Mager Courant SPORT DE LANGENDIJKER GROENTENVE!LINGEN. MflflGPILLEN p2, IUG, aizaden r raden, j inleg. ietenzadei ureka P- K.n leverd. tsmettinj Dinsdag 8 Maart 1932. 75ste Jaargang. No. 9033 Tweede Blad. De stelling „het weer is de koop man" omvergeworpen. De slech te toestanden in den tuinbouw weerspiegelen zich bij verkoopin- gen en verhuringen. De tuinbou wers zoeken hun heil in een nieu we organisatie. Verschillende beoordeeling. In 't begin iets betere prijzen voor roode en Deen- sche witte kool, later weer terug loopend. Zeer slecht voor gele kool. Groote aanvoeren. Uien nog hooger in prijs. Peen duur der. Aanvoer bieten. In onze overzichten hebben we er wel aan herin nerd. dat hier aan Langendijk het gezegde „het weer is de koopman" spreekwoordelijk is geworden. Dit spreekwoord deed vooral opgeld in den winter, als de iuinbouwers met hun sla pol groen ten zitten. Men was er zoo goed als zeker van. dat, als het flink begon te winteren, de prijzen in de hoogte gingen, soms in zoo aanzienlijke male. dat de kool „rotduur" werd. Het is te begrijpen, dat men. nu het al zoo lang bij zonder siecht mot de kool gegaan was, naar echt winterweer verlangde en daarbij hoopte, dat de goeie oude tijd weer zou terugkeoren en men weel een beste prijs voor zijn kool zou maken. Het is he laas niet zoo mogen zijn. Wel is het echt winterweer geworden (de bouwers spraken van „best weertje"! doch de beste prijzen, die dat „beste weertje" plach ten te vergezellen, zijn achterwege gebléven. Zoo is dus nu duidelijk gebleken, dat de factoren, die op de prijszetting onzer stapelgroenten van overwegen den invloed waren, ook al niet meer werken. Voor spellingen doen en conclusies trekken zijn tegen woordig op economisch gebied bijzonder gevaarlijk. Alles is daar uit zijn voegen gerukt en wat vroeger vast stond als een axioma, waarop berekeningen werden gebouwd en andere stellingen werden opge trokken, staat nu op losse schroeven en biedt geen enkel houvast. Ondanks de gunstige factoren, die an ders van invloed waren, bleven de koolprijzjen laag en raakten de bouwers al dieper in de misère. Het is en blijft een troostelooze boel en het ergste hierbij is., dat er geen vooruitzichten zijn. Men raakt er mee „an". Hoe buitengewoon slecht de toestanden zijn, kan ook wel blijken uit verkoopingen van tuinbouwak- kers en bij verhuringen. De landverpachiing te Zuidscharvvoude, deze week door de gemeente ge houden. vertoonde een sprekend en treurig beeld van /(en toestand, die in den tuinbouw heersent. Land.'dnt voor bijna f9 was verpacht, bracht nu niet de helft van dat bedrag op. Akkers, die bij de laatste verpachting f5 deden, moesten worden op gehouden, omdat ze fl.50 of f 1.70 konden opbrengen. Vee] der aangeboden perecelen konden zelfs geen pachter vinden. De Ned. Herv. Kerk verhuurde land roor f 1.10 per snees. Als men nu weet. dat er ongeveer een f 1 moet worden betaald aan grond-, polder- en Hoogheem- raadslasten. dan is het duidelijk, in welk een benar den toestand niet slechts de bouwers, maar ook de publiekrechtelijke lichamen zijn geraakt. Burgerlijke Armbesturen, die gefinancierd konden worden door de geldelijke opbrengst hunner landerijen, houden daarvan bijna niets over. terwijl de eischen, welke er aan gesteld worden, steeds grooter worden. De ge meentelijke besturen beginnen ook met de zaak te zitten en de offers, die reeds door steunverleening. steunregelingen en werkverschaffingen zijn gebracht, zijn zoo groot, dat men zich daar de vraag begint te stellenf hoe men de eindjes aan elkaar zal moeten knoopen, als niet spoedig verbetering in den toe stand komt. De tuinbouwers houden zich inmiddels onledig om door organisatie verbetering in den toestand te bren gen. Heel West-Friesland is op het