten plaats vinden en dat zal voor één gemeente wel niet gebeuren Van den Minister is bericht gekomen dat geen verlen ging van steunregeling zal plaats vinden. De heer Mink herinnert aan het antwoord van Ged. Staten op de vragen van het statenlid den heer P. Kos telijk (zie ons no. van Zaterdag) Misschien is er in deze richting iets te bereiken, dat nog steun van de provincie is te verkrijgen. De Voorzitter zegt dat B. en W. diligent zullen blijven. Van den gemeente- en rijksveldwachter is een rapport Ingekomen omtrent de controle van de maximum snel heid der motorrijtuigen in de bebouwde kom der ge meente. Niet één automobiel is met een vaart van meer dan 25 K-M. door de gemeente gestoven, zegt de Voorzitter. Voor steun aan tuinders is tot nu uitgekeerd f 2789. Wijziging algemeene politieverordening. Voorgesteld wordt, over te gaan tot aanvulling der algomeene politieverordening voor deze gemeente door artikel 12 dezer verordening te vervangen door een nieuw artikel, luidende als volgt: Een ieder, die bij een volksverzameling of storing der openbare orde of waar zulks dreigt te ontstaan, door de politie wordt gelast, zich te verwijderen, is daartoe op eerste lastgeving gehouden te gaan langs den weg en in de richting, hem door de politie aangewezen. Verder wordt voorgesteld, artikel 34 te wijzigen in dien zin, dat overtreding van de artikelen in hoofdstuk 3 der algemeene politieverordening rullen worden ge straft met een geldboete van ten hoogst9 f 100 of hech tenis van ten hoogste 1 maand in plaats van een geld boete van ten hoogste f 25. Blijkens mededeeling van den Voorzitter is het voor gestelde een goed middel gebleken om vooral ta.v. de jeugd de goede orde te doen handhaven. De heer Mink is ook voorstander van goede orde, maar spr. wijst er op dat we leven in een bijzonderen tijd, van 't uitblijven van hulp en dat iemand zijn mis noegen in een onbewaakt oogenblik te sterk kan doen uiten en zich niet verwijdert. Om dergelijken menschen een straf als hier bedoeld boven 't hoofd te doen hangen vindt spr. niet juist. Spr. zou liever willen lezen: bij herhaalde overtreding. De heer Molenaar denkt dat de heer Mink de kwestie te donker Inziet. Een verordening kan niet. geregeld worden naar de mogelijkheid van een bepaalde gebeur tenis. Een maximum-straf zal niet direct worden toege past. De heer Slot zegt dat het voorstel geen verband houdt met wat eventueel zou kunnen gebeuren in verband met den ongunstigen toestand. De aanleiding is wat enkele weken geleden is gebeurd. Zoodra de politie de hielen gelicht heeft, worden soms baldadigheden ge pleegd en niemand schijnt dan de dader te zijn. De rechter heeft tenslotte de straf te bepalen en bij een lichte overtreding zal niet direct de maximum-straf wor den toegepast. Alleen bij herhaling zal een maximum straf toegepast worden en dat ls dan toch ook ge- wenscht. De heer Mink zegt dat de verordening toch voor iedereen geldt. Reeds een paar jaar geleden is het voorgevallen, dat overigens knappe menschen, zich niet met een bevel van de politie konden vereenigen. Het voorstel-Mlnk wordt niet ondersteund; het voor stel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. B. en W. stellen voor goed te keuren het verzoek van het bestuur van het Alg. Burgerlijk Armbestuur om op de pachtprijzen der door dit college verhuurde landerijen 25 pet. reductie te verieenen. Twijfel is gerezen of het hier alleen betreft weiland of alle landerijen. Als het weiland betreft, kunnen B. en W. zich ermee vereenigen. De heer De Groot deelt mede, dat het a'leen het weiland betreft. Wordt goedgevonden. In verband met den hoogeren rentestandaard wordt besloten tot wijziging der rekeningcourant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. Ter voldoening aan het bepaalde in de gemeentewet, stellen B. en W. voor, het Centraal Bureau voor verifi catie en financieele adviezen .der Vereen, v. Ned. Ge meenten aan te wijzen als buiten