fii' Pi Strafmaatregelen. N.H.V.B.—K.N.V.B.-E 1 f t a I. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Amsterdamsche Brief, '->P! IEI DEI He c Het gestolen luchtballonnetje of De geschiedenis van twee deugnieten. le n gelijk maakte, nam men de zaken zeer licht op, met het gevolg, dat Sloterdijk door goed spel de leiding kon overnemen, 1—2. Toen begon Alcmaria de za ken beter aan te pakken, dochhet succes kwam aan den anderen kant, 1—3. Wat Alcmaria ook deea hoe zij ook zwoegde, zij kon in den stand geen ver andering meer brengen, zoodat de illusies voor ver dere bekerontmoetingen voor goed den kop werden ingedrukt Een pleister op de wonde was, dat Alcmaria 3 zoo waar in Wormerveer van Q.S.C. II met 1—0 wist te winnen, doch de onderste plaats kan haar nu niet meer ontgaan. In den N.H.V.B. 2e klasse B wisten de Alkmaar sche Boys na een 3—0 voorsprong een moeilijke 3—2 zege op Alcmaria 4 te behalen, en tevens de leiding in haar afdeeling te nemen. Q.S.C. 3 verloor van Vrone 2 met 31 en Uitgeest 2 van K.V.V. 3 met 2—1. De stand is thans: Alkm. Boys I 13 13 0 0 84—13 2b C.S.V. I 14 12 1 1 49—17 2b K.V.V. 3 16 8 0 8 42—21 lb Q.S.C. 3 15 7 2 6 47—36 16 Uitgeest 2 15 7 2 6 46-48 lb Alcmaria 4 15 5 3 7 31—49 13 Schoorl I 13 5 0 8 52-46 10 Vrone 2 12 1 0 11 12—70 D.T.S. 2 13 1 0 12 1581 b De Commissie van Onderzoek, ingesteld door het Bestuur van den N.H.V.B., bestaande uit de heeren W. D. Niestadt, W. Watertor en A. Vader, vergader de den 17 December 1931, naar aanleiding van het voorgevallene in den wedstrijd Kolhorn 1 tegen Bar- singerborn 1, gespeeld den 1 Nov. 1931 op het ter rein van de vereniging Kolhorn te Kolhorn, gezien de stukken, gehoord de getuigen, adviseert het Bestuur van den N.H.V.B.: Ie. C. Liefhebber, spelend lid der ver. Kolhorn. te schorsen tot 1 Mei 1932, wegens poging tot mis handeling van een scheidsrechter. 2e. Aan de vereeniging Kolhorn de regl. straffen op te leggen wegens laten medespelen van een on gerechtigd lid in de wedstrijden Kolhorn 1—H.R.C 5 en Succes 3 tegen Kolhorn 1. Te weten tweemaal f10 en tweemaal f 1.plus vervallen verklaring van haar doelpunten in genoemde wedstrijden en die der tegenpartij met 5 vermeerderen. 3e. Den secretaris der vereeniging, P. Kistema- ker, Waardpolder. Kolhorn, voorwaardelijk te schor sen voor 2 jaren met een proeftijd van 5 jaren we gens fraude met wedstrijdformulieren. De Commissie, W. D. NIESTADT. W WATERTOR. A. VADER. Principieel is besloten tot het spelen van twee wed strijden door het N.H.V.B.-K.N.V.B.-elftal gedurende de Paaschdagen tegen vertegenwoordigende elftallen van afdeeling 5 van den K.N.V.B., welke wedstrijden dan waarschijnlijk worden gespeeld in Groningen en Leeuwarden. Afdeeling 5 is eveneens in principe hiertoe beslo ten, zoodat zoo goed als zeker deze wedstrijden doorgang zullen vinden. De volgende spelers zullen voor het medemaken van dezen toer worden uitgenoodigd* K. v T Hof (K.F.C.). J. Kuiper (Z.F.C.), Th. Ooms (Alcm. Victrix). W. Mol (K.F.C.). J. v. 