oogenblik als be zaaid met ofdeelingen van den Neutralen Bond van Boeren. Land- en Tuinbouwers. Zelfs in Noordschar- woude is een afdeeling gesticht. Eigenaardig is de te genstelling in houding, welke de bestuurders van de L.G.C. en van den Noordermarktbond tegenover dezen Neutralen Bond innemen. Te Noordschar- woude is die Bond contrabande; de kopstukken van Noordermarktbond en Tuinbouwbelang willen e1* niets van weten. In de L.G.C. neemt men precies een andere houding aan. Een voorstel, aan de Algemeene Vergadering, door het Bestuur gedaan, luidt: Het bestuur stel voor. dat voor de Alg. Vergadering al leen die voorstellen op de agenda geplaatst worden betreffende ons belang als veilingsvereeniging. De bedoeling wordt als volgt toegelicht: Daar onze vei- lingsvereeniging bestaat uit leden van verschillende politieke en godsdienstige richtingen, is het nood zakelijk om de eenheid in onzen Bond te bewaren, geen voorstellen in bespreking te brengen van poli tieke of godsdienstige strekking. Dit wil met andere woorden zeggen, dat vakbelan gen, voor zoover ze de politiek of den godsdienst niet raken, in de L.G.C. besproken kunnen worden, doch dat de sociale verlangens der tuinders daar geen behartiging kunnen vinden. De beste pleitbezorging *oor een Neutralen Bond. Er werd dez-e week veel aangevoerd. Aan roode fcool bedroeg de aanvoer aan beide veilingen 150 epóorwagcns. Ongetwijfeld is deze groote aanvoer van invloed op den prijs. Dinsdag werd voor de mooiste 2'A3 ponds kool f2.80 besteed en bracht de groote, eerste qualiteit 80 cent of iets meer op Doorschot, word toen verkocht voor f0.60f 1.80 aan de Broeker veiling en voor fO.GOf2.50 aan de vei ling van den Noordermarktbond. wat dus zeggen wil. dat het grootste doorschot voor f O.GO werd verkocht, en ook wel kool van iets kleiner slag. maar iets meer afwijkende van aan eerste soort gestelde eischen. Het meest gezochte bracht f 1.60f 2 op. In- tusschen konden deze prijzen, hoe laag ze dan ook waren, niet gehandhaafd worden. De laatste dagen der week was de hoogste prijs, welke gemaakt werd f2f2.30 voor eerste soort en f 1.4-0fl.70 voor doorschot. Veel ging toen ook weer van de hand voor 60 cent per 100 K.G. en al kon nu zoo goed als alles worden verkocht, de opbrengst per spoorwagen «al ongetwijfeld beneden de f150 zijn gebleven. De bestede prijzen voor gele kool wezen er niet op, dat het echt winterweer was. We spraken ver schillende bouwers, die gele kool naar de markt hadden gebracht en daarvoor een sommetje geld had den ontvangen, waarmee net het loon zou zijn be taald voor den arbeid, welke noodig was voor inla den en verdere werkzaamheden van levering en veilen. Een voorbeeld: iemand bracht 1500 K.G. beste gele kool ter veiling en ving nog geen f9. Hij was voor inladen, veilen en afleveren 2 dagen in de weer geweest. De heele week door werd voor de groote kool niet mper dan GO cent per 1(H) K.G. besteed en vaak was ze zelfs onverkoopbaar. Het mooiste goed. eerste soort, bracht in het begin der week f140— f 1.60 op, in 't midden der week kwamen daar voor sommige partijen een paar dubbeltjes bij, doch de laats'e dagen was het weer heelemaal mis en gemid deld zal voor een spoorwagen gele kool geen f 100 zijn gemaakt. Aan de Broeker veiling werden niei minder dan 81 spoorwagens aangevoerd, aan de ve'- ling te Noordseharwoude 46. Het leek er wel eenigszins op. of het met de Deen- sche witte iets beter zou gaan. Zoo werd Maandag aan de veiling van den Noordermarktbond fl.20— f2.50 en te Broek op Langend ijk f 0.70—f2.10 besteed. Voor tweede soort werd toen f0.90—fl.70 betaald. Ofschoon dit nog lage prijzen waren, was er toch eenige verbetering te bespeuren. Bovendien, alles wgrd verkocht. De hoop werd echter ook hier al spoe dig den bodem ingeslagen, want in de tweede helft der week was de hoogste prijs, die voor de beste qua liteit en de meest gezochte grootte besteed weru, weer tot fl.50 gedaald. Zaterdag was de maximum prijs te Noordseharwoude niet meer dan f 1.40. De aanvoer was ook hier groot: aan de Broeker veiling werden 62 spoorwagens, aan de veiling te Noord seharwoude 100 wagons van 10000 K G. aangevoerd. Uien waren nog duurder dan de vorige week. Voor gewone uien werd in het begin der week f 11 70 f 13.