den tak van dienst staand boekhoudkundige voor het deugdelijk verklaren van de cijfers der rekeningen van het gasbedrijf en den heer P. Klant als zoodanig aan te wijzen voor het tuin bouwbedrijf. De heer Mink dacht dat er in onze gemeente wel men schen waren die dat werk kunnen doen en spr. zou het dan liever in de gemeente willen houden. De Voorzitter zegt dat B. en W. onder de oogen wil len zien, maar spr. meent dat de boekhouding van de gasfabriek een zeer nauwkeurig toezicht behoeft. Met de controle van de boekhouding van het tuin- dersbedrijf is een bedrag van f 25 gemoeid. Het veri ficatie-bureau vroeg f 60 a f 70. „Heel graag." antwoordde hij. Ze knikte hem dankbaar toe en begaf zich naar haar moeder. Clifford Revel voegde zich weer bij zijn neef. „Verveel je je niet vreeselijk, Edgar?" „Volstrekt niet! Wat een allerliefste jongedame! Ik be doel juffrouw Drayton!" „O. juffrouw Drayton. Zeker, die wordt algemeen be wonderd." „Bewonderd! Je spreekt over haar, alsof ze een stand beeld of een sohilderij was!" riep Edgar verontwaardigd uit. Clifford Revel keek zijn neef met een lustoloozen glimlach aan. „Je spreekt over haar. alsof je verliefd op haar bent. Nu, dat komt meer voor. Ze is de schoon ste vrouw van Londen." Toen voegde hij er aan toe: „Kom we moeten gaan, het wordt laat.' Ze namen afscheid van hun gastvrouw en begaven zioh haastig naar Clifford's kamers. HOOFDSTUK X. „Gezellige kamer heb je hier." merkte Lord Fane op. „Ja, niet onaardig, hè?" beaamde Clifford, terwijl hij een wolkje rook uitblies. „Begint het je in Londen al weer beter te bevallen?" Edgar knikte. „Ja, dat heb ik aan jou te danken. Ik heb een heerlijken avond gehad. Edith Drayton is wer kelijk een schoonheid." „Ja. je zult haar nog aardiger vinden, als je haar beter kent; ze zullen je ongetwijfeld een kaart voor hun vol gende partij sturen." „Ze hebben me gevraagd om morgen te komen lun chen". antwoordde Edgar. Clifford's gelaat verried niets van wat er in hem om ging. „Ga je erheen?" vroeg hij. „Ja, hoewel ik een andere afspraak tot mijn spijt heb moeten laten schieten. Juffrouw Drayton heeft mo ge vraagd om naar een paard te komen zien, dat ze gekocht heeft; dus ik kon ^noeilijk weigeren." De dunne lippen werden op elkaar geklemd, terwijl Clifford's oogen begonnen te glinsteren. „Dat is dus haar bedoeling," dacht hij bij zichzelf, en hij zei op vriende lijken toon: „Natuurlijk niet. Ik kan je alleen benijden om zoo'n buitenkansje." „Onzin! Het is toch heel gewoon ik bedoel, ze had het iedereen kunnen vragen." .Jawel", stemde Clifford toe. „maar pas op, mijn jon gen, pas op." De heer Dp Groot vindt f 25 ook niet gering doch B. en W. vinden het niet te hoog. De heer Dekker is het eens met de meening van den heer Mink en oordeelt voorts dat een bedrag van f 25 voor het' tuindersbedrijf toch nogal hoog ls, in verge- Hjkir.T met de vergoeding van den boekhouder van dit bedrijf. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. B. en W. stellen voor ten behoeve van de R.K. meisjesschool voor het dienstjaar 1932 een voorschot te verieenen van f 1700, voor de R.K. Jongensschool een voorschot te verieenen van f 1500 en aan de Bijzondere school te Krabbendam een voorschot te verieenen van f 600. Wordt goedgevonden. Bij de rondvraag vestigt de heer Dekker de aandacht op de bepaling in de pclitieverordering, waarbij het is verboden vuil e.a. in de sloot te werpen. Met het oog op de schoonmaak vraagt spr. een scherp toezicht. De Voorzitter wijst op de moeilijkheid om te consta- teeren wie het vuil In de sloot gooit. Spr. kan natuurlijk toezegging doen, dat de politie een scherp toezicht zal uitoefenen. De heer Geus zegt dat in Oudkarspel in 't voorjaar vuilnis werd opgehaald en verbrand. Opgemerkt wordt dat het ophalen hier ook geschiedt. Hierna volgt sluiting. VOETBAL (Vari onzen Alkmaarschen correspondent.) Van een gemakkelijke overwinning, die tenslotte in een zwaar bevochten