't Kaar (Z F.C P. Nieuwenhuis (K.F.C.), D. Klopper (Z.F.C.), J. Kru; (West-Frisia), G Lust (Z.F.C.). G. Ramkema (West- Frisia), Jb Mol (K.F.C.). C. Stelling (West-Frisia). S. Hamstra (Alcmaria Victrix), D. de Maar. OUDKARSPEL. D.T.S. 2Schoorl 1, 1—6. Alkmaar 2— D.T.S. 3, 3—1. Voetbalnitsla&en. voor den politierechter. middagzitting van maandag 29 februari. het ondeugende pleegkind voorloopig weer onder de pannen. Op de meer huiselijke terechtzitting van den Politie rechter, waar de zwoele atmosfeer van gift en bank roof vreemd is en geen geheel of gedeeltelijk in pastei gevallen nieuwsgierigen uit de zaal behoeven te worden geëxpedieerd, werd heden verder geconfereerd over het lot van den jongen Pool, de 20-iarlge Erwin Katsjikiskl, die zijn goeden pleegvader Gerrit Klein te Wervershoof zonder diens weten of toestemming had misbruikt als onderpand voor zijn kleine onllchteryties van sigaren, paardenblef, boerenboter en kippeneieren, voor welk feiten hij, omdat men eigenlijk niet precies wist wat men met dezen snaak moest aanvangen, voorloooig was gedeponeerd in het huis van bewaring. In afwachting van des heeren Wiggers rapport met betrekking tot de mogelijke reclasseringkansen, werd de rechtszaak tot heden aangehouden en voortgezet met het hooren van genoemden heer Wiggers als ge- tuige-adviseur. De reclasseeringskansen bleken echter twijfelachtig op grond van de minder gunstige eigenshcapoen van den candidaat. Ziin optreden ten huize van zijn pleeg vader en daarbuiten geeft allerminst reden tot tevre denheid. Besloten werd het nog eens met hem te probeeren en vorderde de officier een voorw. straf, met 3 jaar proef tijd, opleggen van bijz. voorwaarden, benevens civiel- rechterlHke onder toezichtsteliing. Mr. Winkel, de verdediger van het Jonge mensch, sprak ten zijnen voordeele een hartig woordje, zoowel Juridisch als belangstellend in het wel en wee van den verdachte en refereerde zich overigens aan het requi sitoir. Op hoop van zegen werd de jonge Pool veroor deeld tot 3 maanden gev. voorwaardelijk met 3 proef jaren en ondpr toezicht gesteld van de r.k. reclassee- ■rlntrsvereenlging afd. Hoorn. Voorts werd als gezinshoofd benoemd tot 15 Februari 1933 de heer J. H. Wiggers te Alkmaar. Ten slotte werd veroordeelde in vrijheid gesteld. de traditioneele zwijntjesjager ontbrak ook thans niet. Het was ditmaal geen verloopen zwerver, doch een tiet gekleed en blozend landelbk Jongmensch, de 23- Jarlge arbeider Cornelis S. uit Warmenhulzen, die op 30 Augustus te Uitgeest zich wederrechtelijk een rijwiel had toegeëigend, voor welk feit hij heden ter verant woording werd geroepen. Hij echter beweerde bedoeld rijwiel, eigendom van den heer J. v. d. Akker, te heb ben willen gebruiken om naar huis te rijden en het karretje daarop onder dankzegging franco te retour- neeren. De politierechter scheen echter niet geneigd deze toelichting welwillend te accepteeren. De verdachte gaf, hiertoe geanimeerd, dan toch toe dat hij, toen voor het rijwiel geld werd geboden, hij voor de verleiding was bezweken. De geest Is vcdgzaam, maar zwak het vleesch. De heer Wiggers gehoord, achtte de reclasseerings kansen twijfelachtig want het was een bijzonder zwak ke broeder, als hem het bierglas wenkt. In zijn voordeel pleitte echter zijn openhartigheid, daarom was hij den reclasseeringsambtenaar symoathiek maar desondanks durfde hij verdachte niet voor een voorw. straf aan te bevelen. Verdachte gaf dan cok ronduit te kernen, niet voor nemens te zijn hrt geliefde bier voorgoed vaarwel te zeggen. Er moet echter de aandacht op worden geves tigd, dat Pieter S. niet bekend stond als een drank misbruiker. De Officier achte diefstal bewezen en requlmerde aanhouding der zaak, b.v. 3 maanden, teneinde verdach te nog eens extra te observeeren. De Officier noemde voorts de jeugd van Warmen- huizen, Dirkshorn, Harenkarspel cum