-40 betaald, grove brachten f 10—f 12.20 op. en drielingen f 10— f 11. De heel week door bleven deze prijzen met kleine afwijkingen gehandhaafd. Nep bracht f6.40 op. Dank zij de beste vraag uit het bui teland. kunnen deze hooge prijzen worden besteed. De aanvoer beliep 15 sDoorwagens. De aanvoer van peen had niet. veel te beteekenen. Voetbal. Noordholland's bloem in actie! Bevredigende proef wedstrijd op 't Succes- terrein te Wieringen. ELFTAL A—ELFTAL B. (Van onzen sportredacteur). Meer dan 450 menschen waren te zamen gekomen om de twee proef-elftallen van den N.H.V.B. aan 't werk te zien. Het spelpeil was behoorlijk eerste klas. Natuurlijk ontbrak het competitievuur, maar dat werd rijkelijk gecompenseerd door de rustige zekerheid waarmee zoo nu en dan de aanvallen werden opgebouwd. De elftalcommissie was vertegenwoordigd door de heeren Taylor en Sougé; de heeren Brussel (wegens ziekte) en Baas (Z.F.C.Feijenoord) waren verhinderd. De commissie zal moeite genoeg hebben om uit dit 22-tal een succes-gevende ploeg te kiezen. Uitblinkers waren er n.1. hoegenaamd niet. Toch heeft de kleine keeper van het A.-elftal een zekeren indruk gemaakt en 't komt ons dan ook voor, dat de Z.V.V.-man boven z'n stevigen Andijker collega is te verkiezen. Niet dat deze onbetrouwbaar was, doch de Zaandammer stelde zich over 't algemeen juister op. Welke twee van de vier backs de provinciale trui mogen dragen, is nog niet te zeggen. O.i. maakt Van Herwerden wel eenigen kans. Van de zes half-spelers was Rijkers technisch weer de beste. Maar wat hq tot stand bracht, was absoluut niet evenredig met z'n capaciteiten. Er zit geen aanstekelijk enthousiasme in dat spel. Zoo vergelde Van der Hiest z'n tekort door een geweldige zwoegpartq. Nochtans was hij niet zoo, dat we de spilplaats met een gerust hart aan hem durven te geven. Michel3 speelde een vasthoudende party, terwijl ook Buma uitstekend aan zqn buitenman kleefde. Van de A.-voorhoede viel ons Indri bepaald tegen. Hij kreeg niet te veel ballen, maar in die gevallen bracht-; hij er meestal weinig van terecht. Hy moet dan ook zeker een „off-day" gehad hebben. Wolthuis kwam. zag en scoorde vier goals. Welis waar was hy weer een beetje zelfzuchtig, maar dat doet aan zqn prestaties niets af. Van deze geïmpor- teerden Limburger kunnen we nog aardig profiteeren. De rest van de B.-voorhoede bestond niet uit „groote kanonnen"; evenwel speelden ze vlot en geani meerd samen en aan hun volhouden hebben ze de over winning te danken. Scheerman van Z.F.C. 4 was een aardig speJertje, maar z'n schot is te zwak. Engel van Alkmaar, alsmede zyn clubgenoot Kranen burg, waren zeer middelmatig. Faus zal, indien eenmaal ingespeeld, een goede kans maken op de linksbinnen-plaats. Schaap was niet kwaad. Zuiver waren z'n voorzetten niet altyd, z'n corners bepaald slecht. Resumeerende een twee-en-twintigtal, waar wel iets in schuilt. Jammer blijven we het vinden, dat het distributie systeem, zooals we laatst uiteen gezet hebben, geen ingang vindt. Dit schqnt evenwel vooralsnog op prac- tische bezwaren te stuiten. In dit verband wilden we dan n.1. opmerken dat er hier in de verschillende clubs tal van spelers zitten, die niet voor de verkozenen onderdoen. De scheidsrechter, de heer Wolff, had een