zege ein digde. Van een koud begin c esn slot on der „hoogspanning". De Feijenoord-half- linie in actie. Het was er „vol" en niet minder koud, in de pri mitieve inrichting van V.S.V. Aan deze omgeving, die je toch wel gezellig aandeed, kon men zien. dat V.S.V.'s vlucht nog maar van recenten datum is. Hier nog geen overvloedige ruimte en luxueuze, die ie doet denken aan een eerste klasser met een roemrijk ver leden, ofeen gespekte kas. Het was heden anders een besten dag voor den penningmeester, die zoo cir ca een tienduizend gasten geborgen zag in zijn wo ning. En dit ongewone verschijnsel was dan ook mis schien oorzaak, dat men als „haringen-in-een-ton" was saamgepakt. En hoe koud het er was. zal 'er lezer kunnen be grijpen, als men bedenkt, dat de Noord-Oosten wind die vrijwel van doel tot doel stond bet leder uit van der Wint's handen in die van v. d. Male bracht, zonder dat een speler hier eenig aandeel in bad En. het gevolg was, dat de benadeelde dnelwach ter den bal nauwelijks uit zijn strafschopgebied van daan kon krijgen. Dat men, als gevolg van deze weersgesteldheid be nevens den harden grond, geen fraai voetbal in oogon- schouw kon nemen, laat zich allicht begrijpen. En toch kon Feijenoord zich aan deze situatie het best aanpassen. Vooral de halflinie waar de kleine Bas Paauwe rechtshalf snoeide liet meerdere malen haar roemruchte spel zien. Het opstellen, combinee ren, afnemen en plaatsen, was vaak zeer goed en vooral het kopwerk viel op. Feijenoord speelde onte genzeggelijk, technisch het beste snel, doch de Vel- ser-mannen beschikten over meer spirit. Een eigen schap. die vooral het eerste kwartier na rust en de laatste tien minuten zeer sterk tot uiting kwam. Feijenoord speelde vooral na rust zeer kalm en met een groote zekerheid van iemand, die zich onnoeme- liik sterk voelt. En deze speelwijze \verkte zelfs aanstekelijk, niet alleen on de Feijenoord-aanlangers, doch op het ge- heele publiek, naarmate de Rotterdammers hun voor sprong vergrootten. Reeds kwam het bericht van een 20 voorsprong van Z.F.C. binnen en een ieder droomde van een FeijenoordZ.F.C.-beslissing. En de overwinningsroes van de Rotterdammers te Velsen werd zelfs niet ge dood door het eerste togendoelount, doch toen slechts anderhalve minuut later v. d. Male een scherpen voor zet van „Nekkie"-Koning, via den paal in zijn doel liet verdwijnen, trad er een periode van „hooespan- ning" in. „Hoogspanning", niet alleen onder de spe lers. maar onder het gansrhe publiek. Een gelijk spel zou immers een Zaansch kampioenschap brengen en. de Rotterdammers vochten met den moed der wanhoop. Slechts het eindsignaal kon verademing brengen De wedstrijd. Het is reeds twee uur geweest, als de Rotterdam mers zich door de nog komende bezoekers een weg „Wat bedoel je? O. ik begrijp je. wat een onzin!" „Het ls geen onzin. Het is toch heel goed mogelijk, dat ze graag markiezin van Farintosh zou willen worden, en dat is voor een vrouw als zij reden om niets na te laten, waardoor ze jouw liefde kan verkrijgen." Edgar bloosde. „Je schildert haar af als een hartelooze coquette!" riep hij verontwaardigd uit Clifford haalde zijn schouders op. „Zoo oordeelt leder een over haar." zei h!J- „Maar natuurlijk doen ze haar onrecht In ieder geval een. gewaarschuwd man telt voor twee. Wees op je hoede, waarde neef. voor haar donkere oogen en haar betooverende glimlach, die be tere mannen dan jou hun verstand hebben doen ver liezen." „Clifford." riep Edgar uit .Jouw woorden hebben me doen besluiten je in vertrouwen te nemen." „Werkelijk? Nu vertel me dan maar, wat je op 't hart hebt", zei zijn neef glimlachend. .Je waarschuwde me voor juffrouw Drayton. Nu. dat was niet noodig; ik zal niet verliefd op haar worden, want lk ik ben al op een ander meisje verliefd." „Werkelijk? Nu. ik wensch je van harte geluk." „Dank je Clifford." „En wie is de gelukkige? Of moet het voorlooplg ge heim blijven?" „Nee, het is geen