suis een bende, waartegen men niet zoetsappig mocht optreden. De verdediger mr. Jozeohus Jitta, kon zich met den eisch volkomen vereenlven. Op 30 ei a.s. voortzetting. EEN STRAFZAAK. WAARIN GEEN OVERHAAST OORDEEL WERD UITGESPROKEN. Een chauffeur tc Alkmaar, die was aangesteld om controle te houden in het fruitoakhuis van zijn patroon, bleek niet de rechte man te zijn om een dergelijke ver antwoordelijkheid te dragen en kon meer beschouwd worden als Micky Mouse, wie men met het toezicht zou belasten over de spekkast. Het resultaat van deze minder loffelijke uitvoering van zijn taak was. dat de patroon nogal werd benadeeld, de chauffeur werd ont slagen en ook nog terecht stond, op 30 November '31. voor den Politierechter. Natuurlijk was de man door het ontslag, wat voor hem een derving beteekende van f 30 vast loon per week, al leelijk gedupeerd en werd het opleggen eener vcorw. straf ernstig overwogen, zóó zelfs, dat eerst heden op 29 Februari een definitieve beslissing werd genomen. Eisch alsnu 3 maanden voorw. met 3 proefjaren. Vonnis overeenkomstig eisch. Schadebetaling van f 70 in termijnen. DE STILLE KPAC*HT WERD OOK NIET VERGETEN. In de zaak contra den chauffeur was ook nog een tweede belanghebbende en wel een koopman uit Snan- broek, die het den chauffeur maar al te gemakkelijk had gemaakt, het toegeëigende fruit van de hand te doen. Het is soms juist de heler, die dergelijke oneer lijkheden zóó aanmoedigt, dat en slotte van een voort gezet misdrijf kan worden gesproken. Ook hij werd dus niet vergeten, maar zijn belofte mede te willen werken om de toegebrachte schade te vergoeden, was oorzaak, dat ook deze zaak werd aangehouden tot heden. Ge vorderd werd 2 maanden voorw. met 3 jaar proeftijd. Uitspraak conform. Schadebetaling f 64.50 aan den fruithandelaar. DE WATER- EN MELKROMAN WERD VOORTGEZET. De veehouder P. K. uit Heerhugowaard, die op 4 Januari terecht stond ter zake melkvervalschlng, welke zaak heden werd voortgezet met het hooren van den heer Wiggers. Gevorderd werd f 600 boete of 2 maanden hechtenis. Uitspraak conform eisch. Dit was wel de vetste kip die ten voordeele van het Rijk geplukt werd. OMZETTING VOORW. STRAF. De zaak tegen Jan R., schipper te Den Helder, be treffende een voorw. straf, werd uitgesteld tot Maan dag 30 Mei. Het is zaak voor Jan om nu dubbel op zijn tellen te passen. EEN NACHTELIJKE RUITENMEPPER. De 21-jarige landarbeider Cornelis Wilh. P. uit Blok ker, had in den nacht van 13 op 14 December wat re clame gemaakt voor de goede manieren der fuifnum mers uit het platteland, door uit brooddronkenheid een ruit in de electrische verkeersleider te verbrijzelen. Hij ••crzuimde tot dusver de schade aan de gemeente Hoorn te voldoen. De heer P. B. de Jongh, hoofdagent van politie werd als getuige gehoord. De door het jonge mensch betoon de onverschilligheid was in hoofdzaak de oorzaak, dat proces-verbaal werd opgemaakt. Eisch tot wenschelijke stijving der noodlijdende rijkskas f 25 boete of 25 dagen. Cornelis had echter gedacht van een tientje! Deze be grooting bleek er vlak naast te zijn! Hij werd veroor deeld tot f 20 boete of 20 dagen, benevens 1 maand gev. voorw. met 2 proefjaren met schadevergoeding van f 1.50 aan den heer P. B. de Jong, ten faveure der ge meente. EEN HEGGESCHENDER UIT GROOTEBROEK. De heer Sijvert J., 'n 62-jarlge vergrijsde landbouwer uit Lutjebroek, gemeente Grootebroek, verscheen op de hem tot dusver nog geheel