&m*'r Een oudverhaal Radioprogramma Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Dat na veertig jaar weer actueel geworden is. Verschil van meening. Bij Hoofdpijn en bij Kiespijn GOÏ Het gestolen luchtballonnetje Oe geschiedenis van twee deugnieten. Meervoudige strafkamer. Zitting van Dinsdag 8 Maart. KF.N STRAFZAAK DIE NIET VOOR PERS EN TRIBUNE GESCHIKT WAS. Een 2G-jarigc boerenknecht te Wognum, thans ver blijf houdende in hef Iluis van Bewaring, stond op 1G Februari met gesloten deuren terecht, ter zake handelingen, strafbaar gesteld bij art. 247 W. van Strafrecht, welke zaak met gesloten deuren werd be- recht en thans op gelijke wijze werd voortbchandeld met het hoorcn van den heer J. H. Wiggers als advi seur van het genootschap. Mr. Winkel verleende den verdachte juridischen bijstand. KEN BIJZONDER WERKZAME ZWIJNTJESJAGER. De los arbeider Wilh. Sw., thans in rijkspension te Haarlem, stond terecht ter zake verschillende rijwiel diefstallen. door hem op onderscheidene tijdstippen in Noordhollands platteland gepleegd. Zoo pikte hij op 2:> December te Burgcrbrug oen fiets en een regen jas in. Het rijwiel behoorde aan den heer Nottelman. Hot karretje werd door verdachte zeer billijk verkocht aan zekeren heer Piet Snip, 'n 22.-jarig dijkwerker te Petten. Het was eigenlijk meer een ruilhandel. Ver dachte ving 5 gulden toe op het rijwiel van Snip. Deze heer vond dat verdachte geen gezicht had voor een rijwieldief en handelde dus in 't volste vertrouwen. Op 20 Januari werd de heer P. v. d. Breugel te Oude Niedorp het slachtoffer. Zijn karretje verdween eensklaps, dank zij de activiteit van verdachte. De bakkersknecht Klaas S. te Zuidscharwoudc, ge noot eveneens de dubieuze eer, zijn fiets te moeten af staan aan dezen getrainden rijwieldief. Voorts kwam de heer Hubertus Spaansen, die zijn rijwiel had geplaatst tegen een muur van een café te Dirkshorn. aan de beurt. Zóó zag ie 'm en zóó zag ie 'm niet, zeidc Spaansen verbaasd. Het scheen wel dat verdachte ook de edele goochelkunst verstond. Eindelijk kwam de 18-jarige Klaas Kuiper uit Koe dijk \ertellen, dat hij op tweeden Kerstdag te Dirks horn zijn rijwiel en regenjas met handschoenen had moeten offeren aan de handigheid van dezen ver dachte. De getuige had inmiddels alweer een ander exemplaar gekocht De handschoenen had verdachte verloren, maar de jas kreeg Klaas weer terug. De lieer Offiecier had ten opzichte van dezen onver schilligen verdachte, die over een welgevuld strafre gister beschikte, niet veel goeds mede te deelen en vorderde Z.Ed. 1 jaar gevangenisstraf. Verdachte had nog 2 a 3 dergelijke zaken op te knappen. DE KRUK VAN EEN HANDWAGEN TEGEN ZIJN BUIK. Een 40-jarig rijwielhandelaar te Den Helder, de heer Eelco Nicolaas H. te-Helder, had zich te verantwoor den ter zake een hem ten laste gelegde aanrijding op den Brakkcveldweg aldaar, welk feit was gepleegd ~op 10 December 1931. Het was alstoen een motregen dag en het uitzicht door de portierraampjes tamelijk slecht. De bestuurder van de auto reed alsnu een handkar aan, die door den getuige H. Wienja geheel rechts van den weg was neergezet, met gevolg dat VV ïonja de kruk van de handkar tegen zijn buik kreeg, 'n Zoo weinig zachtzinnige aanraking, dat de heer Wienja een maand in het ziekenhuis moest ver toeven, alvorens hij weer kon zeggen, dat hij weer wat opgeknapt was. De verdachte rijwielhandelaar werd verdedigd door mr. Wijnne. Het kwam hier natuurlijk aan op de juridische ontledii.g. maar