gemakke- Iqke taak. waarvan hy zich op aangename wqze kweet. Hoe het spelverloop was en hoe de 7 doelpunten tot stand kwam, vertelt de Wleringer corr. hieronder: Alleen nog deze opmerking: het spel was beter dan verleden jaar In den proefwedstrqd te Schagen. Schuit en Boots speelden verleden jaar eveneens mee te Scha gen. De Zaterdag door ons gepubliceerde opstelling is op 't laatste oogenblik nog weer gewqzigd. De opstelling was: ELFTAL A. Van Beek (Andyk). Somer V. d. Braker (Westzaan) (Andijk) Trap Rijkers Michels (Helder 3) (Succes) (Alkm. Boys) Indri Kranenburg Schuit Faus Schaap (Alkm. Boys) (Alkmaar) (Alkmaar) (N. Nied.) (M.F.C.) Scheidsrechter Wolff. Boots Scheerman Wolthuis Engel Bosschieter (Alkm. Boys) (Z.F.C. 4) (M.L.D.) (Alkmaar) (I.V.V.) Buma V. d. Hiest Van Weel. (M.F.C.) (Alkm. Boys) (Alkm. Boys) Koeleman Van Herwerden (Alkmaar) (N. Nied.) Congriep (Z.V.V. 3) ELFTAL B. Na de rust verwisselden Engel en Bosschieter van plaats. DE WEDSTRIJD. Onze Wieringercorrespondent schrijft dan: Begunstigd door prachtig weer had Zondag op het Succesterrein een ontmoeting plaats tusschen de proef- elflallen van den N.H.V.B. Tegen twaalven kwam er reeds een bus met supporters en spelers uit West-Fries land, later kwamen met luxe auto's en bussen de overige spelers en heeren officials. Precies 2 uur laat scheidsrechter Wolff uit Wormer- veer tossen en het A-elftaJ wint de toss. en verkiest den wind in den rug, alhoewel dit geen invloed had. Direct -een vlug opgaanden strijd met A. iets in de meerderheid De eerste aanvallen zijn dan ook voor het A.-elftal. een goede voorzet wordt door den midvoor hard ingescho ten, doch de B.-keeper is klemvast en weet er wel raad mee. Dan komt er een aanval van B.. doch ook de A.- keeper ls op zyn post, Bq een volgende aanval van A. wordt de bal corner gewerkt. Alhoewel goed genomen, levert dit niets op. Weer gaan de A.-spelers op het B.- doel af, doch het schot gaat rakelings naast. Als de B.- keeper uittrapt, brengt Rqkers den bal goed op, doch deze aanval gaat door buitenspel verloren. Dan schqnt het B.-elftal het offensief over te nemen en begint ge weldig op te zetten, eerst een aanval die naast wordt geschoten, daarna redt de keeper op sublieme wijze. Ook gaat een kans door buitenspel verloren. Geregeld komen de B.-spelers voor het A.-doel. en wanneer de linksbin nen den bal te pakken krijgt, gaat ook deze kan verlo ren door naast te schieten. De B.-spelers geven den moed niet op en blqven de sterkste. Op eens komt Wolt huis, de B.-midvoor geweldig opzetten, hq weet te pas- seeren en schiet keihard In 0—1. Geen drie minuten later is het weer dezelfde speler die er 02 van maakt. Door deze voorsprong begint het B.-elftal er beter in te komen. De aanvallen worden geregeld afgeslagen en ze weten tot rust stand te houden. Hierna werd thee gedronken in Concordia. Na de rust pakt A. direct goed aan, ze zien in dat dit de boodschap is. Ze gaan ten aanval, doch de B.-kee per staat steeds goed opgesteld en zendt alles retour. Wanneer de bal weer door de A.-keeper wordt wegge werkt, krijgt do linksbuiten van B. den bal te pakken, hq zet direct voor en Wolthuis geeft den A.-keeper voor de derde maal het nakijken. Nu is het zeker genoeg. De A.-spelers spannen al hun krachten samen, en wan neer de linksbuiten goed voorzet, geeft de A.-midvoor den B.-keeper het nakqken, 13. Nu komt de moed er in om den achterstand te verkleinen en na eenige minuten is het dezelfde speler die no. 2 in het net deponeert. Er wordt door het A.-elftal hard gewerkt voor de gelqlcma- ker en na een geweldigen tegenstand gelukt het einde lijk en de stand is 33. Er moet nog 10 minuten worden gespeeld en van beide kanten komen de aanvallen niet van de lucht. Bij een mooie voorzet van rechts kopt de midvoor van A. net naast. De B.