onbekende plaats der boetelingen, naar aanleiding van het feit, dat hy op 29 December een hem niet toebehoorende heg had vernield door de hegboomen af te zagen. Hy had alsnu niet al leen de heg, doch ook de wet geschonden. De eigenaar of toezichthouder op de heg nam daarmede geen genoe gen en verlangde nu f 15 schadevergoeding. Gevorderd werd f 15 boete of 15 dagen. Vonnis over eenkomstig eisch. Niet Nic. Jong maar het rijk krygt nu de schadevergoeding. NOG MEER NIEUWS UIT GRAND-PANTALON. Een andere gedelegeerde uit Grootebroek, de 24- Jarige arbeider Jacob de Vr. had op 8 Januari de peultjes opgeschept in de woning van mej. de wed. Rood in de St. Jozephsstraat te Grootebroek, de Heiligen beelden over de tafe' gemept en den zoon Arle Rood 'n tik tegen zyn hoofd toegediend. Volgens verdachte had Arie hem met een mes gedreigd. Een zekere heer Dorus Raven was ook nog bij dit dorpsrelletje betrokken. Mej. Rood had nog f 8 schade bekomen vanwege de vernielde devctle-beelden met stolpen, doch aangezien geen vernieling was ten laste gelegd, doch hiervan geen nota worden genomen. Het was, dat willen wy curiosi- teitshalve nog even releveeren, de bedoeling van de h.h. de Vr. en Dorus R. den zoon Arie Rood te corrigeeren, omdat hij zich niet eerbiedig had betoond tegenover zyn moeder. Eisch f 20 boete of 20 dagen. Vonnis f 15 boete of 15 dagen. EEN PETROLEUMBUK GEBEZIGD ALS VERNIELINGS WERKTUIG. De 20-jarige Age Jan B., 'n struische petroleumventer te Den Helder had op 4 Januari een petroleumblik nog tot iets anders gebruik dan tot berging van petroleum, doch er een glasruit mee Ingeslagen in het perceel, bewoond door d*n heer Jongepier aldaar. Mej. Jonee- pier, die zich juist bevond op een plaats, waar het zelfs den Koning van Engeland niet geoorloofd is, te biyven staan, hoorde het speetakel, doch kwam te laat om de vernieling te verhinderen. De verdachte verklaarde dat hy in drift had gehan deld, omdat de juffrouw hem nog geld schuldig was voor geleverde petroleum. Eisch f 20 boete of 20 dagen. Vonnis conform eisch. PARTICULIERE BOEREN-NACHT-GENOEGENS. In den nacht van 3 op 4 Januari had er een botsing plaats tusschen den 22-jar!gen arbeider Ger. Mar. L. uit Berkhout en zekeren heer Klaas Leegwater, 'n 20- jarig arbeider uit Avenhorn. Deze ontmoeting had dan plaats te Aver.horn en als gevolg van dit samentreffen stond heden terecht genoemd Gerard L. wegens mis handeling van Leegwater, die hij op 't hoofd en in 't gezicht had gestompt. Gevorderd werd f 15 boete of 15 dagen. Uitspraak: f 10 boete of 10 dagen. WERKVERSCHAFFING VOOR GLAZENMAKERS. De inwoner der gemeente Egmond aan Zee. Jacob P., was vermoedelijk zeer bedroefd over de heerschendo malaise in de bouwvakken en trachtte op zyn manier bereids eenige verlichting te verschaffen. Hij verbryzel- de alstoen In den nacht van 31 December op 1 Januari een glasruit ter waarde van f 13 In het winkelperceel van mej. H. Molenaar. Het Is echter duidelijk dat een dergelyko manier van werkverschaffing niet den bijval verwierf van de justitie en werd heden gemelde heer Jacob P., niet verschenen, veroordeeld ter zake vernie ling tot f 35 boete of 35 dagen en vergoeding van de toegebrachte schade. Het sprak niet in zyn voordeel dat deze verdachte wegens diverse strafbare feiten etteiyke malen waa veroordeeld, want het spreekwoord zegt te recht: Wee den wolf, die in een kwaad gerucht staat. Sluiting. DE WOLKENKRABBER. EIndeiyk dan is