wat welbespraaktheid be trof, had de verdachte best een verdediger kunnen missen. Hij gaf althans een zeer omstandige verkla ring van het ongeval, ten doel hebbende om aan te tonnen, dat hier plaats had gevonden een samenloop van omstandigheden en hij aan het gebeurde geen schuld had. De lieer Wienja erkende dat de handwa gen nog onverlicht was, omdat de duisternis nog niet geheel was ingetreden. De auto reed in flinken gang on reed de handkar aan met het hierboven gerele veerde gevolg. Dc getuige was sinds 'n week of 7 gele den, weer tot werken in staat. Dc getuige verklaarde voorts op de vraag van den verdediger, dat hij volkomen *\vas schadeloos gesteld. Als getuige a charge werden nog gehoord de hoe ren C. Moerman en G. van Poelwijk, agent v. politie. l)cze laatste getuige verklaarde dat de auto méér links dan rechts stond. Het was wel tijd, dat de voer tuigen licht moesten voeren. Hierop volgde de gebruikelijke „show" van de on misbare situatieteekening. Op de vraag van verdediger verklaarde agent Van Poelwijk nog d-t de remmen vermoedelijk in orde waren en verdachte als chauffeur gunstig bekend stond. Kwam vervolgens de heer Officier aan het woord om te betoogen, dat verdachte niet de noodige voor zichtigheid had betracht, ook in verband met het on gunstige weer en de verdachte voorts schuldig ach tende, te rcquircercn f40 boete of 40 dagen. De Officier becritiseerde ook nog de ongunstige plaatsing van de handkar, die ontegenzeggelijk te veel naar links stond. Mr. Wijnne wees op het gunstig verleden van cliënt als autobestuurder en verkondigde de meening dat absoluut niet vaststond het onverantwoordelijke rij den van verdachte. In het vervolg van zijn pleitrede ging verdediger het gebeurde nog eens in bijzonderheden na en kwam tenslotte tot dc conclusie dat verdacht, die zich bo vendien sympathiek had gedragen, zou moeten wor den vrijgesproken, subsidiair slechts tot een meer ge ringe boete veroordeeld. DE HOOFDSCHULDIGE IN DEZE STRAFZAAK WAS REEDS LANG DOOD EN BEGRAVEN. Bij de artikelen G9 en 75 van het Wetboek van Strafrecht wordt bepaald, dat het recht van straf vordering en uitvoering der opgelegde straf vervalt door den dood van den verdachte of veroordeelde. lui in dit geval moeten wij u evenwel een hooger b»roepzaak voorleggen, waarvan de schuldige al vóór ettelijke maanden zijn leven had gelaten in het beruchte gaskastje, dat in Alkmaar maar al te dik-, werf wordt gebezigd tot finale opruiming van onge- wenschte huisdieren. 'ok de herdershond, die in Februari 1931 het eigen dom was van den heer R. K. W. M.. koopman te Beigen, bleek, teen de eigenaar op 13 November 1931 voor den Kantonrechter werd gedaagd, omdat zijn huishond op 18 Februari een kostbaar oonsc'naap van den heer J. Ilartog zonder cenig voorafgaand mee- ningsverschil te lijf was gegaan en hevig met zijn scherpe slagtanden had gewond, op dien datum te zijn opgegaan den weg, waarop geen ter dood ver oordeelde bond ooit terugkeert. Maar de heer M. werd door den eigenaar van het beschadigde schaap aansprakelijk gesteld en verlangde deze heer een ver goeding van de schade, omdat ook van de 5 lamme nneren, door het schaap na den onderganen schrik en wreede behandeling, geworpen, niet veel bijzonders was terecht gekomen l)e heer M. had nog door bemiddeling van Tam- ininga, den veldwachter, schadevergoeding aangebo den, doch deze onderhandeling had niet tot het ge- wenschte resultaat geleid. De heer Ambtenaar van het Openb. Ministerie