-keeper trapt uit en Wolthuis krqgt den bal te pakken, met een geweldige ren gaat hy er vandoor en weet voor de vierde maal te scoren 34. Nu is het pleit beslecht, nog eenige minu ten spelen, doch de stand blqft ongewijzigd, zoodat het B.-elftal verdiend heeft gewonnen. Als uitblinkers waren de keeper van het B.-elftal. die op waardige wqze zijn doel verdedigde. Ook de beide spillen en de B.-midvoor deden verdienstelqk werk. De scheidsrechter was uitstekend, en we kunnen niet anders zeggen, dan het was een pracht-igen sportieven wedstrijd. Door ongeveer 5 a 600 personen werd de wedstrijd bq- gewoond, voor Succes een goeden middag. Na afloop van den wedstrijd konden de spelers nog even gezellig dansen in Concordia. Te ongeveer vyf uur, ging het bestuur van Succes met spelers en officials naar Hotel Lont, om daar gezamenlqk te dineeren. Lont had alles keurig netjes ingericht en een heeriqk ver warmd lokaal viel goed in den smaak. Daarna sprak voorzitter D. Oden, eenige woorden van dank aan het bestuur van den N.H.V.B. voor de eer hun aangedaan, om dezen wedstrijd op hun terrein te laten spelen, ook dankte hy de heeren officials en spelers, die zich de moeite moesten getroosten naar Wleringen te komen, dezen wedstryd by te wonen en te spelen. Daarna richtte de heer Taylor het woord tot de spe lers en de Voorzitter van Succes voor de mooie organisa tie van den wedstrijd en de aangename wedstrijd door de spelers gegeven. Hq memoreerde tevens dat tot zqn spijt de heer Brussel niet aanwezig kon zqn, door zqn ziekte, en wensohte hem spoedig herstel, een telegram in dien geest zou door Succes en de Commissie aan hem worden verzonden. Daarna deden allen zich te goed aan de heerlqke dlsch van den heer Lont, die op zorgvuldige wqze hiervoor had gezorgd. Na afloop van den maaltijd sprak de heer Oden nog eenige woorden tot de genoodigden en hoopte dat ieder voldaan huiswaarts zou keeren. Hq wenschte hun allen een genoegelijken reis naar huis en tot weerziens toe. Een driewerf hoera van de spelers voor Succes, was het slot, van deze aangename ontmoeting. Schagen II—P e 11 e n I. 6—2. (Vriendschappelijk). Schagen 2 heslist de sterkste. G. J. Boontjes scoort maar liefst 5 maal. Petten vergeet haar vleugels. Rust 22. Petten na de rust overspeeld. We togen Zondagmiddag naar het Sparta-sportter rein aan de Loet om aldaar de ontmoeting Schagen 2— Petten 1 te aanschouwen. Naar men ons al gauw vertelde speelde Sparta 2 in de nieuwste opstelling te weten: A. Byisrna K. Rempt R. Rempt P. Boon S. Breebaart Jn. Koomen C. de Moor Kroonenburg G. J. Boontjs Jb. Molenaar B. Buiskool Hieruit bleek ons dat de heer B. Buiskool, oud Sparta 1-speler weer de voetbalschoenen van de kapstok had gehaald om S. 2 te versterken. Even over tweeën blaast de heer Lutjeharms de elftal len binnen de ïynen. Schagen 2 is volledig, Petten telde een invaller voor haar rechtshalf. Petten trapt voor den wind en zon af en zit al dadeiyk voor het S.-doel. Gebr. Rempt weten echter op den juisten tqd in te grijpen en het eerste gevaar is geweken. We zien dan al dadeiyk dat Sohagen 2 een sluitende combinatie vormt, waaraan de Pettenaren voor hun a.s. kampioenschap een lesje kunnen nemen. G. J. Boontjes is de gevaarlqkste man uit Schagen's voorhoede. Geregeld sticht hq door zijn op tijd afgeven der ballen verwarring in de Pëttenver- dedjging. Keeper Eriks weet soms niet wat hy er aan heeft als ze voor z'n doel verschijnen. Breebaart komt dan naar voren gedreven met den bal en geeft uitste kend af aan Schagen's rechtervleugel. Het valt ons op dat Kroonenburg de meeste ballen naar de Moor door geeft, wat hq wel wat te veel doet. De Moor passeert dan op voortreffeiyke wijze enkele P.