onze wolkenkrabber klaarge komen. Elgenlyk was hy dat al een tydje, ten minste, wat den uiteriy* ken vorm betreft en wo kunnen ons al niet meer indenken, hoe het was toen hy er niet stond, toen de straten, die alle maal zóó aangelegd zyn, dat zo door het bouw werk afgesloten worden, nog geen einde, do plant soentjes aan voor- en achterkant nog geen doel hadden. Het is nu een maal lastig weg te den ken wat er thans is, mis schien maar goed ook. andera zouden we in de zen tyd een overschot aan „grooto denkers" hebben. et- pr -,§r j I 1*3" i ml§£ ZONDAGSWANDELING. Het Is een goede gewoonte, dat de Amsterdammers, die door de week de kantoren en fabrieken bevolken, op Zondag met hun heele familie de vrije natuur opzoeken, voor zoover zo niet naar den voetbalwedstrijd gaan. Maar behalve het Vondelpark met de ..dryfseisies" (eendjes, want de echte Amsterdammer kent alleen vin- kies en seissies als natuurvogeis), is er niet veel meer dan do opgespoten zandvlakto aan den buitenkant van de stad. Verleden jaar was daar weiland en liepen er koeien. De koeien zUn allang naar den slager en het welland is verdwenen. Wie dan den kant van „Zuid" opging, ontdekte den wolkenkrabber soms al vanuit de verte. Soms ook stond men by het omdrentclen van een hoek onverwacht van aangezicht tot aangezicht met den „reus". En als kabouters, nieuwsgierig en bedrijvig, lie pen de men8chen om het nog gesloten gebouw. Het was bU nader Inzien maar goed ook. dat we ge wacht hebben tot de liften klaar waren. Ik probeerde naar boven te klauteren, maar een trappenhuis met meer dan tweehonderd treden is nog iets anders dan de duinen van Amsterdam aan Zee, Zandvoort. MOEILIJKHEDEN. Er hebben zich by het ontwerpen van het gebouw eigenaardige moeiiykheden voorgedaan, die we niet ga- wend zyn. Ze zyn nog niet ale opgelost. Daar hebben we allereerst den melkboer. Het was nog altijd mogeiyk, van vierhoog uit het raam te roepen: „Niets noodlg vandaag!" Dat is voorby. Evenals de sla ger zal de melkboer eerst dienen op te bellen, of anders kan hU ook best even naar boven gaan. De lift is er toch en of zyn straat nu in de lengte of In dehoogte ligt, zal wel niet zoo veel uitmaken. Overigens moet ik eeriyk zyn en vertellen, dat er ook eetwarenllften zyn. Voor den groenteboer wordt het lastiger. Die zit met zyn wagen. Weliswaar is by het installeeren van een woning twaalfhoog letteriyk alles in ae lift naar boven gebral tot de piano aan toe, maar een grrr-*ekar.. De eenige uitweg is een koffer met monsters van wat er dien morgen op de veiling is geweest. .Mevrouw, ziet U eens, een praohtig worteltje. Kan ik U daar niet een bos van laten brengen?" „U vroeg naar spina zie? Kykt U eens. hier heb ik een paar blaadjes". Het zal u wel duldeiyk zijn, dat ook hier het vraagstuk „Aan de deur wordt niet gekocht" niet van de baan is. Integendeel, het zal groou-.E «rmt» aan gaan nemen. Regelmatig worden we lastig gevalle; door werkelooze huisvaders „met 10 kinderen", colpor^ teurs voor naaimachines e.d.... Tegenwoordig zijn kaarten in den handel met „Voorzien van Radio et stofzuiger". Maar als het zoo blyft komt er waarschijn lijk een ïystje van andere artikelen by. Dit bl lederen avond sla ik eerst de kolom familie-adve. tenties op en zie, wie er gekomen en gegaan zyn. Vc belangstelling lees ik den Burgeriyken Stand en hi overzicht van de bevolking. En heel, heel langzaaq gaan we naar den 8COCOOsten inwoner, dien feesten