was hij hooge uitzondering nu eens op de hand van den verdachte en requireerde vrijspraak, doch de heer Kantonrechter stelde duchtig te leur door een geheel andere meening te verkondigen en bij schriftelijk vonnis op 27 November den heer M. te veroordeelcn tot f8 boete of 8 dagen, ocnevcnc schadebetaling van 150 aan den eigenaar van het schaap. (Vervolg). Terwijl Trijntje die aanmoediging met een knipoogje beantwoordde, zat Wolmers nog geduldig te wachten op kaas die Piet in gedachten voor zich zelf had ge sneden. Trijntje bemerkte dat; juist toen haar broer de kaas neerlegde nam zij die over en vroeg deftig, met een oog naar de deur om zich te vergewissen of vader daar achter toch wel werkelijk verdwenen was: Gelooft u niet, dat u met de zorg van mijn broer verder komt. dan met de mijne? Pardon! Ik moet erkennen dat uw „dunne fliede- rewietjes" mij wel zoo pikant smaken, dan zijne zoo kwistig gesneden dikke schijven. Ik zou me dus voor het vervolg gaarne aan uw zorg blijven toevertrouwen. O. wat dom, neem me niet kwalijk!" zei Piet, ter wijl Wolmers nu door Trijntje van kaas werd voorzien. Ik neem je niets kwalijk," antwoordde hij. Ik vraag alleen maar of ik reden heb om er me ovei te beklagen dat Trijntje niet goed over me denkt. Zoo, ben je nu overtuigd? vroeg het meisje schalksch. Van dat stoffelijk bedenken, ja, maar je welwil lend gedenken is me nog een geheim. Hoe mien je? Neen, praat nu niet meer boersch, je vader is nu hier immers niet en zal je over die „grooskighold" niet hard kunnen vallen. Bovendien ben Je van Piet een te goed leerling geweest om je vorderingen onder stoelen en banken te stken. Nu, hoe meent, hoe bedoelt u dan? Wel eenvoudig dit: Je hebt daar straks gezegd dat het wel zou kunnen gebeuren dat je een beetje goed over me had gedacht. Ik ben razend verlangend te weten hoe je daartoe kwam." Geheel tegen de verwachting van Wolmers in ant woordde ze. Dat is goed, ik zal u dat zeggen, maar straks. O zoo! een apartje!" riep Piet. Ja wel, mijn zusje wil mijnheer Wolmers alleen spreken. Nu 't is goed kind, ik zal het veld ruimen, maar wanneer je dan straks berouw hebt van me wig te hebben gejaagd en mijn hulp inroept zooals gisteren, toen Wolmers je in je arm kneep, dan moet je niet denken, dat Ik weer gedwee als je redder zal optreden. Ik ga! Terwijl h\j dat zei. liep hfj naar den schoorsteen om een paar sigaren uit het kistje te nemen en deze voor Wolmers neerleggende gaf hij hem $en veel beteeke- nen knipoogje, dat Wolmers volkomen verstond. Het zei: Denk om onzen afspraak van gisteren en spreek over Dirk Mage. Wanneer je rooken wilt Wclmers, ziedaar sigaren. Ik ga naar boven, je kunt me op mijn studeerkamer vinden. Adieu' Dag afvallig zusje. Dag Plet! De deur was reeds gesloten en men hoorde Piet reeds boven hun hoofd op zijn kamer en nog stond Trijntje daar met de punt van haar schort in haar linkerhand, met de rechter gedurig langs den zoom van het boe zeltje strijkende. Zij zag voor zich en de uitdrukking van haar gelaat was wel zeer in strijd met den opge- wekten toon waarin ze straks had gesproken. Ook Wolmers gevoelde zich gedrukt ondei het voor uitzicht van het ernstige onderhoud waaraan Plet hem daareven herinnerde en waaraan hij zich niet wilde ont trekken. Het moest plaats hebben maar hij zag er vreeselijk tegen op. De vrees van uit haar mond te hooren als beslist waar, wat hem nog altijd als onge looflijk, bijna onmogelijk voorkwam, maakte hem ang stig, stemde