geheim," antwoordde Lord Fane. terwijl hij het vertrek op en neer liep. „Ik heb het mijn vader nog niet verteld omdat nu. omdat hij een hevige aanval van jlcbt had, toen ik wegging, en dan wil hij liever niet gestoord worden." Clifford Revel lachte. „Ik heb wel eens gehoord, dat de markies niet buitengewoon vriendelijk is. als de jicht hem plaagt" „Nee en daarom vond ik het beter den naam van mijn verloofde nog niet te vertellen. Het is de kleindochter van onzen bibliothecaris, professor Temple." Clifford Revel keek hem verbaasd aan. „De klein dochter van..." riep hij verbaasd uit „Ja. Ik zal je niet vervelen, door over al haar deugden te spréken, maar als je zelf wel eens verliefd bent ge weest, weet je,hoe ik me voel." Clifford Revel zat in gepeins verzonken. Wat kon hij doen om de twee gelleven te schelden, zoodat deze roe- kelooze idioot niet ging trouwen? Hij lachte. „En ls haar grootvader op de hoogte van deze romance?" vroeg hij. ,Je moet er niet mee spotten, Clifford". zei Edgar blozend. „Nee, ik had geen tijd om met hem te spreken. Maar ik ga morgen naar hem toe. Het is een zonderling. hanen naar het speelveld. Even later gevolgd door de Velseroorders, die het blauwe shirt dragen. Na dat V.S.V. de toss gewonnen heeft, zien we de vol gende opstellingen: V.S.V. V. d. Wint. Van Zutfen, v. d. Griendt. Weij Sr.. Weij Jr.. Heijermans. Koning, Michel, Wolf, De Koning, Hillecamp. Scheidsrechter Van Dungen. Heijser. Burg. Groenendijk. Barendrecht, Hendriks. Van Ooijen. Van Heel, B. Paauwe. Van Dijke, Bul. v. d. Male. Feijenoord. Om twee uur vijf brengt Groenendijk den bal aan het rollen on wordt van rechts, v. d. Wint even aan den tand gevoeld. Ook v. d. Male krijgt een paar sallen te stoppen, die hem niet veel moeite hezor-^n. Na eenig heen en weer getrap. de spelers schijnen veel last van den straffen wind en het harde terrein te ondervindon, komt Feijenoord er wat heter in. Vooral de halflinc laat vaak .-.code dingon zien, doch hoe van Heel c.s. de voorwaartsen ook steunen, de voorhoede zelfs is schijnbaar ongevaarliiK. Toch blijft V.S.V. niet toekijken en vooral de beweeglijke „Nek- kie" Koning is zeer actief. Hoewel hij in Van Dijke, zoowel letterliik als figuurlijk een zwaren hinderpaal ?evonden heeft, kan hij toch enkele corners forceoren, die buitengewoon keurig docr hem genomen worden en niet geheel van gevaar ontbloot zijri. Doch ook hier faalt het binnentrio volkomen. Eenmaal stompt v. d. Male een vliegend schot juist over de lat. Als de Fcijenoord-voorhoede eenmaal is doorgebroken, denken we de Rotterdammers te zien doelpunten, doch Groenendijk kopt zeer kalm in v. d. Wint's han den, terwijl even later onnieuw een pracht-kans om zeep wordt gebracht. Vlak voor rust zendt Weij een ver hard schot in, buiten het bereik van v. d. Male, doch Dijke redt vanaf de doellijn. De rust komt mot blanken stand. Reeds dadelijk na rust volgen eenige heftige we- derzijdsche aanvallen en de spelers hebben schijn baar begrepen, dat slechts doelpunten den uitsla-er kunnen brengen. V.S.V. geef' het meeste enthou siasme en de Feijenoord-defensie krijgt druk werk. Nekkie" Koning passeert handig enkele malen Van Dijke, doch zijn voorzetten leveren ook nu geer» gevaar op, daar v. Male op zijn post is. Toch weet Feijenoord zich eindelijk los te werken en nadat v. d. Wint een goed schot van Groenendijk stopt, schiet laatstgenoemde even late»* vlak over. Nog een paar V.-aanvallen, die door goed kopwerk van v. Hoe» worden gebroj'en. l'it een missen van v. Dijke wit de Koning zelf ingeschiete-n. doch het schot belandt in het ziinot. ïn een 1'eijenoord-overwicht kan Hen driks vrij gemakkelijk voorzetten en Barendrecht 'uist onder de lat inschieten. 