zullen inluiden. Maar betor dan alle cyfei spreekt het aantal 'icplngen van den gro der st« Etage op étage. Het dozijn vol. Tegen den tyd, dat hi er te weinte rijn, kan de techniek er wel weer twad bovenop zetten. Er wordt echter, afgezien van de 24 wolkenkrabbt flats, veel te veri gebouwd. De woningnood van den oorlog is al lang voorby. Er wordt gebouwd, omdi men verhuizen wil. Welk plezier daaraan is, behali dan een nieuw behang en adres, is my niet duldeli Men eischt stroomenó warm en koud water, centrel verwarming, alle kamers moeten geiykvbt: waardoor men natuurlyk tot minimum afmetlnge ^,nei komt. De plano wordt afgeschaft, die neemt te ruimte in. De bevolking trekt steeds verder naar den bulten anscl onder kant. Als het huurcontract afloopt, verhulzen. Naar dej en rand van de vlakte, waar nog zoo echt zandstortnnr voorkomen. De meer steedsche straten staan voor helft te huur. AFBRAAK. tb,Gis" Wanneer we zoo vol bewondering staren naar dit bouwwerk van ijzer en beton, gegoten in de bekistli als een pudding in een vorm, vragen we ons af: „Zoi dit ooit op een of andere manier afgebroken worden of verdwijnen?" En toch weten we, dat er zelfs op graniet niet tj vertrouwen valt. Dat leerde Juist weer de brand Fclix Meritis, een typisch oud grachtenhuis, deftig als zijn oorspronkelijke bewoners. Er werden vroeger ..def tige" concerten gegeven, terwijl de kellners rondwandel- den met consumpties. We zyn dat nu in het Concert gebouw niet bepaald weer gewend en glimlachen om den gemoedciykheid en gebrek aan „kunstgevoel". En dm zou ik willen vragen: „Wie doet er elgenlyk anders b|j lej_ j) Bij ipr ;em( iet gl: in. De c Jen te; tot do •e Ch the ti en de an ge; rand Bovc lichte che b pgest iracht BU pansel ipgeri zyn radio?" Daar genieten we toch ook van Beethoven' negende onder het knapperen der pinda's. De oude glorie is al lang voorbij. De soos is een drukkery geworden. Inplaats van dansparen, walsen ei $dg de drukpersen. De schoone kunsten worden nog slecht foflOÜ gediend door de afgeleverde boeken en tijdschriften. Een noodlottige brand dreigde de laatste rest te ver nielen. Een armzalig gaspltje was de aanleiding slechts dank zy ons brandweerleger, dat tegenwoordlf met (water-) kanonnen en slagschepen werkt, kon d» mooie pul behouden biyven. Er is by het blusschen meer water verbruikt, dan in de afgeloopen Jaren hier 6' ooit gevallen Is. En dat zegt wel iets. ?}Jpr Van den wolkenkrabber is een dergeiyke ondergang Bl''^ echter niet te verwachten. Op iedere étage zyn brand- kranen en -slangen en wanneer de bewoners niet ver geten de gaskraan 's avonds af te sluiten, geloof ik, dat y.e toch volkomen gerust naar bed gaan. de Ch Een en bi bhai Volp Met de gastvrijheid van het Oosten, Bood hy hen een verfrisschlng aan, roeg in gebaren, voor hen verstaanbaar Of zy met hem wilden gaan. Op zyn kort bevel, knielde neder 'n Kameel, 't schip van de woestyn. Pim, zei de piloot, nu begrijp Je, Dat wy in het Oosten zyn. 287. Nu ziet ge hier de achterzijde, Van den gevangen agent. Die zich niet meer kan bewegen, Hoe hy zich ook keert of wendt, O, dacht de man ,lk zal maar wachten, Als het maar niet heel lang duurt. Dat een of andere collega, De ronde doet in deze buurt. Gen levell e cai oorki Van rerj erugt e te: laats eezei erkic jaatr Ihine De e vo iannt erujzi verei len E Het leslot [ehee De tiaar' Ihine leson Ihine fterki üntru van verde

Schager Courant | 1932 | | pagina 12