hem somber. Toch zei hij nog met vroolijke stem: Nu Trijntje we zijn alleen. Ja! antwoordde ze, bleef voor zich zien en streek weer met haat vingertjes heel langzaam langs den zoom van het gestreken schortje terwijl ze haar mooi ge bouw bovenlichaam op haar heupen schuin naar voren heen en weer wiegde. Hoor eens Trijntje, aan je gezicht te zien is de mededeeling die je me hebt te doen alles behalve aan genaam. Dat is ze ook niet. Kom, je zei toch dat je een beetje goed over me had gedacht en dat wou ik weten. Ja, maar dat was het niet wat ik je wilde zeggen, dat was van zoo weinig beteekenis dat... maar zie je... Nou, toe vooruit, wat heb je gedacht? Och, ik heb alleen geloofd dat ik vertrouwen in je kon stellen en ik zou dat zoo graag willen doen. Kijk dat ls Iets dat me heusch heel prettig aandoet en lk beloof je bij voorbaat dat ik je goed vertrouwen niet zal beschamen. Kan ik je met iets van dienst zijn?" Een dankbare blik uit haar mooie oogen beloonde hem voor zijne hartelijk en gul uitgesproken woorden, maar geantwoord werd er nog niet. (Slot volgt). Mijnhardt's Poeders. Doos 45 cent. Bij Uw Drogist. Dc veroordeelde, die gelet op het hoopvolle requisi toir vermoedelijk een meer aangenaam vonnis ha-1 verwacht, nam dan ook met deze uitspraak geen ge noegen en kwam in hooger beroep, dat heden door de meerv. strafkamer minutieus werd behandeld. Behalve de getuigen in eerste instantie gehoord, mej. Donselaar en de H.H. Hartog en Tamminga, was thans ook nog gedagvaard de heer J. Stroet. De heer M., die niet beschikte over een verdedi ger, had zijner zijdsch 6 getuigen a décharge mede gebracht. De Officier deelde mede te willen afzien van het hooren zijner getuigen, waarop de heer M. eveneens afzag van het hooren van zijn getuigen. De heer Officier bleek voorts zich niet te kunnen vereenigen met het vonnis van den Kantonrechter zooals nader door hem werd aangetoond en requi reerde het O. M. ten slotte vernietiging van het von nis en vrijspraak van den appellant. De heer M. hield tot afscheid een langdradige speech, die geduldig werd aangehoord, doch zonder schade van het geheel, gemist had kunnen worden. EEN (JURIDISCH) BELANGWEKKEND DRANKPROCES. De heer Dirk de H., oud 29 jaar en wijnhandelaar te Hoorn, stond in hooger beroep terecht ter zake overtreding van de drankwet en wel dat hij in de eerste helft van 1931 zou h-'bben verkocht aan e>. de Kok aldaar, 5 liter cognac en 5 liter schillen, zon der dat hij in het bezit was van de vereischte ver gunning. Appellant was in hooger beroep gekomen van een vonnis uitgesproken door de Kantonrechter te Hoorn en werd juridisch bijgestaan door mr. Belt man uit Amsterdam. De scheidkundige Dr. D. Moll. directeur van den Warendienst. werd gehoord als getuige-deskundige en gaf een definitie over de vloeistof, die als sterken drank beschouwd kan wor den. Dr. Moll noemde het in casu. was een grens geval, doch was persoonlijk overtuigd dat de desbe treffende vloeistof wèl sterken drank was De sterkte was 17/4 procent en de nieuwe drankwet stelt als maximumsterkte slechts 15 procent. De technische bespreking in dit proces was heel wat droger dan het vocht in kwestie, dat in een mandenflesch aanwezig was. De heer Officier releveerde het spitsvoudige ver weer van verdachte, die de 2 maal 5 liter bijeen had verkocht, terwijl de drankwet den verkooper in het klein op ten minste 10 liter had vastgesteld. Vóór echter deze zaak werd voortgezet, wenscht de Offi cier onderzoek