-spelers en geeft mooi voor. G. Boontjes is er bij en speelt den bal mooi vrij. Even naar binnen en Schagen's eerste goal is ge maakt 10. Een keurig staaltje van begrijpen zien we dan tusschen Boontjes en Buiskool. Buiskool onderneemt dan een keurig rennetje langs het lijntje, passeert ook heel mooi en weet dan langs den grond aan Molenaar te geven. Tenslotte grqpt Eriks afdoende in en gaan de Pettenaren ten aanval. Meester Geense passeert handig KI. Rempt, maar deze herstelt zich, maar kan niet ver hinderen dat Eriks den bal langs Bqlsma jaagt 11. Boontjes neemt middenuit en gaat er met Molenaar Verstopping verstoort Uw gestel en bumeur. Neem geen sterk pur- geerende middelen, doch van tijd tot tijd de w zacht werkende Foster's jj* Maagpillen. het ideale laxeermiddel. f 0.65 per flacon. vandoor. Keeper Eriks stopt het te ver afgevuurde schot goed en laat den bal ongeveer naar het S.-doel verhuizen Het Sehagen-doel ontkomt dan aan een wisse doorboring als de Pettenrechtsbinnen voor open doel een mooie lage voorzet van hun linksbuiten mist. Hierdoor aange moedigd valt S. goed aan en weer is 't Boontjes die keeper Eriks het nakqken geeft, 21. Er ontspint zich nu een vlug spel, maar Petten voorziet haar vleugels van te kort ballen, waardoor op het juiste moment door de S.-achterhoede kan worden ingegrepen. Vooral Eriks en meester Geense maakten zich aan dit euvel schuldig. Meer open spel en positie nemen van de Pettenvoor- hoede zagen wij zeer zelden. Na nog eenige vinnige aan vallen van Schagen onderneemt P. een mooie aanval. Meester Geense speelt zich mooi vrij en schiet van on geveer 20 meter in het uiterste hoekje 2—2. Nu valt Pet ten vlug aan. om zoo mogelijk nog voor de rust de lei ding te nemen. Dit lukt hun echter niet en onder groote spanning breekt de rust aan. Na de rust speelt Schagen rustig en combineert voor treffelijk, hiertegenover stelt Petten wel open spel, maar laat hun vleugels aan hun lot over. wat wel een der grootste fouten van het P.-binnentrio is. Na 6 minuten breekt Boontjes mooi door en geeft Eriks ten derde male het nakijken 32. Petten doet vergeefsche pogin gen om gelijk te maken. Gebr. Rempt en in laatste in stantie keeper Bijlsma weren zich geducht. Telkens duikt Geense voor Bijlsma op, maar juist als hij wil schieten is KI. Rempt hem geregeld te vlug af. Schagen neemt stelselmatig 't spel in handen en 't spel is nog geen 14 minuten na rust oud als Boontjes voor de vier de maal Eriks passeert, 42. Tevergeefs trachten de P.-backs Boontjes te houden. Op allerlei manieren wordt hij bewaakt, maar n.ls ze hem den bal af willen nemen, bezit Molenaar of Kroonenburg of soms zelfs de vleugels den bal reeds. Ze loopen geregeld mis. Petten valt wel enkele malen mooi aan, maar weten toch niet die doortastendheid aan den dag te leggen, die voor een vereeniging die op punt staat eerste klas N.H.V.B. te worden, noodzakelijk is. Er wordt door hun te veel afgewacht, waardoor Schagen gelegenheid krijgt om goed te combineeren. van welke gelegenheid ze ook dankbaar gebruikt maakt. De fatale 32 minuten. Twintig minuten na de rust scoort Boontjes no. 5 en Molenaar maakt uit een mooi aangegeven bal van B. no. 6. Nu is Schagen Petten geheel de baas. De Pette naren laten het er leelqk bq zitten, en het verwondert ons dat er niet meer goals gekomen zqn. Er wordt door de P.