0—1. Groot is de vreug- 'e bij de Rotterdammers. Er is dan juist veertien mi nuten gespeeld. Nog duurt het Rotterdamsche offen sief voort en zes minuten laten kan Groenendijk uit een doelscrimmage den stand op 02 brengen Dit doelpunt drukt de Velseroorders en Barendrecht kart nog eenmaal tegen de paal schieten. Nadat v. rt. Wint een goed schot van v. Heel stopt, moet Burg uitvallen wegens blessure en wordt vervangen door den jeugdigen Vrouwdeunt, Nadat V.S.V. nog eens een bezoek heeft gebracht aan v. d. Male, zwenkt Groenendijk met den bal naar links en schiet scherp via de paal in. fi—3. Er zijn dan nog acht minuten te spelen en zij die denken dat Feije.noord een ge makkelijke overwinning kan behalen, komen be drogen uit. V:S.V. komt dan nog geducht opzetten en uit een misverstand in de Rotterdamsche defensie, kan Michel inschieten. 1—3. Och. wat boteekend dit doelpunt bij zoo'n voorsprong, was wel de algemeene opinio. Doch V.S.V. dacht er -anders over en vlak daarop wordt een scherp schot van Koning, door v. d. Male via de paal in het doel gewerkt. 23, Een groote ongerustheid in de Fcijenoord-gemoeete- ren en met den 0—3 uitslag van Z.F.C. voor oogen, staan vele Rotterdammers raar te scbutteren.f Gelijk snel befoekende immers...... Maar zoover kwam het echter niet en nadat de laatste minuten tergend langzaam voorbij zijn gegaan, komt het pinde zonder verandering. Alcmaria sterft reeds bij het eerste tref» fen voer den K.N.V.B.-beker, den beker- dood. De S'.oterdijkers zegevieren mot 3—1. De Alkmaarsche Boys nemen d« leiding in hun afdeeling. Dat Alcmaria tegen de vierde klassers den beker- lood zou sterven, zullen wel niet velen verwacht hebben. Weliswaar verscheen Alcmaria met een tweetal invallers voor haar doelwachter en rechts back. doch het overige gedeelte bleef echter intact Hier zal de hoofdoorzaak wel te vinden zijn in zelf overschatting. De Alkmaarders. die eerst tegen wind in spoelden, namen door toedoen van Hamstra de leiding. 1—0. En zij die dachten dat Alcmaria na. rust, flink gesteund door den winti, er wel komen zou, hadden er naast gerekend. Zelfs toen Sloterdijk en het zal me heel wat moeite kosten om hem de zaak aan het verstand te brengen. Hij zou er niets van begrij pen. als lk naar hem toeging en zei: „Meneer Temple, ik heb uw kleindochter lief en ik zou graag met haaf willen trouwen." „Wil je trouwen?" riep Clifford verbaasd uit. Edgar verbleekte. „Waarom niet?" stamelde hij. „Nu, ondanks alle moeilijkheden, die je ongetwijfeld in den weg gelegd zullen worden?" „Wie zou mij moeilijkheden in den weg leggen?" „Nu, om iemand te noemen, je vader." „Mijn vader? Het kan hem volstrekt niets schelen, wat ik doe. En bovendien heeft hij me gisteren nog aan geraden om spoedig te trouwen." „Maar toch niet met de kleindochter van zijn biblio thecaris?" riep Clifford glimlachend uit. „Gewoonlijk zijn vaders, die nog bovendien markies zijn, er niet bij zonder op gesteld, dat hun zoons beneden hun stand trouwen." „Maar ze staat mijlen boven me", riep Edgar uit. „Ik wou. dat je haar kende, Clifford, dan zou je wel anders spreken." „Nu, jij hebt haar toch ook pas twee of drie dagen geleden ontmoet." „Maar ik heb een gevoel, alsof ik haar al jaren ken,- antwoordde hij hartstochtelijk. „Ik ben niet waardig d# zoom van haar kleed aan te raken." „Zoo", hernam Clifford peinzend, „dus niemand weet Sets van je verloving, de markies, noch meneer Tem ple?" ..Niemand," herhaalde Edgar. „Ik ga er morgenmid dag heen om de zaak In orde te brengen, met de trein van vijf minuten over vijf. Ik zal eerst de toestemming van mijn vader vragen, en dan naar meneer Templé toegaan." Hierna verlieten de beide heeren Clifford's kamers en begaven zich op weg naar Edgar's woning. Na een kwar tier namen ze afscheid en Clifford stond op het punt een taxi aan te roepen, toen de belde mannen tot hun verbazing Clifford Revel's naam hoorden noemen. Ed gar keerde zich het eerst om, en zag een jonge man naast hem staan. Hij zag er sjovel uit en het leek wel, alsof hij in geen weken warm eten had gehad. Edgar voelde onmiddellijk medelijden met den man. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 11