van de cognac, ter zitting aanwezig Hierop werd het woord verleend aan den verdedi ger. Mr. Beltman bestreed de opvatting dat hier niet 10 liter sterken drank aanwezig zou zijn, zooals hij nader stipuleerde. De Officier vroeg nqar jurisprudentie, die de ver dediger hem niet kon leveren. Uitspraak volgende week. EEN LITTEBARISCH AANGELEGD BOERTJE. De 53-jarige hardhoorige landbouwer Dirk B. uit Aartswoud, werd verdacht in het tweede halfjaar van 1931 aan verschillende ingezetenen, onder ande ren aan A. J. v. d. Wege, W. Ivoorn en mej. J. Hemke per post anonieme brieven te hebben toegestuurd, die van hoogst beleedigcnden aard waren. Bovendien had hij palen en staldeuren gesierd met opschriften dewelke voor enkelen zijner dorpsgenooten eveneens ver van vleiend genoemd konden worden. De land bouwer hierboven gemeld stond heden voor de fei ten terecht. Mr. v. d. Loos had zich belast met zijn verdedi ging. terwijl de heer J. Ott, onderwijzer en schrift kundige te Alkmaar, was gedagvaard als deskundige Iedereen was natuurlijk verbazend nieuwsgierig naar dat miniatuur-schandaaltje, doch helaas werd de belangstelling direct gecoupeerd, aangezien op verzoek van den Officier, waarbij de verdediger zich gaarne aansloot, de sluiting der deuren werd gelast op grond van het zedekwetsenr'e van deze zaak. Natuurlijk werd door deze beslissing lpso facto ook onze taak voor heden beëindigd. VRIJDAG 11 MAART. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 6.45 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleereko- per; 7.30 Idem; 8.00 Gramofoonmuzlek; 9.00 VARA- Septet o.l.v. Is. Eyl. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A.: 10.15 Voordracht door Minny Erfmann. 10.30 VARA-Septet; 11.00 Voordracht; 11.15 Septet. A.V.R.O.: 12.00 Gramofoonmuzlek; 12.30 Het AVRO-Klein-Orkest o.l.v.' Nico reap; 2.00 Uitzending voor scholen. Hans Martin: „Amsterdam—Batavia door de lucht"; 2.3U Klein-Orkest; 3.00 Gramofoonmuzlek. V.A.R.A.: 4.00 Pianorecital door Johan Jong; 4.30 Knutselwerkjes voor de kinderen; 5.00 VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot 6.45 Het beginselprogramma der S.D.A.P. (V) door Dr. J. Tinbergen; 7.15 Vervolg Concert. V.P.R.O.: 8.00 Faust- cursus; 8.30 Concert; 9.00 Cursus „Geloofsleven" (6e voordracht) door Ds. D. A. Vorster; 9.30 Concert; 10.00 Persberichten Vrjjz. Gods. Persbureau; 10.05 Vaz Dias; 10.15 Serie fragmenten en verhalen; 10.45 Gramofoon muzlek. V.A.R.A.: 11.00 Gramofoonmuzlek. HUIZEN K.R.O.* 8.00 Gramofoonmuzlek; 10.00 K.R.0.-Kj. ensemble o.l.v. Piet Lustenhouwcz11.30 Halfuu^ zieken en ouden van dagen; 12 00 Politieberichten;^, K.R.O.-Quintet o.l.v. Piet Lustenhouwer; 1.45 foonmuziek; 2.30 Verzorging zender; 3.00 Gramo;^ muziek; 5.00 Stafmuziek v. h. Ie Regiment Infaa^ o.l.v. Kapelmeester S. P. van Leeuwen; 7.10 Land-* Tuinbouwhralfurtje door Th. Arts; 7.30 Politlebeiw. ten; 7.45 Gramofoonmuzlek: 8.00 Het K.R.O.-Ork?*^ v. Johan Gerritsen; 8.45 Louise van Wijngaarden en Johan Ligtelijn, piano; 9.15 Nieuwsberichten van Vu Dias; 9.30 Viool en piano; 10.30 K.R.O.-Orkeat; Gramofoonmuzlek. BRUSSEL (50)11, 3.20 Gedichten en liederen door Victor Collard; 9.20 Er Omroep-symphonie-orkest o.l.v. Jean Kumpsl; Dansmuziek. BERLIJN (419 7.20 Populair concert door het Polltle-orkcst; 8.30 Cc* eert door het Omroeporkest o.l.v. Selma Meyrowiti; jjj Dansmuziek. DAVENTRY (1555 M.) 8.40 Een speciaal Vaudeville-progr.; 9.55 Derd; bedr* ..Die Walküre" van Wagner; 10.55 Piano-recital; njj The Savoy Hotel Orpheans. PARIJS (1725 M.) 8.20 Lezing en gramofoonmuziek; 9.05 „Cavalleria P.