-achterhoede veel te slordig weggewerkt. Een uit zondering op deze regel maakte keeper Eriks. die geen een der 6 goals heeft kunnen houden. Ze werden allen ver buiten z'n bereik ingeschoten. De verdere tijd ver streek zonder dat een der partijen het net nog kon vin den. Het talrqk opgekomen publiek zal wel genoten heb ben. Een dergelqk spel zooals Zondagmiddag gegeven, zijn we van Schagen 2 niet gewoon. Het zal ons benieu wen wat Petten er tegen M.L.D. van maakt om het kam pioenschap van de 2de klasse. Ze zullon wel beter moeten spelen als vanmiddag om eenige kans van slagen te hebben. D.O.S.K.O. 2Schagen 3 30. (Competitie). Zoo goed als Schagen 2 het deed, zoo sleoht deed S. 3 het. Ze verloren n.1. van Dosko 2 met 3—0. Dat er niets meer te halen viel, zal er wel niet vreemd aan geweest zijn, maar de tweede plaats staat toch ook niet slecht. Enfin, Dosko 2 kon de punten best gebruiken. We ver namen, dat A. Keet vlak na het begin van den wedstrijd reeds het veld werd uitgestuurd. Jammer is dat, zooiets moet niet voorkomen. De wedstrijd werd verder onder de beste verstandhouding gespeeld, zooals wij trouwens ook gewend zijn. De wedstrijd ging gelqk op, maar de Dosko voorhoede profiteerde beter van de hun ge boden kansen. Verder weerde Zwaag op de backplaats zich geducht, dus aannemelqk is de nederlaag wel. HEM I—N. NEEDORP U, 4—1. Zooals bovenstaande cijfers uitwqzen is het aan de Stormvogels uit Hem mogen gelukken, N.N. H met dezelfde cijfers te kloppen, als die waarmee in den aan vang van het seizoen door hen te N. Niedorp verloren werd. Hieruit blqkt weer eens dat voetbal een onbere kenbaar spelletje is. Tevens staat by ons echter vast. dat Hem I in den loop van het seizoen aanmerkeiyk in kracht is aangewonnen en momenteel één der beste ploegen uit de Westfriesche 3e klasse-afdeeling vormt. Wq maken ons tenminste sterk, dat de a.s. kampioens club Aartswoud, het op het smalle greppelrijke Hem- terrein in haar laatsten competitiewedstrijd nog zwaar te verduren zal krijgen. Het spel der Stormvogels staat in ieder geval op hooger peil en slechts om haar aus dauer en doorzettingsvermogen geven wq de Aartswoud- ploeg een kans. N.N. II speelt niet gelukig in deze competitie. De ploeg ls niet slecht, zwakke plekken zqn er niet, het veldspel is soms aardig. En tocher ontbreekt iets aan. Er zit geen gang in het elftal en speciaal in de voorhoede ontbreekt een doorzetter, een schutter, kort om een gangmaker-. Eén speler in de ploeg, die in dit opzidht voor de 3e klasse N.H.V.B. voldoende capaci teiten bezat en - N.N. n zou vele wedstrijden kunnen winnen. Nu wordt meestal verloren of op het kantje af gelijk gespeeld. Wat ons wel weer heeft getroffen, is den buitengewoon goeden en kameraadschappelijken geest die momenteel in het elftal heerscht. Trouwens deze wedstrijd in zijn geheel muntte uit door een aangename en zeer sportieve verstandhouding tusschen de beide elftallen. Natuuriyk was hieraan de goede leiding van scheidsrechter Volten weer niet vreemd. Reeds meerdere malen dezen winter waren we in de gelegenheid op te merken over welke goede eigenschappen deze arbiter beschikt. Wat den wedstrijd zelf betreft, het volgende: De toss wordt door. N. Niedorp gewonnen, hetgeen echter ditmaal geen geluk brengt. Reeds na 5 minuten moet Bart voor de eerste maal visschen. De thuisclub blqft voorloopig in de meerderheid en na een kwartier spelen zorgt de midvoor Brouwer voor het 2e doelpunt. Ook de spil Tonneman valt op. Langzamerhand weet N.N. het spel wel te verplaatsen, maar gevaarlijk zqn de aanvallen niet. Waar ook Hem haar kruit schijnt te hebben verschoten, komt de ruststand met 20. Na half-time is N.N. geregeld in de meerderheid. Niettemin komt het succes weer aan de andere zijde, als Brouwer, o.i. de beste speler van het veld, door alles heendrijft en op keurige wijze weet te scoren. Slechts toen de stand al 40 was, gelukte het Toepoel eerst, om de eer te redden (4—1). Hierbq bleef het, zoodat de eindstand 41 was. Ook N.N. HE kon, naar we vernamen, het zoet der overwinning, niet smaken, zoodat de dag voor N. Nie dorp een puntloos resultaat opleverde.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5