ï* ticana" (Gramofoonplaten). BUDAPEST (550 Ml 6.35 Offenbach-programma; 8.20 Piano-recital; 9.25 Pij. pulair concert door Jazz-kapel. WARSCHAU (1412 Mi 7.35 De Philharmonie van Warschau. ZATERDAG 12 MAART. HILVERSUM (1873 M) V.A.R.A.: 6.45 Lichaamsoefeningen o.l.v. G. Kleereko per; 7.30 Idem; 8.00 Gramofoonmuziek: 9.00 Trts Willem Drukker. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding: Va R.A.: 10.15 Uitzending voor de Arbeiders in de Conti, nubedrijven 12.00 VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl: 1.45 Ver* zorging zender; 2.00 Cooperatie-Kwartlertjc. K. de Boen ..Het Cadeau-stelsel"; 2.15 Zangrecital: J. R. Wigger^ tenor, Johan Jong, planobegeleiding; 2.45 Ds. C. M Veenhuysen: Fragmenten uit den Bijbel; 3.15 Wladimlr Pique-Trfo, bestaande uit: Helene Gorwatt, zang, Wl* dlmir Plque, balalaika. Henk Valckcnier, piano; 3*j Toespraak voor het Geheelonthouders-radiocomité; 4.11 Arbeiders-sport; 4.30 Beoefening der huismuziek oj. v. Plet Tlggers; 5.15 Actueel allerlei uit de Arbeider* beweging; 5.30 VARA-Septet oJ.v. Is. Eyl; 6.15 Literair halfuurtje door A. M. de Jong 6.45 „Wielewaal", zan|- groep van de Amsterdamsche A.J.C.; 7.00 Uit de Roode Jeugdbeweging; 7.15 „De Wielewaal"; 7.30 Bestuur* mededeellngen; 7.45 Gramofoonmuziek; 8.00 Zaterdag- avondprogramma: Het VARA-Orkest oJ.v. Hugo de Groot, Teun de Klepperman, Lou Bandy, humorist; 11.00 Persberichten Vaz Dias; 11.35 Roemeensch orkest o.l.v. Tanase Godolban. HUIZEN (298 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert: 10.00 K.R.O.-Trio o.l.v. Pttt Lustenhouwer; 11.30 Godsd. Halfuurtje; 12.00 Politi* berichten; 12.15 K.R.O.-Sextet o.l.v. Plet Lustenhouwer; 1.45 Verzorging zender; 2.00 Gramofoonmuziek; 2M Kinderuurtje; H.I.R.O.: 4.00 Uitzending v. d. Nederl Ver. v. Spiritisten „Harmonla". K.R.O.: 5.00 Gramo foonmuziek; 5.15 Esperanto-nieuws; 5.30 Gramofoon muziek; 6.00 Journalistiek Weekoverzicht door Paul de Waart; 6.20 Gramofoonmuziek; 6.40 Cursus Esp*, ranto; 7.10 Lezing: „Brandbeveiliging en BrandbestriJ. ding door den leek"; 7.30 Politieberichten; 7.45 Sport- praatje; 8.00 K.R.O.-Salon-Orkest o.l.v. Marlnus van 't Woud; 8.30 Willy Thunis zingt met het K.R.O.-Orkest; 8.45 Gramofoonmuzlek; 9.00 Vaz Dias. K.R.O.-nieuws, etc.; 9.30 Orkest; 10.00 Willy Thunis; 10.15 Gramofoon muzlek 10.30 Vervolg Concert; 11.00 Gram.-muziek. BRUSSEL (503 M.) 8.20 Het Omroeporkest oJ.v. A. Meulemans. 9.20 Twee de bedrijf van ,Die Czardasfürstln", Operette van Em- merich Kalman. BERLIJN (419 M.) 7.50 „Boccacio", Operette in twee deelen van F. v. Suppé. Regie: Cornelis Bronsgeest; Daarna dansmuziek. DAVENTRY (1555 M.) 8.20 Concert door het Stedelijk Orkest van Brighton; 10.00 Het Revuekoor en het B.B.C.-Orkest; 10.55 Th» week's Vaudeville. Of 288 288. Na een heele lange kameelrit, Plm was blfj, dat het was gedaan. Kwamen zij, schommelend op hun dieren, Aan een oude vesting aan, Het plaatsje was vuil en zeer smerig, Het lag als in een diepen kom, Hier en daar kleine leemen huizen En de woestijn lag er rondom. Neen, het verdriet was nog niet ten einde Van den armen politieman. Wim zag hij weer verschijnen, schreeuwend. 'k Plaag, waar ik plagen kan. In den neus kriebelde de Jongen Met een rietje, dun en fijn Schreeuwend: Ik denk, agent, dat zulk kriebelen Wat h"- lijk voor jou moet zijn.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10